PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Telefonuma gelen mesaj!

Maxi
13-12-2016, 12:41
bu ne ayaktır sizce? fake midir

http://i.hizliresim.com/LZANL0.jpg

ottoman32
13-12-2016, 12:44
abi iş bankası sürekli uyarıyor dolandırıcılar bu tür mesajlar atıyor itimat etmeyin diye

ikuybu
13-12-2016, 12:46
böyle mesaj atan hukuk büroları var gerçek olabilir ama aynı taktikle dolandırmaya çalışanlarda var.

MeRtCaN
13-12-2016, 12:46
banada sureklı avea hatının borcundan bahseden bır mesaj gelıyor
aradım gecen ayak yapıyorlar boyle arkadan konusmalar fln gelıyor

avukatıma soyledım
hıc ugrasma sahte dolandırıcı olduklarını soyledı
sureklı e devlet den takıp edıyorum herhanı bır borcum yok kımseye
pek kaıleye almamak gereklı boyle seylerı

ef186
13-12-2016, 12:53
Gerçek bir hukuk bürosu ve avukat ise bu tip bir dolandırıcılığı deneyeceğini sanmıyorum.

YETİMOĞLU HUKUK BUROSU RESMİ WEB SİTESİ (http://www.yetimogluhukuk.com/ILETISIM.html)

Burda ara bir sor mesajı sizmi attınız laayn diye ;)
Eğer attılarsa borçla ilgili detay talep et ve bankadan teyit et.

suk3b3
13-12-2016, 13:07
Başkan ara numarayı tamam ödeyecem de. Migros clup kartinin numaranı ver uğraşsın dursun pezrvrnkler asgsga:))

Maxi
13-12-2016, 13:24
aradımm (firmanın kendi telefonundan)
firma gerçek, iş bankası müşterileriymiş o numara da doğru , ilgili bölüme aitmiş
bölümdeki elemanlar dışardaymış
telefonu açan kişiye dedim isim yanlış, ayrıca borcum falanda yok?, iş bankasıyla işimde olmadı
bazen tel numaralarını yanlış yazıyorlar formlara muhtemelen öyledir falan dedi
beni arayacaklar (umarım)

individual
13-12-2016, 13:27
Yetimoğlu Hukuk Burosu Şikayet ve Sorunları (https://www.sikayetvar.com/yetimoglu-hukuk-burosu)

Abi öncelik'le bankayla iletişime geçin bence gerçekten böyle bir borcunuz varmı ? Borcunuz olsa banka avukat'dan önce sizle iletişime geçerdi herhalde.

AliGizda
13-12-2016, 13:46
Önceki hat sahibinin borcu olabilirmi abi? Artık millet evi barkı telefonu herşeyi değiştirip kaçıyormuş, yeni trend bu.
Şu an oturduğum eve haciz kağıdı geldi önceki kiracı adına, evde bulamadıkları için haciz işlemi yapamamışlarmış bir dahaki seferde de evde olmazsak çilingirle açıp gireceklermiş. Bunları aradım bi güzel sıvadım eski kiracının peşine düştüler.

onursumer
13-12-2016, 14:07
benim evime bi haciz borc kağıdı geldi bayağı once ad soyad doğru ama geri kalan herşey yanlış , aradım firmayı , 1 saat sonra arayıp isim benzerliği olmuş kusura bakmayın diyerek ozur dilediler

genelde firmalar kişinin kendisinin olup olmadığına bakmıyorlar adres telefon ne varsa yapıştırıyorlar mesajı tebligatı vs

burak10
13-12-2016, 14:31
edevletten kontrol edin, değilse sallamayın

powERS
13-12-2016, 16:10
şu sondaki b200 kodu da

B200 Bilimcell İletişim Hizmetleri Ltd. Şti. Kullanılıyor

iletişim şirketiyle alakalıymıs

bana vodafone bu gun boş
b003 diye msj att.

daa önce de bu tarz bir msj gelmişti komple yanlış ama .

dasemert
13-12-2016, 16:55
Abi bana klasik çağrı merkezi muhabbeti geldi.Bence fake yani eğer mesajdaki isim sizin değilse gerçek adınızı vermeyin sorarlarsa da.

dgoo
13-12-2016, 17:06
aradımm (firmanın kendi telefonundan)
firma gerçek, iş bankası müşterileriymiş o numara da doğru , ilgili bölüme aitmiş
bölümdeki elemanlar dışardaymış
telefonu açan kişiye dedim isim yanlış, ayrıca borcum falanda yok?, iş bankasıyla işimde olmadı
bazen tel numaralarını yanlış yazıyorlar formlara muhtemelen öyledir falan dedi
beni arayacaklar (umarım)

Yıllar önce aynı durum başıma geldi. Haliyle bende işkillenip gidip bankaya sormuştum.
Hukuk bürolarının o vesileyle öğrenmiştim. Bankadan teyid alıp borcu 4 te 1 i ile ödedim kurtuldum(kalan borcun anaparasınında yarısını)
Borcu ödeyince yazı gönderiyorlar. zaten banka bunlara devir etmişse banka sisteminde borcunuz gözükmez.
Banka hangi hukuk bürosuna devretmiş bunu öğrenmeye bakın.

Maxi
13-12-2016, 17:13
Yıllar önce aynı durum başıma geldi. Haliyle bende işkillenip gidip bankaya sormuştum.
Hukuk bürolarının o vesileyle öğrenmiştim. Bankadan teyid alıp borcu 4 te 1 i ile ödedim kurtuldum(kalan borcun anaparasınında yarısını)
Borcu ödeyince yazı gönderiyorlar. zaten banka bunlara devir etmişse banka sisteminde borcunuz gözükmez.
Banka hangi hukuk bürosuna devretmiş bunu öğrenmeye bakın.

benim iş bankasıyla bir alakam yokki, üstelik isim ve soyisimde tutmuyor

arda35
13-12-2016, 17:14
İsim yanlışsa dikkate almayın, engelleyin gitsin. Muhatap olmaya gerek yok. Arada beni de eski çalışanlar için arıyorlar, avukat yamaklarını bir güzel kalaylayıp kapatıyorum.

orhansah
13-12-2016, 17:16
bu ne ayaktır sizce? fake midir

http://i.hizliresim.com/LZANL0.jpg

iş bankasıyla hiç işiniz olmadıysa nasıl borcunuz olabilirki başkan? ha için rahat etsin istiyosan bankayı ara ver tc kimlik numaranı borç var mı yok mu öğrenirsin.

Maxi
14-12-2016, 23:50
Bence bu tip tuhafliklara onem vermek lazim
Zira etrafimiz dolandiricilarla cevrili
Bir suru haber okuyoruz, yok adamin adina hat cikarmislar, yok kredi cekmisler
Haciz gelince haberi oluyor insanin
Nufus cuzdani fotkopileriyle bile bir suru 3 kagitlar donuyor degilmi?

Bu arada avukatlik burosundan aradilar
Tel numarasi yanlis yazilmis olmali duzelteceklermis.

B-Devi
15-12-2016, 07:41
Mesajı iş bankası atsaydı şayet;
- ISBANKASINA OLAN BORCUNUZ yerine 43534534 (falanca numaralı) hesabınıza ait borcunuz derdi.
- İmla kurallarına ve noktalamalara dikkat ederdi, ISBANKASINA demezdi :D

Daha dikkatli incelesem o mesajın kolpa olduğuna dair en az 2-3 kanıt daha bulurdum ama mesai başlamak üzere kusura bakmayın.
Ve dolandırıcılara dikkat diyorum...

Maxi
15-12-2016, 08:07
Mesajı iş bankası atsaydı şayet;
- ISBANKASINA OLAN BORCUNUZ yerine 43534534 (falanca numaralı) hesabınıza ait borcunuz derdi.
- İmla kurallarına ve noktalamalara dikkat ederdi, ISBANKASINA demezdi :D

Daha dikkatli incelesem o mesajın kolpa olduğuna dair en az 2-3 kanıt daha bulurdum ama mesai başlamak üzere kusura bakmayın.
Ve dolandırıcılara dikkat diyorum...

mesajı atan yer gerçek
yukarda yazdıklarımızı tam okuyunuz

kelalper
15-12-2016, 09:46
bana ortağım ile dükkanı devrettiğim ortak kumpas kurdular. Eve noterden ihtar geldi yapılan protokole uyulmadı diye. Amk alacağım bi ton para var ortada imzaladığım protokol yok. Noter devralan kişinin tanıdığı noter. İçerisi hınca hınçken 1 dakikada devri yapmıştı. Avukata sordum itiraz falan çekme ben halledicem dedi. Noteri aramış protokolü istemiş. Protokoldeki imza benim değil ama ortağın imzası gerçek. Demiş bu protokol nerede yapıldı. Burada noterde. Alper Bey orada mıydı? Hayır. Kim imzaladı. Ortağında vekalet varmış o imzaladı. Vekalet örneği? Yanında yokmuş. Peki vekaleti olan adam neden sahte imza kullansın kendi imzası yerine. ık mık işte bilemiyoruz falan. Son durum noterin başı dertte bi ceza kesildi şu anda soruşturması sürüyor. Benim ortak ve devralan herif için ayrı dava açıldı. İcrada da senetler için ayrı dava var. Ortağın çalıştığı yerin de davadan haberi oldu işten çıkarıldı ama hala sinirim bitmedi temiz temiz ikisini bi arada dövemedim diye.

B-Devi
15-12-2016, 11:34
mesajı atan yer gerçek
yukarda yazdıklarımızı tam okuyunuz

"Mesajı iş bankası atsaydı şayet" diye başladım. Yani bankadan olamaz diye ekliyorum.