PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ford fİesta 1.0 ecoboost 140 hp & peugeot 208 thp allure 156 hp hk?

cannn22
21-12-2016, 19:22
Herkese merhaba,

Bugün az daha bmw e46 328ci otomatik vites alıyordum. Fakat (APO) Abdullah abi, Lnchcntrl ve forumdan bir kaç kişiyle daha konuştum ama onlarda olaya pek sıcak bakmadı. Abdullah abi 1 hafta önce 330ci otomatik vites e46'yı 44'e verdik deyince (Ben 48'e alıyordum) sonra vaz geçtim.

Öncelikli vaz geçme sebebim yakın arkadaşımda gerçekten temiz bir e36 kasa 316i var. Her gün beraber işe gidip geliriz, kendisiyle bu konuda çok konuştum her seferinde vaz geçirmeye çalıştı beni. Bakalit seslerini hep duyarsın böyle langır lungur yapar sinirini bozar dedi, bir yerine bir şey olur yaptırırsın, sonra başka yeri bozulur dedi, bozulmayla kalmadığı gibi parça fiyatları da kol gibi damarlı, ben kafamın dikine gittim, bmw dedim, prestij dedim aldım kafamı **keyim burnum boktan çıkmıyor, yılların verdiği plastik-metal aklına ne gelirse hepsinin yorgunluğu var benim cebim yanıyor, ben pişmanım sen aynı hataya düşme dedi. Git yeni araba al, yeni yenidir ne kokar ne bulaşır dedi.

Çevreden diğer arkadaşlarında ısrar ve gösterdiği örneklerle beraber vaz geçtim bu sevdadan. Öncesinde 330ci'den aslında ağzım yandı baya ama keyfine diyecek söz yoktu.

Şimdi konumuza gelirsek başlıktan da anlaşılacağı üzere mümkünse, sitede bu araca sahip kimseler varsa kullanıcılardan bu araç hakkında yorum almak istiyorum. Daha sonra sizlerinde görüş ve düşüncelerini almak isterim.

Bahsettiğim araçtan da anlayacağınız üzere bütçe max 50. Bu bütçeye baktığım ibiza cupra, polo gti vb emsal olabilecek araçlar 2009-2011 model civarında olup artık ekmeğini yemiş, ciğeri tükenmiş araçlar olduğu için hiç bu araçları listeye almıyorum bile. Böyle bir şey alırsam da sanayi köşelerinde koşturacağımı, keyif almaktan çok aldığım arabaya söveceğimi ve verdiğim paranın bir nebze boşa gideceğini düşünüyorum.

Fiesta ecoboost 140 hp olup fındık kadar motoru olması yanı sıra modeli yüksek ve düşük km olmaları beni bu araçlara yaklaştıran, tercih sebebi olarak görmeme sebep olan bir etken açıkçası. Sahibinden.com'da en düşük ilan fiyatı 53.000 küsür lira.

Diğer bir alternatifim PUG 208 THP ALLURE Modeli. Bu araçta 2012 model olup 1.6 156hp herkesin bildiği üzere. Ama direksiyondan dolayı göstergelerin gözükmemesi mesela bu araca uzak durmamdaki en büyük etkenlerin yanı sıra 2.el'de toplamda 4 tane ilanı var ve piyasası 45.000'den başlıyor. Fiesta 1.0'ın bile daha çok 2.el ilanı var baktığımız zaman.

Ben alacağım araçla ufak tefek elbet oynayacağım. Max yapacağım şey stage 1 olur, onda da 208 thp 190-195 hp civarı olduğu söylendi yazılımı yapan firmalar tarafından (Ecufast, DR.Ecu, Mg Remaps)

Fiesta'da tahminimce olsa olsa stage 1 olarak 160-165 hp civarı olur. O da keyif verir elbet.

Ama ne olursa olsun ben bu araçları ömürlük almıyorum, bazı sıkıntılarım var herkeste olduğu gibi ve paraya acil sıkışırsam aracı satmam gerekebilir bu konuda peugeot beni baya tedirgin ediyor ilanlarda 4 tane ilan olup hep aynı araçların olması.

Sizlerinde bu 2 araç ile ilgili her konudan yorum ve düşüncelerini almak isterim. Zaman ayırıp yardımcı olabilecek, tecrübelerini paylaşabilecek, fikirlerini beyan edebilecek herkese canı gönülden teşekkür ederim.

Yigit-Y
21-12-2016, 19:26
208 daha yeni motoruda daha mantıklı bence

cannn22
21-12-2016, 19:48
TEST | Ford Fiesta Red - YouTube (https://www.youtube.com/watch?v=OzwJir-yqrk)

incelemeyi izledikten sonra vaz geçtim zaten.

Peugeot'da dedğim gibi beni korkutan 2.el durumu. Dizel aile spec araçlara yöneleceğim gibi duruyor :(

ioz
21-12-2016, 19:49
Sadece yazılım ile o güçleri yakalamanız muhtemel 208'de. Ufak tefek oynamalar ile rahat bir biçimde üzerine de çıkabilirsiniz. Önü açık bir motor aslında. Benimki 2007 üretimi olduğu için çoğu parçayı günceli ile değiştirmek zorunda kaldım fakat 2009 ve üzeri üretimlerde "kronik problem" olarak nitelendirilebilecek bir şeyler olduğunu duymadım. Ben 1.0 hacimli bir araba almaktansa 1.6 motoru tercih ederdim. Ayrıca 208'ler bana gerçekten çok yakışıklı geliyor.

cannn22
21-12-2016, 19:56
Sadece yazılım ile o güçleri yakalamanız muhtemel 208'de. Ufak tefek oynamalar ile rahat bir biçimde üzerine de çıkabilirsiniz. Önü açık bir motor aslında. Benimki 2007 üretimi olduğu için çoğu parçayı günceli ile değiştirmek zorunda kaldım fakat 2009 ve üzeri üretimlerde "kronik problem" olarak nitelendirilebilecek bir şeyler olduğunu duymadım. Ben 1.0 hacimli bir araba almaktansa 1.6 motoru tercih ederdim. Ayrıca 208'ler bana gerçekten çok yakışıklı geliyor.

inceleme video'sunu izleyince kendi kendim yakıt tüketimi için "hehheh 1.0 lan ne kadar yakıtı olucak ki" dedim cevap gazlayınca 17,5 lt şehir içi 8-9 lt çok saçma ve fuzuli bir tüketimi var aracın. Bildiğim kadarıyla 208 allure modeli de aynı değerde tüketim sağlıyor.

Pug kısmında şöyle bir sıkıntı var kanımca, "aracı yükleseniz de hakkıyla gitmediğini düşünüyorum. Emsal eşit güçlerde olan araçlarla rolling durumunda mesela 230 hp 208gti ve stage 2 230 hp rocco video'su var araç aça aça yavaş yavaş harcıyor yani kaldı ki 208'n kilo avantajı var. Şanzumanla ilgilidir diye düşünüyorum" bunlar tamamen şahsi fikirlerim ama bence hakkıyla yürümüyor bu araç.

Gko
21-12-2016, 19:58
inceleme video'sunu izleyince kendi kendim yakıt tüketimi için "hehheh 1.0 lan ne kadar yakıtı olucak ki" dedim cevap gazlayınca 17,5 lt şehir içi 8-9 lt çok saçma ve fuzuli bir tüketimi var aracın. Bildiğim kadarıyla 208 allure modeli de aynı değerde tüketim sağlıyor.

Pug kısmında şöyle bir sıkıntı var kanımca, "aracı yükleseniz de hakkıyla gitmediğini düşünüyorum. Emsal eşit güçlerde olan araçlarla rolling durumunda mesela 230 hp 208gti ve stage 2 230 hp rocco video'su var araç aça aça yavaş yavaş harcıyor yani kaldı ki 208'n kilo avantajı var. Şanzumanla ilgilidir diye düşünüyorum" bunlar tamamen şahsi fikirlerim ama bence hakkıyla yürümüyor bu araç.

230 var 230 var şimdi o polemiğe girilirse burası 235123512 sayfa olur :D

fiestanın şanzumanı kısa ve 5 vites, uzun yolda sıkıntı yaratabilir yakıt kısmında.

208in vites oranları uzun ve 6 ileri yanlış bilmiyorsam

ahmetbaha-drs
21-12-2016, 20:06
Fiesta bence çok şık bir araç Black&Red olanlar özellikle muhtemelen ben alacak olsam bunu tercih ederdim, alternatif olarakta Citroen DS3 ve Renault Clio 1.2 GT-Line bakabilirsin. Hayırlısı olsun.
Loading site please wait... (https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-citroen-bayraktar-otomotiv-izmir-sb-ds3-1.2-110-hp-otomatik-vites-339040311/detay)
Loading site please wait... (https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-2015-clio-gt-otomatik-vit-120hp-orjinal-cizik-dahiyok-24bin-km-367979491/detay)

cannn22
21-12-2016, 20:07
230 var 230 var şimdi o polemiğe girilirse burası 235123512 sayfa olur :D

fiestanın şanzumanı kısa ve 5 vites, uzun yolda sıkıntı yaratabilir yakıt kısmında.

208in vites oranları uzun ve 6 ileri yanlış bilmiyorsam

Aynen 6 ileri ama 215'te kesiciye giriyor.

Hp kısmında yazılanı söyledim amacım polemik değildi yani :)

rahmitanir
21-12-2016, 20:09
Çok taze bir mito sahibi olarak, bi de Mito'lara da bak derim.
Fiesta şasi olarak gerçekten çok keyifli bir araç ama 140hp ve 1.0lt motor bence hep kafada soru işareti.
Peugeot ise, 208 by peugeot sport'u çok övüyorlar ama 156hp'lik versiyonuna pek yorum yapamayacağım.

Mehmetmert
21-12-2016, 20:09
-Fiestayı hayatta almazdım,araba hiç ama hiç yürümüyor.140hp 1000kg araba ama 180'den sonra 1300 kg yazılımlı 1.6 TDI Golf7'nin arkasında nokta olarak kalıyor özellikle 180'den sonra.Videosu(izledikten sonra haber edin gizleyeceğim suratım gözüküyor)
Fiesta 1.0 Ecoboost 140hp(Stock) vs Golf 7 1.6 TDI 105hp - YouTube (https://www.youtube.com/watch?v=_alqg3RJwds)

-Şöyle söyleyim ondan daha ağır,18" jantlı FR beni bu şekilde geçiyor...
Golf 7 1.6 TDI RSA Motorpsorts vs Leon FR 1.4 TSI 140 - YouTube (https://www.youtube.com/watch?v=XBzSJKKhPbA)

Yani demem oki fiesta red ben almazdım,madem benzinli olucak gitsin en azından o yüzden oyum 208e

berko
21-12-2016, 20:21
Yazlım falan düşünülüyorsa tat vermesi açısında 1.4 tsi 180 hp grubu veya 1.6 thp 208 allure&gti dışında bakmayın bence.

207_TR
21-12-2016, 21:39
fiesta yürür ama 1.0 motorun izin verdiği kadar yürür bir yerden sonra hacim yetmiyor. ama pug oyle değil pug yazılım konusunda da parça konusunda da daha onde. 2 aracın farkli motorlarini kullandım fiesta ST ile Gti kıyası yapıyor olsak fiesta derim ama gti ile 1.0. kıyası yaparsak. gti derim.

LnchCntrl
21-12-2016, 21:45
Bro bmw konusunda doğru karar vermişsin. Eskiden uzak dur. Neden hala Tsı dan uzak duruyorsun abi araştırsana var olmaz olur mu kurcalanmamış temizler.

Benim arkadaşta bocanegra vardı boyasız fabrikasyon halde 47 e verdi askere gidecekti. araştır daha iyilerini de bulursun

individual
21-12-2016, 22:15
Seat ibiza fr 150HP dsg de bakabilirsin.

İbiza cupra ve polo gti ile ayni motor onu daha acik.

i-vtec07
21-12-2016, 22:20
1.0 pek ekonomik değilmiş . Allurenin de piyasası pek iyi değil bizzat tecrübe ettim bence boca cupra ikilisinden kovalayın derim .

cannn22
21-12-2016, 22:51
Bro bmw konusunda doğru karar vermişsin. Eskiden uzak dur. Neden hala Tsı dan uzak duruyorsun abi araştırsana var olmaz olur mu kurcalanmamış temizler.

Benim arkadaşta bocanegra vardı boyasız fabrikasyon halde 47 e verdi askere gidecekti. araştır daha iyilerini de bulursun

Aynen abi seninle konuşmasak az ço fikir alışverişi yapmasam çevremden alacaktım ciddi ciddi o arabayı bugün. Eski İstinye Borusan Bmw çalışanıyım, öncesi doğuş oto maslak çalışanıydım çevrem vardı oralara danıştım baya uzak dur dediler. Belki 1 saat içinde 20 kişiyle konuşmuşumdur, hepsi uzak dur diyince, gözümün önünde 97 model e36 kasa 316i sahibi olan bir arkadaşım bile bunları söyleyip ısrarla vaz geçirme çabasına girince dedim bu kadar insan kötülüğümü isteyemez sonra hayırlısı ile vaz geçtim. Kısmet buymuş, böylesi daha iyiymiş demek ki.

Aslında en çok istediğim makyajlı kasa olan 2013 cupra'lar ama temizi 60+ durumda. Piyasa felaket.

cannn22
21-12-2016, 22:52
Seat ibiza fr 150HP dsg de bakabilirsin.

İbiza cupra ve polo gti ile ayni motor onu daha acik.

Ciddi ciddi tam olarak FR150 ve cupra arasında ne farklar var? Ayrıntılı bilginiz varsa benide aydınlatır mısınız?

individual
22-12-2016, 08:19
Ciddi ciddi tam olarak FR150 ve cupra arasında ne farklar var? Ayrıntılı bilginiz varsa benide aydınlatır mısınız?

Ben zamanında çok araştırdım fark varmı diye.Bir fark yokmuş sanırım sadece yazılım farkı var diyordu seatcupra net'de birkaç kişi.

Mk2 Leon FR Ve Cupra'daki gibi. biri 200hp'di diğeride 220HP'di herşeyi aynıydı.

Ibiza FR ve Cupra arasındaki fark daha çok donanım ve dış görselde var.Cuprada Türkiyede Xenon ön led far ve direksiyondan değişebilen vites kulakçıkları standart geliyor.Ibiza FR'lardada xenon ön led ve vites kulakçıkları ekstra donanım olarak alanlar var.

Ibiza FR'ın dış görüşü polo gti gibi diyebiliriz.Cupra daha egzotik kalıyor dış görünüş olarak.

Eğer ben aracı alıp yüklerim bütcem kısıtlı derseniz ibiza fr 150HP en mantıklı araba.

ABT'nin sitesinde ikisinede yazılım yapılınca 210HP ve 290NM tork'a ulaşıyor.

TR'de paşaoğlunda bir tane ibiza fr stage1 yazılım yapılmıştı 205HP vermişti benim arabanın aynısıydı.

http://i.hizliresim.com/7vl3DL.jpg (http://hizliresim.com/7vl3DL)

rebeloghy
22-12-2016, 09:25
208 için şöyle bir ekleme yapayım;

1. si kendiniz içine oturup koltuk ayarı direksiyon ayarı yaptıktan sonra direksiyon göstergeyi engelliyor mu öyle karar verin. Kullanıcıların bir kısmı kendi sürüş pozisyonlarında gösterge direksiyon ilişkisinden memnunlar.

2. si 208 in şanzıman oranları inanılmaz uzun. 215 te kesiciye giriyor demişsiniz, 4. viteste 200 yapıyor zaten. Limitör olduğu için 215 son hız gibi. Yazılım sonrası 6. vites oranı teorik olarak 280-300 e kadar müsade eden uzunlukta.

cannn22
22-12-2016, 10:00
Ben zamanında çok araştırdım fark varmı diye.Bir fark yokmuş sanırım sadece yazılım farkı var diyordu seatcupra net'de birkaç kişi.

Mk2 Leon FR Ve Cupra'daki gibi. biri 200hp'di diğeride 220HP'di herşeyi aynıydı.

Ibiza FR ve Cupra arasındaki fark daha çok donanım ve dış görselde var.Cuprada Türkiyede Xenon ön led far ve direksiyondan değişebilen vites kulakçıkları standart geliyor.Ibiza FR'lardada xenon ön led ve vites kulakçıkları ekstra donanım olarak alanlar var.

Ibiza FR'ın dış görüşü polo gti gibi diyebiliriz.Cupra daha egzotik kalıyor dış görünüş olarak.

Eğer ben aracı alıp yüklerim bütcem kısıtlı derseniz ibiza fr 150HP en mantıklı araba.

TR'de paşaoğlunda bir tane ibiza fr stage1 yazılım yapılmıştı 205HP vermişti benim arabanın aynısıydı.

Bilginin dibine vurmuşsunuz resmen :) Çok teşekkür ederim bu kadar uğraştığınız için. FR'lara da bir bakınacağım, ama bi-xenon'da olsa fena olmazdı şu cupra'lar gibi. Ciddi görünüşe çok etkisi var. Birde DSG'de sevdiğim vites düşürürken çıkan kompresyon sesi, en kötü onu kulakçıklarla değil de, vitesten çekeriz artık alırsak :)

Onun harici standart donanımda F1 vites, farlar'dan başka fark yok galiba? İçi hala aynı tasarım. Klasik odunsal küt ve boş bir tasarımı var. FR'a bari bir ekran koyardı insan iyi ya da kötü ama onuda yapmamışlar. Cupra'da yaptılar onunda fiyatı 1.8T olması sebebiyle fazla uçuk zaten

1. si kendiniz içine oturup koltuk ayarı direksiyon ayarı yaptıktan sonra direksiyon göstergeyi engelliyor mu öyle karar verin. Kullanıcıların bir kısmı kendi sürüş pozisyonlarında gösterge direksiyon ilişkisinden memnunlar.

2. si 208 in şanzıman oranları inanılmaz uzun. 215 te kesiciye giriyor demişsiniz, 4. viteste 200 yapıyor zaten. Limitör olduğu için 215 son hız gibi. Yazılım sonrası 6. vites oranı teorik olarak 280-300 e kadar müsade eden uzunlukta.

Çok özür diliyorum yanlış bilgi için. Evet bu konuyu bir yerde okumuştum, hatta direk vites oranlarının ve hangi viteste kaç km hız yaptığının bir çizelgesi vardı. Yüksek hızlarda 208 ne kadar güven verir orası muamma. ***** (Mami_Makinen) Muhammet abinin UU DS3 350-370 hp civarıydı, o aracın şanzumanı da çok uzun bir şanzuman 5. vites 285'te 6. vites 340'ta kesiciye giriyor demişti galiba ama 6. vitese daha hiç atmamıştı. Aracı belli bir hızdan sonra yolda tutabilene kupa veriyorlar demişti :)

Benim tabi ki öyle bir setup yapma durumum yok. O araç dolu dolu ve psikopat yürüyordu benimki en fazla tadımlık olur ya ben rocco'lara şaka yaparım ya da onlar bana artık. Kim kime dum duma :D

208 gerçekten hoşuma giden bir araç ama nedense 2.el piyasası çok durgun. Onun harici meSS var, Yalın abiden bahsediyorum bilenler vardır belki, kendisinde 208 Allure var yüklü bildiğim kadarıyla stock internal TD05 turbo, cooler felan 280hp civarıydı aracı. 100-200 12-12,5 saniye civarı koşuyorum demişti. Aracı çok güzeldi maşallah, Allah kaza bela göstermesin. Bana da çok yardımcı oldu fikir alışverişi yaptık.

Bana kalan kısım ya bir kumar oynayıp 208THP alacağım ya da bu sevdadan vaz geçeceğim. Kumar deme kısmı tamamen maddi imkanlarla alakalı. Bazı ailevi meseleler var satmaya kalkarsam 48'e alacağım aracı 45'e satamayacağım gibi ilanlar olduğu gibi duruyor anlamadım. Mod piyasası mı kötü durumda, yoksa Peugeot piyasası mı anlayabilmiş değilim.

cannn22
22-12-2016, 10:01

Bilginin dibine vurmuşsunuz resmen :) Çok teşekkür ederim bu kadar uğraştığınız için. FR'lara da bir bakınacağım, ama bi-xenon'da olsa fena olmazdı şu cupra'lar gibi. Ciddi görünüşe çok etkisi var. Birde DSG'de sevdiğim vites düşürürken çıkan kompresyon sesi, en kötü onu kulakçıklarla değil de, vitesten çekeriz artık alırsak :)

Onun harici standart donanımda F1 vites, farlar'dan başka fark yok galiba? İçi hala aynı tasarım. Klasik odunsal küt ve boş bir tasarımı var. FR'a bari bir ekran koyardı insan iyi ya da kötü ama onuda yapmamışlar. Cupra'da yaptılar onunda fiyatı 1.8T olması sebebiyle fazla uçuk zaten

Çok özür diliyorum yanlış bilgi için. Evet bu konuyu bir yerde okumuştum, hatta direk vites oranlarının ve hangi viteste kaç km hız yaptığının bir çizelgesi vardı. Yüksek hızlarda 208 ne kadar güven verir orası muamma. (Mami_Makinen) Muhammet abinin UU DS3 350-370 hp civarıydı, o aracın şanzumanı da çok uzun bir şanzuman 5. vites 285'te 6. vites 340'ta kesiciye giriyor demişti galiba ama 6. vitese daha hiç atmamıştı. Aracı belli bir hızdan sonra yolda tutabilene kupa veriyorlar demişti :)

Benim tabi ki öyle bir setup yapma durumum yok. O araç dolu dolu ve psikopat yürüyordu benimki en fazla tadımlık olur ya ben rocco'lara şaka yaparım ya da onlar bana artık. Kim kime dum duma :D

208 gerçekten hoşuma giden bir araç ama nedense 2.el piyasası çok durgun. Onun harici meSS var, Yalın abiden bahsediyorum bilenler vardır belki, kendisinde 208 Allure var yüklü bildiğim kadarıyla stock internal TD05 turbo, cooler felan 280hp civarıydı aracı. 100-200 12-12,5 saniye civarı koşuyorum demişti. Aracı çok güzeldi maşallah, Allah kaza bela göstermesin. Bana da çok yardımcı oldu fikir alışverişi yaptık.

Bana kalan kısım ya bir kumar oynayıp 208THP alacağım ya da bu sevdadan vaz geçeceğim. Kumar deme kısmı tamamen maddi imkanlarla alakalı. Bazı ailevi meseleler var satmaya kalkarsam 48'e alacağım aracı 45'e satamayacağım gibi ilanlar olduğu gibi duruyor anlamadım. Mod piyasası mı kötü durumda, yoksa Peugeot piyasası mı anlayabilmiş değilim.

cannn22
22-12-2016, 10:03
Adminlerden rica ediyorum şu mesaj düzenleme panelini lütfen aktif etsinler. Düzenleme yapalım derken böyle rezillikler yaşıyoruz sayfada hem görüntü kirliliği oluyor. Bir yardımcı olup, el atarlarsa sevinirim. Teşekkür ederim.

individual
22-12-2016, 10:09

Çok özür diliyorum yanlış bilgi için. Evet bu konuyu bir yerde okumuştum, hatta direk vites oranlarının ve hangi viteste kaç km hız yaptığının bir çizelgesi vardı. Yüksek hızlarda 208 ne kadar güven verir orası muamma. ***** (Mami_Makinen) Muhammet abinin UU DS3 350-370 hp civarıydı, o aracın şanzumanı da çok uzun bir şanzuman 5. vites 285'te 6. vites 340'ta kesiciye giriyor demişti galiba ama 6. vitese daha hiç atmamıştı. Aracı belli bir hızdan sonra yolda tutabilene kupa veriyorlar demişti :)

Ekran işi 1.8T ile geldi.Ama istersen necvox ekran alıp takabilirsin.Ben açıkcası ibizanın konsol'un beğeniyorum daha geniş ve ferah polo gti'a göre.

Ibiza fr 150HP DSG en full özel renk olarak geldi 2012 son aylarında sanırım 3 tane var.

Cam tavan 17jant direksiyondan kulakçık xenon led ön farlar fiyatı'da o zamanlar cam tavansız cupra ile arasında 1.000TL vardı.

Bi ara ikinci el'de geziyordu ilanı vardı sonra kalktı satıldı sanırım.

Loading site please wait... (https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-seat-ibiza-sc-fr-1.4tsi-150ps-servis-bakimli-tertemiz-sadece-21000-km-367265658/detay)
MEsela bunda teyp var almışlar.

Loading site please wait... (https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-seat-meraklisina-hatasiz-orjinal150-beygirlik-fr-29.000-km-de-347622084/detay)
Bunun içide eski tip olanlardan bence daha güzel benimkinin içide böyle büyük eski leon cupra teyp'i var.

2013 yılında içi bu halde gelmeye başladı ve donanım eksik geldi.

2012 iki koltuk altında cep,teyp daha güzel büyük,bagaj filesi var.

2013 koltuk altı cebi 1,teyp ince kötü,bagaj filesi yok

Loading site please wait... (https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-seat-seat-ibiza-sc-fr-1.4-tsi-150ps-boya-ve-degisen-yok-367633460/detay)

rebeloghy
22-12-2016, 10:18
Benzin 5.10 olmuş ve daha nereye gideceği belli değil, ülkenin durumu belirsiz. Bunca sıkıntılı durum varken 208 thp lerdeki yavaşlık normal diyorum ben. Uzun süredir takip ediyorum aslında satılan da oluyor yani ilandaki araçlar değişiyor.

Elbette vag grubu gibi hızlı el değişmesi zor.. Ancak bu paraya da dengi vag yok gibi

Mehmet Opc
22-12-2016, 10:22
Benim şahsi fikrimi sorucak olursan fiesta işine girmem hiç gitmediğini duydum.

Bende 208 THP kovalıyodum fakat çok arıza çıkarttığını söyledi ustam girme o işe dedi ve mito aldım çok memnunum 155 liklerden

Gidiş olarak bilmemde yol tutuş ve fren olarak 208 ve fiestanın yanına gelemiyeceğini düşünüyorum.Ama 208 thp li arkadaşlar varsa tanışma ve zevkine roll yapabiliriz

Berkan
22-12-2016, 10:33
yanlış anlamasın kimsede ibiza kafadan bixenonsun çok kötü duruyor hiç bişeye benzemiyor 208'in yanında

cannn22
22-12-2016, 10:39
Benim şahsi fikrimi sorucak olursan fiesta işine girmem hiç gitmediğini duydum.

Bende 208 THP kovalıyodum fakat çok arıza çıkarttığını söyledi ustam girme o işe dedi ve mito aldım çok memnunum 155 liklerden

Gidiş olarak bilmemde yol tutuş ve fren olarak 208 ve fiestanın yanına gelemiyeceğini düşünüyorum.Ama 208 thp li arkadaşlar varsa tanışma ve zevkine roll yapabiliriz

155'lik mito yapan, hatta İzmir'deydi kendisi galiba yanlış hatırlamıyorsam piste çıkan, sürekli aks kıran birisi vardı. Motor içi stock olarak max 200 hp'ye kadar destekliyor demişti galiba Mito için (Yanlış hatırlıyorda olabilirim) Kendisi yazıyı ve konuyu görürse mutlaka gelip yazar zaten. 208 Allure yani 156 hp olanı stock motor içi, TD05 turbo ile şuan 280 hp canlı örneği var mesela.

Birde Mito;
1145 KG
155 HP
230 NM
0-100 = 8.0 saniye

Peugeot 208 Allure;
1165 KG
156 HP
260 NM
0-100 = 7.3 saniye

Verilere bakarak 208 bariz üzer gibi ama tabi yolda her şey farklı oluyor. 2 araçta manuel olup pilotaj gerektiriyor her şey farklı olabilir :)

Mito kesinlikle çok tarz duruyor. Ne de olsa o bir italyan ve bunu en güzel şekilde yansıtıyor tasarımıyla. Ama şu da var ki, aracın dışından çok içinde zaman geçiriyor (Kendi adıma konuşuyorum hangi aracı alırsam alayım rolling için değil keyfine basmak zevk almak için araştırma yapıyorum) Bu yüzden Mito'nun içi çok basit ve sıradan kalıyor gözümde. Tabi bazı insanlar sıradanlığı, sadeliği sever ama dediğim gibi psikopat gibi roll'den roll'e koşmak, hep bir gazlamak düşüncesiyle araç almak için araştırma yapmıyorum, kısmetse alacağım araçla uzun yola da gideceğim, tatile de çıkacağım ve içinde insan biraz oyuncak vs istiyor işte. Ne yazık ki, Alfa'yı çok sevmeme, mito aşığı olmama rağmen o Linea direksiyonu gerçekten can sıkıcı bir durum. Alfa Fiat'ın altına girdi gireli çok değişti ve bozuyor kendisini. Keşke eski Alfa'lar gibi olsa da yine efsane deseler, ölümsüz deseler.

cannn22
22-12-2016, 10:43
Benzin 5.10 olmuş ve daha nereye gideceği belli değil, ülkenin durumu belirsiz. Bunca sıkıntılı durum varken 208 thp lerdeki yavaşlık normal diyorum ben. Uzun süredir takip ediyorum aslında satılan da oluyor yani ilandaki araçlar değişiyor.

Elbette vag grubu gibi hızlı el değişmesi zor.. Ancak bu paraya da dengi vag yok gibi

Kesinlikle haklısınız VAG grubu biraz reşat altını gibi hemen bozdurma imkanınız oluyor, ama 50 liraya TSİ ve modelli bir araç alayım dersem ya FR var onunda içi boş geliyor dediğim gibi ya da Polo 1.2 TSİ var oda komik bir araba olur, beklentileri karşılamaz diye düşünüyorum ama şaka makinesi de olabilir bizim Türk milletinden her şey beklenir. :) :)

individual
22-12-2016, 10:55
cannn22 konuyu dağıtmayım hatırlatayım dedim.

benim aracım bu arada 1.2TSI 105.Ben alırken 150HP'de vardı.Ben özellikle siyah aradım motor gücü fark etmez hatta 1.2 olursa daha iyi olur az yakar vergisi düşük olur dedim.Biraz bayi gezmesi yaptık'dan sonra 1.2Siyah buldum aldım.

açıkcası iyikide 1.2 almışım.Şehir içi gidişi çok çok yeterli.Çoğu zaman trafik'de ışıklarda durup abi bu nasıl gidiyor kaç motor diyen çok oldu.

1.2 diyince çok şaşıranda oldu.

Loading site please wait... (https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-seat-2015-model-seat-ibiza-1.2-tsi-sport-coupe-fr-dsg-boyasiz-hatasiz-370290646/detay)

Bakabilirsin bu araca.

Mehmet Opc
22-12-2016, 10:55
155'lik mito yapan, hatta İzmir'deydi kendisi galiba yanlış hatırlamıyorsam piste çıkan, sürekli aks kıran birisi vardı. Motor içi stock olarak max 200 hp'ye kadar destekliyor demişti galiba Mito için (Yanlış hatırlıyorda olabilirim) Kendisi yazıyı ve konuyu görürse mutlaka gelip yazar zaten. 208 Allure yani 156 hp olanı stock motor içi, TD05 turbo ile şuan 280 hp canlı örneği var mesela.

Birde Mito;
1145 KG
155 HP
230 NM
0-100 = 8.0 saniye

Peugeot 208 Allure;
1165 KG
156 HP
260 NM
0-100 = 7.3 saniye

Verilere bakarak 208 bariz üzer gibi ama tabi yolda her şey farklı oluyor. 2 araçta manuel olup pilotaj gerektiriyor her şey farklı olabilir :)

Mito kesinlikle çok tarz duruyor. Ne de olsa o bir italyan ve bunu en güzel şekilde yansıtıyor tasarımıyla. Ama şu da var ki, aracın dışından çok içinde zaman geçiriyor (Kendi adıma konuşuyorum hangi aracı alırsam alayım rolling için değil keyfine basmak zevk almak için araştırma yapıyorum) Bu yüzden Mito'nun içi çok basit ve sıradan kalıyor gözümde. Tabi bazı insanlar sıradanlığı, sadeliği sever ama dediğim gibi psikopat gibi roll'den roll'e koşmak, hep bir gazlamak düşüncesiyle araç almak için araştırma yapmıyorum, kısmetse alacağım araçla uzun yola da gideceğim, tatile de çıkacağım ve içinde insan biraz oyuncak vs istiyor işte. Ne yazık ki, Alfa'yı çok sevmeme, mito aşığı olmama rağmen o Linea direksiyonu gerçekten can sıkıcı bir durum. Alfa Fiat'ın altına girdi gireli çok değişti ve bozuyor kendisini. Keşke eski Alfa'lar gibi olsa da yine efsane deseler, ölümsüz deseler.

Valla dostum Mitolar genellikle sorun çıkartmayan arıza çıkartmayan araç olduğu söyleniyor yeni aldığım için çok yorum yapamicam ama çıkabilecek 2 sorun varmış 1. direksiyon arızası 2. side aks kırma diye duydum direksiyon turu gerçekten baya az ama Dynamic modda direksiyon gerçekten çok keyifli ve hisli.Aracın içine gelirsek Koltukları çok rahat kaliteli fakat kapı içleri gerçekten kalitesiz içide çok güzel değil ama gögüsü falan hosuma gidiyor.Ben istiyerek aldım mutluyum açıkcası ama Kağıt üzerindeki verilerle yoldaki durum bence farklı söyle söyliyim yakın arkadaşımda 3.2 V6 Cayenne var yan yana basalım dedik göremedim bile geçen gün ışıklarda f30 3.20 D geldi o tekti ben kız arkadaşımlaydım 1 boy attım onada 5.20i komple DP le denedim oda tekti ben yine kız arkadaşımlaydım oda yetişemedi aman yanlış anlaşılmıyım ama 208 thp nin geçeceğini çok rahatlıkla söylüyebilirim.208 lerin içi çok hoşuma gidiyor fakat dıştan ön kısmı pek hoşuma gitmiyor whats app emojisi gibi arabanın önü ve keskin çizgileri yok.İnternette 45-48 THP lerin piyasası ve satılmıyor 1 tane beyaz vardı 42 ye koydu 2 ay bekledi öyle verdi o yüzden 2. eli sıkıntılı bi araç diye düşünüyorumbaya bakmıştım ve araştırmıştım 2. el düşünüyorsan polo yada ibiza bakmanızı öneririm fakat Kronik DGS sorunu yada yağ azaltma sorunları mevcut çok göz önünde olan araçlar ve yol tutuş ve frenleri çok başarılı değil ibizanin içi mitodanda kötü ama poloların içi çok güzel size önereceğim araç Yeni Polo GT ler 150 hp çok yakın arkadaşımda var tek kapısı gidişi yol tutuşu frenleri aşırı iyi HP ses sistemi var içi çok kaliteli yeni DSG şanzuman kullanıldığı için daha arıza çıkartmadı ama 10 binde bakıma girmeden en az 1-1.5 litre yağ ekliyor yakıtıda gayet iyi 2. elide iyi en fazla araç 1 ay durmuştur sahibindende

Berkan
22-12-2016, 10:56

Birde Mito;
1145 KG
155 HP
230 NM
0-100 = 8.0 saniye

Peugeot 208 Allure;
1165 KG
156 HP
260 NM
0-100 = 7.3 saniye

fatihob kendisi istanbulda etiketleyelin gorurse yazar :D

cannn22
22-12-2016, 11:03
fatihob kendisi istanbulda etiketleyelin gorurse yazar :D

Aynen aynen bahsettiğim kişi Fatih abiydi, sağ olsun özelden mito konusunda çok yardımcı olup baya fikir alışverişi yapmıştık :)

cannn22
22-12-2016, 11:07
Valla dostum Mitolar genellikle sorun çıkartmayan arıza çıkartmayan araç olduğu söyleniyor yeni aldığım için çok yorum yapamicam ama çıkabilecek 2 sorun varmış 1. direksiyon arızası 2. side aks kırma diye duydum direksiyon turu gerçekten baya az ama Dynamic modda direksiyon gerçekten çok keyifli ve hisli.Aracın içine gelirsek Koltukları çok rahat kaliteli fakat kapı içleri gerçekten kalitesiz içide çok güzel değil ama gögüsü falan hosuma gidiyor.Ben istiyerek aldım mutluyum açıkcası ama Kağıt üzerindeki verilerle yoldaki durum bence farklı söyle söyliyim yakın arkadaşımda 3.2 V6 Cayenne var yan yana basalım dedik göremedim bile geçen gün ışıklarda f30 3.20 D geldi o tekti ben kız arkadaşımlaydım 1 boy attım onada 5.20i komple DP le denedim oda tekti ben yine kız arkadaşımlaydım oda yetişemedi aman yanlış anlaşılmıyım ama 208 thp nin geçeceğini çok rahatlıkla söylüyebilirim.208 lerin içi çok hoşuma gidiyor fakat dıştan ön kısmı pek hoşuma gitmiyor whats app emojisi gibi arabanın önü ve keskin çizgileri yok.İnternette 45-48 THP lerin piyasası ve satılmıyor 1 tane beyaz vardı 42 ye koydu 2 ay bekledi öyle verdi o yüzden 2. eli sıkıntılı bi araç diye düşünüyorumbaya bakmıştım ve araştırmıştım 2. el düşünüyorsan polo yada ibiza bakmanızı öneririm fakat Kronik DGS sorunu yada yağ azaltma sorunları mevcut çok göz önünde olan araçlar ve yol tutuş ve frenleri çok başarılı değil ibizanin içi mitodanda kötü ama poloların içi çok güzel size önereceğim araç Yeni Polo GT ler 150 hp çok yakın arkadaşımda var tek kapısı gidişi yol tutuşu frenleri aşırı iyi HP ses sistemi var içi çok kaliteli yeni DSG şanzuman kullanıldığı için daha arıza çıkartmadı ama 10 binde bakıma girmeden en az 1-1.5 litre yağ ekliyor yakıtıda gayet iyi 2. elide iyi en fazla araç 1 ay durmuştur sahibindende

Mito dışarıdan görüntü olarak gerçekten çok başka duruyor, hele birde Lester Difizör bulabilirsen varya efsane bir görüntü oluyor.
OğuzCanAlantor aracıdır şuanda sattı mı ne oldu bilmiyorum. Kendisi görürse cevap verir konuya.

http://i.hizliresim.com/3v7zp4.jpg (http://hizliresim.com/3v7zp4)
http://i.hizliresim.com/6r9NyW.jpg (http://hizliresim.com/6r9NyW)

Suleyman
22-12-2016, 11:13
Limitleri biraz zorlayabilirsen benim aracı vereyim sana. :)

cannn22
22-12-2016, 11:50
Limitleri biraz zorlayabilirsen benim aracı vereyim sana. :)

Keşke öyle bir imkan olsa da, bütçeyi yükseltebilsem en azından biraz daha rahatlarım temiz bir araç bulma konusunda.

Şeytan diyor 20'ye al bir tane Corsa 1.7DTİ hepsine kan kustur yolda :D :D :D

rebeloghy
22-12-2016, 14:47
Keşke öyle bir imkan olsa da, bütçeyi yükseltebilsem en azından biraz daha rahatlarım temiz bir araç bulma konusunda.

Şeytan diyor 20'ye al bir tane Corsa 1.7DTİ hepsine kan kustur yolda :D :D :D

Kısa bir süre için kusturur gibi yaparsınız da otoyolda az rüzgarlı havada kıvranırsınız diğer araçların yanında :) :)

cannn22
22-12-2016, 15:17
Kısa bir süre için kusturur gibi yaparsınız da otoyolda az rüzgarlı havada kıvranırsınız diğer araçların yanında :) :)

O kadar ayrıntılı olarak bilmiyorum ama millet s2k-typer-350z hepsine kan kusturuyor geçen birisi 350Z'ye aça aça gidiyordu resmen :) :)

McKrop
22-12-2016, 15:47
Fiesta güzel araba dışarda güzel duruyor Red-black ikiside güzel. Gidişini yakıtını hiç bilmiyorum ama sesi soluğu düzgün çıkıyor. Yinede tercihim ibiza olurdu. DS3 ile arasında kalırdım.

rebeloghy
22-12-2016, 15:59
O kadar ayrıntılı olarak bilmiyorum ama millet s2k-typer-350z hepsine kan kusturuyor geçen birisi 350Z'ye aça aça gidiyordu resmen :) :)

Şöyle diyeyim roll için yada yolda denk gelip basıp şaka yapayım anlık olarak diyen için iyi güzel Corsa.

Araba kullanmayı seven, kahvaltıya 50 km yol gitmeye yada akşam yemeği için şehir dışına gidebilen gezmeyi yol yapmayı sevene göre değil.

3.5 Eibach yay - 195/45/16 ebat jant lastikli Corsa kullandım. Standart ölçüleri ile de arkadaşımda vardı. Rüzgarda geziyor. Direksiyon yok gibi. Standart bir C sınıfı araç 160-200 arası uzun yol yaparken kan ter içinde kalırsın Corsa'da takip edebilmek için.

Mesela roll için sökük 106 ile m5 geçen vardı. Ama binip de o 106 ile yola gidebilir misin..

Kimse alınmasın, amaca göre değişir düşüncesi herkesin orası muhakkak.

cannn22
22-12-2016, 16:24
Şöyle diyeyim roll için yada yolda denk gelip basıp şaka yapayım anlık olarak diyen için iyi güzel Corsa.

Araba kullanmayı seven, kahvaltıya 50 km yol gitmeye yada akşam yemeği için şehir dışına gidebilen gezmeyi yol yapmayı sevene göre değil.

3.5 Eibach yay - 195/45/16 ebat jant lastikli Corsa kullandım. Standart ölçüleri ile de arkadaşımda vardı. Rüzgarda geziyor. Direksiyon yok gibi. Standart bir C sınıfı araç 160-200 arası uzun yol yaparken kan ter içinde kalırsın Corsa'da takip edebilmek için.

Mesela roll için sökük 106 ile m5 geçen vardı. Ama binip de o 106 ile yola gidebilir misin..

Kimse alınmasın, amaca göre değişir düşüncesi herkesin orası muhakkak.

Kesinlikle haklısınız. Corsa almamak için en büyük sebebim budur.

fatihob
23-12-2016, 00:11

Aks kesmek kronik bir sorun değil, o bana özgü birşeydi. O konuda endişelenmeye gerek yok.
2011e kadar olan modellerde direksiyon kutularında arza çıkıyordu, yenilenen parçada sorun yoktu. Önceden değiştiyse aracınızınki büyük ihtimalle bir daha arıza vermez ama değişmediyse direksiyon kutusunu değiştirmeniz gerekebilir. Tabi aracınız 2011 öncesi üretimse.

Benim arabam 220hp falandı ama ydışında Tjet motordan 250-260hp alıyorlar, motor içine dokunmadan.

OğuzCanAlantor
07-01-2017, 15:24
Mito dışarıdan görüntü olarak gerçekten çok başka duruyor, hele birde Lester Difizör bulabilirsen varya efsane bir görüntü oluyor.
OğuzCanAlantor aracıdır şuanda sattı mı ne oldu bilmiyorum. Kendisi görürse cevap verir konuya.

http://i.hizliresim.com/3v7zp4.jpg (http://hizliresim.com/3v7zp4)
http://i.hizliresim.com/6r9NyW.jpg (http://hizliresim.com/6r9NyW)

Ben aracı sattım ayrıca Alfa Romeo Servisim ve ikinci el satış bayim var mitonun kronik sıkıntısı olarak direksiyon arızası var ama oda 2010 dan sonra güncellendi. Aks kırma gibi kronik sıkıntısı yok kim söylediyse uydurmuş :)

tayreep_john
07-01-2017, 15:57
yaklaşık 7 aydır fiesta 1.0 black kullanıyorum tüm sorularınızı alabilirim :) kendimce yorumlama yapabilirim azcık

1. konfor ford ile alakası yok gayet üst seviye.
2. kabin sesi nerdeyse yok kadar az
3. 17 jant biraz aracı yoruyor
4. hızlanması gayet tatminkar 1.40 basınç bastığı için hiç 1.0 gibi değil
5. çok fazla ısınıyor araç heleki yaz aylarında..
6.turbo gecikmesi biraz fazla gibi
7. safkan spor otomobil parçaları olduğu için biraz sert bozuk yola gelmiyor
8. ortalama yakıt şehir içi sürekli 7.2 gayet iyi..
9. şehir dışı 4.5 litre ile kuşadasına gittim
10. 200 km lik hıza kadar 1.0 olduğunu hissettirmiyor
11. güncel k.m 6600 top speed 220+km
ağırlığı ruhsatta yazdığı gibi 1200 kg değil 1055 kg dir çeyrek depo sürücüsüz (hassas kantar)
12. 68.000 tl lik fiyatı biraz uçuk
13. aftermarket parçası az ama +170 hp gibi güçler hayal değil.
arka hacim gayet iyi ufak değil
14. hacmi dışında gayet alınabilir :)

tamamen vakit ayırıp okuyanlara teşekkür ederim ..

rain man
07-01-2017, 15:58
Kardeş aks kıran 147lerimız var ama. Ya da dayanmayan :)

Mito gibi bi aracı roll amaçlı alan adam bence ikinci cümlesi varsa yazmasın.

Şu an benim gözümde en tatlı B sınıfı araç. Extrem durumlarda Extrem cevaplar vermesi aracı kötü yapmaz. Kullanıcısı da söylemiş zaten.

Benim şahsi fikrim Alfa Romeo ile tuning işlerine girecekseniz bir vag veya uzakdoğu grubuna göre 2 kez fazla düşünün. Çünkü diğer markalarda araç sayısı fazla olduğu için aftermarket veya oem opsiyonlar fazla, reinforced diyebileceğim grupta parça üreten yerler de keza öyle. Alfada araba sayısı az olduğu için bunları yapan da tecrübe eden de yok.

Önce temiz bir araç, sonra temiz bi kılavuz, ardından sağlam bir usta olmadan gireceğiniz klasik işler üzücü sonlara ve *** atmaya dönüşüyor.