PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : izmitte muayene SON!

CKN
02-12-2008, 22:14
cuma gunune kadar izmit muayene istasyonu TÜV e gececekmiş.. yaptırdınız yaptırdınız...

Schumi
02-12-2008, 22:29
Bu gün tam gece yarısı saat 5.30 civarı arkadaşımın aracını alarak marş bastık ve İzmit yoluna düştük. Gittiğimizde muayne istasyonu içeriside 50 civarı araç vardı. Yol tarafında oluşan kuyrukta ise tam tamına 90'ıncı araç olduk. Yani önümüzde 140 araç vardı. 2 saati aşkın bekleyiş sonunda mesai saati başladı ve sıra ilerlemeye başladı. Araç ile sırada iken oradaki vezneden 110 ytl muayne harcı yatırıldı ve temiz kağıdı alındı. Araç sırası çabuk ilerliyor. Önümüzde 5 araç varken 12-13 arası yemek molasına denk geldik. Saatler 13ü gösteriyorken tekrar işlemler başladı. Bu sırada araç sahibini kayıt ve mühür sırasına soktuk. Aracımıza baktılar eksoz muaynesi yok diye bizi gebzeye göndermek istediler. Kesinlikle para teklif etmeden 2-3 laf yaparak (bu konuda çok iyiyimdir :D) o kısımı görmezden gelerek imzayı attırdık. Sonra büyük deftere kayıt ve arkasına mühür ile mutlu sona ulaştık. Saat 14 civarında İstanbul yollarını aşındırmaya başlamıştık bile. İzmit'te son bikaç gün varken gitmekte kararsız olan arkadaşlara klavuz olur inşallah. Bu arada konuştuğumuz bi kişi şöyle dedi.
- Sabah namazından biraz önce bir vakitta (ki bu takribi 5 oluyor) evden çıktım. Yürüyerek 10 dk evim araba ile 5 dk da geldim. İçeride 20 araç vardı. :D

CKN
02-12-2008, 22:42
yada gitmeyin sizin yerinize baskası gitsin :D 200 ytl

aca-R
02-12-2008, 22:46
bursadakılerın cogu bileciğe gidio arkadas filmi camlarla geçti :D adam demıs bugun 100 e araca baktysam 97 si bursalı :D bu tüv cok sakat galiba araba cürüğü cargı var die yapmıomus muayenıyı :S

emr_
02-12-2008, 23:06
ıspartada gecmemişler bi ilcesinde cürük arabayı yaptırdık :D

onurdemir
03-12-2008, 07:55
Balıkesir'de de halen eski sistemle devam ediyor. İzmir, Manisa, Bursa hatta İstanbul'dan gelenler var. Bir yangın tüpünün kaç kere el değiştirebileceğine şahit oldum :D En çok dikkat edilen şey elbette şasi numarasıyla ruhsattaki numaranın tutması. Onun dışında eski istasyonlarda çok da fazla bişeye bakmıyorlar. Daha önceden ben çok uyarılar yapmıştım fakat bir takım arkadaşlar olmaz öyle şey diyerek bana sert çıkışmışlardı. :) Önümüzdeki aydan sonra da olacakları söylüyorum sizlere: Trafik polisleri çevirmeleri arttıracak, daha fazla yerde kontrol yapacaklar ve muayene yaptırmayanları trafikten men edecekler. Rüşvet olayları artacak vs.vs.vs. Nasıl? Senaryo güzel değil mi? Ama olacağı bu! Bence bir an önce eski sistemle yaptırabileceğiniz yere aracınızı götürün. Benim otomobilim olsa şu an İzmit'teki muayene istasyonunun önünde yatar kalkardım :D

CKN
03-12-2008, 12:03
Afyon Burdur Bucak ta eski sistem devam ediyor..

tolga900
03-12-2008, 12:51
ben bugün tüvde yaptırdım sabah 7:30 da ordaydım 1 de bitti tam öfff. ayrıca bizim burda ilk yardım setinin tamammını 0 ytl ye kirayada veriyorlar araç sırasıda satıyor deynekçiler :D

nicomedia
03-12-2008, 13:15
160 ytl ve ruhsatı verdim takipcime 1 saatte halletti saolsun hiç öle sıra felan nedir bilmem bu zamana kadar :D bundan sonrası allah kerim

levent
03-12-2008, 13:56
babamın trafikten bi arkadaşı götürdü bizim aracı geçen hafta, xenona ağır kusur yazmışlar (ki yeni ayarlandı 10 gün kdr önce) filmlere bişey dememişler (yanlar 1 arka cam 2 numara).

bugün tekrar gidicekti normal ampülleri takıp, yangın tüpü vs de sağolsun babamın arkadaşı halletmiş :D