PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sıfır Aldığı Araba Boyalı çıktı

Phenomenal
11-11-2016, 21:41
Güzel Ülkemde acayiplikler bitmiyor!

Sıfır araba aldı, boyalı cıktı! – Sozcu Gazetesi (http://www.sozcu.com.tr/2016/gundem/sifir-araba-aldi-boyali-cikti-1502624/)

http://i.sozcu.com.tr/wp-content/uploads/2016/11/111120161105578640896_2-41.jpg

Yigit-Y
11-11-2016, 21:44
"Ben bu aracı alırken 42 Bin 400 Lira ödedim"

"Ben alıcısını bulsam 42-43 bin liraya satarım."

diyor bu ee o zaman sıkıntı nerede :D

onursumer
11-11-2016, 22:07
valla haber bi garip yapılmış , detay yok , adam firmayı koparmanın peşinde gibi bi izlenim yarattı bende

ottoman32
11-11-2016, 22:08
adblocker kullandıgım ıcın sozcu sıtesıne gıremezmsım cokta fifi :)

jeffy
12-11-2016, 00:28
Birebir aynısını 2008 yılında yaşadım..

Cıngar çıkarasıya kadar hep salak yaptılar ne zamanki kan beynime sıçradı birde firmanın genel merkezinden birisine ulaştım 15 dakika sürmedi geri dönüş yapıp arabayı showroom içinde sürtüp boyayıp teslim ettiklerini itiraf etmeleri..

Sonrasında sıfır aldığım fiyattan geri alma , yine aldığım fiyata sayıp yenisini verme , aracı alırken çektiğim kredinin bir miktarını ödemek gibi birçok çözüm seçeneği ürettiler bana o an en mantıklı geleni kabul ettim bende..

Ondan sonra sıfır da olsa araba almaya giderken boya makinasıyla gidiyorum :)

SULTANOGLU
12-11-2016, 00:33
Canim vatanimizdaki boya takintisini anlamak gun gectikce dahada zorlasiyor.

XSi
12-11-2016, 00:42
2006 da kuzen Kia sorento teslim alırken gözümuzun önünde duvara surttuler tamponu :)

Hemen diğer araçtan tampon sok tak yaparak teslim ettiler..

Ee tabi boyalı tampon birine kaskillediler.. :)

300E
12-11-2016, 00:50
Canim vatanimizdaki boya takintisini anlamak gun gectikce dahada zorlasiyor.

Bunun boya takıntısı ile bir alakası yokki, nihayetinde hasarsız sıfır bir araç aldığını sanıyorsun, ama araç hasar görüp tamir edilmiş şekilde sana sıfır diye yutturuluyor. :)

OmerRS
12-11-2016, 00:55
Araba fabrikalarında araçlar hasar görürse ya da gerekli durumlarda boya tamiri bölümünde yeniden boya işlemi yapılır. Günde 10 larca böyle araba üretilir, kaportada çizik oldu diye arabayı hurda edilmez, lokal olarak boyanır ve satılmak için gönderilir. Bunda yanlış olan bir durum yok, çünkü boya tamiri yapılmış bir araç müşteri kullanırken herhangi bir zarar vermiyor kimseye ayıplı mal değildir.

Diğer yandan araçların VIN numarasındaki kaydında bütün bu bilgiler tutulur ve dealerlar aracın tamir bilgilerine ulaşabilirler.

tylan
12-11-2016, 01:04
Aynısı bizimde başımıza geldı. Amcam boyasız diye aldığı 301 in tavanı ve bagaj kapağı boyalı cıktı şans eseri aldığı 2. Günü boya ustası eniştemin arabayı görmesinle anladık hemen sattıkları paradan geri aldılar amcama kımseye soylememesi için çok yalvarmıslar :)

berko
12-11-2016, 07:05
Işyerinden iki kişinin sıfır aldığı bmw boyalı çıktı. 3.20i tavanın yarısı boyalı çıktı, teslim sırasında ölçtürünce görmüşler, plaka takıldı diye aracı bu şekilde vermeye çalışmış. En son saatlerce süren uğraş ve üst mercilere şikayet ile değiştirdiler aracı. Diğeri 3.20 den 1 ay önce alınan 5.20, 3.20 deki sorunu duyunca kontrol ettirdiler ve kaput boyalı çıktı, bmw durumu kabul etmedi. Uğraşıyorlardı en son hala.

Met
12-11-2016, 07:24
Bir şey sorucam, bu ayın 17 sinde teslim alacağımız insignia var.

Ben bu aracı teslim almaya boya makinesi ile gitsem ayıp olur mu :D

prodorian
12-11-2016, 07:28
Aynısı bizimde başımıza geldı. Amcam boyasız diye aldığı 301 in tavanı ve bagaj kapağı boyalı cıktı şans eseri aldığı 2. Günü boya ustası eniştemin arabayı görmesinle anladık hemen sattıkları paradan geri aldılar amcama kımseye soylememesi için çok yalvarmıslar :)

Başaran mı taylan :)

prodorian
12-11-2016, 07:29

Kardeşim insignia mı aldın abooooo haberimiz yok :):) opel de olmaz öyle şeyler çünkü değer kaybı müşteriye yansıtılır ama yinede sen git neden ayıp olsun mal alıyorsun

Met
12-11-2016, 07:39
Kardeşim insignia mı aldın abooooo haberimiz yok :):) opel de olmaz öyle şeyler çünkü değer kaybı müşteriye yansıtılır ama yinede sen git neden ayıp olsun mal alıyorsun

Almadan önce aradım abicim, açmadın :D

Sport+Stil paket aldık. Koyu yeşil tonları bulunduran füme bi renk :D

Nightfish
12-11-2016, 07:58
Doğuş'tan sıfır km VW CC aldım, bagajı değişen çıktı :) 20 kmde falandı araba, alır almaz ekspere götürmüştüm zaten. Aynen geri döndüm, biraz tartışma ve atışma sonrası birebir aynı sıfır bir araç vermeyi kabul etmişlerdi.

prodorian
12-11-2016, 08:00
Almadan önce aradım abicim, açmadın :D

Sport+Stil paket aldık. Koyu yeşil tonları bulunduran füme bi renk :D

kardeşim toplantıda falanımdır :( neyse artık hayırlı olsun servise bekleriz :)

mkerim
12-11-2016, 08:18
Işyerinden iki kişinin sıfır aldığı bmw boyalı çıktı. 3.20i tavanın yarısı boyalı çıktı, teslim sırasında ölçtürünce görmüşler, plaka takıldı diye aracı bu şekilde vermeye çalışmış. En son saatlerce süren uğraş ve üst mercilere şikayet ile değiştirdiler aracı. Diğeri 3.20 den 1 ay önce alınan 5.20, 3.20 deki sorunu duyunca kontrol ettirdiler ve kaput boyalı çıktı, bmw durumu kabul etmedi. Uğraşıyorlardı en son hala.

Başkasının aracını da verebilirlerdi. Sonra yalvar yakar geri çağırıyorlar. Lütfen bir gelin diye. Sonrası ise tamamen acemi işi...

grkm
12-11-2016, 09:35
Araba fabrikalarında araçlar hasar görürse ya da gerekli durumlarda boya tamiri bölümünde yeniden boya işlemi yapılır. Günde 10 larca böyle araba üretilir, kaportada çizik oldu diye arabayı hurda edilmez, lokal olarak boyanır ve satılmak için gönderilir. Bunda yanlış olan bir durum yok, çünkü boya tamiri yapılmış bir araç müşteri kullanırken herhangi bir zarar vermiyor kimseye ayıplı mal değildir.

Diğer yandan araçların VIN numarasındaki kaydında bütün bu bilgiler tutulur ve dealerlar aracın tamir bilgilerine ulaşabilirler.

Elalem diye bir örgüt var bir bitmiyorlar...

Ayıp diye bir şey yok, bedelini tam ödediğin aracı hatasız ve kusursuz almak hakkın. Bunun yöntemlerinden biri boya ölçümüyse bunun herkes tarafından yapılmaması bir hata zaten.

Ne yazık ki toplum olarak kültürümüz hata ile yüzleşmek yerine, hatayı nasıl örtbas ederim üzerine kurulu. Bu zihniyet değişmedikçe her zaman tedbiri bırakmamak gerek.

grkm
12-11-2016, 09:39

Kesinlikle olabilitesi yüksek bir hadise fakat burada bayilerin 3 maymunu oynaması olayın etik olmayan tarafı oluyor.

Ayıplı mal bakış açın nedir bilmiyorum ama showroom kondisyonu aracın olabildiğince mekanik/boya hasarsız şekilde teslim edilmesini kapsıyor. Bu hasar gruplarından herhangi biri oluşmuşsa o aracı artık diğer 0Sıfır araçlardan farklı kefeye koymalı.

onursumer
12-11-2016, 10:02
Kesinlikle olabilitesi yüksek bir hadise fakat burada bayilerin 3 maymunu oynaması olayın etik olmayan tarafı oluyor.

Ayıplı mal bakış açın nedir bilmiyorum ama showroom kondisyonu aracın olabildiğince mekanik/boya hasarsız şekilde teslim edilmesini kapsıyor. Bu hasar gruplarından herhangi biri oluşmuşsa o aracı artık diğer 0Sıfır araçlardan farklı kefeye koymalı.

müşteriye ekstra indirim yapılıyor fakat aracın kusuru soylenmiyor genelde türkiye şartlarında hatta çoğu zaman indirim bile yapılmıyordur

aslında normalde bayiler bu durumu müşteriye bildirip gerekli iskontoları yapmakla yükümlü , yani ben en azından şahit oldum 1-2 kere fakat türkiyede bunu yapan bayi sayısı kaçtır bilemiyorum ki bu tarz araçlara zaten fabrikada gerekli iskonto için destek sağlıyordur diye düşünüyorum

Anıl E.
12-11-2016, 10:13
adblocker kullandıgım ıcın sozcu sıtesıne gıremezmsım cokta fifi :)

ahh osmanlı ahh illa provakasyon yapıcaksın :D

brs852
12-11-2016, 11:24
Çok var bu tarz olaylar aracı sıfır alıp satarken boyalı olduğunu öğrenen. Nasıl çakal galeriler varsa çakal bayilerde vardır. Bence hiç ayıp değil boya makinasıyla gitmek o kadar para bağlanıyor valla.

huseyinturk
12-11-2016, 12:43
Geçen elime boya tabancası geçti arabanın sağona soluna bakıyordum,
Bazı yerlerde 30 microna kadar farklar var, 130 olan yerde var 170 olanda. Sık atılan boya koruma bu değere etkirmi? Arabaya 1 atsam kaputa 3 atıyorum çünkü kaput biraz fazla çıktı.
Aynı şekilde arka çamurlukların üst kısımlarıda iki taraftada yüksek, tam hatırlamıyorum ama kaputtaki değerdende yüksek çıktı. Farklı renk bir clioya baktım oda aynı şekildeydi, boya olabilirmi?

taylaner
12-11-2016, 12:51
Bizim arabada boyalı çıkmış fabrikadan... İnanır mısınız hem de her yeri boyalı ?! Halbuki ben sadece astarlı kullanmak istiyordum

TayfunS
12-11-2016, 16:12
İnsan kafası rahat olsun diye alıyo sıfır km arabayı, orasını burasını düşünmeyim diye. Elektronik işi tamamen şans

Vtec_2
12-11-2016, 16:46
Bundan yillar once sefakoy basin ekspres yolunda honda bayisini , selmi sumu ne basmisti. Ordaki cogu arac ici disi kurutulup temizlenip yine satisa sunuldu diye biliyorum. Bu adamin aracinin boyali cikmasida cok dogal. #Turkiyeburanebeklion :)

SULTANOGLU
12-11-2016, 16:56
Bunun boya takıntısı ile bir alakası yokki, nihayetinde hasarsız sıfır bir araç aldığını sanıyorsun, ama araç hasar görüp tamir edilmiş şekilde sana sıfır diye yutturuluyor. :)

Abi adamin hasarli diye gosterdigi yeri ben fotograftan soyle goruyoru. Kapi Lastigini sokmus marspiyer kismini isaret ederek bana boyali araba sattilar diyor ve 42 bin tl borca girip ben bunu aldim diyor.

Goren duyan diyecekki afama pert araba satmislarda adam ciddi magdur.

Sizinde bildiginiz gibi Bu arabalar oyle pamuklar icinde gelmiyor ne yazikki bir kismi ciziliyor boyaniyor. Sifir olarak satiliyor.

Camurluk degisse, yapisal butunlugu etkileyici parcalar degisse adama caksalar okey ama ayipli olacak kadar buyuk bir skinti oldugunu dusunmuyorum.

TayfunS
12-11-2016, 17:05
Abi adamin hasarli diye gosterdigi yeri ben fotograftan soyle goruyoru. Kapi Lastigini sokmus marspiyer kismini isaret ederek bana boyali araba sattilar diyor ve 42 bin tl borca girip ben bunu aldim diyor.

Goren duyan diyecekki afama pert araba satmislarda adam ciddi magdur.

Sizinde bildiginiz gibi Bu arabalar oyle pamuklar icinde gelmiyor ne yazikki bir kismi ciziliyor boyaniyor. Sifir olarak satiliyor.

Camurluk degisse, yapisal butunlugu etkileyici parcalar degisse adama caksalar okey ama ayipli olacak kadar buyuk bir skinti oldugunu dusunmuyorum.

Abi diyelim sıfır araba aldın, boyalıydı bilmiyodun, satarken boyasız dedin, alacak adam da baktı veya baktırdı boyalı bu dedi, tepkin ne olurdu

SULTANOGLU
12-11-2016, 17:16
Abi diyelim sıfır araba aldın, boyalıydı bilmiyodun, satarken boyasız dedin, alacak adam da baktı veya baktırdı boyalı bu dedi, tepkin ne olurdu

Ben zaten sakin yanlis anlamayin kendi bakis acimi yaziyorum. Kimseyi etkilemek yada fikirlerini degistirmek icin yazmiyorum.

Benim icin arabanin yapisal butunlugu bozulmadan yapilan islemler onemli degil. Ayrica arabami burasi boyali deyip almayacak kisi varsa almasin. Bahsettigimiz konu boya ise tum dis oartamlardan arabamin paslanmasini onleyecek bir katmandan konustugumuz anlamina gelir. Gorevinide yerine getiriyorsa benim icin bir skinti olmaz.

MeRtCaN
12-11-2016, 17:26
https://i.ytimg.com/vi/WfnSQQhYojw/maxresdefault.jpg

Boyasız Araba almak isteyenler Delorean Dmc Alabilir :D

Sadık Özyer
12-11-2016, 18:50
Şahsen sıfır araba alsam , boyalı çıksa , bu araba bu ben buna kredi çektim onu kapatın sizden araba almıyacağım artık derim giderim , çözüm yoluma iyi bakmazlarsa zaten fazlada istesem facebook twitterda ekşi sözlükte iki yaygara yaparım iki yalan dolan hop firma seve seve istediğimi yapar , bende kredi notumun artmasıyla daha pahalı bir arabayı alıp gece rahat bir uyku çekerim. Anlayan anladı. .

Ome_RS
12-11-2016, 19:00
Valla soyle durum var. Benim sifir aldigim aracta bir parca boya olsa 1 sene sonra araci yenilemek icin ayni markayi tercih etsem ve araci onlara ikinci el olarak versem kontrol ettiklerinde bir parca boyali diye fiyat kirmayacaklar mi?
Eminim kiracaklar o yuzden hatasiz araba teslim etmek zorundalar. Tamirdi boyaydi yapisal butunluktu yemezler.

onn_dear
12-11-2016, 19:33
Arac hyundai i20 sanirim

HondatugraL
12-11-2016, 19:50
Valla sözcü gazetesi olduğundan açmadım bile adblocker i kapamamı isticek bende kapamıcam haliyle :D

tylan
12-11-2016, 19:50
#32 kredi notun artmaz aksine düşer ben o salaklıgı yaptım bi defa notumu düşürdüler şuan istediğim kredileri alamıyorum

sahinsp
12-11-2016, 21:09
hos bir durum degil tabiki,Turkiyede sonradan boyanmis araclar lanetli diye sayiliyor ben de bunu anlamiyorum adamin arabasi gunes yanigi olmus oyle geziyor ve yanikli araba daha cok para ediyor Allah akil fikir versin cumlemize ��

Mutu
12-11-2016, 21:38
#32 kredi notun artmaz aksine düşer ben o salaklıgı yaptım bi defa notumu düşürdüler şuan istediğim kredileri alamıyorum

Ben aylık takip ediyorum. KRedimi peşin kapattığımda 200 puan yükseldi notum. Düzensiz ödeme olmadıkça kredi notu erken ödemeden etkilenmiyor zannımca. 8 aydır aksatmadan kontrol ediyorum. 11 kredi çektim sadece 2sini normal süresinde bitirdim. Gerisini peşin kapattım. Daha önce limitlere kadar kullanmadan 1800dü daha önce erken kapatmalarıma rağmen yani o puanı görmüştüm =)

gkhn55
12-11-2016, 22:00
Sıfır araba alırkende ustamızlamı gidelim bayiye :) Şaka biyana çok sinir bozucu bi durum arabayımı bayinin önünde yakarım yoksa ikisini birdenmi bilmem..

Burak
13-11-2016, 01:08
Simdi burda 2 farklı durum var

1) Fabrikada ikinci kat boyanması
2) Bayinin işgüzarlık yapıp çaktırmadan boyaması

Her şekilde sıfır araba almaya giderken boya ölçüm makinası ile gitmek lazım ama her boyalı araba da bayinin hatası degil.