PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

GKS
11-11-2016, 11:42
https://www.youtube.com/watch?v=KuQnkGDhYH8

Konu ile ilgili çok soru geldiği için bilgilendirme amaçlı paylaşıyorum.

makif84
17-11-2016, 16:02
Peki bu sağlık sigortası yaptırırken nelere dikkat edilmeli.Bir çok firma bu işlemi yapıyor ama mesela axa sigorta 18 yaşından küçükler için tek başına sigorta yapabiliyorken.diğer firmalar illa anne veya babanın da sigortalı olmasını zorunlu kılıyor.
Tamamlayıcı sağlık sigortası yaptıran memnun veya memnun olmayan kişiler bilgilendirebilir mi acaba?

turkerrr
17-11-2016, 17:10
Peki bu sağlık sigortası yaptırırken nelere dikkat edilmeli.Bir çok firma bu işlemi yapıyor ama mesela axa sigorta 18 yaşından küçükler için tek başına sigorta yapabiliyorken.diğer firmalar illa anne veya babanın da sigortalı olmasını zorunlu kılıyor.
Tamamlayıcı sağlık sigortası yaptıran memnun veya memnun olmayan kişiler bilgilendirebilir mi acaba?

Memnuniyetsizlik yaşamamak için yaptırmadan önce sağlık sigortasından beklentileri net şekilde ifade etmek ve bilgili bir acenteden işine yarayacak bir poliçe satın almak gerekiyor.

18 yaş altını tek başına sigortalamak veya sigortalamamak tamamen şirket politikası ile alakalı.

Önemli kriterlerden biri yaşadığınız bölgede sık kullandığınız özel hastanelerin poliçe yaptıracağınız şirket ile anlaşması olması.

Sağlık sigortaları seyahat sağlık yabancı sağlık gibi ürünleri göz ardı edersek 3 ana üründe yoğunlaşıyor;

- Tamamlayıcı poliçeler ( sadece SGK anlaşmalı hastanelerde geçerli olduğu için amerikan hastanesi vb lüks hastane gruplarında bir getirisi olmuyor)
- Yatarak tedavili poliçeler ( bence en alınası ürün budur)
- Yatarak + ayakta tedavili poliçeler ( büyük şehirlerde yaşayan sürekli özel hastane tercih edenlere hitap edebilecek bir ürün fiyatlar genellikle yüksektir)

makif84
17-11-2016, 22:15
Peki Turker hocam senin tavsiye edeceğin bi sigorta varmı?

ProdriveSTI
17-11-2016, 23:03
Peki Turker hocam senin tavsiye edeceğin bi sigorta varmı?

Ankaradayız.

Dilerseneniz gelin yüzyüze görüşelim.

makif84
17-11-2016, 23:23
Fırsat bulursam uğramaya çalışacağım.Yanlis hatırlamıyorsam 3 ncu caddedeki dukkaniniz

turkerrr
18-11-2016, 08:19
Yatarak tedavili limitsiz poliçe öneririm, anlaşmalı hastane ağı en yüksek olan tercih edilirse ihtiyaç durumunda memnun kalınır. Allah göstermesin ciddi bir rahatsızlık olursa nerede istersen orada tedavi olursun. Bence yılda birkaç kere hastaneye gidip muayene masrafı ödemek çok korkulacak bir durum değil ama yatış ve ameliyat gerektirecek ciddi rahatsızlıklarda rakamlar aşırı büyüyor ve yatarak tedavili poliçe çok işe yarıyor.

ProdriveSTI
18-11-2016, 08:26
Fırsat bulursam uğramaya çalışacağım.Yanlis hatırlamıyorsam 3 ncu caddedeki dukkaniniz

Hayır orası Play Station cafeydi ordan ayrıldım ben.Yerimizi tepebaşında. :)

snan1910
18-11-2016, 08:54
Kendi acentemiz üzerinden tamamlayıcı sağlık sigortası kullanıyorum bende. Anlaşmalı hastanelerde gidip ücretsiz olarak tedavi olabiliyoruz röntgen film tektik vs ücretsiz. Yılda 10 hastalık için ücretsiz yararlanılabiliyor. Devam eden tedaviler tek hastalık olarak sayılıyor. Sayı korkutmasın yani. Açıkcası özel hastanede iki muayene parasına yıllık sigortamı yaptırdım kullanıyorum.
Ayrıca kadınlarda doğum da kapsama içine alınabiliyor. İlk yıldan sonra ikinci yıl doğum paketi ile tüm doğum muayeneleri ve doğumun kendisini ücretsiz olarak yapılabiliyor. Sadece tek doğumun 4000 5000TL olduğu bir piyasada birde gebelik düşünenler için çok mantıklı geliyor.

makif84
18-11-2016, 09:19
Ben daha çok kızım için istiyorum aslına bakarsanız.Mesela a plus hastahanelerle anlaşmalı olan sigorta önemli benim için.

kıvancr
18-11-2016, 09:43
Sadece yatarak lımıtsız tedavıde 35 yasında ıkı yetıskıne 750x2 :1500 tl fıyat aldım. Sadece doğum klozu ıcın artı olarak 3.000 tl ıstendı.
Yaptıran arkadaslar ıcın fıyatlar nasıl ? Ak sıgortadan yaptırmak ıstıyorum.

turkerrr
18-11-2016, 10:48
Sadece yatarak lımıtsız tedavıde 35 yasında ıkı yetıskıne 750x2 :1500 tl fıyat aldım. Sadece doğum klozu ıcın artı olarak 3.000 tl ıstendı.

Fiyata yorum yapmak için teklifi incelemek lazım ama fiyat ortalamalarda diyebilirim.

Yigit-Y
18-11-2016, 10:50
Doğumu bedava getirmek için nasıl hangi firmadan poliçe yaptırmak gerek :)

turkerrr
18-11-2016, 11:06

Doğum teminatı fiyatı çok farkettiriyor fakat çok büyük bir avantajı var, doğum teminatı ile doğan bebeklerin doğuştan gelen rahatsızlıkları taminata alınıyor çok büyük bir avantaj ***** bebek ameliyatları yetişkinlere göre daha pahalı ve zor.

snan1910
18-11-2016, 11:11

Mesela bizim poliçede yatarak tedavi, ayakta tedavi ve doğum klozları seçili, 1992 doğumlu sigortalı 1020TL allianz sigorta fiyatı
Doğum, ikinci yıl yenileme ile kullanılabiliyor.

Benim kendi şahsım için poliçemde 650TL ayakta ve yatarak tedavi 1991 doğumluyum yine allianz sigorta

Sadece TC kimlik numarası ile teklif alınabiliyorr. ProdriveSTI veya benden PM üzerinden veya maille teklif ve ayrıntılı bilgi alabilirsiniz

GKS
06-07-2019, 11:49
Allianz Acentesiyiz.
Özel sağlık ve Tamamlayıcı sağlık sigortası, şirket çalışanlarınız içinde grup sağlık sigortası yapıyoruz.
Teklif almak için cep tel no ve Tc no’yu goksel@alemdarsigorta.com adresine göndermeniz yeterlidir.

turboman
06-07-2019, 19:36
Oturma izni için özel sağlık sigortası yaptırmıştım 1 yıllık sonra özel hastaneye gittik muayne olduk basit birde tahlil yapıldı. Bizi 270 liralık yaptılar ne anladık bu sigortadan dedim sigortamız olmasa idi ne tutardı diye 290 dedi veznedeki arkadaş. Ülke başından sonuna kadar soyguncu dolmuş... haram zehir zıkkım olsun.

chatlaxs
11-07-2019, 17:45

Poliçe başlangıcında hamilelik yoksa bekleme süresi olmayan şirket var poliçe başlangıcından itibaren teminat altında oluyor bazılarında 5 ay bazılarında 1 yıl bekleme süresi var. Şuan durum ne :)

Yigit-Y
11-07-2019, 21:32
Poliçe başlangıcında hamilelik yoksa bekleme süresi olmayan şirket var poliçe başlangıcından itibaren teminat altında oluyor bazılarında 5 ay bazılarında 1 yıl bekleme süresi var. Şuan durum ne :)

Bizim kız doğdu 2 yaşına girdi be kardeşim .

Yalniz doğduğundan suana kadar hanım onu da sirketinde kendi üzerinden ayda 250 tl karışıklığda full hastane giderini karşılayan bir sigorta yaptırdı.

Çok işimize yaradı o iş.