PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : El yazısı iskencesi ve ogretmen dayagi!

Aero
11-11-2016, 18:21
Sonra öğretmeni dövdü oluyor!!!

https://www.youtube.com/watch?v=_MvE-dqko00

Aero
11-11-2016, 18:22
Çocuğun yaşadığı travma, titremesi ve altına kaçırması. Yemin ediyorum İstanbul'da yaşıyor olsam bu adama tahtaya el yazısı ile 100 kere özür dilerim yazdırırdım.

onn_dear
11-11-2016, 18:23
Direk memuriyetini yakacaksin böyle i.nelerin

c20let
11-11-2016, 18:28
Zaten okuma yazmayı el yazısı ile öğrenmek çok saçma varsa çevrenizde bi bakın bakalım küçüklerin yazdıklarını okuyabilen var mı? Hoca'nın tez zamanda görevden alınması dileğimle.

Grimlord
11-11-2016, 18:29
Bunun gibi bir öğretmen bozuntusu yüzünden hayatım boyunca matematikten nefret ettim. Sayı sayarken bana kızdı ve tokat attı. ( sırf yanlış saydığım için )
Asla unutmadım o yaşadığım travmayı. Kesinlikle meslekten atılması gerekir.

twin
11-11-2016, 18:31
bence görevden almak yetmez..

Yigit-Y
11-11-2016, 18:33
Dayak şartda dozu var arkadaş

Abartmış

Çocuk dayaksız adam olmaz bu ülkede

Diyeceğimmmmm sosyalll mesaja boğulacağızzz

MBuğra
11-11-2016, 18:33
Ogretmenlik sevgi isidir. Bunlar ogretmen degil devlete kapagi atayim, aydan aya maasimi alayim zihniyetindeki canlilar.

Bu arada, hakkinda yayin yasagi karari verildiginden dolayi, medyalarda yer bulamayan Adiyaman Gerger ilcesindeki Imam Hatip Lisesindeki 30 ogrencinin istismar edilmesi olayina tepkinizi gosterin.

mehmetRS
11-11-2016, 18:34
kameraya alan ufaklığıda tebrik etmek lazım ayrıca, yani bir cocuğun cektiğini düşünüyorum tabi.
İş yerimde yaşadığım bir muhabbeti direk aktarayım,
iş ocağımızda arkamda oturan arkadaşın telefonu çalıyor ve eşi arayıp müdürün oğlunu dövdüğünü anlatıyor. O da bize aktarıyor haliyle..
Şok edici bir şekilde tepkisiz kaldı, yanındaki arkadaşı ise başka türlü cocukların akıllanmayacağı felan filan gibi.. anlattıkca sinirim bozuluyor neyse,
bunlara prim veren bir zihniyette var ülkede malesef.
büyük konuşmamakla birlikte benim oğluma böyle bir muamelede bulunan adamı ertekinin söylediği gibi bir miktar değil, çok fazla miktar dövüp komaya sokana kadarda bırakmam.

skyhigh
11-11-2016, 18:35
bu neki biz ne dayaklar yedik tamam öğretmeni savunmuyorumda abartılacak bişey yok bunda

Yigit-Y
11-11-2016, 18:39
Veledi yapıyor 6 yaşına geldimi okula atıyor

Veked döl kalitesi sıfır

Hoca velet boşa gitmesin bari değeri olsun diye dövüyor

Sonra velisi gelip bıdı bıdı yapıyor

Ali yi dövmeyip neden memeti dövüyor bu hoca

Senin çocuğun serefsiz yetiştirilmişse hoca be yapsın basıyor tokatı veledine

Adam olsun diye

Haksız yere kimse kimseye kolay kolay şiddet uygulamaz

Allah bilir çocuk nasıl bir çocuktur

Hocalık kolay meslek zannedenler var aksine en iğrenç meslektir

Evrenoz
11-11-2016, 18:40
Anası belli, babası yüz elli..

AliDogukan
11-11-2016, 18:44
Ya sınıftaki öğrenci azıcık çok hafif öğretmenden tırsacak ki o sınıfta öğretmen otoritesini kurup ders anlatabilsin.Şiddete çok karşıyım ama bazıları da var ki gerçekten hakediyor.

Ama bu b*kunu çıkarmış altına da işetilmez bu yaştaki öğrenci.

::ZaFeR::
11-11-2016, 18:45
Bazı öğrencilerim çok güzel el yazısı varken bazılarının öyle bir el yazısı vardı ki doktorunkinden bile berbat diyebilirim.Videoyu çeken ufaklığı da tebrik etmek lazım.Öğretmenlik gerçekten büyük sabır ve özveri işi.Bazen sinirlerimi yıprandığı noktaya geliyorum ama yine de sınıf ortasında cocuğun üstüne gelipde psikolojisini bozacak düzeye getirmiyorum.

Yigit-Y
11-11-2016, 18:48
Starda izledim az önce

Velileri gördüm hoca haklı ama sistem vurma hakkı vermiyor

Çocuğun birisine aferim diyor hoca mesela 3,4 tanede serseri dediği çocuğa azarlayıp tokatlamış

Haber olmuş :):)

Böyle hocanın sınıfında ki en aptalı bile adam olur :)

İbrahim33
11-11-2016, 18:48
benim bi arkadaşı odaya almıştı müdür yardımcısı , duvarlardan ses geliyordu amk :D onu hatırladım birden.

CNR
11-11-2016, 18:52

Veked döl kalitesi sıfır

Adam olsun diye

Boyle bir yaklasim var mi? Ogretmenlik sabir isidir, sabretmeden egitim olmaz.Herseyi gectim 6 yasindaki cocuga siddet nasil mesru olabilir, olagan olabilir?

6 yasinda cocuk adi ustunde cocuk, yaptigi hareketlerden kac tanesi bilincli olabilir, ne kadar bilince sahip olabilir ki? Evet ailedende belli bir egitime sahip olmali, ama sahip olamayan, ailenin ilgisiz oldugu yada vb vb bir suru durum var, herseyi gectim annesiz yada babasiz buyuyen cocuklar var bu cocuklari otekilestirelim mi? Cocuk nasil bir cocuktur mu diyelim?

CNR
11-11-2016, 18:54
Mesajin son kismi silinmis egitime gereken onem verilmedigi icin suan bu durumdayiz

Yigit-Y
11-11-2016, 18:58
Boyle bir yaklasim var mi? Ogretmenlik sabir isidir, sabretmeden egitim olmaz.Herseyi gectim 6 yasindaki cocuga siddet nasil mesru olabilir, olagan olabilir?

6 yasinda cocuk adi ustunde cocuk, yaptigi hareketlerden kac tanesi bilincli olabilir, ne kadar bilince sahip olabilir ki? Evet ailedende belli bir egitime sahip olmali, ama sahip olamayan, ailenin ilgisiz oldugu yada vb vb bir suru durum var, herseyi gectim annesiz yada babasiz buyuyen cocuklar var bu cocuklari otekilestirelim mi? Cocuk nasil bir cocuktur mu diyelim?

Dayağı kimse savunmaz

Ama

Ben düğün tarzı bir işle uğraşıyoruz

Bazen 5,6 yaşlarında çocuklara denk geliyoruz

Anne babasının gram umrunda değil

Düğünün içine edip bırakıyorlar

Gelin kaç deda ağlattı bu veletler

Babası anası 6 yaşına kadar mum edememişse

Hocaya düşer bu iş

Benim çocuğumda aynı haltı yesin adam olana kadar dayağını yer

Adam olmak kolay mı bu ülkede

Hoca vuracak komutan vuracak yine adam olmazsa zaten ölsün gittin

Döl israfı kıyamet bu ülkede

Hoca videoda bir çocuğa aferim güzel olmuş dediyse

Hocada bir sıkıntı yok

O vurdukları her sınıfta olan 3,5 döl israfıdır

Herkes işini yapsa hoca neden vursun

Anneleri görmedinizmi istanbula gelmiş deniz görmemiş

Çocuğu yasa gereği okula yazdırmış

Yoksa okutmaya niyeti olmayan cahillerden

Kakus
11-11-2016, 19:00
Yigit-Y Abi beni şoka sokuyorsun... Böyle şeyler söylemeni beklemezdim. : )

emregnal
11-11-2016, 19:02
El yazısı gerçekten hem öğrenci hem öğretmen için resmen çile. 1. Sınıf okuttuğum ilk yıl mesleği bırakmayı bile düşündürdü bana. Dayak tasvip ettiğim savunduğum bir şey değil hele 1. sınıf öğrencisi için büyük bir travma. Video yeni çekilmişse eğer öğretmen müfredattan önde gidiyor. Yani çocuklara yeterli zaman tanımadan baskıyla öğretmeye çalışıyor. Ne diyeyim Meb in ne kadar bozuk bir sisteme sahip olduğunun apaçık göstergesi

Yigit-Y
11-11-2016, 19:06
Yigit-Y Abi beni şoka sokuyorsun... Böyle şeyler söylemeni beklemezdim. : )

Valla çocuk konusunda çok hassasım

Ne çocuklar görüyorum soğuyorum

Bizimki buna çeker sonra uğraş dur

Sonra bir cocuk görüyorum biblo al bundan 3 tane yap diyorum

Hala kararsızım

Aga bana kimse cocuğumdan sebep sövmesin :)

Ben sövüyorum çünkü

Adam kimse etrafında yokmuş gibi çocuk ortalığın içine ediyor

Aldana veledini yok

Adam neyse çocukta aynı oluyor

Bende bir anadan babadan geldim

Yeri geldi dayak yedim

Alkol sigara uyuşturucu nargile hiçbirini denemedim bile

Babam annem sayesinde oldu

Ne dostlarım var şükrediyorum

Yediğim her dayaktan ders aldım

Bana neden dayak attılar biliyorum

Kin beslemiyorum çünkü beni adam ettiler vesselam :)

Darısı benim başıma

Bu istanbulda türkiyede çocuk yapmak kolay yetiştirmek zordur

turbo&quattro
11-11-2016, 19:09

Veked döl kalitesi sıfır

Adam olsun diye

Kafanmi guzel bu nasil bir mantik boyle . 6 yasindaki cocugu dovmenin nasil bir aciklamasi olabilir yaramaz diye. O zaman down sendromlu cocuklari guc anliyorlar diye assinlar tavana .

Yigit-Y
11-11-2016, 19:11
Kafanmi guzel bu nasil bir mantik boyle . 6 yasindaki cocugu dovmenin nasil bir aciklamasi olabilir yaramaz diye. O zaman down sendromlu cocuklari guc anliyorlar diye assinlar tavana .

Down sendromu ile bunun ne alakası var

Sağlık problemi başka şey

Yapıp okula atmak farklı birşey

Benim şahsi fikrimdir her zaman her konuda aynı fikirde olmak zaten imkansızdır beyler

huseyinturk
11-11-2016, 19:12
bu neki biz ne dayaklar yedik tamam öğretmeni savunmuyorumda abartılacak bişey yok bunda

Sen iyi misin arkadaş? O yaşta çocuk arkadaşlarının içinde dayağı geç yediği lafları nasıl kaldırsın, altına kaçırdığını nasıl kaldırsın? İşi öğretmek olan ****** çocuğu, öğrenmekte güçlük çeken bir çocuğa nasıl mal oğlu mal der, salak der? Bizde dayak yedik öğretmenin vurduğu yerde gül biter ama haklıysa, yaramazlık yaparsın cezasını çekersin, laf dinlemezsin yine bir nebze ama yapamadı diye, o ibne öğretemedi diye bu çocuğun günahı ne? Kendi çocuğun kardeşin olsa vidyodaki yine bir şey yok diye düşünürmüsün?

Aero
11-11-2016, 19:15
Yigit-Y
Yaramaz/söz dinlemeyen çocuklar sizce neden öyle? O çocuğu geleceğe Anne-Baba-Öğretmen hazırlar. Anne-Baba sürekli döver ve azarlar ise çocuk arsız olur. Ve geleceğin psikopatı olur. İki küçük kızım var ve mümkün mertebe onları dinler ve anlamaya çalışırım. Onlarla konuşacaksam onların göz hizasına iner göz teması kurarak konuşurum. Ve emin olun siz sakin bir şekilde net olarak izah ederseniz çocuklar her şeyi anlıyor. Ben matematikten hep nefret ettim. Sırf öğretmenim yüzünden. Tarih, İngilizce, Türkçe derslerinde en iyi notları aldım. Çünkü öğretmenler işini severek yapıyordu. Bana bu dersleri sevdirmişlerdi. Din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmenini hatırlıyorum orta okulda. Burası seks yuvası mı diye azarlar kızlı erkekli oturma düzenimizi haremlik selamlık düzene çevirirdi. Burnunu karıştırır ve çıkanı sıralara yapıştırırdı. Hiç bir şey unutulmaz.

huseyinturk
11-11-2016, 19:18
Adam olsun diye dayak yer nasıl bir mantıktır? İnsandan bahsediyoruz hayvan mı bu?
Büyük adamları küçükken sabah akşam dövüyor muymuş ağız burun anaları babaları öğretmenleri?

Bir insan evladını dövmek zorunda kalıyorsa, o yavrunun değil anne babanın eksikliğidir o, suçlu kendisidir yani.
Hata anlaşılsın diye canı yakılmaz insanın, tokat atılır mesela yaptığının ne kadar yanlış olduğunu anlasın diye, yüzü gözü morarsın diye değil.
Küfür ederek, hakaret ederek kimsenin gelişimine artı sağlayamazsınız.

Şaka gibi yorumlar var gerçekten yazık, babaysanız yada baba olunca inşallah şiddete ihtiyaç duymazsınız evladınıza karşı

Aero
11-11-2016, 19:19
Valla çocuk konusunda çok hassasım

Ne çocuklar görüyorum soğuyorum

Bizimki buna çeker sonra uğraş dur

Sonra bir cocuk görüyorum biblo al bundan 3 tane yap diyorum

Hala kararsızım

Aga bana kimse cocuğumdan sebep sövmesin :)

Ben sövüyorum çünkü

Adam kimse etrafında yokmuş gibi çocuk ortalığın içine ediyor

Aldana veledini yok

Adam neyse çocukta aynı oluyor

Bende bir anadan babadan geldim

Yeri geldi dayak yedim

Alkol sigara uyuşturucu nargile hiçbirini denemedim bile

Babam annem sayesinde oldu

Ne dostlarım var şükrediyorum

Yediğim her dayaktan ders aldım

Bana neden dayak attılar biliyorum

Kin beslemiyorum çünkü beni adam ettiler vesselam :)

Darısı benim başıma

Bu istanbulda türkiyede çocuk yapmak kolay yetiştirmek zordur

Asla ve asla çocukları yadırgama. Emin ol başına gelir :)

Kullanıcı
11-11-2016, 19:20
Hatırlıyorum ilkokulda öğretmenim bir sefer kulağımı çekmişti haklıydı da konuşmuştum sonra Yanıma gelip istemeden yaptım kırgın mısın bana demişti yok öğretmenim diyincede bana sarılmıştı.Artık böyle öğretmenler zor herhalde
Yigit-Y Abi sende iyi ki öğretmen değilsin, olsan haklıyım diyip bütün okulu dövecen. Öğretmenlik sabır işidir

Yigit-Y
11-11-2016, 19:24
Yigit-Y
Yaramaz/söz dinlemeyen çocuklar sizce neden öyle? O çocuğu geleceğe Anne-Baba-Öğretmen hazırlar. Anne-Baba sürekli döver ve azarlar ise çocuk arsız olur. Ve geleceğin psikopatı olur. İki küçük kızım var ve mümkün mertebe onları dinler ve anlamaya çalışırım. Onlarla konuşacaksam onların göz hizasına iner göz teması kurarak konuşurum. Ve emin olun siz sakin bir şekilde net olarak izah ederseniz çocuklar her şeyi anlıyor. Ben matematikten hep nefret ettim. Sırf öğretmenim yüzünden. Tarih, İngilizce, Türkçe derslerinde en iyi notları aldım. Çünkü öğretmenler işini severek yapıyordu. Bana bu dersleri sevdirmişlerdi. Din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmenini hatırlıyorum orta okulda. Burası seks yuvası mı diye azarlar kızlı erkekli oturma düzenimizi haremlik selamlık düzene çevirirdi. Burnunu karıştırır ve çıkanı sıralara yapıştırırdı. Hiç bir şey unutulmaz.

Kötü hoca yok demiyorum

Ordaki insanları tanımadan yorum yapıyoruz

İzlediklerinizden yorum yapıyoruz

Herkes dilediği yetiştirebilir çocuğunu

Ben bir gün karar verip allahta nasip ederse

Korku ve sevgiye dayalı bir eğitim ve ahlak alacak

Çocuğum erkek ise kavga ve gürültüden uzak kız ise ki daha zor üni bitene kadar erkeklerden uzak olacak

Herşeyin zamanı var kafasındayım

Çocuk senden korkmaz ise her moku yer dizini dövmek zorunda kalırsın

Herkesin farklı düşünceleri olabilir bu konuda

İlk mesajımda yazıyor zaten benim

Tepkilerin geleceğini bile bile benim geçerli nedenlerimi yazdım

Kimse dayak dövüş kavga istemez ama bazen bozarsın kendini başkalarından sebeb

Aero
11-11-2016, 19:32
Kötü hoca yok demiyorum

Çocuğum erkek ise kavga ve gürültüden uzak kız ise ki daha zor üni bitene kadar erkeklerden uzak olacak

Evet korkunun belirli bir limiti mutlaka olmalı. Kızlarım anneden korkmazlar benden korkarlar evde mutlaka otorite şart ama bu tamamen çocuklarla "konuşarak" olan bir şey. Bazen çok stresli iş gününden sonra öfke patlaması yaşayabiliyor insan. Ve istemsiz bir anda bağıra biliyorsunuz. En küçüğün yaşı 2 ve ondan bile özür diliyorum. Bana mamam (tamam) deyip öpücükleri konduruyor.

Emrecan-R
11-11-2016, 19:32
Dayağı kimse savunmaz

Ama

Hocaya düşer bu iş

Hocada bir sıkıntı yok

annesinin babasının hatası 6 7 yaşında çocuğu etkilermi? Düşünce yapısına bak

AliDogukan
11-11-2016, 19:36
Videoyu izlerken babam denk geldi ben de yorum yapacağım dedi,26 yıllık sınıf öğretmeni babam yazıyor ;

Öğretmenin çocuğa yaklaşımı yanlış.Sert,ite kalka tavırları çok yanlış.Çocuğun elinden tutacaksın.Bir harfi çocukla beraber elinden tutup on kere yazdıracaksın.Çocuklara sevecen davranacaksın.Tribünden futbol maçı izler gibi öğretmeni hiç kimse eleştirmesin.Öğretmenin o kadar gerilmesine sebep olan arka planı gördünüz mü ? 1. sınıf öğrencisinde kamera ne geziyor ? Bu görüntüyü 6 yaşında kayıt altına alacak kadar serbest olabilir mi bir sınıf ? Orada disiplin var mı ? Her bir çocuğun o sınıfta canavar gibi olduğunu görebiliyorum.Öğrenciler tahtaya izin almadan gelebiliyorsa öğretmenin öğrencilere sevecen davrandığını gösterir.Oradaki yazamayan çocuğun sadece yazamadığından dolayı mı öğretmen kızıyor ? Yerinde otururken ne yapıyor onu gördük mü ? Arka planı görmeden öğretmeni linç etmeye kalkmanın bir anlamı yok.Müfettiş gider,sorar,soruşturur.Öğretmenin genel tavrı öğrenilir ondan sonra karar verilir.Veliler tarafından linç edilemez.

levent
11-11-2016, 19:49
Beyler dayak cennetten çıkmadır..

Öğretmenin yaptığı hoş değil ama işetecek gibi de vurmuyor açıkçası.

Günümüzdeki bu sıpalar ve ilgisiz, herşeyi öğretmen yapsın isteyen aileleri annemi bu sene çileden çıkartıp emekli ettirdiler, ki daha çalışırdım diyor hala.

Artık ilkokul çağında ne çocuklar çocuk, ne veliler veli.. Özellikle biraz yobaz, görgüsüz bi halka sahip bölgede çalışıyorsanız.

Branş hadi bi nebze rahatsın da sınıf öğretmenliği en zoru.. Babam matematikçi (yıllarca idarecilik yaptı), annem emekli sınıf öğretmeni.. Okullarda büyüdüm (mecazi değil gerçek anlamda 2 yaşından beri okuyorum) her bokunu gördüm okulun.

Şöyle söyliyim; evden kasatura getiren ilkokul 2 öğrencisi kız çocuğundan tut (annemin başına geldi), ortaokul çağındaki kızları taciz eden öğretmenden (ben şahit olup şikayet ettim idareye), idareci okulda yokken deniz kenarına giderek 11-13 yaş arası çocuklar denize girerken, kendi oturup bira içenini de gördüm (babamın yaşadığı olay). Onun yüzünden babam sinirle ae101 i ağaça çakmıştı geri geri, herifi dövmemek için orada :) Yani alkolik veya sapık olmasındansa bu videodaki gibi ufak dokunuşlar daha iyidir her zaman.

Bu forumdaki kişiler yeterli ilgiyi alakayı eksik etmiyordur eminim çocukları için fakat dışarıda olaylar çok farklı kısacası..

levent
11-11-2016, 19:51
annesinin babasının hatası 6 7 yaşında çocuğu etkilermi? Düşünce yapısına bak

Etkiler.. En basiti küfür..

Evde baba tv karşısında sövüyorsa, yada çocuğun annesine sövüyorsa o çocukta sokakta, okulda SÖVER.

Baba anneyi dövüyorsa veya tam tersi durum söz konusu ise, o çocuk sokakta, okulda KAVGA EDER.

"Armut dibine düşer." diye bir laf vardır, ha bu da o hesap.

levent
11-11-2016, 19:53
Bu arada annem 35 yıl 11 ay çalıştı, babam gelicek ay 37 yılı dolduruyor meslek hayatında..

MK8800
11-11-2016, 20:08
Kötü hoca yok demiyorum

Başkanım iyi hoş diyorsun bir yere kadar bende katılıyorum . Ama sigara , alkol vs şeylerden dayaksız da uzak tutulabilir diye düşünüyorum . Şükür babamız bugümüze kadar başımızda durdu korkuyu , saygıyı bize öğrenmemiz gereken yaşlarda öğretti . Ha ama bir kere de bana tokat bile atmadı . Bence dayak değil ama baskı doğru uygulandığı zaman yerine oturuyor . Video için yorum yapmıyorum ama gerçekten bahsedildiği gibi çoklu ortamlarda anne babanın ilgi göstermekten aciz olduğu çocuklar hemen belli oluyor ve birilerinin anne babanın en başında yapması gerekeni o an yapması gerekebiliyor .

220T
11-11-2016, 20:24
Memduh Başgan'a kulak verelim.

Behzat Ç. - Hepinizi Çözerim - YouTube (https://youtu.be/bVSWzyoLt6c?t=77)

CNR
11-11-2016, 20:25
Dayağı kimse savunmaz

Ama

Hocaya düşer bu iş

Hocada bir sıkıntı yok

Abi mesele ailesinden bagimsiz, bir cocugu neden sorumsuz bir aileye mensup oldugu icin yargilayalim ki, dol israfi diyelim?

Evet ailesinden hic bir egitim gormemis olabilir, yaramazlik yapiyor olabilir, arkadaslarindan geri olabilir bunu cozmenin adam etmenin yolu dayak ile olmamali olmaz.Sabirla anlatarak, ozel ilgi gostererek olur.Sen o cocuga arkadaslarinin yaninda gerizekali, mal, beyinsiz vb vb. diye assagilarsan o cocuk nasil bi ozguvene sahip olur, nasil bir psikolojisi olur dusunebiliyormusun abi hic.

Suanda iki kelimeyi bi araya getiremeyen sosyofobiden olen bir suru insan var, dolmusta musait bi yerde demeye bile utanan cocuklar,gencler,yasitlarim var, bu mu adamlik yada saygili buyumek?

Hayatimda bir tane ogretmenimden bile tokat dahi yemedim, adam degilmiyim simdi ben?

oglum kizim yok, ama bir adet kiz yegenim var daha 3 yasinda gerci ama, elini gelip bir hoca kaldiracak elini kirarim.

Kisaca her nerede olursa olsun egitimde siddet kabul edilmemeli edilemez, 6-7 yasinda cocuk
Sucu ne gunahi ne?

63owen63
11-11-2016, 20:38
Bütün çocukluğu hem sosyal hayatta büyüklerden hem okulda öğretmenlerden dayak yemekle geçmiş bir bir öğretmenim. Gemişte çocuklarla da çalıştım, şuan üniversite öğrencileriyle yetişkinlerle ve olmak üzerelerle çalışıyorum. Konu ile ilgili sayfalarca yazabilir,onlarca örnek yazabilirim ama sıkıcı olmaya gerek yok, işin özü, ' dünyada herşeyin temeli sevgidir, sevmekle başlar'.

Dayak taraftarları için yorum bile yapmıyorum.

CNR
11-11-2016, 20:40
Kötü hoca yok demiyorum

Bu arada abi ne erkek ne kiz konusunda aman diyeyim buyuk konusma, korku baskiyla olan hersey cignenecek kurallari doguruyor

Kiz demissin universite sona kadar erkeklerden uzak falan, abi bu ancak bilincle olur, yoksa ailenin korku su vb vb sebepleriyle degil, muhim olan bir kizida erkek cocuguda neye yakin neye uzak olacagina dair bilinclendirmek, golge gibi takip etmek

Konya gibi baskici tutucu bi yerden cikinca ne arkadaslarim oldu babasi anasi tutucu muhafazakar, okuldan cikinca gelip bizle sokakta vodka enerji yapan, sogan sakiz yapip koku gecince eve giden, en basitinden en yakin arkadaslarim bile boyleydi

Bir suru kiz tanidim beraber oldum,ailevi baskilardan tabulardan bakire olup anal yapan sayisi hicte azimsanacak degil, evine kapali gidip aksam benimle cluba acilip gelen.

Universitede kyk alip evlenmeden once diktirmek icin diye bi kismini ayiran kiz bile taniyorum

Herseyin onu bilinc egitim abi, sen kadar korkutursan korkut ne yaparsan yap egitim farkindalik olmadiktan sonra sifir

onurc
11-11-2016, 20:49
Tokatlanan çocuk max kaç yaşında ? 8 falan var mı ? Bu sınıftaki çocuğun elinde kamera ne alaka ? Aile git okuma yazma öğren demek yerine eline telefon mu veriyor ? Tabi ki berbat bir durum.çocuk neticede kıyılmaz yazıktır günahtır elbette. Ama teknoloji bu işlerin bile önüne geçmiş arkadaş.çocuk kim bilir neler yaptıda o lavuk delirdi. Ama bu vurma hakkını vermez ona..

mert_can 41
11-11-2016, 20:55
Minicik çocuk dayaktan ne anlar tamam ses yükseltirsin anlarım hak veririm de dövmek çok yanlış eğer döverek terbiye ederim diyenlerde çocuk yapmasın. Şahsi fikrim ilerde bir öğretmen böyle saçma sebepten çocuğumu dövüp hakaret ederse ben heralde hapislik olurum.. O çoçuğun şimdi piskolojisi nasıl olucak bir daha okula gitmek isticekmi okulu bir daha sevicekmi.

mehmet6r
11-11-2016, 21:01
Adam olmayacak çocuk dayakla da olmaz zaten. Doğruyu dayakla öğretmek hangi kitapta yazıyor? Bir de büyük konuşmayacaksın, ilerde bir evladın olur aynı şekilde imtihanın da olur. Bilemezsin. Öğretmene yorum yapmıyorum zaten. 4.sınıfta ingilizce görmeye başlamıştık; my name is... den başka birşey öğrenmek istemedim 8.sınıfa kadar. 8.sınıfta ingilizce hocam değişti en sevdiğim ders ingilizce olmuştu. Liseye hazırlık testlerini çözmek yerine ingilizce hikaye kitapları okuyordum. Sevgi&ilgi ile çok şey öğretilebilir. Hala dua ediyorum ingilizce hocama.

deniz
11-11-2016, 22:06
olay tam rezalet....
sunu soyleyeyim oglum bu sene 1 e basladı.. cıldırdık yemın ederım el yazısı gıbı gereksız bır olay gormedım.. cok sacma... ogrenmesıde okumasıda cocuk ıcın ıskence...

Yigit-Y
11-11-2016, 22:16
neden el yazısı önemli bir husus

Nicin El Yazısı? - 1. Sınıf El Yazısı İlkokuma Yazma Oğretimi (http://www.miniminibirlerim.com/62-okuma-yazma-oegretimi/bilgi-deneyim-makale/147-nicin-el-yaz-s.html)

burda biraz yazmışlar

herşeyin bir nedeni vardır önemli olan nedeni doğru şekilde öğrenebilmek

öğretmen bu duruma nasıl gelmiş geçmişe bakmak gerek ki biz bunu bilemeyiz.

bir video ile infaz etmek bence haksızlık ki bir kaç hocada yazmış zaten.

dayak savunulacak birşey değil ama otorite kurulmasında gerekli olabilen bir yöntem

yoksa keşke her çocuk sevgiden konuşmadan sözden anlasada bu şeyleri görmesek

G.U.Z.
11-11-2016, 22:34
Bizim zamanimizda ogretmen tokat atti demeye korktu diyorduk, simdi vay nasil dokunur cocuguma deniyor
Veliler zaten cuzdan ebeveyni, cocukla aksam ve haftasonu muhattap oluyor parayla tuttugu bakicidan,okuldaki ogretmenden medet umuyor, ama hic cocuga laf soylemeden vurmadan yapacak, nasil olacaksa???

Eskiden olan sistemde asiri derecede ogretmen hakimdi simdi asiri derecess veli ve ogrenci hakim, universite bile okumamis insan ogretmene is ogretmeye kalkiyor, tavsiyem ogretmenlik okuyun da yapin hem 3ay tatil ustune kar tatili de var:))))
(Ogretmen degilim, ogretmen yoklugundan ucretli ogretmenlik yaptim zamaninda, henuz okula baslamamis cocugum var, ogretmen tokat atti dediginde once nedenini sorarim, evde ogrenmesi gereken bazi seyleri ogretmememizden olmussa suc ogretmenin degil bizimdir)

oss
11-11-2016, 23:02
bende o sıralarda geçmiş biri olarak lise dönemine kadar hırpalandık (sevdiğin hoşlandığın kızın önünde dayak kadar acısı yoktur )o adam kendisinden güçsüze vuruyorsa karaktersiz israftır.bu dayak atan adamların genel sorunu akşam karısı buna vermiyor sinirini öğrenciden çıkarıyor çok var böyle kadınlarda da dönemi gelince çocukların hepsi " dersini dinle yaramazlık yapma " diye nasihat verilerek okula geliyor. sen onu elinden geldiğince her kötü şeyden korumaya çalışıyorsun
bi tane israf geliyor dayak atıyor hakaret ediyor silerim öyle öğretmeni bazıları için küçük ayrıntı olabilir ama şuan kulaklarımdan sağlık problemim var röntgen çekilmişti kulak kıkırdağı kırık görünüyor herkesin ilgisi aynı değil herkesin öğrenme şekli aynı değil doğada ne kadar cok çeşit canlı varsa insanlarda da o kadar çeşit var
not bizim zamanımızdaki dayaklar ağırdı sanırım yeni nesil kolay etkileniyor

turboman
11-11-2016, 23:21
Ben burda dayak görmedim şahsen bundan daha kötü dayak yiyen öğrenciler var zaten ancak dayağa karşıyım ama çocuk belli anlayışı kıt ona özel bi gıcıklığı yok bence diğer çocuklar güle oynaya yazıyo öğretmeni savunmuyorum ama zamanında ortaokuldayken benim sırtımda sopa kırdı hoca eve gidipte diyemedim benim tepkim bu videoda dayak yok aynı yaşta yiğenim var yeri geliyo ben bile kendimi zor tutuyorum vurmamak için veled tam fırlama herkesi parmağında oynatıyo allah sabır versin öğretmenlere ��

Yekta
12-11-2016, 00:01

Veked döl kalitesi sıfır

Adam olsun diye

Yiğit gerçekten bu şekilde düşünüyorsan sen çocuk yapma bence dölün israf olmasın..

Ertekin
12-11-2016, 00:21
Benim oğlum bu sene 1. Sınıfa başladı.
Sınıfdaki bütün akranlarından ay olarak küçük, daha 2 gün önce 6 yaşına girdi.yani okula 5 yaşının içindeyken başladı.
Eskiden okula 7 yaşında başlanırdı. Ben her akşam evde oğlumla ders yapıyorum, saatlerce aynı kelimenin nasıl yazıldığını, harfin önüne gelen diğer harfe nasıl sesle geçildiğini tekrar etmekden çeşit çeşit metod aramakdan gözümden yaş geliyor. Bu çocuk henüz 6 yaşına yeni girdi.. okadar saçma kelimeler varki benim bile dilim dolaşıyor. Allah aşkına '' nineni laleli naneli'' diye okumalar var. Siz ard arda her seferde doğru okumaya çalışsanıza şunu!
Ben okula daha kayıt yaptırırken söyledim : oğlum yaramazlık yaparsa söz dinlemezse bir hata ederse beni arayın, eğer burda bir yetişkin öğretmen müdür yada hademe farketmez, oğluma bağarır hakaret eder yada vurmaya kalkarsa, o kişinin yaşam kalitesini düşürürüm dedim. Bana asla böyle birşeyin olmayacağını söylediler.
Burda yorum yapanların kaçı çocuk sahibi bilmem ama benim yer yüzünde daha değerli birşeyim yok kendim de dahil.

xILuciferIx
12-11-2016, 01:39
''Bayram titreyip durma oğlum beni dinlemiyo musun sen'' Öğretmen olduğunu zanneden yavşağın cümlesin de gizli çocuğun neden yapamadığı otorite mi şimdi bu, değil çocuğuma yeğenime yapsa gider kafasını kırarım o it'in ''mal oğlu mal'' diyor bide futursuz dayak otorite falan sağlamaz. Bu yavşağın kurduğunu sandığı otorite yüzünden o çocuk yarın bildiği şeyide söyleyemicek.

xILuciferIx
12-11-2016, 02:00
''Bayram titreyip durma oğlum beni dinlemiyo musun sen'' Öğretmen olduğunu zanneden yavşağın cümlesin de gizli çocuğun neden yapamadığı otorite mi şimdi bu, değil çocuğuma yeğenime yapsa gider kafasını kırarım o it'in ''mal oğlu mal'' diyor bide futursuz dayak otorite falan sağlamaz. Bu yavşağın kurduğunu sandığı otorite yüzünden o çocuk yarın bildiği şeyide söyleyemicek.

Devrin değiştiğini söyleyen insanlar konu eğitim olunca kendi dönemiyle kıyaslıyor çıkan sonuç biz ne dayaklar yemiştik sen yedin oda yesin güzel zihniyet. Yigit-Y ''Ali yi dövmeyip neden memeti dövüyor bu hoca'' Çünkü mehmet'in annesi okuma yazma bilmiyor babası inşaat işcisi ilkokul terk evde yardımcı olanı yok olabilir. O adamın görevi o zaten 1-2-3-10-20 kere öğretmek anlatmak zorunda para almasını tek ve yegane sebebi, Ayrıca çocuk anlamıyor onun için yok efendim dayak yok biraz hırpalamış olabilir diyen arkadaşlar Okullarda özel eğitim öğretmenleri var. Bu angut adı öğretmen ya bunu anlayacak kadar zekaya sahipse o özel eğitim öğretmeninden yardım ister özel eğitim öğretmeni çocuğu değerlendirir. Diğer öğrencilerin seviyesine getirir. Kuzenim özel eğitim öğretmeni anlama problemi olan öğrencilerle bu şekilde ek ders yapıyor.

Boldenon
12-11-2016, 02:27
bu o.ç nun elini kesip götüne sokacaksın. başka cezası olamaz.

Network
12-11-2016, 02:28
Bu tip insanlar ile bu yaşlardaki çocuklara tecavüz edenler arasında konsept olarak fark yok. İki grup da kendini tatmin için küçüklere sarmış durumda. İki grup da toplum için büyük tehdit oluşturmaktadır.

Neticede bazı şeylerin konuşmakla ya da cezalandırmayla çözülemeyeceğine inanıyorum. Bunlar maddi manevi üzerimizde yükler.

Bu işin tek çözüm yolu bu insanların hepsinin ölmesi. Ama döverek ama s.kerek sonuçta hepsi ölmeli. Hatta bir iki nesil var böyle hemen ölmesi gereken. Sonra ülkemiz biraz daha düze çıkacak diye düşünüyorum...

aybrskck
12-11-2016, 02:42
herkesin zeka seviyesi aynı olmak zorunda değil herkes herşeyi aynı andada anlayamaz biri bir kere görüp öğrenir diğeri 100 kere tekrar edip öğrenir o çocuk orada hocanın gösterdiği şeyi anlamadı diye böyle bir muamele olamaz anlayana kadar anlatacak bir bilgiyi öğretmek için bir insan üzerinde otoriten olmasına gerek yok yeri gelir senden küçük insandan birşeyler öğrenirsin , hocanın sınıfta bir otoritesi olmalıdır buna itirazım yok ama bunun yolu bu değil hocanın davranışını doğru bulan arkadaşlar için yazıyorum siz sadece size şiddet gösteren insanlara mı saygı duyuyorsunuz ? şahsım adına bir insanda ne kadar şiddet eğilimi varsa benim için o kadar gereksiz boş ve saygı duyulmayı haketmeyen bi adamdır o yaştaki çocuk ne görürse onu öğrenir bugun tokat yerse yarın tokat atar gelecekte görmek istediğiniz nesil buysa daha fazla konuşmaya gerek yok

Korollacı
12-11-2016, 07:44
yorumlari okudukca bazilarinin insanligindan suphe ettim.

Yigit-Y
12-11-2016, 07:48
Dayak şartda dozu var arkadaş

Abartmış

Çocuk dayaksız adam olmaz bu ülkede

Diyeceğimmmmm sosyalll mesaja boğulacağızzz

Ben bunu ilk mesajımda yazdım

Benim yazdıklarım hoşunuza gitmeyecek çoğu kişinin bile

Herkesin fikri kendinedir

Karşıt görüşte olup çocuğu bir gün olacak arkadaşlara sesleniyorum

Hani bir gün çocuğuna bir fiske vurursan bu konu aklına gelsin

Yekta ben şu türkiye evlat vermeye pekte bir niyetim yok zaten

Kansız şerefsizler hainlerle dolu bu memleket için çocuk yapmak için 4 ,5 kere düşünmek gerekir

Şimdi sosyal mesajlara tekrar devam edebilirsiniz

asmisinsan
12-11-2016, 08:45
olay tam rezalet....
sunu soyleyeyim oglum bu sene 1 e basladı.. cıldırdık yemın ederım el yazısı gıbı gereksız bır olay gormedım.. cok sacma... ogrenmesıde okumasıda cocuk ıcın ıskence...

aynı şekilde benim kızımda bu sene 1 sınıfa başladı aynen bende her akşam ödev yapmaktan bıktım çocuk en son şunu söyledi bunlar çok gereksiz el yazısı ile egitime hayırrrrr

brs852
12-11-2016, 09:15
Bizde dayak yedik bizede vururdu ama bu kadar küçükken okulu sevme yaşlarında iken değildi. Yaramazlık yapardık dayağı hak ederdik kıçımıza 1-2 vururdu asla böyle aşağılama vs olmazdı. Bu çocukların ki gerçekten travma...

ACYV
12-11-2016, 09:38
öğretmenin şiddet uygulaması izah edilemez ve gereği yapılmalı ancak el yazısı gereksiz değil aksine çok gereklidir. buraya uzun uzun bilimsel araştırma yazmak istemiyorum ancak el yazısı en basitinden çocuğunuzun beyninin cortex kısmının gelişiminin tamamlanacağı dönemler yani 6-12 yaş arasında daha sağlıklı oluşmasına destekçidir cortexin. benim de çocuklarım var ve aynı yoldan geçiyorlar. her zorluğu kötü görmenin anlamı yok.

KMR2-GT
12-11-2016, 09:39
çocuk olunca fikirler tamamen değişiyor.o yüzden erken konuşmamak lazım.o kadar güçlü bir duyguki fikirlere takıntılara yön verebiliyor

sevmiyorsan sabredemiyorsan yapma kardeşim bu mesleği.adam yaramazlık yapar aynı hatayı ard arda inadına yapar anlarım.ama orda bişi öğretmeye çalışıyorsun.

220T
12-11-2016, 10:15
Hata başarısızlığa şiddet uygulanması.Yapamamamın,öğrenememenin şiddetle çözülür yanı yok.Çocuk disleksi de olabilir.

Her okul,her sınıf bir Türkiye mozaiğidir.Dışarıda ne varsa okula da yansıyor.Bakıyorum,bir başka konuda "Hiç kimse,diğer ustanın yaptığı,eksik bıraktığı işe dokunmaz." diyen adam,bu konuda "Annenin babanın eksiğini öğretmen kapatacak." diyor.Diğer konuda,bir beynin sökülüp yenisinin takılması işinde,başka ustanın dokunmamasını haklı bulurken aile eksiğinin,topluma faydalı bir birey yetiştirebilmenin eksiğini öğretmenin kapatacağına inanıyor.İnsan yetiştirmek,kablo sökmekten kolay geliyor.

Aşağıda bir anne var.Bu yaştaki çocuğun ettiği küfürler belli.Anne ne yapıyor?Kıs kıs gülüyor.Bu kadına bir muhabir denk gelip röportaj yapsa erkeler kaba,öküz (...) saydırır da saydırır.Bir kadınsın,ağzından ideal erkeğin tarifi hiç düşmez.Elinde çocuğun,güzelce eğitsene işte.Neyse yav,öğretmen düzeltsin bunu.

https://www.youtube.com/watch?v=D185rByJIkI

Yigit-Y
12-11-2016, 10:20
Anne baba çocuğu pert edip kaporta boya yapsınlar diye hocaya teslim ediyor

Hoca çekici çok vurduğu zamanda laaaa ne yapıyorsun diyor

Bütün anne babalar aynımı değil tabikide

Bazıları pasta cilaya getiriyor cillop gibi oluyor mesela o çocuk

Otomobil forumuya burası bu tarz örnekle bir kısım arkadaşları daha iyi anlaması için mecâz-ı mürsel kullanarak anlattım

İşin özünü

ogunozcan
12-11-2016, 10:33
arkadas bızde bızde sopa yedıkte bu tam o.ç bole bı ogretmen olamaz bunların gotunden kan cekıcen

ioz
12-11-2016, 10:52
5 senedir öğretmenlik yapıyorum, hiçbir öğrencime vurmadım diyemem. Benim kırmızı çizgilerim vardır. Mesela arkadaşına küfür ettiyse, Atatürk veya herhangi bir manevi değerimize saygısızlık etmişse ben o çocuğa tokat atarım. Ama direkt değil. Uyarırım, yanlışını anlatırım, düzeltmesi için zaman tanırım.. Aynı tas aynı hamam devam ediyorsa da yapacak bir şey kalmamıştır. Ben hep şunu söylerim: "Allah benim çocuğuma da benim gibi öğretmen versin." İyiysem de kötüysem de. Bunu diyebilecek vicdan muhakemesine sahibim demek ki. Öğretmenlik parayla pulla yapılacak meslek mi? Değil. İçinden gelecek, vicdanın olacak. Sana emanet edilenin bit öğrenciden çok ülkenin geleceği olduğunu bileceksin. Öğrencilerime ders konularımı her şekilde öğretirim. Asıl eğittiğim nokta din, kültür, tarih gibi konulardır. Atatürk'ü sevdirmek benim için bütün ders konularından önemlidir mesela. Velhasıl kelam iki tür öğretmen vardır:

1) Anasıyla anılanlar (şekil a yukarıdaki arkadaş)
2) Anısıyla anılanlar.

Purmol35
12-11-2016, 10:57
Dayak yiyen çocuk akıllanıyor diye bir şey yok. Ya çocuk hayattan soğur psikolojisi bozulur ,yada daha fırlama olur arsızlaşır . Çocuk dayak yesin diye bir mantık yok öyle bir mantık insanın ruh halinin göstergesidir ,ruhu bozuk olan insanların çocukları kendini zaten hemen belli eder . O ruh haline sahip kişi kendini zaten düzeltememişse çocuk ta yapmasın ,hocaları da uğraştırmasın . 6 yaşındaki bir çocuğa tokat atıyorsun sonuç olarak daha gelişim gösteriyor , tam anlamıyla kemikleri veya ten'i büyük birinin gücünü yada elinin ağırlığını kaldırabilecek kadar iyi değil .
Tokat atılıp bir de çenenin kayması , kulak zarının patlaması gibi olaylar var . Umarım bu tarz kişilerin çocukları olur da hastahanelerde bol bol zaman geçirmek zorunda kalır ,diyeceğim de çocuğun ne suçu günahı var en iyisi yapmasınlar o kişiler çocuk mocuk.

DEJ
12-11-2016, 11:25
İleride okulu sevmelerinde büyük etkisi olacaktır bu dayakların.

Adam olmayacak kişi dayakla da olmaz . Dayak rutine bağlar artık, dayak yediğinde güler geçer.

Herşey eğitimle de bitmiyor, eğitimli olup sapıklarla dolu ülke.

Sevgi önemli, sevilmemiş insan psikopatta olur, o.... da olur

Yiğit G.
12-11-2016, 13:14
Yigit-Y Saçmalamanın ötesindesin kusura bakma.Bütün mesajların fail.Hiçbir öğretmen sınıfındaki çocuga fiziki şiddet uygulayamaz.Çok isterse sınıfın ortasına s*çsın yine yapamassın.Bu kadar basit ve nettir.

Bak ne diyor dayak yiyen çocuklar zeka geriliği gösteriyor

Dayak yiyen cocukların ruhsal gelişimi yavaşlıyor! - Cocuk Haberleri (http://www.milliyet.com.tr/dayak-yiyen-cocuklarin-ruhsal-gelisimi-yavasliyor--pembenar-detay-cocuk-1147881/)

Dayak attığın cocuk akıllanmıyor aksine aptallaşıyor.

kickbuttowski
12-11-2016, 13:19
Benim gözlerim Türkiye'ye gelince sağda solda ilkokuldaki matematik öğretmenimi arıyor. Benden yiyeceğin sağlam bir tokat var Ali Hoca.. Allah vere de karşıma çıksan bir gün...

livaneli
12-11-2016, 14:36
Dayak, çocuğun zeka gelişimini olumsuz etkiler; küçükken dayaktan çokça nasibimi aldığım için anca öğretmen olabildim. :)

17. yılımı çalışıyorum, İlk yıllarımda lisede derse girerken yavaşça da olsa tokat attığım, eline sopayla vurduğum öğrencim olmuştur ;işe yarayacağını düşünmüşümdür, çocuğun davranışı kısa süreliğine istendik hale gelse de kalıcı olmadığı için eğitim sayılamaz.Daha kötüsü dayak atmayı, vurmayı, kendinden zayıflara şiddet uygulamayı çocuğa normalmiş gibi gösterişimdir ki bu çok toplumsal olarak çok tehlikelidir.
Uzun süredir ortaokulda çalışıyorum, davranış bozukluğu olan, ders çalışmayan öğrencilerimi bazen küsme, bazen kızma -bağırma değil- ;bazen de hak mahrumiyeti cezasıyla yola getirme yolunu benimsedim;genelde işe yarıyor ve düzelme kalıcı hale geldiği için eğitim yapılmış sayılır.

Düzelme olmayan öğrencilerimin büyük bölümü, aile içinde küfür ve dayakla içli dışlı olanlar.Haddimi aştığımı düşüneceksiniz ama birini dövecek olsam, öğrencimi döven babayı,ağabeyi,öğretmeni döverim.

timucintt
12-11-2016, 17:32
o.ç. ne olacak nefret ediyorum bu hocalardan... ben hiç rahat durmazdım rahat ilokulda ve ortaokulda hep sopayla dayak yiyordum... ibne hocalar bide ders zili çaldıpı anda sınıf başkanlarına konuşanları yaztırıp sıra dayaağına sokma ritüelleri hiç unutulmaz... :Deli::Deli::Deli:

Sadık Özyer
12-11-2016, 18:38
dİyarbakırda çalışan arkdaşım var o anlattı çocuk çocuğa vurmuş oda velisini çağırmış neden dövmedin çocuğumu demiş.vs vs..hikayeyi bilmek lazım

rain man
12-11-2016, 18:44
Dayağı, dayakla korkutarak eğitilmeyi doğru görmek bana göre bu hocanın yaptığından daha tehlikeli. Çünkü o zihniyet bunlar gibi binlercesine yol açar, konuda bunu destekleyen arkadaş veya arkadaşlar alınmasın ama gücün egemen olduğu bir öğretide roller değiştiği anda öğreti de değişir. Güç kime geçerse o öğretmeye başlar. Bugün dayak yiyerek bir şeyler öğrenen yarın bir miktar döverek çözümü arar.

Ve bu yarın öbür gün senin veya sevdiklerinin başına gelebilir. Açıkçası koklanmaya kıyamayan insan evlatlarına hele ki akli olgunluğu erişene kadar zarar vermek, düşüncelerini fiziksel biçimde eleştirmek bağnazlıkla eş değerdir. Hiç hayat dersi veya felsefesi olarak konuyu ayırmayın ama öyledir.

Bugün senin atacağın dayağı yarın senin yemeyeceğinin garantisi de yok. Çocuğu olmayıp da bunun aksini düşünen arkadaşlar bence düşüncelerini gizlesin. Dahan hümanist olduğumuz düşüncesine kandırayım en azından kendimi.

HondatugraL
12-11-2016, 18:59
Dayak cennetten çıkmadır derler ama o hakedene denmiştir. Burda çocugun bu sözü hakkettiğini hangi verilere dayanarak söylüyorsunuz ki ? Tahtada işte çocuk yapmaya çalısıyor yaramaz biri olabılır onu yaramazlıgında azarlarsın tahtada ne yanlısını gorduk çocugun varmı gören bi söylesin ben göremedim. Bu çocuk bu hocadan her seferınde bu tepkılerı alıyordur eminim nolucak sonra söyliyim size içine kapanıcak kım çözer bu soruyu dendiğinde bilse bile parmak kaldırmayacak arkadaşının arkasına saklanacak neden ? Ya yanlış çözersem ?? diye düşünecek hocayla onca kişinin önünde bu duruma düşmemek için. Sonra ne olacak kendine güveninin kazanamayacak. İlkokul öğr. unutulmaz derler bu çocuk bu öğretmeni unutacak mı ? Asla peki iyi anacakmı ? Sanmıyorum. İlkokul ğretmenı aynı zamanda hayata hazırlayandır sizi peki bu adam bu çoğu hayata bu şekildemi hazırlıyor güvenini kırarak yapamadı diye sinirlenip hakaret ederek ? Kusura bakmayın böyle hocalık olmaz. Öğretmen çocuguyum bende reklam gibi olmasında milletin sınıfları bomboşken annemın sınıfı ful çektiği halde hala sokmaya çalısanlar sokamayınca çocugunu alıp gidenler var. Öğretmen karşı kaldırımda gördüğünde bile koşup hocaaaaaam diyip sarılılana denir hayata hazırlayana işi bitince arkasından küfredilene değil. Başlarım böyle öğretmenlere de mesleklerinede.

livaneli
12-11-2016, 19:05
Özellikle 80'den sonra müfredat yani ders içerikleri günlük hayatın ihtiyaçlarını karşılayamaz hale getirildi.Ulusal Eğitim Bakanlığı, işini eğitim değil de öğretim olarak değiştirdi;hem de ne kadar gereksiz şey varsa onların öğretimi olarak.İşi de öğretmenlere kakaladı ;müfredat dışına çıkarsanız sürülürsünüz, cezalandırılırsınız kimse arkanızda durmaz, size sahip çıkmaz.(Sahibe ihtiyaç duyan omurgasız biri için bu önemlidir; omurgasız öğretmen olmaz diyen varsa her dönemde iktidarın g.tünü yalamayı beceri sayan sendikaların üye sayılarına baksın. )
Aman kimse bana ellemesin, şikayet veya denetim olur da müfettiş gelir de bu gereksiz şeyleri öğretemediğimi görürse ekmek param gider diyen bir omurgasız, öğrenciyi döver.

LnchCntrl
12-11-2016, 20:32
Sınıfdaki bütün akranlarından ay olarak küçük, daha 2 gün önce 6 yaşına girdi.yani okula 5 yaşının içindeyken başladı.
Eskiden okula 7 yaşında başlanırdı. Ben her akşam evde oğlumla ders yapıyorum, saatlerce aynı kelimenin nasıl yazıldığını, harfin önüne gelen diğer harfe nasıl sesle geçildiğini tekrar etmekden çeşit çeşit metod aramakdan gözümden yaş geliyor. Bu çocuk henüz 6 yaşına yeni girdi.. okadar saçma kelimeler varki benim bile dilim dolaşıyor. Allah aşkına '' nineni laleli naneli'' diye okumalar var. Siz ard arda her seferde doğru okumaya çalışsanıza şunu!
Ben okula daha kayıt yaptırırken söyledim : oğlum yaramazlık yaparsa söz dinlemezse bir hata ederse beni arayın, eğer burda bir yetişkin öğretmen müdür yada hademe farketmez, oğluma bağarır hakaret eder yada vurmaya kalkarsa, o kişinin yaşam kalitesini düşürürüm dedim. Bana asla böyle birşeyin olmayacağını söylediler.
Burda yorum yapanların kaçı çocuk sahibi bilmem ama benim yer yüzünde daha değerli birşeyim yok kendim de dahil.

Şu meşhuur hikayen vardı abi doğru hatırlıyorum umarım

araba test ederken kaza yapmıştı gelen eleman sen de onu 1 müddet dövmüştün akabinde 1 müddet daha dövmüştün.

haah o gün bugün idolümsün bu yorumda da noktayı koymuşsun

Ertekin
12-11-2016, 20:37
Şu meşhuur hikayen vardı abi doğru hatırlıyorum umarım

araba test ederken kaza yapmıştı gelen eleman sen de onu 1 müddet dövmüştün akabinde 1 müddet daha dövmüştün.

haah o gün bugün idolümsün bu yorumda da noktayı koymuşsun

EyvAllah kardeşim . O senin kendi idollüğün ��

emregnal
12-11-2016, 22:41

Bir öğretmen olarak tavsiyem çocuğunuzun okuluna dilekçe vererek kaydını 1 sene erteletin. Çünkü fiziksel olarak yaşıtlarından daha iri yapılı olsa bile zihin gelişiminde yaş gerçekten önemli bir faktör. Bu sene okumayı bir şekilde öğrense dahi 2. sınıfta matematik dersinde eldeli toplama, çarpma vs. gibi soyut düşünme gereken öğrenmelerde zorlanacaktır. Artı olarak el yazısında da zorlanacaktır. Sınıfımda şu anda isteğe bağlı kayıt olan öğrencilerde yaşadığım en büyük sorun bu. 7 yaşında başlayanlar takır takır soruları çözerken küçük yaşta başlayanlar zorlanıyor.

KÖROĞLU
12-11-2016, 22:55
Sen gül içinde büyüt sonra elin p.çi gelsin dövsün. Fiziksel şiddet unutulur.

Ruhsal olarak o topluluğun önünde "mal oğlum, salak oğlum" ise bilinç altında kalır ömür boyu gitmez ezikliği.

Bizde zamanında sıra dayağı yedik yemedik değil ama hakaret görmedik. Deneyen hoca da okuldan uzaklaştırıldı.

Çocuğu olmadan gece pireler uçuşurken uyanım mama yapmadan, ateşi çıktımı eli ayağı dolaşmayan, yürürken aman sağa sola çarpmasın , düşmesin diye peşinde koşmayan adamın yorumu komik geliyor.

O ağladığında senin içinden parça kopuyor yok vursun dövsün hikaye o işler.

Ertekin
12-11-2016, 23:10
Bir öğretmen olarak tavsiyem çocuğunuzun okuluna dilekçe vererek kaydını 1 sene erteletin. Çünkü fiziksel olarak yaşıtlarından daha iri yapılı olsa bile zihin gelişiminde yaş gerçekten önemli bir faktör. Bu sene okumayı bir şekilde öğrense dahi 2. sınıfta matematik dersinde eldeli toplama, çarpma vs. gibi soyut düşünme gereken öğrenmelerde zorlanacaktır. Artı olarak el yazısında da zorlanacaktır. Sınıfımda şu anda isteğe bağlı kayıt olan öğrencilerde yaşadığım en büyük sorun bu. 7 yaşında başlayanlar takır takır soruları çözerken küçük yaşta başlayanlar zorlanıyor.

Evet aslında bende vermekle vermemek arasında kalmıştım fakat çok ilgileniyorum ve şuan sınıfındakilerden ilerde. Seneye daha çok zorlanıcaz ama okulu çok seviyor, şuan onu sevdiği ortamdan ayırmak istemiyorum. Size hak veriyorum fakat bir şekilde üstesinden gelebileceğimize de inanıyorum. Çok teşekkür ederim ilgin için.

STP
12-11-2016, 23:22
Sahip olmadan sallamak kolay diyorum bende.ertekin kafasindayim.uzerim...

RafetAraç
13-11-2016, 00:18
Down sendromu ile bunun ne alakası var

Sağlık problemi başka şey

Yapıp okula atmak farklı birşey

Benim şahsi fikrimdir her zaman her konuda aynı fikirde olmak zaten imkansızdır beyler

sen hep böyle aykırı ve farklı mesajlar yazarak prim yapma peşindemisin burda abi ? hangi mesajını okusam saçma sapan şeyler yazmışsın sırf yazmış olmak için yazmışsın. bu foruma 9800 tane mesaj yazmışsın ama toplasan belki 15-20 tane mantık içeren adam akıllı yorumun vardır. her mesajını okuyuşumda bu düşünceler geliyodu aklıma , yazaymda belki farkedersin dedim. buda benm şahsi fikrimdir.

Yigit-Y
13-11-2016, 08:44
sen hep böyle aykırı ve farklı mesajlar yazarak prim yapma peşindemisin burda abi ? hangi mesajını okusam saçma sapan şeyler yazmışsın sırf yazmış olmak için yazmışsın. bu foruma 9800 tane mesaj yazmışsın ama toplasan belki 15-20 tane mantık içeren adam akıllı yorumun vardır. her mesajını okuyuşumda bu düşünceler geliyodu aklıma , yazaymda belki farkedersin dedim. buda benm şahsi fikrimdir.

9800 mesajın hepsini oludun mu kardeşim

Ben tepki alacağımı bile bile yazıyorum

Neden mi kimseden korkum yok yerden yere vurulduğum zamanlarda oldu

Umrumda olmuyor kendim bildiğim doğrulara göre yaşarım

Beni sanal değilde gerçekte tanıyanlarda bilir

Düz adam derler neyse o

Okuyup yazmayanlar yazılanlarla uğraşmamak için yazmıyor

Herkesin fikrine ya saygı göstericeksin

Yada sende yazmayacaksın

Herkes aynı fikirde olabilir ama herkes o konuda haklı olmayabilir

Bana burası para kazandırmıyor maaşımı vermiyor primlik ne olabilir

9800 mesajında ayrıca bir değeri yok

İnsanlar burada arabaları oldun sosyal konular hakkında fikrini ve bilgi paylaşıyor

Arada sırada goygoy siyaset yaptırıyor :)

Beni sevmeyenler genellikle işlerini adam akıllı yapmayan esnafların tayfası ve şinasidir.

Sevselerde sevmeselerde benim şahsi fikrimi kimse değiştiremez benden başka

Seven çok olmasıda mühim bir konu değil

Çocuk konusunda herkes aynı fikirde olmayabilir

Ben iki kız kardeşimi okuttum çok şükür benim bu düşünce yapım

Haklı çıkardı otorite nasıl kurulcağını bana bu şekilde öğrettiler

Çocuk dövmeyi savunan biri değilim

Ama gerekli yerde dayak gerekli yerde söz gerekli yerde sevgiye inanıyorum

İki kız kardeşimi bu şekilde yetiştirdim

Şu an birisi üni mezunu diğeride üni öğrencisi

Çocuk yapmadanda babalık yapılır ben 10 senedir babalık yapıyorum

Benim hayat tecrübemde bu şekilde

Herkese uyacak halide yok

Sadece saygı olsun gerisi çok önemli değil

Elbet senlede bir konuda aynı fikirde oluruz...

SinanAdalı
13-11-2016, 10:11
Bu adamı bana verseler belli bi süre sora kendi kendini dövecek kıvama getiririm.

SinanAdalı
13-11-2016, 10:21
Yahu hala aklım almıyor. Sen saçının teline kıyama bu itin evladı gelsin itsin kaksın. Bu yaştaki çocuğa dayak nedir be oç. Çocuk sahibi değilim ama 4 yeğenim var elimde büyüdür sayılır. Birinden birisine böyle bişey olsa, düşünmesi bile kötü!! bu döl israfını alır o elini kolunu gırtlağından sokar baska yerinden çıkartırım ciddi sakatlarım dilencilik yapmak zorunda kalır. Aklını alırım adamın ya. Çok merak ediyorum bu cocukların babaları naptı acaba cıkıp hayırdır sen ? demedilermi ? Vallahi yediremiyorum...

burakgunay
13-11-2016, 11:15
Anne babam 30ar yıllık öğretmen. Toplam 60 senelik tecrübeden hikayeler dinliyorum doğduğum günden beri. Bekarım, ama bu hikayelere rağmen ilerde biri çocuguma dokunursa Ertekin abinin saltanatıni devralirim ne gerek var Allah başa vermesin. Ben babamin 3 5 sene öncesine kadar okuldan gelip evde sinirden titrediği biliyorum. Öğrenciler ugrasilacak bir topluluk değil ama ona rağmen yine söylüyorum çocuguma kimse dokunamaz.

burakgunay
13-11-2016, 11:19
Bu arada videoyu izlemedim pazar sabahımi pic etmemek için

63owen63
13-11-2016, 21:40
Cahil olanların, merhameti ve lütfu azdır.

tayreep_john
14-11-2016, 09:57
büyük konuşmiyim ama benim çocuğuma yapsa. o adamı çok ağır bişekilde döver sonrada intertete koyarım sonrada sabaha kadar izletirim...

öğretmen demek bence kutsal bir meslek o çocuğun geleceği senin elinde.ki bu çocuk muhtaç ve sana ihtiyacı varken dövüyorsan. Sen o dayağı çoktan hak etmişssindir.

cookies
14-11-2016, 11:38
Açılın ben eğitim fakültesi mezunuyum : ) Yapılan işin yanlışlığını tartışmaya açık olmadığı aşikar.. Bunun gibi moron eğitimciler kadro bulup yeni nesil eğitimciler açıkta kaldıkça, 'sık olmasa da' ne yazık ki böyle görüntüler izliyoruz ara sıra.. Çocuğun/yetişkinin alt benliği her türlü şiddet, öz güven eksikliği, obsesif kompulsif bozukluk v.b yaşamına olumsuz yönde müdahil olacak.. Her şeyin başı eğitim, lakin eğitimi kimden aldığın çok önemli..

Vtec_2
14-11-2016, 12:07
Öğretmenin sabrı yoksa hiç bu işi yapmasın. Bilmiyormu , illaki 40-50 kişilik sınıflarda bir veya iki tane cocuk ogrenmekte zorluk çekecek. Adı üstünde çocuk. Bu videoyu başka öğrenci nası olmuşta çekmiş peki :)

pirasa
14-11-2016, 12:32
bu bildiğin kansız. bırak öğretmen olmayı, normal bir insan bu yaştaki çocuğa böyle davranmaz. bu şerefsiz çocuğu sakinleştireceği yerde iyice üstüne gitmiş yavrunun. bizde öğrenciyken dayak yedik ama hep kendi itliğimizden yedik şımardık, hakettik yani. eğitim sırasında böyle bir muamele hiç görmedim şimdiye kadar.

lucky Jackal
14-11-2016, 12:48
ilk sahnede daha orada ki nin kendi oğlum olduğu gözümün önüne geldi. Kapıldığım dehşeti tarif edemem, ne hissettiğimi çocuğu olan arkadaşlar daha iyi anlayacaklardır. Sonra düşündüm, o vurduğu benim oğlum olsa ne olurdu diye, gerisi karanlık...

Yorumları okudum, gerçekten utandım. yazıklar olsun bu adama da, çocuk dövülür diyene de. Ulan biz çocuğun burnu akıyor diye gece uyumuyoruz, gözünün içine bakıyoruz bir kere anne desin baba desin birşey istesin, ağlamasın diye. Geçen hasta oldu iğne yaptılar. Yarım saat ağladık hep beraber, o ağladı biz ağladık.

Bir klişedir çocuğun olunca anlarsın muhabbeti ama gerçektende öyledir. Her çocuk kıymetlidir hepsinin annesi babası var (anası babası ortada olmayanın da annesi babası var "DEVLET", her ne kadar devlette bu işi beceremese de), cahilde olsa, eğitimli de olsa, doktorda olsa mühendiste olsa, hizmetlide olsa çaycıda olsa. Kimseyi; cahil adam çocuk yapmış eğitememiş diye yargılayamazsın. O cahil kalan adamıda eğitemeyen bir sistem var ortada(öğretmende bu ekibe dahil). Bunlar sadece bireyler üzerinden tartışılacak konular değil, genel sistemi eleştirmek lazım ancak onuda beceremeyen sığ kafalı bir toplumuz maalesef.

Cahil adam oğlunu eğitememiş, öğretmen döverek eğitisinmiş, napsınmış. Siz, cehaletin son noktası olduğunuzun farkında mısınız?

İster taşak yapın ister taşlayın hiç umurumda değil, bu konu forumun artık bir temizliğe ihtiyacı olduğu konusunda ki fikirlerimi depreştirdi. Hergün çevremizde maruz kaldığımız saçma sapan olaylara ve insanlara burada da denk gelmek gerçekten üzüyor. Güzel bir temizlik yapılana kadar artık girmeyi düşünmüyorum. Bunca yıl güzel paylaşımlarda bulunduğumuz ve birlikte olduğumuz arkadaşlara ve forum yöneticilerine saygılarımı sunuyorum,
Selametle Kalın...

dragon
14-11-2016, 14:33

Hepsini geçtim de, 5-6-7 yaşında ki bir çocuğu nasıl şerefsiz yetiştirebilirsin? Şerefin ölçüsü el yazısıyla mı belirleniyor?

rebeloghy
14-11-2016, 15:50
Hepsini geçtim de, 5-6-7 yaşında ki bir çocuğu nasıl şerefsiz yetiştirebilirsin? Şerefin ölçüsü el yazısıyla mı belirleniyor?

Üstteki alıntıya da ek olarak,

Öğretmenliği meslek olarak seçen kişi ;

- En sorunlu çocukla
- Ailesiyle ilgili her türden problem veya eksikliği olan çocukla

SEVE SEVE ; ÖPE ÖPE uğraşmak, ilgilenmek, emek vermek, terlemek zorundadır. Keyfiyete dayalı bir meslek değildir öğretmenlik.

Yaptığın her hareketin, kurduğun her cümlenin farkında olacaksın. Senin bir hatanla yarattığını, 75 milyon insan çekiyor..

Bu ülkenin en büyük sorunlarından biridir, memur denetlenmediği için karakteri ne ise o şekilde çalışma özgürlüğü var. Diyoruz ya öğretmen olma bari ptt de çalış, vergi dairesinde çalış vs ne fark edecek ki ?

İşini hakkıyla yapmayan şerefsizlikteki sırtını devlete dayamış hayvan her tür kurumda bu topluma zarar verecek...

aslan
14-11-2016, 15:53
Kameraya kim çekiyor?

Belliki ilk okul burası ilk okuldaki bir çoçukta neyle çekiyorsa artık telefon yada kamera nasıl olur?

osmanaydo
14-11-2016, 16:02
36 yaşındayım, lise mezunuyum, okuldan başka yerde dayak yemedim.
Lanet olası memurlar! :)

CRX
14-11-2016, 16:06
lafa bak mal oğlu mal ne demektir ya.
öğretmen diye değil başka bir işte de çalışsa böyle çocuğa güç gösterecek, kendini güçlü zannedecek bir dünya spastik insan var.
Benim böyle tiplerle ilgili genel kanım eve gider karısına söz geçiremez, ne bileyim bütün geceyi karısı yanına almaz salonda çekyatta geçirir, trafikte arkandan saçma sapan sellektör yapar ani fren yaparsın duracaksın zanneder tırsar 100 le giden adam 40 la gitmeye başlar falan filan sonra okula gelir kendinden her anlamda daha aciz bir insana güç gösterisi yapar. amk çocuğu

individual
14-11-2016, 16:16
Hocanın vurduğu yerde gul biter - Vikisozluk (https://tr.wiktionary.org/wiki/Hocan%C4%B1n_vurdu%C4%9Fu_yerde_g%C3%BCl_biter)

Hocanın vurduğu yerde gül biter

Atasözleri ve Deyimler Sözlüğü.

Birde bizim böyle sözümüz var gülermisin ağlarmısın.

ottoman32
14-11-2016, 18:39
tutuklanmis sonunda

///berke
14-11-2016, 20:24
Ufacık çocuklara bağırıp çağıran adamların bence söyleyemedikleri cinsel sorunları vardır

kızarsın ufaktan kulak çekersin ama mal oğlu mal derken

///berke
14-11-2016, 20:27
Edit mal oğlu mal dediği çocuğun babası inşallah gerekeni yapar :)

sweatcaptain
14-11-2016, 20:32
uzun bır yazı olucak...

ılk okulda ogretmenımden okadar cok dayak yedımkı b.ktan sebepler yuzunden... babamdan yemedım o kadar dayak :D yas 30 u gectı ama bazen donup bakıyorum ne kadar alıskanlıgım varsa sosyallıge daır hepsı o adam sayesınde edınmısım... belkı korku alt yapılı oldugu ıcın cıkmıyor aklımdan bılemıyorum ama cogu sabıt kaldı...
mesela...
duzenlı dıs fırcalama
ayakkabı temızlıgı
gıyım duzen tertıbı
bır erkegın nasıl oturup kalkması gerektıgı....

bunların cogu ılk okul zamanında asılandı dıye dusunuyorum...evet aılenın de etkısı cok ama eıgıtım ogretım bam baska bence.

o ogretmen suan 60 yasından buyuktur tahmını ve hala dogup buyudugum mahallemızde benımde ılk okulum olan okulda sınıf ogretmenı... esımde aynı okulda ogretmen. zamanında lıse mezunu olanları 2 3 ay egıtımle sınıf ogretmenı yaptıkları zaman ogretmen olmus. esım ıle tamamen baska frekansta egıtım ogretım anlayısı var... bırı kara duzen bırı tam elektronık gıbı :D

bunca dayak dovme vs ... son yıllarda velıler cok baska beklentılere gırdı... SU FORUMDA 30 CIVARI HERKEZ ETI DE KEMIGIDE OGRETMENE TESLIM EDILIP OKUTULMADIMI ?

velıler beklentılerı cok yukselttı...ogretmen egıtmekte mecbur... cocuklar hepsı sımarık. vıdyoya bakın ya 2. yada 3. sınıf ogrenıcısı max. degıldır bıle ... NERDEN BULDU TELEFONUDA CEKIM YAPIYOR... velı olsa kesınlıkle oyle yapmaz o ogretmen... baska ogretmen olsa meslektasım der oda yapmaz...

yanı tabırı caızzse tatlı sert her zaman ıyıdır... bıze yapılanlar yanında bu hıc bıse :D

anne babalara tavsıyem...beklentınız cok yuksek ıse ozel okula verın cocugunuzu devlet destegıde var artık ozel okulda okutmanız ıcın...devlet okulunda ben dersımı verır gıderım mantıgı var sonucta. mesaı bıttımı ceker gıder ogretmen :)