PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Muayene Ve Yük Lastiği Sorunsalı

Drive Fast
30-11-2016, 15:39
Herkese iyi forumlar dilerim, şirketimizde kullandığımız transit connect van aracımızın muayenesi geldi bu araçlarda yük lastiği kullanma zorunluluğu var benim yazın kullandığım lastiklerim yük lastiği ancak kış lastiklerim normal otomobil lastiği, bizde muayene zamanını unutup geçen gün kış lastiklerini taktırdık şimdi bu araç muayeneye girdiği zaman kış lastiklerimiz yük lastiği sınıfında olmadığı için muayenede kalır mı yoksa muayenede sadece lastik dişlerine mi bakıyorlar.

Konuyu yanlış yere açmış olabilirim kusura bakmayın

Kadyr
30-11-2016, 15:43
Vito vardi bende ondada c sinif lastik kullaniliyor ama muayenede suv lastigi ile girdim otomobil yani sorun cikmadi. Eger birakirlarsa kiralarsin artik muayene icin

oğuzk
30-11-2016, 15:49
Bakmıyorlar bende yük tipi almıştım connect için, muayeneye gittiğimde PTT'nin connectleride vardı lastikleri bitik ve yük tipi olmadığı halde geçtiler :)

Drive Fast
30-11-2016, 16:07
Bakmıyorlar bende yük tipi almıştım connect için, muayeneye gittiğimde PTT'nin connectleride vardı lastikleri bitik ve yük tipi olmadığı halde geçtiler :)

süper o zaman direk gönderelim böyle muayeneye :) ne yapacağımızı şaşırdık ya kış lastiği dediler kış lastiği aldık yük lastiği dediler yük lastiği aldık, şimdi bide yük endeksli kış lastiğimi alacam her biri 1000 liradan 3 bin lira yapar battık kapalım dükkanı :D

Berkerr
30-11-2016, 16:09
İz düşümü, lastik tipi vs. takılmıyorlar. Dişine bakılıyor.