PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kafamda Bi Kaç soru yardım... Lütfen. 94 Sİ-kırmzıı

azikoeg
15-11-2016, 22:33
ÖNCELİKLE MERHABALAR
benm bir D16a9 motor topladım ilk başta bitmesi biraz uzun sürdü baya bi uzun tam bitti aldık tmmdır bu iş derken 1022km yol yaptık 50 km virajda yatakları komple boşalttı öleydi böleydi derken rekteficide bulduk kendimizi ardından yıla 1 ay gibi bir sürede aracı topladılar he bu arada arabaya parasını hakkını tamamen vermişken borcum kalmamışken neyse aldım arabayı sıfır yeni motorla arabada bi aptallık var çalışmasında ateşlemesinde berken 1000 km bitti 2000 km derken araç geldi 7-8bin km arasına geldim araba patırdayarak çalışıyor ve çok yakıyordu 2 defa gittigim servisden şu gün gel bugun gel lafıyla eve dönüyodum vs......bir sabah kalktım motoru ısıttıkdan sonra totalde 5km yol (istanbul trafiğinde bomontide geçmesi şartı ile) ardından e6ya baglandım arabada bir aptallık var kendi kendime konuşurken okmeydanından seyrantepe giderken (sabah saat 9-9.5 sıraları) trafikde tak diye bir ses ben anlamadım ilk başta aracı çekiciyle servise götürdü ardından 1 hafta daha kaldı ve c.tesi akşam 8 çıvar ıbi telefon durum vahim araban piston kolunu kırmış ve krankı delip geçmiş sizce burda anormal neler olabilir...

ve bir kere dahi ben bu arabayı 7-8 bin km gelene kadar kesiciye sokmadım adım kadarda eminim....

mehmetRS
15-11-2016, 22:54
hocam nolur kusura bakmayın ama, yazdığınız yazının çanağına limon sıkayım. Bu nedir yahu. Bir yıl mı gezdiniz, Yıl içerisinde kaç ay sonra yatak sardı, 1022 kilometre yolun son 50 kilometresimi virajlıydı da yataklar boşaldı, nasıl bir virajdıda yağsız kaldı bu motor.. hiçbirşey anlamadım yeminle, lütfen kusura bakmayın.

Kullanıcı
15-11-2016, 23:03
hocam nolur kusura bakmayın ama, yazdığınız yazının çanağına limon sıkayım. Bu nedir yahu. Bir yıl mı gezdiniz, Yıl içerisinde kaç ay sonra yatak sardı, 1022 kilometre yolun son 50 kilometresimi virajlıydı da yataklar boşaldı, nasıl bir virajdıda yağsız kaldı bu motor.. hiçbirşey anlamadım yeminle, lütfen kusura bakmayın.

Abi arkadaş motor toplamış 1000 sonlarında virajda yatak sarmış,sonra 1 ay içinde tekrar motor toplanmış ama çalışmasında aptalık varmış aracın 7-8 bin km böyle devam etmiş

Çok yakıyor diye 2 sefer servise filan gitmiş. Bir sabah araba 5 km yol yaptıktan sonra Trafikte motor tak diye durmuş çekiciyle servise gitmiş araba motorda piston kolu kırılmış krankıda delip geçmiş

İnşallah doğru çevirdim.

mehmetRS
15-11-2016, 23:06
Abi arkadaş motor toplamış 1000 sonlarında virajda yatak sarmış,sonra 1 ay içinde tekrar motor toplanmış ama çalışmasında aptalık varmış aracın 7-8 bin km böyle devam etmiş

Çok yakıyor diye 2 sefer servise filan gitmiş. Bir sabah araba 5 km yol yaptıktan sonra Trafikte motor tak diye durmuş çekiciyle servise gitmiş araba motorda piston kolu kırılmış krankıda delip geçmiş

İnşallah doğru çevirdim.

En yakın ve sağlıklı çeviri bu gibi duruyor kardeşim teşekkürler..
Piston kolu krankı kırmış olabilir mi diye düşünmedim değil.
7-8 bin kilometreden sonra bu tip bir sorunla karşılaşması acaba yakıt fazla geliyordu, karışım nerdeydi kimbilir, belki bu yüzden pistonlara zarar vermiş olabilir ama tabi çok anlamamakla birlikte, genelde fakir karışımda pistonlar halleniyordu birşeyler oluyordu sanırım..Neyse merak ettim gerçekten izliyor olacağım

Yigit-Y
15-11-2016, 23:11
Toplayan nasıl topladı

Rektefiye yapan nasıl yaptı

Malzemeler sorunlumuydu

Yani bir sürü hadise var

Şuan blok ne durumda

Görünen o ki bu arabaya ya birisinin gözü kalmış

Yada sen kasaba bırakmışssın

Geçmiş olsun

Seven7
15-11-2016, 23:32
10 kere okudum, hiçbir şey anlamadım.

onur_si
15-11-2016, 23:38
si motorunu herkez toplayamaz. motor yaptırıp 5 bin km de tekrar yatak saran çok si sahibi tanıdım. yağ pompası kesinlikle orjinal olmalı si larda ve bu işe garanti vermiyorsa ustam ordan uzaklaşırım.

azikoeg
16-11-2016, 09:20

İnşallah doğru çevirdim.

kısacası bu şekilde

azikoeg
16-11-2016, 09:23
bu araca yaptıgım masraf 7000 tl üstü parçaları bizzat kendim aldım ilk seferin acl yatak seti ve yamada yag pompası özellikle kendim verdim ikinci seferde bu parçalar ne olcak sorusuna karşılıkda o parçalarda sıkıntı yok dediler ve şimdi araç kendi kapımın önünde bırandalı bir şekilde yatıyor. ne karar verceme bakıcam bugün trafikden düşürüp mahkemeye başvurucam bilir kişiler tarafından incelenmesini isticem ne ticede ben sokakdan toplamıyorum parayı

opamp
16-11-2016, 09:43
Keşke swap yapsaydınız..

azikoeg
16-11-2016, 09:46
Keşke swap yapsaydınız..

sordum orj. yapalım dedik ardından bu sorunla karşılaştım 3 kuruşluk parça olmasın 5 kuruşluk olsun saglam bi kere olsun dedim ama nerde.. şimdi yaptırdıgım yerde gayet rahat :mad:

Yigit-Y
16-11-2016, 09:47
bu araca yaptıgım masraf 7000 tl üstü parçaları bizzat kendim aldım ilk seferin acl yatak seti ve yamada yag pompası özellikle kendim verdim ikinci seferde bu parçalar ne olcak sorusuna karşılıkda o parçalarda sıkıntı yok dediler ve şimdi araç kendi kapımın önünde bırandalı bir şekilde yatıyor. ne karar verceme bakıcam bugün trafikden düşürüp mahkemeye başvurucam bilir kişiler tarafından incelenmesini isticem ne ticede ben sokakdan toplamıyorum parayı

Kullanıcı hatası çıkacaktır

Fabrikanın yaptığı arabaya sen müdahale etmişssin ve bütün riskleri üzerine almışsın

Yaptırdığın ustayada allah bilir fatura almadan iş yaptırdın

Ki yine faturası bile olsa değişen birşey olmayacak

Şahsi tavsiyem aracı bu şekilde satıp kurtul

azikoeg
16-11-2016, 09:48
şuanda yarım motor almam lazım bunlara göre ama bende mahkemeye vericem bilir kişiler bir baksın

azikoeg
16-11-2016, 09:49
tüketici haklarına göre kapalı kutu bana yazdıklarımızın dışında bir malzeme kullanıp dandik bir malzeme kullandıgı taktırde, benm onlara mahkemece hem tazminat hemde ödediğim parayı geri alma gibi bir hakkım oluyor fatura kesmediler dogru ama onuda vergi dairesi halledicek..

TLH
17-11-2016, 00:18
Aracın motorunu toplattığınız dükkan/servis, araç hiç buraya gelmedi biz öyle birşey yapmadık derlerse nasıl kanıtlayacaksınız ? Vergi dairesine kalmaz bu işlem

azikoeg
17-11-2016, 09:33
kanıtları topladım 50 şahit var ve elimde dükkanda çekilmiş resimler war

Fatih
17-11-2016, 10:39
Sıkıntılı bir durum ama işin peşini bırakmayın.
7 bin lira iyi para arabanın yarı parası.
Geçmiş olsun.

azikoeg
17-11-2016, 12:10
Sıkıntılı bir durum ama işin peşini bırakmayın.
7 bin lira iyi para arabanın yarı parası.
Geçmiş olsun.

hemde baya sıkıntılı bir durum admlardan kalan yagımı falan istiyorum 4 lt motul onun için bile içicekmisin napıcaksın diyolar bu kadar adilik görmedim ama herşey delil olarak duruyo sıkıntı yok ama

serci
17-11-2016, 12:13
hemde baya sıkıntılı bir durum admlardan kalan yagımı falan istiyorum 4 lt motul onun için bile içicekmisin napıcaksın diyolar bu kadar adilik görmedim ama herşey delil olarak duruyo sıkıntı yok ama

Bu bahsi geçen servis seyrantepe sanayide mi ??

arda35
17-11-2016, 12:28
Ödeme belgesi var mı elinizde? Makbuz vs.
Yoksa işiniz zor. Fotoğraflar kanıt olamaz ki. Araç kontrole geldi, müşteri yaptırmaktan vazgeçti der, sıyrılırlar işin içinden.

azikoeg
19-11-2016, 04:19
15 aynı kontrol surdu pekala vergi dairesi işlemi başlatsın sonrasında haberdar ederim

01ayk01
19-11-2016, 09:25
Vergi dairesi tek islemi ona degl sana'da baslaticak. En basta faturanin , islemlerin pesine niye dusmedin de , canin aciyinca gel sikayet et oldu canim dicek. Bunu bilerek sikayet et vergi dairesine. Yani devletin gozunde faturayi kesmeyende , istemeyende suclu.

Agah
19-11-2016, 16:49
Geçmiş olsun. Keşke bilindik yerlere yaptırsaydınız motorunuzu. yarım blok konusunda yardımcı olurum özelden görüşelim

azikoeg
06-04-2017, 14:21
şükürler olsun araç sonunda yürür hale gelmişdir. D: ve temposu gayet iyidir . ellerine sağlık murat usta :d sistem honda

TigeR
07-04-2017, 11:39
Neler yapıldı düzeldi, mahkeme kararı noldu? Keşke biraz daha açıklama yazsaydınız