PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ford Fiesta VII 2014 ( JA8 ) 1.5 TDCİ Uygulama Tavsiyesi Hakkında

wonderkid
04-12-2016, 18:35
Arkadaşlar iyi akşamlar. 2014 Model bir fiesta sahibiyim. Hepinizin bileceği üzere araç 1.5 Turbo dizel motora sahip 75 bg güç ve 185 nm tork üretmektedir. Bu değerleri yükseltmek istiyorum ve araştırma yaptığımda en kolay uygulamanın racechip adlı şirketin ürettiği chiplerde olduğunu gözlemledim . Ancak rakamlar yüksek olduğu için site üzerinden bu ve ya benzer uygulamayı bu motor için deneyen var mı sormak istedim . Uygulama sonrası verilen değerler 97 bg güç ve 245 nm torktur. Bu araç için bana bu değerler yeterli gelecektir en azından başlangıç için . Tavsiye ve önerilerinizi bekliyorum.

Şimdiden teşekkürler .

EREN34
04-12-2016, 18:51
Tak & kullan malzeme yerine yazılım işi ile uğraşan birine yazılım yaptırsanız çok daha iyi ve stabil olur

wonderkid
04-12-2016, 18:54
Bu malzemenin yazılıma istinaden riski varmıdır ?

aybrskck
04-12-2016, 18:57
genelde söylenilen değerler alınmıyor ve para boşa gidiyor yazılımda istediğiniz gibi olmazsa en azından istediğiniz gibi müdahale edilip güncellenebilir

EREN34
04-12-2016, 19:45
Bu malzemenin yazılıma istinaden riski varmıdır ?

Var. Yazılım işine göre çok daha az parametreye müdehale (aslında bu müdehale değil de aracı kandırma diyelim) ediyor.

Zamanında Clio3 için bir arkadaşım inat edip aldı. Üzerinde bir ayarı bir şeyi vardı. Ayarı ortadan daha yükseğe aldığında araba enjektör hatası verirdi ki arabası garantili 30k km'de arabaydı o zaman

wonderkid
04-12-2016, 19:51
Var. Yazılım işine göre çok daha az parametreye müdehale (aslında bu müdehale değil de aracı kandırma diyelim) ediyor.

Zamanında Clio3 için bir arkadaşım inat edip aldı. Üzerinde bir ayarı bir şeyi vardı. Ayarı ortadan daha yükseğe aldığında araba enjektör hatası verirdi ki arabası garantili 30k km'de arabaydı o zaman

anladım çok teşekkür ederim. Peki belirttiğim motora ve ya araca yazılım attırıp memnun kalan tanıdığınız var mıdır ?

EREN34
04-12-2016, 20:36
anladım çok teşekkür ederim. Peki belirttiğim motora ve ya araca yazılım attırıp memnun kalan tanıdığınız var mıdır ?

Maalesef. Birebir tanıdıklarımdan bu araca yazılım yükleten yok.