PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : En iyi sabit internet ?

Anıl E.
09-12-2016, 19:44
Yıllardır iş yerimiz ve evimizde ttnet kullanıyoruz. İş yerimiz de yine bir parça memnuniyetimiz var herhangi bir sorun yaşamıyoruz;ama ev ile alakalı uzun zamandır sorun var ve artık kapattırma noktasına geldim.

En son arıza bildirdim ilgileneceklerdi internet hızım giderek düşüyor şimdi 3.5 civarlarında. Güya arttıracaklardı iyice içine etmişler tekrardan aradım ilgileniyoruz vs.. vs.. kapattırıcam 2 gün içinde olmazsa dedim ama kapattırmayı kafaya koydum her şekilde . Evin telefonu çalınca internetin bağlantısının kesilmesi de cabası.

Önerebileceğiniz hem hızlı hem de mantıklı hangi internet firması var ? Superonline iyi midir ? Adam akıllı işimi göremiyorum evde en basiti dizi falan izleyemiyorum.

Evrenoz
09-12-2016, 20:02
Modemimden memnun değildim.. Aboneliğim başlayalı da 26-27 ay olmuş, 24 aylık taahhütlü dönem bitmişti. Dönem bitince yeni taahhüt vermemiştim.

Hızlı modem kampanyasına katılmak hem de adres değişikliği yapmak istedim, 1 defa hızlı modem kampanyasına başvurmuşsunuz bir daha başvuramazsınız dediler. İyi dedim iptal edin...

Gerizekalılar, şimdi gidip sıfırdan kampanyaya başvursam, abone olabileceğim.. Müşteri kaybetti kafasızlar..
Superonline'a geçerim muhtemelen...

ayhanas
09-12-2016, 20:05
Anil selam bende böyle bir ek yapsam .
Ortalama 80 gb maksimum 100 için bende önerileri alabilirim .

Anıl E.
09-12-2016, 20:18
Abi bizim ki hangi 26 ay çok zaman oldu . Sırf bu eve taşınalı 5 sene oldu. İnşallah benden habersiz babam yeniletmemiştir. Yenilense bile çıkarım ya bunlarla mı uğraşıcam

Schumi
09-12-2016, 20:37
Turknet'te AKK 150 GB diyor. Yeni eve taşınırken değişesim var D-Smart tan. Hoş şuanki tahahhüt ne kadar kaldı hatırlamıyorum.

osmanaydo
09-12-2016, 20:39
İşyerinde ttnet hız 6-8mbit
Evde superonline fiber 40mbit ölçüyorum.
Superonline'ı çocuklar iki defa bozdu. Akşam aradım sabah gelip çözdüler.
Ücret olarak ta cep telefonu ve ev internetime ortak 80₺ ödüyorum.

E21hamza
09-12-2016, 21:00
Ben de geçen ay ttnet i kapattırdım. Sözde 16 mbit lik paket kullanıyordum maksimum 4 mbit alabiliyordum, arayıp söyleyince bina desteklemiyor modem desteklemiyor vs diye saçma sapan bahaneler buluyorlardı. Binaya Uydunetin gelmesiyle hemen Uydunet'e geçiş yaptım. Başta şüphelerim vardı fakat 1 aydır kullanıyorum çok memnunum. Kablo tv + 25 mbps hızda 50 gb akk internet artı yanında fiber destekli modem ve tv kutusu 43 lira, 2 lira modem 1 lira da tv kutu ücreti var. Hız dedikleri gibi minimum 24 mbps geliyor yanında verilen modem de hoşuma gitti wifi çekimi falan gayet iyi ev 160 m² her odadan rahat çekiyor.

Evrenoz
09-12-2016, 21:18
Superonline 16mb 75GB Akk
Telefon taşıma, aylık 100 dk ücretsiz
Modem, kurulum vb giderler dahil 66.90 a 24 ay taahhüt verdim..

Superonline'ın call center agentları bile TTnetten daha iyi.. TTnet ne kadar saçma sapan tip var doldurmuş call centera..

İbrahim33
09-12-2016, 21:26
3 senedir superonline kullanıyorum. Tek bir gün bile memnuniyetsizlik yaşamadım. Hızıda güzel , modemide.

Anıl E.
09-12-2016, 21:35
O zaman bize de superonline yolu gözüktü . Sadece internete(50gb) 60 lira ödüyoruz bi de telefon var evren abinin paket idealmiş . 16 mb hız ideal olur.

Emre-Dylan
09-12-2016, 21:38
Superonline vdsl kullanıyorum 24mbit 100gb akk önermem hiç bir superonline vdsl paketi. Çünkü ttnet altyapısını kullanıyor ve ttnet çoğu zaman vanayı kısıyor bu duruma kimsede müdahale edemiyor. Superonline fiber tavsiye ederim aksi halde ttnet vdsl öneririm yağ gibi akıyor komşum kullanıyor wifiden bir kaç kere bağlanmıştım oradan biliyorum.

Slipshod
09-12-2016, 21:41
ttnet kullanıyorum, 2 ay kadar önce ben de çileden çıktım. 8mbit olması gereken hız 1mbit civarı. arıyorum modeminizden olabilir, bizde hız normal görünüyor dediler. modem firmasını aradım, onlar modem sağlam dediler vs. tekrar telekomu aradım. bina içi tesisattandır dediler. gittim tesisatı yeniledim yine aynı. aradım ttneti biraz giydirdim. yenilediğimi vs söyledim taahütüm olmasına rağmen bir şekilde kapattıracağım dedim. anında modeminize giriyorum hızınızı yükseltiyorum falan dedi hız düzeldi. dedim madem bu kadar kolaydı, niye dedim daha önceki arkadaşlar modeme girip yapmadı 1 aydır uğraşıyorum dedim. vırrık cırrık bir şeyler dedi kapattım. şu an iyi mi iyi ama imkan olsa değiştiririm.

Onamdar
09-12-2016, 22:01
Uyduneti tek geçerim
Varsa altyapı değerlendirin.
25 mbps 50 gb akn ful belgesel kanalları filan 49 lira
ilave akn satın alabiliosunuz işin güzel kısmı o.

Anıl E.
09-12-2016, 22:05
Altyapı olup olmadığını nasıl anlıyoruz ?

arda35
09-12-2016, 22:35
Ana Sayfa | Kablo (https://www.turksatkablo.com.tr/)
Sayfanın en altında adres bilgilerini girip sorgulayın.

En delikanlı sağlayıcı uydunet valla. 25mbit diyorlarsa net 25mbit/s veriyorlar. Öteki şark kurnazları gibi yoğunluktan ötürü hızınız düşmüş ayağı yapmıyorlar. Dolu dolu 3 senedir kullanıyorum. Toplamda 3-4 defa ancak sorun yaşadım. Kısa süre sonra düzelttiler her seferinde.

gurkanerkan
09-12-2016, 22:40
Uyduneti tek geçerim
Varsa altyapı değerlendirin.
25 mbps 50 gb akn ful belgesel kanalları filan 49 lira
ilave akn satın alabiliosunuz işin güzel kısmı o.

+1 eğer alt yapı varsa kesinlikle uydunet kullanılmalı. Ben AKKsiz 10 MB+Kablo TV 99 TL odüyorum.

Anıl E.
09-12-2016, 22:44
Ana Sayfa | Kablo (https://www.turksatkablo.com.tr/)
Sayfanın en altında adres bilgilerini girip sorgulayın.

En delikanlı sağlayıcı uydunet valla. 25mbit diyorlarsa net 25mbit/s veriyorlar. Öteki şark kurnazları gibi yoğunluktan ötürü hızınız düşmüş ayağı yapmıyorlar. Dolu dolu 3 senedir kullanıyorum. Toplamda 3-4 defa ancak sorun yaşadım. Kısa süre sonra düzelttiler her seferinde.

Sivas şehir olarak bile yok .

Sigara yaktıracaklar

edemirbas
09-12-2016, 22:57
Uydunet (fiber olması lazım bilmiyorum) arkadaşım kullanıyor, hız cidden reklam edilen hızda. 25 mbps paketi var tamamen verimli bir şekilde 25'i alabiliyor. Bizim evde yıllardır ttnet var 16 mbps paket, tek bir pc açıkken modemin yanından 10 mbps zor alıyoruz ki modem de dandik bir şey değil. Binada varsa eğer uydunet derim. Superonline fiber kullanan bir arkadaşım daha var, AKK'sız paket hızı hatırlamıyorum 100 lira veriyorlar aylık. Hızda sorun yok senede 2-3 kere sorun çıkıyor o da en kötü 1-2 güne halloluyor genel bir sorun yoksa.

gokhankenar
10-12-2016, 00:10
Uydunetin üstüne tanımam 25mbps hız. 50gb kota. Tüm belgesel kanalları açık = 39 TL

jRMix
10-12-2016, 00:16
TürkNet. Taahhüt yok. Her şey dahil 59 TL Ayrıca Hız sınırlaması yok. 100mbps'ye kadar altyapı ne destekliyorsa onu kullanıyorsunuz tavsiye ederim.

fkocak
10-12-2016, 00:28
Daha yeni baglattik uydunet altyapısı vardi zaten 30+2+1 25Mb 25GB akk li internet modem ucreti ve tv. Tv paketi ne bilmiyorum ama bunun üstüne +10 tl gece 12 sabah 9 arası akk ye etkisi olmadan gece tarifesi +100gb akk kotasi da 20 tl. Toplam 63 liraya hakkiyla 25Mb veren internetimiz oldu

evedüşenkaldırm
10-12-2016, 00:29
Tam Türknet yazmak için girmiştim ki çoktan yazılmış:)
Bence de Türknet oldukça iyi taahhütsüz olması çok güzel:)

ulasoztas1
10-12-2016, 00:45
Bende TT.net'in yavaş internetinden bıktım bahaneleri de binamızın alt yapısı desteklemiyormuş. Superonline Fibernet bizim mahalleye gelmemiş...
Burada okuduklarımdan sonra Uydu.net ağır basmaya başladı kafamda..

Anıl E.
10-12-2016, 08:58
Valla uydunet için üzüldüm sivas'da yok sanırım henüz.

c20let
10-12-2016, 09:05
Turk.net Turktelekom ile aynı altyapıyı kullanıyor Telekomdan memnun değilseniz Turk.net çözüm olmayacaktır.

Altyapısı farklı Superonline ve Uydunet var. Alt yapı varsa Superonline yoksa Uydunet tercih ederdim yerinizde olsam.

Turk.net'in müşteri hizmetlerine ulaşmak 10 dakika sürüyor ve karşınızda kalifiye olmayan işten bi haber saçma sapan insanlar oluyor sürekli. Ses kayıtlarından 2 kere tarafım yanlış yönlendirildiği çıktı olur öyle dikkat ederiz deyip geçiştirdiler. :D

Birde çanak anten ile internet hizmeti veren sağlayıcılar var bölgesel hizmet veriyorlar onları araştırın hızından memnun çevremdekiler.

MetalliHead
10-12-2016, 09:14
Uydunet bölgeden bölgeye çok değişiyor . Bazı yerlerde çok stabilken bazı yerlerde ping ve net hızı dalgalanıyor. Bir de berbat bir modemi var.

Yigit-Y
10-12-2016, 09:28
Fiber süperonline dan taşındığım için iptal etmek zorunda kaldım

Fiber diye satılan ttnet geçtim

Ttnet verdiğim tüm paralar haram zıkkım olsun

Aynı paraya ferrari biniyordum şimdi şahin bildiğin çok kötü :)

barakuda26
10-12-2016, 09:51
superonline kullandım kapatıp dsmarta geçtim tv +internet hızım 1-2-3 mbitlerde genellikle nadiren 5-6 oluyor. memnun değilim net bi şekilde. iki sene taahütüm var. kanlı bıçaklı olucaz yakında

Quantum
10-12-2016, 09:54
Uydunet için şikayet araştırdım internette biraz. O kadar çok ama o kadar çok vardı ki. Geçmişte kablonet ile bir süre çok keyifsiz birlikteliğimiz olmuştu. O yüzden tekrar Ttnet almak zorunda kaldım superonline olmasını çok istesem de. Fiber altyapısı yok lokasyonumda ne yazık ki. 16mbit ve akk olmayan bir paket kullanıyorum. Down ve up çok çok yüksek oluyor bende. Hız 14 mbit altına çok düşmüyor. Hız çok düşük olsa da bana, idare edilebilir düzeyde

Thracian
10-12-2016, 18:12
Bölgenizde hangi giber varsa o gitmadan alın. Eğer yoksa ve bakır kablo (notmal telefon hattı) turk.net 50mbps 150gb akk 59.99TL. Telefonla da 1.000 dk.

chatlaxs
10-12-2016, 20:02
uydunete +1 diyorum 25/75 internet + kablotv üstpaket modem ücreti vs içinde 59TL ttnetten sonra ilaç gibi geldi bana kopma vs olmuyor

http://www.speedtest.net/result/5867333362.png

Day Walker
10-12-2016, 20:10
Superonline 50/150 kullanıyorum akıyor walla gerisi yalan gelir bana :D

Dragger
10-12-2016, 20:45
Normalde Superonline'dan çok memnunum.

Ama bugün çok fena patatese bağladı, sayfalar bile düzgün açılamıyor.

100mbit olması gereken hız 10mbit çıkıyor. O da 1 mbit gibi bağlanıyor.

Bakalım dönüş bekliyorum teknik ekipten, herkese hediye 100mbit vereceğiz derken olan interneti de bozdular.

PiscocuK
05-05-2017, 14:21
konuyu hortlatayım

Tuzlada oturuyorum yıl olmuş bilmem kaç hala net *** gibi instagram videoları bile açılmıyor tlfda
TTneti fiber için aradım ama altyapı yokmuş.Ev site değil müstakil kim bilir nezaman gelir

Bu işi nasıl çözebilirim.Hız ve limit istiyorum bir başka firmayı arasam onların altyapısı varmıdır yoksa tüm firmalar aynı şebeke ve altyapılarımı kullanıyor

Yigit-Y
05-05-2017, 14:26
konuyu hortlatayım

Tuzlada oturuyorum yıl olmuş bilmem kaç hala net *** gibi instagram videoları bile açılmıyor tlfda
TTneti fiber için aradım ama altyapı yokmuş.Ev site değil müstakil kim bilir nezaman gelir

Bu işi nasıl çözebilirim.Hız ve limit istiyorum bir başka firmayı arasam onların altyapısı varmıdır yoksa tüm firmalar aynı şebeke ve altyapılarımı kullanıyor

uydunet derim

MertSerhanÖ.
05-05-2017, 14:30
dsmarta geçme kankada napıyosan yap

PiscocuK
05-05-2017, 14:33
uydunet derim

arayalım bakalım inşallah fiber viber ne haltsa vardır onlarda o lokasyon için

Mutu
05-05-2017, 14:35
konuyu hortlatayım

Ben de aynı dertten müzdaribim. Hala fiber yok çevremizde. Alt taraf finans merkezi belki 200mb internet var. Biz hala adil kullanımla 3 mb takılıyoruz. :D

PiscocuK
05-05-2017, 15:01
başka önerisi olan varmı buda olmadı :/

PiscocuK
08-05-2017, 14:15
mok gibi oldu.Hiç birinin alt yapısı yok.Turkcell wınn yada benzeri bir ürün alsam tatmin edermi acaba?
varmı kullanan eden?