PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : en iyi egzos ¿

vtecGS
08-07-2006, 12:08
arkadaslar en iyi egzos sistemi hangisi¿örneğin civic Typer,vtec,punto,peugeot gtı serileri subaru,evo vs modellere göre¿:confused:ortalama kac beygir elde edilir ¿

TT_BOY
08-07-2006, 13:12
biliyorsun ki devil kullanıyorum sesi çok hoşuma gidiyor karekterli bi ses
illakide biraz performans vermiştir düz boru ile :D

vtecGS
08-07-2006, 13:34
illaki abi ses muhteşem :)yabancı sitelere girdim bi dünya egzos var aklım karıştı bilgi almak için bi konu acıyım dedim :)

vtecGS
08-07-2006, 16:24
özellikle magnaflow çok ilgimi cekti :)

CTG
08-07-2006, 17:23
en iyisi diye demiyorum ama, modifed mag in bu ayki sayısında b18c5 li integraya dc sports single canister takmışlar (cat-back) ve 163 whp den 168whp ye çıkmış, torku da 2 lb-ft artmış. derginin yalancısıyım :)

vtecGS
08-07-2006, 18:16
doğrudur bugun çok araştırdım sabahtan beri siteleri geziorum kendisi sitesinde bi dünya model var.

Manimillion
08-07-2006, 18:18
Her arabaya gore en iyi olan model/marka degisir.

vtecGS
08-07-2006, 18:21
evet mani onu biliyorum.magnaflow özellikle 2000 motor ve üstüne üretim yapıo:)

^^ANIL^^
11-07-2006, 17:52
her arabaya gzl olcak bi firmanın ürettiği bi egzoz vardır yani her arabaya uyuyo die bişi yok yani aynı egzoz bi arabaya çok iyi olurken dier bi arabaya o kadar da olmayabilir deişiklik gösteren şeyler bunlar

gcapraz
11-07-2006, 18:50
supersprint derim

her arabaya göre her araca göre olan modelleri mevcut

^^ANIL^^
11-07-2006, 22:17
supersprint derim

her arabaya göre her araca göre olan modelleri mevcut
modenaya da var supersprint alır takarmısın bizde biliyoruz her araca oldunu ama en iyisi deil

Suti
11-07-2006, 22:20
en güzel egzoz iskender...

^^ANIL^^
11-07-2006, 22:22
ben uzun süreden beri iskenderin yaptı egzozu kullanıyorum ve çok memmunum öteside yok bence

grkm
11-07-2006, 22:25
Custom made iyidir :)

Iskender Ustamızı seviyoruz

Suti
11-07-2006, 22:25
bende 2 takım egzozu var eline koluna saglık...

burdan TechTurkey aracıılıgı ile selam gonderiyorum kendisine

^^ANIL^^
11-07-2006, 22:34
bende seviorum iskenderi süper adam üstüne yok bence burdan bende slm sölemek istiyorum maslaktaki iskender abime savaş ustaya ve bizi dinleyen bütün egzozculara ahahaha

grkm
11-07-2006, 22:41
Serap Ezgü nün programında mıyız Allah a$kına herkes sevdiği birilerine slm söylüyorr :):):)

Benden isviçredeki kuzenime slmlar o zmn :):)

^^ANIL^^
12-07-2006, 01:38
yıllardır görmedim çocukluk arklarımı görmek istiyorum burdan sesleniyorum ahahahah

vtecGS
12-07-2006, 08:56
hehehehehe tüm tech turkey ailesine slmlar :D :D peki yeni punto için hangi egzos iyidir¿

nitrO_Oxide
12-07-2006, 10:23
otto racing kullanıorum sesi ve performansından gayet memnunum ben

ef186
14-07-2006, 19:17
İskenderemus tavsiye ediyorum bende :) hehehe

VWci
14-07-2006, 21:35
iskender iyidir de adam istanbul'da...:D

istedigimiz sekilde son susturucu yapiyor mu iskender usta ? kayipsiz bukebiliyor mu borulari ?

^^ANIL^^
14-07-2006, 21:59
ne istersen yapar istedin sesi bile yapar merak etme boruları bükerkende bi kayıp olmuyo

VWci
15-07-2006, 10:42
kac gunde bitiriyor isi usta ?

^^ANIL^^
15-07-2006, 18:54
yaptırıcan işe bağlı ama iskender abi sıkıştırmaya gelmez sabrediceksin ve istedini alıcaksın

VWci
16-07-2006, 06:46
iskender usta nin fiyatlari nasil ?

sword
16-07-2006, 12:50
yav bu vanalı egsoz kim yapar nası bişedir bıktım polislerden:)

^^ANIL^^
16-07-2006, 21:54
iskender abi hiçbirzaman hakketmediği parayı istemez ne olursa olsun ne kadar para verirsen ver dua ediceksin helal olsun diceksin emin ol çok yaşadık bunu biz yani

vtecGS
17-07-2006, 19:49
nerde bu iskender ustanın yeri¿

grkm
17-07-2006, 22:56
Maslak Atatürk Oto Sanayi . Yerini sanayi içinde kime sorsan gösterirler

Suti
18-07-2006, 11:06

1.kısım da

vtecGS
18-07-2006, 15:14
eyw. çok saolun

iceman
18-07-2006, 16:03
iskender ustadan başka custom eksoz işleri yapan birileri varmı maslakta ?
iskenderin fiyatları biraz uçuk geldi.

vtecGS
18-07-2006, 17:02
çok övdüler ustayı fiyatları ucurdu :D :D :D

vtecGS
18-07-2006, 17:03
maslakta değil ama topkabıda karacan plastiiğin yanında egzoscu var.sağlam yapıo.adı aklıma gelmedi kusura bakmayın.

Suti
18-07-2006, 21:54

:) herzamanki ilk tepki

Oz`
19-07-2006, 10:40

bu suti arkadaşımızda öle diyordu 1 kere yaptırdı baktık 2-3 gidiyor :D
iskender geçrkten çok farklı

iceman
19-07-2006, 23:32
bu suti arkadaşımızda öle diyordu 1 kere yaptırdı baktık 2-3 gidiyor :D
iskender geçrkten çok farklı

Merhaba Oz

eminim işini iyi biliyordur ama benim verebilecegimden fazlasını söyledi bende şu an 3" down pipe var abd'den getirttim gerisi standart orta susturucu ve son susturucu harıç aradaki 2 boruya yanlış hatırlamıyorsam 750 dedi.

birde fazla ses yapıcagı için ben 70 lik yerine 60 lık boru takıcam ? önerisi olan ve iyi işçiligi olan birisi için tavsiyelere açıgım. ?

iskender ustanın işçiligine bişi demem forumlarda okuduklarım ve o kadar memnun olan insan varken demekki işini iyi yapıyormuş

iceman
19-07-2006, 23:35

para az yapılcak iş çok suti arkadaşım :)

grkm
20-07-2006, 00:43
Yine de dü$ününce Egzoz sistemi turbo araç için bir kere yapılıyor ve kombinasyonun en zor deği$ecek , en önemli parçalarından biri . Hakkıyla yaptırmak lazım . $ahsi fikrimdir .

ghost
20-07-2006, 10:02
11 senedir modifikasyon işleri ile aktif olarak ilgileniyorum. Egzoz sistemleri, filtreler, aparatlar, motor modofikasyonları, vb. şeylerde en usta'nın iyi bir arabaya performans katmaktan önce otomobil'in güvenilirliğini bozmadan iş yapan usta olduğunu yaşayarak öğrendim. Bu ustalarda hep genele göre çok para istemişlerdir. Güzel bir söz vardır "Bir çiviye çekici vurma 1 lira, çiviye nasıl vurulacağını bilmek 999 lira" diye. Egzoz sistemleri konusunda da şunu da ekleyeyim iyi bir işçilik sonucunda yanma odasında gerçekleşen patlamaları bir senfoni şeklinde dinlersiniz ve makinayı iyi tanıyorsanız da patlama sıralamasını da ayırt edebilir fark edebilirsiniz.

Dodo-FB
20-07-2006, 10:27
-İskender ustanın üstüne türkiyede custom yapan yoktur ..

-Bence bir çok egsoz'dan da iyi işini yapıyor ..

-Haa biraz bekletir,ilgisiz gibi gözükür,fazla fiyat söyler ?!?!

-Ama hakkını her zaman verir,fiyat istiyorsa doğrudur yani adamın parada gözü yok işi olduğu için istiyor .. ;)

TT_BOY
20-07-2006, 18:21
iskender abimiz iyidir allah başımızdan eksik etmesin diyorum :)

^^ANIL^^
20-07-2006, 20:10
kötü yorum yapan arkadaşlar fiyatlar uçuk demişsiniz ama iskender hayatta hakketmediği parayı istemez bunuda böle bilin adam uğraşıcak yapıcak ona göre fiyat söler kolay bişi istesen ona göre çok ucuz istiyosan iskenderde yaptırmıcaksın ama tr de yaptırdın hiçbir egzoz iskenderin yaptığının yanından geçemez bunada eminim

iceman
21-07-2006, 08:09
kötü yorum yapan arkadaşlar fiyatlar uçuk demişsiniz ama iskender hayatta hakketmediği parayı istemez bunuda böle bilin adam uğraşıcak yapıcak ona göre fiyat söler kolay bişi istesen ona göre çok ucuz istiyosan iskenderde yaptırmıcaksın ama tr de yaptırdın hiçbir egzoz iskenderin yaptığının yanından geçemez bunada eminim

yani adam piyasada tek oldugu için istedigi fiyatı çekiyor benim aklıma gelen bu yoksa malzeme bişi degil 2 boru alt tarafı ne kadar tutarki kaldıki bir araba ile ne kadar ugraşır vs vs.
iskender de alttarafı elindeki boruları büküp kaynak yapıyor kendinden sihirli bişi katmıyor elindeki malzemeler kaliteli işçilikte güzel olunca ortaya güzel bir sonuç çıkması gayet normal
benim kimseyi kötülemek gibi bir niyetim yok aksine bu kadar kişi begenmisse güzeldir diyorum ama sihirli bişiyok bunda
adam niye böyle büyütülüyor anlamam ha belkide iskenderde eksoz yapanlar bir markam oldun istiyorda adamı marka mı yapmak istiyorsunuz.sanayide yaptırdım degilde iskender ustanın gibi felanmı.
açıkcası ben kaliteli malzeme ve güzel işçilikle yarı fiyatına yaptırsam dahamı kötü olucak. tabiiki hayır...

Suti
21-07-2006, 10:01
markalaştırmak değil konu,

tabiki aynı kaliteyi farklı yerde yaptırabiliyosan bahsettiğin yerde yaptırman daha iyi olur senin acından,

biz iskender ustayı seviyoruz, el emeğini biliyoruz, tecrubesinden faydalanıyoruz, misafirperverliğini, sohbetini seviyoruz,

hatta kendi adıma soyliyim fiyatta pazarlık bile etmedim bugune kadar, biliyorum ki o hakkettiğini istiyo,

diğer egzozcu esnaf insanlara gore fazla istesede ben memnunum ustamdan, yeri geldikce -benden daha iyi referansları olsa da- elimden geldiğince referans olmaya calışıyorum

sonucta kimsenin bi zorunluluğu yok, isteyen istediği yerde yaptırabilir

iceman
21-07-2006, 10:09
markalaştırmak değil konu,

tabiki aynı kaliteyi farklı yerde yaptırabiliyosan bahsettiğin yerde yaptırman daha iyi olur senin acından,

biz iskender ustayı seviyoruz, el emeğini biliyoruz, tecrubesinden faydalanıyoruz, misafirperverliğini, sohbetini seviyoruz,

hatta kendi adıma soyliyim fiyatta pazarlık bile etmedim bugune kadar, biliyorum ki o hakkettiğini istiyo,

diğer egzozcu esnaf insanlara gore fazla istesede ben memnunum ustamdan, yeri geldikce -benden daha iyi referansları olsa da- elimden geldiğince referans olmaya calışıyorum

sonucta kimsenin bi zorunluluğu yok, isteyen istediği yerde yaptırabilir

bu kadar arkadaşım doğru olan ve yaklaşım şekli budur.amaç fikirlerini karşı tarafa kabul ettirmek değil doğru olanı bulmak ve yazmak millet öyle bir yazıyorki sanırsın eksozcunun ortagı :)
evet konuştum kendisiyle iyi hoş sohbet bir insan
girdigin bir dükkanda güler yüz bulmak çok önemli bazıları sanırsın kovalıyor alırsan al almazsan alma gibilerinden.

MUGENPOWE®
21-07-2006, 12:31
bıde şu ozellıı war yapmadan 1000 desede bittikten sonra 500 alır yasadık bılıyoruss zaten memlekette benzın 3300 olmss gerısını artık sız dusunun bırakında ıstanbulun belkıde turkıyeın en ıyı egzozcusu hakkettı parayı el emeını goz nurunu alsın cok gormeyınn

grkm
21-07-2006, 12:40
O kadar yoğunluğuna rağmen hiç bir i$ini amann bu da yeti$miyecek diyip acele acele yaptığını görmedim. Yüzünü eğerek, utanarak , sıkılarak bana biraz daha müsade edin diyebilcek kadar farklı bir insan. Sonuçta yaptığı her i$ten parasını alacak ama mükemmelini yapana kadar asla bırakmıyor. Onu en iyi yapan özelliğide bu zaten .

vtecGS
21-07-2006, 15:31
o zaman iskender ustada yaptırcaz egzosları :D

iceman
21-07-2006, 20:36
bıde şu ozellıı war yapmadan 1000 desede bittikten sonra 500 alır yasadık bılıyoruss zaten memlekette benzın 3300 olmss gerısını artık sız dusunun bırakında ıstanbulun belkıde turkıyeın en ıyı egzozcusu hakkettı parayı el emeını goz nurunu alsın cok gormeyınn

bak gözlerim yaşarcak şimdi :D
şaka bir yana bu kadar insan yazıyorsa vardır elbet bir bildigi ama bütce sınırlı arkadaşım yoksa niye başka yer arıyım :)

Oz`
22-07-2006, 03:17
şaka bir yana bu kadar insan yazıyorsa vardır elbet bir bildigi ama bütce sınırlı arkadaşım yoksa niye başka yer arıyım :)

özgür? doktor ??

^^ANIL^^
22-07-2006, 06:43
yani adam piyasada tek oldugu için istedigi fiyatı çekiyor benim aklıma gelen bu yoksa malzeme bişi degil 2 boru alt tarafı ne kadar tutarki kaldıki bir araba ile ne kadar ugraşır vs vs.
iskender de alttarafı elindeki boruları büküp kaynak yapıyor kendinden sihirli bişi katmıyor elindeki malzemeler kaliteli işçilikte güzel olunca ortaya güzel bir sonuç çıkması gayet normal
benim kimseyi kötülemek gibi bir niyetim yok aksine bu kadar kişi begenmisse güzeldir diyorum ama sihirli bişiyok bunda
adam niye böyle büyütülüyor anlamam ha belkide iskenderde eksoz yapanlar bir markam oldun istiyorda adamı marka mı yapmak istiyorsunuz.sanayide yaptırdım degilde iskender ustanın gibi felanmı.
açıkcası ben kaliteli malzeme ve güzel işçilikle yarı fiyatına yaptırsam dahamı kötü olucak. tabiiki hayır...
arkadaşım ben iskender abiye ortak deilim ama sen pek ısanamamışsın o çok belli oluyo merek etme biz burda fikirlerimizi söledik isteyen gider isteyen gitmez herkezin keyfi bilir yani ztn dier sölediklerine yorum bile yapmıcam...

MUGENPOWE®
22-07-2006, 23:06

aglama yaa aglancak ne war

iceman
23-07-2006, 21:55
özgür? doktor ??

:)
Hayır
arabalar aynı ama

Dodo-FB
25-07-2006, 03:25
-Vallahi çarşamba falan bende komple egsoz yaptıracağım ..

-Yalnız malesef iskender ustaya yaptıramayacağım çünkü beklersin dedi ayrıca

bütçe olarakta hafiften kasıyor onun yerine iyi bir usta buldum ve daha

öncedende bir arkadaşın corsasına aynı sistemi uygulamıştı ona yaptıracağım ..

-Şuanki yaptıracağım usta için iyi diyorlar inşallah seside beyenirim

arkadaşlar polisle fazla sorun yaşamamak adına vanalı yaptıracağım çift egsoz

sistemi oluyormuş bunu tavsiye ediyormusunuz ?

-Bu sistem silecek motoru sayesinde motordan gelen aletleri vs ortada çift

sisteme dönüştürüyormuş aynı trenlerin makası gibi yani tavsiye edermisiniz

eksi veya artıları sizler için nelerdir teşekkürler ..

^^ANIL^^
25-07-2006, 04:16
direk vanayı açtında güç kaybediceksin sadece ses için olan bi sistemdir ben tafsiye etmiyorum

iceman
25-07-2006, 11:18

yaptıracagın yeri özelden banada mail atarsan sevinirim.
ama ilk önce yapılan arkadaşının corsa sını dinle bence tabi imkanın varsa nasıl olsa arabalar aynı.

VSO
20-08-2006, 23:57
Sadece ve sadece HKS marka tavsiye ederim.

miniks
21-08-2006, 21:51

dostum iskender egsozt yaparken boru kıvırmıyor
kaynak ile dönüyor ayrıca kaynakçıya gönderip özel kaynak yaptırtıyor diger egsoztculardan farkı budur

miniks
21-08-2006, 21:55

eskiden de hemen vitesin yanına bir vites kolu daha yapardık egsozun hemen headers çıkışının teke düştügü yere bir adet karbuaratör valfi yada kapagı koyardık onu da kola baglardık içerden kolu cekince kapak acılır istedigimiz gibi arac bagırırdı geri cekincede ses tamamen kısılırdı ama bu sefer egsozt gazı içierde cok sıkıştıgından aynı karburatörlü araclar gibi ateşleme oldugunda terse de giderdi cok sakıncalı coook

levent
22-08-2006, 15:24
eskiden de hemen vitesin yanına bir vites kolu daha yapardık egsozun hemen headers çıkışının teke düştügü yere bir adet karbuaratör valfi yada kapagı koyardık onu da kola baglardık içerden kolu cekince kapak acılır istedigimiz gibi arac bagırırdı geri cekincede ses tamamen kısılırdı ama bu sefer egsozt gazı içierde cok sıkıştıgından aynı karburatörlü araclar gibi ateşleme oldugunda terse de giderdi cok sakıncalı coook

benim o sistemden hiç hbrim yoktu:D

iceman
23-08-2006, 08:13
dostum iskender egsozt yaparken boru kıvırmıyor
kaynak ile dönüyor ayrıca kaynakçıya gönderip özel kaynak yaptırtıyor diger egsoztculardan farkı budur

Miniks dostum cevap için saol
yanliş hatırlıyorsam eger borunun düzgün bükülmesi kaynak yapılmasından daha iyi oldugunu kaynak yapıldıktan sonra atma olayı her zaman olabilir sıcak yada darbe gibi ,nede olsa bir bütün degil sonradan eklenmiş bir parça benim baktıgım abd deki ürünlerde de fiyat genelde kaynaksız ürünlerde manifold boru vs vs daha pahalı ve kaliteli.

miniks
23-08-2006, 08:19
Miniks dostum cevap için saol
yanliş hatırlıyorsam eger borunun düzgün bükülmesi kaynak yapılmasından daha iyi oldugunu kaynak yapıldıktan sonra atma olayı her zaman olabilir sıcak yada darbe gibi ,nede olsa bir bütün degil sonradan eklenmiş bir parça benim baktıgım abd deki ürünlerde de fiyat genelde kaynaksız ürünlerde manifold boru vs vs daha pahalı ve kaliteli.

Günaydın

evet ama dikkat ederseniz de titanium malzemeler falan hep kaynaklıdır

birde burda crom yada düz demir boru yaptırma şansımız var biliosun
ve bu ikiside her ne hikmetse kıvrım yapılınca ısındıkça uzuyor

ama kaynak ile dönülünce hiç uzama olmuor

ayrıca yapılan kaynaklar okadar saglam ki zaten daha evvelden de söledim iskender yapmıo kaynagını kaynakçıya gönderip özel kaynak saglam kaynak yaptırtıor bu şekilde borunun iç kısmına capak kaçmıo yada kaynak akıntısı yani iç kısım dümdüz olmuş oluor

he ama tek parcada hiç pot yapmadan kıvrılmış bir egsozt da iidir ama dediigim gibi ısınınca uzuo soguyunca da geri ceklio buna engel olamıosun
:)

burak_01
23-08-2006, 12:32
bende bi 106 var egsoz ısındıktan sonra terör estiriyor.performans ta beklenilen den fazla.şuayip saolsun...;)

miniks
24-08-2006, 00:53
aslan şuaip yürü beee

M U R A T
24-08-2006, 12:35
bende bi 106 var egsoz ısındıktan sonra terör estiriyor.performans ta beklenilen den fazla.şuayip saolsun...;)

demekki beklentilerin düşükmüş

burak_01
25-08-2006, 10:20
biz bu egsozu daha önce type-R da kullandık.dolayısıyla herkesin içinde bir merak olustuçfakat şuaip yaptı yapacagını. byeeesss.dediğim gibi (şuaip) :heyoo:

miniks
25-08-2006, 16:20
harika bu şuayip bizimde kartala katalizatör taktı cok farketti yakışta 120 bin yakıo artık

levent
25-08-2006, 17:29
harika bu şuayip bizimde kartala katalizatör taktı cok farketti yakışta 120 bin yakıo artık

tüplü mü abi :D:D

cihan01
26-08-2006, 00:06
Adanada yaşayanlar şuayip ustanın marifetlerini iyi bilir.Şimdi siz istanbulda iskender ustadan bahsetmişsiniz.Adanada şuayip dedinmi olay bitmiştir abi.Olayı büyütmeye gerek yok.o istanbulda.Bu Adanada.

miniks
26-08-2006, 15:11
haaaaaaa görmemişim yaww kusura bakmayın istanbulda zannediom boşu boşuna üzülmüşün bende ŞUAYİP varken neden iskenderde yaptırdım diodum ...

TT_BOY
01-09-2006, 11:40
...............:d

umut01
03-09-2006, 16:42
.:D konu dağılmış.
Adana-İstanbul
uayip-İskender usta olayına Dönmüş.

delsolemrah
03-09-2006, 17:50
o eskidendi simdi pahalı canım benim

Guven Bircan
03-09-2006, 18:10
Ben vallaha yeni HKS Hi Power Exhaust Sistemi taktırdım sesi dehşet ötesi.Bu haftada Dc Sport Race Headersım geliyo kısmetse inş.Onu taktıktan sonra farkı size anlatırım

Cem.B
03-09-2006, 18:13
ben nedense hep remusu sevmişimdir :)

vtecGS
03-09-2006, 18:54
Ben vallaha yeni HKS Hi Power Exhaust Sistemi taktırdım sesi dehşet ötesi.Bu haftada Dc Sport Race Headersım geliyo kısmetse inş.Onu taktıktan sonra farkı size anlatırım

hadi hayırlısı olsun o zaman...güle güle kullan

Guven Bircan
04-09-2006, 08:53
Sağol Teşekkür ederim

miniks
04-09-2006, 13:46
ben nedense hep remusu sevmişimdir :)

sen sus sana soran oldumu hala daha sanayici gibi remus kullanıosun :p:p:p

ahmetbaha-drs
04-09-2006, 13:56
ben Opel kullandıgım ıcın benım beklentılerime tam anlamıyla karsılık veren egzos sistemı LEXMAUL..fakat baska arabalarda magnex yada supersprint'i tercih ederım.. :)

Erol
04-09-2006, 15:27
bende yeni komple skunk mega power aldım.. harika bi sesi:) var:cool:
performans shop barbarosa ve volkan vti'a teşekkürler bu arada..:heyoo:

emir
07-09-2006, 11:49
magnaflow-remus

Cem.B
07-09-2006, 12:05
sen sus sana soran oldumu hala daha sanayici gibi remus kullanıosun :p:p:p

ahahah bırakın bu işleri sanayinin gülleri sizi :hahaha:

^^ANIL^^
08-09-2006, 00:26
bundan 5 yıl önce bende remus kullanıyorum yaa hahahahaha

CanAwaR
08-09-2006, 01:50
bizde İskendere iş yaptırdık hakikaten işçiligi güzel fiyat fazla gelebiliyo ama arabanın altına girdigindede şiir gibi parlayan boruları görünce insan mest oluyo...kaba kaynaklar yok birsürü yerden kesip biçme yok biras bekletir ama kafanda ne istegini anlar ona bişey tarif etmeye gerek kalmaz 1kere bakar ölçüsünü alır tarih werir ilk aradıgında hazır degildir yüksek ihtimal(yogunluk) ama 2. aramanda gider taktırırsın sorunsuzca...

CanAwaR
08-09-2006, 01:54
ha bide şuayip te hakikaten 10 numaraymış...
ne araba olursa olsun saatlerce ugraşırmış...
ztn usta işin başında kendi yapıyorsa işi çıraga fln wermiyosa o iş hep gzl olur.bunun örneklerini gördük hepimiz zamanın efsane ustaları hakkında şimdi neler konuşuluyo yani sebepte paraya doymaları kendilerini çok üstün görüp arabasına göre ilgi we özen göstermeleri...

Cem.B
08-09-2006, 09:57
bundan 5 yıl önce bende remus kullanıyorum yaa hahahahaha

olm egzostun senesimi olur yaw :D

CemaL- RS
08-09-2006, 14:50
Super sprınt var bende ama ekstra bişi kattığını söyleyemem güzel bi sesi var o kadar

miniks
08-09-2006, 15:23
alt larda hafif torkun artmıştır yaww okadar da sıfır degildir

kitlerim
08-09-2006, 19:43
bence HKS...

CKN
09-09-2006, 12:04
60lık düz boru ;)

iceman
09-09-2006, 19:16
magnex in seside muhteşem ama ne yazıkki her araca göre yok

ef186
15-09-2006, 02:53
valla bende bostancı sanayide işçiliğini özene bezene yapan bi usta buldum sonunda.Hemde hesaplı ... Lifte kaldır altının fotosunu çek arabanın katlanma kıvrık yok ben kardeşler diyorum işçiliğini bizzat bildiğim birde eyer eksoz konusu susturucu ve komple sistem üzerine ise komple krom +hks diorum ses 11 numara bu arada iskenderin yaptığı eksoz sesi dinlemeye değer .....

yöksel
15-09-2006, 08:36
arkadaşlar egzoz boruları krommu kromsa bunun kaynakları argon kaynağı ile yapılırsa ve kaynatırken borunun uçları kapatılıp içine argon gazı basılırsa dışa yapilan kaynağın aynısı içe geçecektir böylece temiz bir yüzey elde edilmiş olur ayrıca boru kopar kaynak kopmaz tabi bu kaynak ustalık ister yani işçiliği yüksektir buna bağlı olarakta fiyatı artaçaktır iskender usta belki bu yüzden biraz pahalı olabilir ama işlem böyleyse iki kat bile verilebilir sonuçta yapılan sistem ömürlük olacaktır

miniks
15-09-2006, 14:44
çok ii bir argon puntosu 2 ton çeker

Guven Bircan
15-09-2006, 14:48
HKS Sesi çok çılgın

Juggernaut
15-09-2006, 14:52
Filtre borusunu neden yapmak lazım arkadaslar egsoz borusu olur mu???Yoksa aliminyum boru falan mı lazım??yada başka bişey??Arkadaşım egsoz borusundan yaptırmış biraz ağır olmasının dışında hiçbir sorunu yok ısınmıyorda.Hangi malzemreden yaptırmak hangisi daha iyi olur hem hafif olsun hem ısınmasın istiyorum??

burak_01
20-09-2006, 22:44
ya miniks senın arabanın resimlerini bi güncellede bakalım yawss.ben farklı resimlerini görmek istiyorum:)

khan
22-09-2006, 15:26
arkadaslar selam, iskender ustanın namını duyduk evet oldukca guzel işler yapıyormus ama ben kendi adıma konusayım ben muhendislik hesapları yapılmamıs hava akıs dinamigi testleri gormemis ve normal celik boru alasımlı bir egzoza para vermem.

ozellikle turbo arabalar icin hepiniz egzozun onemini biliyorsunuz bu onem araba guclendikce iyice ortaya cıkıyor.

tercihim ise oncelikle apexi ondan sonra aps,5zigen,blitz,buddy club,hks,rsr,jic,borla falan diye uzar gider ama bir japon arabasına japon menseli egzoz takmakta fayda var bence.

Specialist
13-12-2006, 01:14
benim 1,6 imprezam var.... hep hayalim turbolardaki o muhteşem homurtuyu almaktı, fakat ne yaparsam yapiim tabiki o kadar iyi alamadım... ama şunu da itiraf etmem lazım ki en yakın sesi yine ISKENDER'cim sağladı... aslına bakılırsa onun egsozuyla da çok mutluyum fakat kaşınmamdan ileri gelior sanırım... 2500 ile 3500 devir arasında özellikle torka bindiğinde içerde uğultu yapıor ve bu beni deli edior...

ben şu anda bir kere adam gibi para veriim ama mutlu oliim şeklinde doğru bi susturucu arıyorum... yardımcı olabilecek olan varsa lütfen buyursun ama tek ricam benim isteğimin doğru anlaşılması... ben abartı bi gürültü, yada deli yüksek bi ses peşinde değilim... benim amacım uğultu olmasın, esozun sesi uğultu olmadığı sürece çok da olabilir... ama yeterki uğultu olmasın... uğultu olmadan bana o homurtuyu yaşatabilecek bi egsoz için (sesi düşük veya yüksek) bir kerelik hakettiği parayı verebilirim...

yardımlarınızı bekliyorum...

ef186
13-12-2006, 04:06
vallahi iskender ustada var bi keramet benden sölemesi ben de örneklerle karşılaşmadan çok fazla sıcak bakmıyordum ... Ama şimdi desenki naparsın İskender derim ben ... Nedeni açık tubi eksozdan alamadığın gücü aldırıyorsa yada benzerrr birçok markadan (dyno üzerinde denenmiş) ozaman ben sıcak bakıyorum açıkcası ayrıca işçiliği inci gibi kaldır lifte otur yak bi sigara .... bence iskender derim ama tercih size kalmış ...

Specialist
uğultudan kastın nedir ? Atmosferik bi arabadan turbo sesi çıkmaz ancak yaklaşılabiliyor diye biliyorum ... ***** sesler yazıyla pek tarif olmuyor ....

Ayrıca

Specialist
13-12-2006, 19:22
ayrıcaa???? diip yarım bırakmışsın...

uğultudan kastıma gelince... uğultu fiziksel açıklamasıyla bir şekilde iki ses frekansının çakışarak kulakta rezonans yapması denebilir.. yani bildiğin bir ses değil de (alçak yada yüksek) uğultu işte... bööle kulaklarını rahatsız eden, desibel olarak yüksek olmayan ama bişi duymanı engelleyen garip bişi..

ya bana hiç uğultulu bi egsoz sesi duymadım demeyin... :D turbosuz olan ve sanayi tipi egsozu olan (iskender hariç tabiki) her arabanın genelde çıkardığı rahatsız edici ses diye de tanımlayabiliriz uğultuyu... işte bende o var.. :)

ef186
14-12-2006, 03:08
ayrıcaa???? diip yarım bırakmışsın...

uğultudan kastıma gelince... uğultu fiziksel açıklamasıyla bir şekilde iki ses frekansının çakışarak kulakta rezonans yapması denebilir.. yani bildiğin bir ses değil de (alçak yada yüksek) uğultu işte... bööle kulaklarını rahatsız eden, desibel olarak yüksek olmayan ama bişi duymanı engelleyen garip bişi..

ya bana hiç uğultulu bi egsoz sesi duymadım demeyin... :D turbosuz olan ve sanayi tipi egsozu olan (iskender hariç tabiki) her arabanın genelde çıkardığı rahatsız edici ses diye de tanımlayabiliriz uğultuyu... işte bende o var.. :)

O ayrıcayı nie yazmışım bende anlamadım yaw :) elimden kaçmış herhalde :) hehehehhe

Ama normal bence atmosferik makina 1,6 ve turbo sesi istiyosun direk takim atmosferikte ii bi ses alıyım diyorsan tabiki birçok seçenek olucaktır önünde ama atmosferik araçtan nasıl çıkarılır o sesler bu işi benden daha ii bilen biri cevaplayıversin seni yanıltmış olmıyım ...;)

Specialist
14-12-2006, 13:00
e peki burası forum diil mi?

nerde o daha iyi bilen arkadaşlar?? :)
hani ilgi alaka? :P

aLOOOO??? :confused:

miniks
15-12-2006, 13:33
moruk senin istedigin o ugultu olmasın olayı varya

aracına güsel bir tüp orta susturucu ile olur

bunuda madem egzoscun iskender neden ona sölemiosun

o böle şeler oldumu hemen halleder müşterinin istegini

tipo16v
19-12-2006, 16:41
Benim egzoz konusundaki tecrübelerim diğer arkadaşlar kadar fazla değil... Yinede fikrimi paylaşayım.
Vakti zamanında Cmsshopta çalışırkene farklı egzozlu araçlar duyma imkanım oldu(Şimdi köyde traktör sesleri duyuyorum konumuzla alakası yok ama:D ). Gözlemlediğim sanayi tipi ve Otto gibi fiyat olarak daha ucuz olanların çok düşük frekanslı fakat yüksek dbli sonuç verdiği ve bunun uğultu halinde rahatsız ettiğidir. Markalı egzozların içinde en konforlusu Supersprint benim gözümde... Diğer egzozların aksine soğukken oldukça sessiz. Genel olarakta mid seslerde güçlü. Performansa ne kattığını hiç bilyorum. Sallamıyorumda. Orjinalinden iyidir her türlü.

M3CSL
19-12-2006, 19:58
ss in sesi çok tiz ya sevmıorum ben magnex hks(impilerde iio ayrı) ottoda aynı tonda cıkıo devamlı değişme yok,, remus unıversal iidir,,gerçi performans olarak ne kadar farkeder model için uretılmış olanla bilemem..

i_could
21-12-2006, 10:17
Benim egzoz konusundaki tecrübelerim diğer arkadaşlar kadar fazla değil... Yinede fikrimi paylaşayım.
Vakti zamanında Cmsshopta çalışırkene farklı egzozlu araçlar duyma imkanım oldu(Şimdi köyde traktör sesleri duyuyorum konumuzla alakası yok ama:D ). Gözlemlediğim sanayi tipi ve Otto gibi fiyat olarak daha ucuz olanların çok düşük frekanslı fakat yüksek dbli sonuç verdiği ve bunun uğultu halinde rahatsız ettiğidir. Markalı egzozların içinde en konforlusu Supersprint benim gözümde... Diğer egzozların aksine soğukken oldukça sessiz. Genel olarakta mid seslerde güçlü. Performansa ne kattığını hiç bilyorum. Sallamıyorumda. Orjinalinden iyidir her türlü.

ss in sesi çok tiz ya sevmıorum ben magnex hks(impilerde iio ayrı) ottoda aynı tonda cıkıo devamlı değişme yok,, remus unıversal iidir,,gerçi performans olarak ne kadar farkeder model için uretılmış olanla bilemem..

sensei yukarda mid seslerde güclü diyo sen burada tiz diyosun hangi ss den ozellikle benimkinden ne zaman tiz ses duydun sen sanayici:D :D :D ...

i_could...

Kaan
29-12-2006, 11:22
ss in çok toq ve rahatsız etmeyen bi sesi var bence bastıkça sesi hissetmen en güzel özelliği ss in.

basar13
30-12-2006, 00:46
SS den bende memlunum dizel kullanıcısı olarak cok guzel ses alıyorum ...

VolcanoS
12-01-2007, 20:26
bir vti için headers olarak dc 4-1 seçtim iskender ustadada custom 60 mm düz yaptıracagım ama son susturucu olarak ne koymalıyım.elimde remus turbo var iii olurmu ??

Ahmetfikri
13-01-2007, 08:45
ss in çok toq ve rahatsız etmeyen bi sesi var bence bastıkça sesi hissetmen en güzel özelliği ss in.

komple düz boruda öyle olmuyo ama kafa kazan gibi oluyor uzun yoldu :D

VolcanoS
19-01-2007, 22:17
bide iskender ustanın telefonu varmı ? şimdi gitsem yapabilirmi misal ?

Serencebey
21-01-2007, 09:42
Ben magnaflowcuyum :)
evde var bi adet takmadim ama sole bi bahar gelsede taksam die dusunmuyo deilim, baya irice bi egsoz...

tok seside cabası :D

herogeyik
31-08-2007, 17:17
bence magnex i de unutmayın arkadaslar

Şahan
11-09-2007, 12:16
bende aracımda ss ve remus kullandım..su anda tekrar remusa döndüm (birebir 306gti için) memnunum..otto denedim, sebring denedim içinde oturamıyorum onları taktığımda..

cheers
11-09-2007, 18:24
bende sebring var gayet memnunum.

HeartOfSilence
12-09-2007, 00:02
Ben magnaflowcuyum :)
evde var bi adet takmadim ama sole bi bahar gelsede taksam die dusunmuyo deilim, baya irice bi egsoz...

tok seside cabası :D burakçım senin araba normaldede kükrüyo zaten egsoza gerek yok :D bana ver sen onu :D

konuya gelcek olursak egsozda supersprint veya remus tercihim olurdu :)

InsipiD
14-09-2007, 09:24
S2kya kafa patlatmıcak sesi tiz olmayan performans artısı saglıcak bir marka model urun tavsiyesi verebilcek olan var mı?

yiit
14-09-2007, 11:14
bende ss kullanıyordum c2 me sığmayınca remusa döndüm iikide dönmüşüm hem yarı yarıya hafif bi egzoz hemde görüntü olarak çok daha güzel :)

http://i122.photobucket.com/albums/o273/yiitatilla/VTS/Merrt-0011.jpg

Sixinc.unbuffed
14-09-2007, 14:18
hks hipower kullanıyorum evo 9 da, downpipe nvidia, O2 housinde öyle, ama şimdiki aklım olsa tanabe ultra medallion alırdım ses tonu ve yüksekliği cok ideal bence. Ama performansta en iddalıdır demiyorum, en iddalısı norisin arabadaki gibi kalın ve kısa borudur heralde perf. için :)

Sixinc.unbuffed
14-09-2007, 14:20
bide iskender ustanın telefonu varmı ? şimdi gitsem yapabilirmi misal ?

Muhtemelen 15 gün sonraya randevu verir, işleri yogun benim eski arabama ve bi kaç arakdaşıma yaptı genelde beklemen lazım, ama gidip görüşürsen inceleyip zaman verir muhtemelen. Telefonuda eski telimde kaldı.. :(

Onuralp
15-09-2007, 14:59
hks hipower kullanıyorum evo 9 da, downpipe nvidia, O2 housinde öyle, ama şimdiki aklım olsa tanabe ultra medallion alırdım ses tonu ve yüksekliği cok ideal bence. Ama performansta en iddalıdır demiyorum, en iddalısı norisin arabadaki gibi kalın ve kısa borudur heralde perf. için :)

Bende Tanabe Concept G Blue kullanıyorum süper herkese tavsiye ederim. 80mm :D

R-13239
16-09-2007, 05:21
S2000 için soran arkadaşa tavsiyem , orta susturucu ve katalitik konvertörü iptal ettir , sonra otur sesi dinle... Hiç susturucu almana gerek yok bence.

zübeyir
17-09-2007, 10:47
bir gün herkes DC li olucak :):)

khan
17-09-2007, 13:05
bu evoculer ne buluyor tanabede anlayamadım ya :p

sulhi
18-09-2007, 03:29
fitengim vardı magnex koydum dunyam yıkıldı 306 gtim vardı devil koydum semt esnaf kapılara cıktı sora SS koymuştum cok güsel oldu..megane magnex koydum oda abartı olmuştu gc8 ime HKS 76 mm koydum cük oldu HKS ..

selçukdemirkara
06-10-2007, 14:47
sen söyledin diye bende aynısını yaptım sulhim aşkım bayramda beraberiz bu arada eksozlarda mangal yapıp rakı içcez

alp1903
06-10-2007, 15:25
subaruda bence kullanılcak en ideal eksoz apexi , blitz(cok ses verir) , hks derim ben:icon_tup:

ahmetdrift
07-10-2007, 01:58
hks karbon titanyum...

SerkanKurt
07-10-2007, 23:32
herdaim supersprint derim. Bu fikrim değişmez.

baseone
17-10-2007, 20:10
Tanebe iyidir:icon_tup:

8.000rpm
24-10-2007, 11:09
b16 için
ss4-2-1 headers
kat iptal / 51mm düz boru geçişi
standart orta
standart son var..
bu kurulumdan sadece ortayı çıkarsak ve 51mm ile ortayı geçsek..son standart kalsa durum ne olur sizce?

M3CSL
24-10-2007, 11:30
çok deişik ve yuksek ıhtımalle kötu bir zırıltı olucak egsozda hiç beenmıceksın;)
onun yerıne ya ortaya spor susturucu yada sona susturucu alman lazım..

Schumi
24-10-2007, 12:24

aslan şuaip yürü beee

yaw can sıkıntısıdan bütüüün konuyu okudum :D yanlzı bu şuayip denilen usta ben değilim :D:D:D ayrıca şuayip şuaip felan değil doğrusu şuayb olucak :D

tyMu
24-10-2007, 12:32
Yok sen değilsin :) sitesi bile var :D
http://www.egsozcusuaip.com/

M3CSL
24-10-2007, 14:07
yaw can sıkıntısıdan bütüüün konuyu okudum :D yanlzı bu şuayip denilen usta ben değilim :D:D:D ayrıca şuayip şuaip felan değil doğrusu şuayb olucak :D

puhahahaaaaaa:p

facia
26-10-2007, 10:51
bende ss taktım hiç ses yok :D ilginç

1.6 VTi
26-10-2007, 15:06
orj. manifold+51mm düz araboru(kat ya da orta susturucu yok manifolddan son susturucuya kadar düz boru)+Otto Slashcut son susturucu = sonuç olarak şehiriçi kullanmıyorum artık, geçen gün şehiriçi kullanayım dedim 2 çevirmeden zar zor sıyrıldım, arada 2 ayrı yerde 2 tane ekip otosu peşime takıldı, 1500 devirde bir vites değiştirmek suretiyle atlattım arkadaşları = sonuç 5 kalp krizi :D

InsipiD
28-10-2007, 00:05
S2000 için soran arkadaşa tavsiyem , orta susturucu ve katalitik konvertörü iptal ettir , sonra otur sesi dinle... Hiç susturucu almana gerek yok bence.

son susturuculara fln hiç dokunmadan sadece ortaya duz boru ve kat iptali demek.. bunun maliyeti ne olur peki bana iskendere yaptırsam? bi fikrin var mı?

RCkid
29-10-2007, 19:46
invidia nasildir?

SerkanKurt
29-10-2007, 22:38
invidia nasildir?

S2000 de en iyi ses veren egzoz markası bence.

8.000rpm
08-12-2007, 22:50
iskender usta vti'a komple düz kıvrımsız bükümsüz 54mm yapacak önümüzdeki günlerde..
:):)
bakalım nasıl olacak sonuç..
:):)

TünayK
08-12-2007, 23:17
4 1 dc headers komple 51 lık duz boru sonda ss magnum(birebir)
o kadar egzos kombınasyonundan sonra dogrusu budur...basmassan ses yok basarsan amanın:)

facia
11-12-2007, 14:42
zırıll zırıl dıosun :) ses güzel gerçekten

burak_01
28-12-2007, 09:06
sitede ki resimler üzerine görüldüğü gbi ki işçiliğide işi de 10 numara.
tartışmasız.
evocularda güzel bir blitzz ile bu işi bitirir :p

paliojet
28-12-2007, 21:16
supersprınt foreverrrr

ahk
29-12-2007, 09:19
T1R sparrow dual

KMR2-GT
29-12-2007, 09:53
ss in hks tarzı egzosu olsa keşke:(

gorke
02-01-2008, 15:51
iskender ustanın komple eksozunu kullanıyorum, inanılmaz birşey, elleri dert görmesin..

aliyo
02-01-2008, 17:33
iskender usta seri üretime geçsede bizde (ist. dışındakiler) nasiplensek:)

Sixinc.unbuffed
06-01-2008, 01:20
Ben bu konuyu bayadır araştırıyorum aslında en iyisi diye bişey yok, ne istediğin var, az sesmi cok sesmi az perf mi cok perfmi, arac turbomu atmosferikmi..ton? bunlara karar vermek lazım ben evo 9da HKS Hi-power kullanıyordum bugune kadar şimdi satıyorum cunku TANABE Medallion Touring 93DB verdim 93DB altında calısan yasal limitlerde olan bi egsoz, ama orjinal kat ve down pipe ile çalıştıgında orjinal katım olmadıgı test pipe oldugu için oraya farklı bi cozum ve downpipe a farklı bir cozum buldum ama bunlar tamamen nasıl bir ses nekadar az cok ve bunun için nekadar hp feda edeceginize bakar, ama en iyi kombinasyonu bence fabrikasyon bir sistemle degil araştırıp kendi bulucagınız cok kaliteli parçalara var vibrant random tech magnaflow gibi onları aracın alt yapısı uygun oldugu şekilde, iyi bir egsozcuya gidip kendi tercihinize gore taktırmanızdır, biraz araştırma yaptıktan sonra heralde istediğimi buldum bakalım, yakında parçalar takılır oncesi ve sonrası diye yazarım burdan.

Sixinc.unbuffed
06-01-2008, 01:24
Zaten kendi tasarımım Tanabenin kendi egimleri ve borularına entegre edilicek, o yuzden onlarında muhendisliği üstüne bi inşa sonuçta, takıcagım parçaların geçirgenlik kat sayıları ve teknik detayları zaten sitelerinde belirtiliyor, internetten teknik birimleriylede devamlı mailleşiyorum, bilgi olarak baya bişey kazandırdılar, yakında tecrübesinide yapıcam, zaten bence mod. dediğin şeyi dogası bu olmalıdır, her vidada her boruda parmak izin olmalı, gerisinin cok anlamı yok bence... Saygılar.

Safak
21-01-2008, 01:56
İskender'in yaptığı headers'lar nasıldır? Kullanan, bilgisi olan, menun olan, olmayan varmıdır? Biraz bilgi almak istiyorum...

egeturbo
22-01-2008, 10:36
abi bence Hks Hi power serisi

herogeyik
26-01-2008, 09:40
magnex diorum 10 numara bnm icin

BaDCaT
26-01-2008, 10:05
Apex'i Tİ ve JIC Titanium diyorum..hafif ve kaliteli tamamiyle titanium sadece ucu değil :)

GKS
26-01-2008, 17:41
hks veya iskender egsozları

Dragger
26-01-2008, 20:05
Remus, Otto ve Magnex kullandım.

En iyisi magnex bana göre ;)

Sixinc.unbuffed
18-02-2008, 21:47
arkadaslar en iyi egzos sistemi hangisi¿örneğin civic Typer,vtec,punto,peugeot gtı serileri subaru,evo vs modellere göre¿:confused:ortalama kac beygir elde edilir ¿

ben bu konunun degerleri ve ses yukseklikleri ile bi listesini bulmustum evolutionm.net de, perfda buschur ve fujitsibomu ne - ses azlıgı ve performans oranında tanabe - ses yüksekliginde hks hipower birinciydi diye hatırlıyorum, turbo araçlarda yine yukarı aşşagı durum boyledir ama ben artık tanabeden başka egsoza para vermem...

Sixinc.unbuffed
18-02-2008, 21:52
ama evoya baştan egsoz yapsam magnaflowdan hiflow resonator yada ses için race muffler vibranttan, vibrantt veya randomtechten veya perrinden 5" race katalatik , son susturucu olarak tanabe, downpipe'ı ve ara borularıda custom iskendere yaptırırdım. Ara borular bazı yerlerde cok yakın bazı yerlerde cok uzak kalıyor komple sistemlerde bence, şanzıman kutusuna çarpma, yada yere sürtme sorunu olabiliyor iskender ara boruları daha iyi hallediyor...

Ally
10-06-2008, 20:57
106 gti için hangı marka eksoz onerırsınız su anda remus marka kullanıyorum ama ses cok hosuma gıtmemektedir

Utku
11-06-2008, 09:44
106 gti için hangı marka eksoz onerırsınız su anda remus marka kullanıyorum ama ses cok hosuma gıtmemektedir

Remusun hangi modelini kullanıyorsun ?

Biz 4 106'da Remus Turbo Design kullanıyoruz.Bikere Remus Universal kullandık hemen geri çıkardık :)Bence Turbo design dene.

Haricinde Magnexin bir eksozu vardı modelini unuttum oda 106 için birebir neredeyse ses birazdaha cızırtılı kulağa hoş geliyordu:rolleyes:

Supersprint neredeyse komple 51 ve ufak bir orta susturucuda bile ötmüyor denebilicek kadar az.Bmw'nin kendine has bir sesi vardır :)Devir artınca tiz melodik bir ses verir.onun gibi.deneyebilirsin.

Birde konu açılalı çok olmuş ama bence en iyi eksoz hangisi'nden istifade,kişisel istek için hangisinin daha iyi olduğu önemli.Şimdi kalkıp s2k'ya komple 70 sonunada remus takarsan hoş olmaz :) bence Vtec serisi için en iyi seçenekler DC Skunk2 5zigen vede invidia gibi gözüküyor.Bunların yanında Devilde iyidir ama mesela Type-R da Devil kullanan birini ben hatırlamıyorum.Bu mantıkta gidilebilir.Birde Japon bir otomobil için yine japon bir exhaust kullanılmasıEuropa bir otomobil için yine o marka exhaust kullanılması gerektiğini düşünüyorum.Zaten dışardan bakıldığı zaman farketmedende olsa çou kişi bunu yapıyor :)

Ally
11-06-2008, 11:11
remusun super sprınte benzeyen tek yuvarlak biçimli eksozunu kullanıorum ben

Ally
11-06-2008, 11:16
hks hi power fılan alsak acaba orta susturucularla dahı cokmu ses cıkar sehır ıcınde kullanıma gelmezmı acaba ??

Gilga
11-06-2008, 23:16
Borla günlük kullanım için çok rahat, kaliteside cabası ama tabiki bence :D

mechanıcer
11-06-2008, 23:35
süpersprint...

Shadow_Dancer
12-06-2008, 20:10
Magnex tek geçerim...

Ama bi Subaruda olacak elbette Hks

sülüman
13-06-2008, 18:54
peki bi son susutrucunun ömrü nedir .normal susuturuculara nazaran

hks remus v.s v.s

TYFF
13-06-2008, 19:02
Magnex,sebring ve dc sport on numara egsozlarrr... Remus lar felanda war sonu yok da...
Neden genel de puglara magnex yada sebrıng onerıyorlar aslanı daha ıyımı kukretıyor...

Ally
13-06-2008, 19:13
walla bende remus marka kullnıyorum sessı sakın bı sesı war az sole patcatlamalı :)

TYFF
13-06-2008, 19:54
ARAc gti olncaaa patcatlama kacınılmaz sanırım he ;)

Muvaffak
13-06-2008, 20:01
son susturucu yok en guzeli huzurr :) miss miss :)

Ally
13-06-2008, 20:02
walla bnde onceden dandık marka eksoz wardı ıyıdır guseldır dedık remus aldık tık yok arkadas patı bırak cıt bıl cıkarmıo :)

KIVANÇ
13-06-2008, 21:34
bence en guzel egsoz hks baskasını tanımam gorunumu sesı super

Ally
13-06-2008, 21:49
bence en guzel egsoz hks baskasını tanımam gorunumu sesı super

ya bende gorunumunu begenıyorum aklımda hks de sehır ıcınde bınmek ıcın ıyı olurmu bazı arkadaslar cok ses cıkar dıyorlar karar weremedım hks konusunda ?

TYFF
13-06-2008, 22:07
MAgnex tek geceerımmm ... hele 106 gtı larda sıstem ıse her vıteste patlatıyorrr veelett...

ozKn
16-06-2008, 12:50
HKS ve iskender usta derim... Bnmde bi sorum olcak typerda jackson racing nasıl olur ?

orcuns
19-06-2008, 17:16
bır arkadasım ss magnum 100 kullanıyor 106 sında sesı ınanılmaz gucu ınsana hıssettıryo ama 2 gun once arabama 4.2.1 haeder 51 lık duz boru sonsusturucuya kadar hks hi power 60 lık taktırdım aman allahım dıyorum boyle bır ses yok tavsıye ederım ama ekıp arabalarını yanından bosa atarak gecınız :)