PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Clio Rs Cup İstanbulpark 27-11-2016

Dem-Er
02-12-2016, 18:16
Selam :)
Bir yandan araca alışmaya çalışıyoruz diğer yandan eksiklerimizi gidermeye piste alışmaya çabalıyoruz.Bu video da biraz güç sorunu ve şanzuman swich sorunumuz olduğunu gördük.Eksiklerimizi tamamlayıp biraz daha güç ve tecrübe edinip yeni sezona merhaba demek ümidiyle :heyoo:

iyi seyirler. CLİO RS CUP 27 11 2016 part 2 - YouTube (https://www.youtube.com/watch?v=aMOA0kGlLRA&t=13s)

snrk
02-12-2016, 23:17
Emeğinize sağlık, çok zevkli bir araba. Süre de gittikçe iyileşek gibi görünüyor. baya potansiyel var.
Yalnız direksiyon dönme açısı dikkatimi çekti. Biraz dönmek için çok çevirmeniz gerekiyor. Tam anlatamadım da siz anladınız onu :) Bu durum 9:15 tutmayı baya zorlaştırıyor çünkü bazen 270 dereceden fazla döndürmeniz gerekmiş.

Dem-Er
02-12-2016, 23:45
:oÇok teşekkürler mersi iyi dilekleriniz için.tespitiniz çok doğru evet dreksiyon kutusunn turu biraz fazla.birde buna simidin ince ve küçük oluşu eklenince zaman zaman neresinden tutacağımı bilemediğim bir kullanım yaratıyor.Bu yüzden simidi daha makul bir büyüklük ve kalınlığa getirmem gerekiyor.
Birde öndeki kilit buna etki ediyor.dönüşlerde dreksiyon kendi toplamıyor ve anlık kullanım değişimlerinde çizgiyi zaman zaman tutturamaya biliyorum.Alışacaz artık zamanla :o

alp1903
04-12-2016, 21:06
Tam pist için kişi kendini geliştirebilicegi bi araç bence. :) Şanzımanda değişim esnasında, sert vurup elinizi çekince araba silkeleme yapıyo ama sakin değişimlerde vibrasyonu azaltırsanız kusursuz geçiyor gibi gördüm. Bunun sebebi nedir?

Dem-Er
04-12-2016, 22:30
Tam pist için kişi kendini geliştirebilicegi bi araç bence. :) Şanzımanda değişim esnasında, sert vurup elinizi çekince araba silkeleme yapıyo ama sakin değişimlerde vibrasyonu azaltırsanız kusursuz geçiyor gibi gördüm. Bunun sebebi nedir?

Evet araç pist odaklı hm eğlence hemde tecrübe açısından iyi bir araç sayılır.Yukardada bahsettiğim gibi şanzuman swich inde bir sıkıntı var.Birde vitese dokunduğunuz an araç beyinden elektirik kesiyor vites atıcak pozisyona getiriyor şanzumanı.bunla ilgili biraz yazılımda elden geçirince sanırım sorun çözülecek.Eğer sert çekmediğim zaman vites geçmeme durumu olabiliyor.

alp1903
05-12-2016, 10:12
Hmm anladım düşündügüm gibi olmuş o zaman, sert vites kolu çekip bırakınca bites kolu biraz sallanıyor buda galiba sensörü harekete geçiirip elektirik kesiyor. Yavaş ve hareketi düzgün yaptıgınızda buna olanak sağlamadan düzgün geçiş sağlıyor. İnşallah kısa zmanda çözersiniz çok zevkli araç İzmir ve İzmit pistinde tadından yenmez :)