PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Telefon seçimi

CNR
25-12-2016, 15:36
ip4'ten beri ip6'ya kadar bütün apple modellerini kullandım.Sadece bi ara note 3'e heves ettim ama sevemedim pek 5-6 ay kadar kullandım.Şimdi elimde 2 senelik bir ip6'ım var ve telefon eskidi.

Şimdi yeni bir telefon alıcam ama s7 edge ile 7 plus arasında çok gidip geliyorum.IOS evet jb ile gayet güzel, ama std bi iphone iken elm327 gibi cihazları bile kullandırmaması hep bir kısıtlamalar olmasından çok sıkıldım.Ama alıştımda iphone'a ios'a genel olarak kaç senedir kullanıyorum.

Şimdi s7 edge'in kamerası çok güzelmiş sanırım gece çekimleri falan, haricen batarya olarakta çok başarılı diyorlar fiyat olarakta neredeyse 1.000 lira daha ucuz çok kararsız kaldım siz olsanız ne tercih ederdiniz?

iphone'da bataryadan çok sıkılmış durumdayım, birde şu kısıtlamalardan

en son kullandığım note 3'ümde rom root vs vs telefonun bokunu çıkarmıştım ama hala yavaştı iphone'a göre, mesela menü geçişleri olsun vs vs bir sürü yerde

ckrc
25-12-2016, 15:52
Elimde 2senelik i6 olsa, asla tekrar para verip telefon almam. O parayı her akşam istanbulda yerim.

Mehmetmert
25-12-2016, 15:57
S7 al hakettin sen bunu :)

safaks
25-12-2016, 15:58
Bencede iphone 6 iyi tlfn. Su anda gayet yeterli guncellikte. Yeni alicaginiz s7 ilede degistirmeye degicek bisi yok bana gore. Eger tlfnunuzda sikinti yoksa bi kac sene daha idare edip 8 serilerine gozu dikebilirsiniz. Iphone 6 cok stabil makine.

CNR
25-12-2016, 15:58
Elimde 2senelik i6 olsa, asla tekrar para verip telefon almam. O parayı her akşam istanbulda yerim.

Ya yeğenim ekranımı kırdı, ekran değiştikten sonra telefonun sıkıntıları bitmiyor yoksa bana kalsa 2 sene daha kullanırdım, artık cidden saçma geliyor çünkü mobil'e verilen paralar.

Ekranın sağ yanı açık oynuyor
Şarj %80 arabadayım yandex navi açık araç şarjına bağlı telefon bi anda kapanıyor, gün içinde zibilyon kez değişen şarj yüzdesini söylemiyorum bile zaten, telefonumun şarjı şuan bile kaç bilmiyorum cidden
Ahize değişti ama hala çok az ses çıkıyor
Telefon el değmeyecek kadar çok ısınıyor vs vs bir sürü problem yaşıyorum

Black_Eagle
25-12-2016, 19:13
İphonun 2 senelik ama cortlamış görünüyor. Hani android 2 sene sonra çöp oluyordu iphone canavar gibiydi. Diğer konuda da söyledim. 2 senelik note 5 im canavar gibi çalışıyor ben şu an 7 plus kullanıyorum ama hiç memnun değilim arkadaşların sorunsuz dediği 6s var eşimde de ama yüzde 20 ye gelince telefon kapanıyor. Bugün yeni bir sorumda başladı telefonun ekranı yan tarafa basmadıkca kararmıyor. Ekran açık kalma süresi sonsuz olmus ve düzelmiyor. Yanlışlıkla yan tarafına basmadan masaya falan bıraksa sabaha kadar ekran açık kalacak. Yani iphonelar sorunsuz falan değil. Zamanında şebeke problemli iphoneelar vardı o zamanda siz tutmasını bilmiyorsunuz demişti rahmetli.

volume81
25-12-2016, 19:52
S7 ve S7 edge şuan alınabilecek piyasadaki en iyi telefonlardan birisi.

fiyatlarıda uygun ( rakiplerine bakarsak )

Stabilite olayını s6'dan sonra çözdüler bir sıkıntı yok tabi rom vs kurcalayınca heleki edge modeller kullanımda user friendly kavramını kaybediyorlar.

batarya ciddi şekilde iyi hatta edge olan model daha yüksek bir bataryaya sahip ve hızlı şarj olayı gerçekten iyi

kamera konusunda düşük ışık kalitesi gerçekten iyi ama bazı insanlar iphone kamerasına iyi derken bazıları samsung diyor renk tonlamasında farklar var eğer beğendiysen renklerini güzel çekiyor genel olarak.

su geçirmezlik, 360 görüntü desteği vs gayet iyi teknolojiler kullanırsın kullanmazsın sana kalmış birşey

edge tasarım olarak baya iyi S7'yi pek sevemedim ama edge ayrı bir güzel duruyor.

Öte yandan 7plus şuan bazı sıkıntıları olan bir telefon ama apple nedense kimseye bu konuda bir bilgi vermiyor iphone funboy'larda hiç söz etmiyor ( mesela OIS 6s plus'daki gibi bile çalışmıyor. )

16EC813
25-12-2016, 21:12
ios un 10+üst işletim programında ciddi bir sorun olduğunu düşünüyorum çünkü çevremdeki tüm elma kullanıcıları şikayetçi ben en son 9.3.1 de elma cortlamıştı :D halen daha yeni bir akıllı telefon almadım ve takipteyim

cabrioleter
25-12-2016, 22:28
sorunsuzluk, pil, kamera..

istekler buysa alacaksınız bir tane sony geçeceksiniz. piyasa 2 den büyüktür :D
sadece iphone veya samsung yok piysada saplanıp kalmayın.

şu an (xperia z'den beri) android cephesinde stoğa en yakın, en stabil işletim sistemi sony'de..
kamerada hep bir nesil geriden gelme sorunu vardı XZ'de bunu da aştılar..
Pil diyince nesillerdir Sony'nin üstüne tanımam..
2.5 yıllık xperia z2'nin pil ömrü bile efsane iken pil üzerine yeni teknoloji geliştiren sony eminim yeni chipseti ile daha da iyi durumdadır.
2.5 sene oldu herhangi bir problem çıkarmazsa bi 2.5 sene daha kullanırım sanırım Z2'yi ne bir şişme ne bir donam hiçbir şey mevcut değil telefonda üstelik şu an rootsuz kullanıyorum rootlu kullandığımda daha uzun pil ömrü ve daha fazla stabilite sunuyordu ancak 6.0.1. ile kolay root yöntemi kalmadı ben de uğraşmadım..

o yüzden Xperia XZ tavsiyemdir..

evolution_9
25-12-2016, 22:34
daha önce başka telefon almış denemişsin tekrar iphone almışsın senin yaptığını bende yaptım note 3 aldım 2 ay sonra geri verdim. bende iphpne 6 mı verip 7 aldım çok daha hızlı ve şikayet ettiğin batarya çok daha fazla dayanıyr. şöyle syleyim 6 nın şarjı akşam 6-7 gibi biterken iphone 7 yi akşam yatmadan önce çekiyrm sabah kadar açık kalıyr ve diğer akşama kadar rahat rahat kullanıyrm. telefonunu ya değiştirme yada alacaksan 7 al bildiğinden şaşma

Eworen
25-12-2016, 22:49
S7 edge 7 plustan daha iyi bi telefon degilki
7 plus esimde var sosyal medya hastasidir min 2 gun gidiyor rahatlikla sarji
kamerasi ise cift kamera ile falan harika mukemmel denilebilir s7 daha iyi degil.
He cok para orasi ayri TR fiyati gercekten ucuz degil ben ilk ciktiginde kur dusuk iken almistim simdi yurtdisindan da gelse pahali pahali
resmen araba parasi saka degil yani
Ote yandan stabiliteden bahsediyorsak Htc den otesi icat edildi mi bilmiyorum sanmiyorum da

Alpii
25-12-2016, 23:26
Eğer 7+ alabiliyorsanız kesinlikle plus. Plusin kamerasi 7den farkli cift kamera. Pluslarin bataryasıda iyi.

taytay
25-12-2016, 23:46
sorunsuzluk, pil, kamera..

istekler buysa alacaksınız bir tane sony geçeceksiniz. piyasa 2 den büyüktür :D
sadece iphone veya samsung yok piysada saplanıp kalmayın.

şu an (xperia z'den beri) android cephesinde stoğa en yakın, en stabil işletim sistemi sony'de..
kamerada hep bir nesil geriden gelme sorunu vardı XZ'de bunu da aştılar..
Pil diyince nesillerdir Sony'nin üstüne tanımam..
2.5 yıllık xperia z2'nin pil ömrü bile efsane iken pil üzerine yeni teknoloji geliştiren sony eminim yeni chipseti ile daha da iyi durumdadır.
2.5 sene oldu herhangi bir problem çıkarmazsa bi 2.5 sene daha kullanırım sanırım Z2'yi ne bir şişme ne bir donam hiçbir şey mevcut değil telefonda üstelik şu an rootsuz kullanıyorum rootlu kullandığımda daha uzun pil ömrü ve daha fazla stabilite sunuyordu ancak 6.0.1. ile kolay root yöntemi kalmadı ben de uğraşmadım..

o yüzden Xperia XZ tavsiyemdir..

Şu an XZ kullanıyorum alırken o kadar araştırmama rağmen kafamda soru işaretleri vardı, şu an memnunum baya cihaz çok stabil çalısıyor, şarj süresi gayet güzel , özellikle kamerası çok iyi şu ana kadar gördüklerimin en iyisi diyebilirim tek kötü tarafı ram 3gb olması oda çok önemli değil benim için.

darkmoon
26-12-2016, 02:56
birde toplama markalar var misal her markanın en iyi özelliğini alıyorlar ram misal samsungun iyiyse onu alıyorlar ekran sharp iyiyse onu alıyorlar kamera sony iyiyse onu alıyorlar bataryada öyle sony iyiyse onu alıyorlar.. fiyatlarıda çok uçuk kaçık olmuyor..

Dodoo
26-12-2016, 02:59
Boyut olarak büyük gelmeyecekse 7+ derim. 7 mi s7 edge mi dersen o senin tercihine kalmış. 7+, düz 7 yi hem kamera hem pil konusunda geçtiği için daha avantajlı.

ertantamer
26-12-2016, 07:59
İosa alışan insan android kullanamaz zorluk çeker iphone stabilliğine alışınca android can sıkar. Senelerdir android kullanıyorum iosa geçince sokakta parasız aç susuz kalmış gibi kısıtlanmış hissediyorum. Siz ios'a devam edin bence

Bugraaa
26-12-2016, 08:17
S7 Edge tabiki

Serkan_UR
27-12-2016, 08:23
İphne 4s--->Samsung s4----->LG G3----->SOny Xperia z5 premium

Eğer bir kullanıcı İphone ile mutlu değilse ve bir androide geçecekse Kesinlikle Sony olmalı :) Yeni samsunglar nasıl bilmiyorum ama özellikle LG problemlilikte baya önde :) Sony aldım premium en fazla şarj tüketen model olmasına rağmen çok mantıklı tüketimleri söz konusu :)Zamanla devamını görücez.Şu anda 4 marka kullanan bir kullanıcı olarak SONY de huzur buldum

KGüneyli
27-12-2016, 08:31
2 sene sonra Android ölücek, verdiğim 2300 2500 gibi rakama yazık olacak. keske sarjım az gitseydi diyeceksin S7de. :icon_tup:

ercan26esk
27-12-2016, 08:38
2017 de nokia da geri dönüyor ben şahsen telefon çıktıktan sonra biraz inceleyip kafama yatarsa değiştirmeyi düşünüyorum

sparcoo
27-12-2016, 08:44
ben iphone dan şaşmazdım.

By CrAzY
27-12-2016, 08:49
Xiaomi Mi Note 2 ben olsam :)

Gereksiz şişirilmiş teknoloji sefili cihazlara para veresim gelmiyor.İp gereksiz 7 de çıkan işlemci tınlaması ve beyaz sarı ekran dengesizliği dh de çokca var.Bir süre s7 kullandım IP7 nin de kamerası s7 den başarılı diyen abimiz çok yanlış konuşmuşsun tartışmasız ki S7 edge şuan (Çin cihazları hariç) alayından daha başarılıdır saygılar.

semavi
27-12-2016, 09:00
Batarya olarak en memnun kaldığım telefonlar Lumia 1520, Huawei Mate ve Xperia Z2 idi... Lg g3 ve g4ten genel anlamda memnun olsamda batarya olarak reziller...

z2 çok stabil bir telefondu, eş zamanlı aldığım g3 ise yazılım olarak daha incik boncuklu idi... Şimdi eskidi tabi bu telefonlar...

Çok özel bir durum olmadıkça Tekrar LG almam, birazda yenilik olsun diye değiştiririm zaten...

xiaomi, Samsung, Sony ve iphone... Muhemelen bu 4ü arasında gidip geleceğim marka olarak.

Konuyu takipteyim, güzel bilgiler veriliyor...

semavi
27-12-2016, 09:01
2017 de nokia da geri dönüyor ben şahsen telefon çıktıktan sonra biraz inceleyip kafama yatarsa değiştirmeyi düşünüyorum

Önceden antinokiacıydım (telefon ve bilgisayar işi yaparken)

Lumia 1520de inanılmaz sevmiştim ama windows işletim sistemi iyiye gitmek yerine geriye gitti ve lanet edip sattım...

Çıkarsa Nokia'yı alıcı gözle bende inceleyeceğim...

Diyadin
27-12-2016, 09:07
3gden beri iphone kullanıyorum Şuan ip7 kullanıyorum marka yada sürü psikolojisi için satın almadım kullandığım kılıfta logo bile görünmüyor :)

BBM zamanı blackberry kullandım keşke 9700den sora güzel modelleri devam etseydi çok kaliteliydi.

Askerde hediye gelen samsung s4 kullandım memnun kalmadım. İphone kullananlar bilir home tuşu ile basit kullanım malzeme kalitesi donma takılma vs sorunu olmaması çok güzel

S7 gerçekten güzel foto çekiyor. Almayı düşündüm ama samsunglar çok hızlı model yeniliyor değer kaybediyor. Çabuk eskiyor.

Büyük olması sorun değilse 7plus almanı tavsiye ederim kamera çok iyi.

Değer kaybetme olayı neden önemli örnek vereyim.

2014te 5s aldım sıfır 2090 tl
2015te 2. el temiz 6 aldım 5s+900 tl verdim
2016da 6yı sattım 1500 tl 7 aldım 3400 tlye sıfır teknosa. 1 ay oldu kullanıyorum.

Şuan satsam 3000 edecek telefonum var ve 2 senedir güncel telefon kullanıyorum cebimden çıkan para 1890 TL. :)
Kılıfla temiz kullanıp orjinal şarj aleti kullandığınız sürece Apple ürünleri 2. elde değer kaybetmez. Kolay kolay yavaşlamaz şuan iphone4 ve s3 inceleyin dediğimi anlarsınız :)

s7158
27-12-2016, 09:13
Ben Xiaomi Mi5 kullanıyorum inanılmaz memnunum ve Ios tan geçmeme rağmen hiç sıkıntı yaşamadım. Çok kullanışlı ve sade bir telefon.
Tavsiyem; Xiaomi Mi Mix 128 GB

cannn22
27-12-2016, 09:31
Benim telefon geçmişimden bahsedecek olursam;

İphone 5c ---> Xperia Z3 compact ---> İphone 5s ---> Xperia Z3 compact ---> İphone 5s ---> Xperia Z3 ---> İphone 6s ---> İphone 6s ---> Note 5 ---> İphone 6s ---> İphone 7 son durak.

Şimdi bu kadar telefon değiştirdim, arada bazı Lumia modelleri de oldu. Onun harici genel kullanımdan ve özellikle neden İphone konusunda direttiğimi sizlere açıklamaya çalışacağım.

Telefon gerçekten stabil. Stabiliteye öyle çok alışmışım ki, Note5'in stabil olduğunu söyleyen arkadaş bence yanılıyor ne olursa olsun donma-kasma vb problemler hala o telefonda var ve ben yaşadım bu olayları sonrasında sattım zaten.

Apple pahalı mı pahalı, hemde eşek yüküyle çok para. Ben İphone 7'yi Türkcell'den 2800'e aldım sıfır olarak orası başka ama mesela arkadaş 3.400 vermiş arada 600 lira var büyük para. 2.800 lira çok daha büyük asgari maaşın 2 katından da fazla.

Neden İphone kullanıyorum, gerçekten premium ve o kalite hissiyatı telefonu her elinize aldığınız da var. En büyük sebebimse Apple mesaj, mail atar atmaz en fazla 2 dk içinde telefonum çalıyor, beni teknik destek ekibi arıyor ve sorunumu çözmem de yardımcı oluyor. Ben beceremezsem icloud üzerinden telefonuma bağlanıp kendileri sorunu göstermemi istiyor ve ben gösteriyorum onlar yapıyor. Bir bakıma PC'den PC'ye TeamWiever kullanarak bağlanmak gibi.

Orta tuş bozuluyor, randuvu alıp gidiyorsunuz; ellerinde kapalı kutu sıfır İphone ile gelip size yeni telefonu teslim edip tuşu bozuk olanı alıyorlar. Bu araçla kaza yaptığınız da size belli bir süre için verilen araçlar gibi değil. Bozuk telefon onların, yeni telefon tamamen sizin oluyor. Kasa da çizikleri, ezikleri bulunan insanlar için gerçekten çok güzel oluyor bu değişim işlemi.

Samsung'ta telefon bozulur ararsın karşında muhattab bulamazsın. Telefon servise gider, yaptık derler halbuki yaptıkları tek şey, yazılım güncellemesi olmuştur ve probleminiz hala devam ediyor olur.

Tamam iyi bir para veriyorsunuz ama aldığınız cihaz elektronik bir cihaz olduğu için problemleri olabilir. Verdiğiniz paranın karşılığı her şeyden öncesi karşınızda muhattab bulup derdinizi anlatabilmektir. Bu hizmeti en iyi şekilde veren firma Apple olduğu için her zaman apple kullanmaya devam edeceğim. Ama İphone 7 almasam kesin kesin alacağım telefon Sony Xperia XZ'ydi.

Bence apple kullanan arkadaş macera aramasın, 7Plus'a da gerek yok, 7 alsın mutlu mesut devam etsin. Ben şarj olarak memnunum. ortalama 5.30-6.30 saat arası ekran süresi alıyorum. Evde Wifi dışarıda 4G kullanıyorum.

therev
27-12-2016, 09:42
androide kulaktan dolma bilgilerle *** atan kayniyo ortalik guncel testlerde s7 nerdeyse 1 sene once cikan bir telefon olmasina ragmen iphone 7 ye gayet kafa kaldiriyo ve kilit noktalarda onde. bende telefon degistirmeyi dusunuyodum google pixel xl alicaktim trde bulamadim hala beklemekteyim. s4 s5 s6 kullandim iphone 4s ve 6s kullandim iphoneu elime aldigimda kendime yediremiyorum. o kadar para verip kisitlamalarla yasamak. benim s5imde olan ozellikler iphone 7 ye geldi cildirdi fanboylar halbuki 3 sene once vardi samsungda. rom fln girmeyin bi kere romlayinca bi daha kendine gelmiyo telefonlar. 2 senedir s6 kullaniyorum suan hala memnunum hor kullanmama ragmen hicbir ozelligi bozulmadi. sony xperia z arkadasimda vardi cebinden dustu telefon ekranin ici kirildi 1500tl para istediler ekran ve cami tek parcaymis daha sadece 1 ay kullanmisti ve ilk defa dustu cebinden o yuzden guvenemedim ben pek.

ümitech
27-12-2016, 09:44
evet fanboyluk evet elmaseverlik

apple kullanan bir kişi kolay kolay android cihazlara hele hele samsung a alışamaz.illede android olacaksa gidin başka markalara bakın,paranıza yazık edip denenmişi bir daha denemeyin

10larca konu açıldı apple mı samsung mu ios mu android mi diye forumda aratırsanız bulursunuz.

samsung un eli yüzü sorundur, çıkar birileride der ki yok cağğnım ben kullanıyorum sorun yok ok olmayabilir ama kullanıpta isyan çeken binlerce insanın samsungtan tiksindikleri gerçeğini değiştirmez

samsung pişmanlıktır , hay kafamı mikiğimdir , ulan ben naptımdır, derttir , tasadır bla bla bla

cannn22
27-12-2016, 09:52
androide kulaktan dolma bilgilerle *** atan kayniyo ortalik guncel testlerde s7 nerdeyse 1 sene once cikan bir telefon olmasina ragmen iphone 7 ye gayet kafa kaldiriyo ve kilit noktalarda onde. bende telefon degistirmeyi dusunuyodum google pixel xl alicaktim trde bulamadim hala beklemekteyim. s4 s5 s6 kullandim iphone 4s ve 6s kullandim iphoneu elime aldigimda kendime yediremiyorum. o kadar para verip kisitlamalarla yasamak. benim s5imde olan ozellikler iphone 7 ye geldi cildirdi fanboylar halbuki 3 sene once vardi samsungda. rom fln girmeyin bi kere romlayinca bi daha kendine gelmiyo telefonlar. 2 senedir s6 kullaniyorum suan hala memnunum hor kullanmama ragmen hicbir ozelligi bozulmadi. sony xperia z arkadasimda vardi cebinden dustu telefon ekranin ici kirildi 1500tl para istediler ekran ve cami tek parcaymis daha sadece 1 ay kullanmisti ve ilk defa dustu cebinden o yuzden guvenemedim ben pek.

Kulaktan dolma mı? Orada kullandığım telefonların listesini yaptım bence sizin S6 yazılanları size yanlış aktarıyor. Hiç birisi babamın markası değil banane kullandım yaşadıklarımı söylüyorum. Apple şöyle böyle diye övmedim. Apple'ın verdiği hizmet kalitesinden bahsettim ben.

Benim için #Samsungpişmanlıktır

Bu arada her android kullanan kişinin ağzından düşmeyen kısıtlama olayı nedir gerçekten ben yaşamadım çok merak ediyorum. Hee Sony'nin kendi programı ile hiç pc'ye kablo vs bağlamadan direk wifi üzerinden telefonumu bağlayıp içindeki resim, video vb her şeye erişim sağlayabiliyordum, bu Apple'da yok tamam. Ama Samsung'ta da yok zaten ;)

cannn22
27-12-2016, 09:53
evet fanboyluk evet elmaseverlik

apple kullanan bir kişi kolay kolay android cihazlara hele hele samsung a alışamaz.illede android olacaksa gidin başka markalara bakın,paranıza yazık edip denenmişi bir daha denemeyin

10larca konu açıldı apple mı samsung mu ios mu android mi diye forumda aratırsanız bulursunuz.

samsung un eli yüzü sorundur, çıkar birileride der ki yok cağğnım ben kullanıyorum sorun yok ok olmayabilir ama kullanıpta isyan çeken binlerce insanın samsungtan tiksindikleri gerçeğini değiştirmez

samsung pişmanlıktır , hay kafamı mikiğimdir , ulan ben naptımdır, derttir , tasadır bla bla bla

Reis boş ver deme öyle, sonra işler sarpa sarıyor ortam geriliyor. Biz herkesin telefonu kendine güzel diyelim. Bilenler biliyor zaten.

therev
27-12-2016, 09:58
Kulaktan dolma mı? Orada kullandığım telefonların listesini yaptım bence sizin S6 yazılanları size yanlış aktarıyor. Hiç birisi babamın markası değil banane kullandım yaşadıklarımı söylüyorum. Apple şöyle böyle diye övmedim. Apple'ın verdiği hizmet kalitesinden bahsettim ben.

Benim için #Samsungpişmanlıktır

Bu arada her android kullanan kişinin ağzından düşmeyen kısıtlama olayı nedir gerçekten ben yaşamadım çok merak ediyorum. Hee Sony'nin kendi programı ile hiç pc'ye kablo vs bağlamadan direk wifi üzerinden telefonumu bağlayıp içindeki resim, video vb her şeye erişim sağlayabiliyordum, bu Apple'da yok tamam. Ama Samsung'ta da yok zaten ;)

sizin yazinizi okumamistim yaziyi yazdigimda ama magdem ustunuze alindiniz cevap veriyim telefonlarim simdiye kadar hic bozulmadi ne home tusu ne ahizesi ne mikrofonu annemin 6si 2 kere ahize degistirdi. simdiye kadar hicbir telefonumun ekrani kirilmamisti gayette dusuruyodum s6nin kirildi en son o da mayonun arka cebine koymusum oturunca 100 kiloyum kaldiramadi tabi telefon. developer olarak ozelliklerindan memnunum s6min zip dosyalari acma pdf editleme surda 2 gun onceye word dosyasi acamiyodu iphonecular. iphoneun tek olayi su bilgisayarin mac olur telefon iphone ipad kullanirsin apple tvin olur butun elektronik aletlerin arasinda hub kurarsin o zaman 10 numara ama o kadar aleti almakta bi 20 kagit tutar.

therev
27-12-2016, 09:59
ayrica telefonda ekstradan 2 tus daha olmasi hayat kurtariyo bence geri tusu ve menu tusu daha basit bir kullanim yaratiyo telefona bakmadan belli isleri yapmana imkan sagliyo

Trance-R
27-12-2016, 10:27
Sony'de, Samsung'da kullandım.
Şimdi, Lenovo Vibe K5 Note aldım. Gayet güzel muntazam telefon, o kadar para verip özelliklerini kullanmadığınız telefonlarla paranızı harcamayın :)

By CrAzY
27-12-2016, 10:45
Rom atılan cihaz bir daha düzen tutmuyor diyen arkadaşım 3 yıldır romlu cihaz kullanıyorum romsuz telefon yazılımsız arabaya benzer.Firmanın , senin kullanmayacağın tonla programla doldurarak cihazı piyasaya sürmesi çok kötü neden ; cihaz gereksiz ram kullanır,batarya ömrü veya süresi azalır,gereksiz donmalar vs (ram den kaynaklı) olur.Rom yapılınca wipe işlemi ile gereksizlikten arınan bir cihaz daha akıcı olur.Bir diğer konu S4 ve s5 zamanı bundan 3 sene önecsi Samsung denilince : kapıma koymam diyerek cevap veren ben 3 ay kadar S7 kullandım ve abartmıyorum kullandığım en iyi cihazdı kasa kalitesinden(metal) tut kamerasına bataryasına kadar 10 numara bir cihazdı.Tek sorun olarak gördüğüm ekran panele eğimi vermek için Amoled paneli incelttikleri için yere düştüğünde telefonunu unut yok ki öyle bir cihaz :D Bir diğer konuda İP7 kardeşim harika bir cihaz değil hele fiyat/performansa bakarsan sıçtı.Neden alıp kullanırım dersen eyw ama ben gibi teknoloji forumlarında aktifsen xda olsun dh olsun İP7 nin işlemci sesinden uyuz olursun. İp6s li bir arkadaş yanına gelir onun ekranı beyaz senin ki sarımtırak olunca da bi takarsın :D Neyse diyeceklerim bu kadar.Keyifli forumlar

HondatugraL
27-12-2016, 10:54
Ben HTC 10 varken hiçbirine para vermem şahsen

0M42
27-12-2016, 11:01
Htc de çok stabil çalışan kaliteli bir markadır isterseniz bir araştırın.

cannn22
27-12-2016, 12:57
Rom atılan cihaz bir daha düzen tutmuyor diyen arkadaşım 3 yıldır romlu cihaz kullanıyorum romsuz telefon yazılımsız arabaya benzer.Firmanın , senin kullanmayacağın tonla programla doldurarak cihazı piyasaya sürmesi çok kötü neden ; cihaz gereksiz ram kullanır,batarya ömrü veya süresi azalır,gereksiz donmalar vs (ram den kaynaklı) olur.Rom yapılınca wipe işlemi ile gereksizlikten arınan bir cihaz daha akıcı olur.Bir diğer konu S4 ve s5 zamanı bundan 3 sene önecsi Samsung denilince : kapıma koymam diyerek cevap veren ben 3 ay kadar S7 kullandım ve abartmıyorum kullandığım en iyi cihazdı kasa kalitesinden(metal) tut kamerasına bataryasına kadar 10 numara bir cihazdı.Tek sorun olarak gördüğüm ekran panele eğimi vermek için Amoled paneli incelttikleri için yere düştüğünde telefonunu unut yok ki öyle bir cihaz :D Bir diğer konuda İP7 kardeşim harika bir cihaz değil hele fiyat/performansa bakarsan sıçtı.Neden alıp kullanırım dersen eyw ama ben gibi teknoloji forumlarında aktifsen xda olsun dh olsun İP7 nin işlemci sesinden uyuz olursun. İp6s li bir arkadaş yanına gelir onun ekranı beyaz senin ki sarımtırak olunca da bi takarsın :D Neyse diyeceklerim bu kadar.Keyifli forumlar

Allah aşkına 3 tane 6s kullandım, şuanda İp7 kullanıyorum ne işlemci sesi duydum ne ekran sarımtırak geliyor bana? Bilmiyorum ya bende sıkıntı var, ya telefonda bir şey yok. Ama renk vb diğer yönlerden hiç bir sıkıntı şikayetim yok. Satarsam alacağım telefon Sony Xperia XZ olacak buda bir gerçek :) Sony candır

By CrAzY
27-12-2016, 13:01
Hocam size sorunsuzu gelmiştir başka açıklaması yok belki bir ihtimal alıp kullananlardan olabilir onlarıda pek takmadığınız için göremiyor olabilirsiniz.

Sadık Özyer
27-12-2016, 13:26
Samsungun nerde takılacağı bellidir , Iphone ansızın takılır .
Şahsen Iphone 6s kullanıyorken S6 Edge geçtim , gayet memnundum kamerası falan daha iyiydi , takılmalar vs yoktu hiç.uygulamalar iphone da daha iyi .
Bu arada iphone 4s kullanıyorum helen iyi diyenler ne yaşıyorlar acaba ? 5 var arkadaşta şarjı bitiyor telefon 1 senede açılıyor , kardeşimde 5s var eh işte ama oda çok yavaş.
Note Edge denemelisin bu arada.

turkerrr
27-12-2016, 13:54
Telefon işinde hatta Turkcell, telefonda iphone benim için başka seçenek yok fakat teknoloji ile arası iyi olanlar genelde android tercih ediyorlar. Kullanıcıların beklentisine göre memnuniyet seviyesi değişiyor. Ben bir kere samsung aldım sevmedim.

SinanAdalı
27-12-2016, 16:12
Ben Xiaomi Mi5 kullanıyorum inanılmaz memnunum ve Ios tan geçmeme rağmen hiç sıkıntı yaşamadım. Çok kullanışlı ve sade bir telefon.
Tavsiyem; Xiaomi Mi Mix 128 GB

Ben Mi5s düşünüyorum şimdiye kadarda hep iphone kullandım. 2000 TL üzeri telefona para vermek gereksiz geliyor artık. Tavsiye dermisin ?

Emre-Dylan
27-12-2016, 16:15
Ben Mi5s düşünüyorum şimdiye kadarda hep iphone kullandım. 2000 TL üzeri telefona para vermek gereksiz geliyor artık. Tavsiye dermisin ?

mi5s Tek sıkıntısı abi biraz çıtıpıtı kırılmaya meğilli arayüzğ aşırı stabil kamera kendi fiyatındakilerle eş derecede bi lg g5 htc 10 filan değil ama. İşlemci hızı g5 s7 htc10 p9 ile yarışır hemen hemen kronik sıkıntısı yoktur.

semavi
27-12-2016, 16:56
Az önce huawei mate9 inceledim... 6" severler için iyi bir seçenek olabilir...

SinanAdalı
27-12-2016, 17:10
mi5s Tek sıkıntısı abi biraz çıtıpıtı kırılmaya meğilli arayüzğ aşırı stabil kamera kendi fiyatındakilerle eş derecede bi lg g5 htc 10 filan değil ama. İşlemci hızı g5 s7 htc10 p9 ile yarışır hemen hemen kronik sıkıntısı yoktur.

kardeşim şu anda 3 yıllık iphone 5'im var taş gibi çalısıyo. Ekranı yerinden oynadı köşesini japonla yapıştırdım banamısın demiyo :) Şimdi kalkıp cok para vermekte istemiyorum mi5s bunun üstünde haliyle beni keser diye düşünüyorum

individual
27-12-2016, 17:17
http://www.hepsiburada.com/meizu-pro-6-pm-telcepmeipro6

Tavsiye ederim arkadaşlar güzel telefon ;)

cannn22
27-12-2016, 19:44
Xperia XZ kullanan kimseler varsa yorumlarını almak isterim. Muhtemelen İp7'yi satıp Xperia XZ alacağım.

taytay
27-12-2016, 20:10
Xperia XZ kullanan kimseler varsa yorumlarını almak isterim. Muhtemelen İp7'yi satıp Xperia XZ alacağım.

Ben kullanıyorum ilk sayfa da biraz bahsetmiştim biraz , şarj 1,5 gün falan gidiyor sürekli elimde telefon, kasarsam 2 gün rahat gider. Arka kamerası çok iyi şu ana kadar daha iyi çeken tel görmedim ( s7 ve ip7 var eşimde dostumda onlarla karşılaştırdık ) ama ön kamerasını ben o kadar beğenmedim. Cihaz çok stabil donma, kitlenme, ısınma gibi sorunları yok. Ben G4 den geçtim şarj yüzünden artık sıkılmışım bunu da baya araştırarak aldım s7 ile arasında kalmıştım daha öncede Xperia z kullandıgım için tekrar sony tercih ettim şu an için çok memnunum şarj konusunda özellikle. Tek handikapı 3 gb ram olması rakipleri 4gb ama bana sorarsan gereksiz, benim icin çok önemli degil.

s7158
28-12-2016, 08:04

Hocam şahsi telefonum 4S, şirket telefonum 5S Iphone modelleriydi. Teknik olarak çok anlamam ama ikisinden de güzel. Pil 2 gün rahat gidiyor, hızlı, kamerası güzel. Benim işimi fazlasıyla görüyor. Bide en büyük artısı bence menü kullanımı IOS la neredeyse aynı o yüzden çok çabuk adapte oldum, sıkıntı yaşamadım.

İbrahim Erdem
28-12-2016, 08:16
3 gün önce 3 senelik xperia z yi emekliye ayırıp casper VIA a1 aldım. 64 bit işlemci olması beni cezbetti. Kamera performansı çok iyi değil lakin geri kalan özellik olarak gayet mutlu etti beni. 1500 TL bütçe için seçenek olabilir.

Berkan
28-12-2016, 08:58
opplo çok stobol omo herkes sarjın bitmeden kapanmasından sikayetci daha gecen konusu vardı gördük apple kullananları servis kalitesini sorun yok denilip geri gönderilenleri.

herkes kullanmasa yada alakadar etmesede kısıtlanmamanın örneklerinden 1 tanesini koyayım suraya merak eden arkadaşlar için :)

Play your PlayStation 4 on Android! - YouTube (https://www.youtube.com/watch?v=mg1moXlBL8c)

https://www.youtube.com/watch?v=mg1moXlBL8c

Emre-Dylan
28-12-2016, 17:39
Android iyidir ama çok gereksiz uygulama var birde sürekli güncelleme almasını sevmiyorum ios android wp üçünüde kullandım wp kadar stabili yok ama wp kadar boş bi markette yok. İos şarjıydı parasıydı kamerasıydı her zaman geriden geliyor. Arayüz olarak şuan en stabili google pixeldir ama onunda fiyatı ***** ip 7 ile nerdeyse aynı

cannn22
03-01-2017, 10:56
opplo çok stobol omo herkes sarjın bitmeden kapanmasından sikayetci daha gecen konusu vardı gördük apple kullananları servis kalitesini sorun yok denilip geri gönderilenleri.

herkes kullanmasa yada alakadar etmesede kısıtlanmamanın örneklerinden 1 tanesini koyayım suraya merak eden arkadaşlar için :)

Play your PlayStation 4 on Android! - YouTube (https://www.youtube.com/watch?v=mg1moXlBL8c)

https://www.youtube.com/watch?v=mg1moXlBL8c

kısıtlama konusunda muhtemelen bana itafen yazmışsın ama Allah aşkına anket açar mısın telefonda kaç kişi oyun oynayıp deli gibi zevk alıyor. Benim telefonumda oyun bile yüklü değil, kaldı ki küçücük ekrana bakarak gözlerime eziyet ettirmek bana saçmalık geliyor. İlle oyun oynayacaksam yüklerim PC'ye istediğimi oynarım deli gibi.

cannn22
03-01-2017, 11:00
Bir arkadaş telefonların kamera incelemelerini yapıp puanlandıran bir firmanın linkini vermişti ama bulamadım. Yardımcı olabilecek var mı?

KÖROĞLU
03-01-2017, 11:09
Bir arkadaş telefonların kamera incelemelerini yapıp puanlandıran bir firmanın linkini vermişti ama bulamadım. Yardımcı olabilecek var mı?
Aynısı mı bilmiyorum ama bu ihtiyacını giderebilir.

DxOMark Mobile - DxOMark (https://www.dxomark.com/Mobiles)

fdoganb
03-01-2017, 11:21
samsung ve lg cihaz sahipler ortalama kaç sene kullanabiliyorlar bu telefonları?

Black_Eagle
03-01-2017, 11:36
kısıtlama konusunda muhtemelen bana itafen yazmışsın ama Allah aşkına anket açar mısın telefonda kaç kişi oyun oynayıp deli gibi zevk alıyor. Benim telefonumda oyun bile yüklü değil, kaldı ki küçücük ekrana bakarak gözlerime eziyet ettirmek bana saçmalık geliyor. İlle oyun oynayacaksam yüklerim PC'ye istediğimi oynarım deli gibi.

Talihsiz bir yazı olmuş sen ben oyun oynamayabiliriz ama telefondaki oyun piyasası milyar dolarlarla ifade ediliyor. Kimse oynamasa hergün yüzlerce oyun çıkmaz ve bu oyunlar yüzünden de ciddi para harcayanlar var. Hani bizim en büyük şirketlerimizden thy 3 milyar dolarlık piyasa değerine sahip. Pokemon go ise 10 milyar dolar kazandırdı nintendoya.

Alpii
03-01-2017, 12:36
Arkadaşım telefon alıcakta iphone 6s ile HTC 10 arasında kalmış? HTC 10 hem yeni hem özellikleri açısından çok iyi bir telefon ama bi taraftada yıllarca sorunsuz kullanırım diye düşündüğü apple var. HTC 10 nasıl bi telefondur alınır mı sizce?

KÖROĞLU
03-01-2017, 13:16
Arkadaşım telefon alıcakta iphone 6s ile HTC 10 arasında kalmış? HTC 10 hem yeni hem özellikleri açısından çok iyi bir telefon ama bi taraftada yıllarca sorunsuz kullanırım diye düşündüğü apple var. HTC 10 nasıl bi telefondur alınır mı sizce?

htc den sorun yaşayan duymadım. Tamire cihaz geldiğini hatırlamıyorum.

Zamanında winphone iken htc7 kullanıyordum gayet memnundum. Kesinlikle alınır.

STP
03-01-2017, 13:18
m8 ve m9 kullandım m9 halen devam. m8 kırıldı dıye m9 aldım. bozulsa bısı olsa htc10 alıcam ama kırılmadan bırsey olmayacak :D ıphone ıle kıyas edılemez htcnın amıral gemılerı.htc cok daha ıyı telefon bana gore. hele kı 10 efsane. suan hepsıbyradada kampanya var 2400tl. bence kacmaz

dieselpower
03-01-2017, 13:37
m8 ilk cıktıgında almıştım halen devam androidler arasında tartışmasız en başarılısı

serkanokan
03-01-2017, 13:41
Kullandığım telefonlar android-ios-android-ios olarak ilerliyor.
Bilmediğim ve şu ana kadar farketmediğim için soruyorum, ios'a geçince bu kadar darlanacak, kısıtlanacak ne var android'e göre?
İos'ta kullanıcının kısıtlanıp, androidde özgür bırakıldığı şey nedir? Benim gibi telefonunda whatsapp, instagram, facebook vs. basit programları kullanan kullanıcıları etkileyen bir durum oluyor mu?

dieselpower
03-01-2017, 13:47
Bilmediğim ve şu ana kadar farketmediğim için soruyorum, ios'a geçince bu kadar darlanacak, kısıtlanacak ne var android'e göre?
İos'ta kullanıcının kısıtlanıp, androidde özgür bırakıldığı şey nedir? Benim gibi telefonunda whatsapp, instagram, facebook vs. basit programları kullanan kullanıcıları etkileyen bir durum oluyor mu?

bende anlamıyorum ne kısıtlanmış bu iosta..m8 denk gelmişti zamanında çok ucuza almıştım ama aklım iosta hala :) ama m8de iyiki almışım diyorum hala o ayrı :)

ertantamer
03-01-2017, 16:06

Bazen bilgisayar elimin altında olmuyor indirme yapıyorum rar açıyorum bir ara ios word dosyası bile açmıyordu. Foruma bilgisayardan girmiyorum fotoğraf upload ediyorum. Şarkılarımı direkt telefondan indiriyorum. Telefondan sıkılıyorum rom değiştiriyorum başka bir cihaz kullanıyormuş hissi oluyo azda olsa. Eğer stabil bi kullanıcı (instagram, twitter, facebook, whatsapp) zaten ios öneriyorum genelde.

STP
03-01-2017, 16:11
ıphone lar bellı bı guncelleme sonra hem pılı hemde ısletım sıstemını kaybedıyo benım gozlemım bu. hanım hep ıphone kullanıyo, guzel kullanmasına ragmen telefonlar hep patatese baglıyor.ben htc ıle dogru yolu buldum cok sukur

cannn22
05-01-2017, 13:50
Talihsiz bir yazı olmuş sen ben oyun oynamayabiliriz ama telefondaki oyun piyasası milyar dolarlarla ifade ediliyor. Kimse oynamasa hergün yüzlerce oyun çıkmaz ve bu oyunlar yüzünden de ciddi para harcayanlar var. Hani bizim en büyük şirketlerimizden thy 3 milyar dolarlık piyasa değerine sahip. Pokemon go ise 10 milyar dolar kazandırdı nintendoya.

Benim demek istediğim şey aslında telefonla oyun oynadığınız zamanlar.. Yani kendimi düşünüyorum dicem de, ben yanlış bir örnek olurum bu durum için ama en basiti toplu taşıma araçlarına bindiğimiz de genelde insanlar telefonda oyun oynuyor oluyorlar ya da sosyal medya. Bir cafe'de tek başınıza oturuyorsanız, arkadaşlarınızı beklerken de oyun oynaya biliyorsunuz ama sadece boş zamanı değerlendirmek için. Onun harici ben otobüste, Cafe'de cebinden, çantasından oyun kolu çıkarıp oyun oynayan kimseleri görmedim.

Oyun konusunda Apple'ın oyunlarının bariz daha kaliteli olduğunu zaten su götürmez bir gerçek. Demek istediğim elbet telefonda oyun oynanır ama kaç kişi yanında oyun koluyla dolaşır orası bende soru işareti işte.

Berkan
05-01-2017, 13:56
Benim demek istediğim şey aslında telefonla oyun oynadığınız zamanlar.. Yani kendimi düşünüyorum dicem de, ben yanlış bir örnek olurum bu durum için ama en basiti toplu taşıma araçlarına bindiğimiz de genelde insanlar telefonda oyun oynuyor oluyorlar ya da sosyal medya. Bir cafe'de tek başınıza oturuyorsanız, arkadaşlarınızı beklerken de oyun oynaya biliyorsunuz ama sadece boş zamanı değerlendirmek için. Onun harici ben otobüste, Cafe'de cebinden, çantasından oyun kolu çıkarıp oyun oynayan kimseleri görmedim.

Oyun konusunda Apple'ın oyunlarının bariz daha kaliteli olduğunu zaten su götürmez bir gerçek. Demek istediğim elbet telefonda oyun oynanır ama kaç kişi yanında oyun koluyla dolaşır orası bende soru işareti işte.

:D mevzu kolu bağlamak değil, kolu bağlamadanda ps4'e hükmedebiliyor oyunlarını oynayabiliyorsun tabi aynı ağ içinde tuvalette falan fisman :)

cannn22
05-01-2017, 14:04
:D mevzu kolu bağlamak değil, kolu bağlamadanda ps4'e hükmedebiliyor oyunlarını oynayabiliyorsun tabi aynı ağ içinde tuvalette falan fisman :)

Hahahah Bu kadar özele girmeye gerek yoktu aslında :P :D

.::EmrE::.
05-01-2017, 14:06

Pek birşey yok esasında. Android'in tema ve shell değişimi, istediğin rehber, mesaj,video,mp3 programı yüklenebilmesi, USB üzerinden dosya transferi,iTunes'a bağlı kalmama zorunluluğu gibi şeyleri özgürlük olarak tanımlanıyor. Ama bunların neredeyse hepsi iPhone'u jailbrake yaparsan da var.

CenkB
05-01-2017, 14:32
Valla zamanında HTC one XL vardı. One X'in Kanada-ABD versiyonu. Rami yüksek bilmemneyi düşük bir cihazdı diğerine göre. Telefonu yıllarca sıkıntısız kullandım kamerası vs çok iyiydi. Güzel bir telefondu. Taki arızalanana kadar. Dokunmatik arızalandı, Tr'deki One x ekranları bilmemkaç milim küçükmüş. Ekranı değiştirdim ekran ufak geldi. Yüz üstü çevirdiimde düşecek gibiydi. daha sonra ses de gitmeye başladı. Yani konuşurken duyamaz oldum. İlginç bir şekilde onun çaresini bulamadım. O günden HTC den soğudum. :) Çareyi note serisinde buldum. Htc gidince Note3 neo aldım. 2 sene oldu hala kullanıyorum şükür sıkıntı yok(gerçi buraya yazdım ya nazar değer şimdi. :D ) Note'un da son serisi patlıyormuş sanırım ama olsun artık olcak o kadar. :D

darkmoon
05-01-2017, 15:24
Pek birşey yok esasında. Android'in tema ve shell değişimi, istediğin rehber, mesaj,video,mp3 programı yüklenebilmesi, USB üzerinden dosya transferi,iTunes'a bağlı kalmama zorunluluğu gibi şeyleri özgürlük olarak tanımlanıyor. Ama bunların neredeyse hepsi iPhone'u jailbrake yaparsan da var.

ios da son nesillere jailbrake yapamıyorsun bu bir ..

ikincisi iphone da jailbrake yaparsan garanti dışı kalıyorki bu iphone için çok ciddi sorun teşkil ediyor iphone6 arkadaşım ekranını kırmasına rağmen zorluda cüzzi bir miktara ekranı değiştirdiler eğer telefonu jail brake li oynanmış olsa almıyorlar .. o zaman gidip herhangibir telefoncuda ikinci kalite çin malı bir ekran falan takardı herhalde..

üçüncüsü jail brake her iphone kullanıcısının yapabiliceği kolaylıkda ibr işlem değil bilgi ustalık istiyor yoksa telefonu brick bile edebilirsin..

android de jail break yapmadan çok rahat apk yükleye bilirsin .. her tür paralı programın apk sını yükleyebilirsin.. ayrıca internetsiz bir sürü ekstra uygulamaları kullanabilirsin offline navigasyon gibi telimde igo var misal sadece 450 mb haritası yüklü internetsiz kullanabiliyorum offline.. snes yüklü misal gene telefonu gameboya çeviriyor 200-300 tane efsane atari oyun salonlarının oyunları yüklü oynuyorsun oda offline.. yaklaşık 600mb lık ebook um var makinayı e-reader olarakda kullanabilirsin..

bunun gibi gibi alternatif pek çok işde android iyi ..

seni internet bağımlısı yapmıyor illa android bir cihazın varsa internete ihtiyacın yok..

Emre-Dylan
05-01-2017, 16:46

10 efsane kardeş şuan amirallerde en sağlamı bence htc kalite olarak.

Black_Eagle
07-01-2017, 17:56
Telefon seçiminde önemli bir kriter mi bilmem ama annem babam eşim kardeşim ve kuzenimle foto video çekmek karın keyfini çıkarmak için dışarı çıktık iphoneların hepsi şarj %50 üzerinde olmasına rağmen kapandı. Yani yarın birgün acil bir durum olsa iphonecular patlar içimizde 2 Samsung birde casper vardı onlarda hiçbir sıkıntı olmadı. Bugun ekşide konusuda vardı 7 ocak iPhone'ların kapanması diye yani bugun herkesin başına gelmiş.

serkanokan
07-01-2017, 18:17
Önümüzdeki günlerde İPhone SE 64gb almayı düşünüyorum. Kullanan varsa eğer yorumlarını alabilir miyim?
Bir de fiyat açısından benzer fiyatlara (2000-2400TL aralığı) önerebileceğiniz bir telefon var mıdır acaba?

09-01-2017, 13:11
ios da son nesillere jailbrake yapamıyorsun bu bir ..

ikincisi iphone da jailbrake yaparsan garanti dışı kalıyorki bu iphone için çok ciddi sorun teşkil ediyor iphone6 arkadaşım ekranını kırmasına rağmen zorluda cüzzi bir miktara ekranı değiştirdiler eğer telefonu jail brake li oynanmış olsa almıyorlar .. o zaman gidip herhangibir telefoncuda ikinci kalite çin malı bir ekran falan takardı herhalde..

üçüncüsü jail brake her iphone kullanıcısının yapabiliceği kolaylıkda ibr işlem değil bilgi ustalık istiyor yoksa telefonu brick bile edebilirsin..

android de jail break yapmadan çok rahat apk yükleye bilirsin .. her tür paralı programın apk sını yükleyebilirsin.. ayrıca internetsiz bir sürü ekstra uygulamaları kullanabilirsin offline navigasyon gibi telimde igo var misal sadece 450 mb haritası yüklü internetsiz kullanabiliyorum offline.. snes yüklü misal gene telefonu gameboya çeviriyor 200-300 tane efsane atari oyun salonlarının oyunları yüklü oynuyorsun oda offline.. yaklaşık 600mb lık ebook um var makinayı e-reader olarakda kullanabilirsin..

bunun gibi gibi alternatif pek çok işde android iyi ..

seni internet bağımlısı yapmıyor illa android bir cihazın varsa internete ihtiyacın yok..

iOS 10/10.0.1/10.0.2/10.0.3 Jailbreak (http://pangu8.com/10.html) --> ios 10 10.0.3 jailbrake.. Son sürüm; sadece en son çıkan sürüme "hemen" jailbrake yapamıyorsun. O da 1-2 ay içinde çıkıyor.
Garanti dışı nasıl kalıyor? Jailbrake yapılmış telefonu restore edip servise götürürsen kimse jailbrake olduğunu anlamıyor. iPhone 1 den beri iPhone kullanıyorum, jailbrake yapmadığım model kalmadı, garantiye götürdüğüm hiçbir telefon da geri gelmedi. Brick haline getirip garantiye vermeye çalışırsanız tabiki de garanti kapsamına girmez.

Herkesin yapabileceği bir işlem değil demişsin buna katılabilirim. Çok da atla deve bir işlem değil ama. Diğer yandan iPhone'da sanki offline çalışan hiçbir harita yok :) SNES iPhone'da da var, jailbrake olmadan kullanabilirsin. iTunes üzerinden atıyorsun oyun romlarını. Ebook için de iBooks mevcut. Kısacası Android'de olan herşey mevcut denebilir.

09-01-2017, 13:13
Telefon seçiminde önemli bir kriter mi bilmem ama annem babam eşim kardeşim ve kuzenimle foto video çekmek karın keyfini çıkarmak için dışarı çıktık iphoneların hepsi şarj %50 üzerinde olmasına rağmen kapandı. Yani yarın birgün acil bir durum olsa iphonecular patlar içimizde 2 Samsung birde casper vardı onlarda hiçbir sıkıntı olmadı. Bugun ekşide konusuda vardı 7 ocak iPhone'ların kapanması diye yani bugun herkesin başına gelmiş.

Telefon 6S ise Apple 6S'ler için değişim programı başlattı. Telefonları değişime uygun seri ise sıfır ve ücretsiz olarak değiştirebilirler. Apple'in sitesinden kontrol edin; bendekinde de aynı sorun var.

Berkan
09-01-2017, 13:22
Karda kullanama sıcakta uyarı versin ne anladım ben bu omo çok stobol iphone dan

fdoganb
09-01-2017, 13:37
samsung ve lg cihaz sahipler ortalama kaç sene kullanabiliyorlar bu telefonları?

şöyle bir soru sormuştum ama kaynamış.

Black_Eagle
09-01-2017, 13:54

Dayanıklılık açısından soruyorsan 2011 yılındaki samsung s2 bizim evde bu seneye kadar annem tarafından kullanılıyordu. Annemin telefonlara bir merakı yok foto çeksin yeter derdi para vermeyide sevmezdi o yüzden değiştirmedi ama 2 ay önce teyzem kuwaitten ona s7 getirdi s2 de emekliye ayrıldı evde boş boş duruyor halen çalışır durumda 1 kere batarya değişimi yaptık sadece. Ama bununla aynı anda çıkan iphone 4 ler kullanılmaz halde aldıkları güncellemeler zayıf donanımı yüzünden öldürdü 4 leri. Ben bir telefonu maks 1 bucuk sene kullanıyorum. Teknolojiyi kullanmayı takip etmeyi seviyorum. Şu an 7 plus var bende ama s8 edge ya da nıote 8 çıkar çıkmaz apple a veda edicem bidaha da bulaşacağımı sanmam

Berkan
09-01-2017, 14:00

s3-s5 suan s7 edge kullanıyorum. 3ve5 2 sene sorunsuz gitti ozaman 3 ü arkadasım sonra annesi kullandı hatta .5 i 2sene sonunda ekranını kırınca vodafone a takasa verdim :D 3'üde kullanmadıgım için 5-6 ay falan önce eski telefonları alan forumdan arkadaşa satmıştım sattıgım güne kadarda hiç sorunu yoktu hatsız sekilde kullanıyordum arada pili mili ölmesin diye

naci
12-06-2017, 09:18
Yeni konu açmadan buradan sorayım.

Hangi xiaomi telefon hepsiburada dan alacağım fiyat olarak ta 1200 tl civarında, aklımda mi5S var ama bilemiyorum, sizler ne tavsiye edersiniz?

Ronin_
12-06-2017, 09:29
Yeni konu açmadan buradan sorayım.

Hangi xiaomi telefon hepsiburada dan alacağım fiyat olarak ta 1200 tl civarında, aklımda mi5S var ama bilemiyorum, sizler ne tavsiye edersiniz?

mi5s alacaksanız 64 veya 128 olanını tercih edin yani 4gb versiyonunu. ayrıca mutlaka global rom olsun içerisinde. youtube da ki hemen hemen tüm videoları izledim. şuan bir telefon ihtiyacım olsa ve afaki paralar vermek istemiyorsam alacağım telefon ya 5s yada 6..

naci
12-06-2017, 09:35
mi5s alacaksanız 64 veya 128 olanını tercih edin yani 4gb versiyonunu. ayrıca mutlaka global rom olsun içerisinde. youtube da ki hemen hemen tüm videoları izledim. şuan bir telefon ihtiyacım olsa ve afaki paralar vermek istemiyorsam alacağım telefon ya 5s yada 6..

Global rom olup olmadığı nasıl anlaşılacak?

Ronin_
12-06-2017, 10:01
Global rom olup olmadığı nasıl anlaşılacak?

Sıkca Sorulan Sorular | MIUI Turkiye (https://www.miuiturkiye.net/sikca-sorulan-sorular/)

3rk4n
12-06-2017, 10:04
2 aydır mi5s kullanıyorum çok memnunum tavsiye ederim.

naci
12-06-2017, 10:31
64 gb lik mi5 S siparişi verdim bakalım hayırlısı.

KGüneyli
12-06-2017, 10:35
4 4s 5 5s 6 6splus şuanda 7 kullanıyorum.
Büyük konusmak gibi olmasın. Bu saatten sonrada Asla iphone dan baska telefon kullanmam.

Telefonda donmak vs gibi sorunlar sıfır.
Android zamanla agıslasıyor donuyor sacma sacma hareketleri var. Suan annem s6 kullanıyor. Cihaz yavas yavas sapıtmaya basladı..

O yüzden iPhone dan şaşmayın derim.

Mutu
12-06-2017, 10:44
Dayanıklılık açısından soruyorsan 2011 yılındaki samsung s2 bizim evde bu seneye kadar annem tarafından kullanılıyordu. Annemin telefonlara bir merakı yok foto çeksin yeter derdi para vermeyide sevmezdi o yüzden değiştirmedi ama 2 ay önce teyzem kuwaitten ona s7 getirdi s2 de emekliye ayrıldı evde boş boş duruyor halen çalışır durumda 1 kere batarya değişimi yaptık sadece. Ama bununla aynı anda çıkan iphone 4 ler kullanılmaz halde aldıkları güncellemeler zayıf donanımı yüzünden öldürdü 4 leri. Ben bir telefonu maks 1 bucuk sene kullanıyorum. Teknolojiyi kullanmayı takip etmeyi seviyorum. Şu an 7 plus var bende ama s8 edge ya da nıote 8 çıkar çıkmaz apple a veda edicem bidaha da bulaşacağımı sanmam

s2 benim kullandığım en kaliteli s serisiydi. Ondan sonra s3 aldım 3 hafta sonra sagından solundan boya atmaya başladı vs. Değişik s3 aldığıma hala pişmanım belki samsunga küstüğüm teldir. =)

Ronin_
12-06-2017, 10:47
s2 benim kullandığım en kaliteli s serisiydi. Ondan sonra s3 aldım 3 hafta sonra sagından solundan boya atmaya başladı vs. Değişik s3 aldığıma hala pişmanım belki samsunga küstüğüm teldir. =)

bende zamanında s3 2gb ramli modelini almıştım, dedem hala kullanıyor :D

individual
12-06-2017, 10:52
http://www.hepsiburada.com/meizu-pro-6-p-TELCEPMEIPRO6-S

Tavsiye ederim. ;)

Eworen
12-06-2017, 10:55
Iphone nun birçok modelini kullandım
İphone nun stratejisi çok basit. güncellemelerle ( mecbur ederek) elinizdeki telefonu öldürüp yeni çıkanı zorla aldırmak
O sebeple iphone kullanınca ulan yenisi çıksada bunu değiştirsem mantığı hiç bitmiyor 4 çıktı 4s alacam 5 çktı 5s alacam 6 çıktı 6s alacam gibi bi çılgınlığa ister istemez varıyorsunuz
Android le elinizdeki telefon teknik olarak iyiyse uzuuuun yıllar rahatlıkla kullanırsınız yok programı yüklerim ama ios 8 i kur yoksa olmaz gibi şeylerle uğraşmazsınız
Uzun zaman önce kurtuldum asla bulaşacağımı sanmıyorum

MBuğra
12-06-2017, 11:30
İos kapitalizm, android sosyalizmdir beyler. :) Şimdiye kadar kullandıklarım arasında en çok sevdiğim htc one x ve note2 idi. Htcyi note 2 için satmıştım. Telefonu geçen sene kardeşim düşürüp ekranını kırınca, tamiri ile ikinci eli aynı olduğundan gittim bi note2 daha aldım :D şu an annem tarafından kullanılıyor.

Ben de telefon arifesindeyim ama yeni çıkacak cihazları bekliyorum. Özellikle mi mix 2 ve oneplus5. Artık lg, samsung gibi firmalara marka parası vermek içime sinmiyor. Eğer mix2 ine op5 istediğim gibi çıkmazsa huawei mate serisine yöneleceğim.