PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kuba Black Cat 150 cc - Artık bende motorcuyum. :)

Jem89
21-11-2016, 21:41
Merhaba,

Bir ara motora merak salmıştım.. İnternette sürekli motovlog çeken kanalları izliyordum.. Ama gözüm pek kesmiyordu. Denizli'de motor süren bi arkadaşım dağ bayır çektiği resimleri paylaşınca iyice kıskandım.. Bende yapmalıyım dedim ama motor konusunda güvenemediğim için gittim atv aldım :)

http://i.hizliresim.com/0l2EEL.jpg

Bu baya keyifliydi.. Hem düşme tehlikesi yok, hemde dağ bayır gidiyorduk :)

http://i.hizliresim.com/vXojjr.jpg

Ama sonra bu da yetmeme başladı.. Her yere çıkamıyordu.. Karar verdim alacaktım bi motor.. Ne alalım ne edelim derken cross tarzı ufak ve ucuz bir motor almaya karar verdim..

Sonuçta ilk defa binecektim ve düşüp kalkınca çok masraf çıkartmasın diye bunu aldım.. :)

http://i.hizliresim.com/R16nGa.jpg

Kendisi kuba black cat 150 cc diye geçiyor.. Gayet iyi geldi bana.. Baya dağ bayır gezdik tepelere falan çıkabiliyorum. Şehir içine girince yine ufak bir tedirginlik olmuyor değil.. Yıllardır motorcuların şikayet ettiği bazı şeyleri yaşadım.. :) Bir araba sürücüsü olarak motoru da ona göre kullanıyorum.. Şimdilik gayet keyifle biniyoruz.. İşin sonu inşallah racing'le bitmez :D

SpeedlinE™
21-11-2016, 23:58
hey maşallah güle güle kulanın.Motor bloğu cg motor bloğu olmalı. Bu motorlar için msr(motostar) marka cidden kaliteli cc yükseltme kitleri var. Xtreme Max için internette 270 mi 280cc mi ne yapan olacaktı daha öncesinde 210cc yapmış 150den sonra çok farklı gelmişti.Aklınızda bulunsun rektefiye zamanı geldiğinde hala sizde olursa motor ve gücü yetmezse böyle işlemlere girilebilir.Cidden güzel motormuş herşeyi ile

Ferhat_V
22-11-2016, 00:27
hayırlı olsun Cem..başlangıç için yeterli 1 sene sonra daha büyük bir motorla zevki ikiye katlarsın..keyifli sürüşler :)

Jem89
22-11-2016, 00:36
hey maşallah güle güle kulanın.Motor bloğu cg motor bloğu olmalı. Bu motorlar için msr(motostar) marka cidden kaliteli cc yükseltme kitleri var. Xtreme Max için internette 270 mi 280cc mi ne yapan olacaktı daha öncesinde 210cc yapmış 150den sonra çok farklı gelmişti.Aklınızda bulunsun rektefiye zamanı geldiğinde hala sizde olursa motor ve gücü yetmezse böyle işlemlere girilebilir.Cidden güzel motormuş herşeyi ile

Teşekkür ederim.. Acemiliği attıktan sonra bütçemi ayarlarsam daha yüksek bir şey düşünüyorum.. Bu motorlarla çok uğraşmayı tavsiye etmiyorlar :)

hayırlı olsun Cem..başlangıç için yeterli 1 sene sonra daha büyük bir motorla zevki ikiye katlarsın..keyifli sürüşler :)

Eyvallah Ferhat.. :) Aynen dediğin gibi 1 sene bununla gezeriz sonra bakarız bir şeyler :)

Burak SARIKAYA
23-11-2016, 09:37
Birkaç ay önce black cat aldım sizle benzer bir hikaye ile :) hayırlı olsun kazasız binin :) zaten düşük bütçelere alınabilecek yeni ve en mantıklı motor bu.Hiç tecrübem yok,trafikte kullanmıyorum römork ile götürüyorum nacizane kendi gözlemlerimi yazmak isterim almayı düşününen arkadaşlara da faydamız olur belki;

-Diğer uzak doğu motorlarından daha alçak seleli ön ve arka jant ebatları 19-17 olduğundan arazide size kıvraklık ve denge kurmada kolaylık sağlıyor,öğretici bir motor.Boyum 1.83 ama özellikle gittim bunu aldım diğer yüksek motorlar içime sinmedi.
-Gaz tepkileri torku yeterli hatta bazı su soğutmalı 250 cc lik uzak doğu motorlarından daha iyi gittiğini söyleyebilirim,gas gas ve yamaha yz li arkadaş grubumda onların çıktığı her yere çıktım geride kalıpta beni bekledikleri olmadı.Toprak lastiği ile resmen dünyası değişiyor.
-Dokuyucu ismindeki siteden tüm yedek parçaları mevcut ayrıca facebook grubundanda paylaşım yapıyoruz birkaç alışverişim oldu giderek büyüyor üye sayısı.
-Ufak eklentiler ile çok keyifli bir başlangıç motor haline getirmek mümkün çelik elcik koruması mutlaka takın üzerindekiler naylon düşünce kırılır trafik kullanımı yoksa eğer gerekli tüm sinyalleri kafayı farı kuyruk demirini gözünüze çarpan arazide yatırınca kırılabilecek herşeyi sökün ben öyle yaptım,fren ve debriyaj manetlerini yarısına kadar kesin arazide düşünce direk kırılıp yamuluyorlar böylelikle hasar almazlar.
-Motorun elektrik aksamı akü kablo bağlantıları ve civataları komple elden geçirmek gerekiyor arazide vibrasyondan patır patır civataları dökülüyor,kitli iyisinden civata alıp takmak ve ağır arazide çamura su geçişlerine gireceksiniz tesisatı izole etmek şart.
-Arka zincir ayar mekanizmasını ya tornacıdan yada motorsiklet parçacılarından iyisi ile değiştirmek gerekli iki kere zincir boşluğı sıkınca elinde kalıyor.
-Benzin hortumuna bir filtre takmak gerekli ***** depo içi toz pislik karbüratörü tıkıyor öksürüyor.

Aklıma gelenler şimdilik bunlar özetle bu motor bana hem krosu öğretecek hemde motoru mekaniği tecrübe ettirecek herşeyini kendim söküp takıyorum 20 maddelik bir eklenti listesi çıkardım bir bütçe ayırdım kısa vadeli binmeyi düşünmüyorum hemen cc büyültmek istemiyorum zor bir branş kros dolayısı ile black cat le birkaç yıl beraber olacağız :)

Burak SARIKAYA
23-11-2016, 11:36
black catte sadece silindir değişimi yapılabilir harici eklenti yapılamıyor

Burak SARIKAYA
23-11-2016, 11:38

black catte msr olarak sadece silindir değişimi yapılabilir harici eklenti yapılamıyor komple alt motor (yarış tipi) koymak lazım oda 2750 lira imiş

mtay
23-11-2016, 13:30
Hocam güle güle dikkatli kullanın..