PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : [4K] O RX 7 | 1. Bölüm | TeamART Motorsport | Mazda RX-7 LS7X-R Warhawk

sandel
11-11-2016, 13:01
https://youtu.be/278xCWrWqnc

Yapım aşaması devam eden Mazda RX-7 FD3S'in hikayesine ortak olun.

World Products - Warhawk - LS7X-R Engine

D2 Racing - D2 Racing – High Performance Suspension & Brakes - Coilovers, Air Suspension, Big Brake Kits, Lowering Springs, Control Arms, Camber Kits (http://www.d2racing.com/)

Facebook: /teamartmotorsport34
Instagram: /teamartofficial

Song: Alon Mor - Storms
Alon Mor - Storms - YouTube (https://www.youtube.com/watch?v=4E853OE0h0U)...

İlerleyen bölümler için takipte kalın..

Umarım beğenirsiniz...

onurc
11-11-2016, 13:08
Dostum eline sağlık,güzel video gerçekten.

sandel
11-11-2016, 13:35
Çok teşekkür ederim.Ne mutlu bana.

Başlıkta da sıkıntı çıkmış "1.Bölüm" yazısı çok garip şekillere girmiş.Bundan dolayı özür dilerim.Düzenleme bölümünü de bulamadım...

Eray
11-11-2016, 13:47
Çok beğendim bir solukta izledim resmen. Devamını dört gözle bekliyorum. Başarılar dilerim, elinize sağlık

Emre İlbi
11-11-2016, 23:57
Şuan 585 görüntülenme diyor, bu kadar kaliteli bir çalışma için çok az,

gerçekten çok şaşırdım, elinize sağlık

OmerRS
12-11-2016, 00:06
Uğraşıyolar ama o motor o arabaya olmamış.

RafetAraç
12-11-2016, 00:21
Uğraşıyolar ama o motor o arabaya olmamış.

neden öyle dediniz

OmerRS
12-11-2016, 00:33
neden öyle dediniz

RX-7 demek rotary demek, bu şekilde olunca araba büyük oranda güzelliğini kaybediyor. Kaldı ki atmo SBC ile pek de büyük bir performans artışı sağlanmıyor.

Bu işlemi yapan güruh genelde LS V8 hurdalıklarda çok ucuz olduğundan tercih eden araba kültürü oluşmamış Amerikan kırsalında yaşayan insanlar.

İlla bişey yapılması gerekirse:

https://www.youtube.com/watch?v=7Q0x0MzvG7Y

https://www.youtube.com/watch?v=DYg-WvnBtgY

https://www.youtube.com/watch?v=onUR-fapM94

MaslakWarehouse
12-11-2016, 01:16
RX-7 demek rotary demek, bu şekilde olunca araba büyük oranda güzelliğini kaybediyor. Kaldı ki atmo SBC ile pek de büyük bir performans artışı sağlanmıyor.
Bu işlemi yapan güruh genelde LS V8 hurdalıklarda çok ucuz olduğundan tercih eden araba kültürü oluşmamış Amerikan kırsalında yaşayan insanlar.

Hakkaten ya, valla 50 akıllı adam biz nasıl düşünemedik. Herhalde bizde de araba kültürü oluşmadı daha kırsalda yaşamaktan
Bizde elimizdeki 1 milyon doları nasıl harcayalım diye düşünürken LS7X-R e karar vermedik

26B nin ne kadar olduğu hakkında bir bilgin varmı?
Yada onu sorunsuz kullanabilmek için ileri dönük nasıl bir bütçe gerektiğine?
Youtube dan search yapıp video koymak kolay

izmirlicem
12-11-2016, 03:02
Çok güzel bir araba olacak bitince, tebrik ederim bu güzel projeniz içinde ve elleriniz emekleriniz dert görmesin, tek beğenmediğim kısım video kısa olmuş :) 4 saat olsa oturup izlenir valla :)

FaBeRgE
12-11-2016, 04:49
Çok teşekkür ederim.Ne mutlu bana.

Başlıkta da sıkıntı çıkmış "1.Bölüm" yazısı çok garip şekillere girmiş.Bundan dolayı özür dilerim.Düzenleme bölümünü de bulamadım...

Başlığı düzelttim,saat çok geç olmuş,kalkar kalkmaz bakıcam çok merak ettim :)

NakkaSss
12-11-2016, 11:16
Maşallah valla belgesel tadında olmuş devamını bekliyoruz

sweap07
12-11-2016, 11:56
2. vıdeo cok ıyı be ses

Mr.Bilal
12-11-2016, 12:04
Yok artık 7.7 lt atmosferik :) rölantideki çalışması yeter :D

DenizKaan
12-11-2016, 12:16
Video enfes, devamını bekliyoruz.

ogunozcan
12-11-2016, 12:22
4k bı muhtesemmm ellerınıze saglık

Nameless34
12-11-2016, 12:42
26b çok uç bir örnek ama en azından kendi motoru 13brew ile güzel bir port işlemi ve single turbo ile çok güzel olurdu ama tabii ki herşey bütçe, istek ve zevk meselesi, proje güzel ama merak ettiğim biley var videoda ağırlık dengesi eski halinde olacak gibi bir cümle geçiyor, bundan emin misiniz?

MaslakWarehouse
12-11-2016, 12:58
26b çok uç bir örnek ama en azından kendi motoru 13brew ile güzel bir port işlemi ve single turbo ile çok güzel olurdu ama tabii ki herşey bütçe, istek ve zevk meselesi, proje güzel ama merak ettiğim biley var videoda ağırlık dengesi eski halinde olacak gibi bir cümle geçiyor, bundan emin misiniz?

2 adet RX-7 miz var
Bunun bir tanesi 13B REW zaten. Yurtdışında yapıldı ve getirtildi. Sadece motor için yurtdışına $18.000 ödeme yapıldı. Bütün rotor housing lerine kadar daha güçlü.
O aracımızda GTX35R turbo var zaten. Tek sıkıntımız aracı istediğimiz şekilde ayarını tamamlayamadık o da kısa zamanda hallolucak.

Bu araç drift için tasarlandı ve zaten yapılı bir Rotary olduğu için 2 araç ta aynı sistemde olmasın diye bu yola gidildi.

FaBeRgE
12-11-2016, 14:05
Sürekli ayağını sallaması hariç ben çok beğendim, güzel video :)

qatrio
12-11-2016, 20:02
İsmail abi zaten bana kalırsa bu sektörde çok kıymetli bir insan Oktay abide aynı şekilde garajlarında bir çok kez bulundum. İçeri girince sanki türkiyeden ayrılmışsınız gibi bir hava oluyor. Bence konumu musait olan yada garaja yakın bir yere işi düşen olursa bir çalsın kapısını hemen çayda geliyor :D istedigini sor muhabbet et,merak ettim geldim de hiç sorun olmaz.
Motor konusunda biraz eleştiri olmuş sanırım ama ben kendi fikrimce beğendim. Kaldı ki garaj zaten çok hızlı bugün bu aracın üzerinde LS var yarın bi uyanırız belki üstünde dolu bir 2jz belkide rotary.
Teamart ve bu videoyu editleyen çeken dostumuza teşekkürler.

burakburn
12-11-2016, 21:18
hem arabayı yapanın hem videoyu çekenin eline sağlık :icon_tup:

evolution_9
12-11-2016, 21:35
ilk 7.7 motor diyince motor kodu falan sandım 2. söylediğinde anladım 7.7.litre olduğunu. devamını bekliyrz

bomonti
13-11-2016, 01:33
Çok güzel olacağa benziyor. Rx-7 :) sanırım hayatımda sahip olmayı en çok istediğim araba.. Araba demek biraz hakaret aslında o bir eser.

Böylesine özel bir otomobilin kendi makinesiyle yürümesini isterdim, ama zevk meselesi keyif meselesi bize laf söylemek düşmez. Projenin sonunu merakla bekliyorum.

SinanAdalı
13-11-2016, 07:51
Böyle işin ehli olan adamlara hastayım ya. Elinize kolunuza sağlık harika gidiyor

Djalican
13-11-2016, 11:24
Konuşturmuşsun kankacım gene eline sağlık ;)

VTec_king
14-11-2016, 18:29
proje 10 çekim 10 emeğinize dollarlarınıza sağlık :)

_driver_
14-11-2016, 18:42
Sürekli ayağını sallaması hariç ben çok beğendim, güzel video :)

Sadece ben takıldım sanıyordum ayak sallama durumuna yanlız değilmişim :)
güzel olmuş elinize sağlık

MOzen
15-11-2016, 19:58
4k yeni izledim, tozlar bile görünüyomuş ya la :D

skyhigh
15-11-2016, 20:34
çok güzel bir proje elinize sağlık yalnız merak ettiğim bi konu araç ruhsatlı plakalımı çünkü bilindik başka rx-7 yoktu

MaslakWarehouse
15-11-2016, 21:43
çok güzel bir proje elinize sağlık yalnız merak ettiğim bi konu araç ruhsatlı plakalımı çünkü bilindik başka rx-7 yoktu

Evet araç ruhsatlı ve plakalı

ozyt1000
16-11-2016, 07:55
RX 7, RX 77 olmuş. 7,7 litre güzel seçim , sınırları zorlamışsınız. Devamını merakla bekliyoruz.

rx-7
06-12-2016, 13:39
Rx in açılımı zaten rotary experimental...hal böyleyken adında bile rotary geçen araca inatla pistonlu motor takılmasına ben karşıyım,arabanın ruhuna doğasına ters.Zaten projenizde de aracın şasesinden başka bir şeyi kalmamış orjinal.Hal böyleyken bu araca artık Rx7 demek ne kadar doğru olur bilemiyorum.

canimrecepcim
06-12-2016, 13:51
Maşallah güzel chevrolet olmuş.Diğer gerçek rx-7'i görebilmek için sabırsızlanıyoruz.

Video çekimi için yorum yapmaya gerek yok,muazzam olduğu aşikar.

STP
06-12-2016, 14:04
:) yıne efsane yorumlar gelmıs

adamlardakı ongoru ,rahatlık,proje kafası,arabanın yapılıs amacı nedır hıc dusundunuzmu de bu sekılde yok chevy olmus yok kasası kalmıs bılmemne dıye konusuyorsunuz ? yuzde 90 kısının hayalı olan arabayı ve tr de paranla bulup alamayacagın arabayı adam almıs ıcındekını sokmus gıtmıs ozel bı motor almıs tamamen drıfte donuk bır araba yaratıyor.boyle yorumlara tek cevabım varsa seklınız sızde yapın beklerız olur...

canimrecepcim
06-12-2016, 14:58
Kimse biz beğenelim diye araba yapmıyor nihayetinde.Yorumum yanlış yere gitmesin.Elbette emek muazzam ve ortaya çıkacak sonuçta buna eş değer olacaktır.Ama buraya konusu açılmışsa iyi kötü herkes bir şeyler karalar.Hoş ben güzel chevrolet dedim diye şuan adamlar " beyler Recep beğenmedi acilen rotary'e geri dönüyoruz lsx'i de Amerikan malı ve dolara tepki diye yakalım " demiyordur.Benim söylediğim biraz yabancı siteleri de takip ettiğimden , son zamanlarda el arabasına bile 2jz koyup drift build yapmak sonrasında, japon araçlarına ls koyup değişik buildler yapmak gibi şeylerin itici gelmesi.Bu nokta da şu soruyu sorabilirsin " çık sen yap birader de elalem araba görsün ".Ne yazık ki bu konuyu ilerletecek kadar bilgi sahibi değilim,hatta o kadar sabırlı biri hiç olamadım.Ama bütün bunlar yine de buraya konusu açılmış bir tanıtım videosuna yorum yapmama engel değil.

Tekrar ediyorum , işte kötü olmış kaka olmuş demiyorum.Aksine inanılmaz bir şey.Ki ls1 ,ls2 değil direk lsx'i görmek bile yeterince heycan verici.Elinde 2 adet rx7'in varsa böyle birşey yapabilirsin sadece.Öteki türlü ne derler bilirsin.

https://d37nk263jfz2p8.cloudfront.net/image/1/700/0/uploads/posts/2015/05/r33-reasons-5567f1ae557a7.jpg

Saygılarımla,

FuKu
06-12-2016, 15:12
Araç Tr deki nadide proje araçlarından biridir. Tamamen yarışmak ve pist kullanımına uygun bir araç hazırlamak için seçilen setup farklı olmak zorundadır! Türkiye şartlarında rotary motorlu yarış arabası hazırlamak bir hayli zor olmakla beraber rotary tunerı bulmanın ne demek olduğunu tartışmaya gerek bile görmüyorum. Ayrıca trafikte binilebilecek şekilde 13b-Rew motorlu single turbo bir araç da hazırlandı MaslakWarehouse 'un da belirttiği gibi. Bu aracı özel yapan şey motoru değildir! Şasesidir!! Şasesi de orjinaldir (FD3S) ve eğer araştırmış olsaydınız TR şartlarında sadece şase olarak FD3S platformunu kullanmak istediğinizde nasıl bedeller ödendiğini, bu talihsiz yorumu yapmaktan sizde vazgeçerdiniz!! Sizin için Rx7; rotary motor, wankel motor, tribun motor, vs motor, x motor olabilir; fakat ben herhangi bir araca Rotary motor swaplamaya çalıştığımda da ''that will be my experiment'' So??? nothing special for anybody!! Bir arabayı özel kılan şeyler bulunduğu şartlar ve o şartlarda ortaya çıkan bütünün değeridir. Kimsenin emeği hafife alınmamalıdır. Saygılar...

STP
06-12-2016, 15:28
Kimse biz beğenelim diye araba yapmıyor nihayetinde.Yorumum yanlış yere gitmesin.Elbette emek muazzam ve ortaya çıkacak sonuçta buna eş değer olacaktır.Ama buraya konusu açılmışsa iyi kötü herkes bir şeyler karalar.Hoş ben güzel chevrolet dedim diye şuan adamlar " beyler Recep beğenmedi acilen rotary'e geri dönüyoruz lsx'i de Amerikan malı ve dolara tepki diye yakalım " demiyordur.Benim söylediğim biraz yabancı siteleri de takip ettiğimden , son zamanlarda el arabasına bile 2jz koyup drift build yapmak sonrasında, japon araçlarına ls koyup değişik buildler yapmak gibi şeylerin itici gelmesi.Bu nokta da şu soruyu sorabilirsin " çık sen yap birader de elalem araba görsün ".Ne yazık ki bu konuyu ilerletecek kadar bilgi sahibi değilim,hatta o kadar sabırlı biri hiç olamadım.Ama bütün bunlar yine de buraya konusu açılmış bir tanıtım videosuna yorum yapmama engel değil.

Tekrar ediyorum , işte kötü olmış kaka olmuş demiyorum.Aksine inanılmaz bir şey.Ki ls1 ,ls2 değil direk lsx'i görmek bile yeterince heycan verici.Elinde 2 adet rx7'in varsa böyle birşey yapabilirsin sadece.Öteki türlü ne derler bilirsin.

Saygılarımla,

ben arac sahıbını tanıyorum, dunyada tek kalsa o rx yıne bu swabı yapar ,bencede ıyı yapar. baskası ne der dıye araba yapılmaz yada herhangı bırsey.nasıl mutlu olup gonlum hos olacaksa onu yaparım.elalem ne der dıye bakmam

canimrecepcim
06-12-2016, 15:49
ben arac sahıbını tanıyorum, dunyada tek kalsa o rx yıne bu swabı yapar ,bencede ıyı yapar. baskası ne der dıye araba yapılmaz yada herhangı bırsey.nasıl mutlu olup gonlum hos olacaksa onu yaparım.elalem ne der dıye bakmam

Elbette bu işin mantığı da bu zaten abi.Başkasının demesiyle olacak iş değil.Ben sadece demek istediğimi yazıya tam aktaramadım belki de.Ya da japon tutkusu o an mantığın önüne geçti.
Bittiğinde muhteşem olacağının farkındayım.Hatta izlemeye geldiğimizde bile gözlerimizi kırpmayacağımdan da eminim.

Şöyle izah edeyim en iyisi,içinde bir rotary olsa belki bu kadar hızlı olmazdı aynı bütçe ile.Ama göze,kulağa ve tutkuya daha çok hitap ederdi.
Ama ekibin tutkusu,önceliği spor (drift,pist) kullanım olduğu için ls bu şartlarda daha iyi bir tercih.

rx-7
06-12-2016, 20:46
Ya şimdi çok agresif yorumlar gelmişte yok emeğe saygı, yok şeklin varsa sende yap, yok şudur budur..Emeğe saygıdan ziyade görüşe saygı lazım başta.Buraya bir konu açılıp yorum bekleniyor ve istenilen yorumlar sadece "oovovv süpeer" "harikaa" "keşke bende olsaaa" türü hayranlık belirtici mi olmalı? Eğer öyleyse belirtilsin farklı düşünen benim gibi insanlar yorum yapmaz. Önceki yorumlarda bir çok zaten projeyi öven,hayranlık belirten vb gibi yorumlar olmuş.Ben onlar gibi düşünmüyorum.Elimde değil 2,20 tane de Rx-7 olsa böyle bir proje yapmazdım.Kaldı ki ben büsbütün swap işlemine karşıyım.Mesela supra motorlu m3 var ben buna da karşıyım her arabanın bir ruhu var ve o ruh arabanın makinesiyle bütünleşiktir onu söker alırsanız o arabayı ne olduğu belirsiz başka bir şeye dönüştürürsünüz.Bu benim görüşüm...Eleştiriye açık değilseniz forum gibi herkesin her düşünceyi taşıdığı platforma konu açmazsınız.

Şeklin varsa sende yap muhabbetleri ise son derece çirkin onu da ayrıca belirteyim.Sonuçta bu iş paraya bakıyorken şekilden kasıtta bu olduğuna göre kimde ne şekil var yok kimse bilemez,bu şekilde bir iddalaşma ortamı da ayıptır.

MaslakWarehouse
07-12-2016, 22:59
Ben kimseye şeklin varsa yap gibi yaklaşımlarda bulunmadım bu yüzden o tarz yorumları üstüme almıyorum
Araca Chevrolet diyenler, çok merak ediyorum bütün 2JZ Swap lara Supra mı diyorlar? Öyleyse demekki TR de bi 50 60 tane Supramız var haberimiz yok

Eleştriye kesinlikle açığız, ben kimseye yaptığı eleştriden yada ay harika demedi diye laf etmedim ama gidipte kimse hurdalıktan alınma yok Amerikan kırsalında yaşayanlar gibi boş yorum yapamaz.
Biz o motoru hurdalıktan almadık, tam tersine öncede dediğim gibi madem herkes Google kullanmayı biliyor Youtube dan video koymayı biliyor, arabaya alınmış olan motorun kaç para olduğunu bi araştırsın

Bizde zaten başka RX-7 olduğunu söyledim, ona zaten Rotary olarak yapabileceğimizin en fazlasını yaptık. Bitane daha RX-7 miz vardı ne yapsakdık birebir aynı arabayı mı yapsaydık? 20 tane de olsa böyle proje yapmayan arkadaşlarımız ne yapardı birini GTX30 lu birini GTX35 li falan mı yapardı?

Tekrar ediyorum, Rotary yapılmış RX-7 miz zaten var, bu da Drift için tasarlandı bu yüzden yüksek tork lu ve dayanıklı güçlü bir motor istedik ve bu projeyi yaptık. Kimse beğenmek zorunda değil ama kimse projeye ve emeğe saygısızlık yapamaz. Beğenilmemiş olabilir zaten yukardaki arkadaşında yazdığı gibi kimse beğensin diye yapmadık. Benim kızdığım bilinçsiz yazılar, yok 3 yada 4 rotor rotary makine koyardım ben gibi rüyalarda yaşamak. Onu bizde biliyoruz da anca bilgisayar oyunlarında yapabiliyoruz öyle gerçekte yapmak kolay olmuyor. Biraz gerçekçi olmak lazım

BahadırALTUN
10-12-2016, 05:10
Ben her türlü beğendim , devamını bekliyorum. Elinize sağlık.

http://i.hizliresim.com/3vYD0r.png (http://hizliresim.com/3vYD0r)