PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : iPhone 6S 32 GB mi Samsung S7 Edge mi ?

///Mpower
21-12-2016, 15:57
Yeni telefon alacağım fakat iPhone 6S ve Samsung Galaxy S7 Edge arasında kaldım. İkisinin birbirine göre üstünlüğü nedir, neden hangisini tercih etmeliyim ?

MDeniz
21-12-2016, 16:00
1 kelime edeceğim sadece . "6S " almazsan pişman olursun.

individual
21-12-2016, 16:01
Apple Iphone 6S

///Mpower
21-12-2016, 16:02
1 kelime edeceğim sadece . "6S " almazsan pişman olursun.

Daha önce iOS kullanmadım ben de çok merak ediyorum açıkçası ama mantıkta Samsung diyo :D

KGüneyli
21-12-2016, 16:07
kamerası için s7 Edge

Geri kalan herşey için iPhone

///Mpower
21-12-2016, 16:16
kamerası için s7 Edge

Teknik özelliklerde Samsung açık ara önde. Ama bişey beni farklılık yap Apple al düşüncesine itiyo :o

Kahn23
21-12-2016, 16:23
kamerası için s7 Edge

+1

Ama ip 7+ alacak olsan tereddütsüz ip tabiki.

burakk.
21-12-2016, 16:36
Kamerası için S7 edge olayına kesinlikle katılıyorum,geri kalan noktalar içinde iphone tercih sebeplerim dışında artık.Yakın zamanda konu açtım can sıkıcı sorunlar yaşadım ve tabiri caizse kurtuldum iphone'umdan.

EfeTopcu
21-12-2016, 16:38
Dusunurseniz 6s plus mevcut bende. Offtopic satiliklarda ilani mevcut

Berkan
21-12-2016, 16:45
Pilinden kamerasından su dayanıklılıgıda dahil edersem s7 edge baya bir döver üzer düz 6s i :) hatta rakip diye koymam bile :D

Bugraaa
21-12-2016, 16:46
rakibi nerdeyse değil :) yıllardır apple aynı tasarım aynı menü hemen hemen ama samsung teknolojisi çok farklı tabiki EDGE ;)

16EC813
21-12-2016, 16:50
Dusunurseniz 6s plus mevcut bende. Offtopic satiliklarda ilani mevcut

sen tambir gayserilisin kardeşim :)

arda35
21-12-2016, 17:00
Android pişmanlıktır. 6s seneye de gayet stabil bir telefon olacak, ama s7'nin geleceği muallak. Apple'ın servis desteği falan Samsung'un içinden geçer zaten.

Nakit alacaksanız az bir farkla 7 de denk getirebilirsiniz. 2800-2900 civarına kapalı kutu birkaç tane var donanımhaber'de. sahibinden ve letgo'da da uygun fiyatlı sıfır telefonlar oluyor. Kontratla alıp kırdıranlar sağolsun :)
Apple-Iphone (https://forum.donanimhaber.com/forumid_528/tt.htm)

ulasoztas1
21-12-2016, 17:31
Iphone kullanıcısıyım, androide geçmeye niyetlendiğim dönemde anneme Samsung aldık biraz kurcaladıktan sonra Iphonda kalıcı karar kıldım
hala Iphone 4S kullanıyorum :D

onursumer
21-12-2016, 18:16
bu iki model arasında şunu al daha iyi bunu al daha iyi demek donanım olarak mümkün fakat kullanıcı olarak mumkun değil

s7 edge heryonden donanım olarak üstün bir cihaz , fakat burda sen android mi yoksa ios mu kullanmak istiyorsun once ona karar vermen gerekli

ki ben şu saatten sonra eğer seçimin ios ise iphone7 bakarım işlemcideki revizyonla pil omru konusunda daha iyi bu bile tercih sebebi benim için

Faruk_Vtec
21-12-2016, 18:16
apple elmaysa samsung armuttur...

Tunacan
21-12-2016, 18:23
Samsung S7 ler patlamıyormuydu? Toplatıldı falan?

///Mpower
21-12-2016, 18:33
bu iki model arasında şunu al daha iyi bunu al daha iyi demek donanım olarak mümkün fakat kullanıcı olarak mumkun değil

s7 edge heryonden donanım olarak üstün bir cihaz , fakat burda sen android mi yoksa ios mu kullanmak istiyorsun once ona karar vermen gerekli

ki ben şu saatten sonra eğer seçimin ios ise iphone7 bakarım işlemcideki revizyonla pil omru konusunda daha iyi bu bile tercih sebebi benim için

Gönül isterdi 7 almayı fakat bütçem kısıtlı

Kahn23
21-12-2016, 18:45
Samsung S7 ler patlamıyormuydu? Toplatıldı falan?

Patlayan Note7

EfeTopcu
21-12-2016, 19:07
sen tambir gayserilisin kardeşim :)

Ayipsin abi :D

Remon
21-12-2016, 19:11
telefonun özelliklerini mıncıklamayı seviyorsan android seç. android mıncıklamaya açık bir işletim sistemi. ben lg g3'den 6s e geçtim iosta canım sıkıldı resmen ama pil ömrü gayet tatmin edici ve androidden sonra aşırı stabil

Yigit-Y
21-12-2016, 19:24
Android sever bir kullanıcı olarak ios

Çok stabil ve sağlam

Bundan dolayı 6s kullanıyorum

Android inşallah bir gün ios gibi olur

İphone hiç kullanıcı dostu bir telefon değil

Geçirmenin derdine düşmüşler :)

eldorado
21-12-2016, 19:27
Samsung çin malı gibi geliyor ve nefret ediyorum hayatımda 1 kere samsung kullanayım dedim note7 aldım patlıyormuş bilmem ne parayı 5 ay sonra verdiler asla sakın iPhone şaşmıcaksın

Dodoo
21-12-2016, 19:32
Apple iyidir.

Black_Eagle
21-12-2016, 20:16
Kamerası ekranı işlemcisi tasarımı pil dayanıklılığı suya dayanıklılık hızlı şarj kablosuz şarj gibi bir çok özelliğiyle iphone 6s e tecavuz eder s7 edge hatta şu an ben 7 plus kullanıyorum samsung 7 serisi telefonların kamerası falan iphone 7 lerden çok daha iyi. 6s in tek avantajı ios onunda bi esprisi yok artık. 7 plus gerçekten akıcı değil güncellemeler halen oturmadı ve halen sıkıntı yaşıyorum. Note 8 ya da s8 edge çıkınca arkama bakmadan satarım bu 7 plusı

ahmetakbayir
21-12-2016, 20:30
android cok karısık ios candır

Vtec21
21-12-2016, 20:49
S7 Edge derim.
Gündüz ya da gece, her ortamda yüksek kaliteli fotoğraflar. Zarif tasarım, suya ve toza karşı dayanıklılık ve Tükiye’nin en hızlı 4.5G bağlantısına uyumlu akıllı telefonu.

Mehmetmert
21-12-2016, 20:53
Android pişmanlıktır. 6s seneye de gayet stabil bir telefon olacak, ama s7'nin geleceği muallak. Apple'ın servis desteği falan Samsung'un içinden geçer zaten.

Nakit alacaksanız az bir farkla 7 de denk getirebilirsiniz. 2800-2900 civarına kapalı kutu birkaç tane var donanımhaber'de. sahibinden ve letgo'da da uygun fiyatlı sıfır telefonlar oluyor. Kontratla alıp kırdıranlar sağolsun :)
Apple-Iphone (https://forum.donanimhaber.com/forumid_528/tt.htm)

+ olarak ben turkcellin sitesinden 2850 liraya 32gb iphone 7 aldım(100 tl sarı kutu indirimi)...

-Yıllarca Galaxy S2-S3-S4 ilk çıktığında alıp kullanmış bir olarak ve son 2 yıldır Apple kullanan olarak bana kimse kolay kolay Android aldıramaz,Teknik özellikleri geçiniz abicim...Galaxy S2-3-4 hangisi şu anda çalışabiliyor donmadan kasılmadan ? Hepsinin kendine hayrı yok cidden...Ama iphone 4S'ler hala çatır çatır devam ediyor...

-Birde herkes tutturmuş Android açık sistem açık sistem...Arkadaşım açık sistemde bunların neyini kullanıyorsunuz ben anlamıyorumki neyi açık yani? Açıktan kastınız paralı uygulamayı ücretsiz yüklemek ise,yada birbirinize bluetoothdan birşey atmak size açıklıksa ve bu mantıkta düşünüyorsanız iphone almayın...

-Ne yani bu açıklık ben anlamıyorum,yani düşünüyorum Android kullanırken bundan ne açıklığı vardı diye...Beleş uygulama yükleme,bluettothdan birşey atma dışında birşey hatırlamıyorum ben.Zaten bunların ötesinde telefonu kullanma yeteneğine sahip bir kullanıcı iseniz,o kadar yetenekli insan iPhoneye JB yapar gene aynı şeyi yapar...vs

-Galaxy S4 ile İphone 4S'i karşılaştırıyım,teknik özelliklere bakın Galaxy S4'ün kamerası bin basar belkide 4S'e ama açılmıyor kardeşim.Evde bomboş duran herşeyi sıfırlanmış Galaxy S4'ün kamerasına giriyor açılmıyor.2 saat açılmasını bekleyene kadar 4S çat diye açılıyor...

-Galaxy S7 2 yıla çöp olucak,o telefona 6gb ramde taksan 2 yıl sonra o telefon çalışamayacak donup kalıcak.Üzülüyorum ya o kadar mükemmel işlemciler Androidde yok olup gidiyorlar...

Alpii
21-12-2016, 20:57
Aynen aynen donanımsal iyi samsung :DD 2 sene sonra yarı fiyatına satabileceğin kasan bi telefon istiyorsan al s7 yi :D

.::EmrE::.
21-12-2016, 21:03
Samsungu aldıktan max. 2 ay sonra forumda konu açarsın. "Samsung Sorunsalı"... 6S değil 5S bile olsa iPhone derim.

Black_Eagle
21-12-2016, 21:05
+ olarak ben turkcellin sitesinden 2850 liraya 32gb iphone 7 aldım(100 tl sarı kutu indirimi)...

-Yıllarca Galaxy S2-S3-S4 ilk çıktığında alıp kullanmış bir olarak ve son 2 yıldır Apple kullanan olarak bana kimse kolay kolay Android aldıramaz,Teknik özellikleri geçiniz abicim...Galaxy S2-3-4 hangisi şu anda çalışabiliyor donmadan kasılmadan ? Hepsinin kendine hayrı yok cidden...Ama iphone 4S'ler hala çatır çatır devam ediyor...

-Birde herkes tutturmuş Android açık sistem açık sistem...Arkadaşım açık sistemde bunların neyini kullanıyorsunuz ben anlamıyorumki neyi açık yani? Açıktan kastınız paralı uygulamayı ücretsiz yüklemek ise,yada birbirinize bluetoothdan birşey atmak size açıklıksa ve bu mantıkta düşünüyorsanız iphone almayın...

-Ne yani bu açıklık ben anlamıyorum,yani düşünüyorum Android kullanırken bundan ne açıklığı vardı diye...Beleş uygulama yükleme,bluettothdan birşey atma dışında birşey hatırlamıyorum ben.Zaten bunların ötesinde telefonu kullanma yeteneğine sahip bir kullanıcı iseniz,o kadar yetenekli insan iPhoneye JB yapar gene aynı şeyi yapar...vs

-Galaxy S4 ile İphone 4S'i karşılaştırıyım,teknik özelliklere bakın Galaxy S4'ün kamerası bin basar belkide 4S'e ama açılmıyor kardeşim.Evde bomboş duran herşeyi sıfırlanmış Galaxy S4'ün kamerasına giriyor açılmıyor.2 saat açılmasını bekleyene kadar 4S çat diye açılıyor...

-Galaxy S7 2 yıla çöp olucak,o telefona 6gb ramde taksan 2 yıl sonra o telefon çalışamayacak donup kalıcak.Üzülüyorum ya o kadar mükemmel işlemciler Androidde yok olup gidiyorlar...

Samsungu yine root yapar saf android falan kurar kullanırsın s2 zamanında çıkan iphone 4 ya da 4s ler sence çalışabilir durumda mı. Eskidikçe iki sistemde çöp oluyor ve apple ne zaman yeni model çıkartsa eskilerine saçma sapan problemler ortaya çıkıyor 6s ilk çıktığında aynı güncellemeleri 5 için yaptıklarında 5 ler takla atıyordu. Bikaç güncelleme daha geldide telefon biraz kullanılabilir oldu. Bide artık android kasıyor batıyor şişiyor onlar kalmadı. Note 5 2015 de çıktı 2017 ye giriyoruz 2 yıl olmuş halen şişme kasma yok. Bende 7 plus ta var note 5 te.

Evrenoz
21-12-2016, 21:06
Hanım 6 kullanıyor ben S7 Edge
Kullanım alışkanlıkları bir yana, genellikle benim telefonumdaki kamera, esneklik, gear vr, gear s3, pil ömrü, suya dayanıklılık gibi özellikleri epey beğeniyor.

Yazdan beri kullanıyorum. Son derece stabil, hızlı. Problemsiz şekilde kullanıyorum.

Black_Eagle
21-12-2016, 21:09
Samsungu aldıktan max. 2 ay sonra forumda konu açarsın. "Samsung Sorunsalı"... 6S değil 5S bile olsa iPhone derim.

Valla telefon piyasasını baya takip ediyorum isterseniz donanımhaberde iphone 7 konusuna bir bakın neredeyse şikayetçi olmayan adam yok. Video çekerken cızırtı problemi ekran açıklığı 6s e göre daha kötü ekran olması( İlk defa yeni nesil bir telefon kendisinden dönceki nesilden kötü bir özellikle geldi) pil süresi, donma ,takılma. Bu arada dediğim gibi 7 plus kullanıyorum note 7 fiyaskosu yüzünden aldım ama arkama dönmeden samsunga geri dönerim.

Mehmetmert
21-12-2016, 21:35
Samsungu yine root yapar saf android falan kurar kullanırsın s2 zamanında çıkan iphone 4 ya da 4s ler sence çalışabilir durumda mı. Eskidikçe iki sistemde çöp oluyor ve apple ne zaman yeni model çıkartsa eskilerine saçma sapan problemler ortaya çıkıyor 6s ilk çıktığında aynı güncellemeleri 5 için yaptıklarında 5 ler takla atıyordu. Bikaç güncelleme daha geldide telefon biraz kullanılabilir oldu. Bide artık android kasıyor batıyor şişiyor onlar kalmadı. Note 5 2015 de çıktı 2017 ye giriyoruz 2 yıl olmuş halen şişme kasma yok. Bende 7 plus ta var note 5 te.

-4s'i babam aktif olarak kullanıyor çokta memnun,ip7ye taktım geçen simini 2 gün konuşmadı benle küstü büyük falan filan...vs :) Note5 kasmıyorsa ve cidden memnunsanız siz devam edin Android kullanmaya :) Arkadaşım arabada müziği shazamlayana kadar sinir krizi geçirdi yanımda :D Shazam durduruldu-Shazam durduldu ahahhaha telefon donmasa uygulaması donuyor,uygulaması donmasa telefon donuyor :)

burakk.
21-12-2016, 21:50
Kamerası için S7 edge olayına kesinlikle katılıyorum,geri kalan noktalar içinde iphone tercih sebeplerim dışında artık.Yakın zamanda konu açtım can sıkıcı sorunlar yaşadım ve tabiri caizse kurtuldum iphone'umdan.

Kendi mesajımı alıntıyorum direk bu mesajı yazdıktan 1-2 saat sonra S7 aldım,test etmenizi tavsiye ederim.

coastguard
21-12-2016, 22:01
Bir de olaya farklı pencere açıyorum

Telefonu düşürüp ekranı kırma ihtimaline karşı

iPhone apple da 448 tl ekran değişimi

Samsung s7 1100 tl

Bence artık onarım fiyatlarıda etkili olmalı alırken

.::EmrE::.
21-12-2016, 22:22
Valla telefon piyasasını baya takip ediyorum isterseniz donanımhaberde iphone 7 konusuna bir bakın neredeyse şikayetçi olmayan adam yok. Video çekerken cızırtı problemi ekran açıklığı 6s e göre daha kötü ekran olması( İlk defa yeni nesil bir telefon kendisinden dönceki nesilden kötü bir özellikle geldi) pil süresi, donma ,takılma. Bu arada dediğim gibi 7 plus kullanıyorum note 7 fiyaskosu yüzünden aldım ama arkama dönmeden samsunga geri dönerim.

6S dedim zaten, iyi olsa iPhone 2 den beri iPhone kullanan biri olarak 7'ye geçerdim, ancak son derece gereksiz bir telefon 7 şu an. 6S ile arasında fiyat farkına değmeyecek özellikleri mevcut. Kamerası vs. daha iyi Samsungun evet, ama stabilite yok, önemli bir anda kamera açıyorsun,"kamera durduruldu" hatası veriyor, fotoğraf çekiyorsun bakıyorsun fotoğraf yok, uçmuş telefondan, aptal aptal reklamlar, telefon için antivirüs bile var yani bu bile Android herhangi bir telefonun alınmama sebebi olmalı.

Alpii
21-12-2016, 22:33
Bende abimin işi gereği iPhone'un her telefonunu kullandım ve 2G'den 6S'e her modeli evde var çalışır şekilde. Hepside kendisine gelen en son sürümde sıkıntısız çalışmakta? Android'te rootsuz böyle bişey yapabilir misiniz?

**iPhone 7 hakkında bişey yazmadım zaten. Daha almadığım için detaylı inceleyemedim. Bi kaç arkadaşımda 7 ve 7+ var ama sarı ekran olayları yoktu onlarda. Olanda forumlarda paylaşılan renk ayarlarını yaparak düzeltmişti.
Ama dediğiniz gibi rame yüklenme olunca 7de hissing oluyordu.
Pil ve takılmaya da bişey diyemem onları gözetlemedim ama ios 10 nedense hala stabil değil cogu telefonu pert etti.
Pilde ise donanımdakilerin cogu cok beğeniyor eski serilere göre :D Neyse fanboy yazıları gibi oldu.

En azından patlamıyor diyerek konu bana kalmadan kaçıyım :D hayırlı aksamlar :slomo:

Emre-Dylan
21-12-2016, 22:56
Htc 10 diyorum kenara çekiliyorum 6s işletimden her türlü kazanır ama donanımda tırtlıyor kamera mesela önemli bir şey iphone'nun kamerasını hiç beğenmiyorum muadillerine bakarak o konuda hep geride.

leader_T
21-12-2016, 23:26
Apple dan Samsung a geçip pişman olan biri olarak

6S diyorum.

Zero
21-12-2016, 23:32
İlk çıktığı haftadan beri s7 edge kullanıyorum. Kasma takılma vs gibi durumlar yok ve ciddi hızlı hala hafızam fulle yakın olmasına rağmen. Pili oldukça yeterli çok nadir aplikasyonlarda durduruldu hatası veriyor o da peş peşe 2 3 tane aplikasyona hemen tıklarsanız veya arkada 15 tane aplikasyon açıksa yani pek problem değil çünkü telefon çok hızlı ve anında tekrar açabiliyorsunuz sorunsuzca. Bana göre edge in en büyük kusuru köşeli ekranına alışması cidden zor ve yatarak kullandığınızda ekranı 2 elle tutarsanız mecbur köşelerine dokunuyorsunuz afedersin akım derken bir bakıyorsun bokum yazmış :D su konusuna gelince xperia z3 ü soktuğum gibi havuza falan sokup çekim yapmadım şu an sadece yağmurda şemsiyesiz kullanım evresindeyim açıkçası suya sokmayı da düşünmüyorum ama suya sokan olursa da problem olacağını hiç sanmıyorum oldukça kaliteli duruyor materyali ekran köşeleri falan ilk günkü gibi xperia z3 gibi açılma gevşeme yok. Bu arada kamera için konuşmaya bile gerek yok cidden çok başarılı. Shazam kullanmak isteyen arkadaşlara da şunu söyleyeyim tüh kaçırdık parçayı derken bile aplikasyonu açıp anında yakalattığım çok oldu öyle kasma bekleme falan yok( 32 gb ın 30 undan fazlası dolu olmasına rağmen) . Kısacası alınabilir gönül rahatlığıyla.

300E
21-12-2016, 23:49
Şu son 3 3.5 senede 3 adet telefon değiştirdim, S3 yeni çıktı gittim aldım, 2 ay zar zor kullandım, sonra gidip ios ile tanışmak için sıfır iphone 5 aldım yeni çıkmışken, o günden beri iosa devam, 5 i babama verdim gittim 5s aldım 1.5 sene önce, şimdi bunu verip 6s alma düşüncem var bu seferde, eksik hissettiğim tek şey hafıza, onuda 16 gb almayacağım bir daha.

pirasa
22-12-2016, 00:07
alın size el bombası "ios herkesin kullanabileceği işletim sistemi(bozma şansınız yok çünkü size sisteme müdahale şansı vermiyor.), android bilgisayardan anlayanların kullanabileceği işletim sistemidir.(sistem son çıkan bootloader, lockdown teknolojileri hariç içerden ve dışarıdan her türlü müdahaleye açıktı. zamanla bu açıklar kapatıldığında androidden bir farkı kalmayacak zaten.)"

Berkan
22-12-2016, 08:02
Android takılıyor diyen arkadaşlar ya telefon kullanmayı bilmiyor yada ben çok şanlıyım baya bir senedir samsung kullandım s3-s5-s7 edge hiç birinde abuk subuk takılmalar yoktu olmadıda aşagıda yazılan gibi ayda yılda bir cıkarsa cıkıyor. Onun dışında omo opple çok stabil diyen arkadaşlara evdeki biri annemin biri babamın kullandığı 1 adet 5s ve 1 adet ipadin halini takılmalarını zevkle gösteririm androidi takılmıyomuş dersiniz :D

İlk çıktığı haftadan beri s7 edge kullanıyorum. Kasma takılma vs gibi durumlar yok ve ciddi hızlı hala hafızam fulle yakın olmasına rağmen. Pili oldukça yeterli çok nadir aplikasyonlarda durduruldu hatası veriyor o da peş peşe 2 3 tane aplikasyona hemen tıklarsanız veya arkada 15 tane aplikasyon açıksa yani pek problem değil çünkü telefon çok hızlı ve anında tekrar açabiliyorsunuz sorunsuzca. Bana göre edge in en büyük kusuru köşeli ekranına alışması cidden zor ve yatarak kullandığınızda ekranı 2 elle tutarsanız mecbur köşelerine dokunuyorsunuz afedersin akım derken bir bakıyorsun bokum yazmış :D su konusuna gelince xperia z3 ü soktuğum gibi havuza falan sokup çekim yapmadım şu an sadece yağmurda şemsiyesiz kullanım evresindeyim açıkçası suya sokmayı da düşünmüyorum ama suya sokan olursa da problem olacağını hiç sanmıyorum oldukça kaliteli duruyor materyali ekran köşeleri falan ilk günkü gibi xperia z3 gibi açılma gevşeme yok. Bu arada kamera için konuşmaya bile gerek yok cidden çok başarılı. Shazam kullanmak isteyen arkadaşlara da şunu söyleyeyim tüh kaçırdık parçayı derken bile aplikasyonu açıp anında yakalattığım çok oldu öyle kasma bekleme falan yok( 32 gb ın 30 undan fazlası dolu olmasına rağmen) . Kısacası alınabilir gönül rahatlığıyla.

ben parmak izi falan temizlemek yıkadım lavaboda bişey olmuyor bide üstüne zero döktüm yanlışlıkla ondada birşey olmadı :D Güç tasarrufundan değilde full boostla 8 çekirdek kullandımı hakikaten gayet hızlı davranıyor :D

Black_Eagle
22-12-2016, 08:54
Android takılıyor diyenle s4 s5 te kalanlar zaten s6 ve note 5 ten sonra takılma gibi birşey ben yaşamadım. Shazam programı örnek verilmiş hatta algılaması ios dan daha hızlı ve cabuktu . Marka fanatiği olmaya gerek yok ben 2 platformuda kullanıyorum sırf itunesa seni bağımlı bıraktığı için bile iphonu tercih etmem. Ve s7 edge iphone 7 den bile iyi bir telefonken ben 6s ile kıyaslamanın komik olduğunu düşünüyorum.

razzmatazz
22-12-2016, 08:55
3 senedir galaxy s4 kullanıcısıyım donmalardan kasmalardan nefret eder olmuştum iphona dönücem diyodum arkadaşlarımın ısrarıyla s7 edge aldım 7 aydır kullanıyorum en ufak sorun sıkıntı donma kasma herhangi bişey internette yazan sorunların hiçbirini yaşamadım iyikide almışım diyorum arkadaşımın 6s ini kullandım ekran olsun kamera olsun işletim sistemi olsun beni tatmin etmedi samsung bazı şeylerin farkına varmış durumda stabilite olarak ios u yakalamış s7 ile şimdi android 7 ile dahada stabil olucak bir sürü ek özellik gelicek en önemliside ekran çözünürlüğünü 720p 1080p 2k olarak istediğiniz gibi ayarlıyabiliceksiniz uzun yıllardır android kullanıpta ios a geçerseniz telefondan sıkılırsınız bir süre sonra eğer telefonu kurcalamayı seven biriyseniz. bu arada eski kullandığım s4 e root yapıp custom rom yükleyip kardeşime verdim ne donma kaldı ne kasma çatır çatır kullanıyo içinde yüklü uygulamanın haddi hesabı yok :D

Anıl E.
22-12-2016, 09:00
Note serisi kullandım yıllardır ,bir sorun yaşamadım diyebilirim ama aslında sorun vardı. Cihazlar yavaştı kameranın açılmasını çay koyar beklerdik arada bir donardı ama işimizden gücümüzden alı koymadığı için sorun olarak görmezdim ta ki iphone'a geçene kadar . Cidden büyük sorunlarmış.

s7 edge arkadaşım da var ekran güzel geri kalan her şey için iphone. Kamera bile demek istemiyorum neden şöyle açıklayım ; üstünüzde füme tarzı bir kazak var ama kesinlikle siyah değil ama s7 edge ve diğer samsung serileri onu bir canlı gösteriyor bir canlı gösteriyor kazağın rengi değişiyor. Yüzümdeki kirli sakal oluyor beyaz beyaz .. Doğallıktan yana olduğum için iphone kamerası :).

ios menüsünden sonra android menüsü çin malı tarzında geliyor bana.

memincbn
22-12-2016, 09:19
Eğer genius bardan randevu alabilirsen sabırlı olup apple candır. Hizmetlerinde sınır yok. 1 apple parası verip 2.5 apple kullandım. Tavsiye ediyorum .p

melihyilmaz
22-12-2016, 09:22
her iki sinide tatmış biri olarak. Şöyle açıklayabilirim.

Şimdi s7 edge alırsın on numara gelir çok geçmez en fazla 2 sene sonra bir bakmıssın elinde hesap makinesi ile dolasıyorsun. Servis vs hep sıkıntı. parça değiştirir gönderirler. ikinci el kaybını hesaba katmıyorum bile.

Gelelim 6s e. Gider alırsın kamerası kotudur eyvallah ama 2 sene sonra aynı hız da aynı performansta telefonun olur. Herhangi bir arızada telefonun sıfır gelir ister satar yenilersin ister devam edersin. İkinci elde değer kaybetmez.

He bu arada haftata bir aç kapa senede bir format ister azıcık nazlıdır android. Her uygulama açtıgında arkada çalısmaya devam eder. Her uygulama yüklediğinde ve kaldırdıgında muhakkak izlerini bırakır.

Black_Eagle
22-12-2016, 09:39
Note serisi kullandım yıllardır ,bir sorun yaşamadım diyebilirim ama aslında sorun vardı. Cihazlar yavaştı kameranın açılmasını çay koyar beklerdik arada bir donardı ama işimizden gücümüzden alı koymadığı için sorun olarak görmezdim ta ki iphone'a geçene kadar . Cidden büyük sorunlarmış.

s7 edge arkadaşım da var ekran güzel geri kalan her şey için iphone. Kamera bile demek istemiyorum neden şöyle açıklayım ; üstünüzde füme tarzı bir kazak var ama kesinlikle siyah değil ama s7 edge ve diğer samsung serileri onu bir canlı gösteriyor bir canlı gösteriyor kazağın rengi değişiyor. Yüzümdeki kirli sakal oluyor beyaz beyaz .. Doğallıktan yana olduğum için iphone kamerası :).

ios menüsünden sonra android menüsü çin malı tarzında geliyor bana.

Bırak 6s i adamlar 7 ile karşılaştırmasını yapmış tamamen tarafsız bir sitedir bu. Resimlere bakın hangisi daha gerçek hangisi daha net hangisi detayları daha iyi gösteriyor. Gece çekimlerinde falan samsung baya baya iyi. 6 s ile karşılaştırılmaz bile çünkü iphone 7 ler kamera konusunda 6s den daha iyi ama yinede s7 edge yakalayamamış hemde aralarında 1 sene var.

Apple iPhone 7 vs Samsung Galaxy S7 Edge: camera comparison (http://www.phonearena.com/news/Apple-iPhone-7-vs-Samsung-Galaxy-S7-Edge-camera-comparison_id85823)

resmin üzerine geldiğinizde mauseile sağ sol yapın tamamı görünüyor

mirafiori
22-12-2016, 09:40
And. kullanan biri olarak kesinlikle ios diyorum. İşletim sistemi ürüne(lerine) özel olduğu için max. performans olarak dönüyor özellikleri rakiplerine göre kötü olsada çoğu noktada performansı daha iyi olabiliyor. And. tam tersi. Arkadaşların dediği gibi 2 yıl sonra hesap makinesi 24 taksitle aldım şimdiki telefonumu taksit bitti tam tadını çıkarırım diyeceğim zamanlar telefonda kasmalar arızalar...

Anıl E.
22-12-2016, 09:42
Bırak 6s i adamlar 7 ile karşılaştırmasını yapmış tamamen tarafsız bir sitedir bu. Resimlere bakın hangisi daha gerçek hangisi daha net hangisi detayları daha iyi gösteriyor. Gece çekimlerinde falan samsung baya baya iyi. 6 s ile karşılaştırılmaz bile çünkü iphone 7 ler kamera konusunda 6s den daha iyi ama yinede s7 edge yakalayamamış hemde aralarında 1 sene var.

Apple iPhone 7 vs Samsung Galaxy S7 Edge: camera comparison (http://www.phonearena.com/news/Apple-iPhone-7-vs-Samsung-Galaxy-S7-Edge-camera-comparison_id85823)

resmin üzerine geldiğinizde mauseile sağ sol yapın tamamı görünüyor

Abi ben şahsi görüşümü söyledim isterse dünyanın en iyi kamerası olsun,geri kalan her konuda işimi görmüyor ya da yavaş görüyor o yüzden iphone yeterli. Prof fotoğraf makinem de var o yüzden sorun olmuyor,durmadan elimle harika fotoğraflar yakalayım diye de dolaşmıyorum :).

Bir gerçek var yakın zamanda yenisi çıkacak olan samsung modellerinin 2 hafta içinde değer kaybetmesi.

optimus_prime
22-12-2016, 10:32
ben de yıllarca note serisi kullandım ama kenar soyulmaları malzeme kalitesi falan bir türlü zevk vermez oldu

ip7 nin tasarımı 3 senelik olsa da malzeme kalitesi ve stabilliği sebebiyle artık ios a geçmeyi düşünüyorum

yukarda arkadasların da dedıgı gıbı samsung ve diğer androidleri hergun yenıden baslatmazsan 3-4 ayda bir format atmazsan instagram kullanırken bile şişmeye başlıyor

benim android kullanmamdaki en büyük etken ofis dosyalarına kolaylıkla müdahale edebilmek bilgisayarda dosya veya müzik indirir gibi kolayca telefonun klasörlerine erişebilmekdi. bunları iphone da yaparken biraz zorlanıyoruz açıkcası

arda35
22-12-2016, 10:37
6s kamerasının nesi kötü yahu?
Kardeşimde 6 var, ilk çıktığında almıştım. İşiyle ilgili art arda 100 kare belge fotoğrafladığı oluyor. Daha tık demedi. 2014 sonunda çıkan Samsung'lar şimdiye 10 defa pert olmuştur, sahiplerini sinir hastası etmiştir hatta. Daha sonra çıkan Samsung S6'ların hali kim bilir nicedir.

iPhone pahalı, ama parasının hakkını veren bir cihaz.

onursumer
22-12-2016, 10:43
6s kamerasının nesi kötü yahu?
Kardeşimde 6 var, ilk çıktığında almıştım. İşiyle ilgili art arda 100 kare belge fotoğrafladığı oluyor. Daha tık demedi. 2014 sonunda çıkan Samsung'lar şimdiye 10 defa pert olmuştur, sahiplerini sinir hastası etmiştir hatta. Daha sonra çıkan Samsung S6'ların hali kim bilir nicedir.

iPhone pahalı, ama parasının hakkını veren bir cihaz.

6s in kamerasının en buyuk dez avantajı açısı bence çok boktan bir açısı var videolarda geniş alan çekmekte zorlanıyorsun + gece çekimi gerçekten kotu lg g4 ,g5 ve samsung s6 s7 serilerindeki kullanılan lensler ciddi başarılı

Kahn23
Bana göre Tr'de Samsung'un Apple göre değer kaybetmesinin sebebi official mağazası olmamasıdır.

Apple'ın resmi satış fiyatı var. Ondan dolayı da 0 ve 2.el fiyatları bellidir.

Berkan
s6 ve note5 den itibaren malzeme kaliteside atma soyulma olmayacak cinsten ön arka gorilla glass yanlarsa metal. formata gerek yok kendi telefonun icinde ayarlar-hafıza-cihaz hafızası içinden önbelleği boşalt demen yeterli.

Diğer modellerde varmı bilmioyurum ama s7 edge in kutusundan bir çeviricide cıkıyor mikro usbyi(sarj girisini) normal usb ye çeviren onuda takarsanız external hdd'nizin içini bile kurcalayabilirsiniz telefondan, şahsen telefondan mp3leri ndirip arabada 2 dakikada usbnin içine transfer ediyorum ve üst mesajdaki gibi herhangibi aciliyette excel office word vs. degisiklik yapabiliyorum

Korollacı
22-12-2016, 10:44
ayfon emperyalizmdir samsung ise sosyalizm isin ozeti bu. ayfonda resim muzik vs. aktarmak veya yuklemek icin cok ugrastiriyor menusu cok karisik. samsungta oyle degil hafiza kartina kopyalarsin veya data kablosu ile telefon flash bellek gibi butun dosyalari sunuyor.
oyun uygulama program ilk ayfon markete cikiyor sonra android markete dusuyor. 4 senedir samsung kullaniyorum suan s6 edge var 2. yili oldu donma yapmaya basladi gecen gun hanima samsung s7 aldim kamerasi dokunmatigi hersey cok iyi fakat biliyorum ki oda 2. yilinda donma kasma yapacak sirf menusu kolay diye aldim. ayfonda kullandim zamaninda 4s 2 yil boyunca ne donma yapti ne kasma satarkende ayfonlarin 2. eli cok iyi deger dusmuyor servisleride cok ilgili alakali. samsunglarin 2. eli fiyat olarak cok dusuyor. bi telefonu en fazla 2 yil bilemedin 3 yil kullaniyorsun sonra yeni model cikiyor o yuzden bunuda dikkate almak lazim.

RottingChrist
22-12-2016, 11:25
samsung un note dahil bütün amiral telefonlarını kullandım. aynı şekilde iphone nin de S serisi bütün telefonlarını kullandım. cihaz olarak ikisinin de kendine göre avantajları var. ben tercihimi ios tan yana kullandım ve İ7 kullanıyorum. bundan sonra kesinlikle android telefon almam. ios sistemli bir samsung S7 edge olsa piyasada başka telefon satılmazdı herhalde. :)

makif84
22-12-2016, 14:26
Eski bir ıphone kullanıcısı 6 aylık s7 edge kullanıcısı olarak ben ıphone derim.

Alpii
22-12-2016, 18:57
Kameraya göre telefon varsa lumia nın 41 megapixel kamerası vardı ondan alabilir :D mantığa bak ya

ufuksaracci
22-12-2016, 19:58
İphone 7 kullanıyorum . Pil diyen arkadaş, ortalama 48 saatte bir takıyorum telefonumu bilgisayara. Henüz bir sıkıntı yaşamadım . İlk çıkan iphone'dan beri kullanıyorum, bir ara Htc ve samsung kullandım ama kim ne derse desin iostan vaz geçmem herhalde. Bir de iphone pahalı diyenleri hiç anlamıyorum diğerleri çok mu ucuz ?

erhanarici18
23-12-2016, 14:41
Teknik özelliklerde Samsung açık ara önde. Ama bişey beni farklılık yap Apple al düşüncesine itiyo :o

bu iş kağıt üzerine teknik özellik yazmakla olmuyo bence önemli olan o özellikleri ne kadar uzun süre ve kaliteli kullanabildiğimiz. hâlâa aynı mı bilmem ama bi süre sonra samsungların yaptığı kasma donma beni deli ediyor.
samsung lg htc desen bi kıyaslama yapılabilir ama ı phone ile başka marka kıyaslamaya gerek yok ayrı dünyalar çünkü
bu arada ı phone fanatiği falan değilim htc kullanıyorum

individual
23-12-2016, 14:49
Kağıt üzerinde ram'i işlemcisi güçlü olabilir ama o ram ve işlemciyi işletim sistemi nasıl kullanıyor onu sorgulamak lazım.

iphone3 ilk çıktığı günden beri iphone kullanıyorum daha dur telefona restar atayım.Dur virüs programı yükleyim.markete virüs sızmış gibi birşey duymadım yaşamadım.

Stabil sorunsuz çalışan bir telefon istiyorsan iphone.

volume81
23-12-2016, 14:49
S7 Edge kullanıyorum çok memnunum

havuz altında fotoğraflar çekmek
tüm gün hiç şarj'a dokunmamak
kamera özellikle akşam üzeri efsane (pro modda zaten eziyor)
özellikle hızlı şarj ayrı bir güzellik
ekran kalitesi
tasarımdaki edge ekranı sanki çerçevesiz telefon havası var

ayrıca;
6S'de o kadar stabil bir telefon değil %20'lerde kapanan mı ararsın snapchat gibi kamera uygulamasında saçmalayan mı ararsın

S7 edge gerçekten ırzına geçmeyip adam gibi kullandıkdan sonra ( custom rom vs ) çok güzel çalışıyor.

individual
23-12-2016, 14:50
Iphone olup telefonuna virüs bulaşan ve virüs programı kuran varmı (iphone)

Octane
23-12-2016, 14:50
Kiyas.la

Buradan girip bakın teknik farklılıklarına. Hala iphone demek marka fanatizmidir, liseliliktir. Birisi yeni nesil telefon, biri tarihöncesi.

Black_Eagle
23-12-2016, 14:58
Android takılıyor kasıyor iphone ucuyor diyenler tekrar söylüyorum 2 yıl geriden geliyorsunuz. Artık bu tarz problemler yok. Ben 7 plus kullanıyorum eşim 6s kullanıyor. Eşimin telefonu şarj %20-10 arasındayken saçma sapan kapanıp duruyor. Benim 7 plustada belki yeni sistemden ötürü kasma donma çok. Kamerada kaç kere dondu bilmiyorum rehberde de kasma yapıyor ama bi güncelleme verirse hallolur diye düşünüyorum. 48 saat şarja takmadan 7 kullanan varmış ben 7 plusı sabah şarjdan alıyorum akşam koymassam gece kapanır telefon 1 gün için tam yetiyor ama hep wifi de kullanınca eğer operatör interneti kullanırsam akşamı zor ediyorum. Çünkü telefonu aktif kullanan biriyim. s7 edge bence iphone 7 den bile iyi bir telefon ben note 7 patladığı için almak zorunda kaldım ama note 8 veya s8 edge çıktığı anda satıp geçerim. Kssinlikle kullanıcı dostu bir telefon ve sistem değil ios

individual
23-12-2016, 15:03
Teknik veriler olarak bakıyorsak açıkcası apple marka değerine para veriliyor deniyor.Samsung'a o paraları etmez.Daha uygun'a andirod telefonlar var.TR'de adı çok duyulmaz.

Xiaomi Mi Mix: Price and Specifications (https://www.kimovil.com/en/where-to-buy-xiaomi-mi-mix)
http://cdn2.gsmarena.com/vv/pics/xiaomi/xiaomi-mix-01.jpg

Meizu Pro 6 Plus: Price and Specifications (https://www.kimovil.com/en/where-to-buy-meizu-pro-6-plus)
http://www.teknobaze.com/wp-content/uploads/2016/11/Meizu-Pro-6-front-and-rear-view.jpg

Gidip 25000TL samsung'a para vermek'dense gidip meizu pro 6 alırım 1.500TL özellikleri aynı nerdeyse.

ufuksaracci
23-12-2016, 15:30
Android takılıyor kasıyor iphone ucuyor diyenler tekrar söylüyorum 2 yıl geriden geliyorsunuz. Artık bu tarz problemler yok. Ben 7 plus kullanıyorum eşim 6s kullanıyor. Eşimin telefonu şarj %20-10 arasındayken saçma sapan kapanıp duruyor. Benim 7 plustada belki yeni sistemden ötürü kasma donma çok. Kamerada kaç kere dondu bilmiyorum rehberde de kasma yapıyor ama bi güncelleme verirse hallolur diye düşünüyorum. 48 saat şarja takmadan 7 kullanan varmış ben 7 plusı sabah şarjdan alıyorum akşam koymassam gece kapanır telefon 1 gün için tam yetiyor ama hep wifi de kullanınca eğer operatör interneti kullanırsam akşamı zor ediyorum. Çünkü telefonu aktif kullanan biriyim. s7 edge bence iphone 7 den bile iyi bir telefon ben note 7 patladığı için almak zorunda kaldım ama note 8 veya s8 edge çıktığı anda satıp geçerim. Kssinlikle kullanıcı dostu bir telefon ve sistem değil ios

Hiç wi-fi kullanmıyorum %20'ye geldiğinde düşük güç modunu açıyorum . Bu fotoğrafı daha önce ios konusuna koymuştum . Şimdi pilim %38 26saat 8 dakika olmuş son şarjdan itibaren .

http://hizliresim.com/d8baRp

Berkan
23-12-2016, 15:32
Android sürekli takılıyormuş diyenle, alfanın parcaları çok pahalı yeaaa diyenler tamamen aynı grupta ve mantıkla konusuyorlar :)

ufuksaracci
23-12-2016, 15:33
Resmi koyamamışım .

http://i.hizliresim.com/d8baRp.png

Black_Eagle
23-12-2016, 16:37
Hocam telefonun sadece whatsappını kullanarak diğer zamanlar kenara koysam bende bu süreyi elde ederim. 7 plus kullanıyorum ve hücreselle imkanı yok o süreleri almamın. Ayrıca gir donanımhabere bak son güncellemeden sonra millet şarjdan da şikayetçi adam gece koyup sabah aldığımda %2-3 giderdi diyor şimdi %15 sadece gece boştayken gidiyor diyor. Ayrıca ios da kullanım süresi ekranın açık kalma süresi değildir. Ama android direk ekranın açık kalma süresini kullanım olarak yazar .İos da aç müziğin arka planda çalsın telefon ekranını kapat kullanıma ekler süreyi o yüzden yanıltıcı oluyor. Bak link atıyorum karşılaştırması var iphone 7 kesinlikle kötü bir pil ömrüne sahip 7 plus fena değil ama hücreselde oda sıkıntılı

iPhone 7 batarya suresinde cuvalladı - ShiftDelete.Net (http://shiftdelete.net/iphone-7-batarya-suresinde-cuvalladi-75770)

typeRace
23-12-2016, 17:54
telefonu kılıfla dikkatli bir şekilde kullanıcaksan s7 edge.. ha ben sakarım kılıfsız kullanırım diyorsan 6s daha iyi.. edge i düşürdüğün anda 1200 tl ekran değişimi.. 10 cm den 2 defa düşüp 2 defa ekranı kırılan bir telefon edge tek kötü yanı bu..

volume81
23-12-2016, 18:05
telefonu kılıfla dikkatli bir şekilde kullanıcaksan s7 edge.. ha ben sakarım kılıfsız kullanırım diyorsan 6s daha iyi.. edge i düşürdüğün anda 1200 tl ekran değişimi.. 10 cm den 2 defa düşüp 2 defa ekranı kırılan bir telefon edge tek kötü yanı bu..

10cm mi ?

ben baya düşürdüm herhangi bir sıkıntı olmadı ayrıca orj. ekran 900tl idi sorduğumda :)

///Mpower
23-12-2016, 19:08
Yorumları gördükçe mantığım Samsung'a aklım Apple'a kayıyo :D BMW Mercedes ilişkisi gibi. Mantık Benz, akıl BMW diyo :D :D :D

MCN21
23-12-2016, 19:12
Black_Eagle bende 7+ kullaniyorum ve dedigin gibi gecede %15 azalma durumu kesinlikle yok. Kacta biraktiysam sabah gende ayni yuzde de aliyorum. Bazen 1 veya 2 azaldigi oluyor, %3 hic gormedim. Normal kullanimda 2 gun rahat gidiyor. 1 gunde bitirmek icin hic elden dusurmemek lazim. Edge i bilmem ama normal s7 ve 6s in batarya kiyaslamasini rahatlikla yapabilirim. Hic oyun oynamam, gun icinde sosyal medya ve internet tarayicisini cok kullaniyorum. Bu kullanim senaryomda s7 ve 6s cok yakin sarj suresi veriyordu. S7 nin batarya avantaji gun icinde fazla kullanirsan one cikiyor. Benim gibi ufak islerde veya surekli elinde durmuyorsa 6s one cikiyor. Gunun sonunda standby suresinde apple ilerde oldugu icin kafa kafaya denk geliyorlar :)

S7 nin kamera ve ekrani col basarili. Ama iOS ekosistemiyle ve uygulama(arayuz ve grafik)kalitesiyle bence androidi dover :) hele mac veya ipad kullaniyorsaniz baska isletim sistemine donup bakmazsiniz bile :)

Mutlu Değerli
23-12-2016, 21:01
s7 edge alıcam ocak başlarında para hazır, biraz beklemeliyim dedim kendimce...

7 degilde 7s kıyaslaması verilseydi zaten kendimde derdim 7s alıcam direktmen onu söylerdim.

S serisi alınır İphoneda, digerleri bana ilgi çekici veya güçlüymüş gelmiyor

Note 7 patlamayaydı, iphone'un kafasını ezer dururdu bi 2-3sene

Ferhat_V
23-12-2016, 21:26
s6 edge 32gb kullanıyorum...telefon cebimde bacağımdayken mobilya itmem gerekti ekran yukardan çatladı gitti yenisi 850 tl..

donma yapmıyor ama yavaşlama yapıyor birde çok yüklenirsen ısınma sorunu var..ama fotoğraf çekim vs.de çok başarılı.

kardeşimde i6 16gb var silikon kılıfla kullanıyor..3 kere evde merdivenlerden düşürdü telefona hiç bişey olmadı..s6 düşse kesin dağılırdı..

çok değer kaybetmemiş olsam direk 6 yada 6s iphone geçerdim ama malesef telefonun ömrü bitene kadar samsung kullanıp bir dahaki değişimde iphone tercih edeceğim..

///Mpower
24-12-2016, 16:52
s6 edge 32gb kullanıyorum...telefon cebimde bacağımdayken mobilya itmem gerekti ekran yukardan çatladı gitti yenisi 850 tl..

donma yapmıyor ama yavaşlama yapıyor birde çok yüklenirsen ısınma sorunu var..ama fotoğraf çekim vs.de çok başarılı.

kardeşimde i6 16gb var silikon kılıfla kullanıyor..3 kere evde merdivenlerden düşürdü telefona hiç bişey olmadı..s6 düşse kesin dağılırdı..

çok değer kaybetmemiş olsam direk 6 yada 6s iphone geçerdim ama malesef telefonun ömrü bitene kadar samsung kullanıp bir dahaki değişimde iphone tercih edeceğim..

Bu önemli bir kriterdi teşekkürler :icon_tup:

İbrahim33
24-12-2016, 18:56
Kiyas.la

Buradan girip bakın teknik farklılıklarına. Hala iphone demek marka fanatizmidir, liseliliktir. Birisi yeni nesil telefon, biri tarihöncesi.

2-3 sene sonra görüşelim :D 6 & 6s ler sapasağlam çalışırken , samsunglar her zamanki gibi dökülecek ele ayağa düşecektir. Sağlamlık ve stabilizasyon konusunda iphone mercedes ise samsung renault'tur. (bence)

Octane
24-12-2016, 18:59
2-3 sene sonra görüşelim :D 6 & 6s ler sapasağlam çalışırken , samsunglar her zamanki gibi dökülecek ele ayağa düşecektir. Sağlamlık ve stabilizasyon konusunda iphone mercedes ise samsung renault'tur. (bence)

2-3 sene sonra da galaxy s10 iphone 10'un kafasına aynı şekilde vuracak. Neyse ben az vr'ımda suicide squad oynayayım s7mle. Kolay gelsin.

mahmut0382
24-12-2016, 19:17
Ben android kullanıcısı olarak media markt çalışanının gazına gelerek geçtiğimiz Temmuz ayında 6s aldım almaz olaydım . Eğer androide alışmış iseniz iosta çok sıkıntı çekersiniz . Geçen hafta teli kardeşimle takas ederek tekrar androide geçtim bir daha iosu bedava verseler alıp kullanmam . Ben bunların dışında htc 10 a bakmanızı tavsiye ederim .

Ama şuda bir gerçek uzun dönem kullanımlarda ios daha stabil fakat kullanım kolaylığı açısından bana göre bir telefon değil . Özellikle pc ile telefon arasında sık sık veri transferi yapıyorsanız ios sizi üzecektir . Birde 32 gb 4k video çekimi için ne kadar yeterli tartışılır 6s te karar verirseniz ve teli aktif kullanacaksanız 32 gb yerine daha yüksek bellek kapesitesine sahip modelleri almanızı tavsiye ederim .

İbrahim33
24-12-2016, 19:40
Sizinle tam tersi düşünüyorum. Kullanım kolaylığı iphone'de efsane derecede iyidir. Bir anket açabiliriz isterseniz =?

arda35
24-12-2016, 20:08
Ortalama olarak 1,5 sene sonra çöp olacak bir cihaza 2 bin tl üstü para bayılmak da bir tercih meselesidir elbet. Fanatiklik falan değil; hesap ortada. iphone 6'dan sonra çıkan S6'nın durumu nicedir mesela :)

Android pişmanlıktır. Her sene değiştirecek paranız varsa bilemem. Ama o kadar para veriyorum, 2 sene kullanayım diye düşünüyorsanız fena üzer Samsung ve türevleri.

mahmut0382
25-12-2016, 15:42
Ortalama olarak 1,5 sene sonra çöp olacak bir cihaza 2 bin tl üstü para bayılmak da bir tercih meselesidir elbet. Fanatiklik falan değil; hesap ortada. iphone 6'dan sonra çıkan S6'nın durumu nicedir mesela :)

Android pişmanlıktır. Her sene değiştirecek paranız varsa bilemem. Ama o kadar para veriyorum, 2 sene kullanayım diye düşünüyorsanız fena üzer Samsung ve türevleri.

Fikrinize saygı duyuyorum ama katılmıyorum . :) Benim için ios pişmanlık oldu . İkinci el değer konusunda haklısınız zaten birazda bu yüzden tercih etmiştim fakat kullanamadıktan sonra değer kazansa bile benim için bir faydası yok . Birde şu var android cihazlarda 20-30 tl lik hafıza kartı ile kapasiteyi yükseltebiliyorsunuz iphone de ise yüksek kapasteli cihazlar 2 android telefon fiyatında .

mahmut0382
25-12-2016, 15:46
Sizinle tam tersi düşünüyorum. Kullanım kolaylığı iphone'de efsane derecede iyidir. Bir anket açabiliriz isterseniz =?

İbrahim bey ankete gerek yok . Bana android daha kullanışlı geliyor bu birazda alışkanlıktan kaynaklanıyor . Siz iostan memnunsanız sıkıntı yok .

Mehmetmert
25-12-2016, 15:56
-Ya şimdi nasıl S7 iphonenin kafasına vuruyor,S5-S6 zamanında kalmayın şimdiki androidler güzel diyorsunuz...Bundan 3 yıl öncede Galaxy s2-s3 zamanında kalmayın onlar kötü Galaxy S4 iPhonelerin kafasını kafasını eziyor diyorlardı...Ha şuda bir gerçek 2 yıl sonra Galaxy S7-S8 donuyor onlar değil ama şimdiki S9 içinden geçer diye yazıcaksınız...

-Bakın 1998 yılındaki masaüstü gücü olmayan bilgisayarımda donup hata veriyordu 128mb ramli bilgisayar,şu anda 4gb rami olan bilgisayarımda donuyor...İşlemci...vs saymıyorum bile....Bundan 5 yıl sonrada Windows bilgisayarım donmaya devam edicek çünkü sistem buna mahkum.Tabiki Android bana göre Windowstan çok daha üstün bir sistem ama onunda sonu donmaktır.

-Peki windows neden bu kadar yaygın?Yazdığım bilgisayar bile neden windows?Zamanında lisanssız kullanmaya izin verdi,şu anda bir sürü 20.000tllik programıda crackli bilgisayarınıza yükleyebilirsiniz,windows sisteminide...vs Tıpkı Androidinde olduğu gibi...Neyse Galaxy S9 çıktığında da bitmeyecek bu yorumlar :)

Rtzon59
25-12-2016, 17:33
note 7 alma aşamasındayım sadece amerikadakiler patlıyor sanırım nette heryerde öyle yazıyor havaya uçmam inş. android iyidir

skunk11
25-12-2016, 17:34
Kafasına vurup vurmama olayı aslında kullanıcı bazlı bir olay. Çünkü kimisine göre JB siz iPhone olmaz, kimisine de JB çok saçma gelir. Kimisine de ios Arap saçı gibi gelir. Kimisi de Android için öyle düşünür.. tamamen kullanıcı bazlı bir olay. İos un jailbreakurabiyesi çıktı çıkacak çıkmayacak mevzusu olmasa daha iyi olurdu aslında ama yapacak birşey de yok

İos 10.1.1 için jailbreak çıktı bu arada :)

skunk11
25-12-2016, 17:37
Benim gözümde
ios jailbreak siz
Android root'suz olmaz,
iki işletim sistemi de aktif olarak elimin altında bu şekilde.
Eğer LG G2 kasasında snapdragon 820 ve geçerli bir grafik işlemcisi koysa başka cihaz kullanmam.

///Mpower
27-12-2016, 15:44
s7 edge alıcam ocak başlarında para hazır, biraz beklemeliyim dedim kendimce...

7 degilde 7s kıyaslaması verilseydi zaten kendimde derdim 7s alıcam direktmen onu söylerdim.

S serisi alınır İphoneda, digerleri bana ilgi çekici veya güçlüymüş gelmiyor

Note 7 patlamayaydı, iphone'un kafasını ezer dururdu bi 2-3sene

Bence elinizi çabuk tutun telefonlar zaten pahalı yılbaşından sonra ateş pahası olacak

///Mpower
07-01-2017, 14:24
Turkcell bayisine gittiğimde Samsung fikrini tamamen unuttuğumu farkettim kafamda sadece 6s le 7 arasındaki fiyat farkına değermi sorusu vardı hızlarının ve özelliklerinin ufak yenilemeler ve kamera dışında aynı olduğunu görünce cebi de fazla zorlamamak adına 6s modelinde karar kıldım. 1 haftadır kullanıyorum telefona hemen hemen alıştım gibi bişey videolar izledim bol bol yazı okudum bu yüzden iOS a alışma sürecim hızlı oldu. Tek bildiğim ve söylediğim şey şudur; O kadar android telefon kullandım fakat iPhone'dan ve iOS işletim sisteminden sonra sonra bidaha android zor
https://i.ytimg.com/vi/IfNhgCaTuFQ/maxresdefault.jpg

16EC813
07-01-2017, 14:45
şimdi ben de bu kararsızlık içinde tam iki aydır akılsız telefon kullanıyorum :D aslında çok da rahatım ama işte alışmışız bi kere 5s kullanıyordum telefonun kapanma sorunu vardı bu nedenle servis e götürdüm servis ana kart değişiklik i gerekiyor dedi ve 1500 lira gibi bi rakam söyledi tabi bu arada garantisi dolmuş tu cihazın :D neyse tabii ki yaptırmadım o gün bu gündür kararsızım
aypon mu samsong mu :D

///Mpower
08-01-2017, 17:48
şimdi ben de bu kararsızlık içinde tam iki aydır akılsız telefon kullanıyorum :D aslında çok da rahatım ama işte alışmışız bi kere 5s kullanıyordum telefonun kapanma sorunu vardı bu nedenle servis e götürdüm servis ana kart değişiklik i gerekiyor dedi ve 1500 lira gibi bi rakam söyledi tabi bu arada garantisi dolmuş tu cihazın :D neyse tabii ki yaptırmadım o gün bu gündür kararsızım
aypon mu samsong mu :D

Hangi işletim sistemini istediğinize bağlı. Bana kalırsa iOS kullanıcısıysanız iOS'dan devam edin. Android farklılık yapmaya değecek bir işletim sistemi değil. Fakat premium telefonlardan birini satın almak istiyorsanız Android'de S7 edge iOS'da iPhone 7 önceliğiniz olmalı. 6S'de çok güzel telefon 7 den farkı çok az arada ki fiyat farkına değmez bile

AşkınS.
08-01-2017, 18:03
Iphoneda gördüğüm kadariyla ne zaman bi telefon cikarsa ya da yeni bi sürüme geçse bi öncekini çöp yapıyor ama samsung da bu yok. Mesela suan iphone 4s falan kullanan kac ksii kaldi? Iphone 5 kullanan bile nadir halbuki mazisi cok cok eski degil. Teknoloji biraz da şans işi,s3 vardı ilk ciktiginda aldim. Telefon 1 hafta icinde garantiye gitti ekran morarmasi yüzünden. Hicbisey yapmayip geri gonderdiler. 2 hafta sonra gene gonderdim gene birşey yapmadilar. Ama iphone da direk degisim var.
Benim s3 1.kattan düştü ama ekran kirilmadi,benimki garantiye gittiginde yedek s3ü kullandim arabadan inerken düştü ve ekran kirildi :)

///Mpower
09-01-2017, 15:35
Iphoneda gördüğüm kadariyla ne zaman bi telefon cikarsa ya da yeni bi sürüme geçse bi öncekini çöp yapıyor ama samsung da bu yok. Mesela suan iphone 4s falan kullanan kac ksii kaldi? Iphone 5 kullanan bile nadir halbuki mazisi cok cok eski degil. Teknoloji biraz da şans işi,s3 vardı ilk ciktiginda aldim. Telefon 1 hafta icinde garantiye gitti ekran morarmasi yüzünden. Hicbisey yapmayip geri gonderdiler. 2 hafta sonra gene gonderdim gene birşey yapmadilar. Ama iphone da direk degisim var.
Benim s3 1.kattan düştü ama ekran kirilmadi,benimki garantiye gittiginde yedek s3ü kullandim arabadan inerken düştü ve ekran kirildi :)

Aslında gerçek durum söylediğiniz şeyin tam tersi bundan bir sene sonra s7 edge önemsiz bir telefon olacak s6 gibi. Geçen sene de s6 çıktığında aynı şeyler söylenmişti fakat durum ortada. Ve 1 senelik bir durum söz konusu. iPhone'da 1 sene de telefon çöp olsaydı zaten gidip 6s almazdım :D

Anıl E.
09-01-2017, 15:44

Kanka yanılıyorsun durum tam tersi :).

AşkınS.
09-01-2017, 16:11
Kanka yanılıyorsun durum tam tersi :).

Kanka benim hatunda suan 5s var,telefon donuyor. Garanti bitti yeni guncellemeyle %15 oldugu an telefon kapanıyor duzelmiyor bir türlü %15de samsungla ben 2 saatten fazla idare ediyorum:)
Kisacasi hepsinde bi sorun var,lg g2 en iyi telefonu dediler batarya şişti,ekran donuyor,sol taraf felcli gibi basmıyor vs vs.
Nerde o eski 3310lar hahahau

Black_Eagle
09-01-2017, 17:49
Aslında gerçek durum söylediğiniz şeyin tam tersi bundan bir sene sonra s7 edge önemsiz bir telefon olacak s6 gibi. Geçen sene de s6 çıktığında aynı şeyler söylenmişti fakat durum ortada. Ve 1 senelik bir durum söz konusu. iPhone'da 1 sene de telefon çöp olsaydı zaten gidip 6s almazdım :D

s6 2015 in telefonu s7 edge geçen senenin telefonu ve halen en iyi fotoğraf çeken gram takılmayan şarjı iphondan daha iyi olan bir telefon

Alpii
09-01-2017, 18:36

Şu anda 4S,5S ve kullandığım 6S'im var. 6S'i mi es geçiyorum.
-4S'te 9.3.5 ios var ve hafızanın 1/4'ü doludur 0 kasma.5 yıllık telefon bu seneye kadar güncelleme aldı.
-5S'te ise 10.2 yüklü. 64lük ve 40 gb felan dolu. 2'sinde de kasma 0. Sadece 5S te ios10 kaynaklı geçişlerde mili saniyelik bir kasma oluyorsa oluyor.
Çöp etme konusunda bence 0 sıkıntı. Hem stabilitesi aynı hem yeni model çıkınca samsung/sony gibi fiyat değeri kaybetmiyor.

Ben anlamıyorum sizin iphonelarınız nasıl donuyor yada biz şanslıyız :D ios 6 lı 3Gs bile var kutusunda sakladığımız. O bile çoğu 2-3 yıllık android i üzer kasma konusunda :D Ama batarya ve kamerasını geliştirmesi gerek apple 'ın plus olmayan modellerinde artık...

///Mpower
09-01-2017, 20:12
Ailemle birlikte elimizden bir çok android telefon geçti düşük yüksek model olsun. En son ablam note 5 aldı. Çok güzel telefon gerçekten. Fakat daha 7. ayında saçma salak donma problemleri yaşıyoruz ve uygulama hataları vermeye başladı keza bahsettiğim diğer telefonlar da aynı şekilde. iPhone kullanan bir ton arkadaşım var hiç birinden telefon ile ilgili bir şikayet duymadım bir kaçı iPhone 6 ilk çıktığında almıştı telefonlar hatalı çıkınca direk yenisini göndermişti zaten Apple onlara.

GKS
11-01-2017, 11:38
ios'a mac ve iphoneda bir kere kullanıp alışan android zaten kullanmıyor.

ios her zaman için daha kullanıcı dostu ve herkesin kolaylıkla kullanıcağı bir işletim sistemi.

android sistemli cihazlar daha kolay bozuluyor.
iphone düzgün kullanıldıktan sonra öyle kolay birşey olmuyor.

Osmantaskın
13-01-2017, 16:42
s7 edge kullanıyorum çok memnunum açıkçası ama ekranın yanlara taşmasından dolayı ekran filmi 2 haftada bir kalkıyor

Mutu
13-01-2017, 16:56
Ben s2 den sonra s3'e geçtim. s3 bin pişman etti beni. =) Ondan sonra iphone 5 aldım, sonra discovery air aldım. Şuan da 6s kullanıyorum. Şarjı sorunsuzluğu kullanım kolaylığıyla sanırım 2-3 sene daha kullanırım. =)

Dou
13-01-2017, 17:38
S7 kullanıyorum,

Şimdiki aklım olsa LG G5 alırdım. F/P olarak çok daha iyi telefon.

Allah kimseyi Samsung servisinin eline düşürmesin.

ottoman32
13-01-2017, 18:02
valla bana sorarsan android en son tercih olmalı ios olur windows phone bile olabilir lumia 950 ler güzel mesela :)

dachosen
13-01-2017, 18:05
LG G5 kullanan var mıdır? Alınır mı

Dou
13-01-2017, 18:12
LG G5 kullanan var mıdır? Alınır mı

Anneme aldım, kısa süreli kullanma fırsatım oldu.

Özellikleri s7 ile aşağı yukarı aynı, G5'in kamerası daha iyi.

G5'in artısı pili çıkabiliyor ve değiştirilebiliyor, Samsung'ta ise o rezil servis ile muhatap olmanız lazım.

S7'nin artısı su geçirmemesi.

Benim için su geçirmemesinden çok pilinin çıkması önemli olduğu için G5 öne çıkıyor. Fiyatıda bildiğim kadarıyla S7'ye göre daha uygun.