PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Akbank Siber Saldırı

Sadık Özyer
18-12-2016, 07:46
Akbank‘a 8 Aralık tarihinde siber saldırı gerçekleştirilerek yurt dışına para transferi gerçekleştirildi. Toplam zararın 4 milyon dolar olduğu söylendiği gibi, Akbank saldırı hakkında açıklama yaparak konuyu doğruladı.

Türkiye’de yıllardır bankacılık sektöründe faaliyetlerine devam eden, ve en köklü bankalarından birisi olan Akbank‘ın sistemleri hacklendi. Hackerlar tarafından sisteme giriş yapılarak, on binlerce kişinin kredi kartı bilgisi çalındığı gibi, Swift (döviz) transfer yolu ile para transferleri gerçekleştirildi.

Bari tl olarak calaydiniz ***** dolar yuksek tl deger kazanirdi yahu.

Met
18-12-2016, 08:27
kim ne yapsın değersiz parayı sadık :)

997TT
18-12-2016, 08:29
Ben 140milyon tl gibi rakam duydum zararin...

Sadık Özyer
18-12-2016, 08:48
kim ne yapsın değersiz parayı sadık :)

ceza almalari azalirdi.. Yuksek soylentiler var murat abi 6oo yazan site bile var. Ee diyelim ki benim hesap.bosalmis napicaz ? Banka parayi veriyor mu geriye

997TT
18-12-2016, 14:32
Akbank bunu musterilere itelemeye calisiyor....
Bakalim ne cikicak.

Suleyman
18-12-2016, 14:42
Hayır, zararın bankanın sigorta şirketi olan bankers blanket tarafından karşılanacağını açıklamışlardı.

Caesar
18-12-2016, 14:52
Akbank bunu musterilere itelemeye calisiyor....
Bakalim ne cikicak.

Akbank'ın sigortası var abi bu durumlar için ne çıkıp çıkmayacağı şahsen müşterileri açıkçası ilgilendirmiyor. Sonuçta ortada zarar yok aslında sadece imajını korumaya calışıyor.

lnd_samet
18-12-2016, 15:24
akbank abi bu, yedirebildiğine yedirir, yemeyenede sigortadan yıllarca süründürür. ülkediki en lanet banka

ÖmerF.Bayar
18-12-2016, 15:30
Bu akbank çok sinir bozucu, geçtiğimiz aylarda garanti bankası kartımla akbank atmsinden para çektim, ogün bügün sürekli arayıp kart basvurusu yapmışsınız onaylıyormusunuz diyorlar, yok arkadasım yapmadım dıyorum sistemde öyle görunuyor diyor iptal et diyorum tamam diyip kapatıyor 2 gün sonra bidaha arıyorlar.
Bankaların boyle bi saldırıyı engellebılcek gücü yokmu acaba bi ekibi falan ?

semavi
18-12-2016, 15:32
Ben 140milyon tl gibi rakam duydum zararin...

600milyon lafı bile döndü... Bilgi kirliliği çok olacak sanırım ama geçen gün çalıştığım firma gibi bir çok firma aynı gün virüs saldırılarına maruz kaldı... Çok oluyor bu sıralar bu tip şeyler...

kesici
18-12-2016, 15:43
Akbank'ta Ram's gibi oldu anasını satayım. Ne para döndüğü belli değil. Kimi ekmek alamaz, kimi sülalesine 100 yıl yetecek parayı kaldırır.

Arda_7
18-12-2016, 15:48
Bu akbank çok sinir bozucu, geçtiğimiz aylarda garanti bankası kartımla akbank atmsinden para çektim, ogün bügün sürekli arayıp kart basvurusu yapmışsınız onaylıyormusunuz diyorlar, yok arkadasım yapmadım dıyorum sistemde öyle görunuyor diyor iptal et diyorum tamam diyip kapatıyor 2 gün sonra bidaha arıyorlar.
Bankaların boyle bi saldırıyı engellebılcek gücü yokmu acaba bi ekibi falan ?

Truecaller engelleme pprogrami

brs852
18-12-2016, 16:28
Dönen rakamlar sahte bankaların günlük swift limitleri var bankanın açıkladığı rakamda günlük swift rakamı

5500
18-12-2016, 16:37
Duyduğunuz sadece Akbank :) 2 yada 3 banka daha var isimleri açıklanmayan.

onursumer
18-12-2016, 18:25
nasıl bi açık buldularsa , birçok banka benzer sistemleri hatta aynı alt yapıları programları kulanıyor 1 tanesini aşarlarsar diğerlerinide hallederler :D

ahmet3425
18-12-2016, 19:05
Akbank in allah belasini versin daha da beter olsunlar calisanlarina nasil eziyet ettiklerini nasil entrikalar dondugunu bi bilseniz. Bunlara az bile daha da beter olurlar insallah dersiniz.

Sayamayacaginiz kadar cok personelin ahi var akbank da.

i-vtec07
18-12-2016, 19:12
Yorumları okuyunca akbank hesabımı kapatasım geldi . Bide işbankası var ki o da rezalet . Onu kesin kapatıcam .

Day Walker
18-12-2016, 19:22
Çalışan olmama rağmen bendende ufak ufak hesap ücretleri alıyorlar.

Bende yarın arayıp bunların iadesini isteyecem.

997TT
18-12-2016, 21:06
Sıgorta varsa guzel ancak bırebır sahıt oldugum durum su;işlem yaptıgınız cıhaza gıren vırus sayesınde hackerlar sıfrenızle eft yı kendınlerıne yonlendırmısler vs vs dedıler.
Ama prestıj cok onemlı dedıgın gıbı...
Bankalar ve onu gelmez kesıntıler...

arda35
18-12-2016, 21:38
Hsbc benzer bir olay yüzünden bitti Türkiye'de. Zaten çıkacaklardı ülkeden, ama kart bilgilerini çaldırmaları hızlandırdı her şeyi. Hepi topu 86 şubeleri kalmış. Eskiden bir hayli yaygındı.

Akbank da sağlam yara alır bu işten. Büyük bankalar arasında rekabet oldukça fazla ve müşteriler bu tip hadiselere önem veriyor artık.

GC8 GT
18-12-2016, 21:42
devletın bangalarından şaşmıycan aga; vakıf, ziraat, halk

Yigit-Y
18-12-2016, 22:04
Akbank şerefsizdir.

Yaşasın Garanti yaşasın İş Bankası

Her ay kıyak yaparlar adamın dibilerrr

Diğerlerinin özellikle Halk allah belalarını versin :)

Met
18-12-2016, 22:27
Akbank şerefsizdir.

Yaşasın Garanti yaşasın İş Bankası

Her ay kıyak yaparlar adamın dibilerrr

Diğerlerinin özellikle Halk allah belalarını versin :)

+ olarak finasbank tan da memnunum ben :)

Emrecan-R
18-12-2016, 23:06
birde bu banka tv biz şöyleyiz böyleyiz diye reklam yapıyor ya bende ona tutuluyorum

Mehmetmert
19-12-2016, 00:36
nasıl bi açık buldularsa , birçok banka benzer sistemleri hatta aynı alt yapıları programları kulanıyor 1 tanesini aşarlarsar diğerlerinide hallederler :D

Gecen Is Bankasi israrla ariyor,bende Allah var musait degildim borcum harcimda yok dedim cevap vermedim.Gun icinde 0322xxxx banka subesinden arayinca actim artik.Dediler Kart Bilgilerinizi caldirdi kartinizi iptal edicez.Sahsen 0322li numara arayincada guvenemedim dolandiricimi diye...

Musteri hizmetlerini aradim,once kart bilgileriniz calinmis dedi,Nasil olur oyle sey falan malesef sistemimize giris saglanmis etkilenmis veya etkilendigini dusundugumuz tum kartlari iptal edicez dediler.Sonuc olarak caldirmislar,yapmadiginiz islem varsa kontrol edin diyede bilgilendirdiler...

Bu aralar isler karisik sanirim

individual
19-12-2016, 07:26
Demekki neymis kivanci behlul u reklamlarda oynatmakla bitmiyormus.

Sadık Özyer
19-12-2016, 11:38
Online bankacilik kullanmayanlara giren cikan var mi acaba ?

onursumer
19-12-2016, 11:43
Hsbc benzer bir olay yüzünden bitti Türkiye'de. Zaten çıkacaklardı ülkeden, ama kart bilgilerini çaldırmaları hızlandırdı her şeyi. Hepi topu 86 şubeleri kalmış. Eskiden bir hayli yaygındı.

Akbank da sağlam yara alır bu işten. Büyük bankalar arasında rekabet oldukça fazla ve müşteriler bu tip hadiselere önem veriyor artık.

hsbc yi reza zarrab yaktı :D

onursumer
19-12-2016, 11:43
Online bankacilik kullanmayanlara giren cikan var mi acaba ?

online bankacılık kullanıp kullanmamanla alakası yok bankanın sistemine giriliyor farketmez

ercan26esk
19-12-2016, 11:52
yapı kredi hakkında düşünceleri olan var mı acaba olumlu olumsuz ???

Sadık Özyer
19-12-2016, 11:58
online bankacılık kullanıp kullanmamanla alakası yok bankanın sistemine giriliyor farketmez

beni enterese etmiyor yani

opamp
19-12-2016, 12:30
Akbank hadisesi(yöntem) (http://i.hizliresim.com/1VVv31.jpg)

Ewren
19-12-2016, 12:45
sigorta olduğu için para kaybı olmaz. ama sigortayı yapan şirket bir daha sigorta yapar mı bilmem? yada sigorta primlerini ne kadar arttırır bilinmez.

kim hacklemiş acaba merak ettim? bankadan para transferi yapmak her baba yiğidin harcı olamaz. çok sağlam adamlar demek ki bu işi yapanlar.

jeffy
19-12-2016, 12:49
+ olarak finasbank tan da memnunum ben :)

dostum finans en beterlerinden :)

1.04 le anlaşıp aldığım pos makinasının faizi benden habersiz 1.24 olmuş.. borcum harcım yok haftasonu paramı bloke ediyorlar falan..

Şimdi QNB ile anlaştılar nasıl olur bilmiyorum tabi

suk3b3
20-12-2016, 00:15
Akbank'ta Ram's gibi oldu anasını satayım. Ne para döndüğü belli değil. Kimi ekmek alamaz, kimi sülalesine 100 yıl yetecek parayı kaldırır.

Allahtan ölümlü dünya. Yiyebilen yesin bilader. Onlar et yesin biz ekmek. Ikimiz de sabah aç kalkacaz. Şerefsiz olmanın alemi yok 3 günlük dünyada

Mehmet Gazihan
20-12-2016, 08:13
Hafta başı Vakıfbank banka kartımın şifresini değiştirmişler ve yeni şifreyi direk sms attılar. Çok genel bi saldırı durumu var

GuneyOnur
20-12-2016, 08:19
Geçen gün Denizbanktan SMS geldi online işlem şifreniz bloke olmuştur cart curt diye bende sisteme giriş yapmayı denedim sorunsuz girdi acaba bu siber saldırıyla alakalı olma ihtimali var mı ? Gerçi hesabım yok kart limitide 240 tl

vectra-tuner
20-12-2016, 08:20
Bahse konu banka ile ilgili zamanında tüm hesaplarımı kapattım.. 2008 Krizinde ilk kredileri çağıran onlar.. Hesabımdan bir gecede 20 tane geçmişe ait Yurt dışı transfer masrafı kestiler.. Hemde hesabımda dolar olmasına rağmen gece kurundan hesap edilerek Tl hesabımdan almışlar... Siz siz olun gidin ZB ile çalışın.. boşverin özelleri

Sadık Özyer
20-12-2016, 10:02
Bahse konu banka ile ilgili zamanında tüm hesaplarımı kapattım.. 2008 Krizinde ilk kredileri çağıran onlar.. Hesabımdan bir gecede 20 tane geçmişe ait Yurt dışı transfer masrafı kestiler.. Hemde hesabımda dolar olmasına rağmen gece kurundan hesap edilerek Tl hesabımdan almışlar... Siz siz olun gidin ZB ile çalışın.. boşverin özelleri

oha nasıl yani

dj_batukaan
20-12-2016, 10:22
Akbank kadar adi ve saçma bir banka daha yoktur forumda konularımda var hatta, Kendi müşterisini en çok madur eden, her zararı müşterisine kesmeye çalışan kısacası kendi karı yada kendini aklamak için hertürlü harekti yapan yegane bankadır.

dolayısıyla bu banka bu durumuda avantaje cevirmek için her yolu dener....