PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sigorta saçmalığı

tylan
25-11-2016, 19:09
Arkadaşlar öncelikle selamlar. Evelsi gün bodrum da bi transporter bulduk. Aradık fiyatta anlaştık benim işlerim yoğun olmasından ötürü 1 çalışanımı gönderdim almaya,neyse baktırdı .ödemeyi yaptım bunlar yola çıktılar. Akşam 7 gibi telefon geldi ercan çanakkale girişinde denetime girdik sigortasızlıktan ceza yazıyorlar.Dedim abi demediniz mi ? Yeni aldık arabayı 10 gün musadesi var diye ? Öyle bişey yokmuş dedi. Sonra telefonu polıse verdiler,Anlattı müsade seneler önce kalktı.Biz plakayı sisteme girdik sigortasız gözüküyor yaptırabılecekseniz yaptırın salayım yoksa 1500 tl cezası var dedi. 1 saat önce sigortacıya dükkan açtırıp 1400 tl e sigortalattım aracı saldılar. Sizinde daha önce böyle bişey başınıza geldimi ?

Kadyr
25-11-2016, 19:22
Beni cevirdi gecen gun satis yeni alinmisti sigorta yaptirmamistim. 3-4 gun ustunden gecti polis cevirdi. Dedi sigortani en kisa zamanda yaptir. Dedim yeni aldik yaptiricam. Tamam dedi ama en kisa surede yaptir karsi taraf sigortayi iptal ederse duser sigortan dedi. Burdan anladigim karsi taraf hemen iptali yaparsa araba acikta kalip sigortasizmi oluyor.

İbrahim33
25-11-2016, 19:51
İlginç bir durum olmuş. Geçici tescil belgesinin süresi 1 ay. O süre içerisinde herhangi bir sıkıntı olmaması lazım. Daha geçen hafta gebzeden bi fluence getirdim , ulukışlada çevirmeye girdim geçici tescili gösterip geçtim. Senin durumuna şaşırdım valla.

ruudvan
25-11-2016, 19:53
o süre kalktı. artık 24 saat içerisinde aracı sigorta yaptırılması gerekiyor.

Yigit-Y
25-11-2016, 19:59
O olay kalktı

Araç bağlanıyor cezasını geçin :)

Hemen yaptırın yada kullanmayın :)

phoenixs
25-11-2016, 20:04
Şu ülkede birşey de vatandaşını Lehine olsa keşke

snan1910
25-11-2016, 20:05
Sizden önceki araç sahibinin trafik sigortası varsa 15 gün o poliçe devam eder, ama sizin aldığınız kişi de trafik sigortası yaptirnadiysa o 15 günlük süre geçersiz olur

arda35
25-11-2016, 20:14
10 gün - 1 ay süre falan şehir efsanesi hep.
Alır almaz yaptırmak en iyisi. Sigortayı kestirmeden hareket bile ettirmiyorum ben.

turboman
25-11-2016, 21:41
İnsaflıymış polis kılına denk geldinmi bağlayıp git yaptır aracını öyle alırsın diyor. Ben aracımın sigortasını hep noter çıkışı yaptırrım ancak başka şehirden alınca gelince yaptırrım hep ne tesadüf hiç durdurmadılar bile bu zamana kadar şanstan en iyisi ne şeytanı gör nede selavat getir yaptırıp kurtulmak en iyisi.

FatihR.
25-11-2016, 22:05
Sizden önceki araç sahibinin trafik sigortası varsa 15 gün o poliçe devam eder, ama sizin aldığınız kişi de trafik sigortası yaptirnadiysa o 15 günlük süre geçersiz olur

Sigorta yokken satış veriliyomuyduki?

Yigit-Y
25-11-2016, 22:11

Aracı aldınız 30 gün içinde sigorta kestirmeden geçici belge ile satış yapabiliyorsunuz

DEJ
25-11-2016, 22:14

Veriliyor sigorta satışa engel değil. 1 aylık geçici ruhsatın ne anlamı kaldı o zaman sigortamı yaptırır gider alırım ruhsatımı

Polis biraz sallamış bence seneler önce kalktı diyerek

mtay
25-11-2016, 22:15
Şu ülkede birşey de vatandaşını Lehine olsa keşke

Ne zaman göreceğiz şu ülkede başımıza güzel birşey geleceğini...
Arkadaşımın 2000TL'lik motosikleti var 1000TL sigorta istiyorlar...

c20let
25-11-2016, 22:39
Genelde hoşgörüyorlar ama doğrusu sigorta yapılana kadar trafiğe çıkmaması. Sigorta yapılması için verilen sürede araç trafiğe çıkamaz.

tylan
25-11-2016, 23:21
Önceki sahibinden aracın sigortası vardı. Zaten aracın ilk sahibi kendısi. aradım sigortayı iptalmı ettirdin dedim yoo dedi. Allahtan çanakkale girişinde denetime girmiş.Muğla da ya da izmirde yakalansa kesin bağlanırdı. Olan benim 1400 e oldu dükkan açtırınca seve seve istediği rakamı verdim sigorta için. Kesin daha uyguna bulurdum. Herşeyi başımıza gelerek öğreniyoruz :)

sekizsilindir
26-11-2016, 01:50
En iyisi hemen yaptırmak, Allah korusun bir kaza durumunda size arkadan vurmuş olsalar bile poliçesizseniz büyük sıkıntı

2jz
26-11-2016, 01:59
10 gün süresi var diye biliyordum. Allahtan başımıza iş gelmemiş bu zamandır :)

Korollacı
26-11-2016, 05:41
Önceki sahibinden aracın sigortası vardı. Zaten aracın ilk sahibi kendısi. aradım sigortayı iptalmı ettirdin dedim yoo dedi. Allahtan çanakkale girişinde denetime girmiş.Muğla da ya da izmirde yakalansa kesin bağlanırdı. Olan benim 1400 e oldu dükkan açtırınca seve seve istediği rakamı verdim sigorta için. Kesin daha uyguna bulurdum. Herşeyi başımıza gelerek öğreniyoruz :)

daha uygun fiyata sigorta yapan yer bulabilirseniz 3 ay iptal etme hakkiniz var.

snan1910
26-11-2016, 08:24

Önceki sahibi kendi poliçesini iptal ettirse bile, satış tarihinden itibaren 15 gün sonrası dikkate alınır. Sizin işte ya farklı bir durum var ya da polis uğraştırmış sizi.

Normal şartlarda 15 gün boyunca eski sahibinin trafik sigortası geçerlidir. Kazaya karışsanız dahi eski poliçeden yararlanabilir hasar ödetebilirsiniz.

tylan
26-11-2016, 08:58
daha uygun fiyata sigorta yapan yer bulabilirseniz 3 ay iptal etme hakkiniz var.

İyimiş. Ama esnaf adamız ayıp olur. Adam sofrasından kalktı dükkan açtı benim için. Bir an önce elden cıkarıp kurtarabildiğimi kurtarmaya bakıcam :)

tylan
26-11-2016, 09:03
Önceki sahibi kendi poliçesini iptal ettirse bile, satış tarihinden itibaren 15 gün sonrası dikkate alınır. Sizin işte ya farklı bir durum var ya da polis uğraştırmış sizi.

Normal şartlarda 15 gün boyunca eski sahibinin trafik sigortası geçerlidir. Kazaya karışsanız dahi eski poliçeden yararlanabilir hasar ödetebilirsiniz.

Bende öyle biliyordum. Araç alım satımı yapıyorum yeri geliyor aldığım araçla 10 gün sigorta yaptırmadan geziyordum uzun yola cıkıyordum. Sanmıyorum kıllık yapacagını yapıcak olsaydı cezayı keserdi ya da bağlardı 1- 1.5 saat beklemezdi yaptırın diye.

CemBerk
26-11-2016, 16:11
Aracımı yeni sattım. Noterde alıcıyla bu muhabbeti ediyorduk ki noter araya girdi öyle bir olay yok kalktı dedi. Anlıcanız satış yapıldığı an sigortasız olarak geçiyor araç. Alan kişi noterden çıkmadan sigorta yaptırıp yola çıktı.

blumenberg
26-11-2016, 21:44
sigortacılar iptal işlemi yaparken 15 gün ileri tarihli iptal işlemi yapmak zorunda.