PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Civic Kalkışta Sağa Çekme Sorunu

battalgazi
17-11-2016, 23:49
Arkadaşlar vtec 2 aracım son iki aydır sıfırdan gaza yüklenerek kaldırdığımda sağa çekme yapıyor,sanki tekerin biri hızlı biri yavaş dönüyor gibi sağa doğru yığılıyor gazı bırakınca geri sola oturuyor,normal bir sekilde gaza bastığımda hiçbir sapıtma yok yüksek hızlarda en küçük bir çekme yapmıyor sadece hızlı kalkışlarda oluyor ve aracım düzgün bir şekilde hızlanamıyor,sağ tarafa birisi bastırıyor gibi sağa gitmek istiyor direksiyon hakimiyeti çok zor oluyor ,rot balansında sorun yok travers burçları z rotları rot başları lastiklerim yeni şaseye girmiş bir kazası yok aracın alt motor kulağı yırtık bu kulak cekme sebebi olabilir mi,her zaman gittiğim ustam direksiyon kutusunda ufak bir boşluk olduğunu söyledi bu da böyle bir çekme yapar mı emin olmadan direksiyon kutusunu söktürmekte istemiyorum yardım lütfen

Seven7
18-11-2016, 00:00
Direksiyon kutusundan çok akslarda problem olabileceği şüphesi geldi aklıma benim.

_driver_
18-11-2016, 01:04
Sağ aks, rot, rot kollarını baktırın

kickbuttowski
18-11-2016, 01:13
Torque steering olmasın? Belki daha önce farkına varmadıysanız.. 0dan kalkışta önden çekiş arabanın sağa sola kayması normal

gokhan035
18-11-2016, 02:09
Sorunun salıncak fişekleri gibi duruyor

battalgazi
18-11-2016, 08:22
Torque steering olmasın? Belki daha önce farkına varmadıysanız.. 0dan kalkışta önden çekiş arabanın sağa sola kayması normal

hocam eskiden böyle birşey yoktu diğer civicler dümdüz sararak hızlanıyor çekme yapmıyor

Sorunun salıncak fişekleri gibi duruyor

fişekleri servisden alıp değiştirdim hocam onlarda bir sorun yok bugün yınede bir kontrol ettireyim

KGüneyli
18-11-2016, 08:52
- Yüksek ihtimal aks, Aksları kontrol ettirin.

redbull35
19-11-2016, 22:25
Benim vtec2 dede aynı problem vardı çözememiştim. tork steering olma ihtimali yüksek

battalgazi
19-11-2016, 23:31
travers burçlarını tekrar gösterdim hiçbir deformasyon yok usta ısrarla direksiyon kutusunun sol tarafındakı boşluktan dolayı sağa yöneldiğini söylüyor kutuyu söktürecem sanırım,tork steerin sanmıyorum hocam önce böyle değildi ıslak zemınde bastığımda bıle sağa sola sapıtmıyordu şimdi yağmurda kullanmak işkence arac en ufak gazda sağa atılıyor

Oznsrl
20-11-2016, 00:45
sağ ön lastikle sol ön lastiği yer değiştirmeyi deneyin bence düzelir yada çekme sola geçerse lastikte sorun olabilir

yay coil v.b bi işlem varsa yükseklikler kontrol edilebilir eşitmi diye

düşük bi ihtimal ama sağ teker sol tarafa göre geride olabilir onuda bi kontrol etmekte fayda var

emrekuzdere
20-11-2016, 08:36
8 yıl vtec2 kullandık. Bu söylediklerinin hepsi bana gayet normal geldi. Direksiyon kutusunda boşluk ve kalkışlarda çekme olaylarını bayiden sıfır aldığımız vtec2'de bile yaşadık. Üstüne düştükçe para harcarsın.

battalgazi
26-11-2016, 22:18
sorunu çözdük sol alt rotilde sorun çıktı onunla birlikte alt motor kulağıda değişti şuan araç eskisi gibi oldu şükür

Ertekin
26-11-2016, 23:03
Benim başıma çok geldi değişik araçlarda. Her seferinde motor kulağından dolayı böyle olduğu ortaya çıkmıştı.