PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Corsa 1.7 dti yardım ????

Yanyanömer
16-11-2016, 18:03
Arkadaşlar merhaba
Corsa c 1.7 dti aracım var. Araçta yazılım ve egr iptali yapılmıştı. Aracı aldığımdan beri servis ışığı işini çözemedik. Kısaca anlatayım ; Aracı ilk aldığım günden itibaren araç çalıştıktan belli bir süre sonra arıza ışığı yakıyor ve güç düşüyordu daha sonra hata kodunu okuduk krank devir sensörü ve başka bir hata daha verdi. Daha sonra turbo selenoid valfinin çalışmadığını fark ettik onu değiştirdik kendini korumaya almayı bıraktı. Daha sonra delphi marka krank devir sensörünü değiştirdik zamanlama hatası alıyorduk ışık bir kaç gün yanmadı daha sonra tekrar yakmaya başladı. Ve araçta şöyle bir sıkıntı var boost devri geldiği an 1900 rpm civarı aşırı bir tork devreye giriyor ve motordan hırıltı sesi (enjektör sesi gibi ) aşırı derecede kendini belli ediyor. ve şu an için bu iki kodu alıyoruz P0335 (krank devir sensörü hatası) Ve P 0370 (zamanlama hatası ) Daha önceden bilgisi olan veya başına gelmiş olan arkadaş var mıdır acaba teşekkürler.

Dipnot : Üst beyin alt beyin sente avans kontrol edildi hiç bir sıkıntı yok araçta. Rolenti normal

aroglu
16-11-2016, 23:27
öncelikle Allah sabır versin , farklı bir sorunla bende çok uğraşmıştım :)

marş dinamosunun hemen altında yani pompa beyninin orjinal yeri, farklı bir deyişle motor bloğunun sürücü ile arasında kalan kısımda bloğa giren bir sensör var. tıs2000 şemasından baktığım için isimlere çok hakim değilim . o bölge genelde yağ ve su gördüğü için sensör bozulmuş olabılır . onu bi kontrol edin isterseniz.

bu arada 1-2 gün içinde aracın yanında olacağım , ben kendim uğraşırken arızanın sensorden olma ıhtımalınden dolayı başka bi aracın anlık değerlerinde yola çıkarak arızaları tespit etmiştik . voltaj ,sıcaklık , basınç vs gibi elimden geldiğince yardımcı olurum :)

kolay gelsin :)

Edit: pompa beyni cidden sıkıntılı imkanınız varsa başka bir araçtan pompa beyni deneyin derim.farazi olarak tahminim enjektöre yakıt gönderen pompa , onu kontol edende pompa beyini :)

berkred
17-11-2016, 08:47
krank devir sensörünün orjinalini takman lazım.bende önce delphi marka taktım arıza devam etti.orjinalini takınca düzeldi.250 tl civarı orjinali

MeRtCaN
17-11-2016, 09:55
aracın sente sını kontrol ettınızmı ?
Sente kaçık olabılır

deryaank
17-11-2016, 13:35
Sami ertaşa götür bence , orda burda elletme hiç

Yanyanömer
19-11-2016, 17:20
öncelikle Allah sabır versin , farklı bir sorunla bende çok uğraşmıştım :)

marş dinamosunun hemen altında yani pompa beyninin orjinal yeri, farklı bir deyişle motor bloğunun sürücü ile arasında kalan kısımda bloğa giren bir sensör var. tıs2000 şemasından baktığım için isimlere çok hakim değilim . o bölge genelde yağ ve su gördüğü için sensör bozulmuş olabılır . onu bi kontrol edin isterseniz.

bu arada 1-2 gün içinde aracın yanında olacağım , ben kendim uğraşırken arızanın sensorden olma ıhtımalınden dolayı başka bi aracın anlık değerlerinde yola çıkarak arızaları tespit etmiştik . voltaj ,sıcaklık , basınç vs gibi elimden geldiğince yardımcı olurum :)

kolay gelsin :)

Edit: pompa beyni cidden sıkıntılı imkanınız varsa başka bir araçtan pompa beyni deneyin derim.farazi olarak tahminim enjektöre yakıt gönderen pompa , onu kontol edende pompa beyini :)

öncelikle teşekkür ederim. pompa beynini başka araçtan söküp denedik beyin sağlam çıktı. ARacın bütün değerleri normal çıkıyor makineye bağladık. denemeye devam edicem . Saol ilgin için.

Yanyanömer
19-11-2016, 17:21
aracın sente sını kontrol ettınızmı ?
Sente kaçık olabılır
Sente ve avansı triger değişirken kontrol ettik. Orda da sıkıntı yok. Enjektörlerde de sıkıntı yok. Yazılımı silip deneyeceğiz en son çare pompa veya pompanın üstünde hangi sensör varsa ona bakacağız