PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Aramızda ses takıntısı olan varmı?

Sinan58
04-12-2016, 21:19
Aramızda ses kalitesi takıntısı olup normal hoparlörlerden müzik dinleyemeyenler varmı arkadaşlar?

Bir süre sonra bu takıntı hastalığı dönüşüyor galiba.

Kulaklık alırken, hoparlör alırken şekilden şekle girme olayına gidemiyorum bile.

Varmıdır bu takıntının bir çözümü?

meganes
04-12-2016, 21:31
bir ara sq sisteme bayağı bayağı merak sardım arabaya 4way aktif sistem kurmayı düşündüm hatta pıonnerin aclass eski serilerinde aldım direkler için tweter/midrange falan araştırırken bir baktımki uçsuz bucaksız iş fiber girişli audison anfiler işlemciler alpine clarion teypler kendimi 20-30bin bandında buldum sonra dedimki benim cürmüm neki o fiyatlara sistem yapıyım soğudum elimdekileride sattım :) şuanda evimde 5 kanal ab class oto anfisi/2 adet alpine oval/30cm portlu kutuda jbl gt4subw ve ufak bir işlemcim var pcden yönetiyorum sistemi bu şekilde mutluyum :) yoksa hıgh-end müzik enatrümanları ve müzik formatları şuanda bana göre lüxe kaçıyo en azından doların bilmem kaç para olduğu zaman

ufuksaracci
04-12-2016, 22:44
Daha bugün fthdrn bir kulaklık alışverişi için yardımcı oldu bana. Uzun süredir hi-fi sistemleri içerisindeyim, tavsiyem bulaşma uzak dur :D

+soner
04-12-2016, 22:49
Paranın bittiği yerde çözüme ulaşırsın

painkller
04-12-2016, 22:51
girersin bir hevesle bir bakmışsın araba alacağın paraları arabaya takmışsın. Sonra ışıklarda yanına bir seçim arabası style şahin gelir full tiz full bas, bam güm bam güm ulan dersin ben bukadar para yedim bi açayım. Hala adamın müziğini duyarsın çünkü herif cıssss takkkk cısss takkk tan başka bir şey çaldırmıyor, seküel nedir gardaş 6 tane kayık taktınmıydı 2de kiykır kare camesonuda köprüledikmiydi zihniyetindeki adamlar.

kıssadan hisse bendede vardı bu takıntı, halada var ama yukardaki zihniyetlere birazda ayar vermek için bu kaliteyi biraz kırpıp bunları bastıracak düzeye getirdiğim an bu takıntıyı yendim. bu barzoları görmedikçe sesi %50 bandında tutup ön konsoldaki sanatcıyı dinliyorum. %85 bandına doğruda yanımdakilere dinletiyorum. Müzik sonuç olarak bir zevk bir gıda, bunu da ne kadar kendine göre kaliteli alırsan o kadar hoşnut oluyorsun.

Boldenon
05-12-2016, 11:47
Paranın bittiği yerde çözüme ulaşırsın

her zaman eksik olan, şunu da taksam diyeceğin bir hobi.

turboman
05-12-2016, 11:56
Buntakıntı bendede var ne yazıkki kaliteli bi sistem olmadıkça teybi kapatıyorum o derece
Aslında elektronik konusunda takıntım var en kalitelisi neyse onu almaya çalışıyorum
Şu an aracımda 1 çift mid takımı var 7 yıldır kullanıyorum 20 ye yakın araç değiştirdim ama mid takımı ve tesisatı değiştirmedim. 550 euro para verip almıştı arkadaşım ben ondan yarı fiyatına almıştım aracını satınca
Aslında takıntı değilde binevi prensip meselesi desek daha iyi olur ������

Ufuk
05-12-2016, 11:59
bkz: audiophile - ekşi sozluk (https://eksisozluk.com/audiophile--190022)

Sadık Özyer
05-12-2016, 12:02
Hi-Fi sistemler , öyle arabada 6985 lerle çalan dıstık dıstık müzikler değil , mp3 formatındaki müzikle zaten hifi müzik keyfini yaşamazsınız.Amfiler kolonlar kabloları çok önemli..

rekord2000
05-12-2016, 12:11
2 tane 30 liralık hoparlör, 80lerden kalma kasetcalarlı araba teybımden memnunum, en azından motorun sesi daha net duyuluyor, ayrıca arabam rafine mi diye bir derdim de yok. Ben baya mutluymuşum aslında ya!

dahan
05-12-2016, 12:16
yeni model kapı için piooner hoparlörlerden alıp taktım 1 sene kullandım sonra bir yerden eski seri piooner hoparlörler elime geçti bunları degiştirdim şimdiye kadar müzik dinlemedigimi anladım eski teyblerinde yenilerden güzel ses verdigini tahmin ediyorum ne varsa eskide var yeniler çin malımı neyse artık bilmiyom

phantom
05-12-2016, 12:33
bu konuda takıntım afakanlarım triplerim mevcut
özetle sıkıntılıyım
:hihih:

İzzet Göçmen
05-12-2016, 12:41
Hicbir sorunum sıkıntım yok,Eski aracımdada aynı teyp vardı yenisinindede,Ön kapılarımda birde pandızitomda 4 hoparlörüm var,Yetiyor bana göre temiz ses önemli zaten 20 den cok acmıyorum..

Sinan58
05-12-2016, 12:45
Müzik dinleyecem diye çarşıya markete giderken bile kafamda dev gibi bir Sony kulaküstü kulaklıkla geziyorum, millet bana anormal anormal bakıyor :D

Çalışmışım artık dev gibi kulaklıklar dolaşmaya, kulaklığım yanımda olmayınca kendimi bir garip hissediyorum.

Sinan58
05-12-2016, 12:46
Alışmışım demek istemiştim :)

onn_dear
05-12-2016, 12:46
bizde genelde km ve boya takıntısı var :D :D şaka bir yana orijinal ses sistemi çoğu araçta yetersiz.

Kahn23
05-12-2016, 12:53
Aslında siz iyi müzik sistemiyle iyi ses aldığınızı zannediyorsunuz.
Size asıl iyi müziği veren dinlediğiniz parçanın kaydıdır. Bir mp3 formatı ile kaydedilen müzik ile wav-flac formatındaki ses kalitesi aynı değildir.

İyi kulağınız olduğunu düşünüyorsanız aynı müziği 2 farklı programda kaydedip dinleyin farkı göreceksiniz..

şaman
05-12-2016, 12:59
Kumar gibi birşey bu paran yoksa bulaşma aklını yersin dibini bulamıyon yani senin anlıcağın

Leonardo
05-12-2016, 13:06
Bende şöyle bi olay var aracım ses sistemli , sistemi olmayan bi araca binince cidden dinlemekten keyif almıyorum bass olayı büyük etken bu yönden yaptırdıgıma pişmanım artık sistemsiz bi araca binebilceğimi sanmıyorum :D

fthdrn
05-12-2016, 13:14
Kapıları titreten türde bass varsa arabanın içinde müzik değil işkence ediyorsunuz kendinize.

B-Devi
05-12-2016, 13:28
Hi-Fi sistemler , öyle arabada 6985 lerle çalan dıstık dıstık müzikler değil , mp3 formatındaki müzikle zaten hifi müzik keyfini yaşamazsınız.Amfiler kolonlar kabloları çok önemli..

Bi bakıma doğru ama orjinal 85 veya 75'ler şuan piyasada dolanan ve hi-end bandında olmayan TÜM cihazlardan daha kaliteli çalıyordu. Hatta geçen hasta bir arkadaşımda eski seri bir çift 6975 dinledim, ulan dedim bu insanlar jbllere, jamesonlara, kickerlara neden bu paraları veriyorlar :D Audison anfiye bağlı Morel ve ground zero midlerden kaliteli çalıyordu.

Leonardo
05-12-2016, 13:33
Kapıları titreten türde bass varsa arabanın içinde müzik değil işkence ediyorsunuz kendinize.

O konudada haklisiniz oyle araclar genellikle yarismalara katilmak amacli yapiliyor ama 1500 w 2000 w lik bir bass bence yeterli en onemli etken hoparlorler ile bass in uyumu esit olunca keyifli oluyor :D

Sinan58
05-12-2016, 13:45
Kulaklık amfileri hakkında ne düşünüyorsunuz?

Verilen paraya değer mi arkadaşlar?

Ben flac takılıyorum bu aralar, huawei p8 lite kullanıyorum hayatımda gördüğüm en berbat ses çıkışına sahip telefon.

Sağlam bir mp3 çalar ile kulaklık al diyor gönül, usta bişey şart :D

Sony, Pioneer, Jvc usta kulaklıkları inceledim biraz geçenler, adamı müziğin içine sokuyorlar.

fthdrn
05-12-2016, 14:21
Ben ufuksaracci nin kulaklığını 5 dk dinledim. Kendimde Gaming kulaklığına sahibim yani 7.1 surround ses sistemine sahip. Ama ufuk abinin kulaklığı takınca direk sahnenin içine giriyorsun. enstrümanların yerlerini bile hissedebiliyorsun :) Ki kıytırık bir parçaydı...
Otomobilde kaliteli ses sisteminde de bende ilk karabalta olan mid-oval-amfi-bagaja 2 sub koyarak başladım işe. Şimdi kaliteli mid-amfi-kapı izolasyonu-kaliteli teyp- alt frekanslar için tek subwoofer'a yöneldim. Bütçe dahilinde Arkada oturanlar içinde kaliteli bir mid almayı düşünüyorum şu sıralar.

altima
05-12-2016, 14:30
4 tane 85
2 woofer
çıkma kafa pioner

yada 1 tencere kenarlara 85

bitti gitti,, uğraşmayın başkalarıyla...

direk taksici tesisatı :D

Rıdvan :icon_tup:

fthdrn
05-12-2016, 14:34
4 tane 85
2 woofer
çıkma kafa pioner

yada 1 tencere kenarlara 85

bitti gitti,, uğraşmayın başkalarıyla...

direk taksici tesisatı :D

Rıdvan :icon_tup:

https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-0/s600x600/15319188_920971461366672_180413863393861293_n.jpg? oh=69fe8d1ba336d79451ff3707a4d07f7d&oe=58B6AB02

Nasıl sistemim güzel mi ?
tşk Fatih :icon_tup:

Vtec21
05-12-2016, 14:46
320 kbps, çok berrak, en az kayıplı, en yüksek mp3 kalitesi diyorum bende. :)
Bunun altındaki ses kalitelerinde müzik dinlemek pek keyif vermez bana göre. :icon_tup:

fuatozkan
05-12-2016, 14:48
Aramızda ses kalitesi takıntısı olup normal hoparlörlerden müzik dinleyemeyenler varmı arkadaşlar?

Bir süre sonra bu takıntı hastalığı dönüşüyor galiba.

Kulaklık alırken, hoparlör alırken şekilden şekle girme olayına gidemiyorum bile.

Varmıdır bu takıntının bir çözümü?

Radyo dinlemem genelde önemli haber hariç çekmeyip de şöyle parazit yapar ya çok dellenirim uyuz olurum sinirlerim ayaklanır

dahan
05-12-2016, 15:39
donanımı kötü olan cihaza en kaliteli ses formatı sürsende hayır etmez, kafadan cihaz ve kulaklık kaliteli olması lazım phılıps mp3 çalarda birçok kulaklık test ettim hepsi farklı ses verdi Sennheiser cx180 serisi kulaklık çok kaliteli temiz ses verdi

Ufuk
05-12-2016, 15:40
flac tercih edin yüksek kalite için. 320kbps falan yalan

Eworen
05-12-2016, 15:56
:)
Zamanında ne uğraştım breh..
Zaten tam deli çağlarımda 302 ler 6985 ler tss 20 ler 8600 ler 9700 ler havada uçuşuyordu oralardan yetiştik
Sonrasında iasca ya katılacak kadar devam etti akabinde tamamen bıraktım..
L7 ,mb quart falan var yedekte duruyo para verseler takmam uğraşamamda
Ama halen etkisi devam eder kötü sese hiç tahammül edemem hiç açmamayı tercih ederim ama elimide sürmem orjinalı iyi olsun yeter geçti benden kafam almıyor artık..

STP
05-12-2016, 16:06
var malesef o hastalık :D nostaljısıde sq suda spl ıde herzaman uagrastırım seyler. sımdı bı sıstem yapıyorum yenıden ufak ama kalıtelı. bakalım nasıl olacak :)

fthdrn

sana gelsın :) sıfır

https://f-a.d-cd.net/9a445dcs-960.jpg

GKS
05-12-2016, 16:11
Bang&Olufsen
Bose
Harman Kardon varken diğer markalar dinlenmez bence.

Diyadin
05-12-2016, 16:20
Bendede ses sistemi babamdan geçen hastalık kenwood mask teyp 6985 hoparlör tss20 302ler çocukluğumuz bunlarla geçti.

18 yaşımda r9 varken 38 cm jbl edison anfi vs deli gibi gezerdik sol kulakta arıza var artık :)

Şuan lüks arabaların ses sistemlerini beğeniyorum 300c chrysler ilk defa bindiğimden hayran kalmıştım. Kia opiruslarda komple infinity var onlarda güzel çalar kısacası orjinal ses sistemleri çok daha iyi ve güzel çalıyor artık onların hastasıyım.

Araba harici iphone kulaklık ve samsung soundbar var evde kullanıyorum gayet güzel. Artık f/p olarak bakıyorum olaya minimum maliyet neyde varsa onu alırım :)

fthdrn
05-12-2016, 16:28
var malesef o hastalık :D nostaljısıde sq suda spl ıde herzaman uagrastırım seyler. sımdı bı sıstem yapıyorum yenıden ufak ama kalıtelı. bakalım nasıl olacak :)

fthdrn

sana gelsın :) sıfır

https://f-a.d-cd.net/9a445dcs-960.jpg

Selçuk abi ne bağlıcan buna efsane olur yaa :) Güle güle kullan.

STP
05-12-2016, 16:29
buna alpine typer swr12d4 aldım kardesım. 2 ohm da 1200w surucem kısmetse

Yarbay
05-12-2016, 16:53
beylerrr, tam canevimden vurdunuz.

SQ,Ses kalitesi bence çok çok göreceli bir kavram,

ali veli için Pioneer olabilir

Berkcan içinse bu JBL,Alpine olabilir.

ama gerçek bir Audiophile için marka önemli değildir sonuç önemlidir, kral ötesi bileşenlerle gürültü yapabilirsiniz, süper basit bileşenlerle insanı zevkten ağlatabilirsiniz.

insan olarak kulaklarımız öne kavislidir ve bu fiziki kısıtlama yüzünden insan beyni en iyi en detaylı önden gelen sesi analiz eder,okur ve bize yansıtır.
dolayısla ses önden geliyor ise, önünüzde sahne gibi teker teker enstrümanları ayırt edebiliyorsanız.

pianist sahnede sağda, vokalist solda sizde bunu arbada ayırt edebiliyorsanız, dahada karmaşık sahnede birçok çalgıcının yerlerini ince ince ayırt edebiliyor, sahnede derinlik hissi, tını, kalite,berraklık var ise inanın sizi bazı parçalarla ağlatabilirim, tüylerinizi dikken dikken etmeyen Timur totoştur :)

Audiophile başka birşeydir, sex'de maddi zarara uğrattı hepimizi öyle değilmi? varmı ulan tekrar doğram bizim ufak minikcanı istemezdim diyen aranızda?
1 değil 1001 defada geri gelsem ben Zevkle Audiophile'ım ....

STP
05-12-2016, 16:57

ama gerçek bir Audiophile için marka önemli değildir sonuç önemlidir, kral ötesi bileşenlerle gürültü yapabilirsiniz, süper basit bileşenlerle insanı zevkten ağlatabilirsiniz.

insan olarak kulaklarımız öne kavislidir ve bu fiziki kısıtlama yüzünden insan beyni en iyi en detaylı önden gelen sesi analiz eder,okur ve bize yansıtır.
dolayısla ses önden geliyor ise, önünüzde sahne gibi teker teker enstrümanları ayırt edebiliyorsanız.

pianist sahnede sağda, vokalist solda sizde bunu arbada ayırt edebiliyorsanız, dahada karmaşık sahnede birçok çalgıcının yerlerini ince ince ayırt edebiliyor, sahnede derinlik hissi, tını, kalite,berraklık var ise inanın sizi bazı parçalarla ağlatabilirim, tüylerinizi dikken dikken etmeyen Timur totoştur :)

Audiophile başka birşeydir, sex'de maddi zarara uğrattı hepimizi öyle değilmi? varmı ulan tekrar doğram bizim ufak minikcanı istemezdim diyen aranızda?

abı neyı tebrık ettım bılıyormusun? herkesın kulagının farklı olusunu ve her markanın herkese farklı gelecegını ve en ıyısı dıye bırseyın herkese gore gorecelı oldugunu soylemenı...

fthdrn
05-12-2016, 17:00
buna alpine typer swr12d4 aldım kardesım. 2 ohm da 1200w surucem kısmetse

Abi o subwoofer ile hiçte mütevazi çalmaz o alet :)

STP
05-12-2016, 17:01
Abi o subwoofer ile hiçte mütevazi çalmaz o alet :)

çaldığı kadar çalmadı kader :D

AliDogukan
05-12-2016, 17:23

Yarbay abi Odyoloji bölümü okuyorum düzeltmem gereken bir kaç kısım var.

''insan olarak kulaklarımız öne kavislidir ve bu fiziki kısıtlama yüzünden insan beyni en iyi en detaylı önden gelen sesi analiz eder,okur ve bize yansıtır.''

Bu bilgi yanlış abi.Ses dalga şeklinde yayılır ve sesin nerden geldiğinin bir önemi yoktur.Kulak kepçesinin fonksiyonu sesin kulağa hangi yönden geldiğini anlamamızı sağlamaktır.Kulak kepçesi önden gelen sesleri 1dB artırır,arkadan gelen sesleri 2dB kısar.

Kulak kepçesinin tam olarak fonksiyonu budur ;

http://i.hizliresim.com/r6R60m.png
http://i.hizliresim.com/pX9X5a.png

Bir de bunlara ek olarak kulak öylesine kompleks ve akıllı bir mekanizmadır ki kendini korumak için maskeleme yapar.Yüksek frekanslı ve şiddetli (db) seslere maruz kalınca bunu yapar.Biz buna Cochlea'daki maskeleme etkisi deriz.

http://i.hizliresim.com/qjRjnZ.png

Kendi alanımı gördüm ya,fırsatı hiç kaçırmam :D

darkmoon
05-12-2016, 17:25
iş yerinde benim depoyu temizlik yapsam rahat 5-6 bin tl lik sadece ses sistemi parçaları çıkar ses işlemcisinden tutda compenant takımlar anfiler capasitor ler crossoverlar kablolar.. jbl ler hakiki amerikan earthquake ler amerikan mtx ler alman rainbow lar mbquartlar jl audio lar v.b v.b ..

bu bir hastalık ama bir noktada bitiyor nerde bitiyor aldığın araba yeni nesil bir araçsa bitiyor.. çok zorluk çıkartıyor yeni nesil araçlar gerek izlasyon gerek elektronik gerek beyin ayarları v.b ..

ses sistemi hastasıysan sırf o iş için kesinlike eski nesil bir araç alıcaksın kafana göre yapıcaksın muhtemelen yaptığın tesisat aracın fiyatına bile yaklaşabilir..

ben artık daha çok tesisatta soft sql sistem yapıyor multimedia yaya ağırlık veriyorum işletim sistemleri yazılımlar app ler ona uyumlu sistemler falan filan..

dahan
05-12-2016, 17:36
arabanın içinde çok haporlör olunca sesler karışıyo gibi sesin sagdan ve soldan gelmesi daha uygun olmazmı arka hoparlörler gereksiz gibi sanki

darkmoon
05-12-2016, 18:05
arabanın içinde çok haporlör olunca sesler karışıyo gibi sesin sagdan ve soldan gelmesi daha uygun olmazmı arka hoparlörler gereksiz gibi sanki

sahneleme denen bir şey vardır sahneme önden yapılır sorround bir şekilde sesin tek hacim ise ona göre araba çift hacim ise ona göre ses ayarları yapılır.. sesler karışıyorsa sistemde bir sorun vardır yada yanlış kaba saba yapılmış ayarsız bir sistemdir..

Yarbay
05-12-2016, 18:18
Yarbay abi Odyoloji bölümü okuyorum düzeltmem gereken bir kaç kısım var.

''insan olarak kulaklarımız öne kavislidir ve bu fiziki kısıtlama yüzünden insan beyni en iyi en detaylı önden gelen sesi analiz eder,okur ve bize yansıtır.''

Bu bilgi yanlış abi.Ses dalga şeklinde yayılır ve sesin nerden geldiğinin bir önemi yoktur.Kulak kepçesinin fonksiyonu sesin kulağa hangi yönden geldiğini anlamamızı sağlamaktır.Kulak kepçesi önden gelen sesleri 1dB artırır,arkadan gelen sesleri 2dB kısar.

Kulak kepçesinin tam olarak fonksiyonu budur ;

http://i.hizliresim.com/r6R60m.png
http://i.hizliresim.com/pX9X5a.png

Bir de bunlara ek olarak kulak öylesine kompleks ve akıllı bir mekanizmadır ki kendini korumak için maskeleme yapar.Yüksek frekanslı ve şiddetli (db) seslere maruz kalınca bunu yapar.Biz buna Cochlea'daki maskeleme etkisi deriz.

http://i.hizliresim.com/qjRjnZ.png

Kendi alanımı gördüm ya,fırsatı hiç kaçırmam :D

Abicim uzmanlik alanin buysa seni teknik anlamda duzeltmem dogru olmazda yakismazda.

Ama berlin , istanbul, anasini satgimin ilce ismini unuttugum ilgiteredeki bir yarismanin, torontonun vede en son Lasvegasin car audio yarismalarinda bulundum daha SQ dalinda yarisip sonuc almis arka hoparloru bagli 3 araba gormedim :)

Onuda gectim senin gibi ses muhendisleride bircok kurumsal car audio devininde bu durumu aciklamasi kelimesi kelimesine benim cevirdigim gibi.

Googleda car audio rearfil dersen daha iyi anlatimlar bulursunuz burda ozelikle diymobileaudio daki bir anltima denk gelirsen orda adam su an DLS ve Boston acustics firmasinin muhendislik departmanina danismanlik yapm herif oyle diyim :)

Bu arada rearfil olarak anlatilan bile sizin bildignkz haliyle arka hoparlor degil o bile genelde 20ms delay yapilmis, belli frekansta kesilmis (2000 hz gibi) vede mono caldirmaya ayarlanmis vede en onemlisi baya kisilmis spesifik olarak ayarlanmis hoparlorler.

Hani ona bile adamlar yok bu sq da yeri yok diyor sen dusun normal bildigin anam babam usulu arka hoparlor icin dusunduklerini.

Arka hoparlor olmasi fazlarin ciddi anlamda bozulmasi stereo calan 5.1 dolby olmayan car audiodaki detaylarin secilmesini iyiden iyiye zorlanmasi ve birsuru daha problem demek.

Dedigim gibi sq araclarinda arka hoparlorun yeri yok hocam acik ve net

Ome_RS
05-12-2016, 18:51
Allahtan kulaklarim cok iyi duymuyor da ole takintim yok :)
3 sene elimde beklettigim dls setleri de sattim daha da almam buyuk ihtimal :)

Gorky
05-12-2016, 19:03
müzik kulağı olanlar (müzisyenler) illaki takıntılı olur. çoğunluğun duymadığı şeyleri duyup "off detone oldu" diye yüzünü ekşiten insanlar bunlar :D normal bişey

Emrecan-R
05-12-2016, 19:05
benim kulakiçi kulaklık takıntım var :D

darkmoon
05-12-2016, 19:27
en güzeli o zaten kulaklık .. alıcaksın sennheiser hd 800S ne bir tesisat ne bir ses sistemi kablo kalabalığı kolon kalabalığıymış.. rezonans bozulması nerdeyse hiç yok aldığın ses tamamen doğal ses frekans maskelemesi yok farklı farklı profil seçimleri...

Sinan58
02-01-2017, 19:19
Televizyon kulaklıkları niçin daha ucuz acaba?

TV kulaklıkları hifi müzik dinlemek için uygun olurmu?

Mesela geçenlerde Panasonic"in TV kulaklığını inceledim fiyatıda çok uygundu.

Üst tarafı deri, 40 milimetre sürücülü ve büyük bir kulaklıktı.
Tv kulaklıklarının müzik kulaklıklarından farkı varmıdır ey ahali?

Boldenon
02-01-2017, 22:42
Dedigim gibi sq araclarinda arka hoparlorun yeri yok hocam acik ve net

aynen katılıyorum.

ufuksaracci
02-01-2017, 23:28
benim kulakiçi kulaklık takıntım var :D

seni techno-fi forumuna doğru alalım . Bir kere zehiri aldığın zaman işler çığırından çıkıyor .

bkz. 600$'lık kulaklığı beğenmeyen ben

BarKing
02-01-2017, 23:47
Benim salonda Sonos Playbar 5+1 Soundbar ve Subwoofer var arka kanallardada Play 1 surround var. Özellikle parti vs varsa evde çok iyi ses kalitesi ve app i film izlerkende müzik dinlerkende başka odalarda sonos varsa orayada gruplayip istediğin şarkıyı çalabiliosn evin her odasında ve kablosuz aynı zamanda

Emrecan-R
03-01-2017, 00:55
seni techno-fi forumuna doğru alalım . Bir kere zehiri aldığın zaman işler çığırından çıkıyor .

bkz. 600$'lık kulaklığı beğenmeyen ben

abi para meselesi :D benim hedefim beats ur beat falan şimdilik

ufuksaracci
03-01-2017, 01:02
abi para meselesi :D benim hedefim beats ur beat falan şimdilik

Beats deme sakın bana . Sen o Beats bütçesini oluştur sonra gel beni dürt. Sakın o paraları verme o kulaklığa .

HondatugraL
03-01-2017, 01:16
hafif tatlı bir bas ve ritimleri belli eden bir ses sistemi yeterlı camı çerçeveyı tıtreten birşey aramam kulaklıkta aynı şekil baslar öne çıksın ritimler belli olsun fazla fazla yeter. Ha müziksiz asla yapamam o ayrı hele pc de iş yaparken elim ayağım titrer içime sıkıntılar basar o müziği açmazsam

phantom
03-01-2017, 01:18
Beats piyasa bir olay değil mi
Orda burda habire gazlıyolar beats headphone, yok dr. dre beats bilmemne vs.
O kadar gazlayınca genelde kalite iteleme oluyor
Ama kulaklık alemine yabancıyım
Bilgim yok fikrim var

ufuksaracci
03-01-2017, 01:25
Beats piyasa bir olay değil mi
Orda burda habire gazlıyolar beats headphone, yok dr. dre beats bilmemne vs.
O kadar gazlayınca genelde kalite iteleme oluyor
Ama kulaklık alemine yabancıyım
Bilgim yok fikrim var

Tam olarak bir iteleme ürünü. Bass dinlemekten müzik dinleyemezsiniz. Adamların reklam başarısından başka bir şey değil . Beats'e verilen paraya cidden çok acırım.

Eren
03-01-2017, 02:44
Hazır konusu açıldı soriyim arabasa bluetooth dan müzik dinliyorum
Genelde youtube dan inmiş oluyo ve kalitesiz oluyo bunların kalitesini
Nasıl arttırabilirim varml bildiğiniz bir program vs...

darkmoon
03-01-2017, 03:40
Hazır konusu açıldı soriyim arabasa bluetooth dan müzik dinliyorum
Genelde youtube dan inmiş oluyo ve kalitesiz oluyo bunların kalitesini
Nasıl arttırabilirim varml bildiğiniz bir program vs...

görüntü kalitesi arttıkça youtube da müzikdeki bitrate kaliteside artar genel olarak..

Emrecan-R
03-01-2017, 07:50
Beats deme sakın bana . Sen o Beats bütçesini oluştur sonra gel beni dürt. Sakın o paraları verme o kulaklığa .

aklımdasınız :D

Sinan58
03-01-2017, 11:35

Ufuk abi ben amatör dinleyiciyim, teknik terimlerden anlamam. Ama genede telefon hoparlöründen, telefonun yanında gelen kulaklıklardan müzik dinleyemem :D

1 yıldır SONY MDR-ZX 310 kullanıyorum kulaklığımı çok seviyorum, şimdi yanına 2. bir abisini alacağım.

Siz bu işlerden anlıyorsunuz galiba, teknik detaylardan bakarsak hangisini almalıyım sizce?

1: SONY MDR XB450 KULAKLIK

Sony Mdr-Xb450ap Mikrofonlu Extra Bass Kulaklık | Mavi Fiyatı (http://www.hepsiburada.com/sony-mdr-xb450ap-mikrofonlu-extra-bass-kulaklik-mavi-pm-telkul4tekb450lce7)

2. JVC HA-S660 KULAKLIK

Casque arceau Jvc HA-S660 NOIR (1392107) | Darty (http://m.darty.com/m/achat/accessoires/casque_ecouteurs/casque_arceau/jvc_casar_ha-s660_bk.html)

3.PİONEER SE-722T-W KULAKLIK

Pioneer SE MJ722T K Siyah Kulak (http://www.istanbulbilisim.com.tr/pioneer-se-mj722t-k-siyah-kulakustu-kulaklik-fiyati,215556.html)

Bas severim, tizde severim, midde severim :D

Sinan58
03-01-2017, 11:37
PİONEER SE-MJ722T-W modeli eksik yazmışım :)

ufuksaracci
03-01-2017, 11:47
Sinan58 üçü hakkında da ses olarak yorum yapamayacağım . Sennheiser hd201 ya da 202'yi de koy listene .

Gry
03-01-2017, 11:51
orta okula giderken ilk araba kullanmaya başladığım senelerdi , o zamanlar çok hevesliydim karaköy vb yerlere gider malzeme toplar sistem yapardım.

Sonra heves gitti tabi zamanla bırak sistem koymayı oem sistemde bile teyip açmaz oldum. Şu an ki aracım K20 motor ek civic , çok canım sıkılınca kesici filan yapıyorum tedavimi olup köşeme çekilyorum :D :D

Sinan58
03-01-2017, 12:06
Sinan58 üçü hakkında da ses olarak yorum yapamayacağım . Sennheiser hd201 ya da 202'yi de koy listene .

sennheiser sevmiyorum abi :)

mikelazi
03-01-2017, 12:09
müzik dinlemem

arabayı dinlerim :)

ufuksaracci
03-01-2017, 12:10
Sennheiser'i sev adamların işi o :)

Yarbay
03-01-2017, 12:11
orta okula giderken ilk araba kullanmaya başladığım senelerdi , o zamanlar çok hevesliydim karaköy vb yerlere gider malzeme toplar sistem yapardım.

Sonra heves gitti tabi zamanla bırak sistem koymayı oem sistemde bile teyip açmaz oldum. Şu an ki aracım K20 motor ek civic , çok canım sıkılınca kesici filan yapıyorum tedavimi olup köşeme çekilyorum :D :D

Feat Vtec!!

Vtec varken teypmi açılır ya dünyanın en güzel sesi bence keşke trend yeniden çılgın atmo devri olsa yemin olsun hiçbir aşırı besleme o tadı vermiyor :(

Sinan58
03-01-2017, 12:17
Sennheiser'i sev adamların işi o :)

Marka takıntım var abi Yerli-Japon dışında hiçbir markayı kullanmıyorum, psikolojik olarak haz alamıyorum :)

Gry
03-01-2017, 12:32
Feat Vtec!!

Vtec varken teypmi açılır ya dünyanın en güzel sesi bence keşke trend yeniden çılgın atmo devri olsa yemin olsun hiçbir aşırı besleme o tadı vermiyor :(

cut off yaptığında patlaması , kesicide ki senfonisi en büyük antidepresan abi :D teyip terk benim arabada :D

Sinan58
04-01-2017, 16:22
Bu sabah gidip PİONEER SE-MJ722T-W kulaklık aldım, efsane :)

Sony, Pioneer yanına bir tanede JVC alacağım.

Amacım bir anda son seri kulaklık almak yerine adım adım yükselterek gitmek.

Tadı böyle daha iyi çıkıyor.

Cengiz Kurtoğlu evde konser veriyor, Sony"yi ilk aldığımdada bu heyecan olmuştu :D