PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Cooper S (r53) benzin enjektörü

Ytgurcan
02-12-2016, 16:42
Öncelikle cümleten Selamın Aleyküm,
2005 R53 aracımın üstünde RC marka yarış enjektörleri var ( bu şekilde aldım )
Fazla benzin basmasından dolayı hem ciddi yakıt sarfiyatı var(çiğ benzini egsozdan atıyo) hemde rolantide bayma yapıyo(istop etmeye ramak kalıyo)
Çıkma enjektör bulamıyorum çözüm önerilerinizi bekliyorum

ioz
03-12-2016, 07:12
Forumda 207 RC'den çıkma enjektör takımı satan arkadaşımız vardı, baktım ama ilânı bulamadım görünce yazar belki. Cooper S olarak değil de 207 RC olarak da arayabilirsiniz. THP motor olduğu için aynıdır hem daha ucuza bulmanız da mümkün. Sahibinden.com'da şöyle bir ilân var takım mı tek mi arayıp sorabilirsiniz:

207RC BENZİN ENJEKTÖR
İlan No: 296040659
Loading site please wait... (http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-otomotiv-ekipmanlari-yedek-parca-207rc-benzin-enjektor-296040659/detay)

Not: İlân sahibini tanımıyorum.

Yekta
03-12-2016, 13:19
THP ile aynı motorlar değil R53 motorları. Onlar direkt enjeksiyon, uymazlar.
Orjinali 330cc r53 enjektörlerinin.
Aracın üzerinde başka ekstra ne var? Enjektör takılınca ayar yapılmamış mı?

Ytgurcan
03-12-2016, 13:33
Forumda 207 RC'den çıkma enjektör takımı satan arkadaşımız vardı, baktım ama ilânı bulamadım görünce yazar belki. Cooper S olarak değil de 207 RC olarak da arayabilirsiniz. THP motor olduğu için aynıdır hem daha ucuza bulmanız da mümkün. Sahibinden.com'da şöyle bir ilân var takım mı tek mi arayıp sorabilirsiniz:

207RC BENZİN ENJEKTÖR
İlan No: 296040659
Loading site please wait... (http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-otomotiv-ekipmanlari-yedek-parca-207rc-benzin-enjektor-296040659/detay)

Not: İlân sahibini tanımıyorum.

İlginiz için teşekkür ederim ama Yekta arkadaşın dediği gibi farklı enjektörler benimkiler daha kısa

Ytgurcan
03-12-2016, 13:36
THP ile aynı motorlar değil R53 motorları. Onlar direkt enjeksiyon, uymazlar.
Orjinali 330cc r53 enjektörlerinin.
Aracın üzerinde başka ekstra ne var? Enjektör takılınca ayar yapılmamış mı?
Kasnak var ama % kaç bilmiyorum, muhtemelen yapılmamış aldığımdan beri aynı

Yekta
03-12-2016, 13:42
Kasnak var ama % kaç bilmiyorum, muhtemelen yapılmamış aldığımdan beri aynı

Eğer başka şeyler de egzantirik header vs. varsa zaten orj enjektörler bir süre sonra yetmemeye başlıyor, üzerindeki enjektörler 400-440cc civarı birşey ise yazılım ile düzeltilebilir ki daha da sağlıklı olur.
Kasnağın üzerinde de yazıyordur büyük ihtimal kaçlık olduğu, aradan fotoğrafını filan çekip anlayabilirsiniz.

ioz
03-12-2016, 14:09
İlginiz için teşekkür ederim ama Yekta arkadaşın dediği gibi farklı enjektörler benimkiler daha kısa

R53 yazmışsınız ben görmemişim R56 diye direkt daldım mevzuya kusura bakmayın.

Ytgurcan
03-12-2016, 14:30
Kasnak ve enjektör harici ekstra bişe yok araçta(düz boruyu saymıyorum zaten)
RC sl9-310 enjektörler var, değiştireyimmi yoksa yazılım için önerebileceğiniz bi yer varmı?
Kayışı yarıdan yardı onu değiştirirken öğrenirim kasnağın kaçlık olduğunu

İoz estağfurullah hocam :)

Yekta
03-12-2016, 18:42
Kasnak ve enjektör harici ekstra bişe yok araçta(düz boruyu saymıyorum zaten)
RC sl9-310 enjektörler var, değiştireyimmi yoksa yazılım için önerebileceğiniz bi yer varmı?
Kayışı yarıdan yardı onu değiştirirken öğrenirim kasnağın kaçlık olduğunu

İoz estağfurullah hocam :)

Bir yanlışlık olmasın? O enjektörler 3 barda 310 cc diyor, mininin basıncı 3.5 bar onda da takribi 340 cc filan oluyormuş yani orjinal değerle neredeyse aynı çıkıyor.
Dipnot; kayışı da yenilemeden önce öğrenin kasnağın kaçlık olduğunu ve ona göre olan ölçüdeki kayış alın çoğu insan pek dikkat etmiyor orjinal ile yeniliyor.

Ytgurcan
04-12-2016, 13:33
Bir yanlışlık olmasın? O enjektörler 3 barda 310 cc diyor, mininin basıncı 3.5 bar onda da takribi 340 cc filan oluyormuş yani orjinal değerle neredeyse aynı çıkıyor.
Dipnot; kayışı da yenilemeden önce öğrenin kasnağın kaçlık olduğunu ve ona göre olan ölçüdeki kayış alın çoğu insan pek dikkat etmiyor orjinal ile yeniliyor.

bizimde onu mantık yürütemiyoruz işte, üstünden çıkan enjektörlerde yazan o ama hem rolantide bayılma yapıyo hemde egsozdan çiğ benzin atıyo
şehir içi 20lt,karışık 14lt tüketim var. Gazlayınca hepten beter oluyo

geçen özel serviste değişti kayış özellikle belirttim araçta kasnak var diye ama dinleyen kim :) ,bu sefer kendi ustamla halledecem