PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Intercity Megane Cup 2017

ef186
16-12-2016, 11:45
http://intercitypark.com/assets/intercitypark.com/img/cup-series/meganecup.png

http://intercitypark.com/assets/intercitypark.com/img/cup-series/meganecup-intro.jpg

Arkadaşlar,
Bu sene yeni ve hızlı bir kupamız daha oldu. 2017 'de 40 pilot ile Intercity Megane Cup'a başlıyoruz.
Bu kupamız ile ilgili sormak istediklerinizi buradan bana sorabilir ve Intercity İstanbul Park | Intercity Megane Cup (http://intercitypark.com/intercitymeganecup) web sayfasından kaydınızı yaptırabilirsiniz.

Amatör ve tecrübeli her sürücüye açık olan Intercity Megane Cup, Intercity Clio Cup ve Intercity Caterham Cup arasındaki boşluğu dolduruyor. 160 beygir gücünde Renault Megane otomobiller ile düzenlenecek serimizde rekabet en üst seviyede olacak.
Bu proje ile aynı zamanda sürücüleri trafik teröründen koruyacak sportif bir etkinliği hayata geçiriyor.

Dünyanın en iyi pistlerinden birinde koşulacak olan Intercity Megane Cup motor sporlarına başlamak isteyen herkesin katılımına açık.

Trafik teröründen uzak kalabileceğiniz, içinizdeki hız ve yarış tutkusunu doyasıya yaşayabileceğiniz, alacağınız eğitimle pistte yarışmanın keyfini sonuna kadar çıkartabileceğiniz, heyecan dolu bir fırsat.

Hayallerinin peşinden son sürat giden herkesi bekliyoruz!

Otomobil:
Renault Megane Cup
1.600 Dci
Modifiye edilmiş halde 160 HP
6 ileri manuel vites kutusu
FIA standardında ve TOSFED onaylı OMP roll-cage
Policarbon camlar
Braid özel yarış jantları
KW süspansyon ekipmanları
OMP güvenlik ve yarış ekipmanı (direksiyon, pedalkit vb.)
6 nokta yarış kemeri
yarış koltuğu
otomatik yangın söndürücü.

Katılım Şartları :

7 Yarış
Otomobil
Sigorta
servis
yakıt
lastikler
Pist ve sportif organizasyon
Gün içindeki yemek içecek, çay ve kahveler
Kupalar ve ödüller

33.000TL +kdv / kişi
(7 yarış,Eğitim ve seçmeler dahil ekipman hariç paket fiyatıdır.)

• Sigorta, olası bir kaza durumunda, hasarın, 2.500 liraya kadarki bölümü sürücüye ait olmak üzere, hasarın tamamını kapsar.
• • Fiyatlara KDV dahil değildir

Ekipman
Kask, hans
Tulum, eldiven, ayakkabı
Yanmaz içlik, çorap balaklava

€ 1.100,- / kişi

• OMP mağazamızda ayrıca her türlü yarış, yüksek performans malzeme, kıyafet ve aksesuar satılmaktadır.
• • Fiyatlara KDV dahil değildir

dirk
17-12-2016, 15:26
Fiyatlar Benim için inanılmaz yüksek keşke firmalar sponsor olsa maaşlı çalışanlar için zor bir yarış olacak gibi

ef186
17-12-2016, 15:30
Fiyatlar Benim için inanılmaz yüksek keşke firmalar sponsor olsa maaşlı çalışanlar için zor bir yarış olacak gibi

Yurt dışında bu paralara bu şartlar altında 7 yarış yapmak mümkün değil. Maaşlı çalışan için zor olabilir orada da Clio Cup var daha uygun bütçeli.

B16
17-12-2016, 16:59
Renault İngiltere ve Fransa sayfalarına baktım. 160'lıklarda sadece EDC var. Bu araçlar 130hp yazılım veya boxlı mı?

Birde lastikleri merak ettim. Cliolarda Petlas vardı (yanlış hatırlamıyorsam) bu araçlar hangi lastik ile geliyor?

Galip
17-12-2016, 17:19
Renault İngiltere ve Fransa sayfalarına baktım. 160'lıklarda sadece EDC var. Bu araçlar 130hp yazılım veya boxlı mı?

Birde lastikleri merak ettim. Cliolarda Petlas vardı (yanlış hatırlamıyorsam) bu araçlar hangi lastik ile geliyor?

modifiyeli diyorlar anladığım kadarıyla

RedCan
17-12-2016, 18:52
Yarıştan sonra araba bizde kalıyor değil mi ? :D

ef186
17-12-2016, 19:22
Yarıştan sonra araba bizde kalıyor değil mi ? :D

Normalde böyle bir uygulamamız yok ama bu bedelin üzerine aracın değeri olan yaklaşık 170 bin tl daha ödersiniz sizin için Birtane hazırlayabiliriz komik arkadaşım.

ef186
17-12-2016, 19:28

130hp gtline Manuel sanzuman modeli üzerine yazılım ve downpipe gibi geliştirmeler ile 160hp olmakta.
Lastikler clio cup ta lassa idi . Bu kupamız da performans serisi Bridgestone yada lassa lastik kullanılacak.

ef186
17-12-2016, 19:38
modifiyeli diyorlar anladığım kadarıyla

Doğrudur açıklamalarda belirtildiği gibi modifiye edilmiş hali ile.

McKrop
17-12-2016, 20:47
Arabalar muazzam olmuş KW, OMP, policarbon cam, yarış koltuğu, +hp falan acayip heyecanlandırdı. Çok iyi süreler çıkacaktır. Bridgestone yakışır bu setupa :) s001... Her neyse öyle böyle özenmedim yaa :( evi arabayı satıp koşarak gelicem az kaldı :(

Mehmetmert
17-12-2016, 22:10
-Clio Cuptan çok daha zevkli olacağı kesin fiyatta yapılanları düşünülünce aslında çok normal.Sırf şu arabadaki güvenlik ekipmanları Dünya para...
-Şuda var mesela ben benim arabamla çıksam takla atsam 65.000tl direkt çöpe,ayrıca bunlar kadarda güvenli olmayacak...
-Benim,memur kesim...vs için zaten uzak işler.Benim piste gelip çıkmam için git gel 2500km yol yapmam + kalıcak yer masrafım zırt pırt uçar gider lüx yani bize...
-Şöyle güzel gelirim olsa,şirketim falanda olsa gözümü kırpmam girerim ileride inş :)
-Yazılımı kim yaptı acaba ben onu merak ettim,custom sonuçta her arabada aynısı yoksa sıkıntı olur bence :) Buna bir önleminiz oldumu acaba merak ettim? ESP açıkmı kapalı mı yarışıcak acaba yarışanlar?

levent
17-12-2016, 22:24
-Clio Cuptan çok daha zevkli olacağı kesin fiyatta yapılanları düşünülünce aslında çok normal.Sırf şu arabadaki güvenlik ekipmanları Dünya para...
-Şuda var mesela ben benim arabamla çıksam takla atsam 65.000tl direkt çöpe,ayrıca bunlar kadarda güvenli olmayacak...
-Benim,memur kesim...vs için zaten uzak işler.Benim piste gelip çıkmam için git gel 2500km yol yapmam + kalıcak yer masrafım zırt pırt uçar gider lüx yani bize...
-Şöyle güzel gelirim olsa,şirketim falanda olsa gözümü kırpmam girerim ileride inş :)
-Yazılımı kim yaptı acaba ben onu merak ettim,custom sonuçta her arabada aynısı yoksa sıkıntı olur bence :) Buna bir önleminiz oldumu acaba merak ettim? ESP açıkmı kapalı mı yarışıcak acaba yarışanlar?

Birebir aynı yazılımı klonlayıp denenen aynı spec 1.6 tdi lar arasında 3 boy oynayabilirken, acaba efsunlu araçlar olacak mı diye düşünmüyor değil insan.

33+ kdv baya yüksek mebla tabi nu rakamları karşılayabilecek insanlar katılım sağlayacaktır, bizi açıyor kısacası her zamanki gibi :)

snrk
17-12-2016, 22:25
Buğra hocam buna katılırsak ilk bir kaç hafta pist günlerine katılamıyoruz değil mi?

ef186
18-12-2016, 10:03
Buğra hocam buna katılırsak ilk bir kaç hafta pist günlerine katılamıyoruz değil mi?

Aynı gün değil ama diğer gün ( cumartesi yarisiyorsaniz pazar gibi ) katılabilirsiniz.
Clio Cup ta ilk 2 ayak katilamiyorsunuz . Clio Cup sadece amatörler için yapılıyor megan artık başka bir seviyede .

ef186
18-12-2016, 10:05
Birebir aynı yazılımı klonlayıp denenen aynı spec 1.6 tdi lar arasında 3 boy oynayabilirken, acaba efsunlu araçlar olacak mı diye düşünmüyor değil insan.

33+ kdv baya yüksek mebla tabi nu rakamları karşılayabilecek insanlar katılım sağlayacaktır, bizi açıyor kısacası her zamanki gibi :)

Klon yazılım yaparsanız söylediğiniz doğru. Allaha şükür ekipman eksiğimiz yok pistte. Dynomuz da mevcut ayarlar ve kontroller ciddi bir ekip tarafından yapılmaktadır. Merdiven altı yazılım ile işimiz olmaz ;)

levent
18-12-2016, 15:30
Klon yazılım yaparsanız söylediğiniz doğru. Allaha şükür ekipman eksiğimiz yok pistte. Dynomuz da mevcut ayarlar ve kontroller ciddi bir ekip tarafından yapılmaktadır. Merdiven altı yazılım ile işimiz olmaz ;)

Hepsi dynoda aynı veriyi verdiyse sorun yok abi, yoksa "senin araban efsunlu" tarzı söylemler olmasın :)

ef186
18-12-2016, 16:10
Hepsi dynoda aynı veriyi verdiyse sorun yok abi, yoksa "senin araban efsunlu" tarzı söylemler olmasın :)

Öncelikle kupalarımızın hepsinde eşitlik esastır. Hem hazırlık hemde sezon içinde araçlar teknik kondusyonlari aynı olacak şekilde takip edilmekte, dynoya çıkarılmaktadır.
Birde zaten otomobiller yarış öncesinde kura ile belirlenmekte yani sezon boyunca aynı otomobili kullanmiyor kimse. Dediğim gibi eşitliği sağlamak için tüm önlemler alınmış durumda. Burda kazananın pilotaji kazandir geri kalan etkenler aynı.

rebeloghy
19-12-2016, 08:48
Peki tur clio cup'taki gibi kısaltılmış güzergah mı olacak yoksa tam tur açık mı olacak ?

ef186
19-12-2016, 09:05
Peki tur clio cup'taki gibi kısaltılmış güzergah mı olacak yoksa tam tur açık mı olacak ?

Megane Cup ta 1 haftasonu uzun , bir haftasonu kısa Pist kullanılacak. Sezon bu şekilde akacak .

Eworen
19-12-2016, 10:13
Merak ettiğim bi detay var
Neden dizel ? özel bi nedeni var mı ?
Clio da dizel di buda dizel
Şahsen katılacak bütçem olsa sadece dizel diye asla katılmazdım ama mesela megane rs falan olsa uça uça gelirdim muhtemelen veya en azından aynı güçlerde benzinli bi araç keyfi çok çok daha arttırmaz mıydı ?

ef186
19-12-2016, 10:52
Merak ettiğim bi detay var
Neden dizel ? özel bi nedeni var mı ?
Clio da dizel di buda dizel
Şahsen katılacak bütçem olsa sadece dizel diye asla katılmazdım ama mesela megane rs falan olsa uça uça gelirdim muhtemelen veya en azından aynı güçlerde benzinli bi araç keyfi çok çok daha arttırmaz mıydı ?

Dizel seçilmesinin özel bir sebebi yok. Tabi Rs dediğinizde işletme maliyeti vb. hususlarda giriyor devreye ancak bizim planladığımız ürün bu. Caterham Cup var yıllık katılım bedeli 105.000TL+kdv . O araç benzinli , Sıralı şanzumana sahip 2015 model 0 km safkan yarış otomobili megane rs cup yapılacak olsa o da yaklaşık bu bedellere gelecektir işletme maliyeti, aracın fiyatı gibi etkenler çok önemli. Cliodan başlayarak her bütçeye uyacak kupalar üretmek herkesi yarıştırabilmek amacımız. Yoksa şuan garajda 25 adet 2016 model 0km Porsche GT3 yarış otomobili de hazır yarışmayı bekliyor. Intercity İstanbul park olarak yaptığımız motor sporları yatırımı ile hedeflediğimiz Clio Cup'tan Porsche GT3 Trophy Turkey'e kadar geniş bir yelpaze içinde herkesin bu tadı alabilmesi.
Komik bir dostumuzun deyişi ile para/çokomel eğrisi durumu diyelim :)

snrk
26-12-2016, 19:22
İmzayı attık bakalım hayırlısı :D

ef186
27-12-2016, 01:40

Pist günlerinden Motorsporlarına hoşgeldin :)

snrk
27-12-2016, 09:54
Pist günlerinden Motorsporlarına hoşgeldin :)

Hoşbulduk :) Kana giren virüs yayılıyor. Yok mu bunun bir çaresi doktor bey :D

oabayram
27-12-2016, 10:18
keşşşşke bi sponsorumuz olllssaa :)

mrbars
27-12-2016, 12:05

ooo hayırlı olsun. Megane mı, Clio mu?

ef186
27-12-2016, 12:06
Hoşbulduk :) Kana giren virüs yayılıyor. Yok mu bunun bir çaresi doktor bey :D

Ben kendime bulamadım çare:) Birkez başladımı devamı geliyor :)

snrk
27-12-2016, 12:19
ooo hayırlı olsun. Megane mı, Clio mu?

Saol baybars hocam. Megane'a katılıyorum. Taktikleri sizden alırız artık :) Siz katılıyor musunuz ?
Bu arada tebrikler genel klasmanda üçüncü olmuşsunuz sanırım.

mrbars
27-12-2016, 12:34
Saol baybars hocam. Megane'a katılıyorum. Taktikleri sizden alırız artık :) Siz katılıyor musunuz ?
Bu arada tebrikler genel klasmanda üçüncü olmuşsunuz sanırım.

Megane hayırlı olsun. Güzel kupa olacak. Intercity 2016'da ilk kupasında dahi organizasyon konusunda güzel iş çıkardı, bu sene daha da iyi yapacaklarını düşünüyorum.

Senin kendi arabanla çıkacağın pist günleri için de kendini muazzam geliştireceğin bir yıl olacak. 2-3 ayak sonra ne dediğimi anlayacaksın :) Tekrar hayırlı olsun.

onur_S
27-12-2016, 18:22
Guzel is ancak zengin sporu olmus. Yurtdisinda bu paraya yoktur ama bizde euro kazanmiyoruz. Umarim ileride daha ulasilabilir olur ve daha cok katilim olur, futbol harici biseyler de yapariz milletce.

mrbars
02-01-2017, 15:02
Guzel is ancak zengin sporu olmus. Yurtdisinda bu paraya yoktur ama bizde euro kazanmiyoruz. Umarim ileride daha ulasilabilir olur ve daha cok katilim olur, futbol harici biseyler de yapariz milletce.

Clio Cup bütçe olarak uygun. Bu arada motorsporları mekanik bir dal olduğundan, maalesef ciddi maliyetli bir spor. Intercity; mekanik, araç hasarı, yarış günü başına 100'e yakın görevli vs. derken aslında maliyetlerin ciddi bir kısmını kendisi üstleniyor. Araçların satın alma ve yedek parça maliyetleri arttıkça da, ileride bu fiyatlar düşmez, giderek artacaktır. Alternatif olarak Volkicar V1 ve Opel Cup var; onlarda da fiyatlar belli.

ef186
27-03-2017, 17:24
Evet arkadaşlar tüm kupalarda son koltuklar niyetiniz varsa kaçırmayın...

mrbars
24-04-2017, 10:37
Cumartesi günü öğleden sonra, Megane ve Clio Cup için antreman open pit günüydü. 4 saat boyunca, araçla shortcutlı ve tam turu pist üzerinde döndük.
90 HP Clio ile 3 dakika altına rahatça inilebiliyor.
130+ Megane ile 2.42 döndüm.