PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Disiplinli hayat

Sadık Özyer
25-12-2016, 13:22
Her gün sabah 8 de kalkmak istiyorum gecede 11 de uyumak istiyorum ama nedense her 3 de yatıp 11 gibi uyanıyorum 12 de yataktan çıkıyorum okula falan gidiyorum.Sınav olmadıkça imkanı yok erken kalkamıyorum.
Alarm kursam hayatta uyanmıyorum gidip kapatıyorum acaba bir yolu yok mudur ?

ErayCerit
25-12-2016, 13:25
Sadık yine sahalarda :D kendine askeri personel bir ev arkadaşı bul kanka

EREN34
25-12-2016, 13:25
Özdisiplin konusunda kendini geliştirmen lazım. Bu konuyla ilgili kitaplar vs. okuyabilirsin.

Köpek al. Köpeğin sabah tuvaleti için erken kalkmaya mecbur kalırsın. Kalmazsan o seni zaten uyandırır :) Hala uyanmazsan salonun orta yerine yapınca cezanı çekmiş olur, bir dahaki sabaha kesin uyanırsın :)

MK8800
25-12-2016, 13:28
Dedenin tarlaları satmayı bitirince ben o düzene kavuşacağına inanıyorum Sadıkcım :D

8.000rpm
25-12-2016, 13:31
İnsan vücudu biraz kurmalı bir sistemdir
Siz uzun süre geç yatıp geç kalkmaya alıştırmışsınız , şimdi de önüne geçemiyorsunuz bunun
Aşama aşama geçebilirsiniz bu düzene
Önce en başta daha az uyuyup kalkmalısınız ki akşam daha erken uykunuz gelsin
Alarm kurmak çare değilse mutlaka birinden yardım isteyin ya da sizi üşendirecek kadar fazla alarm kurun
Kalkıp susturduğunuz alarmın biraz uzağına bir tane daha kurun 10dk sonraya
Sonra bir adım daha uzağına 10dk daha ileri vs vs
Bu şekilde kendi kendinizi aşabilirsiniz
Terapi , ilaç vs pek işe yaramaz sizin durumda bence
Öncelikle self motivasyon lazım
Bu asıl şarttır
Sizin durum biraz ehlikeyif bir olay
Yani uyanamıyor değilsiniz
Uyanıyor ama gidip tekrar yatıyorsunuz
Bir de uyanamayanlar veya uyandırılamayanlar var , allahtan sizin durum bu değil

İbrahim33
25-12-2016, 13:32
Gün içerisinde yeterince yoruluyor musun ? Vücudun diri olursa uykun kolay gelmez.

osmanaydo
25-12-2016, 13:34
Her sabah uyanıp, yatakta alarmın çalmasını bekliyorum.
Bu kafayı nasıl yakaladım ben de bilmiyorum. :)

Octane
25-12-2016, 13:34
Mecbur yapacak işin yoksa geç yatıp geç kalkmaya devam et, ne güzel işte. Ben de öyle yapabilsem keşke.

Grimlord
25-12-2016, 13:36
Intercooler tak, hayatındaki düzene ve disipline sen bile şaşıracaksın.

MCN21
25-12-2016, 13:37
Benden birtane daha :D 7 ye alarm kursam 6.50 gibi uyaniyorum :D hatta alarm calmadi galiba gec kaldim tripleriyle telefona bakiyorum hep 5-10 dk erken oluyor. Aslinda saatin kac olsugu da farketmiyor ertesi gun isim varsa ve alarmi kurduysa 6 yada kursam genelde 5-10 dk erken kalkiyorum :D

Sadık Özyer
25-12-2016, 13:40
Dedenin tarlaları satmayı bitirince ben o düzene kavuşacağına inanıyorum Sadıkcım :D

Her gün ss in önünden geçiyorum , satayım alacam o turuncu lamboyu..

Sadık yine sahalarda :D kendine askeri personel bir ev arkadaşı bul kanka

layynn :D

Gün içerisinde yeterince yoruluyor musun ? Vücudun diri olursa uykun kolay gelmez.

Bende 5 aslan gücü var sanki düz duvara tırmanıyorum Allahım yarabbim. Sabah 11 de kalkınca mutfağa gidiyorum sabah öğle ikindi ve akşam yemeklerimi hazırlayıp çantama atıp dışarı çıkıyorum.Günlük 4000 kalori alıyorum. Üst katımda kız arkadaşım oturuyor sabah buzlu su dökerek uyandırıyor . Doktora gidip bana ilaç yazmasını rica edicem.

Özdisiplin konusunda kendini geliştirmen lazım. Bu konuyla ilgili kitaplar vs. okuyabilirsin.

Köpek al. Köpeğin sabah tuvaleti için erken kalkmaya mecbur kalırsın. Kalmazsan o seni zaten uyandırır :) Hala uyanmazsan salonun orta yerine yapınca cezanı çekmiş olur, bir dahaki sabaha kesin uyanırsın :)

Abi köpek alırsam pug alırım o da beni uyandıramaz..

İnsan vücudu biraz kurmalı bir sistemdir
Siz uzun süre geç yatıp geç kalkmaya alıştırmışsınız , şimdi de önüne geçemiyorsunuz bunun
Aşama aşama geçebilirsiniz bu düzene
Önce en başta daha az uyuyup kalkmalısınız ki akşam daha erken uykunuz gelsin
Alarm kurmak çare değilse mutlaka birinden yardım isteyin ya da sizi üşendirecek kadar fazla alarm kurun
Kalkıp susturduğunuz alarmın biraz uzağına bir tane daha kurun 10dk sonraya
Sonra bir adım daha uzağına 10dk daha ileri vs vs
Bu şekilde kendi kendinizi aşabilirsiniz
Terapi , ilaç vs pek işe yaramaz sizin durumda bence
Öncelikle self motivasyon lazım
Bu asıl şarttır
Sizin durum biraz ehlikeyif bir olay
Yani uyanamıyor değilsiniz
Uyanıyor ama gidip tekrar yatıyorsunuz
Bir de uyanamayanlar veya uyandırılamayanlar var , allahtan sizin durum bu değil

Maalesef mesela erken kalkayım , okulun dersin işin olmadığı gün oluyor , ulan niye erken kalktım ben diyor bir daha yatıyorum.
Alarm meselesi deneyeceğim ama , ev arkadaşlarıma dicem sabah beni tekmeleyerek uyandırsınlar bari. :/

AliDogukan
25-12-2016, 13:48
24 saat uyuma ardından akşam 10-11 gibi uyu zaten ertesi gün erken kalkarsın yine saat 10-11 gibi uykun gelir.Ben bunu çok kez yaptım ama iki üç gün sonra bozuluyor biri arıyor mesaj atıyor yan yattı çamura battı şuraya gidelim buraya gidelim falan telefonunu kapatırsan onun da önüne geçersin.Benim final haftam mesela gecem gündüzüm kalmadı ne zaman uykum gelirse 3-4 saat uyuyorum berbat bir şey yemek düzeni hiç yok günde iki kez kahvaltı yapıyorum uykudan uyanınca yemek ağır geliyor.

fthdrn
25-12-2016, 13:55
Sabah namaza kalkmıyormusun zındık.

Met
25-12-2016, 14:00
Ne güzel dert be :)

Sadık Özyer
25-12-2016, 14:10
Sabah namaza kalkmıyormusun zındık.

Sen kalkınca benide arada uyanayım.

Aero
25-12-2016, 14:15
Başlangıç için askere gidebilirsin.

gökberk
25-12-2016, 14:17
Yürüyüş yap.

Sinan58
25-12-2016, 14:34
Rahatına düşkün adam kolay kolay alışamaz bence disipline. Bir ara bende kafayı takmıştım bu disiplinli hayat işine, ilk adım olarak günlük saat 22:00-24:00 arası ders çalışıyordum.

1 hafta ancak dayanabildim, yok yani olacak iş değil.
Disiplin istiyorsanız size mükemmel bir taktik öğreteyim.
Ben ne zaman ders çalışmayı bıraksam YARADAN"A söz verirdim 1 hafta günlük en 1 saat ders çalışacağım diye.
yiyorsa yapma hadi :D

bason
25-12-2016, 14:48

Bende aynıyım. Sanki alarm beni kurmuşta onu çalmadan kapatayım gibi oluyor. Alarma 1 saat filan varsa yine iyide, 10 dk kala filan olunca gözlerimi bile kapatamıyorum resmen işkence.

aykutsafakyaman
25-12-2016, 15:11
Bu olayın tam tersini ben yazın yaşadım psikolojik miydi neydi bilmiyorum gece 12 de 1 de yatsamda fayda etmiyordu sabah 6.30 da kalkıyodum çözümü bisiklette buldum. Her sabah kalkıp 5 6 km bisiklet sürdüm vücüt ister istemez yoruluyordu öyle kendi düzenine oturdu.

He senin çözüm belli 4 efes özel seri bi tane de limonlu corona iç 12 den önce sıfır sıkıntı :D

ömerve
25-12-2016, 15:12
Sabah telefonun alarmı çalmadan 1 dakika önce gözümü açıyorum :)

Yemin ediyorum gerçek bu.

07.40 alarm,39 geçe gözümü açıyorum.

EREN34
25-12-2016, 15:34
Sabah telefonun alarmı çalmadan 1 dakika önce gözümü açıyorum :)

Yemin ediyorum gerçek bu.

07.40 alarm,39 geçe gözümü açıyorum.

39a kursana, bakalım ne olacak :)

Sadık Özyer
25-12-2016, 15:51
Vay arkadaş ne güzel dünya yahu..

Shadow_Dancer
25-12-2016, 15:58
Bol Bol sex yap..

gökberk
25-12-2016, 16:00
He senin çözüm belli 4 efes özel seri bi tane de limonlu corona iç 12 den önce sıfır sıkıntı :D

http://pbs.twimg.com/media/B4q67R6IEAA2QIU.jpg:large

Sadık Özyer
25-12-2016, 16:12
Bu olayın tam tersini ben yazın yaşadım psikolojik miydi neydi bilmiyorum gece 12 de 1 de yatsamda fayda etmiyordu sabah 6.30 da kalkıyodum çözümü bisiklette buldum. Her sabah kalkıp 5 6 km bisiklet sürdüm vücüt ister istemez yoruluyordu öyle kendi düzenine oturdu.

Dostum alkol kullanmıyorum.

Anu
25-12-2016, 16:16
1 gün hiç yatma. Okula erken git, derste uyumamaya çalış, mümkünse tenefüslerde uyu sadece. Sonra eve git, alarmı sabah 7-8e kur yat. Diğer bütün günlerde istisnasız 11-12 de yatağa gir uyumasanda yatakta dur. Sabaha aynı saatte kalk. 3-4 gün sonra alışmış olursun düzene. Ama 1 kere eski düzene dönersen herşey başa sarar.

levent
25-12-2016, 16:25
Mat Siyah Zilli Masa Saati Alarmli calar Saat GittiGidiyor'da 256003756 (http://urun.gittigidiyor.com/ev-bahce/mat-siyah-zilli-masa-saati-alarmli-calar-saat-256003756?gclid=CNeVkIPGj9ECFRFmGwod8RkDgQ&ggmktg=PaidSearch*PLA*232250847*22324007967*583758 58167*pla**pla-79002745887&mpch=ads&scxid=14489-145818-2357-0)

Buna benzer bi saat al,

Kalkıp kapatman gerekecek kadar uzak bi yere konumlandır.

S.ke s.ke kalkarsın, telefon alarmı ile kalkılmıyor ki bende alarm 4 rotor 787b sesi :D

BarKing
25-12-2016, 16:32
bende sabah 7 den errken uyumuyorum. gece yaşar oldum

golgeoyunu03
25-12-2016, 16:45
sabah birinin yardımıyla erken kalkıp gün içinde spor yapın zaten akşam mışıl mışıl uykunuz gelir.. Sonra yine sabah erken kalkarsınız yine yaparsınız, üç günde bünye alışır

GC8 GT
25-12-2016, 16:58
Her gün sabah 8 de kalkmak istiyorum gecede 11 de uyumak istiyorum ama nedense her 3 de yatıp 11 gibi uyanıyorum 12 de yataktan çıkıyorum okula falan gidiyorum.Sınav olmadıkça imkanı yok erken kalkamıyorum.

bende senin derdinden aşırı derecede muzdarip ve rahatsızdım. gece 2-3 lere kadar gozume uyku girmiyor, ertesi gün 12-1 gibi uyanıp, ayılana kadar günün cogu heba olmuş, verimsiz geçer olmuştu.
Bende konuyu uyku ilaclarında buldum. Psikiyatrist'e danıştım ve ilacı aldım. Ses veriyorum: Desyrel 50MG
gece 11.30 da iciyorum, 12 de nakavt. istesen duramazsın, iyi bi ilaçtır.
Sabah 9 da kalkıyorum. yarım saat falan bi agırlık / mallık oluyor; sonra ayılıyorum ve günüm kaliteli geçiyor.
Desyrel sayesinde uyku saatlerim düzene girdi ve günleri bereketli geçirmeye başladım.
9 da kalkyıorum, 10 da evden cıkıp, işlerimi halletmeye başlıyorum; günüm uzun ve dolu geçiyor.
Tavsiye ederim.
Not: desyrel in pazarlamacısı degilim :D

Yigit-Y
25-12-2016, 17:05
2 gece üst üste uyuma

3. Gece saat 11 de yatağa yat

2 gece boyunca kahve soğuk duş yap

3. Gece saat 11 de yatağa girdiğinde yine uykun yoksa

İntihar edebilirsin :)

Mpower
25-12-2016, 17:45
Benden birtane daha :D 7 ye alarm kursam 6.50 gibi uyaniyorum :D hatta alarm calmadi galiba gec kaldim tripleriyle telefona bakiyorum hep 5-10 dk erken oluyor. Aslinda saatin kac olsugu da farketmiyor ertesi gun isim varsa ve alarmi kurduysa 6 yada kursam genelde 5-10 dk erken kalkiyorum :D

Alarm kurmaya ihtiyacım bile olmuyor hangi saatte kalkmam gerekiyorsa o saatte uyanıyorum çok ilginç bir durum :D

AliDogukan
25-12-2016, 18:26
Abi gece kütüphaneye gidiyorum Walking Death'teki zombiler gibi yere bayılmış öğrenciler görüyorum bildiğin bayılmış böyle kafamın altına çanta koyim filan yok oraya düşmüş uyuyakalmış.O öğrencinin okuduğu bölümü tahmin etme şansınız 1/3.Ya tıp,ya makine,ya da elektrik elektronik.Başka bölüm denk gelmedim daha.Allah kolaylık uykuya en çok onların ihtiyacı var :)

dieselpower
25-12-2016, 18:49
5 vakit namaz..

mert5
25-12-2016, 19:00
Abi gece kütüphaneye gidiyorum Walking Death'teki zombiler gibi yere bayılmış öğrenciler görüyorum bildiğin bayılmış böyle kafamın altına çanta koyim filan yok oraya düşmüş uyuyakalmış.O öğrencinin okuduğu bölümü tahmin etme şansınız 1/3.Ya tıp,ya makine,ya da elektrik elektronik.Başka bölüm denk gelmedim daha.Allah kolaylık uykuya en çok onların ihtiyacı var :)

tabikide Hukuk okuyordur ...

Drive Fast
25-12-2016, 19:14
aynı sorun bende de var hayatımda yaşadığım şeyler üstüme bi anda gelen sorumluluklar bi tarafta iş hayatı bi tarafta hayta öğrenci hayatı arada kalıyordum son zamanlarda yaşadığım sıkıntılardan artık çok bunalmıştım eve girmek istemiyordum ve geceleri geç gelmeye başladım işi salmaya başladım derken ipin ucu kaçtı eşeğin bi tarafına suyu kaçırdım öğlen 2 de işe gidiyorum son 2 aydır ama geçtiğimiz hafta artık iyicene abarttım ve 4'de falan kalkmaya başladım derken bu sabah 9'da anca uyuyabildim akşam 5'de uyandım artık babam odama gelip su kaçırdığın eşek diz çöküp tövbe istiyor yeter kendine gel artık dedi bende bu durumdan hiç memnun değilim ama iradesiz bir insanım uyansam bile geri uyuyorum az önce net bir karar aldım bu gece uyumayacağım sabah direk iş yerine ilk ben gidecem açacam iş yerini öğlene kadar otururum kahvaltı kahve falan oturacam sonra evden ve işten uzaklaşacam iyicene bi arkadaşımın iş yerine gidecem araba yıkarız otururuz beni oyalar az önce aradım böyle böyle anlattım yarın sakın beni salma tutabildiğin kadar tut dedim akşama kadar takılırım sonra kendimi bilerek köprü trafiğine sokacam ki eve 8-9'dan önce girmeyeyim sonra 1-2 saat dizi falan izleyebilirsem izlerim telefonu sessize alıp 11 gibi yatarım sabah 10'da kalkarım umarım işe yarar işe yararsa salı günü buraya yazarım :)

denizhandinc
25-12-2016, 19:35
Allah baska dert vermesin bilader benim cigerim cürüdü sabah kalkıp ise gitmekten

AliDogukan
25-12-2016, 19:39
tabikide Hukuk okuyordur ...

Hukuk derslerinin o kadar da ağır olduğunu düşünmüyorum ben bi dolu hukuk okuyan arkadaşım var borçlarla ilgili olan dersten çok şikayetçiler sadece :)

_driver_
25-12-2016, 19:58
Fırsat buldukça yürüyüş yapın

Ferhat_V
25-12-2016, 22:00
bünyeyi yor..yürü koş vs..kahve ve çayı çok içme..
çare yoksa perde açık uyu..sabah ışık vurunca kalkarsın.

Sadık Özyer
25-12-2016, 22:37

bugün 12 de yatıcam sabah 7 de kalkıcam hadi bakalım..

Redfish16V
25-12-2016, 22:43
Şu anki durumundan daha fazla yorulman,bilgisayar v.b aletlerden bir müddet uzak kalman,sağlıklı beslenmen ve kendini sürekli azda olsa sürekli kamçılaman lazım disiplin için :)

altima
26-12-2016, 09:07

sırayla yazim sana genç dostum

* askere git (gitmedin diye bilyorum)
* geldikten sonra evlen, çocuk yap (bekarsın diye bilyorum)
* beylikdüzüne taşın, işyerin üsküdar-kadıköy olsun; işe TOPLU TAŞIMA!! ile git-gel, (just like me)
* yok tüm bunlara sahibim hala değiş(e)medim diyorsan; 35-36 yıllık hayat tecrübemi bir kenara bırakıp bana bu işin sırrını anlatman için 1 gün seninle birlikte vakit geçirmeme(mize) izin ver.

Tşk
Rıdvan :icon_tup:

Sadık Özyer
26-12-2016, 11:23
gece 3 de yattim , 8 de 15 tane alarm kurdum uyandim hepsini tek tek kapattim.9 da ayaga kalktim yemek yaptim ettim derken saat 12.23

Drive Fast
26-12-2016, 11:37
gece 3 de yattim , 8 de 15 tane alarm kurdum uyandim hepsini tek tek kapattim.9 da ayaga kalktim yemek yaptim ettim derken saat 12.23

Bende dun uyku ilaci aldim 3 de pert oldum direk uyudum 12 de babam uyandirdi şuanda daha yeni kendime geldim ilaçta sıkıntı adami yamultuyor

srdralc
26-12-2016, 12:11
insanın sorumluluk duygusuyla alakalı.

ben kaçta yatarsam yatayım, sabah alarm çaldığında kalkarım.
veya alarma 5-10 dakika kala kalkmışsam geri yatmam.

her işimi sabah kalkacak şekilde planlarım ama bu saatte yatacağım diye bir şartım yoktur.
gece dışarı da çıkarım, geçte uyuduğum olur ama uyanmak benim hayatımda asli görevlerimden olarak düşünürüm.

pazar günü de kalkmak zorunda olmadığım için alarm kurmam kaçta kalkarsam o zaman başlar hayat.
askerde bile en alt devrelikten en üste devrelik dahil hiç geç kalkmadım, hiç geç kalmadım bla bla.

sabah kalktığım vakit kalkamayan arkadaşları uyandırıyorum ama adam benimle konuşuyor ne hikmetse geri yatıyor.
bu rahatlıktan götü sermişlikten ve gelecek kaygısının olmamasından kaynaklanıyor.

ekmek derdi olsun, sabah mesaiye yetişme ya da iş yerini açma gibi bir sorumluluğun olsa götü serip yatamazsın.

CenkB
26-12-2016, 13:01

Sabah 8 den önce hava aydınlanmıyor ki. :D Gerçi Sadığın aydınlanma gibi bir derdi yok anladığım kadarıyla.

Telefonda 10 tane alarm var 6-7 arası. Şu zırr diye öten saatten alıp uzağa koydum yatağımdan. Öyle bir durumdayım ki kalkıp bir daha yatıyorum. 8:30 da büroda olmam gerekiyor. 7:50 ye doğru kalkıyorum yataktan hazırlanıp hemen çıkıyorum alelacele.

İstanbul'a ilk geldiğimde böyle değildim. Rahatlıkla erken kalkardım. Artık gece uyuyamıyorum, sabah uyanırken 100 takla atıyorum. Bünyemde alıştı sanırım az uyumaya. Önceden kahvaltı yapmadan duramazken şimdi aç karnına öğle yemeğini bekleyebiliyorum.

aslan
26-12-2016, 13:22
Hayatının düzene girmesini istiyor ve kilo almak istiyorsan direk evlen

ERK_RS
26-12-2016, 13:57
yaşantında dağınık olayım ama sadece uykum düzelsin dersen olmaz :)
her konuda disiplinli olmalısın.
Gerekirse bu konu üzerine bazı kişisel gelişim kitapları oku.

yetişkin bir insana günlük 6 saat uyku yeter.
Kimi insan 7 saat istiyor kimisi 8.
ama 5 saat bile yeterli.

geceleri 12 buçuktan daha geç uyuma.
ilk bir hafta sabah 8 de kalk,
sonraki bir hafta 7,5
sonraki hafta 7..

bu şekilde uykunu hem düzene koyabilir hem de uyuduğun saati azaltabilirsin. tabi ihtiyacın var ise.

ama en önemli konu; alarm çalıyorsa kapat ve yataktan çık. yüzünü yıka, hatta camı aç biraz temiz hava al.
bir 5 dakika daha olmaz. eğer oluyorsa disiplin olmaz.

Hondafatih
26-12-2016, 14:05
sado askerlik yapmadıysan okul mokul dondur bi gidiver :) nizami olur herşey

Sadık Özyer
26-12-2016, 14:12
sado askerlik yapmadıysan okul mokul dondur bi gidiver :) nizami olur herşey
yok panpa sağ ol :D

AFy
26-12-2016, 14:14
Aynı problem bende de mevcut ki. Ben sizin gibi olmak istiyordum 3-11 benim için harika ikili olurdu. Üniversite üçüncü sınıfım ikinci öğretim olduğum için en erken dersim 15.00 da oluyordu ilk yıl. Son iki yıldır en erken ders 17.00-18.00 civarı olduğu için sabah 7-8 civarı uyuyup en erken 16.00 gibi uyanıyordum. Son bir kaç haftadır devamsızlık sorunum olmayınca artık öğlen 12.00 civarı uyuyup akşam 21.00 arasına kadar dönünce bu işe dur demeye karar verdim. Dediğiniz gibi alarm duyma gibi bir huyum yok benimde bir kaç arkadaşıma sabah beni aramalarını söyledim ancak 32 cevapsız aramada uyandıgım günler oldu. Öyle bir uyku anlayacağınız. Hele halısaha yapmış olayım deliksiz 22 saat uyudugumu bilirim.
Şuan sınav dönemi geldiği için sınavlarım 10.oo da artık düzeltmem gerekiyordu. Uyku saatinizi kısaltıp saatlerinizi de uzatın yani benim gibi öğlenlere kadar saçma saatlere kadar uyumayın muhtemelen 1 haftanızı alır. Daha sonra ben 1 günü tam uyumayıp diğer gün akşam 9 da uyudum ve sabah 6 da kalktım. Ertesi gün akşam 1o gibi uyku bastırdı. Biraz direnip 11 gibi uyudum sabah 9 da uyandım. Şuanda 1 haftadır uykum düzende en geç 00.30 da uyuyorum ama bu sefer saçma sapan erken saatte uyanıyorum 5-6 da bunun içinde telefonumu uzak yere koyup bakıyorum hava hala karanlık tahmını yıne aynı deyıp uyuyorum en fazla 9 a kadar uyuyorum ki 9 uyanmak için ideal saat. 2 gündür de 6 da kalkıp sabah ders çalışıyorum geceden daha verimli oluyor benim için yani tavsiyem önce tamamen dağıtın sonra mecbur düzeliyor. :)
Özetle; Dediğim gibi alarma uyanmadım 5o tane de kursam. Farklı farklı müziklerde sese duyar sıfır. Aramalarda uykumda da konustugum ıcın acıp cevap vermıslıgım olunca uyku anında onunda basarısız oldugunu anladım. Ev arkadaslarıma uyandırmalarını söyledım ancak rahatsız olup onlara da atar yapınca uyku sersemi baktım kalp kırılacak oda başarısız olmuş oldu. Şuan bile aslında bir düzeniniz var düzeni tamamen bozarsanız sorun çözülecektir. Bünye çünkü gerçekten bir düzen istiyor. Hemde sabah şuan muhtemelen hıc uyumamıs kadar yorgun uyanıyorsunuzdur düzene girince uyudugunuz uyku saatı daha kısa bıle olsa verımlı saatler oldugu ıcın daha dınlenmıs ve enerjık uyanacaksınız.

bhb
26-12-2016, 15:15
sırayla yazim sana genç dostum

* askere git (gitmedin diye bilyorum)
* geldikten sonra evlen, çocuk yap (bekarsın diye bilyorum)
* beylikdüzüne taşın, işyerin üsküdar-kadıköy olsun; işe TOPLU TAŞIMA!! ile git-gel, (just like me)
* yok tüm bunlara sahibim hala değiş(e)medim diyorsan; 35-36 yıllık hayat tecrübemi bir kenara bırakıp bana bu işin sırrını anlatman için 1 gün seninle birlikte vakit geçirmeme(mize) izin ver.

Tşk

https://hizliresim.com/p/yukle

:)

bhb
26-12-2016, 15:18
http://i.hizliresim.com/5LGQVz.jpg

TolgaEsentepe
26-12-2016, 16:02
çalış kardeş

-ER-
26-12-2016, 16:13
Herkesin bünyesi farklı tabiki ama benim en etkili çözümüm odamı ilk iş doğuya bakan oda ile değiştirdim kesinlikle gece perdelerimi kapatmam ki sabah güneş ışığı ile uyanayım kaç olsada, Hadi geç yattım birşey oldu kış saati yapmadık falan derken sevdiğim enerjik bir müziği melodi yaptım sabah uyanmak için kar etmedi sevmediğim bir şeyi yaptım iğreti eden o işe yaradı onu kapatmak için uyanıyorum ve sonrası zaten önemli kalkmalıyım diy ekendimi şartlıyorum yoksa biliyorum tekrar uyurum.

wekoo
26-12-2016, 16:52
Ne güzel dert be :)

al bendede o kadar....

Sadık Özyer
28-12-2016, 07:26
Geceleri 11.30da uyuyor 8 de uyaniyorum. Yarin 1o da uyuyup 6 da kalkmayi planliyorum.

altima
28-12-2016, 09:53
8+ saat nasıl uyuyon birader cidden sölede bizde yapalım.

ne güzel hayat harbiden, dert tasa yok, gelecek kaygısı yok, eve ne götürcem ne yicek evdekiler derdi yok.

hayat size güzel valla :soru:

Yigit-Y
28-12-2016, 10:01
Geceleri 11.30da uyuyor 8 de uyaniyorum. Yarin 1o da uyuyup 6 da kalkmayi planliyorum.

Fabrika ayarlarına dönmüşsün :)

Sercan K.
28-12-2016, 10:32
Bunun en iyi yolu bence spor. Fitness yaptığım zamanlarda sabah gözümü açtığım gibi uyanıp yataktan kalkıyordum. Tabii çalışmamakta fazla uyku yapar :)
Ben üniversitede 2. öğretim okuyordum. Sabah 6 da uyur öğleden sonra 3 de uyanıp okula giderdim. Güzel günlerdi :D

canozgur106
28-12-2016, 15:29
Ne adamsın ya :) Dertlere bak..

huseyinturk
28-12-2016, 15:34
Adamın dersine bak,
Bende 11de uyanabilmek istiyorum, işim olmadığı gün dahil en fazla 9a kadar uyuyabiliyorum telefonum çalmasabile. Cuma geceleri 12-1 maç yapıyoruz, cumartesi tatil günümse bile 9da uyanıyorum.

huseyinturk
28-12-2016, 15:35
*derdine....

By CrAzY
28-12-2016, 15:38
2 sene önce acaba bende uyku problemi mi var diye doktora bile gitmeyi düşünmüştüm 2 yıl sonra 24:00 sabah 7:30 .Hayat sorumluluğun arttıkca uyku sürende ters orantılı olarak değişiyor :)

Orhan
28-12-2016, 16:00
yurtta kalırken vardı senin gibi arkdaş baktık devamsızlıktan kalacak hala uyanmıyor
ranzasını taşıdık duşa 6 kişi
açtık buz gibi suyu yatak yorgan komple ıslattık
ertesi gün biz seslenince zınk diye aykataydı hayatı kurtulmuştu sayemizde
istersen ekibi senin için tekrar toplayabiliriz ;)

Sadık Özyer
28-12-2016, 16:37
Bunun en iyi yolu bence spor. Fitness yaptığım zamanlarda sabah gözümü açtığım gibi uyanıp yataktan kalkıyordum. Tabii çalışmamakta fazla uyku yapar :)
Ben üniversitede 2. öğretim okuyordum. Sabah 6 da uyur öğleden sonra 3 de uyanıp okula giderdim. Güzel günlerdi :D

Fitness yapıyorumda çok sıkıntı bana ya tam 2. öğretim olacak adammışım , keşke cbü ye gitseydim

eldorado
29-12-2016, 00:08
Allah herkese böyle dert versin :D

suk3b3
29-12-2016, 00:29
Kafada bitiyor. Bnde cok sevmiyorum ama napacan ışte ictimalara kalka kalka alıştık. Sen benm bireyler yapmam lazım deyip kalkmazsan köpekmiş ev arkadaşıymş hikaye. Önce isteyeceksin