PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Nasil bilirsiniz? Cherokee 3.7 & 2.8 crd

ACTPK
04-01-2017, 08:44
Başlıkta belirttim. Bu aracı nasıl bilirsiniz? Uzun yola ve madenlere gitmek için kullanacağım duster falan almaktansa nedense bu daha mantıklı geldi. Vergisi yaş ve kasko değerinden dolayı her ikisinde de 800TL civarı. Evin 3. Aracı olmaya aday. Ancak muhtemelen alırsam hergün bunu kullanırım.

Genel anlamda bilgi rica ediyorum. Alırken nesine bakılır 3.7 lpg ile ne yakar? 2.8 crd nasıldır? Renegade bakıyorum özellikle. Alırsam off road olayınada girerim muhtemelen Yükseltme kiti a/t lastik v.s.Yılbaşından once duster almıştım ancak vazgeçip paramı iade aldım. Araç bulamıyorum sorun çikarmadan hizmet edecek 70-75e kadar araç önerilerinizide alırım.

Teşekkürler...

Örnek ilan:
sahibinden.com - Satılık, Kiralık, 2.El, Emlak, Oto, Araba, Alışveriş, Hizmet, Kariyer, İş İlanları, Bilgisayar, Cep Telefonu, Tekne, Motosiklet, İş Makinesi fiyatları - ilan ve alışverişte ilk adres (https://sahibinden.com/364661310)

BARR
04-01-2017, 08:55
Vergisi 1500 ile 3000 kusur arasında değişiyor. Ben A1 den önce Renagade alıcaktım vergiden dolayı vazgeçtim. Kasa problemsiz makbul olan 3.7 hem tüketim hem performans olarak.

Örnek ilandaki fiyat çok yüksek. 55'e bebekler bebeği vardı almadım 90K'da boyasız ilk sahibinden 2 ay önce. Bu tarz yüksek Km lilerin edeceği maksimum 45-47.

AliGizda
04-01-2017, 09:03
2.8 dizeli pederde vardı, bizdeyken bir kere turbo bozdu başka bir sıkıntı yaşamadık. Yakıtı şehir içi 12-13 litre civarındaydı. Sürekli 4 çeker olmaması güzel ve 2 çekerken arka itiş olması çok ayrı bi zevk veriyor. Arka kısmı biraz dardır.

70-75 arası bakıyorsanız 2007 3.0 Grand Cherooke' de çok zevklidir.

Çocuk olduğunda bende 3.7' sini almak istiyorum.

bond777
04-01-2017, 09:47
Fiyatlari yakinda olsa bakim maaliyetleri farkli olacaktir uzun kullacaksaniz.

Duster daha basit ve daha ucuz parcali bir arac, Jeep ne kadar konfor ve zevk araci olsa da siz araziye girince eskiyen ve degisecek parcalar olabilir.

F.Esen
04-01-2017, 10:03
duster ın arazi dayınımından çok daha fazla dayanacaktır jeep in eskimiş parçaları bile. Jeep yapılış amacı olarak arazi kabiliyeti için yapılmış bi araç. Bende 2000 model 4.7 var ağır offroad yapıyorum yükseltme o bu olduktan sonra üstünde kalan orjinal parçalarından bugüne kadar bi tek ön aks lalesi sıyırdı 1 kez birde arazi şanzumanlarını almadan önce güzelce bi teset etmekte fayda var ağır 4 çekerde biraz yüklenip zincirde ses var mı yok mu bakmak gerekiyor.

Gimifayf
04-01-2017, 10:43
Ilandakı aracın 2.8 crd olanını arkadasıma aldık parca boyalı 140k kmde 54 bine almıstık gecen sene.
Yakıt olarak arazide 17-18 litre uzun yolda 10-11 litre ankara trafiginde 13 litre civari yakıyor yani yakıt olarak beklentiniz iyimser olmasın.
Sanzımanı kaya gibi ve arazi performansı sanzıman ve torkdan dolayı cok iyi.
Sehiricinde az yaksın diye 2 çekerde kullanacaksınız diye tahmin ediyorum ve iki çekerde arkadan itiş olarak aktarma yapıyo arkasını bırakmaya çok müsait. (Bizim için eğlenceli oluyodu tabi ama siz belki bundan hoslanmayabilirsiniz.)
Parçaları bulunuyo ama pahalı o yüzden Duster gibi rahat rahat vura kıra binemezsiniz.
Duster cok fena ruzgar sesi alır ama bunun da geri kalır yanı yok çünkü dizeli efsane bir motor sesi alıyo içeriye.
Donanım olarak her türlü tatmin eder ama yakıt ikinci el olması yol tutusunun viraj kabiliyetinin Duster'dan kötü olması sebebiyle tercih etmezdim.
Gidiş olarak da yazılımlı Duster'la yürüttük rampada ve aynı gittiler hani hacime karsılık gidişinin iyi olmasını bekliyosanız hayal kırıklıgı olmasın.
Biz de madenciyiz iki yıldır 92k kmdir Duster kullanıyorum yolda kalmadım ya da çıkamam diye geri dönmedim her türlü yeterli oluyo korkmadan sürebiliyosunuz aynı amaçlar için ben 2014'te sıfır Duster aldım.
Yani abi özetle Duster al yükselt cok iyi bi lastik tak sıfır araç sahibi ol garantili garantili korkmadan sür.
Benimkine 11 bindeyken yazılım yaptık ve sanırım Duster'ı benden daha hard kullanan yoktur arazi ve uzun yolda ona ragmen hicbir sorun yasamadım.
Daha sormak istedigin bisey varsa cevaplarım ama Duster isini gorur buna yapcagın ekstraları Duster'a yap devam et.
Duster jeep'ten daha iyi demiyorum ama Duster isini görür senin.

rain man
04-01-2017, 12:10
İş gereği köye gidip gelecek olsaydım benzer bi ikilem yaşayacağım için başlık açmıştım ikinci araç için. Ve o amaçla bahsi geçen modelleri araştırdım ettim (kendim sürmedim) ama araştırmalarım neticesinde en mantıklı araç duster olmuştu.

ACTPK
04-01-2017, 14:39
Vergisi 1500 ile 3000 kusur arasında değişiyor. Ben A1 den önce Renagade alıcaktım vergiden dolayı vazgeçtim. Kasa problemsiz makbul olan 3.7 hem tüketim hem performans olarak.

Örnek ilandaki fiyat çok yüksek. 55'e bebekler bebeği vardı almadım 90K'da boyasız ilk sahibinden 2 ay önce. Bu tarz yüksek Km lilerin edeceği maksimum 45-47.

Ekteki ilanı tamamen öylesine koydum.

Bildiğim kadarıyla dilekçe ile kasko değerinin %5'ini geçtiği zaman 2 kademeye kadar düşebiliyor.

Misal 2006 model için TSB değerleri şu şekilde;

033239 CHRYSLER JEEP CHEROKEE RENEGADE 3.7 2006 53.701,00 ₺

%5i 1080TL'ye geldiğinden 1. alt kademe kurtarmayınca 2. alt kademeye düşüp 880TL'lik dilime giriyor diye biliyorum ama bu işlemi hiç yapmadğımdan yanlışta biliyor olabilirim.

800 küsüre düşmesede çok dert değil aslında.

Sanırım 3.7'ler 4 ileri 2.8'ler 5 İleri şanzımana sahipmiş. Diff kilidi sadece renegade'temi var?

2.8 dizeli pederde vardı, bizdeyken bir kere turbo bozdu başka bir sıkıntı yaşamadık. Yakıtı şehir içi 12-13 litre civarındaydı. Sürekli 4 çeker olmaması güzel ve 2 çekerken arka itiş olması çok ayrı bi zevk veriyor. Arka kısmı biraz dardır.

70-75 arası bakıyorsanız 2007 3.0 Grand Cherooke' de çok zevklidir.

Çocuk olduğunda bende 3.7' sini almak istiyorum.

Cheokee alırsam bütçemin üzerine biraz para kalacak o miktarlada yükseltme v.s. yapmaya niyetliyim :)

Fiyatlari yakinda olsa bakim maaliyetleri farkli olacaktir uzun kullacaksaniz.

Duster daha basit ve daha ucuz parcali bir arac, Jeep ne kadar konfor ve zevk araci olsa da siz araziye girince eskiyen ve degisecek parcalar olabilir.

Duster cuma akşam anlaşıp paranın tamamnını yatırdım. İçim rahat etmedi haftasonu uyuyamadım. Pazartesi Renault Mais'ı beraber açtık. İade aldım öyle söyleyeyim. Duster çok mantıklı bir seçenek kağıt üstünde bakınca ama nedense içime sinmiyor. Kafama göre bulamazsam yine gidip alırım tabiki. Böyle bir araca gerçekten ihtiyacım var çünkü. Parça masrafı konusunda ise balata değiştiricem diye gittiğim Bmw yetkili servisi 4 balataya 2100TL fiyat çıkarttı. Kesinlikle dışarıda değişecek. Biraz daha km var onu bekliyorum :) cherokee'nin parçalarının daha ucuz olacağını düşünüyorum. Tabi arıza yapma ihtimali fazlalaşıyor yaş vs girince devreye orası ayrı bir konu

duster ın arazi dayınımından çok daha fazla dayanacaktır jeep in eskimiş parçaları bile. Jeep yapılış amacı olarak arazi kabiliyeti için yapılmış bi araç. Bende 2000 model 4.7 var ağır offroad yapıyorum yükseltme o bu olduktan sonra üstünde kalan orjinal parçalarından bugüne kadar bi tek ön aks lalesi sıyırdı 1 kez birde arazi şanzumanlarını almadan önce güzelce bi teset etmekte fayda var ağır 4 çekerde biraz yüklenip zincirde ses var mı yok mu bakmak gerekiyor.

Aktarma için bu bilgi önemli sanırım teşekkürler. Çok hard off road yaparım gibi bi iddiam yok ama her ihtimale karşı öne vinç düşünüyorum. Aslında sürekli uzun yollar gitme durumu olmasa M/T lastikte düşünürdüm. O konuda biraz daha farklı tecrübem var. Rallide toprak lastikleri asfaltta hem çabuk aşınıyor hemde tutmuyor. Muhtemelen aynı şey M/T içinde geçerlidir.

Ilandakı aracın 2.8 crd olanını arkadasıma aldık parca boyalı 140k kmde 54 bine almıstık gecen sene.
Yakıt olarak arazide 17-18 litre uzun yolda 10-11 litre ankara trafiginde 13 litre civari yakıyor yani yakıt olarak beklentiniz iyimser olmasın.
Sanzımanı kaya gibi ve arazi performansı sanzıman ve torkdan dolayı cok iyi.
Sehiricinde az yaksın diye 2 çekerde kullanacaksınız diye tahmin ediyorum ve iki çekerde arkadan itiş olarak aktarma yapıyo arkasını bırakmaya çok müsait. (Bizim için eğlenceli oluyodu tabi ama siz belki bundan hoslanmayabilirsiniz.)
Parçaları bulunuyo ama pahalı o yüzden Duster gibi rahat rahat vura kıra binemezsiniz.
Duster cok fena ruzgar sesi alır ama bunun da geri kalır yanı yok çünkü dizeli efsane bir motor sesi alıyo içeriye.
Donanım olarak her türlü tatmin eder ama yakıt ikinci el olması yol tutusunun viraj kabiliyetinin Duster'dan kötü olması sebebiyle tercih etmezdim.
Gidiş olarak da yazılımlı Duster'la yürüttük rampada ve aynı gittiler hani hacime karsılık gidişinin iyi olmasını bekliyosanız hayal kırıklıgı olmasın.
Biz de madenciyiz iki yıldır 92k kmdir Duster kullanıyorum yolda kalmadım ya da çıkamam diye geri dönmedim her türlü yeterli oluyo korkmadan sürebiliyosunuz aynı amaçlar için ben 2014'te sıfır Duster aldım.
Yani abi özetle Duster al yükselt cok iyi bi lastik tak sıfır araç sahibi ol garantili garantili korkmadan sür.
Benimkine 11 bindeyken yazılım yaptık ve sanırım Duster'ı benden daha hard kullanan yoktur arazi ve uzun yolda ona ragmen hicbir sorun yasamadım.
Daha sormak istedigin bisey varsa cevaplarım ama Duster isini gorur buna yapcagın ekstraları Duster'a yap devam et.
Duster jeep'ten daha iyi demiyorum ama Duster isini görür senin.

Dusterdan çok daha masraflı olacağının farkındayım :) Duster alırsam hafif arazi şartlarında her türlü işimi görür. Arkadan savurması v.s. önemli değil. 2006larda sanırım standart Esp var zaten. Gerçi baktığım renegade'te 2006 ilanlarda bile yok. Almışken adam akıllı bi arazi aracı alayım istiyorum. 2 senedir yarışmıyorum en azından biraz heyecan girmiş olur hayatıma. Dizeli 2. planda aslında. Sebebi ise hem yüksek km'ler hemde benzinlinin sesi güzel gerçekten.

İş gereği köye gidip gelecek olsaydım benzer bi ikilem yaşayacağım için başlık açmıştım ikinci araç için. Ve o amaçla bahsi geçen modelleri araştırdım ettim (kendim sürmedim) ama araştırmalarım neticesinde en mantıklı araç duster olmuştu.

Sizin konuyu okuduğum sıralar bende dustermı alsam pick up'mı alsam falan diye bakıyordum sanırım. Arkasında ağırlık olmayan 2016 model Ranger ile uzun yol yapınca direk pick up'ı eledim. Vw'de Amarok V6 vardı test ettim (2.0 için pazarlık etsemde). Onda biraz daha az gibiydi ama vardı. Bir tek navarayı test edemedim. Etmeye gittiğimde araç başka bi yerdeydi. Ama yorumlar çok iyi. Ağırlıklı konforunu bilmemde. Boş haliyle insan kendine eziyet etmemeli :) Yine evet en mantıklısı duster aslında. Alternatif olarak bir kenarda dursun bakalım.

AliGizda
04-01-2017, 15:57
Cherookelerin ikinci eli gerçekten çok hızlı. Dizelinde aman aman bir ses yok soğukken biraz ses yapıyor ama benzinlinin sesi insanı mest ediyor gerçekten. Aynı fiyatlara biraz daha büyük 2.7 mercedes motorlu 2003 Grand Cherookeler var, ondanda vardı bizde ve güzel araçtır gerçekten.

Duster tam f/p aracı, arazide de yetenekli. Bizim peder dağı, çamuru sever o sebeple sürekli olarak bu tarz araçlar alır. 2 tane sıfır Duster aldı sattı. Biri 4x4 biri 4x2, 4x4 ile hem kar hemde çamura girdim gerçekten çok yetenekli ve bizimkinde sadece kar tipi lastik vardı. Daha yükseltme kitleri vs gelmedi diye biliyorum Duster' ların fakat trafikte bir tane yükseltilmiş gördüm :) Yakıtı az fakat 4x4' ü magirus gibi bir neredeyse yok çok çabuk vites değiştiriyorsun. Uzun yolda koltuğu yoruyor gerçekten ama onun haricinde çok güzel bence.

Tabii ki tercih meselesi ama ben olsam kesinlikle ve kesinlikle Cherooke alırdım.

ACTPK
04-01-2017, 16:21
Satın aldığım sırada araştırmıştım sanırım 3cm'lik (H&R ya da Eibach markaydı sanırım) yükseltme yayı ve 70 yanak a/t lastikle yaklaşık 6 cm yükseliyormuş.

b.ustaoglu
04-01-2017, 18:08
Bence iyi bir arazi araci alma niyetiniz varsa modifiye edilebilir bir arac bakmaniz yarariniza olacaktir. Kj kasa cherokee icin aksesuar bulmaniz zor. Bunun yerine xj kasa daha mantikli olur. Ama bence bunun yerine de japon bakmaniz daha mantikli bir hareket olur. L200 ve hilux hem dayanikli hem arazide iyi hem de gelistirmeye musaitler. Bunlarin disinda pajero da mantikli olur. Lpgli dusunurseniz favorilerimde su arac var fiyati oldukca iyi bence

orjinal emsalsiz pajero
İlan No: 375966258
sahibinden.com - Satılık, Kiralık, 2.El, Emlak, Oto, Araba, Alışveriş, Hizmet, Kariyer, İş İlanları, Bilgisayar, Cep Telefonu, Tekne, Motosiklet, İş Makinesi fiyatları - ilan ve alışverişte ilk adres (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-mitsubishi-orjinal-emsalsiz-pajero-375966258/detay)

Bu da ayni aracin dizeli

Yeni Yıla Özel 4x4 1993model Pajero 7Kişilik
İlan No: 378557617
sahibinden.com - Satılık, Kiralık, 2.El, Emlak, Oto, Araba, Alışveriş, Hizmet, Kariyer, İş İlanları, Bilgisayar, Cep Telefonu, Tekne, Motosiklet, İş Makinesi fiyatları - ilan ve alışverişte ilk adres (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-mitsubishi-yeni-yila-ozel-4x4-1993model-pajero-7kisilik-378557617/detay)

ACTPK
04-01-2017, 19:31
Alacağım araç aynı zamanda iş aracı olacak. İşim madenler. İş araci olacağindan daha yeni modeller bakiyorum. Pick up kategorisini elememin sebebi makaslı süspansiyon konforsuzluğu ve kredi çekmeden almak istemem. Şu piyasada borçlanılmaz

GuNeS
04-01-2017, 19:51
1 hafta önce eski kasa kia sportage aldık 2.0dizel 4 ileri oto. Suv sınıfına hiç ilgim olmadığı için pek anlamam. Bütün suvlar böylemidir bilmiyorum ama nasıl bir amortisör varsa üzerinde sanki koni beton gibi konfor neredeyse yok.Tavsiye edermiyim? sanmıyorum.

melihyilmaz
05-01-2017, 14:36
Duster 4x4 sehir içi konforlu ve cok dengeli inanılmaz bir yol tutusu olan bir arac bakımları çok ucuz 20 binde bir ve yakıtı cok az sorunsuz bir arac. Tabiki sizin soyledğiniz araclardan konforlu ve dolu değil ama emin olun temizlik vs acısından kat ve kat tatmin eder. Bence denemediyseniz bir test edin.