PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Telefon seçimi hakkında yardım

Alpii
04-01-2017, 19:24
Selamin aleykum oncellikle. Arkadasima telefon aramaktayiz. Bi kac tane telefonun arasinda kaldik. Fiyat araligimiz 2600tl ye kadar max. Uzun yıllar gotururebilecek pil bakimindan uzmeyecek bi tel ariyoruz.
Arasında kaldığımız modelleri;

-Htc 10
-Samsung S7 Edge
-Sony Xperia XZ
-iPhone 6S
-LG G5

Remon
04-01-2017, 19:28
6s kullanıyorum. 6s in pil performansı biraz göreceli gibi çünkü çabuk bitiyor diyende var uzun dayanıyor diyende. ben memnunum mesela sabah 7de aldım şarjdan şuan yuzde 49da. gündelik programların çoğunada girer çıkarım gün içinde.

halilcan9455
04-01-2017, 19:35
6S 32GB tercih ederdim.

Miata91
04-01-2017, 19:38
LG g5 aldim 1700 liraya sifir cift sim card modeli. Benim icin mukemmel bir telefon. Tavsiye ederim. Bataryasi cok basarili. OYun oynamadigim zaman 1 bucuk gun gidiyor. Kamerasi bir harika. Dar ve genis acili cekebiliyorsunuz. Hiz olarak da gayet hizli. Oyunlari oynayabiliyorum sorunsuz. Takilmiyor etmiyor simdilik. Tasarim vs. de bana gayet hos geliyor. Mutlaka tavsiye ederim.

MetalliHead
04-01-2017, 19:40
lg alma bence . g3deki kronik kasa çatlaması ve g4teki kronik bootloop olayı yüzünden güven kalmadı .bootloop bazı g5lerde de ortaya çıkmış. bootloop nedir dersen , telefon bir daha açılmayacak şekilde başlangıç ekranı ardından kapanma döngüsüne giriyor.

Yigit-Y
04-01-2017, 19:42
6s al keyfine bah derim

acn90
04-01-2017, 19:58
bir htc kullanıcısı olarak bugün 3 yıllık desire x telefonumu degiştirdim, htc 10 aldım tercihiniz android olacaksa htc derim :)

arda35
04-01-2017, 20:11
O kadar çıkmışken hiç düşünmeden 32gb'lık bir 7 yapıştırın. Sıfır yurtiçi garantilisi nakit 2800'e bulunur mevcut piyasada.

optimus_prime
04-01-2017, 20:29
O kadar çıkmışken hiç düşünmeden 32gb'lık bir 7 yapıştırın. Sıfır yurtiçi garantilisi nakit 2800'e bulunur mevcut piyasada.

aynen katılıyorum iphone hiç bişe olmasa elde tutarken kaliteli malzeme hissettiyor, bataryadan korkuyordum bi tek ama 1 gun çok rahat goturuyor

geçen hafta apple turkıyeden alınmıs 7 32gb mat siyah isteyen olursa 2900 tl pm atsın :)

MDeniz
04-01-2017, 22:10
Zaten o paralara iPhone 7 var neyi düşünüyorsunuz al sazı eline vur teline teline

ErayCerit
04-01-2017, 22:56
Elmadan şaşma :) Piyasanın passatı,3.20D'si. her daim pirim yapıyor gevur :D pişman olmazsın

HondatugraL
04-01-2017, 23:26
Bu yola HTC touch diamondla çıktım sırf daha hızlı satılıyor dıye ıphone 3g ıle takaslayıp ayfonu sattım sonra Htc One m7 ile devam ettim sonra m8 e geçtim. 3 yıldır falan M8 i kullanıyorum 1 kere bile aksadığını takıldığını inatçılık ettiğini hatırlamam ekran büyüklüğü menü kolaylıgı pil ömrü ile acaip muazzam. Geçenlerde üstün güç tasarrufunu açıp şarj aletımı babama verdım %65 de bıraktım ertesi günün ortalarında modu kaparken %65 di hala pilim. Eğer bu fiyatlara 10 bulabilirseniz ben 10 dan şaşmazdım. Şuan değişicek olsam 10 alırdım eğer satarken değer kaybetmesin derdiniz yoksa Htc var ise 6s diyorum

Dodoo
04-01-2017, 23:31
Qualcomm un yeni işlemcisini (snapdragon835) tanıtmasıyla bahar ayında yeni amiral gemileri düşer pazara. Bu da android tarafında alacağın her ürün için (-) değer olacaktır.

Yani oyum hem zarar etmemek adına, hem de kullanım olarak apple dan yana. 6s / 7 artık o size kalmış.

Yigit-Y
04-01-2017, 23:33
İphone 7 ye boşuna para bayılma

Temiz 6s 32 kovala pişman olmazsın

7 plus olacaksa olur :)

jojo59
04-01-2017, 23:34
Pil bakimindan uzmeyecek diyorsan paraninda yarisi cebimde kalsin dersen lenovo nun p1 modellerinden bak derim 5000 amp bataryasi ile full kullanim 1 gunu cok rahat cikarir

cagalazade
04-01-2017, 23:37
Sony Xperia XZ aldım 10 gün önce, sesi zayıf geldi şimdilik onun dışında gayet başarılı, bahsi geçen android cihazlar arasında testler ve karşılaştırmalar izledim, okudum, araştırdım ve tercihimi bu yönde yaptım...

MCN21
05-01-2017, 02:18
2800 lere ip7 bulabilirsiniz. Pil cok onemliyse 6s plus

darkmoon
05-01-2017, 02:51
daha bugün aynı şey hakkında konuşuyorduk masada birinde iphone 7 biirnde samsung birinde gm falan var herkesin yaptığı aynı iş whatsapp resim çekme tektük face girme twiiter girme falan filan bunu bin tl lik tellede yapıyorsun kasmadan gayet hızlı seri 4 binliralık tellede yapıyorsun 3 bin liralık tellede yapıyorsun.. oyun oynıyanları bunun dışında tutuyorum ben oyunu pc de oynarım telde melde beni kesmiyor..

tel alıcaklar bu videoyu çok iyi izlesin adam o kadar güzel özetliyorki bugün çinde 2-3 fanrika var piyasadaki markaların apple dahil %99 bu fabrikalardan çıkıyor .. artık son nesil adı sanı duyulmamış markalar bile on numara telefon üretiyor.. hiç eskisi gibi değil..

https://www.youtube.com/watch?v=wiuvr726CB8

Alpii
05-01-2017, 09:14
Abilerim yorumlar için teşekkür ederim. Ben stabil olduğundan bayadır Apple kullanıyorum. Arkadaşta Android sevdiğinden Apple'a yanaştıramıyorum. Şu anda HTC10 ile 6S arasında gidip gelmekte yorumlarınız sayesinde :) iPhone7'yi de alamazmış son parası 2500lıra daha çıkamam dedi :) Yorumlarınız için teşekkürler. Dediklerinizi de araştırıcaz

Miata91
05-01-2017, 09:48
Abilerim yorumlar için teşekkür ederim. Ben stabil olduğundan bayadır Apple kullanıyorum. Arkadaşta Android sevdiğinden Apple'a yanaştıramıyorum. Şu anda HTC10 ile 6S arasında gidip gelmekte yorumlarınız sayesinde :) iPhone7'yi de alamazmış son parası 2500lıra daha çıkamam dedi :) Yorumlarınız için teşekkürler. Dediklerinizi de araştırıcaz

1700 1600 lira 6s ler var 32gb falan. Temiz kullanilmis burda mevcut orayi bilmem ne kadar. Ben de dusundum 6s ama lgg5 aldim. 2. elleri dusunun bence. Bosuna 0 parasi vermeyin o kadar telefona. Bazen teshir urunleri vs. oluyor onlari kovalarsaniz ucuza ayni kaliteyi kapatabilirsiniz. tavsiyem bu olur yani bu durumda

Dodoo
05-01-2017, 11:57
daha bugün aynı şey hakkında konuşuyorduk masada birinde iphone 7 biirnde samsung birinde gm falan var herkesin yaptığı aynı iş whatsapp resim çekme tektük face girme twiiter girme falan filan bunu bin tl lik tellede yapıyorsun kasmadan gayet hızlı seri 4 binliralık tellede yapıyorsun 3 bin liralık tellede yapıyorsun.. oyun oynıyanları bunun dışında tutuyorum ben oyunu pc de oynarım telde melde beni kesmiyor..

tel alıcaklar bu videoyu çok iyi izlesin adam o kadar güzel özetliyorki bugün çinde 2-3 fanrika var piyasadaki markaların apple dahil %99 bu fabrikalardan çıkıyor .. artık son nesil adı sanı duyulmamış markalar bile on numara telefon üretiyor.. hiç eskisi gibi değil..

İyi kamera isteyen biri telefona iyi para vermek zorunda. 1000 liraya düzgün kameralı telefon yok maalesef.

d3n1s
05-01-2017, 12:05
Kullanıcı tavsiyelerinden ziyade internette, özellikle yabancı sitelerdeki incelemeler ve karşılaştırmalara bakın derim. Şahsen ben android kullanamıyorum, alışamadım, en son kullandığım android telefonla da cins cins sorunlar yaşadım. Tekrar android alır mıyım? Hayatta almam. Şu an iPhone 5S kullanıyorum, hafızasının 16 gb olması dışında bir sorunum yok, hızından kamerasından vb ziyadesiyle memnunum.
Dipnot: Piyasada LG G3 android'den soğutan, hatta küstüren telefon olarak bilinir, tonla sebebi internette mevcut.

-Murat Özcan-
05-01-2017, 12:48
Son zamanlarda Lg v20 Camera olarak çok ön plana çıkmaya başlamış yabancı forumlarda karşılaştırmalarda ciddi anlamda s7 edge 7s ile arasında çok fark var doğrumu sizce bunlar

Ers
05-01-2017, 12:58
iphone al geç düşünme gerek yok.

.::EmrE::.
05-01-2017, 14:07
Android olacaksa S7 diğer herşey için 6S.

darkmoon
05-01-2017, 14:44
Android in halimulis babası google phone ve onun eski versiyonu nexus serileridir.. direk a dan z ye bütün güncellemeleri direk googledan alıyorlar..

saf android kullanan modellerde iyidir arka planda çok fazla saçma sapa şey çalışmaz 2gb ram vardır ama 4 gm ramlik makinadan hızlı çalışır sırf arka planda bir şey çalışmadığı için..

ios stabildir akmaz kokmaz riski yoktur. androidlerde artık eskisi gibi değil gayet stabil %90 en azından.. onun dışında androidler neden karmaşık geliyor anlamıyorum ios dan çoda büyük menülerde fark yok.. eski 2 serislerinde 3 belki 4 sersilerinde karmaşıklık olabilir ama son sürümler gayet yalın ve sade hiç karmaşık değil..

Denizyaren
05-01-2017, 14:44
Selamin aleykum oncellikle. Arkadasima telefon aramaktayiz. Bi kac tane telefonun arasinda kaldik. Fiyat araligimiz 2600tl ye kadar max. Uzun yıllar gotururebilecek pil bakimindan uzmeyecek bi tel ariyoruz.
Arasında kaldığımız modelleri;

-Htc 10
-Samsung S7 Edge
-Sony Xperia XZ
-iPhone 6S
-LG G5

-iPhone 6S'i hiçbir şeye değişmem.

-Murat Özcan-
08-01-2017, 00:19
Android in halimulis babası google phone ve onun eski versiyonu nexus serileridir.. direk a dan z ye bütün güncellemeleri direk googledan alıyorlar..

saf android kullanan modellerde iyidir arka planda çok fazla saçma sapa şey çalışmaz 2gb ram vardır ama 4 gm ramlik makinadan hızlı çalışır sırf arka planda bir şey çalışmadığı için..

ios stabildir akmaz kokmaz riski yoktur. androidlerde artık eskisi gibi değil gayet stabil %90 en azından.. onun dışında androidler neden karmaşık geliyor anlamıyorum ios dan çoda büyük menülerde fark yok.. eski 2 serislerinde 3 belki 4 sersilerinde karmaşıklık olabilir ama son sürümler gayet yalın ve sade hiç karmaşık değil..

Hocam bu androidlerde ne fark var nexus olanlar mı pahalı bir sistemi daha vardı adı gelmedi aklıma s7 edgelerde fiyat farkı çıkıyor bundan alırsan bu para bundan alırsan bu para diyor adam

darkmoon
08-01-2017, 00:45
Hocam bu androidlerde ne fark var nexus olanlar mı pahalı bir sistemi daha vardı adı gelmedi aklıma s7 edgelerde fiyat farkı çıkıyor bundan alırsan bu para bundan alırsan bu para diyor adam

firmaların kullandığı androidler kendileri tarafından yapılmış custom romlarla sunulmuş androidlerdir.. her firmanın kendine ait bir launcherı vardır saf androidde direk orjinalde google ın ne çıkıyorsa odur.

saf androidler ellenmemiş kurcalanmamış işletim sistemleridir yani firmaların yaptığı arayüzler eklentiler arka planda çalışan apuk sapuk şeyler olmaz.. her hangi bir donanımı ile oynanmamışdır işletim sisteminin haliyle stabildir ve çok hızlıdır.. saf android cihazlarda öyle sensörler abidik gubidik donanımlar eklentilerde olmaz ..

saf android cihazlarda direk google dan en son güncellemeleri alıyorlar.. nexus6 lar misal nougat7 güncellemesini aldı.. piyasada sıfır üretilen bir çok marka henüz daha nougat 7 ile üretim yapmıyor yada o sürüme güncellemedi pek çok modelini ..

douu
08-01-2017, 02:00
Xperia göz ardı edilmemeli. Muhteşem bir telefon

-Murat Özcan-
08-01-2017, 02:14
firmaların kullandığı androidler kendileri tarafından yapılmış custom romlarla sunulmuş androidlerdir.. her firmanın kendine ait bir launcherı vardır saf androidde direk orjinalde google ın ne çıkıyorsa odur.

saf androidler ellenmemiş kurcalanmamış işletim sistemleridir yani firmaların yaptığı arayüzler eklentiler arka planda çalışan apuk sapuk şeyler olmaz.. her hangi bir donanımı ile oynanmamışdır işletim sisteminin haliyle stabildir ve çok hızlıdır.. saf android cihazlarda öyle sensörler abidik gubidik donanımlar eklentilerde olmaz ..

saf android cihazlarda direk google dan en son güncellemeleri alıyorlar.. nexus6 lar misal nougat7 güncellemesini aldı.. piyasada sıfır üretilen bir çok marka henüz daha nougat 7 ile üretim yapmıyor yada o sürüme güncellemedi pek çok modelini ..

Samsung s7 edgelerde 2 ye ayrılıyor hocam hangisini almak lazım onların ?

darkmoon
08-01-2017, 13:13
Samsung s7 edgelerde 2 ye ayrılıyor hocam hangisini almak lazım onların ?

samsunglar hakkında bilgim yok onu bileni cevaplar .

douu
08-01-2017, 15:50
İyi kamera isteyen biri telefona iyi para vermek zorunda. 1000 liraya düzgün kameralı telefon yok maalesef.

1300 liraya sony Xperia M5 alırsın. Kamerası ilk 3e girer :)