PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bahçelievler Çavuşpaşa Olay

kesici
18-12-2016, 14:33
Beyler herkese merhaba, dün akşam şahit olduğum bir olayı anlatmak istiyorum. Bu olaya vakıf olunca gerçekten tüylerim diken diken oldu ve baya şaşırdım açıkçası. Şuna bir kez daha emin oldum bu memlekette silahsız gezmek çok büyük bir risk.

Dün gece arkadaşımla biraz Pes 2016 oynadık. Bu arada Uruguay çok güzel bir takım imiş, öneririm herkese :D Neyse Ünverdi'den Çavuşpaşa'ya indik, o arada arkadaşın annesi aradı dedi 'Çavuşpaşa'da kavga var oğlum dikkat edin' Evleride Çavuşpaşa meydan da zaten. Crossover bir araçta 3 tane kafası güzel eşgal tipler. Önlerinde sigortanın kazadan ötürü tahsis ettiği sedan bir araç var. Bu eşgal tipler aracı arkadan sıkıştırıp ufaktan dokunmuş öndeki araca. Öndeki araçta da aile var karı koca ve iki çocuk, biz de gittik ne var ne yok diye bakmaya, arkadaşımın çocukluğu orada geçti ve ergenliğini semt çocuğu gibi geçiren şahıslardan birisi, B.evler'de oturanlar büyük ihtimalle tanırlar zaten ama isim vermiyeyim. Bu terörist kılıklı tipler, öndeki aracın şoförüne çıkışınca adam polisi arayacağım diyor ve adama silah doğrultup ardından 2-3 el ateş ediyorlar fakat yaralama durumu olmuyor. Çavuşpaşa'yı bilenler bilir gençler gayet yardımsever çocuklardır ve böyle bir olayda pısıp korkak gibi kalmazlar. Biz olay yerine vardık polisler bir şahısı ekip otosuna bindirdiler, silahı da parka doğru atmışlar onu da buldular. 2 dk. sonra 2 tane arkadaşları polis otosunun yanına gidip dolaşmaya başladı ve kapıyı kurcaladılar. Polislerin hepside kazanın oldugu yerde fakat ekip otosu 20-30 mt ileride ve gözükmüyor. Ben bu tipleri aracın etrafında dolanırken görünce sesli bir biçimde 'amirim aracın etrafında dolanıyorlar bakın' dedim herkesin duyacağı şekilde. Ardından 30 cm. dibimde bir tip belirdi ve suratlarımızın arasında yarım karış kalacak vaziyette tip tip bana bakmaya başladı. Dediği kelime şu; 'hayırdır bilader' Bende acayip sinir olurum bu lafa, zaten bu götoşlar millete diklenince karşısındakinin korkmasına alıştıkları için benden de böyle bir tepki bekledi tabi ama göremedi. Biz itişmeye başlayınca da polis gelip bizi ayırdı, bana diklenen ibneyide karga tulumba araca bindirdiler.

Söylemek istediğim konu şu artık iş çığırından çıktı. Bu herifler arkadan araca çarpıyorlar, üztüne adamı itip kalkıyorlar ve polis lafı duyunca silah çıkartıyorlar. Ben oraya gittiğimde çocuklar ve anne ağlıyorlardı, bu ailenin babası bu olayın psikolojisinden nasıl çıkacak, kendisini savunmaya kalksa ve sessiz sakin bir yer olsa, adama naparlardı ? Kendi adıma konuşayım herkes bizim gibi gözü kara değil ve kendine güveni yok. Ayrıca benimde yanımda ailem olsa yalan yok bende olayın şaşkınlığından ve aileme zarar gelmemesi için anlık psikoloji ile götünü yiyim abi moduna geçebilirdim ve bu şerefsiz herifler karşılarından böyle insan bulunca daha da üzerlerine gidiyorlar, bu tip durumlarda ne yapmamız lazım sizce, aman abi tamam abi diyip alttan mı almalı yoksa aynı şekilde karşı tarafa cevap mı verilmeli ?

calamityeas
18-12-2016, 14:52
Hani derler ya 3 ay ömrün kaldığını bilsen naparsın diye , gitmeden ömrümün kalanını bu tiplere sıkarak geçirirdim.

LnchCntrl
18-12-2016, 14:59
Yanında eşi çoluğu çocugu adam hatalı da olsa alttan alacaksın. Beni tanıyan bilir yalan söyleyecek halim yok, 10 sene kadar önce babama denk geliyor bu durum.
Emekli Pöh kendisi bunuda bilenler var forumdan. 2 adam annem ve babam seyir halinde giderken sıkıştırıyorlar durdur yere. Işıklarda da laga luga yapıyorlar. Babam başta camı dahi açmıyor, küfür duyunca aşağı inip ikisini birbirine çarpıyor. Biri kaçıyor diğerini tutup arka çeki demirine kelepçeleyip 50 metre kadar şehri tanıtmak amacıyla gezdiriyor. Velhasıl kelam herkese atar gider olmaz. Efendi olmak iyidir. Öldür beni diye ağlarsın..

geçmiş olsun size de bu arada

Grimlord
18-12-2016, 15:09
Kesinlikle raydan çıktı insanlar, hatta çıkalı epey oldu.
Bugün kırmızı ışıkta bekliyorum, arkadan bir korna sesi geliyor, ama yırtınıyor resmen. Bilenler vardır, Şaşmaz ve Batıkent tarafında kırmızı ışıkta durana plaket verirler. Ben de plaketimi almayı beklerken bu kornaya basan emmi arabadan indi, hiç birşey yapmadığım sadece ışıkta beklediğim için küfürler savurup " niye bekliyon lann yol boş" diyerek beni hırpalamaya kalktı. Arabada tektim ve inmedim, bastım topukladım tabii. Ama nereye kadar böyle gidecek bilmiyorum. Hayır insem zaten dayak yerim, inmesem arabayı tekmelerler, zarar verirler. Neyse bi yumruk yer otururum heralde. (en iyi ihtimal)
Bu da böyle bir ülke işte.

AşkınS.
18-12-2016, 15:16
Insanlar tahammülsüz artık. Kimseye bisey söylenmiyor. Yol veren yok,zorla girince küfür eden çok. Sakinligini koruyan insan cok az.

ÖmerF.Bayar
18-12-2016, 15:17
Ben birkaç sene önce e5 trafiğinde ki duran trafikde önde eşi yada ablası vs bi bayanla oturan adamın kafasına arkasındaki araban inen adamın silah çekmesini gördüğümden beri karışmıyorum, o günde polisi aramıştım zaten plakasını vererek,
Eskiden dayak yerim en fazla 3 5 güne bişey kalmaz diyodumda şimdi bıçak silah ne ararsan var adamlık yok,

Hatta söyle örnek vereyim, E5 den E6 ya bağlantı yolunda arkamdan bir sellektör korna geliyor ama baya rahatsız edici, yavasladım geldi yanıma actı camı dayı sen bizi öldürcenmi gibi laflar etmeye basladı, noldu napmışım dedim üstüme kırdın dedi, farkında bile değilim ki bence karıştırdı çünkü ortada birsürü beyaz fluence var, kardeş kusura bakma valla farkında bile değilim diyip hatta olduysa bi yanlış kusura bakma diyip devam ettim, uğraşmaya değmez.

Yigit-Y
18-12-2016, 15:21
Çavuşpaşa kesin dediğin tipleri daha önce gördüm bende

Orda mardin tayfası var ağırlıklı sen o gruba düştün sanırım :)

34btr1907
18-12-2016, 15:25
Antalya'da Kemal Ozcan ve eşi Seher Ozcan otomobillerinde saldırıya uğradı | Gundem Haberleri (http://www.haberturk.com/gundem/haber/1338028-antalyada-kemal-ozcan-ve-esi-seher-ozcan-otomobillerinde-saldiriya-ugradi)

kesici
18-12-2016, 15:33

Yok abi değil olsa tanırım zaten, ben tanımasam yanımdaki herkesi tanır. Semtten değillerdi.

kesici
18-12-2016, 15:37

Ha bi de abi artık Mardin tayfası felan kalmadı B.evler'de Rize-Samsun-Trabzon tarafları baya bi ağırlık koydular, gerçi B.evler New York gibi oldu artık her türden insan var artık :D

MetalliHead
18-12-2016, 15:37
Ekşi sözlükte benzer bir olay anlatılmış ve bir avukat neden bu tarz magandaların salındığını açıklamış . trafik magandalarının bebekli araca saldırması - #64808063 - ekşi sozluk (https://eksisozluk.com/entry/64808063)

Yiğit G.
18-12-2016, 16:05
Şimdi iş yine siyasete dönecek ama bunların hepsi ne yazikki siyasetle ilgili.. Geçen çok güzel bir caps vardı bulursam koyarım.

AKP bu insanları yaratmadı , AKP bu insanları cesaretlendirdi veya ortaya çıkarttırdı diyelim.

buldum

http://i.hizliresim.com/LZQ9Vj.jpg

kesici
18-12-2016, 16:09
Aynen öyle, cahiller sınırlarını bilirlerdi. Birde bu it sürüsü biraz cebi para görünce götleri kalkıyor. Kendimden biliyorum kuzenim 6 ay önce yanımda el pençe pısırık otururdu şimdi az biraz parası olunca götü kalktı hemen.

streetracer_nos
18-12-2016, 16:19
benzer baska bi olay ve sonuç

Şehir magandalarından beyzbol sopalı saldırı – Sozcu Gazetesi (http://www.sozcu.com.tr/2016/gundem/sehir-magandalarindan-beyzbol-sopali-saldiri-2-1572940/)

İlgili kısmı kopyaladım

İsin ilgin yanı bu tarz durumlarda polisler suclunun üstüne gidceğine sikayetciyi vazgecirmeye calısıyolar....

OLAY
yunus Ü., aynı mahallede iki caddenin kesişiminde Kemal Özcan’ın otomobilinin önünü kesti. Ellerinde beyzbol sopalarıyla otomobilden inen Yunus Üras ve yanındaki 2 kişi, Özcan’ın otomobilinin etrafını çevirdi. Kemal Özcan otomobilin kapılarını kilitlerken, iddiaya göre Yunus Ü. ile beraberindekiler küfür edip bir yandan da kapıyı açmaya çalıştı. Yunus Ü., yarım açık camdan Seher Özcan’a tokat atıp tükürdü. Elindeki beyzbol sopasıyla otomobilin arka camına vurup patlattı.

SONUC
Özcan, “Fatih Polis Merkezi’ne gidip şikâyetçi olduk. Emniyet uzun bir süre zanlıyı yakalayamadığını belirtti. Daha sonra Yunus Ü.’nün ifadesini alıp serbest bıraktıklarını, diğer şüphelilerin de tespit edilemediğini söylediler. Bunun üzerine dosya ilerlemedi. Kendi çabalarımla zanlıları tespit etmeye çalıştım. Korkuteli’nde olduklarını öğrendim. Sürekli emniyete gidiyorum, beni geçiştiriyorlar” diye konuştu.
Olayın şokunu atlatamayan Seher Özcan ise “Eşime engel oldum. Çünkü onlar üç kişiydi. Ellerinde sopa vardı. Bana tokat atıp tükürdüler. Daha sonra beyzbol sopası ile arka camı kırdılar. Patlayan cam oğluma ve benim yüzüme gelince yaralandık. Şikayetçi olduk ancak sonuç alamadık” dedi

Emrecan-R
18-12-2016, 16:46
bireysel silahlanma çözüm galiba. Ailem filan olsa asla arabadan silahı eksik etmem bende yaşadım bir kaç saçma sapan olay burayada yazdım. Kaç para bir silah hiç bilmem ama ne kadarsa verip alcam

Yigit-Y
18-12-2016, 16:54
Ha bi de abi artık Mardin tayfası felan kalmadı B.evler'de Rize-Samsun-Trabzon tarafları baya bi ağırlık koydular, gerçi B.evler New York gibi oldu artık her türden insan var artık :D

Bafralılardan uzak dur :):)

Benden söylemesi

ehveniser1903
18-12-2016, 16:59
trafik kavgalarında cogu zaman birsey cıkmıyor.davalık da olsan.
hukuk sistemiyle alakalı bir sıkıntı.

altima
19-12-2016, 08:53
87-94 arası orda yaşamıştım, bomboştu her taraf kimseler yoktu.

soruna hiç cvp vermeden direk sana şunu sölim. ""köy mezra vs bi akraban war ise, git oralara kurtar hayatını. ufaktan bi çiftlik dahi olsa, organik yumurta-süt-peynir vs vs diy gider hayatını kurtarırsın. 10-15 sene yapsan, egenin kıyı köşelerinde sessiz sakin bi yerlerde, hayatının geri kalan kısmını HUZUR!!! içinde geçirebilirsin""

ist dışında hiç akrabam yok, ama kendimi biraz düzelteyim inş çocuklarım istanbul dışında ((büyük ihtimal ege)) okutacağım.

Rıdvan..

Korollacı
19-12-2016, 11:36
trafikte yol verme vs. gibi sebeblerden tartismayi hic sevmem ama bazi lavuklar gercekten insanin basina bela oluyor. ama sunu soylerim her zaman yaninda ailen varsa haklida olsan ses cikarmadan yoluna gideceksin yanindaki ailen hatiri icin ses etmeden devam etmek en iyisi

canimrecepcim
19-12-2016, 11:39
bireysel silahlanma çözüm galiba. Ailem filan olsa asla arabadan silahı eksik etmem bende yaşadım bir kaç saçma sapan olay burayada yazdım. Kaç para bir silah hiç bilmem ama ne kadarsa verip alcam

400 tl mermiler hariç,ardeşen yapım.çekip sıkmassan ,onlar sıkar ama aklında olsun.

oss
19-12-2016, 13:16
bir gün tam evime dönüyorum yol kesişiyor bir yerde ışık filan yok ben hatalıyım görmedim çünkü sinyalde vermedim sıkıştırmışım arkadan uzun korna sesi şahincinin biri ben mahallenin sokağına girdim ayna dan da kontrol ediyom bana el kol hareketi yapıyor ayretende arabada sopa filan var onu hazırlıyor mahallede hızlanıyorum bu da hızlanıyor dibimde bitiyor ben köfteyi çaktım kavga etmeyi de hiç istemiyorum tadımda değildim bunu dolandırıyom mahallede en sonunda arabam onun aracından hızlıydı bastım bye bye bazen uğraşmayacaksın diyeceksin de ne kadar tepkisiz kalacaksın adam polisi arayacagım demiş sıkmışlar inşallah ölmemiştir.

Leonardo
19-12-2016, 14:40
Adamlik kelimesini cok yanlis anlamis kisilerdir kendileri bir adami ailesinin veya bir bayanin yanindayken sıkıstırmak nedir ya ? Asla geri yapmıcan bu tiplere bi gün cıkmaz o baba kadar sabırlı biri karsısına cekip vurur. Kayserı gibi kücük bir sehirde bile neler gordum duydum allah hepsinin belalarını verır ınsallah.

STP
19-12-2016, 14:46
Antalya'da Kemal Ozcan ve eşi Seher Ozcan otomobillerinde saldırıya uğradı | Gundem Haberleri (http://www.haberturk.com/gundem/haber/1338028-antalyada-kemal-ozcan-ve-esi-seher-ozcan-otomobillerinde-saldiriya-ugradi)

ALLAH uzak etsın. sonuc katıl olmam daha otesı yok...

STP
19-12-2016, 14:51
400 tl mermiler hariç,ardeşen yapım.çekip sıkmassan ,onlar sıkar ama aklında olsun.

ruhsatsız ıllegal yoldan sılah sıkıntı olur

ömerve
19-12-2016, 14:53
Yanında silahın olsa 3 kuruşluk adamlar yüzünden başını belaya sokacaksın,illa denk geleceksin olmadık bir yerde çekeceksin o silahı.Al başına iş.

Silahın olmasa ayrı bir dert.

Artık ipin ucu kaçtı gerçekten.

Bu konular beni de çok düşündürüyor artık,özellikle çocuğum olduktan sonra.

Çözüm Büyükşehirlerden kaçmak.

STP
19-12-2016, 14:58
Yanında silahın olsa 3 kuruşluk adamlar yüzünden başını belaya sokacaksın,illa denk geleceksin olmadık bir yerde çekeceksin o silahı.Al başına iş.

Silahın olmasa ayrı bir dert.

Artık ipin ucu kaçtı gerçekten.

Bu konular beni de çok düşündürüyor artık,özellikle çocuğum olduktan sonra.

Çözüm Büyükşehirlerden kaçmak.

en kısa zamanda sıktrolup gıdıcem burdan...

Sadık Özyer
19-12-2016, 14:59
Yanında eşi çoluğu çocugu adam hatalı da olsa alttan alacaksın. Beni tanıyan bilir yalan söyleyecek halim yok, 10 sene kadar önce babama denk geliyor bu durum.
Emekli Pöh kendisi bunuda bilenler var forumdan. 2 adam annem ve babam seyir halinde giderken sıkıştırıyorlar durdur yere. Işıklarda da laga luga yapıyorlar. Babam başta camı dahi açmıyor, küfür duyunca aşağı inip ikisini birbirine çarpıyor. Biri kaçıyor diğerini tutup arka çeki demirine kelepçeleyip 50 metre kadar şehri tanıtmak amacıyla gezdiriyor. Velhasıl kelam herkese atar gider olmaz. Efendi olmak iyidir. Öldür beni diye ağlarsın..

geçmiş olsun size de bu arada

Dinlerken kendimden geçtim izlemesi nasıldır acaba off.

Anıl E.
19-12-2016, 15:00
Abi şehir çözüm değil,gitmeyelim etmeyelim bırakmayalım diyoruz da ülkeyi komple terk etmek en mantıklısı.

Aşırı derecede müptezellik moda oldu.

ömerve
19-12-2016, 15:01
Bende tarih olarak koydum bir hedef.

Çocuğumu bu şehirde ilk okula başlatmayacağım.
Plan bu.

Şimdi 1,5 yaşında.

Bu şehirin herşeyinden nefret ettim.

STP
19-12-2016, 15:02

Plan bu.

Şimdi 1,5 yaşında.

benım oglanda 15 aylık, aynı kafadayız tamamen...

ömerve
19-12-2016, 15:05

Plan bu.

Şimdi 1,5 yaşında.

benım oglanda 15 aylık, aynı kafadayız tamamen...

Eşim devlet memuru.

Onun tayin hakkı var zaten,kendim için bir şeyler ayarlayıp kaçıcam inş.

LnchCntrl
19-12-2016, 22:43
Dinlerken kendimden geçtim izlemesi nasıldır acaba off.

Berbat bi durum aslında, bi insana zarar vermek, kalbini kırmak bunlar üzücü şeyler. Keşke olmasaydı çok üzülmüştüm ben duyunca..

KGüneyli
20-12-2016, 08:48
Bizimde semtten bi abimiz, aynı bu sekil yolda bi dialok yasıyor yanında eşi cocukları falan var. neyse millet arabaya bindiriyor bunlar eve dogru yola cıkıyorlar. serefsizler arkasından evinin önüne kadar gelio, tam arabadan inicek kapıya baaam diye tekmeyi basıp içeri atıyorlar tekrar, semtten bizim gencler allah ne verdiyse bu elemanları bi güzel ıslatıyolar. Arkadas anlatıyor en son suratına baktıgımda. a....... s.tiniz vallahi bidaha tövbe kimseye karısmıcam diyormus. böyle modeller var yani her yerde.. ALLAH yardımcımız olsun.

Emrecan-R
20-12-2016, 08:50

:d :d :d :d

PiscocuK
20-12-2016, 09:02
keşke başarabilsek..uzaktan hep uyarıyoruz yapmayın etmeyin kimseye karışmayın diye ama olay anında başa gelince çoğunlukla sessiz kalamıyor insan.

mümkün mertebe olay yerinden kaçmak gerek

Işık
20-12-2016, 09:19
ruhsatsız ıllegal yoldan sılah sıkıntı olur

Mazisi temiz silah ruhsatsızsa bir sıkıntı olmaz, yakalatırsan en fazla ceza keserler kanuna muhalefetten.

Ama böyle ite köpeğe denk geldin mi de avantajlıdır, sıkar geçersin denize kaydırıverirsin ;) Ruhsatlı silahınla vursan bi dert vurmasan bi dert.

STP
20-12-2016, 09:36
Mazisi temiz silah ruhsatsızsa bir sıkıntı olmaz, yakalatırsan en fazla ceza keserler kanuna muhalefetten.

Ama böyle ite köpeğe denk geldin mi de avantajlıdır, sıkar geçersin denize kaydırıverirsin ;) Ruhsatlı silahınla vursan bi dert vurmasan bi dert.

kankam ruhsatsızla vurup tuhsatlıyı vercen ben vurmadım kardesım alın bakın dıyerek :D

canimrecepcim
20-12-2016, 09:38

Ruhsatlı silahla bulunuyorsun.Bir de taşıma ruhsatı var,bulundurma ruhsatı var.Ama mazisi temiz bir ardeşen benzinciden aldığımız fiber bezler gibi.Kullan at.

Işık
20-12-2016, 09:56
Zaten kullandığın zaman ruhsatlıya da el koyup ruhsatını büyük ihtimalle iptal ediyorlar. 400TL'lik silaha üzülmezsin en azından.

fthdrn
20-12-2016, 10:52

400 tl silah kullanılmıştır büyük ihtimal iğne değişimi görmüştür. Ve kendini patlatmışlığı vardır. Öyle silahlara dikkat edin.

AliGizda
20-12-2016, 10:57
Silah istiyosanız alın bir Zigana bakın keyfinize. Bizim pederde var kullandığım en güzel, en rahat silah diyor :) (Kullandığı derken, ava gittiğinde şişeye falan atar :) )

Yiğit G.
20-12-2016, 18:08
türkiyede silah taşımak sakat iş.. Amerikada olsan tamam adamlar herşeyi meşrumüdefa bizde öyle mi ?

Düşün silahın var , kavgaya başladın 3 kişi seni acımadan dövüyor..

Silahını çekecek misin ? Hayır = o zaman taşıma...

Silahını çekecek misin ? Evet = Vuracakmısın ? = Hayır korkutucam = Psikopatlarsa korkmazlar sa ?

Gelip elinden alıp seni vurdular.. *** yoluna öldün.. Silahın yanında olmasa saglam bir dayak yiyip hayatta kalacaktın

Gelip elinden alamadılar sen vurdun.. *** yoluna 20 yıl yedin.En kötü 7-10 sene.. Silah yanında olmasa saglam bir dayak yiyip evine ailene gidecektin

Silahını çekecek misin ? Evet = Vuracakmısın ? = Hayır = Adam silahını çekti seni vurdu .. *** yoluna gittin.
Silahını çekecek misin ? Evet = Vuracakmısın ? = Evet = Adam silahını senden daha hızlı kullandı daha iyi nişancı seni vurdu .. *** yoluna gittin.
Silahını çekecek misin ? Evet = Vuracakmısın ? = Evet = Adam silahını çekti seni vuramadı sen onu vurdun.. En az 5 yıl 10 yıl arası yedin.*** yolunda yılların gitti...
Silahını çekecek misin ? Evet = Vuracakmısın ? = Evet = Adam silahını çekti seni vuramadı sen onu vurdun.. En az 5 yıl 10 yıl arası yedin.*** yolunda yılların gitti... Hapisten çıktın adamın oğlu çıktıgın gün geldi seni vurdu... Yada sen hapisteyken adamın akrabaları geldi senin oğlunu / karını vurdu.. Pislik pislik doğurur...

Bu kanunlarla herzaman *** yoluna gidersin.Dediğim gibi amerika olsa çek vur elinde bıçakla gelen adamı , nezarete bile girmessin polisler evine bırakır seni... Bizim kanunlar hertürlü berbat.Silah tasımak için daha da berbat.Vursan da boku yiyorsun vurulsanda.O yüzden silah tasımanın hiçbir manası yok.Uzak duracaksın beladan.Benim araçda biber gazı var birde muşta.Gözüne sıkacaksın vurup bayıltıp kacaksın.bu kadar...

Ama aile koruma cocuk kadın araç vs diyorsan bence bizim gibi şehirlerde en güzeli budur , 6 yıldır rott besleyen biri olarak söylüyorum , adamlar aracın için bunu görünce kendileri araçla bile şerit değiştiriyorlar.En güzel koruma budur aga .

https://thumbs.dreamstime.com/z/rottweiler-dog-4770278.jpg

Kadir54
21-12-2016, 10:29
Silah yakalatmanın 7500 tl cezası var + sicil gidiyor.
2. Silah Yakalatmada Direk Hapis Cezası. Taşıma Ruhsatınız yoksa böyle birşeye kalkışmayın derim.. Büyük Şehirlerde yaşayan arkadaşlarıma Allah kolaylık versin.

Yarbay
21-12-2016, 11:16
Şimdi iş yine siyasete dönecek ama bunların hepsi ne yazikki siyasetle ilgili.. Geçen çok güzel bir caps vardı bulursam koyarım.

AKP bu insanları yaratmadı , AKP bu insanları cesaretlendirdi veya ortaya çıkarttırdı diyelim.

buldum

http://i.hizliresim.com/LZQ9Vj.jpg

Nokta atışı

FB10ur
21-12-2016, 11:25
türkiyede silah taşımak sakat iş.. Amerikada olsan tamam adamlar herşeyi meşrumüdefa bizde öyle mi ?

Düşün silahın var , kavgaya başladın 3 kişi seni acımadan dövüyor..

Silahını çekecek misin ? Hayır = o zaman taşıma...

Silahını çekecek misin ? Evet = Vuracakmısın ? = Hayır korkutucam = Psikopatlarsa korkmazlar sa ?

Gelip elinden alıp seni vurdular.. *** yoluna öldün.. Silahın yanında olmasa saglam bir dayak yiyip hayatta kalacaktın

Gelip elinden alamadılar sen vurdun.. *** yoluna 20 yıl yedin.En kötü 7-10 sene.. Silah yanında olmasa saglam bir dayak yiyip evine ailene gidecektin

Silahını çekecek misin ? Evet = Vuracakmısın ? = Hayır = Adam silahını çekti seni vurdu .. *** yoluna gittin.
Silahını çekecek misin ? Evet = Vuracakmısın ? = Evet = Adam silahını senden daha hızlı kullandı daha iyi nişancı seni vurdu .. *** yoluna gittin.
Silahını çekecek misin ? Evet = Vuracakmısın ? = Evet = Adam silahını çekti seni vuramadı sen onu vurdun.. En az 5 yıl 10 yıl arası yedin.*** yolunda yılların gitti...
Silahını çekecek misin ? Evet = Vuracakmısın ? = Evet = Adam silahını çekti seni vuramadı sen onu vurdun.. En az 5 yıl 10 yıl arası yedin.*** yolunda yılların gitti... Hapisten çıktın adamın oğlu çıktıgın gün geldi seni vurdu... Yada sen hapisteyken adamın akrabaları geldi senin oğlunu / karını vurdu.. Pislik pislik doğurur...

Bu kanunlarla herzaman *** yoluna gidersin.Dediğim gibi amerika olsa çek vur elinde bıçakla gelen adamı , nezarete bile girmessin polisler evine bırakır seni... Bizim kanunlar hertürlü berbat.Silah tasımak için daha da berbat.Vursan da boku yiyorsun vurulsanda.O yüzden silah tasımanın hiçbir manası yok.Uzak duracaksın beladan.Benim araçda biber gazı var birde muşta.Gözüne sıkacaksın vurup bayıltıp kacaksın.bu kadar...

Ama aile koruma cocuk kadın araç vs diyorsan bence bizim gibi şehirlerde en güzeli budur , 6 yıldır rott besleyen biri olarak söylüyorum , adamlar aracın için bunu görünce kendileri araçla bile şerit değiştiriyorlar.En güzel koruma budur aga .

https://thumbs.dreamstime.com/z/rottweiler-dog-4770278.jpg

Evet koruma olarak bir nebzede olsa güzel bir çözüm bu yakışıklıyı beslemek :) Ama maalesef ülkenin çivisi çıkmış durumunda yanında çocuk olmasına rağmen arabaya saldıran yaratıklar ellerinde silah olsa Bu güzelim hayvana hiç acımadan sıkarlar :(
Ne olduysa son zamanlarda olmaya başladı coğunlukla asarım keserim nidaları,trafikte silah çekmeler saldırmalar vahim durumdayız.

rain man
21-12-2016, 11:26
Üzücü bir durum. Gerek kanunların adaletsizliği ve uygunsuzluğu gerek emniyet güçlerinin eli kolu bağlı olması veya uzak durmak istemesi yüzünden bu haldeyiz. Denildiği gibi cahil olan halk yücelerek ilerliyor. Bir şeyden anlamayan muhtarları bir "şey" yapıyorlarmış gibi totolarını kaldırıp başımıza komutan yaptılar ya ben başka bir şey bilmiyorum.

Bir ilçede idari bir görev almaktayım, işim gereği kaymakam ve diğer kurum amirlerinden tutun da muhtarlara kadar irtibat halindeyim. Ama ben böyle pervasız insanlar görmedim desem yeri. Aramızda okumayan abiler arkadaşlar varsa umarım bu diyeceğimden alınmazlar keza diyeceklerim çarpıtılsın istemem ama okuma ile yüceltilme arasında ters bir ilişki tutturulmuş gidiyor. Yüksek lisans diplomasına sahip bir kişinin "kıçı kırık orta okul mezunu" bir muhtara yedirilmesi veya muhtarın ahkam kesmesine izin verilmesi şu zamanın en itici meselelerinden biridir. Konuyu siyasete bağlamayacağım, çünkü bağlamaya gerek yok zaten konu siyaset kaynaklı ortaya çıkıyor ama dün yaşadığım bir meseleyi anlatayım ben de.

Kahta-Adıyaman arası (belki bileniniz vardır duble yol şeklinde orası) seyir halinde iken acelem de olmadığı için 90'a sabitleyip sağ şeritten tin tin gidiyordum. Sağ tarafımda 100 metre kadar ilerde bir traktör tali yoldan belirdi, acaba yola çıkar mı çıkmaz mı diye düşünürken hareket ettiğini görünce hızımı 50'ye kadar düşürdüm. Ona rağmen benden 1-2 saniye önce geçti şeridimden. Asıldım kornaya, baktım sadece suratıma bakıyor tepem attı. Yol müsait mi diye bakıp hemen u dönüşü aldım. Baktım yaşlı bir amca, geçtim arkasına selektör korna vs camı açıp (normalde zerre böyle bir şey yapmam etraf zaten psikopat kaynıyor ama tepem attı) önüne geçip durdurdum. Traktörün üstünde de 30 yaşlarında bir adam oturuyor ama bakışlarından da sezdiğim kadarıyla bir şey anlayamayacağını da bilerek " dayı utanmıyor musun, yol müsait değil ben geçtikten sonra çıksan hiç kimse yok zaten. Niye beklemiyorsun yan yoldan çıkıyorsun" dedim. Ne cevap verse beğenirsiniz, "Sende hızını azaltsan kurtarırdın" . Klişe bir muhabbet olan "dua et büyüksün" dedim (küçük olsa o boku yemesine rağmen bir de dayak yeme şansım da vardı tabi), "ben bilmem nerenin muhtarıyım" dedi, "keşke o kadar toplantınızda birisi de trafiğe nasıl çıkılırı anlatsaymış" deyip tekerine tükürdüm bastım geri döndüm.

Şimdi ne yapacaksın ki?

Artık kişi cahil olduğunu bile bile kendince sebep gösteriyorsa, utanmadan yüzüne bakabiliyorsa sen yapacaksın?

Deseydi ki "görmedim, yaşlılığıma ver, kusura bakma" ben de olur deyip dönerdim geri.

Çok öfke doluyum, O yüzde ellinin tamamı yetmiyormuş gibi bari dışındakiler daha düzgün olsak da yarınlar için kişiler değiştiğinde bu zihniyet de değişse. Sabretmekten, sineye çekmekten sıkıldım yoruldum. Siz nasıl dayanıyorsunuz bilmiyorum.

Yigit-Y
21-12-2016, 11:38
Techturkey Bireysel Silahlanmaya Karşı beyler

o yüzden silah muhabbetleri için kınama gelebilir

pm leşin derim diğer konu uçtu gitti malumunuz

KÖROĞLU
21-12-2016, 16:17
rain man hangi birini anlatacaksın ki. Okumuşu da çok farklı değil.

Geçen perşembe günü harem - sirkeci feribotunda üst kattan alttaki arabalara bakıyorum Porsche cayenne içinden birisi camı açtı laak diye tükürdü feribota.

İnerken bir süzdüm takım elbiseli eli yüzü düzgün belli ki bir yerde bir şey ama gel gelelim insan değil.

Aynı feribotta adam yanındaki araca okadar sıfır yanaşmış ki inenler geri binemedi araçlarına. Toplumsal saygı out hayvanlı in :)

Yiğit G.
21-12-2016, 19:44
Evet koruma olarak bir nebzede olsa güzel bir çözüm bu yakışıklıyı beslemek :) Ama maalesef ülkenin çivisi çıkmış durumunda yanında çocuk olmasına rağmen arabaya saldıran yaratıklar ellerinde silah olsa Bu güzelim hayvana hiç acımadan sıkarlar :(
Ne olduysa son zamanlarda olmaya başladı coğunlukla asarım keserim nidaları,trafikte silah çekmeler saldırmalar vahim durumdayız.

6 yılda tartıştıgım kavga ettiğim oldu hiçbirine köpegimi dahil etmedim etmem , bu şeye benzer çocugunu kavgaya götürmeye benzer asla yapmam hatta sokakda tartıştıgım biri vardı bekle eve bırakayım şunu geleyim dedim asla onu tehlikeye atmam çünkü ona zarar gelmesi bir yana adamın kolunu yüzünü vs koparırsa elimden bile aldırırlar mahkeme ile.. O riske hiç girmem.Ama caydırıcıdır.Belayı uzak tutar.Emin ol trafikte sana biri arabasından laf söylese peşine düşse araçta bunu gördüğü an vazgeçer.Silahı olsa bıçagıda olsa vazgeçer bulaşmak istemez, çok kez yaşadım biliyorum.Şunuda şuraya bırakayım çok gülüyorum her izlediğimde

https://www.youtube.com/watch?v=yVoJWRUcoQo

ckrc
21-12-2016, 20:08
Yahu ne yaptınız,

6136'ya muhalefeti önerenler mi dersin, Ruhsatsız tezgah yapımı silah önerenler mı dersin, burayı teksas zannedenler mi dersin ne dersen hepsi burada. Bu yazdıklarınız, önerileriniz yasal olarak suç biliyorsunuz değil mi beyler?

Bireysel silahlanmaya neden karşıyız ki forum olarak?

Gerçekten gerekli psikolojik testlerden geçebilen herkesin silah taşıma ruhsatı almasını ve meşru müdafaa ile alakalı kanunların yoruma açık değilde açık ve net olarak yasalarda belirtilmesini o kadar çok isterim ki; ülkeye resmen huzur gelir o zaman.

Silah tutkunu birisi olarak ve İstanbul'da 150 bin km yol yapmış birisi olarak 1 kere bakın 1 kere bile trafik tartışmasına girmedim. Nasıl beceriyorsunuz bu kadar tartışmayı, olay çıkartmayı. Eğriye eğri doğruya doğru trafikte bazen saygısız hareketlerim de oluyor, insanların önüne kırdığımda oluyor, en sağdan gelip soldan duran trafiğe katıldığımda oluyor. Daha kimse benim arabama, bana bulaşmadı. Özür dilemek büyük erdemdir gerçekten. Benim özür dilememin, bu kadar sakin ve alttan alabiliyor olmamın sebebi; Hayatta herkesi, kaybedeceği hiç bir şeyi olmayan,belinde ruhsatsız "ardeşen" işi silahı olan insan olarak görmemden kaynaklanıyor.

Silah böyle bir huzur sağlıyor toplumda. Şu an bireysel silahlanma hakkı gerçekten yeteri kadar kolay ve ilgi gösterilebilecek düzeyde olmadığından sadece silahı olabilecek ite, kopuğa bulaşmıyor insanlar. Normal insanlarda kolay yollardan silah edinebilirse it kopukta herkese ters yapamaz, tecrübeyle sabittir ki; çeliğin sesini duyan soğukluğunu hisseden herkes daha saygılı, daha sakin, daha duyarlı vatandaş oluyor.

Silah taşımak,sahibi olmak gerçekten büyük sorumluluk getiriyor insanlara. Kolluk kuvvetleri görevi dışında, taşıma ruhsatına haiz olanlar var ise veya tanıdığı olan var ise dikkat etsin; Hep önüne bakarak yürürler, herkese yol vermeye çalışırlar, daha sakin olurlar. Bu dediklerimi tabi ki silah seven, silah taşıyan herkesi "ÖCÜ, KATİL, PSİKOPAT" olarak görenler anlamayacaktır ama, 400 liraya isteyen herkesin "Ardeşen" işi silah alabildiği toplumda bireysel silahlanma en büyük hak olmalıdır.

İtfaiye teşkilatı var diye; arabamızda, evimizde yangın tüpü bulun durmamazlık yapmıyorsak, kolluk kuvvetleri var diye silah bulundurmamak ve bunun hak olmamasını savunmamak gerçekten anlayabildiğim bir şey değil.

Türkiye'de işlenen cinayetlerin %58'i kesici-delici alet veya bir tarafı keskinleştirilmiş keskiler ile işleniyor.(2014 verisidir) yani bildiğiniz, ekmek bıçağı. Bu yüzden bireysel olarak mutfaklarımızda bıçak bulundurmaya da karşı çıkalım forumca sonuçta insanları öldürüyor ekmek bıçakları.

İt, kopuktan ardeşen işi silahları temizleyebilecek bir devlet mekanizması var ise, kolluk kuvvetleri hariç, belirli meslek mensubunun haiz olabileceği taşıma ve bulundurma ruhsatlı bireysel silahlanmaya gerçekten karşı olabilirim.

rain man
22-12-2016, 05:58
O tipleri de pek ala biliriz :) bizim bu tarafta alamancı edası ile gelen istanbulda oturan çalışan zengin çiğköfteciler ve aileleri yapar o muhabbeti.

Bunlar özellikle yazın gelir, tatile gelmişlerdir giyim kuşamları oldukça yerindedir ama konuşmaya başladıkları anda doktor nerdeeeeğ diye bağırıp çağırmalarından anlarsınız hemen. İlçe hastanesine bam güm girer.ortalığı velveleye verir. Gider bakarsınız üst solunum yolu enfeksiyonu, çocuğun aşısı varmış. Kışın yollar kapanır 112'yi ararlar yol kapalı olduğu için ambulans çıkamaz ulaşırlar tekrar helikopter çıkarın o zaman derler... Bi şekilde çıkarılır, Şikayetiniz ne diye sorulunca halsizlik var bi aydır derler 90 yaşındaki amca için...

Bi de o kadar rahat şikayet ederler ki, artık bir çok şikayet kanalı var. Yazıyorsun sabime bimere doktor veya hemşire benimle ilgilenmedi diyor, yönetici de sana gıcıksa hop soruşturma açılıyor :) neresinden tutarsan tut hepsi aynı. Şöyle saniyede bitecek bi temizlik olsa bu arap sevdalılarını Arabistan'a versek falan da gözümüz görmese şu rezillikleri diyorum artık.

K0213
22-12-2016, 07:54
Önce silahlanıp, sonra karateye başlicam, sonra hepsine kataaaaa!!

Ben artık bana bulaşmadıkları sürece duymayan, görmeyen taraftayım, hatta tiye alıyorum gerilmemek içimn!
Yoksa baş ağrılarımın önüne geçemiyorum, mutsuzlaşıyorum, espiri dahi yapamaz hale geldim son zamanlarda.
İinsan üstü bir gücüm olsun çok isterdim şu dönemde ama yok nabza göre şerbetle yaşıyorum.
Önceden(8-10Sene) kim nasıl gelirse öyle davranırdım, atara-atar, gidere-giderdim ama artık yemiyor! namert dolmuş ortalık, zaten ortalık namertlere kaldı diye doğma büyüme istanbulluyum ama şehri terk ediyorum, inşallah ülkeden geçmeyiz!