PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kısa dönem askerlikte otopark sorunu

driver_can
16-12-2016, 12:33
Kısmetse şubat ayında kısa dönem askere gideceğim.Mecidiyeköyde oturuyorum aracım normalde abone olduğum kapalı otoparkta kalıyor.Ücret olarak zaten yüksek Bi mebla 300 lira ödüyorum.Bu sabah baktım yazı koymuşlar araca 330 olacak diye.Anahtar istemeyen Bi yer benim bıraktığım otopark.Diğerleri hep apartman altı ileri geri oynatan sürekli otoparklar.Daha uygun fiyatlı uzun süreli araca bişey olmayacak şekilde güvenli otopark bilen arkadaşlarımız var mı?Valla askerlikten daha çok araba dert oldu bana.Yılda 4 bin lira otopark ücreti cidden yüksek bir rakam çünkü.

2jz
16-12-2016, 12:44
Askerliği nerede yapacaksın? Çok uç bir yerde yapmayacaksan arabayla gidip hafta sonu kullanabilirsin. Arkadaşımın abisi edirnedeydi. Arabayı hafta sonu çarşı izninde kullanıyordu.

İbrahim33
16-12-2016, 12:50
Getir bizim siteye koy :) yazın güneş , kışın yağmur görmez :D arada birde marş vururuz herhalde :) yada şaka bi yana aracın golf 7 herhalde. hızlı satabileceğin bir araç. Duran arabaya vergi ödeyeceğine satıp parayı bankaya atsan bankadada üstüne 3-5 kuruş birşey eklense iyi olmaz mı sence ?

individual
16-12-2016, 13:01
Askerliği nerede yapacaksın? Çok uç bir yerde yapmayacaksan arabayla gidip hafta sonu kullanabilirsin. Arkadaşımın abisi edirnedeydi. Arabayı hafta sonu çarşı izninde kullanıyordu.

Katılıyorum zamanında bende öyle yaptım.

Gideceğiniz yer uzak bir yer değilse götürün orda daha uygun bir yer bulursunuz.Yada şişli'de kapalı otopark var bu migros'un ordan fulya'ya inerken sağda şişli nova baran plaza'nın biraz altında kalıyor.

fatih_selvi
16-12-2016, 13:02
Bölgelere göre İspark'ın katlı otoparkları var. Mesela ben Bayrampaşa'da oturuyorum aylık ücreti 140 TL. Anahtar sizde kalıyor. Aracınızı alt katlarda ücra bir köşeye çekip brandalarsanız kimse dokunmaz.

onurc
16-12-2016, 13:05
özdileğe çek ücretsiz,istediğin kadar kalsın (:

driver_can
16-12-2016, 13:08
Giderken götürme fikri benimde aklımda en azından usta birliğine götürüp orda Bi otoparka bırakırım fiyatlar daha uygundur diye düşünüyorum.Gültepe de arkadaşım isparka 140 öderken ben Mecidiyeköy'de 250 ödüyordum.Orda Bi problem oldu görevlilerle bende Profilo plaza otoparkına koymaya başladım.Aracımı sıfır aldım 6 aylık.Kasko sigorta problem değil de gelince nişanım falan olacak alışveriş vs.yine araba almakla uğraşmak pek istemiyorum.Eski alisamiyenşn YANINDA katlı otopark var eve biraz uzak diye koymamıştım orası da 220ydi sanırım.Olmadı orda tek arabalık Bi yer bulup orası da aklımda.

driver_can
16-12-2016, 13:09
özdileğe çek ücretsiz,istediğin kadar kalsın (:

Özdilek aklımda aradım abonelik Yok Dedi.Araç sıkıntı olmaz mı orda 6 ay?Bilgi falan istiyoruz tek gün kalırsa gece uzun süreli izin vermezler falan Dedi danışma?

rahmitanir
16-12-2016, 13:12
Er'in sivilde araba kullanması yasaktı diye hatırlıyorum. O sebeple "çarşı izninde kullanırsın" olayı yaş olabilir.

driver_can
16-12-2016, 13:14
Er'in sivilde araba kullanması yasaktı diye hatırlıyorum. O sebeple "çarşı izninde kullanırsın" olayı yaş olabilir.

Bende öle biliyorum ama kullanmak çok sıkıntı değil kullanmasam da olur güvenli uygun fiyatlı Bi yer bulup yatırdıktan Sonra gerisi önemli değil.

onurc
16-12-2016, 13:16
Özdilek aklımda aradım abonelik Yok Dedi.Araç sıkıntı olmaz mı orda 6 ay?Bilgi falan istiyoruz tek gün kalırsa gece uzun süreli izin vermezler falan Dedi danışma?

max 1 hafta bıraktıgım oluyor benim.numara var üzerinde arayan soran yok.danışmaya sorarsan hali ile izin yok der.istersen metrocitye çek.en güvenlisi.parasını veririm diyorsan.arada bir aileden biri gider kontrol eder.

powERS
16-12-2016, 13:27
kohne biryerde arabanın sıgacagı kadar dukkan bulabılme ıhtımalın ?

Nameless34
16-12-2016, 13:28
akmerkez en son aylik 250 tl idi eger zam yapilmamissa en alt mavi katta kuytu bir köşe bulursanız toz bile tutmaz aracınız.

driver_can
16-12-2016, 13:41
akmerkez en son aylik 250 tl idi eger zam yapilmamissa en alt mavi katta kuytu bir köşe bulursanız toz bile tutmaz aracınız.

Akmerkezde çalışıyorum.Abonelik almıyorlar falan muhabbetleri yapıyorlar.İlk aklımdaki yer şuan burası yönetimle görüşüyorum bakalım.

onursumer
16-12-2016, 13:43
Kısmetse şubat ayında kısa dönem askere gideceğim.Mecidiyeköyde oturuyorum aracım normalde abone olduğum kapalı otoparkta kalıyor.Ücret olarak zaten yüksek Bi mebla 300 lira ödüyorum.Bu sabah baktım yazı koymuşlar araca 330 olacak diye.Anahtar istemeyen Bi yer benim bıraktığım otopark.Diğerleri hep apartman altı ileri geri oynatan sürekli otoparklar.Daha uygun fiyatlı uzun süreli araca bişey olmayacak şekilde güvenli otopark bilen arkadaşlarımız var mı?Valla askerlikten daha çok araba dert oldu bana.Yılda 4 bin lira otopark ücreti cidden yüksek bir rakam çünkü.

avm ler ile goruş bizim burda capacity avm de yıllık 2000tl civarı abonelik otoparkta güzel bir yer bulur koyarsın

M U R A T
16-12-2016, 13:45
site de oturan tanıdık araştır bence hem hiç para vermezsin

KGüneyli
16-12-2016, 13:45
Düşünürsen batısehirde oturuyorum, gel bırak otoparka kimse karısmaz etmez.

aslan
16-12-2016, 13:46
Mecidiyeköyde hangi otoparka bırakıyorsun?

Ferhat_V
16-12-2016, 13:50
karaköyde kapalı bir otopark vardı apartman şeklide fiyatı bilmiyorum ama görüş istersen..olmazsa ispark hava atatürk havaalanı altındaki otoparkla aylık olarak görüş..

driver_can
16-12-2016, 14:09
avm ler ile goruş bizim burda capacity avm de yıllık 2000tl civarı abonelik otoparkta güzel bir yer bulur koyarsın

Araştırıyorum teşekkür EDERİM.

Düşünürsen batısehirde oturuyorum, gel bırak otoparka kimse karısmaz etmez.
Teşekkürler teklifiniz için artık bulamazsak son çare değerlendireceğim.

Mecidiyeköyde hangi otoparka bırakıyorsun?
Profilo avm otopark karşısında Profilo'nun ayrı Bi otoparkı var oraya bırakıyorum.300dü 330a çıkarmışlar 1 ocaktan itibaren.

karaköyde kapalı bir otopark vardı apartman şeklide fiyatı bilmiyorum ama görüş istersen..olmazsa ispark hava atatürk havaalanı altındaki otoparkla aylık olarak görüş..

Değerlendireceğim teşekkürler.Bi üyemiz Çağlayan parkı önerdi aylık 200 orayla görüştüm kafama yattı gibi.Eve biraz uzak amaçtır çık yapmayacağım İÇİN problem değil

Nameless34
16-12-2016, 14:12
Akmerkezde çalışıyorum.Abonelik almıyorlar falan muhabbetleri yapıyorlar.İlk aklımdaki yer şuan burası yönetimle görüşüyorum bakalım.

Selamlar bende akmerkezde çalışıyorum bizim üyeliklerimizi şirket yapıyor belki de şirket aracılığı ile yapmak gerekiyor olabilir.

driver_can
16-12-2016, 14:14
Selamlar bende akmerkezde çalışıyorum bizim üyeliklerimizi şirket yapıyor belki de şirket aracılığı ile yapmak gerekiyor olabilir.

Selamlar ben Çamlıca ticarette çalışıyorum zemin katta.İş yerini çok karıştırmak istemiyorum araç mevzusuna.Bilirsiniz çekememezlik olabiliyor sıfır araba vs.gibi.Görüştüm haber bekliyorum bakalım yönetimde çalışan birinden.

aslan
16-12-2016, 14:19
Şişlide migrostan aşagı kalp vakfına inerken sağda bu tatlıcıların uzun binası var onun otoparkı baya uygun fiyatlı oraya bir sor derim

poseidon
16-12-2016, 14:23
Alışveriş merkezlerindeki gym lere üye olunca üyelik süresi boyunca ücretsiz otopark imkanı sağlıyorlar.
Benim bir arkadaş nautilus sports international'e aylık 200 lira gibi bir ücretle üye olmuştu avm nin otoparkından da bedava yararlanıyordu.
Git üye ol aracın da 1 sene avm otoparkında kalsın :) cama da salonun stickeri olduğu için aracına da dokunmazlar ama önce fiyatı öğren tabi.

Suleyman
16-12-2016, 15:45
Şişli de şu otopark olayı sıkıntı üstüne saçma sapan otopark ücretleri eklenince, aracımı satılığa çıkardım 2017 ocak şubat gibi yine bindirecekleri kesin sanki çok ucuzmuş gibi.. Umarım halledersin hocam.

driver_can
16-12-2016, 16:08
Şişli de şu otopark olayı sıkıntı üstüne saçma sapan otopark ücretleri eklenince, aracımı satılığa çıkardım 2017 ocak şubat gibi yine bindirecekleri kesin sanki çok ucuzmuş gibi.. Umarım halledersin hocam.

Mantıklı ücret olsa anlayacağım ama rakamlar cidden saçma seviyelerde.Geçen sene Gülbağ isparka aboneydim.Akşam 8 den sonra gidince yer bulamıyorduk saçma sapan çekiyordum.Arabayı sattım 1 aylığına aboneliğimi dondurdum haber verip araç gelince alırız dediler.Sonra yok almıyoruz tekrar yer Yok dediler birbirimize girdik.İşini düzgün yapan kim var Kİ...

Faruk_Vtec
16-12-2016, 18:10
bı yer bulamazsanız son çare olarak ben dükkânımda muhafaza edebılırım..

sıze uygun olur mu bılmıorm ama yerım bahçeşehırde anahtarlı bır şekılde kapalı otoparkta ve otomatık kepenklı dukkanımın ıçınde aracınızı saklayabılırım, aklınızda bulunsun..

Slipshod
16-12-2016, 18:18
Askerdeyken izin kullanmıştım memlekette, denizli-nazilli yolu üzerinde jandarma çevirmeye girdim hiç kimse askersin, araç kullanman yasak demedi �� hatırladığım kadarıyla izin kağıdının arkasında da öyle bir şey yazmıyordu.

driver_can
16-12-2016, 18:53

sıze uygun olur mu bılmıorm ama yerım bahçeşehırde anahtarlı bır şekılde kapalı otoparkta ve otomatık kepenklı dukkanımın ıçınde aracınızı saklayabılırım, aklınızda bulunsun..

Çok teşekkür ederim teklifiniz için çalışmalarınızı takip ediyorum forumdan bu teklifle Gönülleri birkez daha fethettiniz��

mertrs
16-12-2016, 19:11
Hicbiryer bulamazsaniz, Otopark degil ama profilonun tam arka sokaginda arabalarin park ettigi bos bi arsa var. Ben 2 sene kullandim her sabah 6 gibi birakip gece 9 10 gibi cikardim. Ara sira bakicak biri varsa uc koselere bir yere biraksan sıkıntı olmaz hic cikmayan arabalar vardi orda

Suleyman
16-12-2016, 19:42
Mantıklı ücret olsa anlayacağım ama rakamlar cidden saçma seviyelerde.Geçen sene Gülbağ isparka aboneydim.Akşam 8 den sonra gidince yer bulamıyorduk saçma sapan çekiyordum.Arabayı sattım 1 aylığına aboneliğimi dondurdum haber verip araç gelince alırız dediler.Sonra yok almıyoruz tekrar yer Yok dediler birbirimize girdik.İşini düzgün yapan kim var Kİ...

Aynen öyle bir de her sene min 25 tl bindiriyorlar. Hocam valla ben de 325 ödüyorum şu an katlı otoparka, ücret dışında memnunum diyebilirim ama benim de bir çözüm bulmam lazım veya en kötü ihtimalle ya satacağım ya da dışarıya bırakacağım artık.

driver_can
16-12-2016, 20:00
Aynen öyle bir de her sene min 25 tl bindiriyorlar. Hocam valla ben de 325 ödüyorum şu an katlı otoparka, ücret dışında memnunum diyebilirim ama benim de bir çözüm bulmam lazım veya en kötü ihtimalle ya satacağım ya da dışarıya bırakacağım artık.

Sizin araç hangi otoparkta kalıyor?normalde 2 sene önceki aracım dışarda kalıyordu.Arife gecesi alt kattaki oturan kiracının yanına kiracı almış.Sarhoş kaldırımdan arabayla inip benim kapıya vurdu 207 varken.Ertekin abinin tabiriyle gece gece bir miktar tahsilatta bulundum sokağın ortasında ayıldı dayağı yiyince.O günden beri araçlarım otoparkta

mimarsertac
17-12-2016, 00:50
Şişlide migrostan aşagı kalp vakfına inerken sağda bu tatlıcıların uzun binası var onun otoparkı baya uygun fiyatlı oraya bir sor derim

Benim araba orada duruyor aylık 200, 3 aylık 550. -3. kata sote yere çekersin mis gibi kalır 6 ay.

McKrop
17-12-2016, 01:13
Bence bir residance site bulup, iceriye bir sekilde girip alt katlara park edip yuruyerek cikabilirsin :) hem bedava hem guvenlikli hem kamerali. Benim oturdugum sitede cok var bu sekilde yapan. Onlemde alinamiyor. Emlakciya geliyorum, spora yazilicam diyip giriyolar.

Ayrica profiloya cekebilirsin. Bildigim kadariyla ucretsiz. Hemde eskisi kadar sirkulasyon yok. Ya da gulbagda yine Yağız Otopark var. Sahibi forumdan arkadaslar. Hem acik, hem kapali alani var. Kapali alani garaj misali. Garajin en arkasina park edip birakilabilir. Fakat ucretli. Ama yazdiginiz rakamlardan cok daha uyguna anlasabilirsiniz

Mutu
17-12-2016, 02:07
Ümraniyede isparkın katlı otopark var. Kapalı. Amcam oraya bırakıyor sanırım 130tl aylık ödüyor. Siz askerde olacağınız için sizin semtte olmasının manası yok bence diye düşünmekteyim.

Ahmet Saraçoğlu
17-12-2016, 08:50
kapalı değil ama bizim sitenin açık otoparkı da gayet müsait ve boş , branda ile sıkıntısız hale gelir , beylikdüzündeyim , bişey bulamazsanız yardımcı olurum.

serkanaygün
17-12-2016, 08:51
Sürekli gir çık yapılmayacağı için başka ilçeler de araştırılabilir. Umarım uygun bir yer bulursunuz. Belediyelerin kapalı otoparkları gayet güzel oluyor.

yilmazcatalbas
17-12-2016, 09:10

Çok şık hareket :bravo:

huse_inn
17-12-2016, 09:54
hiç bir yer bulamazsan gel benım evın otoparkına çek benım arbanın arkasına koyarsın anahtarınıda al sende kalsın istediğinde çarşı izinlerınde internetten açar kontrol edersın kamera sisteminden. bahcelıevlerde evim aklında olsun. yada merterde kapalı otopark var ben işe gittiğimde oraya bırakıyorum ara sıra kontrol ederım aracını sıkıntı olmaz aklında olsun.

driver_can
17-12-2016, 10:22
Yorum yazan herkese teşekkür ederim gerçekten.Forumdaki üyelerin abilerimizin, kardeşlerimizin ,yaşıtlarımızın ne kadar yardımsever olduğunu bir kez daha gördüm böyle konuda bile.

B16
17-12-2016, 10:44
Kağıthane de oturduğum yer site, arabana arada gelip bakacak birisi varsa getir koy. Yardımcı olurum.
Bizim kendi arabamız 7 aydır olduğu yerde yatıyor dokunan eden yok.

HKND
17-12-2016, 16:00
Askerken araç kullanmak yasak, olur da araç kullanırken başına birşey gelirse prosedürle uğraş dur. Ek olarak şuan ki ortamda öyle her hafta çarşı izni yok çoğu birlik 2 haftada 1 gün çarşıya çıkartıyor lakin bu hafta ile 3 haftadır çarşıya çıkartmıyolar birde bu kayserideki patlama tuz biber olur gelecek haftada çarşı iznimiz olmaz büyük ihtimal, yani her hafta araba kullanırım düşüncesiyle aracını götürme ��

Faruk_Vtec
17-12-2016, 18:39
Çok teşekkür ederim teklifiniz için çalışmalarınızı takip ediyorum forumdan bu teklifle Gönülleri birkez daha fethettiniz��

Çok şık hareket :bravo:

saolun beyler o sızın guzellığınız..

asscutter
17-12-2016, 18:55
bir tavsiye vereyim kışlaya teslim olmaya giderken ehliyetini götürme yada saklayabilirsen al yanımda değil dersin ehliyetini teslim edersen eğer terhis olduguda anca alırsın

driver_can
17-12-2016, 18:58
bir tavsiye vereyim kışlaya teslim olmaya giderken ehliyetini götürme yada saklayabilirsen al yanımda değil dersin ehliyetini teslim edersen eğer terhis olduguda anca alırsın

Teşekkür ederim tavsiye için aklımda bu da evet.Arkadaşım geçen sene yedek subay olarak yaptı o da bu tavsiye de bulundu.Ama çarşı izninde araba kullanmak pek derdim değil zaten.Yalnızca atıyorum burda 300 ödeyip yatıracağıma aylık orda 100-150 ödeyeyim kapalı müsait otopark varsa kafam da cebimde rahat etsin.Çıkınca yanına gidip çalıştırsam arada bir ileri geri yapsam yeter.

johnie
17-12-2016, 19:11

selam can,
bende m köy deyim, lisenin sokağında.
tam olarak konumun neresidir ? Eğer askere giderken bırakacak isen, trump uygun sanırım
aylık 165 veriyormuş, yakınsan tavsiye ederim. 24 saat açık olanlarda laf ediyor..
Gülbağ taraflarındaysan, okulun yanında ki ispark a da fiyat sorabilirsin, aklıma gelen idealler bunlar..

KoramiraL
17-12-2016, 19:23

Çağlayanda Ramada Suites otel var otopark güvenilirdir ilk iki katı çalıştığım gazetenin diğer katları otel ve abonelere ait kendileri park eder kendileri çıkarır isteğe göre isterseniz kendiniz park edip çıkarada bilirsiniz en son sorduğumda 150 lira diyordu fazla bile dese elimden geleni yaparım ben sorun değil :) otelin yeri Çağlayan adliyenin orada Milliyet Vatan gazetelerinin yanında hemen

driver_can
17-12-2016, 20:40
selam can,
bende m köy deyim, lisenin sokağında.
tam olarak konumun neresidir ? Eğer askere giderken bırakacak isen, trump uygun sanırım
aylık 165 veriyormuş, yakınsan tavsiye ederim. 24 saat açık olanlarda laf ediyor..
Gülbağ taraflarındaysan, okulun yanında ki ispark a da fiyat sorabilirsin, aklıma gelen idealler bunlar..
Ben Mecidiyeköy Profilo'nun orda oturuyorum.Trump değilde aylık 200 liraya Çağlayan park otoparkı düşünüyorum.Gülbağda okulun ordaki otopark yaramaz 1.5 sene çektim araçlarımı oraya en son gelen çalışanlarla takıştım adam değiller.İçerideki kapasiteden fazla araç alıp aboneleri mağdur ettiler defalarca.

Çağlayanda Ramada Suites otel var otopark güvenilirdir ilk iki katı çalıştığım gazetenin diğer katları otel ve abonelere ait kendileri park eder kendileri çıkarır isteğe göre isterseniz kendiniz park edip çıkarada bilirsiniz en son sorduğumda 150 lira diyordu fazla bile dese elimden geleni yaparım ben sorun değil :) otelin yeri Çağlayan adliyenin orada Milliyet Vatan gazetelerinin yanında hemen

Teşekkür ederim bilgi için bilmediğim etrafta ne kadar otopark varmış:)