PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ebayden alisveris yontemi v2 :D

Miata91
04-01-2017, 18:33
Arkadaslar bir fikrim var ama bunu yazmak icin bir moderatorun adminin onayi lazim. birisi bana ulasirsa yazacagim. tesekkurler

jojo59
04-01-2017, 18:47
Bekliyoruz :)

Miata91
04-01-2017, 18:51
Bekliyoruz :)

Bende :D Eski yontemimi etkisiz hale getirmeselerdi iyiydi de..

RedCan
04-01-2017, 19:09
Cok ama cok ihtiyacim var. Hadi yigidim aslanim. Olursa seninle tanismak isterim :o

Remon
04-01-2017, 19:24
Bu ne cesaret yarabbiii

Faruk_Vtec
04-01-2017, 19:30
turk'e ımkansız de, sonra otur seyret...

ruudvan
04-01-2017, 19:33
admin konuyu okuyacak sonrada sana ulasıcak bence bu pek mantıklı degıl.
mantıklı olan kısı lıstesınden bı admın bulunup Evrenoz Ranthor msj atabılırsın.

Miata91
04-01-2017, 19:36
admin konuyu okuyacak sonrada sana ulasıcak bence bu pek mantıklı degıl.
mantıklı olan kısı lıstesınden bı admın bulunup Evrenoz Ranthor msj atabılırsın.

Abi tembellik yaptim haklisin. Ama aklima bile gelmedi sinav haftasi ve yarina bitirmem gereken 130 sayfalik projem var :( KAfam darma duman suan o yuzden akil edemedm acikcasi

Yigit-Y
04-01-2017, 19:39
Forum MGK yı toplantısı yapması gerek

Ardından komisyon kurulacak

Komisyon mecliste onaylanacak

Sonra referanduma gidelecek

Resmi gaZetede yayınlanacak

Bu işlemleri gerçekleşti mi ?

En son

Şinasi sen misin diyorum :)

ruudvan
04-01-2017, 19:43
Abi tembellik yaptim haklisin. Ama aklima bile gelmedi sinav haftasi ve yarina bitirmem gereken 130 sayfalik projem var :( KAfam darma duman suan o yuzden akil edemedm acikcasi

dersıne bak sen yaw ebay yontemı beklesede olur.

Miata91
04-01-2017, 19:47
Arkadaslar sitede sorun cikmayacagi soylendi. Simdi olayin asli su. Bana parca lazim :D Yine arayislara girdim ama yontem bulamadim malesef, Ardindan cok yakin arkadasimla gorustum kendisi gecen sene amerika ya goc etti. Suan orada yasiyor. Bana yardimci oldu sagolsun. Sonra ben de teklif ettim dedim sitedeki arkadaslara da yardimci olalim mi. Olur neden olmasin dedi ancak olay surada basliyor. Kendisi de tabii ki hayrina yardim etmeyecek.
Buradaki amacimiz iyi niyet. Suistimal edecek arkadaslar cikmaz umarim. Kendisi belirli bir komisyon karsiligi *az bir ucret olmak uzere yardimci olmayi kabul etti.
Insanlar madur olmasin ama bizi de madur etmesin istiyoruz.
Simdi guvenenler olur guvenmeyenler olur elbette. Ama guvenen arkadaslara da soyle aciklayim
Bize para yolluyorsunuz; ebay linkini atiyorsunuz; arkadas oradan aliyor ve kargoyu sizin adresinize postaliyor.
Topa tutulmaya hazirim :D evet beles bir yontem degil ama turkiyede bulamadiklarimizi bu sekilde aliriz en azindan. Elbette yurt disinda tanidiklariniz vardir vs ama maksat yardimci olmak. Ozelden ulasirsaniz yardimci olmaya calisirim arkadaslar.

Enes-x
04-01-2017, 19:47
Sen yaz banlanırsan benim hesabı veririm :D

Enes-x
04-01-2017, 19:50
E bu zaten paypal uçmadan öncede yapılan birşeydi,hatta sitede bu işi yapabilmek için sponsor bile var bkz. maslak warehouse

Yigit-Y
04-01-2017, 19:52
Arkadaslar sitede sorun cikmayacagi soylendi. Simdi olayin asli su. Bana parca lazim :D Yine arayislara girdim ama yontem bulamadim malesef, Ardindan cok yakin arkadasimla gorustum kendisi gecen sene amerika ya goc etti. Suan orada yasiyor. Bana yardimci oldu sagolsun. Sonra ben de teklif ettim dedim sitedeki arkadaslara da yardimci olalim mi. Olur neden olmasin dedi ancak olay surada basliyor. Kendisi de tabii ki hayrina yardim etmeyecek.
Buradaki amacimiz iyi niyet. Suistimal edecek arkadaslar cikmaz umarim. Kendisi belirli bir komisyon karsiligi *az bir ucret olmak uzere yardimci olmayi kabul etti.
Insanlar madur olmasin ama bizi de madur etmesin istiyoruz.
Simdi guvenenler olur guvenmeyenler olur elbette. Ama guvenen arkadaslara da soyle aciklayim
Bize para yolluyorsunuz; ebay linkini atiyorsunuz; arkadas oradan aliyor ve kargoyu sizin adresinize postaliyor.
Topa tutulmaya hazirim :D evet beles bir yontem degil ama turkiyede bulamadiklarimizi bu sekilde aliriz en azindan. Elbette yurt disinda tanidiklariniz vardir vs ama maksat yardimci olmak. Ozelden ulasirsaniz yardimci olmaya calisirim arkadaslar.

Bu 100 yıldır olan birşey yegenim

amerikadansatinal.com (http://www.amerikadansatinal.com) vardı bir ara çok mal aldım

SpeedlinE™
04-01-2017, 19:53
gümrükten kesin geçiyor mu acaba

Miata91
04-01-2017, 19:58
Farkli siteler var evet ama ben o tarz sitelere guvenmiyorum diye arkadastan yardim istiyorum. Bu yuzden paylasmak istedim sizinle de.

onursumer
04-01-2017, 20:07
bende yeni bi bug sandım o yontemi eskiden beridir kullanıyoruz zaten :D

turboman
04-01-2017, 21:13
Kardeşim bi iki denemesini yapın bakalım bi pürüz çıkmazsa bende parça getirtmek isterim
Sen yaparsın aslansın sen �� naaptın turboşadınmı makineyi ��

SAYGIN
04-01-2017, 21:46
Mail forwarding siteleri var onlari arastirip kullanabilirsiniz.arkadas yardimci olmak istemis ama bunu zaten ticari sahis olarak yapanlarda var.

Miata91
04-01-2017, 21:55
Yapan var tamam dogru ne guzel :D
Baska yonden bakin olaylara biraz. Ogrenci; evli kardesinize yardimci olun ne diiym :D Haklsiniz tamam :D

SpeedlinE™
04-01-2017, 22:21
Ebay değilde Almanya'dan bu şirketten spor yay ve amortisör almak istiyorum onu nasıl yapabilirim ki

Sinan58
05-01-2017, 13:08
Kardeş o değilde sakalları nasıl uzattın öyle :D

RafetAraç
05-01-2017, 13:25
Kardeş o değilde sakalları nasıl uzattın öyle :D

yeşil soğanın kökü gibi çıkmış sakalları :)))

canozgur106
05-01-2017, 13:42
Teşekkür ederiz :)

GokhanRS
05-01-2017, 14:02
bende özel bir yöntem buldun sanıp o kadar post okudum :D

neyse gerçi niye okudum onuda bilmiyorum. bana zaten yasak yokki. istediğimi rahatça alıp satabiliyorum :D yaşasın belgrade :)

.::EmrE::.
05-01-2017, 14:03
Konuya uzak olduğum için soruyorum ; Ebay'den zaten alışveriş yapamıyor muyuz? Gümrükte kalırsa da vergi ödeyip alamıyor muyuz herhangi bir ürünü?

GokhanRS
05-01-2017, 14:07
Konuya uzak olduğum için soruyorum ; Ebay'den zaten alışveriş yapamıyor muyuz? Gümrükte kalırsa da vergi ödeyip alamıyor muyuz herhangi bir ürünü?

türkiyeden paypal çalışmıyor, hatta benim türkiyedeki hesabımı sırbistanda bile kullanamadığım için burda paypal serbia hesap açtım artık rahat rahat kullanıyorum :)

.::EmrE::.
05-01-2017, 14:09
türkiyeden paypal çalışmıyor, hatta benim türkiyedeki hesabımı sırbistanda bile kullanamadığım için burda paypal serbia hesap açtım artık rahat rahat kullanıyorum :)

Yani sadece ödeme yöntemi sorunu var? Paypal dışında bir şekilde ödeyemiyoruz anladığım kadarıyla :)

GokhanRS
05-01-2017, 14:11
emin değilim sanırım öyle. ben belgrad da olduğum için kafa rahat ödeyebiliyorum. bir problem yok bende. ama türkiyedeyken çalışmadı bende de. ancak burada kafam rahat.

brs852
05-01-2017, 15:56
Yapan var tamam dogru ne guzel :D
Baska yonden bakin olaylara biraz. Ogrenci; evli kardesinize yardimci olun ne diiym :D Haklsiniz tamam :D

Hemen ebaydan ateşleme kiti bakıyorum ve seninle iletişime geçiyorum :)

Rawr
05-01-2017, 16:06
Satıcının profili düzgünse zaten wire transfer veya western union la göndericem parayı diyin zaten kabul ediyor çoğu.

darkmoon
05-01-2017, 16:25
arkadaşlar paypal zaten türkiyeye geri dönücek hükümetle görüşüyorlardı ve yılbaşı yani 2017 nin ilk yarısı geri dönücekleri söyleniyordu bir şey kalmadı 2017 deyiz zaten bana göre marta kadar geri dönücektir.

Sinan58
05-01-2017, 17:42
yeşil soğanın kökü gibi çıkmış sakalları :)))

Abi ahahhaha Soğan kökü nerden aklına :D

Emre-Dylan
05-01-2017, 17:47
bende özel bir yöntem buldun sanıp o kadar post okudum :D

neyse gerçi niye okudum onuda bilmiyorum. bana zaten yasak yokki. istediğimi rahatça alıp satabiliyorum :D yaşasın belgrade :)

Bizi şevke getirme abi tektörkiy olarak göç edeceğiz en sonunda o olacak :hihih:

Drive Fast
05-01-2017, 17:53
Forum MGK yı toplantısı yapması gerek

Ardından komisyon kurulacak

Komisyon mecliste onaylanacak

Sonra referanduma gidelecek

Resmi gaZetede yayınlanacak

Bu işlemleri gerçekleşti mi ?

En son

Şinasi sen misin diyorum :)

şinasi tespit timi :D

PiscocuK
05-01-2017, 17:54
gümrük garantisi ve kargo ücreti dahil olacakmı fiyata :D

Schumi
05-01-2017, 23:47
emin değilim sanırım öyle. ben belgrad da olduğum için kafa rahat ödeyebiliyorum. bir problem yok bende. ama türkiyedeyken çalışmadı bende de. ancak burada kafam rahat.

Türk Bankasından alınma Kredi Kartı ile mi?

GokhanRS
05-01-2017, 23:50
Türk Bankasından alınma Kredi Kartı ile mi?

Evet ama ipden adresimi görüyor. Bug olarak düşüneceksen belki ücretli vpn ile deneyebilirsin :)

GokhanRS
05-01-2017, 23:51
Bu arada kartım miles and smiles american express

darkmoon
06-01-2017, 12:18
Bu arada kartım miles and smiles american express

mevzu tek ip mevzusu olsa çözülür o kolay alınır bir static ip halledelir çok pahalı bir şey değil ama sanmam onla sınırlı değildir..

Schumi
06-01-2017, 15:03
Evet ama ipden adresimi görüyor. Bug olarak düşüneceksen belki ücretli vpn ile deneyebilirsin :)

IP ile alakası olmaması lazım. Tüm Türkiye bankalarından alınma Kredi Kartları geçersiz olması gerekiyor PayPal'da. Allah Allah çok enteresan.

darkmoon
06-01-2017, 15:50
IP ile alakası olmaması lazım. Tüm Türkiye bankalarından alınma Kredi Kartları geçersiz olması gerekiyor PayPal'da. Allah Allah çok enteresan.

kredi kartı kısmı doğal.. belgradda alışveriş yaptığında yüksek ihtimal paypal türkiye değil sırbistan paypal falan varsa otomatik ona bağlanıyor yani blokajı bariyeri dolaylı yoldan atlıyor..

büyük ihtimal tahmini düşünüyorum ama paypal ödemeyi sırp yada o civardaki bankalar üstünden alıyor yada onun kredi kartı alternatif banka üstünden yapıyor ödemeyi yurtdışında olduğu için..

emrekuzdere
06-01-2017, 17:14
Satıcının profili düzgünse zaten wire transfer veya western union la göndericem parayı diyin zaten kabul ediyor çoğu.

Ben bunu hiç denemediysem 3 kere denedim. Doğrudan hesabına aktaracağım parayı desem de hiç bir satıcı kabul etmedi.

darkmoon
06-01-2017, 17:33
diğer ülkeleri bilmemde ingilizlerden en çok alışveriş yapıyorum western union falan sevmiyorlar kullanmıyor çoğu satıcı yada kullanmak istemiyor diyim.

GokhanRS
06-01-2017, 19:36
Denedim çalıştı beyler. Kart garantiden alınma amex. Ancak paypal türkiyede iken açtığım hesapla çalışmıyor.

Burada serbia olarak açtığım çalışıyor. Ancak üye olurken burdaki tel numaramla doğrulama yaptım. +381 li

Bugraaa
06-01-2017, 19:53
kısacası tr den olmuyor artık :)

darkmoon
06-01-2017, 20:13
Denedim çalıştı beyler. Kart garantiden alınma amex. Ancak paypal türkiyede iken açtığım hesapla çalışmıyor.

Burada serbia olarak açtığım çalışıyor. Ancak üye olurken burdaki tel numaramla doğrulama yaptım. +381 li

acaba static bir ip alsak misal danimarkadan direk danimarka paypal olarak girer birde tek kullanımlık kontorlu bir hat falan alsak internet üstünden onuda girsek.. ebay hesabımıza tanımlasak çalışırmı acaba..

onu aslında en güzel sen türkiyeye geldiğinde sırp ip si bulsan ordaki hesabınla girip alış veriş yapsan anlaşılır.. ödeme onayı verirse tamamdır vermesse zaten olmaz .. ama bence %90 verir.. çünkü ha sırbistandan türkiye adresiyle alış veriş yapıp türkiyeye ürün yollatmışsın ha türkiyeden sırp ip si ile girmişsin aynı şey birinde kulağını tersden gösteriyorsun o kadar..

GokhanRS
06-01-2017, 20:15
Yani kombinasyonu nedir bilemiyorum. Paypal serbia olarak görüyor üyeliğimi, ev iş adreslerim. Tel doğrulama gilan hepsi Sırp sadece kartım tr.

darkmoon
06-01-2017, 20:19
türkiyedeyken bir yerden bir sırp ip si bulsan denesen proxyle falan belli olur zaten denemelik 1 dolarlık sembolik bir şey alsan misal ebaydan ama adresin türkiye olsa proxy ip sırp olsa yollarmı acaba ..

chatlaxs
09-01-2017, 03:05
paypal gelecekte gümrük muhabbetini 30£ ya düşürdü abiler :beuj:

KGüneyli
09-01-2017, 08:16
şinasi .

dorukky
09-01-2017, 08:17
ben kendı kartımla kendı hesabımla alısverıs yapabılıyorum