PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Su Eksiltme - Su Flanşı Problemi | Passat 1.9 TDI

marikan
28-11-2016, 22:26
Arkadaşlar merhaba;

Aracımda iki gündür karter muhafazanın arka tarafından antifriz damlıyordu. Bugün sanayiye gittim. Bi ustaya gösterdim, motorun arka tarafında tandem pompanın altında su flanşı olduğunu büyük ihtimal oradan kaçırdığını söyledi. Ama değiştirmeye cesaret edemedi veya yanaşmadı. Yetkili serviste yaptırsan daha iyi olur filan dedi. Servise sorayım aklımda kalmasın dedim. Orada da yaşı büyük araçlara muamele bildiğiniz gibi. 13 yaşında araba parçası yok elimizde beklemeniz lazım vs yan çizmeler. Arıza tespiti içinde 250TL istiyorlar. Aracı orada yaptırırsam bu ücretin alınmayacağını söylediler. Usta dizel aracımın başında aracım traktör gibi çalışırken "LPG var mı?" diye sordu.

Servisten parçayı da temin edemedik ellerinde yok.

Nette bulduğum fotoya göre flanş şu şekildeymiş;

http://cdn.shopify.com/s/files/1/0669/4503/products/DSC03188_grande.jpg?v=1444847662

Memleketteki ustam alttaki aluminyum kısımdan çok nadir sorun olacağını, büyük ihtimal üstteki plastik kısımdan kaçırdığını söyledi. Tabi sökmeden göremiyoruz.
Alltaki metal kısım için servisten 279TL fiyat biçtiler. Üstteki plastik kısımda ellerinde varsa yarın bir arkadaşım sağolsun öğrenecek benim için.

Velhasıl daha önce başına gelen var mı? Öneri ve fikir almak istiyorum.