PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Spor yaylar

svncemre
12-11-2016, 10:56
Herkese slmlar arkadaslar sizce ***** sitede satilan APEXI-MAXTRAC spor yay ne kadar güvenilirdir veya kullanan arkadaslar var mi? Yorum birakirsaniz memnun olurum bu arada aracim seat ibiza 2005

ehveniser1903
12-11-2016, 13:44
hayır insaat demirinden farkı yok gözümde

markalardan şaşma.

ÜSTÜNERC
12-11-2016, 14:15
Maxtrac için bişe diyemeyeceğim fakat arkadaşımın aracına apexi marka 5 cm yay almıştık arkalardan tamamen düştü ama ön taraf 3 cm ancak düştü eşit olmadı.Bazen bu tip sıkıntılar olabiliyor ucuz yaylarda. Vogtland eibach gibi markalar tercih ederseniz en azından kafanız rahat olur. 250-300 lira bu tip sağlam olmayan markalara vermektense 500 e falan kaliteli bi marka alıp binilmeli.

svncemre
12-11-2016, 23:41
Yorumlariniz icin sagolun arkadslar apexi gbi markalardan daha once de ayni yorumlari almistim (insaat demiri gbi) buyuk olasilik kaliteden sasmiyacam��

Grimlord
12-11-2016, 23:45
Böbrek taşı düşürmeye apexi ideal, zaten orjinali APEX markadır, hollanda malıdır.

mrbars
13-11-2016, 00:04
Apexi japon orjinli, eski bilindik bir marka. Yüzeysel yorumluyorum ama orjinal ürünse pek de dandik olmaması lazım.

Eray
13-11-2016, 00:24
Tein yay aldım focusa 5 lik. Pişmanım şuan baya sert lastikler davlumbaza sürtüyor. Konfor esneme diye bişey kalmadı. Eibach voglant kullananalar çok memnunlar. 35lik almak lazım 18" jantlar ile...

Bad-Fast
13-11-2016, 00:59
civic için en ideali hangisidir beyler tavsiye edebileceğiniz , çok basık olmıycak sadece biraz oturmasını istiyorum araca inen binen çok oluyor :)

suk3b3
13-11-2016, 13:36
Bi arkadasim kefil oldu 3.5 cm bursa yapımı apexi diye tabir ettiği yaylari aldim 2 sene de bindim 35 yanak 19 jantla hic bi problem yaşamadım. Orjinal yaydan da hic bi farki yoktu konfor olarak. Cevremde soranlara da tavsiye ettim. Smdi orjinalleri taktm geri yukselttm araci hic bi farki yok. Aracm bmw.

Octane
13-11-2016, 14:30
Millet arabasını alçaltıp konfor değişmesin istiyor, ne günlere geldik...

aRSLaN
13-11-2016, 16:11
Apexi iyi bir markadır. Konfor bakımından beklentin olmadığı sürece tercih edilebilir. Güvenilirlik konusunda herhangi bir işlem görmemiş H&R yayları hatta standart yaylar bile kırılabiliyor. Biraz kullanım, biraz şans işi.

Birkan61
13-11-2016, 16:55
apexi düşman götüne

puntoda takmak gibi bi gaflette bulunmuştum

eibach takınca orjinal yay takmışım huzuruna kavuştuydum

mrbars
13-11-2016, 16:56
...bursa yapımı apexi ...

:soru:

A'PEXi - Find your driving fun (http://www.apexi.co.jp/apexi/)

suk3b3
13-11-2016, 17:27
:soru:

A'PEXi - Find your driving fun (http://www.apexi.co.jp/apexi/)

Bende ayni tepkiyi vermistim. Israr etti illa dene diye öyle taktim gerçekten cok iyi abi bilmiyorum belki baska yay verdi ama öyle demişti. Bursada üretiliyor demisti

MDeniz
13-11-2016, 17:32
Ne alırsanız alın araç olarak marka olarak da vogland ve eibach harici hiçbirine bulaşmayın bu kadar basit ve net ha çok düşsün dersen sadece hr marka alacaksınız sert gelebilir ötesi Yok bu işin defalarca kullandım eibachtan şaşmam

Grimlord
13-11-2016, 17:36
APEX AUTOMOTIVE B.V. (http://www.apexautomotive.nl)

Orjinal apex yayları bu abiler üretiyor.

APEXI olarak satılanların hepsi çakma maalesef. Ucuz diye alıp taktım, arabamdan soğudum.

Octane
13-11-2016, 18:40
APEXi USA (http://www.apexi-usa.com)

Çakma dediğiniz marka bu mu, yoksa bunun gerçekten çakması mı var?
Ben bu markayı 2000lerin başında btcc wtcc gibi yarışlardan beri biliyorum çünkü.

Grimlord
13-11-2016, 18:56
APEXi USA (http://www.apexi-usa.com)

Çakma dediğiniz marka bu mu, yoksa bunun gerçekten çakması mı var?
Ben bu markayı 2000lerin başında btcc wtcc gibi yarışlardan beri biliyorum çünkü.

Bu ve benim linkini attığım APEX markanın çakmaları APEXI adı altında satılıyor.

Misal ;

Loading site please wait... (https://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-otomotiv-ekipmanlari-aksesuar-tuning-honda-civic-2012-sonrasi-apexi-spor-helezon-yay-5-cm-356739980/detay)

mrbars
13-11-2016, 22:17
Apex'in çakmaları Apexi adında satılmıyor.
Apexi'nin çakmaları Apexi adında satılıyor olabilir. Tekrar yazıyorum, Apexi eski, bilindik bir marka.

Octane
13-11-2016, 22:23
Apex'in çakmaları Apexi adında satılmıyor.
Apexi'nin çakmaları Apexi adında satılıyor olabilir. Tekrar yazıyorum, Apexi eski, bilindik bir marka.
Yep. Tam olarak bu.

Grimlord
13-11-2016, 22:31
Beynim eridi şuan, işin içinden çıkamadım. Neyse ucuz apex apexi apeksi apleksi yaylardan uzak durmanızı tavsiye ederim.

Dragger
14-11-2016, 10:13
Maalesef piyasada dolaşan çok sahte yay var.

Eibach tercih edebilirsin, daha uygun fiyatlı düşünürsen Hollanda üretimi Red Eagle öneririm.

irfanakbas
14-11-2016, 10:16
Bi ustamiz eğer bilindik bir marka almayacaksan markasız kırmızı renkte olanlar iyi demişti. Ben kendi aracimda apex kullanıyorum sadece ön leri taktim arka orijinal bu hali ile memnunum.iyide dusurdu konfor açısından da orijinale oranla çok çok fark etmedi zaten orjinalinde de sert. Aşırı sekmede yapmıyor.

gokoberk
14-11-2016, 10:49
st marka yayla ilgili bilgisi olan var mı acaba ?

Slipshod
14-11-2016, 16:39
Almanya'dan fk yay getirtsek onlar nasıldır deneyen var mı?

rain man
14-11-2016, 16:51
Konuya çullanmış olmak istemem ST ve FK'nin coiloverları ile ilgili bilgi almak istiyorum ben de.

HR yaylar çok düşürmüştü aracın konfor güzeldi ama altını bi yere sürteriz korkusundan dolayı sattık, Eibach prokit aldım. Sekmeler daha sert, darbe sönümlemesi daha tak tuk şeklinde oluyor. B8 ile kombin yapmayı düşündüm ancak B8 amortisörlerin fiyatı da ortalama bir coilover'a yakın. En azından b12pss veya b14 alırım prokiti satarım yeni mal kullanmış olurum dedim de fiyat dengesizliği zorluyor beni bayağı.

Bir de vogtland coilover'ları var. Kafam bayağı karışık :)

mikelazi
14-11-2016, 17:00
99 senesinde 1.4 cıvıc için apex-i eksoz almıştık abd den.
apex-i diye spor yay yok diye biliyorum.hollanda üretimi apex spor yay var.

ülkemizde merdiven altı ürünler fk-misimoto-apexi-tein adı altında gayet rahat satılıyor.

fk nın türkiyede satışının senelerdir olmadıgını biliyorum.

mikelazi
14-11-2016, 17:02
Konuya çullanmış olmak istemem ST ve FK'nin coiloverları ile ilgili bilgi almak istiyorum ben de.

HR yaylar çok düşürmüştü aracın konfor güzeldi ama altını bi yere sürteriz korkusundan dolayı sattık, Eibach prokit aldım. Sekmeler daha sert, darbe sönümlemesi daha tak tuk şeklinde oluyor. B8 ile kombin yapmayı düşündüm ancak B8 amortisörlerin fiyatı da ortalama bir coilover'a yakın. En azından b12pss veya b14 alırım prokiti satarım yeni mal kullanmış olurum dedim de fiyat dengesizliği zorluyor beni bayağı.

Bir de vogtland coilover'ları var. Kafam bayağı karışık :)

FK coil b6 audı a4 sw de bir arkadaşım kullandı.gayet memnundu

rain man
14-11-2016, 17:10
FK coil b6 audı a4 sw de bir arkadaşım kullandı.gayet memnundu

Tr'de çakması çoksa yine en makulu dışardan almak olacak. Peki bir coilover'da günlük kullanım için olması gereken nedir?

Düşük markanın hem sertlik hem de yükseklik ayarlı coilover'ı mı yoksa daha bilinen bir markanın ayarsız olanı mı diye sorsam çok mu absürd soru olur?

ST için by KW diyor sitelerinde. Kw de bildiğim kadarıyla en iyi markalardan biri. Kargosu gümrüğü şuyu buyu derken ortalama 3000 en az tutan bir işlem olacak gibi.

mikelazi
14-11-2016, 17:21
Tr'de çakması çoksa yine en makulu dışardan almak olacak. Peki bir coilover'da günlük kullanım için olması gereken nedir?

Düşük markanın hem sertlik hem de yükseklik ayarlı coilover'ı mı yoksa daha bilinen bir markanın ayarsız olanı mı diye sorsam çok mu absürd soru olur?

ST için by KW diyor sitelerinde. Kw de bildiğim kadarıyla en iyi markalardan biri. Kargosu gümrüğü şuyu buyu derken ortalama 3000 en az tutan bir işlem olacak gibi.

spor amortisör,spor yay alıcagıma FK coil alırım dedi.zaten araca günlük biniyor.aile spec yani :) yükseklik alçaklık ayarı vardı ama sertlik ayarı yoktu.konuda açmıştım ...http://www.techturkey.com/forum/yol-tututh-and-aktarma-ve-frenler/206404-a4-avant-coilover-tavsiyesi.html

rain man
14-11-2016, 17:32
spor amortisör,spor yay alıcagıma FK coil alırım dedi.zaten araca günlük biniyor.aile spec yani :) yükseklik alçaklık ayarı vardı ama sertlik ayarı yoktu.konuda açmıştım ...http://www.techturkey.com/forum/yol-tututh-and-aktarma-ve-frenler/206404-a4-avant-coilover-tavsiyesi.html

Peki abi eyvallah. Değerlendirmeye alayım o zaman fk'yı. Konuyu da inceliyorum.

Slipshod
14-11-2016, 20:41
almanyadaki fk'larda mı çakma yaw :D

cery
15-11-2016, 15:12
yay konusunda Dragger yavuz abinin önerdiği red eagle markasını öneririm.
aldığımda kuşkuluydum bilmediğim markaydı. hollanda üretimi. clio rxt de kullanıyorum son derece memnunum.
yavuz abinin site üyelerine özel indirimi de varken başka marka düşünmem. eibach tadı veriyor.

b.ustaoglu
15-11-2016, 15:19
st marka yayla ilgili bilgisi olan var mı acaba ?

İbiza 6j kasaya 30mm st yay taktim. Orjinal fabrikasyon spor suspansiyonlu modeliydi onunda etkisi olmustur ki spor yaylarida takinca araba baya bi gerildi. Esneme neredeyse yok gibi biseydi. Memnundum fakat 215/40 17 lastik ve spor suspansiyon kombini cogu zaman eziyet olabiliyor

svncemre
17-11-2016, 21:17
Valla heralde cogu arkadasiminda sorularina karsilikli cvp bulabilecegimiz bi konu acmisim iyi de olmus soyle ben H&R de karar kildim bi arkadsta 350 tl fiyat bicti 2 ay kullanilmis ne dersin fiyat konusunda ?