PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : E36 su eksiltme sorunu

tylan
03-12-2016, 08:33
Öncelikle selamlar 95 3.18i aracım var. Aldığım da su eksiltiyordu baktırdım radyatörde delikler vardı. Dün Değiştirdim su ekledik gezdik ettik bı sıkıntı yoktu aksam biraz gazladım 6.000 devirlerde gezdim yarım saat falan birden hararet kırmızıya geldi hemen stop ettim yarın saat bekledim radyatörü açtım araçta su kalmamış.yeniden su ekledim gittim dukkanın içine çektim. Sabah baktım yine su 2.5 litre azalmış. Sonra dikkatımı çekti arabanın altı göl olmuş. Ama motordan değil de el freninin olduğu yerden akıtıyor, damla damla şeklinde sizce neresinden su kaçırıyor ? Bi de sanayi ile aracın olduğu yer 10 km kadar uzakta. Su ekleyip gitsem sıkıntı cıkarırmı yoksa çekeyim mi ?

ottoman32
03-12-2016, 09:12
bende radyatör hotumu patladığında bandla yapıştırıp sanayiye götürmüştüm. Ekle götür bı sıkıntı olmaz herhalde

Işık
03-12-2016, 09:21
Havalar soğuk nasılsa, suyunu tamamla aracı sıkıştırmadan sanayiye götür, 10km'de hararet yapacak kadar ısınmaz zaten soğuk motor bu havada.

İbrahim33
03-12-2016, 09:42
Suyunu ekle bide 5 lik bidon al yanına yavaş yavaş kontrol ederek git sanayiye. hiç birşey olmaz. bence basit bir problem gibi gözüküyor. kaçağın olduğu yer bulacaksınız. umarım en ucuz şekilde çözersin.

Trance-R
03-12-2016, 09:43
Hortumları kesinlikle değiştir. Araç, conta yakmış da olabilir. İncelemek lazım.

Aracı zorlamadan, sanayi'ye götür. yanında da kesinlikle, 10 lt. su bulundur. ne olur ne olmaz....

osmanaydo
03-12-2016, 09:56
Kalorifer musluğu, hortumlar, varsa LPG hortumları herşey olabilir.
Arka taraf olduğuna göre kalorifer yüksek ihtimal.
Kaçağı bulduğunda yanında yamacında hortum kelepçe ne varsa değiştirmeni tavsiye ederim.
Geçmiş olsun.

tylan
03-12-2016, 09:59
İnşallah conta yakmamıştır yoksa halimiz harap :) Arkadaşlar suyunu doldurdum yanıma bidon aldım bakalım ne girmiş bize :)

tylan
03-12-2016, 10:01
Kalorifer musluğu, hortumlar, varsa LPG hortumları herşey olabilir.
Arka taraf olduğuna göre kalorifer yüksek ihtimal.
Kaçağı bulduğunda yanında yamacında hortum kelepçe ne varsa değiştirmeni tavsiye ederim.
Geçmiş olsun.

Lpg var ama beyin arızalı aktif değil. Benzin de kullanıyorum kalorifer değildir insallah komple göğüsü sökmek lazım o zaman teşekkürler abi

gkhn55
03-12-2016, 10:19
Muhtemelen hortum,kelepçe gibi biyerlerden kaçırıyor.Minumum masrafla çözersin inş:)

tylan
03-12-2016, 12:11
az önce sorunu çözdük kalorifer motoru sizlere ömür :) söktük yenisini sipariş edicez,pazartesi günü. Şimdilik iptal ettim. Hortumları, muslugu da değiştiricem