PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : BMW V8 Saf Atmosferik Egzoz Sesi / e70 x5

asit
24-11-2016, 19:12
Merhaba herkese ,

İnceleme Videolarımının yanında , özel araçlara bu tarz video çekmeyi düşünüyorum saf ses olan.

Sizce nasıl olmuş ?

Sadece Konsepti merak ediyorum ila bu araç sesinden yola çıkmayın

https://www.youtube.com/watch?v=iBw6VJ922YQ

Desteklemek amaçlı videoyu beğenirseniz çok sevinirim

Teşekkürler

izmirlicem
24-11-2016, 21:33
Araç içinden egzoz sesi yok gibi geldi bana, egzozun oraya koyduğunuz kameranın sesini videonun tümüne koymuşsunuz sanki, eğer öyle yaptıysanız araç içindende ses olmalıydı bence. Konsept güzel ama 4 dk çok bence, sadece egzoz sesi için 2 dk yeter sanki.

Grimlord
24-11-2016, 21:34
Video aşırı uzun geldi, bir süre sonra sıkıcı hale geliyor. Bir de mikrofon egzozun orada sanırım, bazen araç yavaş gidiyor görüntüde ama ses daha devirli gibi geliyor.

Ertekin
24-11-2016, 21:36
Mekan neresi? Nerenin yolu burası ? Ses bana itici geldi. Gözlerimi kapatınca 50 yaşında göbekli bir adamın horlama sesine benziyor

Kullanıcı
24-11-2016, 21:38
Ses itici araba ben hantalım diye bağrıyor

onursumer
24-11-2016, 21:45
başlangıçta bi cold start vs olsa daha güzel olurdu bence

rahmitanir
24-11-2016, 21:52
Bence başarılı. Sadece araç içi çekimlerde biraz da olsa hız hissediliyor ama dış çekimler yapılırken pek hız yapılmadığı belli. Sadece buna dikkat edilirse güzel olur. Bi de, aynı rotayı kullanmaya özen göster bence;)

by serçe
24-11-2016, 21:57
Yanlış anlamazsın umarım ama bana çok anlamsız geldi

alp1903
24-11-2016, 22:05
Bu tarz videoları olan youtube kanalı var onu incelemeni öneririm. Bence başlagıç için güzel

ZX-636R
24-11-2016, 22:25
2 silindirli motosiklet sesini anımsattı bana :-)

asit
24-11-2016, 22:27
Bence başarılı. Sadece araç içi çekimlerde biraz da olsa hız hissediliyor ama dış çekimler yapılırken pek hız yapılmadığı belli. Sadece buna dikkat edilirse güzel olur. Bi de, aynı rotayı kullanmaya özen göster bence;)

Teşekkür ederim :) rota aynı ama , özenle dikkat etim

asit
24-11-2016, 22:28
Bu tarz videoları olan youtube kanalı var onu incelemeni öneririm. Bence başlagıç için güzel

Drone görüntüsü vs yapan kanal benim bildiğim yok , pov drive genelde :) Teşekkür ederim

westalim
24-11-2016, 22:39
çekim işlerinden çok anlamam ama tek kameranın mikrofonunu kullanmak kadar mantıksız bi durum yok kamera değiştikçe neredeyse görüntü oradaki mikrofon kayıt yapmalıydı ki sesi anlayalım aracın sesi belki güzel gelecek yer yer fakat bu haliyle videoyu izlenmez kılmışsın ''4 dakika çok fazla aynı mikrofonun sesini duymak için''

asit
24-11-2016, 23:04
çekim işlerinden çok anlamam ama tek kameranın mikrofonunu kullanmak kadar mantıksız bi durum yok kamera değiştikçe neredeyse görüntü oradaki mikrofon kayıt yapmalıydı ki sesi anlayalım aracın sesi belki güzel gelecek yer yer fakat bu haliyle videoyu izlenmez kılmışsın ''4 dakika çok fazla aynı mikrofonun sesini duymak için''

görüntüleri çekmek cok vakit aldı , tek kişi çekiyorum bu videoları bide. Görüntüleri çektim yerlerde tek tek ses almak lazım fakat okadar vaktimiz olmadı. Doğru yere değinmişsinz fakat haklısınz. Daha iy imkanlar ile daha iyi çekimler gelecektir

tunch
24-11-2016, 23:25
çekimler , kurgu ve kalite süper... aracın sesi için aynısını söyleyemeceğim..Bmw fanatiği olarak sıralı 6 'dan başkası bana Bmw sesi gibi gelmiyor. Eline sağlık Cevat
(örn: BMW E36 M3 3.2 Supersprint Race Exhaust - LOUD Engine Sound !!! - YouTube (https://www.youtube.com/watch?v=MEIJnq7rSZU) )

kalipson
24-11-2016, 23:40
Video yine çok güzel ama aracın sesi beni çok rahatsız etti maalesef. İlk defa bi videonuzu sırf bu ses yüzünden daha ikinci dakikaya geçmeden kapatmakadar zorunda kaldım. Yani yanlış anlamayın; yapımda sıkıntı yok egzoz sesinde var.

KOSEREN
25-11-2016, 00:11
Video yu izlemeden yorumları okudum,v8 sesi nasıl beğenilmez dedim ama harbiden duyduğum en kötü v8 sesi.Yapılan egzoz uygulaması ile ilgili olduğunu düşünüyorum.Araba devirlenemiyorda bişey kasıyor belli

Emre-Dylan
25-11-2016, 00:59
Araç güzel ama ses gerçekten berbat. Dedemin 86 massey ferguson'u gibi desem yeridir. :)

alp1903
25-11-2016, 09:22
Drone görüntüsü vs yapan kanal benim bildiğim yok , pov drive genelde :) Teşekkür ederim

Konsept üstünden konuştum, drone ile çekip çekmedigini yazmadım zaten. Kimisi sıradan bir araçı drone ile görüntüyü güzelleştirir kurgu süper olur, kimisi POV Drive tazında yapar ama araba çok ilgi çeker.

Drone görüntüsü kullanarak, arabanın tamponundan ses kayıt alınan egsoz sesinin garip durduğunuda söyliyim.

melihyilmaz
25-11-2016, 10:01
Bence görüntü nerden gösteriliyorsa ses ordan gelmeli. yukardan drone la görüntü var ama ses hala dibimde gibi.

Serkan_UR
25-11-2016, 10:07
Fikir gayet güzel sesini duymaktan zevk aldığımız makineleri çekme fırsatın oldukça çok daha keyifli olacaktır.Arkadaşların yazdığı tavsiyelerle de tam olarak oturacaktır proje.Emeğine sağlık

asit
25-11-2016, 21:45
Fikir gayet güzel sesini duymaktan zevk aldığımız makineleri çekme fırsatın oldukça çok daha keyifli olacaktır.Arkadaşların yazdığı tavsiyelerle de tam olarak oturacaktır proje.Emeğine sağlık

Tesekküe ederim :) evet haklisinz