PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 1.7 dti icin gt2052 setup ve vnt hakkinda yardim

Onur Fatih
07-12-2016, 22:46
herkese selamlar
1.7 corsam var ve proje icin 2052 de karar kildim ayni zamanda elimde gtb2260 da mevcut fakat 2052 takmak istiyorum en hizlisi olma gibi bi niyetim yok
***** istanbul ve ankarayada uzagim ufak sanayisi olan bir ilcede ikamet ediyorum o yuzden elimizdeki imkanlar kisitli kendi emegimizle ugrasip biseyler yapmak istiyoruz fakat bilgi konusunda eksiklerimiz var
simdi bu vnt turboyu orjinali vntsiz olan sisteme nasil uydurabiliriz yapmam gerekenler neler bana bu konuda yardimci olursaniz cok sevinirim
ayrica daha erken dolup fazla guc alabilecgim turbo onerilerinede acigim
tesekkurler

Sadık Özyer
08-12-2016, 12:34
Ara beni anlatayım onur.

Yarbay
08-12-2016, 12:43
beyler telefonlada görüşün eyvallah ama bir yandanda bilgi paylaşınca güzel burayada yazarsanız okurlar için iyi olabilir.

yanlız %100 emin olmamakla beraber ben hep VNT turbo fixed yani sabit turbo kullanan araçlara uydurulamaz diye biliyordum motorun beyinsel yönetimi mümkün olmadığı için? hani google'danda yazıyorum ama başarılı bir örneğinede denk gelemedim?

EmreS13
08-12-2016, 15:45
Yanlış biliyosam düzeltin vnt li turboyu boost geldikçe kanatçıkları açan şekilde wg bağlayarak çözüyolardı. Vnt kontrölü yerine wg takıp o şekilde çalıştırıyolar diye biliyorum
Ben olsam gtb yi takarım.

Yarbay
08-12-2016, 16:55
Yanlış biliyosam düzeltin vnt li turboyu boost geldikçe kanatçıkları açan şekilde wg bağlayarak çözüyolardı. Vnt kontrölü yerine wg takıp o şekilde çalıştırıyolar diye biliyorum
Ben olsam gtb yi takarım.

abi bu şekilde kolay olsaydı muhtemelen 25,000 tane örnek görürdük sonuçta sabit turbo ile sınırlı kalmış milyonlarca araba tutkunu var ama hiç daha adam gibi 5 tane örneğini dahil görmedim, büyük konuşmim belkide vardır ama biraz mantığa ters boost ile kontrol edilebilecek kadar kolay olsa paspası bırak cıvatanın bile hesabını yapan üretici turboya beyne binbir elektronik parça,sensörmü takardı?

Onur Fatih
08-12-2016, 23:29
hepinize tskler vnt yi ayarlayamazsak turbo ne kadar basabilirse basacak sanirim
emre senin bahsettigin wg olayini bize aciklayacak biri lazim

Onur Fatih
08-12-2016, 23:35
birde bu corsalar icin custom enjektorler var onlar hakkinda ne dusunuyorsunuz 1.7 nin kendi enjektorleri ne kadar guce cikabiliyor max?

EmreS13
09-12-2016, 07:48
Elektrikli vnt yi bu şekilde yapan gördüm ondan söyledim zaten. Ha ama şöyle bişey var her usta uğraşmaz ayarlaması cins :)
Megachips bu konuda yardımcı olabilir.
Ankarada olsaydın müdür yönlendireceğim yer vardı ama değilmişsin malesef.
Big enjektör çok fark ettiriyo, bide yazılımla desteklenince temiz 5 boy alan vardı. Eğer böyle bi düşünce varsa hiç durmayın yaptırın bence.
Kendi enjektörleriyle 200 çok rahat görülüyo o konuda yeterlidir.

Yarbay
09-12-2016, 07:52
birde bu corsalar icin custom enjektorler var onlar hakkinda ne dusunuyorsunuz 1.7 nin kendi enjektorleri ne kadar guce cikabiliyor max?

dünya ne küçük anna tarafı Sakarya Hendek :)

Resteron işleten Ahmet Aksel var, oğlu oğuz aksel, kızları var Ayça ve Betül tanırsan onlarda akraba hep :) daha 3 ay evvel ordaydım

mikelazi
10-12-2016, 09:16
hendekte civatasını bile sıktırmam diceğim çok usta var.bişey bilmezler bilmiş bilmiş laf yaparlar.

hiç unutmam alfa 33 te buji yok bunda demişlerdi :) :)

bende hendekliyim.ayda bir hafta sonları ordayımdır

scarab
21-12-2016, 17:06
vnt controller icin pinomatik sistemlerde kullanılan dijital basınç swich'i kullanılabilir
ben kendi aracımda dijital bost contreller olarak kullanıyorum bu ciharızı turboyu değiştirdikten sonradan kesfettim yoksa ben vnt turbo takardım aracıma

Onur Fatih
21-07-2017, 00:43
Herkese tekrardan merhabalar
Ozel sebeplerden dolayi arac oylece yatiyordu simdi tekrardan basladik bu sefer insallah bitirmeyi hedefliyoruz
2052 yi oturttuk diyelim vnt olayi kafami cok karistiriyor turbonun uzerinde wg var fakat bunla ayarlanabilir mi bilgim yok:(
Şu işi cozecek birileri yok mu yoksa mecbur orjinalini takicam turboyu

Talih.b16
21-07-2017, 02:02
Herkese tekrardan merhabalar
Ozel sebeplerden dolayi arac oylece yatiyordu simdi tekrardan basladik bu sefer insallah bitirmeyi hedefliyoruz
2052 yi oturttuk diyelim vnt olayi kafami cok karistiriyor turbonun uzerinde wg var fakat bunla ayarlanabilir mi bilgim yok:(
Şu işi cozecek birileri yok mu yoksa mecbur orjinalini takicam turboyu

Mg remaps edip var Adapazarı'nda.
Selamımı söyle sana yardımcı olur.

Talih.b16
21-07-2017, 02:08
hendekte civatasını bile sıktırmam diceğim çok usta var.bişey bilmezler bilmiş bilmiş laf yaparlar.

Hendek sanayide arabam yansa, usta söndürmeye gelse elletmem.

Talih.b16
21-07-2017, 02:10

Pardon ikinciye alıntı yapmışım.

Talih.b16
21-07-2017, 02:13
dünya ne küçük anna tarafı Sakarya Hendek :)

Resteron işleten Ahmet Aksel var, oğlu oğuz aksel, kızları var Ayça ve Betül tanırsan onlarda akraba hep :) daha 3 ay evvel ordaydım

Çok pilavını yemişimdir, pilavı efsanedir.
Bayadır gitmiyorum ama son durum nasıl bilmiyorum

Onur Fatih
27-07-2017, 23:26
Herkese merhabalar tekrardan
Bu ahmet abi kavurmaci ahmet ise tanirim ama soy isimden cikaramadim :)
Bu arada starexlerden cikan vntsiz turbo siparisi verdim yarin elimde. Kendi imkanlarimla montaj yapmayi dusunuyorum flans icin bi tornaci ile gorustum geriye yaglama borulari kalacak
Şunu şöyle yapsan daha iyi olur diyebilceginiz bisey var mi
Cunku burda bu isten anlayan bi tane insan evladi yardim edecek biri yok :(
Turbonun modeli gt1752 bu arada insallah skintisiz sorunsuz bi sekilde gazlariz

tool
29-07-2017, 19:13
Herkese merhabalar tekrardan
Bu ahmet abi kavurmaci ahmet ise tanirim ama soy isimden cikaramadim :)
Bu arada starexlerden cikan vntsiz turbo siparisi verdim yarin elimde. Kendi imkanlarimla montaj yapmayi dusunuyorum flans icin bi tornaci ile gorustum geriye yaglama borulari kalacak
Şunu şöyle yapsan daha iyi olur diyebilceginiz bisey var mi
Cunku burda bu isten anlayan bi tane insan evladi yardim edecek biri yok :(
Turbonun modeli gt1752 bu arada insallah skintisiz sorunsuz bi sekilde gazlariz

Yazilim isi nasil olacak?

reco
29-07-2017, 19:18
onur kolay gelsin keşke birşeyler bilsemde yardımcı olsam bende burda takipteyim konuyu