PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tüvtürk-Doluluk sorunu?

gkhn55
23-12-2016, 14:44
Selamınaleyküm son muayne tarihi 29.12.2016 olan babamın aracına bugün samsun geneli randevu alim dedim hatta erken aldığımı düşündüm.Baktığımda bu tarihe kadar tüm randevular dolu en yakın 02.01.2017 tarihine randevu veriyor.Şimdi bu aradaki 3 günlük süreçte gecikme ceza bedeli ödermiyim?hadi ödedik trafik-çevirme vs'de sıkıntı olurmu?Daha önce hep istanbulda 1-2 gün kala randevu aldığım için ilk defa böyle birşeyle karşılaştım.geç olmadan 02.01.17'ye almalımıyım?Yoksa iptal eden filan olurmu?

exca-
23-12-2016, 14:46
Randevunuzu muayne bitmeden alın, ceza ödemezsiniz. Çevirme vs olduğunda da randevunuz olduğunu belirtin, garantiye almak istiyorsanız randevunuza ait bir çıktı alıp araçta bulundurun. Sorun olmayacaktır

jRMix
23-12-2016, 14:49
Sanıyorum gecikme yansıtırlar. Randevusuz gidip bekleyeceksiniz anlaşılan.

gkhn55
23-12-2016, 15:10
Sanıyorum gecikme yansıtırlar. Randevusuz gidip bekleyeceksiniz anlaşılan.

Müşteri hizmetlerin'dn bilgi aldım bugün 02.01.17 tarihine dahi randevu alsam gecikme bedeli yansicanı,bu süre arasında trafik çevirme vs denk gelirsekde cezai işlem uygulanabileceğini söyledi.Randevusuz gitsek şansımız olurmuki?

exca-
23-12-2016, 15:15
gün geçmiyor ki başka bir yerden itelemesinler, daha önce yukarıda yazdığım şeyi birebir yapmışlığım var. Sonradan değişiklik yaptılarsa bilemiyorum tabi

AliGizda
23-12-2016, 15:20
Muayene bittikten bir gün sonrasına randevu alsanız muayeneye giderken polis çevirse cezayı yazma yetkisi var ve yazarlarda.
Bazı yerler randevusuz almıyorlar, onu araştırıp gidin bence.

gkhn55
23-12-2016, 15:23
1 ay öncedenmi randevu alıcaz anlamadım?Bu ne saçmalıktır böyle.

gkhn55
23-12-2016, 16:07
Randevunuzu muayne bitmeden alın, ceza ödemezsiniz. Çevirme vs olduğunda da randevunuz olduğunu belirtin, garantiye almak istiyorsanız randevunuza ait bir çıktı alıp araçta bulundurun. Sorun olmayacaktır

Dediğin gibi yaptım krdeşm yapıcak bişey yok:)Merak ettiğim randevusuz gitsek girebilirmiyiz acaba?

Cliosportve
23-12-2016, 16:10
1 günde geciksen 1 ayda aynı şekilde yansıtılıyor

exca-
23-12-2016, 16:18
Dediğin gibi yaptım krdeşm yapıcak bişey yok:)Merak ettiğim randevusuz gitsek girebilirmiyiz acaba?

çok erken saat gidilip makineden numara alınabiliyodu sanırım eskiden, hiç randevusuz gitmedim emin değilim ama aklımda öyle kalmış

kurtbil
23-12-2016, 16:21
Muayene sürem dolduğunda ceza yemiştim ama polis " keşke sorgulama yapmadan önce belirtseydin, o zaman ceza yazmazdık bu seferlik" demişti. Kendi insiyatiflerinde ses etmeyebilirler randevu çıktısını da gösterirsen.

gkhn55
23-12-2016, 16:38
Buda bi tecrübe olsun.Şansa bırakmam bundan sonra işimi 1 ay kala alırım randevumu.Ama bu Tüvtürk kadar saçma,soyguncu bir yapı görmedim.Günü gelmemiş randevum için 9.56tl gecikme bedeli aldı.

DOHC
23-12-2016, 16:41
Bence al 2 ocak. Başka çare yok gibi. 3 günde polis falan durdurmaz........

süleymann
23-12-2016, 16:43
genelde sıfır araçlar yıl sonu satıldıgı için oluyor yogunluk.

B-Devi
23-12-2016, 16:46
Söylemesi ayıp biliyorum ama son muayenemi yapsaydım 25 ocakta (yani 1 ay sonra) tekrar bitiyordu :D Çok tembel bi adamım yaw. İşler güçler çoluk çocuk derken bir türlü fırsat bulamadık. Tam fırsat bulduk bazı eksikler çıktı. Maddi durumu ayarlayıp onları hallettik, bu sefer yine vakit bulamadık... Falan filan derken 2 sene olmuş. Şuan cezası ile birlikte 391 TL muayene ücreti çıkıyor :) Kısmetse ocakta hallediyoruz :)

gkhn55
23-12-2016, 17:32
Söylemesi ayıp biliyorum ama son muayenemi yapsaydım 25 ocakta (yani 1 ay sonra) tekrar bitiyordu :D Çok tembel bi adamım yaw. İşler güçler çoluk çocuk derken bir türlü fırsat bulamadık. Tam fırsat bulduk bazı eksikler çıktı. Maddi durumu ayarlayıp onları hallettik, bu sefer yine vakit bulamadık... Falan filan derken 2 sene olmuş. Şuan cezası ile birlikte 391 TL muayene ücreti çıkıyor :) Kısmetse ocakta hallediyoruz :)

2 sene muaynesiz araca binip gezdiysen helal olsun valla abi ne diim:DBence biraz daha ötelemelisin:D

_driver_
23-12-2016, 17:58
Tüv yakınlarında muamelecilier vardır 20-30 bişey sıkıştırın ellerine sıra alıyorlar sizin aracınızın plakasına

jRMix
23-12-2016, 18:11
Müşteri hizmetlerin'dn bilgi aldım bugün 02.01.17 tarihine dahi randevu alsam gecikme bedeli yansicanı,bu süre arasında trafik çevirme vs denk gelirsekde cezai işlem uygulanabileceğini söyledi.Randevusuz gitsek şansımız olurmuki?

Randevusuz gidilebiliyordu ama dediğim gibi sıra çok bekleniyor ayrıca erken gitmek gerekiyor ki sıra alabilesiniz.

gkhn55
23-12-2016, 18:30
Randevusuz erkenden gidip şansımı denemek istiyorum aslında.Yakın zamanda randevusuz gidip muayne olabilen varmı?:)

Serhat
23-12-2016, 20:38
Bende geçen hafta Hadımköyde yaptırdım muayne, doluluk oranından dolayı anca orada bulabildim. Bir hafta boyunca randevu çıktısı ruhsatta gezdi, polise falan denk gelmedim, şans işi tabi.

Emre Ekrem
24-12-2016, 07:12
Başıma gelmişti ceza ödüyorsunuz, mobil istasyonları takip edin en iyisi

yilmazcatalbas
24-12-2016, 07:20
Eğer varsa gezici istasyonlara bakın derim. Güzergahınızı bilmiyorum ama bildiğim kadarıyla geceleri samsunda bol miktarda çevirme oluyor, uygun dille anlatıldığında ceza yazacaklarını sanmam. Gecikme bedelini de elbette alacaklar malesef randevu tarihiyle alakası yok.

ömerve
24-12-2016, 08:26
Perşembe günü randevu için girdim TÜV'ün sitesine.

Avrupa yakasında ki tüm istasyonlar bugün doluydu,haftaya (31.12.2016) cumartesiye alabildim.

halili
24-12-2016, 08:32
Bu sıkıntıyı yaşamamak için aynı yıl sonu trafiğe çıkan aracı 1 ay erken muayene ettirmiştim. Kasımda daha rahat bir şekilde muayene ettirdik.

gkhn55
24-12-2016, 10:23
Başıma gelmişti ceza ödüyorsunuz, mobil istasyonları takip edin en iyisi

Gezici istasyonlara bakıcam tüvtürk sitesinde programı,rutları yazıyo.

gkhn55
24-12-2016, 10:27
[QUOTE=yilmazcatalbas;8252021]Eğer varsa gezici istasyonlara bakın derim. Güzergahınızı bilmiyorum ama bildiğim kadarıyla geceleri samsunda bol miktarda çevirme oluyor, uygun dille anlatıldığında ceza yazacaklarını sanmam. Gecikme bedelini de elbette alacaklar malesef randevu tarihiyle alakası yok.[/QUOTG

Gezen değil yatan araç genelde.Uygun bir dille anlatıldığı zaman bi sıkıntı olmaz diye düşünüyorum,ama şans tr'deki en kılı bizi bulur:)

uniquel
24-12-2016, 10:31
ankarayolundaki istasyon yogunsa carsamba istasyonuna bakmanı oneririm.
ankara yolundaki istasyon yogun oldugu dönemlerde randevusuz almıyor. hatta daha beter oluyor, orda randevu almak icin sıra bekliyorsun, ileri bir tarihe randevu atıyor.

sana yine 3 gün gecikme vermiş 12-13 gün sonrasına randevu aldıgımı biliyorum.

online randevunu al, randevunun da bir cıktısını aracında bulundur, trafikte sorun yasayacagını sanmıyorum.

gkhn55
24-12-2016, 10:37
ankarayolundaki istasyon yogunsa carsamba istasyonuna bakmanı oneririm.
ankara yolundaki istasyon yogun oldugu dönemlerde randevusuz almıyor. hatta daha beter oluyor, orda randevu almak icin sıra bekliyorsun, ileri bir tarihe randevu atıyor.

sana yine 3 gün gecikme vermiş 12-13 gün sonrasına randevu aldıgımı biliyorum.

online randevunu al, randevunun da bir cıktısını aracında bulundur, trafikte sorun yasayacagını sanmıyorum.

Çaşamba,Merkez,Vezirköprü,Bafra tüm istasyonlar bu şekilde.Hatta en yoğunu çarşamba.Merkezden alabildim anca.

gkhn55
24-12-2016, 10:42
Perşembe günü randevu için girdim TÜV'ün sitesine.

Avrupa yakasında ki tüm istasyonlar bugün doluydu,haftaya (31.12.2016) cumartesiye alabildim.

Hergün yeni araçların trafiğe çıktığı günümüzde,bunlar iyi günlerimiz diye düşünüyorum:)e haliyle istasyonlar bu yoğunluğu kaldıramıyor.Ya istasyon ağı genişletilmeli yada farklı isim altında yeni muayne istasyonları kurulabilir.Hem rekabet olur hem vatandaş mağdur olmaz.

EOZDAG
24-12-2016, 14:22
çakallı yolundakiler kıl biraz hiç bir eksiğinin olmaması lazım yoksa direk randevuyu yakıyorlar.
1)şirket dedemin araç şirketin şirketin kaşeli kağıdı yoktu almadılar muayneye telefonlar vs. fayda etmedi
2)yanlış randevu almışım muayene tekrarı diye almışım dediler olmaz giremezsin
3)dedim yapacağınız işi öpeyim çarşambadan aldım ne kağıt sordular ne kaşe ne başka bişey direk girdim muayneden çıktım çarşamba istasyonuna belki gitseniz sırasız vs. alabilirler (emin değilim belki sistem izin vermiyordur) çünkü eksiği olan arabalara karşı çok yapıcı yaklaştıklarını gördüm halkın işini çözmeye yönelikler daha çok.

Ek olarak bu esnada araç 1-1.5 ay kadar muaynesiz gezdi ılımlı olursanız samsun polisi hiç birşey demiyor randevum var yer yoktu vs. diyince