PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Swap projesi arkadaşlar bi el atın size zahmet

ozkancan
12-11-2016, 13:51
arkadaşlar bi önceki konuda bahsetmiştim fakat istediğim cevabı alamadım halen aklımda soru işaretleri var. s motor 4 nokta turbo mu yapalım yoksa motoru söküp mpi motor üzerine mi turboluyalım ya da 2.0 16v tempra motoru koyup turboluyalım. tempra motor swap ruhsatta sorun cıkarırmı. anlatmak istediğim s motora 4 nokta turbo yapmak mı yoksa mpi motor alıp maliyeti azaltıp üzerine mi turbo yapalım. tabi 2.0 tempra ruhsata işleniyorsa hiç uğraşmam onu swaplayım turbo yapacağım . ayrıca kilit defransiyel lazım yardımcı olun su kardeşinize :)

brs852
12-11-2016, 15:21
arkadaşlar bi önceki konuda bahsetmiştim fakat istediğim cevabı alamadım halen aklımda soru işaretleri var. s motor 4 nokta turbo mu yapalım yoksa motoru söküp mpi motor üzerine mi turboluyalım ya da 2.0 16v tempra motoru koyup turboluyalım. tempra motor swap ruhsatta sorun cıkarırmı. anlatmak istediğim s motora 4 nokta turbo yapmak mı yoksa mpi motor alıp maliyeti azaltıp üzerine mi turbo yapalım. tabi 2.0 tempra ruhsata işleniyorsa hiç uğraşmam onu swaplayım turbo yapacağım . ayrıca kilit defransiyel lazım yardımcı olun su kardeşinize :)

Adminlerde uyarırlar ama sürekli yeni konu açmana gerek yok tek konu üzerinden devam edebilirdi birde bütçeni söylersen legal olarak ne yapman gerektiği konusunda çok iyi çok sağlıklı fikri alışverişinde bulunabilirsiniz.

ozkancan
12-11-2016, 23:20
Adminlerde uyarırlar ama sürekli yeni konu açmana gerek yok tek konu üzerinden devam edebilirdi birde bütçeni söylersen legal olarak ne yapman gerektiği konusunda çok iyi çok sağlıklı fikri alışverişinde bulunabilirsiniz.

kaput altına 10 bin ayırdım aktarma yürüyen iç dış aksam hariç . 2.0 tempra ruhsata işlenirmi? bravo hgt mi düşünmeliyim hangisi sağlıklı olur? yada bunların ikiside olmaz dersen 4 nokta mı yapayım yoksa stok motoru üstünden alıp mpi motor takıp onun üstünden mi devam edeyim . teşekkür ederim.

Emre911
17-11-2016, 10:23
macera aramayıp s motoru 4 noktaya çevirir turbo yapardım tempra motoru uyuz bi motor hgtde bilakis piyadaki çoğu hgt sensör arızalarından vs yürümüyor. ayrıca hgtde beyin masrafın artar 5.silindirden ötürü. avrupa bağlantın sağlamsa breaking bi coupe 20vt bulup manifolduydu turbosuydu beyniydi vs parçala yollat buraya tek olursun ama lafta söylendiği gibi kolay değil benimde hayallerimden biridir 131 e 5 silindir koymak. hgt ile ciddi güzel olur 10bin in yetip yetmeyeceği senin becerine ve sanayiyle samimiyetine bağlı bana sorarsan yetmez. hgt koyarsan 2.4 mutlaka yap kappa 2.4 krankı oluyor heri iki durumda da yürüyene para harcaman gerecek.

yapılmışı yapmak her zaman daha kolaydır amaç sadece zevkse 4 nokta ve turbo.

turboman
17-11-2016, 10:55
Elindeki mevcut olan motor daha mantıklı basit motor herzaman daha az sıkıntı çıkarır güç desen zaten alırsın