PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ruhsat Hırsızları

KGüneyli
13-11-2016, 21:23
Dün gece kapımın önünde aracıma girdiler, Sol ön camı kırıp ruhsatı alıp gitmişler, Sabah polisi aradım geldiler tutanak parmak izi falan filan. bu hafta semtte 5. bmw lerde ruhsat calınma vakası oluyormuş. Dikkatli olun arkadaslar. Aracta ruhsat vs bırakmayın.

Bişeyler kovalıyorlar belli ki

-ER-
13-11-2016, 22:26
Geçmiş olsun; asıl neden ruhsatı araçta bırakıyorsunuz ki ? Ben her daim yanımda taşırım ben mi fazla takılıyorum acaba :)

63owen63
13-11-2016, 22:33
geçmiş olsun, benim de kafama takılan neden bmw ? hırsızlık işleri için şase vs mi kullanıyorlar acaba.

rekord2000
13-11-2016, 22:37
Kopya araba yapmak için motor şase no lazım olmasın bunlara? Aklım o geldi şimdi, çalınan arabaya şasi motor numarası yapıp elde ki ruhsatla devam ederler falan saçma geldi bi an düşündüm de :)

urukain
13-11-2016, 22:37
Geçmiş olsun; asıl neden ruhsatı araçta bırakıyorsunuz ki ? Ben her daim yanımda taşırım ben mi fazla takılıyorum acaba :)

aynen abi bende paranoyak gibi sürekli yanıma alırım ruhsatı

ErayCerit
13-11-2016, 22:43
arkadaş arabaya alarm taktırmıştı,kontağı bile üzerinde bırakıyordu arabanın. sadece alarm kumandasını taşıyordu. nasıl bir rahatlıksa :D

bad cat
13-11-2016, 22:49
Bulgardan, Gürcüden gelen araçları ikiz ruhsat yapıp gezerler diye düşünüyorum.

AEM
14-11-2016, 05:45
Kamil çok geçmiş olsun kankam, bende duydum 1-2 yerden böyle yurtdışından gürcüden filan gelen arabalara tr plaka takıp ruhsatları kullanıyorlar diye bugüne kadar hangi çevirmede motor şase numarası kontrolu yapıldığını gördük ki ? 1231354662354 çevirmede 1 ihtimal bile değil, şikayet olmadıkça...

pirasa
14-11-2016, 07:55
bi sigortacı tanıdığı da mı yok. niye bu kadar uğraşıyorki ? yada kötü niyetli bi sigortacı bütün bilgilere sahip zaten.

Işık
14-11-2016, 08:11
Kamil çok geçmiş olsun kankam, bende duydum 1-2 yerden böyle yurtdışından gürcüden filan gelen arabalara tr plaka takıp ruhsatları kullanıyorlar diye bugüne kadar hangi çevirmede motor şase numarası kontrolu yapıldığını gördük ki ? 1231354662354 çevirmede 1 ihtimal bile değil, şikayet olmadıkça...

Geçtiğimiz pazar sabahı Mahmutbey gişelerde şase no'sunu kontrol ettiler bizim aracın.

KGüneyli
14-11-2016, 08:25
Normalde Ruhsatı üstünde bırakmazdım, gece gec geldim 2 gibi falan. Sabah kalktıgımda camı sol kapı direğinin ordan kastırıp patlatmış. Ruhsat vs cıakrtıcam bugun camı yaptırıcamda o direk nasıl olucak bilmiyorum.

mkerim
14-11-2016, 08:26
kuş serisinin en revaçta olduğu yıllarda. Akatlarda lacivert bir doğan çalındı. araba bir haftalık değildi. bu işi yapanlar lacivert bir doğanında plaka ve ruhsatını çalmışlar. Başka plaka ile araba aynı mahallede gezmeye başladı. arabanın koltukları torpidosu falan satılmaya başlayınca bir kaç kazaya karışınca işin şekli ortaya çıktı.
Aynı arabadan bir yerlerde geziyor olabilir.

AliGizda
14-11-2016, 08:46
Yıllar önce amcamda bir L200 çift kabin vardı, sürekli camı çerçevesi açık gezer, bırakırdı. Arabanın ruhsatını çalmışlar, amcamın ruhsatla çok işi olmadığı için farketmemiş. Vergi dairesine vergisini ödemeye gittiğinde verginin ödendiğini öğrenmiş, kıllanmış soruşturmuş aracın geçen ay satış yediğini söylemişler :) Amcam tabi şok olmuş, araç hala kendisinde ve biniyor :) neyse durumu araştırmış araç cidden satış görmüş oflu bir vatandaşa. Amcamın adına düzenlenen sahte vekaletle amcamın plakayı aynı renk çalıntı başka bir arabaya giydirip satmışlar. Amcam sonra alanı, satanı, satış yapan noteri mahkemeye verdi. Mahkeme senelerce sürdü ve geçenlerde amcamın uzlaşma yoluna gitmesiyle son buldu. Bence benzeri bir olayda kullanılacaktır.

snan1910
14-11-2016, 09:10
plaka değişicek mi şimdi sizin? değişecekse aynı ruhsatı nasıl kullanıcaklar , değişmicekse neden değişmeyecek
ilginç bir durum

KGüneyli
14-11-2016, 09:35
plaka değişicek mi şimdi sizin? değişecekse aynı ruhsatı nasıl kullanıcaklar , değişmicekse neden değişmeyecek
ilginç bir durum

Değişmicek, sadece ruhsat cıkartıyorum. Plakam özel, gereken ifadeyi tutanagı tutturdum. Bundan sonrası memur arkadaslarda.

tremx
14-11-2016, 09:36
gecmis olsun, benimde ilk aklima gelen bulgardan gurcuden getirdikleri araclari trafikte rahatca gezdirmek..

snan1910
14-11-2016, 09:50
Değişmicek, sadece ruhsat cıkartıyorum. Plakam özel, gereken ifadeyi tutanagı tutturdum. Bundan sonrası memur arkadaslarda.

o zaman bundan sonrası için dikkat etseniz iyi olur , memur arkadaşlara kalan şeyler nasıl ilerler bilemiyorum :)
geçmiş olsun

imprezaWRC
14-11-2016, 10:34

Aslında en doğrusunu yapıyorsun. Kimsenin başına gelmez umarım ama oldu da otomobil çalındı; ruhsatta otomobildeydi, birde anahtarı ile götürdülerse bol buzlu su tavsiye ederim, çünkü sigorta şirketleri bu tip vakalara sıcak bakmıyor. Sen kendin teslim etmişin otomobili ne hırsızlığı diyebiliyor.

ugursmh
14-11-2016, 13:01
Geçmiş olsun abi 6 ay öncede bizim şirketin arabasını çaldılar kapımın önünden sabah işe gitmek için kalktım baktım araç yok direk karakola gittim. Araç kiralıktı kiralama şirketini aradık yerine başka araç verdiler takriben 2 ay içinde bulundu araç teslim aldık tekrar. Bizim semtin iyice boku çıktı kapıda araç bırakamayacağız artık öyle görünüyor.

Ufuk
14-11-2016, 13:16
Araçta ruhsat bırakınca,olası çalınma durumunda sigorta ödemiyor mu ?

tylan
14-11-2016, 14:06
Öyleyse alalım bizde arabalardan ruhsatları bu zamana kadar hiç yanımda taşımadım

RSX
14-11-2016, 14:10
Ya ben petrolde arabayi yikarken bile cebimden cikarip torpidoya koyamiyorum ne ruhsati ne cuzdani, siz nasil ruhsati surekli arabada birakiyorsunuz ?

individual
14-11-2016, 14:27
Valla burda bir anket yapılsın sitenin yarısı bence arabada bırakıyordur.

Benim cevremdede bütün arkadaşlarım bırakıyordu bi ben taşıyordum hatta benle dalga geçiyorlardı ne taşıyorsun yanında millet ruhsatı ne yapsın deniyordu.

mikelazi
14-11-2016, 14:32
bırak ruhsatı boş poşet bile bırakmam

baretta
14-11-2016, 14:45
Ben de ruhsatı hiç arabada bırakmam, hep yanımdadır.

Ruhsat çalarak ikiz araba yapıyorlar. Yıllarca trafikte çalıntı arabayla senin ruhsatınla gezebilirler. Çünkü sen sigortasını, muayenesini, vergisini yaptıracaksın. Hiçbir çevirmede bir şey olmaz.

Ama sen şimdi ihbarda bulundun diye çevirmelerde şüphelenen olursa ancak oyle yakalanır.

Bir de "ben ifademi verdim, gerisi memur arkadaşlarda" demişsin ama çevirmede senin araba denk geldiğinde her seferinde çalıntı muamelesi göreceksin. Araban baglanacak, sonra ispatlayıp çözdüreceksin.

O yüzden o ifade verdiğin dilekçe örneğini hep yanında bulundur.

MehmeT.
14-11-2016, 14:46
Geçmiş olsun Kamilim. Ben cüzdanımı da bırakıyordum..

Hırsız girip de teybi çalıp da cüzdana ulaşamadan kaçınca akıllandım. Bir daha cüzdanı bırakmıyorum..

gokhankenar
14-11-2016, 16:22
Bundan 2 ay önce Bursadan ablasına misafirliğe giden arkadaşımın arabasının camını patlatıp ruhsatı çalmışlardı. şoför koltuğunun üstünde duran telefonu bile almamışlar. Sadece ruhsat. Araba 2012 Toyota Yaris ve 16 plaka