PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Elektrik tedarikçisi seçme imkanı

DOHC
22-12-2016, 15:38
82 TL ustunde elektrik faturası odeyen şirketini sececek – Sozcu Gazetesi (http://www.sozcu.com.tr/2016/ekonomi/82-tl-ustunde-elektrik-faturasi-odeyen-sirketini-sececek-1580349/)

Bizim fatura 120 civarı geliyor, sınırda kalıyorduk, iyi oldu....

Dayı
22-12-2016, 15:40
Aslında aylık 82 tl değil yılık tüketim önemli.

DOHC
22-12-2016, 15:49
Aslında aylık 82 tl değil yılık tüketim önemli.

2400 kwh yazsalar sadece kimse anlamaz ki. 82 TL anlaşılır yapmış haberi....... Ortalama 82 TL'yi hesaplar kullanıcılar......

McKrop
22-12-2016, 16:10
Pek bişey anlamadım? tedarikçimi değiştirdiğim zaman daha mı az gelecek faturam? her ay 90 küsür liralarda geziyor elektrik faturam. Tasarruf etsem en iyi ihtimalle 78lira geliyor. 12 lira için uğraşmaya değmiyor açıkcası...

Emre-Dylan
22-12-2016, 16:45
Bundan da birşey sokarlar artık korkar olduk, neye elimizi attıysak dönüp dolaşıp bir yerimize değer oldu.

DOHC
22-12-2016, 17:13
Pek bişey anlamadım? tedarikçimi değiştirdiğim zaman daha mı az gelecek faturam? her ay 90 küsür liralarda geziyor elektrik faturam. Tasarruf etsem en iyi ihtimalle 78lira geliyor. 12 lira için uğraşmaya değmiyor açıkcası...

Cep telefonu hizmet sağlayıcıları gibi birkaç tane elektrik sağlayan firma var. Sen sana uygun olan paketi sunanı seçebileceksin.

Dayı
22-12-2016, 17:51
Elbette haklısın ama biz 2400 kw dan hareket ediyoruz Çünkü tüketici diyor ki bana her ay 82 lira gelmiyor o yüzden ben indirim alamam. yıllık tüketimine bakınca 2400 kw yı geçtiğini görebiliyoruz.
MCCrop 90 senelik olarak 1-1buçuk fatura eksik yatırırsın. konutlarda 12 bilemedin 15-20 tl farkediyor ama işyerlerinde ciddi miktarda -tl bazında- indirim oluyor.

2400 kwh yazsalar sadece kimse anlamaz ki. 82 TL anlaşılır yapmış haberi....... Ortalama 82 TL'yi hesaplar kullanıcılar......

Dayı
22-12-2016, 17:55
1 kaç taneden daha fazla var. 12-13 tane falan var. Aşagı yukarı verilen indirim oranları aynı biraz da arkadaşlık, karşılıklı ilişki vs vs rol oynuyor işin açıkçası.

En önemli nokta batık, batmaya yüz tutmuş, geçmişinde problem olan tedarikçilerden uzak durmak lazım yoksa 11 ayda aldığın indirimi misliyle 1 ayda ödersin.

Cep telefonu hizmet sağlayıcıları gibi birkaç tane elektrik sağlayan firma var. Sen sana uygun olan paketi sunanı seçebileceksin.

Dayı
22-12-2016, 17:57
Gerek işyeri gerek evi için indirim isteyen olursa PM atabilir.

onursumer
22-12-2016, 18:09
elektrik işinde rekabet olması güzel fakat bu konuda çok bilgim yok genel anlamdada çoğu kişi bilmiyordur

hangi dağıtıcılar var , avantaj dezavantajlar neler

benim aylık 150tl den aşağı faturam gelmiyor , evde 1 ton akvaryum ,klima vs derken tüketim ortalamam yüksek biraz

DOHC
22-12-2016, 18:18
https://www.cazipenerji.com/ucuz-elektrik-tedarikcileri

Bu linke 2-3 bilgi girince çoğu şirket çıkıyor sanırım

DOHC
22-12-2016, 18:19

Dayı
22-12-2016, 18:22
Maalesef çoğu çıkmıyor. Çok azı çıkıyor.

Dayı
22-12-2016, 18:25
Dezavantajı yok. Avantajı dediğim gibi 1-1buçuk fatura ödemiyorsun yılda. Yalnız tekrar edeyim düzgün tedarikçi firma bulmak lazım yoksa 11 ayda ettiğin karı 1 ayda misliyle ödersin.

elektrik işinde rekabet olması güzel fakat bu konuda çok bilgim yok genel anlamdada çoğu kişi bilmiyordur

hangi dağıtıcılar var , avantaj dezavantajlar neler

benim aylık 150tl den aşağı faturam gelmiyor , evde 1 ton akvaryum ,klima vs derken tüketim ortalamam yüksek biraz

GuNeS
22-12-2016, 18:32
Yanlışım varsa düzeltin.

Trafik sigortasınıda sirketler arasına bıraktılar rekabet fiyatları ucuzlatır diye.Bir oldular fiyatları çıkarttılar.
şimdide elektrikte aynı şey olmasın ?

Dayı
22-12-2016, 18:41
Şu ana kadar olmadı. Elektrikte şirketlerin anlaşması çok zor zaten zammı devlet sürekli koyuyor.

Yanlışım varsa düzeltin.

Trafik sigortasınıda sirketler arasına bıraktılar rekabet fiyatları ucuzlatır diye.Bir oldular fiyatları çıkarttılar.
şimdide elektrikte aynı şey olmasın ?

onursumer
22-12-2016, 20:28
Dezavantajı yok. Avantajı dediğim gibi 1-1buçuk fatura ödemiyorsun yılda. Yalnız tekrar edeyim düzgün tedarikçi firma bulmak lazım yoksa 11 ayda ettiğin karı 1 ayda misliyle ödersin.

evet uzun vadede onemli yoksa bir anlamı olmaz zaten

düzgün tedarikçi olup olmadığını nasıl ayırt edicez bilgin varmı ?

Dayı
22-12-2016, 21:47
Piyasada bazı firmalar abone toplayıp sonra yaz aylarına doğru abone haber vermeden çıkartıyorlar, bu tip firmalar zaten kendini belli ediyor.
Örnek; şu anda belirlenen resmi kw bedeli 0.221kusurat. Ben geçenlerde bir firmaya dün 0.198 teklif verdim. x bir firmada gelmiş 0.175 teklif verdi. bu teklifi veren firmadan uzak duracaksınız. bu rakam maliyetin altında. Devlet alım garantisi bile daha yüksek. Daha detaylı olarak isterseniz özelden anlatırım.

evet uzun vadede onemli yoksa bir anlamı olmaz zaten
düzgün tedarikçi olup olmadığını nasıl ayırt edicez bilgin varmı ?

DOHC
22-12-2016, 22:24
Mevcut firmama mail atıp indirim istiyim ilk önce....... Olmazsa değişim düşüneyim......

Dayı
22-12-2016, 22:50
Mevcut firmanız dağıtımcı firmadır. Muhakkak başka bir tedarikci firmadan da teklif alın. Hatta faturanizin resmini yollayın bana, size teklif gonderim.

Mevcut firmama mail atıp indirim istiyim ilk önce....... Olmazsa değişim düşüneyim......

safaks
23-12-2016, 00:02
Aman sozlesmeyi dikkatli okuyun. Benim peder indirime gidilcek diye baska bi firmaya gecmis. Gelen faturayi odicek yer bulamadik. Koca istanbulda 2 yerde vardi. Sacma sapan fatura bile gelmemisti. Iptal etmek eskiye (clk) donmek istedigimizdede belli bi mebla ceza kestiler. Sonradan cift fatura geldi vs vs yeni yeni rayina oturttuk. Geciceginiz firmayi iyi arastirin.

Dayı
23-12-2016, 07:38
Problemli tedarikçi vs vs, tedarikçiyi iyi seçmek gerekir derken bu gibi olayları da kastediyordum.

Aman sozlesmeyi dikkatli okuyun. Benim peder indirime gidilcek diye baska bi firmaya gecmis. Gelen faturayi odicek yer bulamadik. Koca istanbulda 2 yerde vardi. Sacma sapan fatura bile gelmemisti. Iptal etmek eskiye (clk) donmek istedigimizdede belli bi mebla ceza kestiler. Sonradan cift fatura geldi vs vs yeni yeni rayina oturttuk. Geciceginiz firmayi iyi arastirin.

DOHC
23-12-2016, 10:38

Otomatik ödeme imkanı yok muydu bankadan talimat ile?