PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Fiat 500 Abarth yavrusu

Draniela
12-12-2016, 23:57
Herkese merhaba,
Yine ben ve yine bir 500 konusu :)

2 tane fiat 500 kullandıktan sonra araya bir 5 kapı dizel araç soktum 1 ay dayanamadım hemen sattım. Hatta satınca nedendir bilmiyorum hiç araba alasım yoktu. Öyle 500 lere bakarken baktığım günün akşamına 500 sportu gördüm ve direkt karar verip aldım :D

Aldım dediğime bakmayın alana kadar çatladım.

İlanda numara yok önce mesaj attım sahibinden üzerinden yanıt yok. Facebook üzerinden de yazdım yine yanıt yok. Ertesi sabah oldu fabrikada ilandaki fotoları gösteriyorum ambarda çekmişler bir türlü bulamadık. Fiat servisiyle akraba gibiyim aradım servise gelmiş araba müşteri olduğundan kendileri arayıp söyleyecekti. Neyse onlar aramadan abla beni aradı ben direkt damladım fabrikasına :D

Tanıştık konuştuk gazlamaya çıktık ben bayıldım arabaya. Çay kahve ısmarlayayım o arada konuyu bağlayayım dedim. Ben de dayanamadım habire 500 muhabbeti anlattım vazgeçti satmaktan :D Ne desem boş zaten arabayı seviyormuş millet gaza getirmiş ilan açmış.

2 gün boyunca kendi fabrikamdan çok onun fabrikaya gittim geldim bir gece 2 saat konuştum en sonunda ertesi günü dedim sen satma ben expertize gidiyorum dedim aldım arabayı gittim :D Neyse öyle böyle zorla aldım arabayı.

1 parça boyalı 60 bin kmde 500 sport 1.4 100 HP manuel 6 ileri :D yaz sonu aldım epey zaman oldu konuyu açmak bu zamana kısmetmiş.

Araç bana göre aşırı ötesi bakımsız. Ben yeniden doğduruyorum desem yeridir. Bu artık son oldu evlat olacak araç. O yüzden eksiksiz 4 4 lük yapmak istiyorum.

Şuana kadar a dan z ye bir bakım yapıldı.
Debriyaj değiştirildi (Aynen ayağını sağ olsun debriyajdan hiç çekmemiş giderken :D )
Salıncaklar değiştirildi.
Coilover yapıldı
20mm spacer yapıldı (Kendimiz yaptık çin işkencesi gibi oldu ama güzel oldu :D )
JCW jant taktık. (195 40 17 lastik taktım ama yanak kalın geldi baya bir tık ince olabilirdi.)

Çok fazla foto yok son halini atayım. Herşey bitince detaylıca bir konu açacağım. Bu tadımlık olsun :heyoo:

Bugün öğlen çektim bu fotoyu son hali böyle. Önlere camber verip sürtmeyi engellediğimiz hali :D önden 1.5 2 cm daha basacağım.
http://oi64.tinypic.com/33wplkk.jpg

http://oi64.tinypic.com/3097bz6.jpghttp://oi67.tinypic.com/2e4lwg5.jpg

http://oi67.tinypic.com/2njep0k.jpg

Ufak bir kar günceli çekelim :)

Bu kışlık lastik bir harika dostum :D

http://oi65.tinypic.com/2vun915.jpg

http://oi63.tinypic.com/2rf795c.jpg

http://oi66.tinypic.com/2ynibfc.jpg

http://oi63.tinypic.com/2j3ipgp.jpg

Plakası 34 plaka değiştirmedim. Plakanın gelmesini bekliyorum bombayı bu arabayla patlatacağım :D

Devamında olacak bazı planlarım var.

Abarth body kit alacaktım 7000 TL artık saçma buluyorum. Onun yerine sadece marşpiyel alacağım ve ön tampon eki takacağım. (Bunları alana kadar öne h lip takacağım bagajda geziyor şuanda :D )

Yazılım oluyor mu bilmiyorum ama güzel değer alınırsa yazılım + egzoz düşünüyorum.

Farlara mercek yaptırmak istiyorum.

----

Asıl gönlümden geçen bu aracın yürüyenini komple sıfırlayıp turbolamak. İşte onu yapacak olursam abarth body kiti direkt alır takarım.

Not: ilk 500 üm sunroofluydu 2. 500 üm cabrioydu. Bunun ne sunroof u var ne de açılır tavanı hatta cam tavan bile yok ama en çok ben bundan zevk aldım :D
900 kg 1.4 100 hp + sport modunda kullanınca saplar spec oluyor şehir içinde. Şimdiye baya bir atraksiyon yaşadık cidden dayanamıyorum :D
Yakıt olarak da bu zamana kadar en çok yakan arabam oldu kendisi :D

Ş. içi sakin kullanım 7 civarı. Trafik olursa 8.5 civarı. Gazlamalı tamamen değişiyor :D

Aracı alma zamanımda bana destek olan ve jant tercihimde güzel fikirlerini sunan enesy Enes Yılmaz kardeşime / Akın Attar kardeşime,

Aynı şekilde spacer yapımında her konuda yardımcı olan Akın Attar, Arda Attar kardeşlerime ve İbrahim Attar amcama teşekkürü borç bilirim. Cidden birşeyler yaparken kendi işi gibi yanında olan insanların olması çok mutlu edici. (Bu spacer yapımının detaylı konusunu en kısa zamanda açacağım :) )

Akın sağ olsun her konuda yardımcı oldu hala nazımı çekip her derdimde yardımcı oluyor :)

Keyifli forumlar dilerim,

Selamlar.

SpeedlinE™
13-12-2016, 00:09
Maşallah araç cidden güzel emeklerinize sağlık. Olur mu olmaz mı bilemiyorum ama 1.4tjet sandık motor alınsa ruhsata işletilse olan motoru turbolamaktan daha verimli olmaz mı? Olan motor turbolanır mı? Bende de çok uzaktan kuzeni uno var. Turbolamayı düşündüm ama rakamlar çok değişik. 0.5 bar felan bana yeter turboda 3000 diyen 5500 diyen 7bin diyen var. Hangisi doğru fiyat vermiştir? Bu işin hakkı nedir bilginiz varmı?

Draniela
13-12-2016, 00:11
Bu arada her türlü öneriye açığım. Neler yapılabilir?

Aynaları gri yapacağız.
Jant göbeklerine nickim olan Draniela yazısını mı dolgu sticker yapayım? yeşil beyaz kırmızı olarak önceki aracımda olan plakalıktaki gibi. Yoksa kırmızı abarth akrep logosu mu olsun?

Bokunu çıkartıp şerit mi yapsak :D

Draniela
13-12-2016, 00:14
Maşallah araç cidden güzel emeklerinize sağlık. Olur mu olmaz mı bilemiyorum ama 1.4tjet sandık motor alınsa ruhsata işletilse olan motoru turbolamaktan daha verimli olmaz mı? Olan motor turbolanır mı? Bende de çok uzaktan kuzeni uno var. Turbolamayı düşündüm ama rakamlar çok değişik. 0.5 bar felan bana yeter turboda 3000 diyen 5500 diyen 7bin diyen var. Hangisi doğru fiyat vermiştir? Bu işin hakkı nedir bilginiz varmı?

Çok teşekkür ederim.

Ne yalan söyleyeyim hiç araştırmadım. 1.4 tjet sandık motorun işçilik dahil fiyatını öğrenmek lazım ama bence çok kabarık olur. Turbolamak daha hesaplıya gelebilir yine de araştırmak lazım.

Bilgisi olan varsa buraya paylaşabilirse hepimiz öğrenmiş oluruz

ufuksaracci
13-12-2016, 00:17
Çok aklımı çeliyor şu 500'ler. Özellikle Paris'te envai çeşidini gördükten sonra iyice kanım ısındı .

SpeedlinE™
13-12-2016, 00:17
http://i.hizliresim.com/pXz5nz.jpg

Sarı abarth şerit olabilir

AKREP JANT TAKIMI LASTİKLER YENİDİR (STILO-MAREA-BRAVO) 4x100 - En uygun jant lastik fiyatları Turkiye'nin ilan sitesi sahibinden.com'da - 366844160 (http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-otomotiv-ekipmanlari-jant-lastik-akrep-jant-takimi-lastikler-yenidir-stilo-marea-bravo-4x100-366844160/detay)

Jantlar bunlar daha mı yakışır acaba diye düşündüm biraz ama bilemedim :)

onursumer
13-12-2016, 00:22
orjinal mercek farını bulursan çok güzel olur aslında sonradan yapmak yerine daha kaliteli durur diye düşünüyorum

Apocaltique
13-12-2016, 00:48
Maşallah, görüpte en çok beğendiğim 500'lerden 1.4 900 kg olmasi cok guzel bence, filtre headers egsoz+ yazilim tadindan yenmez, turbo işini bilemem ama oda çok guzel olur, Semih Bey Allah kaza bela vermesin :))

SinanAdalı
13-12-2016, 04:00
bi kaç zamandır çok hosuma gidiyor bu zıpırlar. Maşallah dostum araç çok güzel keyifle bin.. Jant göbekleri akrep olsa kanımca daha iyi durur. Far için ise orjinal uygun varsa bide bulunabilirliği nedir tam bilmiyorum. İnternette aratırsan cok güzel far tasarımı yapan yerler var zaten karşına çıkacak. Tekrar hayırlı olsun :)

Draniela
13-12-2016, 08:05
Çok aklımı çeliyor şu 500'ler. Özellikle Paris'te envai çeşidini gördükten sonra iyice kanım ısındı .

Ciddi keyifli araçlar :)

http://i.hizliresim.com/pXz5nz.jpg

Sarı abarth şerit olabilir

AKREP JANT TAKIMI LASTİKLER YENİDİR (STILO-MAREA-BRAVO) 4x100 - En uygun jant lastik fiyatları Turkiye'nin ilan sitesi sahibinden.com'da - 366844160 (http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-otomotiv-ekipmanlari-jant-lastik-akrep-jant-takimi-lastikler-yenidir-stilo-marea-bravo-4x100-366844160/detay)

Jantlar bunlar daha mı yakışır acaba diye düşündüm biraz ama bilemedim :)

Daha önceden de önerenler olmuştu ama ben daha dolu jantlar seviyorum ya da 5 kollu olacak :) tamamen tercih meselesi.

Sarı cidden yakışıyor siyaha en son şerit yapabiliriz ama abarth body kit olmadan koymak apaçi işi olmaz mı :) custom birşey olmalı

orjinal mercek farını bulursan çok güzel olur aslında sonradan yapmak yerine daha kaliteli durur diye düşünüyorum

Orjinal farı da olabilir hepsi güzel duruyor ist da çok iyi iş yapanlar var

Maşallah, görüpte en çok beğendiğim 500'lerden 1.4 900 kg olmasi cok guzel bence, filtre headers egsoz+ yazilim tadindan yenmez, turbo işini bilemem ama oda çok guzel olur, Semih Bey Allah kaza bela vermesin :))

Amin inşallah :D daha güzelleri senin olsun hafız :)

bi kaç zamandır çok hosuma gidiyor bu zıpırlar. Maşallah dostum araç çok güzel keyifle bin.. Jant göbekleri akrep olsa kanımca daha iyi durur. Far için ise orjinal uygun varsa bide bulunabilirliği nedir tam bilmiyorum. İnternette aratırsan cok güzel far tasarımı yapan yerler var zaten karşına çıkacak. Tekrar hayırlı olsun :)

Çok teşekkür ederim :) yapınca cidden çok göz dolduruyor normal haline baktığında hiç ilgimi çekmiyor çok daha iyisinin darısı başına diyorum :)

İstanbul'da bir yer vardı sahibindende ilanları var baya kaliteli duruyor oraya yaptırabilirim aslında

ham
13-12-2016, 09:35
Çok beğeniyorum 500 leri bide 1.4t si olsa tadından yenmez gerçekten. Sizinkide çok güzel olmuş maşallah :) bizim klasik alfa jantı nasıl durur merak ettim :D

cyclonee16
13-12-2016, 10:50
Hacı hayırlı ugurlu olsun Allah tekerini düz bastırsın

Molev
13-12-2016, 11:04
daha öncede söyledim yine diyorum kardeşim tr de bu araca abarth kit yapıcak kişi sensin araştır bir yol yordam sana instagramdan attığım o siyah sarı abarth kombinasyonlu bir araç çıkar illa 7 bin diye birşey yok ben sana yakıstırıyorum her mecrada'da fikrimi belirtiyorum :)

tolgaaydın
13-12-2016, 11:31
hayırlı olsun, kazasız belasız. Kopamıyorsunuz 500'den :)

Draniela
13-12-2016, 17:02
Çok beğeniyorum 500 leri bide 1.4t si olsa tadından yenmez gerçekten. Sizinkide çok güzel olmuş maşallah :) bizim klasik alfa jantı nasıl durur merak ettim :D
Basık olan 500e çoğu jant gidebilir bence denemek lazım :)

Teşekkür ederim

Hacı hayırlı ugurlu olsun Allah tekerini düz bastırsın

Eyvallah dostum cümlemize inşallah :)

daha öncede söyledim yine diyorum kardeşim tr de bu araca abarth kit yapıcak kişi sensin araştır bir yol yordam sana instagramdan attığım o siyah sarı abarth kombinasyonlu bir araç çıkar illa 7 bin diye birşey yok ben sana yakıstırıyorum her mecrada'da fikrimi belirtiyorum :)

Evet diyorsun artık bulgara gezmeye gidicem en sonunda o olacak :D :D

hayırlı olsun, kazasız belasız. Kopamıyorsunuz 500'den :)

Teşekkür ederim :) öyle oldu ama bu son 500 oldu gerçek aşkı buldum sonunda :)

tuner faruk
13-12-2016, 17:57
Fotoğraf bir tek bendemi gözükmüyor ?

levent
13-12-2016, 18:09
Çok teşekkür ederim.

Ne yalan söyleyeyim hiç araştırmadım. 1.4 tjet sandık motorun işçilik dahil fiyatını öğrenmek lazım ama bence çok kabarık olur. Turbolamak daha hesaplıya gelebilir yine de araştırmak lazım.

Bilgisi olan varsa buraya paylaşabilirse hepimiz öğrenmiş oluruz

hayırlı olsun öncelikle :) sempatik alet 500 :D

turbo için oem ise amaç parça kodlarını bir araştır derim krank - kol - piston özellikle, blok aynı da 1.4 tjet 120 ile neler aynı en azından, onu öğrendikten sonra 200-260hp setup için td04-13t (volvo) turbosu , yazılım egzoz cooler işi kalır geriye. intercooler 1.4 tjet parçası alınır yine fazlası hedeflenmezse. ama dersen ki 300+ olsun bi defa yapayım, o zaman krank aynıysa kol piston hepsi sipariş verilir bi 500 parası daha gömülür, nüfus dairesinin yolu tutulup evlat edinilir daha da satılmaz çocuklara saklanır :)

yukarda bahsini geçirdiğim 200-250 hp setup tjet e çevirmek şu kurlarla aşağı yukarı 10 bin tl ye mal olur denebilir :)

levent
13-12-2016, 18:14
Revlimit ECU Tuning - Fiat Grande Punto 1.4 T-jet - TD04 (http://www.revlimit.gr/index.php?option=com_content&view=article&id=529:fiat-grande-punto-1-4t-jet-td04-en&catid=676&lang=en&Itemid=175)

RL250+ tam senlik setup mesela bana kalırsa, egzantrik oem bırakılır, motor içi 1.4 tjet e çevrilir. Günlük binilir :)

enjektör olarak insignia 1.6t 180 hp enjektörü de kullanıyor yunanlar bu arada, belki oem olarak bosch ev14 geliyordur bu listede belirtilen.

K0213
13-12-2016, 19:29
Cabrioyu da aradığım gibi bulayım satmam diyordun ama parayı veren çıkınca satılıyor araba dediğin :)
Hayırlı olsun yeni evlat, iyi günlerde kullan.

MertSerhanÖ.
13-12-2016, 20:03
niye fotograflari goremiyorum :(

bayramfr
13-12-2016, 20:09
fotoğraflar görünmüyor malesef

Draniela
13-12-2016, 21:16
Life boxtan yüklemiştim. Telefondan girince bende de görünmüyor. Telefondan mı bakıyorsunuz? Eve geçince başka bir yere upload yapıp tekrar yükleyeyim o halde :)

aslanneron
13-12-2016, 21:37
Life boxtan yüklemiştim. Telefondan girince bende de görünmüyor. Telefondan mı bakıyorsunuz? Eve geçince başka bir yere upload yapıp tekrar yükleyeyim o halde :)

pc den de göremiyorum :D maşallahı var hacı Allah kaza bela vermesin

ottoman32
14-12-2016, 00:01
telefondan göremeyince sorun ben de mi acaba dedim pc den de göremiyorum resimleri :(

Draniela
14-12-2016, 00:21
telefondan göremeyince sorun ben de mi acaba dedim pc den de göremiyorum resimleri :(

Şu an oldu mu?

Draniela
14-12-2016, 00:25
Fotoğraf bir tek bendemi gözükmüyor ?

Düzelmiş olması lazım :)

hayırlı olsun öncelikle :) sempatik alet 500 :D

turbo için oem ise amaç parça kodlarını bir araştır derim krank - kol - piston özellikle, blok aynı da 1.4 tjet 120 ile neler aynı en azından, onu öğrendikten sonra 200-260hp setup için td04-13t (volvo) turbosu , yazılım egzoz cooler işi kalır geriye. intercooler 1.4 tjet parçası alınır yine fazlası hedeflenmezse. ama dersen ki 300+ olsun bi defa yapayım, o zaman krank aynıysa kol piston hepsi sipariş verilir bi 500 parası daha gömülür, nüfus dairesinin yolu tutulup evlat edinilir daha da satılmaz çocuklara saklanır :)

yukarda bahsini geçirdiğim 200-250 hp setup tjet e çevirmek şu kurlarla aşağı yukarı 10 bin tl ye mal olur denebilir :)

Yani biraz birikim yapıp girmek lazım bu işe :) Peki böyle düdüklenmeden sıkıntı yaşamadan yapılacak bir iş midir bu? Yoksa işi bilmek mi gerekir? Sonra konu açmayalım mağduriyet diye :D bana 200 hp olsa ben eririm buna :D

Revlimit ECU Tuning - Fiat Grande Punto 1.4 T-jet - TD04 (http://www.revlimit.gr/index.php?option=com_content&view=article&id=529:fiat-grande-punto-1-4t-jet-td04-en&catid=676&lang=en&Itemid=175)

RL250+ tam senlik setup mesela bana kalırsa, egzantrik oem bırakılır, motor içi 1.4 tjet e çevrilir. Günlük binilir :)

enjektör olarak insignia 1.6t 180 hp enjektörü de kullanıyor yunanlar bu arada, belki oem olarak bosch ev14 geliyordur bu listede belirtilen.

1.4 t jet çevirme işi ne kadara mal olur acaba cidden kafama yatıyor yükleme işi. Çok fena sleeper olur :D

Cabrioyu da aradığım gibi bulayım satmam diyordun ama parayı veren çıkınca satılıyor araba dediğin :)
Hayırlı olsun yeni evlat, iyi günlerde kullan.

:D valla ben ilan açıp sattım o arabada bir uğursuzluk vardı anlatsam bitmez :D bunda birşey yok saplayıp geçiyorum :D teşekkür ederim :))

niye fotograflari goremiyorum :(

fotoğraflar görünmüyor malesef

Düzelmiş olması lazım :)

levent
14-12-2016, 00:59
@dranelia

blok aynı, krank aynı (%99), kol piston farklarını ve fiyatlarını çıkart ortaya derim.. aşağı yukarı 10 bin e çözülür iş turbosu manifoldu yazılımı derken sanki

belki tr de en tecrübeli fatihob dur 1.4 tjette, biliyor olabilir farkları görürse yazar mutlaka :) belki oem turbosu bile duruyordur :D

Draniela
14-12-2016, 15:58
@dranelia

blok aynı, krank aynı (%99), kol piston farklarını ve fiyatlarını çıkart ortaya derim.. aşağı yukarı 10 bin e çözülür iş turbosu manifoldu yazılımı derken sanki

belki tr de en tecrübeli fatihob dur 1.4 tjette, biliyor olabilir farkları görürse yazar mutlaka :) belki oem turbosu bile duruyordur :D

Arabayı satıp üstüne 10 bin eklesek alabileceğimiz ciğerli araba yok :) peki ne derece sağlıklı oluyor bu tarz yüklemeler?

levent
14-12-2016, 16:44
Arabayı satıp üstüne 10 bin eklesek alabileceğimiz ciğerli araba yok :) peki ne derece sağlıklı oluyor bu tarz yüklemeler?

td04 lü setup benim bildiğim tr de bi mito var fatihob un bir de punto vardı, ikisi de oem tjet yalnız.

1.4 8v den 16v ye çeviren var senin motoru Edirne de sorunsuz lpg li kullanıyor taksici abimiz ama turbo dönüşüm görmedim duymadım hiç o yüzden ne desek yalan :)

ama oem turbo olup td04 e çevrilenlerden de görünce neler yaşadıklarını yazarlar, mesela fatih ayardan pek memnun değildi en son karşılaştığımızda, yunanlar sorunsuz biniyor o da farklı mevzu :)

eğer cidden artık bunu satmam diyorsan bence garajlarla vs konuşup maddiyata göre riske girilebilir. ama şu ortamda kredi vs çekerek yapacaksan bekle dursun olduğu gibi :)

alperaslann
14-12-2016, 21:48
Cam tavanı veya tentesi olmaması daha bir asilik katmış bence. Asi duruyor :D maşallah

Draniela
14-12-2016, 23:22
td04 lü setup benim bildiğim tr de bi mito var fatihob un bir de punto vardı, ikisi de oem tjet yalnız.

1.4 8v den 16v ye çeviren var senin motoru Edirne de sorunsuz lpg li kullanıyor taksici abimiz ama turbo dönüşüm görmedim duymadım hiç o yüzden ne desek yalan :)

ama oem turbo olup td04 e çevrilenlerden de görünce neler yaşadıklarını yazarlar, mesela fatih ayardan pek memnun değildi en son karşılaştığımızda, yunanlar sorunsuz biniyor o da farklı mevzu :)

eğer cidden artık bunu satmam diyorsan bence garajlarla vs konuşup maddiyata göre riske girilebilir. ama şu ortamda kredi vs çekerek yapacaksan bekle dursun olduğu gibi :)

yalan yok kullandıkça seviyorum. satmak gibi bir planım yok kredi ile asla bu işe girmem. o yüzden 1 yıl falan görsel takılırım böyle keyifsiz gelmeye başladığında cepte para varken gönlümüze göre yaparız. Acaba direkt 1.4 180 hp abarth motor getirtilemez mi? oem oem takılırdık :D

Cam tavanı veya tentesi olmaması daha bir asilik katmış bence. Asi duruyor :D maşallah

cam tavan hakkında yorum yapamam hiç binmedim ama sunrooflu olana koltuk dik konumdayken kafam çarpıyordu :D

Asi olsun delikanlı 500 ü bu sonuçta :D

teşekkür ederim

levent
14-12-2016, 23:27
oem abarth motor şanzıman da getirilir ama biraz haddi hesabını geçer bana kalırsa, hem işletme ruhsat biraz prosedür kısmı da var :)

Draniela
14-12-2016, 23:30
oem abarth motor şanzıman da getirilir ama biraz haddi hesabını geçer bana kalırsa, hem işletme ruhsat biraz prosedür kısmı da var :)

Bulgara bmw götürüp komple aktarıyorlar ya öyle birşey yapılamaz mı? :)

Draniela
14-12-2016, 23:31
Bu arada fotoğraflar görünüyor değil mi? Düzeltmiştim ama umarım olmuştur

levent
14-12-2016, 23:32
Bulgara bmw götürüp komple aktarıyorlar ya öyle birşey yapılamaz mı? :)

Bağlantı varsa neden olmasın :) Evrakları olsun yeter, en kötü ihtimalle iki motoru da söküp kendi bloğunu kullanırsın ruhsat derdi olmaması için :)

BG den öte Yunanistan daha mantıklı bu arada Abarth vardır oralarda, Revlimit gibi bi firma da var :)

Rtzon59
15-12-2016, 17:38
abarth spoiler al tam tuzluk olsun ;)

fatihob
16-12-2016, 18:42
levent beni anmış :)

Türkiyede Tjet yüklemeyi deneyeceğime, Amerikan yükelemeyi denerim daha basit olur.

Arabanız turbolu olsaydı direkt kit satanlardan alın takın heyecan aramayın derdim ama atmosferikten turboya dönmek için önerebilceğim birşey yok.

Ben TD04-13T kombinasyonunu denedim. 1 pist bile tam randımanlı kullanamadım 3 senede, biraz benim ihmallerim biraz TR'deki kısıtlılıktan. En son C&B dereceli taktım (bu yaz), hızım 200 +-5 olduğunda boost kesiyordu, stop edip çalıştırmam gerekiyordu arabayı düzelmesi için. Ayrıca araba bazen 1.3bar, bağzen 1.8bar basıyordu falan. Özgün abiye gittim, coillerim çok alçakta ayarlı olduğundan dynoya çıkamadık, aks kesiyorum diye uzattığımız akstan dolayıda coilleri kaldıramadım. Özgün abi bir yazılım attı, dene dedi sonuç değişmedi, tekrar gitmeye üşendim satmayı kafaya koymuştum, son 1 kez piste çıkıp satcam dedim ve sattım :) Aslında işin sonuna gelmiştik, Özgün abi ile yol testlerine çıksam, o sırada yazıl atsa falan 230-250hp aralığında kullanabilirdim ama 7. senemdi MiTo ile ve aks kesmekten sıkılmıştım (4 senede 7kereden fazla aks kestim) o yüzden uğraşmadım.

Draniela
18-12-2016, 12:07
Ufak bir kar günceli çekelim :)

Bu kışlık lastik bir harika dostum :D

http://oi65.tinypic.com/2vun915.jpg

http://oi63.tinypic.com/2rf795c.jpg

http://oi66.tinypic.com/2ynibfc.jpg

http://oi63.tinypic.com/2j3ipgp.jpg

Draniela
18-12-2016, 12:11
Bağlantı varsa neden olmasın :) Evrakları olsun yeter, en kötü ihtimalle iki motoru da söküp kendi bloğunu kullanırsın ruhsat derdi olmaması için :)

BG den öte Yunanistan daha mantıklı bu arada Abarth vardır oralarda, Revlimit gibi bi firma da var :)

Oturduğum yerde herkes göçmen :D Bedava tatil yapmış olur yanımda götüreceğim kişi :D O değil de Romanya'dan biri 595 cabrioyu 10 bin euro ya almış bunu duyunca resmen başımdan aşağı kaynar sular döküldü :D

abarth spoiler al tam tuzluk olsun ;)

Komple body kit alacaktım da kıyamadım paraya çok fazla geldi :)

levent beni anmış :)

Türkiyede Tjet yüklemeyi deneyeceğime, Amerikan yükelemeyi denerim daha basit olur.

Arabanız turbolu olsaydı direkt kit satanlardan alın takın heyecan aramayın derdim ama atmosferikten turboya dönmek için önerebilceğim birşey yok.

Ben TD04-13T kombinasyonunu denedim. 1 pist bile tam randımanlı kullanamadım 3 senede, biraz benim ihmallerim biraz TR'deki kısıtlılıktan. En son C&B dereceli taktım (bu yaz), hızım 200 +-5 olduğunda boost kesiyordu, stop edip çalıştırmam gerekiyordu arabayı düzelmesi için. Ayrıca araba bazen 1.3bar, bağzen 1.8bar basıyordu falan. Özgün abiye gittim, coillerim çok alçakta ayarlı olduğundan dynoya çıkamadık, aks kesiyorum diye uzattığımız akstan dolayıda coilleri kaldıramadım. Özgün abi bir yazılım attı, dene dedi sonuç değişmedi, tekrar gitmeye üşendim satmayı kafaya koymuştum, son 1 kez piste çıkıp satcam dedim ve sattım :) Aslında işin sonuna gelmiştik, Özgün abi ile yol testlerine çıksam, o sırada yazıl atsa falan 230-250hp aralığında kullanabilirdim ama 7. senemdi MiTo ile ve aks kesmekten sıkılmıştım (4 senede 7kereden fazla aks kestim) o yüzden uğraşmadım.

Yahu bu kadar zahmetli iş mi bu işler... Ben de aşırı sabırsız biriyim dert sahibi olurum o zaman :/

wolkanku
19-12-2016, 08:28
konuyu kaçırmışım, harika olmuş, 500 ilanlarını açtıran 500 olmuş :)

Draniela
25-12-2016, 21:47
konuyu kaçırmışım, harika olmuş, 500 ilanlarını açtıran 500 olmuş :)

teşekkür ederim :)

Berkan
26-12-2016, 08:32
Konuya ortadan dalıyorum ama fatihob mito gittimi hadi canım inanmam :D

fatihob
27-12-2016, 22:13
Konuya ortadan dalıyorum ama fatihob mito gittimi hadi canım inanmam :D

7 seneden sonra bi garip oldum ama gittii valla. Facebooka bak görürsün yenisini.

Draniela Uğraştırıcı şeyler. Heycan istiyorsan gir böyle bişiye ama sabırsızlığın kötü birşey. Bi aksilik olur 15-20gün el bile sürmeden araba bekler bir köşede.