PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 207 RC Forged Motor Rektefiye Ankara

207rcbd
30-12-2016, 10:35
Merhaba arkadaşlar 207 Rc Le Mans Aracımın Motorunu forged yaptıracağım.Ankarada Profesyonel olarak rektefiye işi yapan kimler var.Tavsiyelerinizi bekliyorum.Şİmdiden tşk ederim.

MeRtCaN
30-12-2016, 11:33
Remzi usta sıze yardımcı olur konusunda uzmandır

0532 665 40 62

Benden aldıgnı soylersenız yardımcı olur

Schumi
30-12-2016, 11:52
Motoru söküp takacak kişinin rektefiyecisi olmazsa olası bir sorunda topu hep birbirlerine atarlar. Bu arada hangi ürünleri kullanıcaksınız ?

ioz
30-12-2016, 13:10
Geçmiş olsun, zincir koptuğu için motor zarar görmüştü diye hatırlıyorum. Tam olarak hasar ne, neler değişecek, setup motor içi ile mi sınırlı yoksa başka şeyler de yapılacak mı?

ZX-636R
30-12-2016, 15:56
Şimdiden kolaylıklar dilerim
Hangi malzemeler kullanıyorsun karar verdiniz mi

207rcbd
01-01-2017, 14:37
4. gözün pistonunu karterden topladım. Motoru kendim toplayacağım forged piston kol kullanacağım. Ama rektefiye de iyi bir usta arıyorum.

220T
01-01-2017, 14:46
Ustalıklarını bilmem ama daha önce forumda "Çağ Motor Yenileme"diye bir yerden bahsedilmişti.

canozgur106
03-01-2017, 21:37
Kardeşim hiç macera arama Antalya Yapmur Oto Mehmet Turhata ulaş böyle bi rota izle başın ağrımaz gel dediği gün arabayı teslim alırsın parça konusunda yardımcı olur bi ara derim..

207rcbd
04-01-2017, 18:17
Maceralık bir şey yok ilk toplayışım değil malzemelerin siparişini verdim.Mehmet ustayı tanıyorum yanına gitmiştim bir arıza için sağolsun işimi çözmüştü.

canozgur106
06-01-2017, 17:06
Maceralık bir şey yok ilk toplayışım değil malzemelerin siparişini verdim.Mehmet ustayı tanıyorum yanına gitmiştim bir arıza için sağolsun işimi çözmüştü.

İlk toplayışın değilse neden yer soruyosun onu anlamadım muhabbet olsun diye mi açıyosun konuyu..

Schumi
08-01-2017, 11:03
İlk toplayışın değilse neden yer soruyosun onu anlamadım muhabbet olsun diye mi açıyosun konuyu..

Honlama, kontrol ölçüm ve boşluk ayarlama gibi işler için rektefiyeci sormuş. Motoru ben toplarım diyor. İkisi aynı şey değil ki.

canozgur106
09-01-2017, 19:37
Honlama, kontrol ölçüm ve boşluk ayarlama gibi işler için rektefiyeci sormuş. Motoru ben toplarım diyor. İkisi aynı şey değil ki.

Ben genel olarak düşündüğüm için böyle yazmıştım gidilecek adresler yinede belli..Tüm işlemler için tek bir yerle çalışmak en mantıklısı diye düşünüyorum..

Schumi
09-01-2017, 19:46
Ben genel olarak düşündüğüm için böyle yazmıştım gidilecek adresler yinede belli..Tüm işlemler için tek bir yerle çalışmak en mantıklısı diye düşünüyorum..

Ama öyle tek bir yer yok ki. Bütün modifiye garajları misal MagicPerformance, Paşaoğlu yada ne bilim Antalya Yağmur Oto hepsi rektefiyeciler ile çalışıyor. Hiçbir garaj rektefiyeyi kendi bünyesinde yapmıyor.

ioz
09-01-2017, 22:39
Parça listesini ve tutarlarını buraya da yazarsanız sevinirim. Az çok fiyat bilgimiz olur.

207rcbd
10-01-2017, 08:43
Motor yenileme (Rektefiye) arıyorum toplayacak usta değil konuyu dikkatli okusan anlarsın. canozgur106

canozgur106
10-01-2017, 19:29
Motor yenileme (Rektefiye) arıyorum toplayacak usta değil konuyu dikkatli okusan anlarsın. canozgur106

Saygılı ol insanca konuş sen 10 değil 100 araba toplasan benim nazarımda koca bi sıfırsın..!!!!!

207rcbd
11-01-2017, 07:38
Saygılı ol derken saygısızlık yaptığımı düşünmüyorum.Saygısızlık yapan sensin.Kötü bir kelime konuşmadım konuyu dikkatli oku anlarsın dememin neresi saygısızlık oluyor.Lafı bir taraflarından anlayıp iyice kendini rezil etme terbiyesizliğin alemi yok sana fikir ve düşüncelerini soran olmadı işin gücün rast gelsin.

EmreS13
11-01-2017, 08:16
İvedik'te "sarp motor yenileme" var bi görüşün isterseniz

207rcbd
11-01-2017, 09:29
tşkler arayıp görüşeceğim

207rcbd
11-01-2017, 10:13
malzemelerın hepsi geldiğinde paylaşacağım kardeşim

canozgur106
13-01-2017, 12:33
Saygılı ol derken saygısızlık yaptığımı düşünmüyorum.Saygısızlık yapan sensin.Kötü bir kelime konuşmadım konuyu dikkatli oku anlarsın dememin neresi saygısızlık oluyor.Lafı bir taraflarından anlayıp iyice kendini rezil etme terbiyesizliğin alemi yok sana fikir ve düşüncelerini soran olmadı işin gücün rast gelsin.

Kendinden 12 yaş büyük insana nasıl konuşulacağını öğren araba işlerinden önce..Sana onu yazarken komple garaj olarak tavsiyede bulunmak amacıyla öyle girdim söze..Tabii senin gibi birine yardım etmek değil su vermemde yazmış bulundum..Maddm o aşamaya geldin hâla rektefiyeci arıyosun bırak yapma o arabayı.Bir sıkıntın varsa burda değil özelden yaz öyle konuşalım.!!!!

TolgaEsentepe
13-01-2017, 13:00
çocuğun bir sıkıntısı varmış gibi durmuyor ki siz agresif davranıyorsunuz :)

M U R A T
13-01-2017, 13:05
rektifiyeci aramak suç mu ben onu anlamadım :)

Schumi
13-01-2017, 20:09
Konudan sapmayalım teknik bölümde. Bende genç arkadaşımızın yazdıklarında bir sorun göremedim. Can bence sen biraz fazla alınganlık yaptın.

207rcbd
13-01-2017, 20:18
Kendinden 12 yaş büyük insana nasıl konuşulacağını öğren araba işlerinden önce..Sana onu yazarken komple garaj olarak tavsiyede bulunmak amacıyla öyle girdim söze..Tabii senin gibi birine yardım etmek değil su vermemde yazmış bulundum..Maddm o aşamaya geldin hâla rektefiyeci arıyosun bırak yapma o arabayı.Bir sıkıntın varsa burda değil özelden yaz öyle konuşalım.!!!!

Eyw yaşça büyüksün. ama ben sana saygısızlık yapmadım sadece ufak bir yanlış anlamadan kaynaklı olay büyüdü ortada bir şey yokken konu farklı yerlere geldi uzatmanın anlamı yok yaşım 28 yine büyüğümsün ben özür dilerim konu kapansun.

Kkslhulk
13-01-2017, 21:23
Ankara da Tüm Oto ile görüşmende ve musait ise fikir almanda fayda var kolay gelsin şimdiden

207rcbd
26-01-2017, 07:58
http://i.hizliresim.com/ZMPJ9a.jpg (http://hizliresim.com/ZMPJ9a)

http://i.hizliresim.com/Mo3WRg.jpg (http://hizliresim.com/Mo3WRg)

Motorun son hali sebepleri neler olabilir ??

ghibli06
26-01-2017, 09:07
Tüm Oto  
Adres: Oto Sanayi Sitesi 2565. Sok. D:38, Şaşmaz, Etimesgut, Ankara
Telefon: (0312) 278 75 72

burada Erkan Usta ile konuş, benim (Bülent), penguinHakan, Anıl, Gürsel kimin ismini istersen verebilirsin hepimizin ustasıdır, işini çözer, o kol nasıl eğilmiş anlatır sana...

207rcbd
26-01-2017, 11:28
Tüm otoyu biliyorum onların yanına gideceğim zaten tsk ederim ilginiz için

ioz
26-01-2017, 14:34
Araçta yazılım var mıydı yoksa orijinal yazılımla mı bu hale geldi?

Schumi
26-01-2017, 21:45
Kapaktan yada turbodan ciddi yağ çekip hydrolock olmuş olabilir. Su çektirmediğini düşünerek yazıyorum.

207rcbd
27-01-2017, 00:18
Araçta yazılım var mıydı yoksa orijinal yazılımla mı bu hale geldi?
Yazılım vardı

207rcbd
27-01-2017, 00:19
Kapaktan yada turbodan ciddi yağ çekip hydrolock olmuş olabilir. Su çektirmediğini düşünerek yazıyorum.

Rektefiye yollamadim daha motoru sizden malzemeleri bekliyorum kapakda bir şey var mi yok mu rektefiyede ciksxak ortaya

emirarslan34
27-01-2017, 10:33
Yazılım'dan kol öyle yamulmaz, citti bir retard detenasyon almış olsa piston kanalını kırar, segman kırar, detenasyon'un boyutuna bağlı olarak uzun süre yüksek iat'da gidersen -1-2-3-4 de piston eritir, -5-6-7-8 + de piston kırarsın yanma odasına citti sıvı girişi olmuş, su,yağ vs vs, veya wather methanol injection kullanıyorsan yanlış jet seçimi 500 / 1000 cc + start, full psı ı da iyice kısıp 0.2.03.04 barlarda full işetme den dolayı anlık aşırı zenginden de olabilir, çünkü enjektörlerin işediği cc değeri belli. ama yinede bu kadar yamulmaz aşırı üstüne gitmediysen. Schumi nin dediği gibi olmus olabilir. Yani yazılımdan olma ihtimali çok düşük hangi firmayı kullanoyorsunuz bilmiyorum ama sonuçta çakma 95 octane benzinlerin kalitesi belli, remapper'inde kalkıp 97+ 102/104/106/108/110 bir harita hazırlıcak hali yok -9 -10 -11 vs vs + detenasyon yapacak..yani yazılım değildir.

Çok geçmiş olsun. Diğer pistonlarda kollarda bir sıkıntı yok sanırım, biraz daha foto varsa atabilirmsin, özellikle piston tepellerin'in.

onur_S
27-01-2017, 16:02
Yazılım'dan kol öyle yamulmaz, citti bir retard detenasyon almış olsa piston kanalını kırar, segman kırar, detenasyon'un boyutuna bağlı olarak uzun süre yüksek iat'da gidersen -1-2-3-4 de piston eritir, -5-6-7-8 + de piston kırarsın yanma odasına citti sıvı girişi olmuş, su,yağ vs vs, veya wather methanol injection kullanıyorsan yanlış jet seçimi 500 / 1000 cc + start, full psı ı da iyice kısıp 0.2.03.04 barlarda full işetme den dolayı anlık aşırı zenginden de olabilir, çünkü enjektörlerin işediği cc değeri belli. ama yinede bu kadar yamulmaz aşırı üstüne gitmediysen. Schumi nin dediği gibi olmus olabilir. Yani yazılımdan olma ihtimali çok düşük hangi firmayı kullanoyorsunuz bilmiyorum ama sonuçta çakma 95 octane benzinlerin kalitesi belli, remapper'inde kalkıp 97+ 102/104/106/108/110 bir harita hazırlıcak hali yok -9 -10 -11 vs vs + detenasyon yapacak..yani yazılım değildir.

Çok geçmiş olsun. Diğer pistonlarda kollarda bir sıkıntı yok sanırım, biraz daha foto varsa atabilirmsin, özellikle piston tepellerin'in. 500cc orta enjektor kullanmak tehlikelimi thpde?

Yiğit G.
27-01-2017, 16:54
direk su çekmiş aga

http://www.croberts.com/Hydrostatic-lock_files/image002.jpg

XSi
27-01-2017, 17:36
Piston sarmış olamaz mı?

emirarslan34
27-01-2017, 21:12
500cc orta enjektor kullanmak tehlikelimi thpde?

Setup'ına göre değişir tehlike durumu 500cc nin.

Boost, Afr, timing ve döndüğün devire ve % de oranlarına, start/full psı ayarına göre risk durumu değişir

250 cc her setup için yeterli jet'in.

Hatta yapabilirsen 125+125 iki jet nozzle kullan, daha iyi pulvarize olması için.

ioz
27-01-2017, 21:39

Çok geçmiş olsun. Diğer pistonlarda kollarda bir sıkıntı yok sanırım, biraz daha foto varsa atabilirmsin, özellikle piston tepellerin'in.

Daha önce birkaç kez THP'lerde pistonlardan birinin segman kanalından kırıldığını görmüştüm. Segman kırmasından bahsetmiyorum ama segman kanalının kırılmasından bahsediyorum ve iki-üç değil, sadece tek göz. Etuners'in sitesinde de fotoğrafları vardı hatta, Google'da da çok örnek çıkıyor. Bunun sebebi ne peki? THP motorda tek pistonun segman kanalından kırılmasına ne sebep oluyor?

boosted_pug
27-01-2017, 22:40
Piston yok oldukdan sonra kol merkezlenememediği için biyere (muhtemelen bloğun en alt kismina) çarpip yamulmuş, hidrolock olduğunu sanmiyorum

Şaşmazda güney motor yenileme var daha önce benim aracin motoru ve kapağını yaptirdim tavsiye ederim

Geçmiş olsun, kolay gelsin

207rcbd
28-01-2017, 08:33
http://i.hizliresim.com/PnbQdb.jpg (http://hizliresim.com/PnbQdb)

http://i.hizliresim.com/77GA3m.jpg (http://hizliresim.com/77GA3m)

http://i.hizliresim.com/Jqg3bq.jpg (http://hizliresim.com/Jqg3bq)

207rcbd
28-01-2017, 08:52

Araç motor yemeden önce rölantide kafa sallıyordu yüksek devirlerde patırdama yapıyordu. bobin ve buji değişimiyle başladım düzelmedi sente den olabilir diye özel servisin birinde sente ayarlattırdım aracın çekişi normale dödü fakat yüksek devirlerde yine tekleme yapmaya başladı.Tekrar götürdüm sorun devam ediyor diye usta bişi olmaz düzelir dedi.Arıza lambası yanınca tekrar getir bakalım dedi ertesi gün motoru yedik zaten.Yazdıklarının anlamlarını bilmediğim için hiç birşey anlamadım.Şuan zaten forged piston kol aldım yolda gelmek üzere tam rektefiye yapıcam ama arızanın nerden kaynaklandığını bulamadım.Bir kaç foto daha ekledim sizlerin yardımlarıylada arızayı çözecem inşallah. Tskler

207rcbd
28-01-2017, 08:54
Piston yok oldukdan sonra kol merkezlenememediği için biyere (muhtemelen bloğun en alt kismina) çarpip yamulmuş, hidrolock olduğunu sanmiyorum

Şaşmazda güney motor yenileme var daha önce benim aracin motoru ve kapağını yaptirdim tavsiye ederim

Geçmiş olsun, kolay gelsin

Gündem motoru tanıyorum ama arızanın sebebini bulamadım.İlginiz için tşkler.

207rcbd
28-01-2017, 08:55
Daha önce birkaç kez THP'lerde pistonlardan birinin segman kanalından kırıldığını görmüştüm. Segman kırmasından bahsetmiyorum ama segman kanalının kırılmasından bahsediyorum ve iki-üç değil, sadece tek göz. Etuners'in sitesinde de fotoğrafları vardı hatta, Google'da da çok örnek çıkıyor. Bunun sebebi ne peki? THP motorda tek pistonun segman kanalından kırılmasına ne sebep oluyor?

Aynı sorunun cevabını bende arıyorum.

207rcbd
28-01-2017, 08:57
Piston sarmış olamaz mı?

Gömleklerde çizik yok hiç ve alt devirlerde oldu olay lambalardan kalkıp 2.vitese taktım bir anda stop etti ve hararette yüksek değildi

207rcbd
28-01-2017, 08:59
direk su çekmiş aga

http://www.croberts.com/Hydrostatic-lock_files/image002.jpg

Silindir kapağına tanzik kontrolü yaptıracağım.Sadece 4. gözde problem var diğerlerinde hiçbirşey yok.Aracı Komple kuaför yaptırdım motoruda yıkamış ondan sonra başladı soruın zaten :(

onur_S
28-01-2017, 10:10
Setup'ına göre değişir tehlike durumu 500cc nin.

Boost, Afr, timing ve döndüğün devire ve % de oranlarına, start/full psı ayarına göre risk durumu değişir

250 cc her setup için yeterli jet'in.

Hatta yapabilirsen 125+125 iki jet nozzle kullan, daha iyi pulvarize olması için.

Suan icin zor 2x125 ama 500cc takmistik, tam kapasite kullaniyorum, full psi 15. bi kere missfirea dusmustum yarim gazda devreye girdi, boruda birikme yapti heralde birden basinca sikinti yapti. Missifre olmadan Ne kadar cok methanol/su iserse o kadar daha etkili degil mi? Ben yanlis mi biliyorum? 500cc tam da kullansam full psi 10 da yapsam missfire olmuyor nedense. Ben de madem missfire yok 27 psilarda kullanmayayim fazlasi iyi olur diye 15 kullaniyorum.

emirarslan34
28-01-2017, 12:25
Suan icin zor 2x125 ama 500cc takmistik, tam kapasite kullaniyorum, full psi 15. bi kere missfirea dusmustum yarim gazda devreye girdi, boruda birikme yapti heralde birden basinca sikinti yapti. Missifre olmadan Ne kadar cok methanol/su iserse o kadar daha etkili degil mi? Ben yanlis mi biliyorum? 500cc tam da kullansam full psi 10 da yapsam missfire olmuyor nedense. Ben de madem missfire yok 27 psilarda kullanmayayim fazlasi iyi olur diye 15 kullaniyorum.

Hayır malesef ne kadar su methanol o kadar etki ile olmuyor maximum performansı yakalamak için, water methanol injection kitin amacı belli egt güşürmek 900 dereceleri yakalamadan 750/800 lerde gazlamak, ve 97 octane yazılımda da 95 pump benziniyle'de yakıt takviyesi yapmadan(eto,toluen) kullanabilmek yakıt kalitesini arttırabilmek için. Şimdi senin aracın 98 octane ayarlı diyelim sen o araçta 110+ octane yakıt kullanırsan ( methanol) aracın geri düşer yakıtın geç patlar timing kayar vs vs. Egt sensörün turbo manifoldunda ise 900 leri görmeden dp da ise 750/ 800 leri görmeden gazlaman yeterli olur zaten, egt yi 500/600 lerde sabit tutucam mantığı ile malesef geri düşersin, missfre de vites geçişinde veya düşük devirde boost gelince almıssındır, şu emme manifoldunu aşşaı doğru bakaçak şekilde ayarlamalarının sebebi bu muhendislerin, yoksa coktan bu durumdan onlarca kişi kırmıstı. 500cc kullandığından dolayı aşırı zengine anlık gitmiştir araç. En güzel performansı direck injection da ne kadar işetirsen enjektörleri egt yide kontrol edip o kadar iyi olur, enjektörler sıvıyı pulvarize etme konusunda nozzle jetler den cok daha başarılı cunku. Ama met kiti amacına uygun kullanırken tabi depodaki yakıtın kaç octane olduğundan yazılımın kaç octane ayarlı olduğundan da emin olman lazım, bana speclerini basıncını, dip gazda afr ni aracın kaç octane ayarlı olduğunu söyleyebilirsen senin için ince bir hesap yaparım dostum. Bunları ezbere yazmıyorum kendi aracımda bizzat arge çalısması yapıyorum, ve devamlı süre alarak yapıyorum.

emirarslan34
28-01-2017, 12:26

Dostum farkettiysen genellikle kanalın alt tarafı boş olan yerden kırılıyorlar, açık yazılım yani 98/100/102 octane ama kullanılan yakıt 93/94/95 octane olunca detanasyon'dan dolayı oluyor bu durum, yazılımın octane değerine göre gaza oturduğun devir bandı bile hayati önem taşıyor, yakıtın ne kadar kaliteli olursa olsun, detenasyon'dan dolayı değil, ecu'nun kendi ateşleme komutu göndermesi bakımından. bağzen rolanti'de bile timing kayabiliyor. Bu neyden kaynaklanıyor bilmiyorum ama ben 1922v9 kodlu timing valve parçanın bozulmasından işini tam yapmamasından dolayı düşünüyorum. Tabi sadece bu sebepler değil, kullanılacak gercekten emin olduğun kaç octane'lık yakıt için yapılacak yazılımda çok önemli işi ehli kişiler yapmalı. Herkezin tunıng stratejisi farklı ona göre kullanıcıya bilgi verilmesi gerekiyor nerde ne yapması acısından, kullanıcılarında buna harfiyen uyması gerekiyor, yoksa sonuç hüsran oluyor.

emirarslan34
28-01-2017, 12:30
Araç motor yemeden önce rölantide kafa sallıyordu yüksek devirlerde patırdama yapıyordu. bobin ve buji değişimiyle başladım düzelmedi sente den olabilir diye özel servisin birinde sente ayarlattırdım aracın çekişi normale dödü fakat yüksek devirlerde yine tekleme yapmaya başladı.Tekrar götürdüm sorun devam ediyor diye usta bişi olmaz düzelir dedi.Arıza lambası yanınca tekrar getir bakalım dedi ertesi gün motoru yedik zaten.Yazdıklarının anlamlarını bilmediğim için hiç birşey anlamadım.Şuan zaten forged piston kol aldım yolda gelmek üzere tam rektefiye yapıcam ama arızanın nerden kaynaklandığını bulamadım.Bir kaç foto daha ekledim sizlerin yardımlarıylada arızayı çözecem inşallah. Tskler

Dostum aracın kaç binde 4. Enjektör yeteri kadar pulvarize edememiş bozulmuş olabilir, sıvı şeklinde işemiş olabilirmi acaba, fazla sıvı gelince buji yakamamıs olabilir yakıtı full işeyip yanma odasını benzinle doldurup kolu da eğmiş olabilirmi, bir kontrol ettir enjektörü'de patırdamayı'da bu yuzden yapabilir.

emirarslan34
28-01-2017, 12:35
27 psilarda kullanmayayim fazlasi iyi olur diye 15 kullaniyorum.

Full 27 psı a alırsan yeterli şekilde pulvarize edememiş olursun, 250 cc liği tak dostum. Jeti ne kadar küçüldür full psı ı da ne kadar kısarsan amacına boost haritaa, dip gaz afr ne göre o kadar çabuk gercekleşir yanma odasındaki patlama.

207rcbd
28-01-2017, 13:38
Dostum aracın kaç binde 4. Enjektör yeteri kadar pulvarize edememiş bozulmuş olabilir, sıvı şeklinde işemiş olabilirmi acaba, fazla sıvı gelince buji yakamamıs olabilir yakıtı full işeyip yanma odasını benzinle doldurup kolu da eğmiş olabilirmi, bir kontrol ettir enjektörü'de patırdamayı'da bu yuzden yapabilir.

Araç 97000 km'de enjektörleri 40.000 km değiştirmiştim.Yüksek basınç pompası ve depodaki dalgıç pompada yeni bu 3.motor oldu 3.göz gitmişti 2 defa'da, 1922v9 parçasının üzerinden pislik çıktı metal parçacıkları arızanın sebebi bu parça olabilir mi ?

Yiğit G.
28-01-2017, 13:39
kafanın paramparça olduguna şimdi dikkat ettim hydrolock da kafa öle paramparça olmaz yamulur biraz kalır.Başka birşey olmuş.

207rcbd
28-01-2017, 16:40
kafanın paramparça olduguna şimdi dikkat ettim hydrolock da kafa öle paramparça olmaz yamulur biraz kalır.Başka birşey olmuş.

Ahhh bir bulabilsem ne olduğunu

ioz
29-01-2017, 11:35
Dostum farkettiysen genellikle kanalın alt tarafı boş olan yerden kırılıyorlar, açık yazılım yani 98/100/102 octane ama kullanılan yakıt 93/94/95 octane olunca detanasyon'dan dolayı oluyor bu durum, yazılımın octane değerine göre gaza oturduğun devir bandı bile hayati önem taşıyor, yakıtın ne kadar kaliteli olursa olsun, detenasyon'dan dolayı değil, ecu'nun kendi ateşleme komutu göndermesi bakımından. bağzen rolanti'de bile timing kayabiliyor. Bu neyden kaynaklanıyor bilmiyorum ama ben 1922v9 kodlu timing valve parçanın bozulmasından işini tam yapmamasından dolayı düşünüyorum. Tabi sadece bu sebepler değil, kullanılacak gercekten emin olduğun kaç octane'lık yakıt için yapılacak yazılımda çok önemli işi ehli kişiler yapmalı. Herkezin tunıng stratejisi farklı ona göre kullanıcıya bilgi verilmesi gerekiyor nerde ne yapması acısından, kullanıcılarında buna harfiyen uyması gerekiyor, yoksa sonuç hüsran oluyor.

Peki orijinal yazılımda kırma ihtimali ne? Yoksa kendini korumaya alır mı?

ghibli06
29-01-2017, 11:57
bana da fotoğrafı gördüğümden beri emirarslan34 dediği gibi enjektör arızası gibi geliyor...

207rcbd
03-02-2017, 20:28
Bugün motorun forged kol ve pistonları geldi büyük bir heyecanla rektefiyecinin yanına gittim.Motor bloğunu kontrol ederken 4.gözün gömleğinde derin çatlaklar çıktı :( blok kurtarmadı. Blok almaya gittim temiz birtane çıkma blok buldum.İlginç birşey dikkatimi çekti aldığım bloğun 1.göz gömleğin olduğu yerde üst kısımda tanzik subabı var (023533)parça numarası ama benim aracın bloğunda yok. Benim araçta neden yok varda ben mi takmadım bilgisi olan varmı arkadaşlar ???
Resimde işaretli parça kendi aracımın şase numarası ile giriş yapıyorum var gösteriyor ama yok.

http://i.hizliresim.com/0l9PmY.jpg (http://hizliresim.com/0l9PmY)

207rcbd
03-02-2017, 21:55
Magic Performance Teşekkür ederim (Wössner Piston ZRP Kol)

http://i.hizliresim.com/r6rLLP.jpg (http://hizliresim.com/r6rLLP)

http://i.hizliresim.com/Pn93p6.jpg (http://hizliresim.com/Pn93p6)

http://i.hizliresim.com/vX9zEp.jpg (http://hizliresim.com/vX9zEp)

http://i.hizliresim.com/8PBnQd.jpg (http://hizliresim.com/8PBnQd)

ioz
03-02-2017, 22:16
Gömlek çakılmıyor mu peki ölçüleri alınıp? Neden blok değiştiniz?

207rcbd
03-02-2017, 22:32
Gömlek çakılmıyor mu peki ölçüleri alınıp? Neden blok değiştiniz?

Gömlek çakılıyor ama riskli dedi risk almak istemedim .

ioz
03-02-2017, 22:36
Gömlek çakılıyor ama riskli dedi risk almak istemedim .

Anladım. Kol ve pistonunuz da hayırlı olsun bu arada. Umarım gönlünüze göre toparlar, tekrar sıkıntı yaşamazsınız. Bu arada motorun bu hale gelmesinin nedenini hâlâ bulamadınız mı?

207rcbd
03-02-2017, 22:39
Anladım. Kol ve pistonunuz da hayırlı olsun bu arada. Umarım gönlünüze göre toparlar, tekrar sıkıntı yaşamazsınız. Bu arada motorun bu hale gelmesinin nedenini hâlâ bulamadınız mı?

Eyw. Kardeşim daha iyisi senin olur inş.
Işin en kötü tarafı o zaten sebebini bulamadım.

207rcbd
06-02-2017, 11:16
Motorumuzu topladık çok şükür.

http://i.hizliresim.com/o0DZGo.jpg (http://hizliresim.com/o0DZGo)

http://i.hizliresim.com/YqXl1z.jpg (http://hizliresim.com/YqXl1z)

http://i.hizliresim.com/WgMEAL.jpg (http://hizliresim.com/WgMEAL)

http://i.hizliresim.com/YqXl1z.jpg (http://hizliresim.com/YqXl1z)

http://i.hizliresim.com/R17BE6.jpg (http://hizliresim.com/R17BE6)

http://i.hizliresim.com/1VQrjp.jpg (http://hizliresim.com/1VQrjp)

süleymann
06-02-2017, 12:47
hatırladıgım kadarı ile tamirciydin. Sizmi topladınız?

207rcbd
06-02-2017, 13:59
hatırladıgım kadarı ile tamirciydin. Sizmi topladınız?

Evet ben topladım

Schumi
06-02-2017, 20:10
Blok sıfır mı ?

ioz
06-02-2017, 20:43
Blok sıfır mı ?

Önceki mesajlarda çıkma buldum demişti abi.

Marşa ne zaman basıyorsunuz? :) Bir de enjektörlere baktırdınız mı, ondan şüphelenilmişti bayağı?

207rcbd
06-02-2017, 21:43
Blok sıfır mı ?

Sifir ayarındaydi ama gt blogu herhalde alt kepte büyük yag geri dönüş deliği vardı tornacida kapattirdim ınş problem yaratmaz

207rcbd
06-02-2017, 21:45
Önceki mesajlarda çıkma buldum demişti abi.

Marşa ne zaman basıyorsunuz? :) Bir de enjektörlere baktırdınız mı, ondan şüphelenilmişti bayağı?

Enjektörleri değiştirdim. Marsina haftasonunu bulur çünkü işler yoğun bakamıyorum dün topladım motoru pazarda atarim üzerine buyuk ihtimalle sırada yazılım işi var

ioz
06-02-2017, 22:43
Enjektörleri değiştirdim. Marsina haftasonunu bulur çünkü işler yoğun bakamıyorum dün topladım motoru pazarda atarim üzerine buyuk ihtimalle sırada yazılım işi var

Hangi firmayı düşünüyorsun yazılım için? Bir de senin bloğunda olmayan ama aldığın blokta olan bir şeyden bahsetmiştin. O neymiş tam olarak? Çok soru soruyorum kusura bakma. İlgimi çekiyor bayağı :)

Schumi
06-02-2017, 23:18
Sifir ayarındaydi ama gt blogu herhalde alt kepte büyük yag geri dönüş deliği vardı tornacida kapattirdim ınş problem yaratmaz

1.6 VTI 120hp atmosferik motor olmasın o ? Gerçi farketmez sorun olmaz.

207rcbd
07-02-2017, 07:43
Hangi firmayı düşünüyorsun yazılım için? Bir de senin bloğunda olmayan ama aldığın blokta olan bir şeyden bahsetmiştin. O neymiş tam olarak? Çok soru soruyorum kusura bakma. İlgimi çekiyor bayağı :)

Blokta yağ geri dönüşü var ama hangi arabanın bilmiyorum.Diğer her tarafı aynı fark yok
Etuners yaptırmayı düşünüyorum ama Ankarada bayisi var mı bilmiyorum.

207rcbd
07-02-2017, 07:47

Büyük ihtimalle ama herşeyi aynı sadece yağ geri dönüş yeri farklı

ioz
07-02-2017, 21:03

1.6 VTI ile motor bloğumuz arasındaki tek fark yağ geri dönüş yeri mi yani?

Schumi
07-02-2017, 22:33
1.6 VTI ile motor bloğumuz arasındaki tek fark yağ geri dönüş yeri mi yani?

THP motor ile VTI motor aynı Prince blok ailesinden geliyor. Ufak tefek başka farklar olabilir. Misal yağ jeti farkı var mı emin değilim.

207rcbd
08-02-2017, 23:13
THP motor ile VTI motor aynı Prince blok ailesinden geliyor. Ufak tefek başka farklar olabilir. Misal yağ jeti farkı var mı emin değilim.

abi arabayı çalıştırdık araba rölantıde tekliyor gaz verince stop ediyor çıldırıcam. Eksantirikleride çevirdik herhalde

süleymann
09-02-2017, 11:27
eksantirik çevirdik derken borunun içinemi geçen tiptemi kamlar ?

arıza ne veriyor peki?

207rcbd
09-02-2017, 16:29
eksantirik çevirdik derken borunun içinemi geçen tiptemi kamlar ?

arıza ne veriyor peki?

Arıza vermiyor rölantide 10 sn düzgün çalışıp tekler gibi yapiyor düzeliyor gaz verdigimizde stop ediyor ters patlatir gibi

ghibli06
09-02-2017, 19:44
Arıza vermiyor rölantide 10 sn düzgün çalışıp tekler gibi yapiyor düzeliyor gaz verdigimizde stop ediyor ters patlatir gibi

sente hatası olabilir mi?

207rcbd
09-02-2017, 20:40
sente hatası olabilir mi?

senteyı aparatla ayarladım.Rölantisi ilk çalıştırdığımda biraz iyi çalıştı sonra bozdu şimdi rölantide'de tekliyor gaz verince iyice bozuyor patlatma yapıp stop ediyor

ghibli06
09-02-2017, 21:04
senteyı aparatla ayarladım.Rölantisi ilk çalıştırdığımda biraz iyi çalıştı sonra bozdu şimdi rölantide'de tekliyor gaz verince iyice bozuyor patlatma yapıp stop ediyor

sente kaymış olabilir, pulları somunları sıfır mı taktınız?

Schumi
09-02-2017, 21:57
Biraz uyuz bir sentesi var THP motorun. Senteyi tekrar kontrol edin.

207rcbd
10-02-2017, 07:43
Biraz uyuz bir sentesi var THP motorun. Senteyi tekrar kontrol edin.

Volantı alt tarafdan kitledim eksantirikleri üst tarafdan kitledım 4 pistonda aynı hizadayken zinciri bağladım.
Piston kırdığında eksantiriğlerin kamlarını çevirmiş olabilir mi ?

süleymann
10-02-2017, 08:58
Volantı alt tarafdan kitledim eksantirikleri üst tarafdan kitledım 4 pistonda aynı hizadayken zinciri bağladım.

Kranka volanı sabitlemek için pim varmıydı?

Yani yeni krank taktın belki pimi eski krankta unutmuş olabilirsiniz.

yoshimura
10-02-2017, 08:59
ozaman ilk çalıştığında da rolenti bozuk olmazmıydı

207rcbd
10-02-2017, 10:26
Kranka volanı sabitlemek için pim varmıydı?

Yani yeni krank taktın belki pimi eski krankta unutmuş olabilirsiniz.

krank değişmedi pim yerindeydi.Tek yönde geliyor o şekilde taktık

tunerviper
10-02-2017, 12:23

4 piston da aynı hizada olması normal mi thp de. Genelde sentede 1. piston tdc konumuna alınır. Thp bilmediğim için soruyorum.

vtechno
10-02-2017, 13:04
Çok geçmiş olsun, inş kazasız belasız binersiniz tekrar.

207rcbd
10-02-2017, 13:55
Arızayı buldum arkadaşlar çalışması gaz yemesi düzeldi 3. göz subap iticisi yerinden çıkmış çok şükür hiç bir yere değmeden arada kalmış subap kapağını açınca fark ettim şuan normale döndü fakat rölantide sallama var birde onu çözersek inş sıkıntısızca bineceğim herkese ilgisi için çok tşk ederim :)

207rcbd
10-02-2017, 13:58
4 piston da aynı hizada olması normal mi thp de. Genelde sentede 1. piston tdc konumuna alınır. Thp bilmediğim için soruyorum.

Aparatla ayarladım 4 piston aynı hizada geliyor başka türlü gelmiyor THP özgü birşey herhalde :D

207rcbd
10-02-2017, 13:59
Çok geçmiş olsun, inş kazasız belasız binersiniz tekrar.

Eyw kardeşim sağolasın

ioz
10-02-2017, 17:46
Hadi geçmiş olsun, inşallah arıza yaşamazsın bir daha. Parça maaliyetlerini paylaşır mısın sakıncası yoksa?

207rcbd
11-02-2017, 07:31
Hadi geçmiş olsun, inşallah arıza yaşamazsın bir daha. Parça maaliyetlerini paylaşır mısın sakıncası yoksa?

Wössner Piston 77,50 ZRP Kol 4000 TL Motorun diğer malzemelerine 8000 TL halada harcıyorum bu iş bana 15000 TL yi bulacak

ioz
11-02-2017, 11:45
Wössner Piston 77,50 ZRP Kol 4000 TL Motorun diğer malzemelerine 8000 TL halada harcıyorum bu iş bana 15000 TL yi bulacak

Diğer malzemeler dediğin ne tam olarak?

207rcbd
11-02-2017, 19:11
Diğer malzemeler dediğin ne tam olarak?

Yag pomasi
Zincir seti
Eksantrik dişlileri
Ana yatak
Kol yatak
Kenar yatakları
Motor bloğu
Emme egsoz subaplari
Subap lastikleri
Enjektörler
Takim conta
Bobinler
Bujiler
Elektrovanalar
Su radyatoru
Devirdaim
V kayış
Aklıma gelenler bunlar bir kac parça daha var.Yazilim yapılacak sirada o var.

ioz
11-02-2017, 22:12
Yag pomasi
Zincir seti
Eksantrik dişlileri
Ana yatak
Kol yatak
Kenar yatakları
Motor bloğu
Emme egsoz subaplari
Subap lastikleri
Enjektörler
Takim conta
Bobinler
Bujiler
Elektrovanalar
Su radyatoru
Devirdaim
V kayış

Motor içini güçlendirdiğiniz için soruyorum big turbo olayına girecek misiniz?

207rcbd
11-02-2017, 22:18
Motor içini güçlendirdiğiniz için soruyorum big turbo olayına girecek misiniz?

İnş yaz'a yapacağım araba bir düzen alsinda Her şey sırasıyla

ZX-636R
11-02-2017, 23:11
Tekrar geçmiş olsun
Turbo ve yazılımı ne düşünüyorsun

207rcbd
12-02-2017, 08:16
Tekrar geçmiş olsun
Turbo ve yazılımı ne düşünüyorsun

Eyw sağolasın yazılımı e tuners'a yaptırmayı düşünüyorum. Turboyuda iveco daily 3.0 turbosu düşünüyorum dizel hybrid yaptırıp denicem

207rcbd
12-02-2017, 16:22
Aracı çalıştırdım çekişi çok güzel fakat üst devirlerde tekleme ve rölantide tekleme sorunu var videolarını çektim yağ kapaği açıkken aşırı sallıyor kapalıyken de sallıyor. 4000 dv sonrası patırtı var ve gaz sabit vites fark etmiyor gaz alıp veriyor.Sebebi ne olabilir??
207Rc rolantide tekleme sorunu - YouTube (https://www.youtube.com/watch?v=YW1hwmRIwY0)

207Rc rolantide tekleme - YouTube (https://www.youtube.com/watch?v=fmt4Jwz0fzo)

ioz
12-02-2017, 16:43
Yüksek basınç pompasını değiştirmiştiniz diye hatırlıyorum ama yine de rölantideki ve tekleme yaptığı anlardaki basıncına bir baksanız? Bana ondan olabilir gibi geliyor. Ya da yine senteye gelecek konu.

Schumi
12-02-2017, 18:07
Yag pomasi
Zincir seti
Eksantrik dişlileri
Ana yatak
Kol yatak
Kenar yatakları
Motor bloğu
Emme egsoz subaplari
Subap lastikleri
Enjektörler
Takim conta
Bobinler
Bujiler
Elektrovanalar
Su radyatoru
Devirdaim
V kayış

Blok değiştiği için bu liste 8000 tutmuş. Arada kaynamış gibi olmasın diye vurgulamak için yazıyorum diğer arkadaşlara yol göstersin.

207rcbd
12-02-2017, 18:22
Blok değiştiği için bu liste 8000 tutmuş. Arada kaynamış gibi olmasın diye vurgulamak için yazıyorum diğer arkadaşlara yol göstersin.

Evet bende ekstra parça çok

207rcbd
12-02-2017, 18:23
Yüksek basınç pompasını değiştirmiştiniz diye hatırlıyorum ama yine de rölantideki ve tekleme yaptığı anlardaki basıncına bir baksanız? Bana ondan olabilir gibi geliyor. Ya da yine senteye gelecek konu.

Daha aldığım pompa da araç hic çalışmadı yarin tkrr bakicam

ioz
12-02-2017, 22:51
Blok ne kadar ki? Bir de anlamadım aldığınız pompayı hiç takmadınız, eskisi mi takılı yoksa yeni pompa mı takılı? Bence yeni pompa dahi olsa şu benzin basıncına bir bakın. Rölantide 49-50 bar olacak diye hatırlıyorum.

207rcbd
13-02-2017, 06:35
Blok ne kadar ki? Bir de anlamadım aldığınız pompayı hiç takmadınız, eskisi mi takılı yoksa yeni pompa mı takılı? Bence yeni pompa dahi olsa şu benzin basıncına bir bakın. Rölantide 49-50 bar olacak diye hatırlıyorum.

Motor yemeden taktım 2 gun sonra motor yedik 4000tl ye aldım bloğu

ioz
14-02-2017, 17:12
Nasıl oldu, geçti mi sıkıntı?

207rcbd
15-02-2017, 07:31
Nasıl oldu, geçti mi sıkıntı?

Arabayı düzelttim şuan saat gibi çalışıyor.Sıfır orjinal diye aldığım bujiler çin malı çıktı tüm arıza buymuş bujinin içi dağılmış.servisten orjinalini aldım.Şuan çok süper ilk sıfır aldığım performansından çok daha iyi çok şükür bitti sorunlar.

ioz
15-02-2017, 13:47
Arabayı düzelttim şuan saat gibi çalışıyor.Sıfır orjinal diye aldığım bujiler çin malı çıktı tüm arıza buymuş bujinin içi dağılmış.servisten orjinalini aldım.Şuan çok süper ilk sıfır aldığım performansından çok daha iyi çok şükür bitti sorunlar.

Allah tekrarını yaşatmasın :)