PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Köpek Alımı Ve Yaşanan Sıkıntılar

ertantamer
07-12-2016, 18:45
Kuzenim köpek beslemek istiyordu yeni eve çıkmıştı. İnternetden golden ilanlarına bakıyorduk. Bir kaç kişiyle görüştük. İzmit'den biriyle anlaştık.1 hafta 10 gün konuştuk. Köpeği bize yolladı. Köpek geldiğinde bir sıkıntı vardı belliydi. Veterinere götürdük aşılarının yapıldığını söylemişti ama köpekte iç dış parazit çıktı veterinerde müşahede altına alındı. Sonrasında kanlı isal (Pargo Virüsü) başladı. Veteriner yarına zor çıkar diyor. Parasında değiliz bize gelen köpeğin 3-4 tane kardeşi var ve onlarında aynı hastalık olma ihtimali yüksek. Aynı ortamda kaldı ve Anneden geçtiğini söylüyorlar. Karşımızda muhattap olacak kişi bulamıyoruz. Banka hesabı telefon numarası isim soyismi var. Tekrar dediğim gibi canımız yandı üzüldük parasında pulunda değiliz ve köpeğin diğer kardeşlerini de satıcaklar mesaj atıyoruz arıyoruz açmıyo telefonlarımızı.

Sefa Yıldız
Telefonu: 0545 281 otuzdört otuzbeş

yucelebeci
07-12-2016, 19:33
İç dış pazrazit çok mühim değil fakat kanlı ishal çok sıkıntılı bir hastalık, çok iyi bir tedavi gerektirir. Satıcı büyük ihtimalle aşılarını zamanında yapmadığı için veya bulunduğu ortamın koşullarından bu hastalığa yakalanmıştır. Geçmiş olsun

ertantamer
07-12-2016, 20:26
İç dış pazrazit çok mühim değil fakat kanlı ishal çok sıkıntılı bir hastalık, çok iyi bir tedavi gerektirir. Satıcı büyük ihtimalle aşılarını zamanında yapmadığı için veya bulunduğu ortamın koşullarından bu hastalığa yakalanmıştır. Geçmiş olsun

Teşekkür ederim iyi dilekleriniz için :)

arda35
07-12-2016, 20:43
Geçmiş olsun;
İnternetten köpek mi alınır dostum. Hiç mi yoktu etrafınızda köpek besleyen tanıdığınız? Onlardan isterdiniz yavru, yine bulunmazsa gayet düzgün köpek çiftlikleri var. O da olmadı, barınaklar dolu.

rebelh
07-12-2016, 20:51
keşke internetten satın almasaydınız
benim dişi goldenım var nisan gibi çiftleştirmeyi düşünüyoruz haziran gibi bebeler doğsa 2 ay baksak ağustos gibi falan isterseniz size sahiplendiririz kesinlikle satış ücreti falan söz konusu olmaz yeterki bakmaya istekli birileri olsun aklınızda bulunsun

ottoman32
07-12-2016, 21:08
keşke foruma sorsaydın en azından benim hatunda hamile bekliyoruz 6 yavru varmış :) üzüldüm golden için yazık günah 3 kuruş vermemek için bir cana yazık cidden diyecek laf bulamıyorum

SCfr
07-12-2016, 22:19
Ya burası konusu değil ama konu sahibi de k.bakmasın acaba çevrenizde bildiğiniz yada bana yardımcı olabilceğiniz için soruyorum ingiliz bulldog varmıdır barınaklar o kadar doluyken o kadar fiyat isteyenlere vermek istemiyorum çok cuzi miktar yada sahplendirme olarakta alabilirim teşekkürler:)

brs852
07-12-2016, 23:06
Zamanında bizimde başımıza geldi aldık hastalandı öldü insan verdiği paraya değil hayvana üzülüyor umarım sizin ki iyilesir sağlığına kavuşur

gokhankenar
07-12-2016, 23:46
Hayvana para vermeye karşıyım. Çünkü mal olarak görmüyorum onları. Sabırlı olunduğunda çevrede ne hayvanlar denk geliyor. Bende Jack Russell Terrier var erkek, çiftleştirdiğimde 3 tane yavru almıştım dişisinden üçünü de gerçekten bakabileceğine inandığım kişilere kuruş almadan sahiplendirdim. İstesem 3bini koyardım cebime. Ama herşey para değil...

devil_berk22
08-12-2016, 00:14
keşke foruma sorsaydın en azından benim hatunda hamile bekliyoruz 6 yavru varmış :) üzüldüm golden için yazık günah 3 kuruş vermemek için bir cana yazık cidden diyecek laf bulamıyorum

Eger edirnede besliyosaniz bi tane yavruya talip olabilirim :)

ertantamer
08-12-2016, 01:06
keşke internetten satın almasaydınız
benim dişi goldenım var nisan gibi çiftleştirmeyi düşünüyoruz haziran gibi bebeler doğsa 2 ay baksak ağustos gibi falan isterseniz size sahiplendiririz kesinlikle satış ücreti falan söz konusu olmaz yeterki bakmaya istekli birileri olsun aklınızda bulunsun

Sağlığına kavuşmazsa bizde bakmak isteriz ankaradaysanız gelip göredebilirsiniz. Teşekkür ederim

Almanci Tane-R
08-12-2016, 01:16
Kanlı ishal çok zor bir hastalık ama herşeyi size bağlı sevginizi gösterin ilaçlarını iğne şırınga ile verin suyunu falan günde 2 defa serum verin bizimkide geçirmişti bu şekilde atlatmıştık

Berat
08-12-2016, 02:54
Kanlı ishali alman kurdumda yaşadım, veterinerler aynı şeyi söylüyordu banada. Son çare Gaziantepte yaşayanlar bilir Cahide var ücretsiz sokak hayvanlarını tedavi ediyorlar ona götürmüştüm. Dağ kekiğini kaynatıp soğukken şırıngayla ağzından ver demişti ve serum desteğiyle hayata tutundurmuştuk. Eğer yavrumuz hala yaşıyosa inşallah yaşıyodur mutlaka deneyin faydasını kesinlikle görürsünüz. ertantamer

yusufcan_k
08-12-2016, 06:31
Sağlığına kavuşmazsa bizde bakmak isteriz ankaradaysanız gelip göredebilirsiniz. Teşekkür ederim

Bile bile lades yapmissiniz siz internetten ve petshoptan kopek almak direk hayvana yazik etmektir.. Barinaklar sokaklar ve facebookta her kopek sayfasinda sayisiz cins kopek sahiplendirilmeye calisiliyor onlardan baksaniz keske..

ertantamer
08-12-2016, 11:26
Kanlı ishali alman kurdumda yaşadım, veterinerler aynı şeyi söylüyordu banada. Son çare Gaziantepte yaşayanlar bilir Cahide var ücretsiz sokak hayvanlarını tedavi ediyorlar ona götürmüştüm. Dağ kekiğini kaynatıp soğukken şırıngayla ağzından ver demişti ve serum desteğiyle hayata tutundurmuştuk. Eğer yavrumuz hala yaşıyosa inşallah yaşıyodur mutlaka deneyin faydasını kesinlikle görürsünüz. ertantamer

Kanlı ishal çok zor bir hastalık ama herşeyi size bağlı sevginizi gösterin ilaçlarını iğne şırınga ile verin suyunu falan günde 2 defa serum verin bizimkide geçirmişti bu şekilde atlatmıştık

Malesef uygulumaya zaman bile kalmadı kaybettik..

Bile bile lades yapmissiniz siz internetten ve petshoptan kopek almak direk hayvana yazik etmektir.. Barinaklar sokaklar ve facebookta her kopek sayfasinda sayisiz cins kopek sahiplendirilmeye calisiliyor onlardan baksaniz keske..

Hayvana para vermeye karşıyım. Çünkü mal olarak görmüyorum onları. Sabırlı olunduğunda çevrede ne hayvanlar denk geliyor. Bende Jack Russell Terrier var erkek, çiftleştirdiğimde 3 tane yavru almıştım dişisinden üçünü de gerçekten bakabileceğine inandığım kişilere kuruş almadan sahiplendirdim. İstesem 3bini koyardım cebime. Ama herşey para değil...

Bende şimdiye kadar 3 köpek besledim ve hiçbirini ücret ödemeden eşimden dostumdan sahiplendim. Haberim yoktu ben öğrendiğimde kaporası gönderilmişti.

Zamanında bizimde başımıza geldi aldık hastalandı öldü insan verdiği paraya değil hayvana üzülüyor umarım sizin ki iyilesir sağlığına kavuşur

Teşekkür ederim. Sabah veterinerden haber geldi Kaybetmişiz. Başımız Sağolsun.

naci
08-12-2016, 12:09
Çok üzücü, biz barınaktan bir golden aldık ama 1 gün kalamadı hastaymış zavallı, sonra iş yerinde sahipsiz yavru kedi aldık hemen veteriner kontrole götürdük ama kurtaramadılar, çok zayıftı kemikleri görünüyordu resmen.

dasemert
08-12-2016, 20:04
Başınız sağolsun,aynı sebepten 3 aylık husky'mi kaybetmiştim 6 yıl önce.Veterinere götürdüğümde aşı yapıp eve gönderdi dinlensin dedi.Gece fenalaştı ve kucağımızda son nefesini verdi çırpınarak ve kaybettik.Gerçekten hayatım boyunca o anı unutamayacağım..

atituti
09-12-2016, 01:08
konu hiçe dönmesin ama teacup maltese nasıl bir cinstir evde beslenebilir diyorlar , bu aralar sardım bu cinse alsammı birtane diye ciddi düşünüyorum