PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 1.7 DTI Sağlıklı bir setup için öneriler

deryaank
19-11-2016, 13:03
Merhabalar arkadaşlar ,
Üç aylık dti serüvenim sonunda aracımı anca sorunsuz hale getirdim . Aldığımdan beri bazı yağ kaçaklarını hallettim , yağ pompasını garantiden değiştirdim . Alt üst beyini değiştirdim. Fan motorunu değiştirdim. Tüm sıvı bakımlarını yaptırdım. Diskleri ve balataları yeniledim . Daha aklıma gelmeyen bir çok küçük ama etkili sensör ve parçanın değişimini yaptım.
Yavaş yavaş srabayı hızlandırmam gerektiğini düşünmeye başladım . Bu iki aylık süreç boyunca tech turkey de olsun opel forumları olsun facebook grupları olsun bakmadığım incelemediğim çok az yer kalmıştır.

Benim istediğim setup şu ; öncelikle rollden roll e koşan biri değilim , istediğim sadece otoban gazlamalarında üst segment abilere küçük süprizler yapmak. Hybrid düşünüyordum ama çoğu insan 6 7 ayda sıkıntı çıkardığını paramın çöpe gideceğini söyledi . Büyük turbo düşündüm onda da sen rollden rolle koşmayacaksın alt devirlerin ölecek bu da canını sıkar dedi . Sadece yazılım emme büyütme yapayım egr wg iptal edeyim dedim o da sanki beni tatmin etmeyecek gibi geliyor .
Maliyet açısından çok uçmadan 140 150 hp civarı sağlıklı yürüyüp günlük de gönül rahatlığıyla kullanacağım nasıl bir setup yapabilirim.

Not : Aracımın serüvenini her işlemde fotoğraflıyorum . Her şey bittiğinde konumu açacağım .

raja52
19-11-2016, 18:14
140-150 bandı için en uygun maliyetli çözüm hybrit turbo olur. Emmeni genişleteceksin, güzel yakıt açık dumanlı bir yazılım yaptıracaksın, egr, wg iptal edeceksin, 60 mm potsuz düz boru yaptıracaksın. 2 bin lira gibi bir maliyetle tatmin eder. Yalnız bu işlemlerle 150 hp alman için hybrit yaparken billet palli emme ve egsoz pali değişmiş şekilde yaptırman gerekebilir. O şekilde çabuk kırılıyor. 130-140 aralığını yakalayabileceğin 2.2 transitin pali gibi bir palle işlemi yaptırırsan kırılmadan sağlıklı yürürsün.

ResuscitateR
20-11-2016, 12:59
6-7 ay kadar hybrit turbo ile kullandım aracımı dumanlı yazılım ile 140 hp'lerde.. Bir sıkıntı yaşamadım. Sadece baskı balatayı iyileştirmek zorunda kaldım o kadar..
Büyük turbo yapacaksan da yapmışken 180-200 hp lerde filan yap gez bana kalırsa.. 140 - 150 keser dersen Hybrit öneririm.

oss
20-11-2016, 20:39
tf 035 ile veya gt17 serisi bir turboyla altlarınız ne kadar ölür ki iyi bir yazılımla altlar gelmez mi?
wg iptali sağlıklı olarak görmüyorum hybbrid de dahil dti larda map sensörü kaç bar görüyor ki ve turbo wg iptalinde kaç bar basıyor
günlük kullanım ve istediğiniz hpler için intercooler tf035 turbo nozzle egzoz
benim fikrim bunlar doğruluğunun teyit edilmeden yapılmasını istemem:)

Lee-on!
28-11-2016, 14:18
Oem turboya yazilim emme cart curt seylerle alacagin 120hp olur max. Ama bence gayet tatminkar olur. O halde bile çoğu binek aracla yürürsün kadranın sonunu rahat gordurur sana. Çoğu binek aracın içinden geçersin hatta. Ha beni kesmez biraz daha yürüyeyim dersen oem turbo yetmez140 160 hp bandinda gezmek istersen tf035 gt15/17 arasinda bi turbo kullanabilirsin. Ama pek tavsiye etmiyorum turbo bi kez degistimi manifold egzoz sistemin su boruların elden gecicek. O masrafa girmişken setubini 200+ icin hazirla derim.

Yani tavsiyem ya oem turbo ile 120hp bandi
Ya hibrid ile 140 bandi, oem cooler ile altlarin ölmez (bu gucler icin turbo girmeni tavsiye etmiyorum)
Ya da big turbo ile (gt20xx/22xx, k03) 200+