PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : PTT Sorunları - Geciken Kargolar

YsfTzcn
05-01-2017, 13:39
Selamlar, yurtdışından gelmesini beklediğim üç adet paketim var. Ayrı ayrı zamanlarda ve ayrı ülkelerden geliyor.

Aradan bir ay geçti hiç birinin TR kaydı yok. Ptt tarafında kayıtlar girilmiyor sisteme yansımıyor. Ürünlerinde nerede olduğu belli değil.

Son günlerde bu tip sorun yaşayan arkadaşlar var mı ?

Ne yapmamız gerekiyor ?

CenkB
05-01-2017, 13:55
Ptt kargoyu kullanmaya başladığım günden beri problemli. Ordudan antalyaya koli yolluyoruz adrese teslim şekilde. Özellikle kargo takipten takip ediyoruz ki yolladığımızdan sonra 2. gün gidiyor oraya Antalyada evde bekliyorlar gün boyu kargo gelecek diye.
2. günün akşamına bakıyoruz, "eve yok" yazıyor. İşin daha kötü yanı kargo geri geldi. Geri gelen kargonun ücretini istiyorlar vs. Ptt müdürü tanıdıktı bir şekilde hallettik.
Şimdi çalıştığım işyeri ptt ile anlaşmalı. Sözleşme olduğundan sanırım problem yaşamıyoruz hiç ama zorunlu olmadıkça da kullanmamaya çalışıyorum

GokhanRS
05-01-2017, 13:57
2nci ay gelir.

Ramcho®
05-01-2017, 14:07
Ayni sorunu bizde yaşadik ali den hortum seti aldık 45 gündür ha gel ha gelecek. Çin de ki adam a saydık sövduk parayı gönderdi. Hortum da Turkiye ye gelmiş kargoyu bulamıyorlar. Çin e kabahat buluyorlar. Mail attık bekliyoruz.

altugkocer
05-01-2017, 14:08
PTT iyice saçmaladı bu aralar. Aynı şekilde benimde sisteme işlenmemiş kargolarım var.

Mecburiyet olmasa PTT'ye kirli donlarımı bile taşıtmam vizyonsuz, amatör insanlar.

Ssamet
05-01-2017, 14:23
Benimde ufak bi sipariş vardı yurtdışından gelmedi henüz. Sistemde zaten yok kayıt falan

sinisa
05-01-2017, 14:24
adresinizin yanına telefonunuzu yazdırın mutlaka, siz adresi doğru versenizde sisteme yanlış girebiliyorlar, sonra bekle ki gelsin. dağıtıcı hiç olmazsa telefondan ulaşıp adresi teyit edebiliyor.

Trance-R
05-01-2017, 14:25
E-Ticaret sitesinden alışveriş yaptım. Ev adresimi verdim.
Kargoya verildi. Annemlere de haber verdim kargo gelecek diye. Kargo takip ıvır zıvır hepsi var.

Kargo gelmedi birtürlü. Şb. ve Müdürlüğe kadar aradım, sonra kargo " SİTE'nin Güvenliğine Teslim edilmiş. Evde kimse yokmuş şeklinde." not aldık :)

bir daha mı, çok zor.

HUSNU
05-01-2017, 14:32
Yurtışından yaptığım birçok paketimi sorunsuz aldım. Belki benim şansımadır. Hatta buradan Almanya ya gönderi de yaptım hızlı bir şekilde gitti. Kayıtlı olduktan sonra sorun çıkmaması lazım . Eğer kayıtlı posta ise gönderi yapıldığı anda sisteme düşüyor. Belki o an hareketini görmüyor olabilirsiniz ama daha sonra hareketler yansıyor. Paket çinden geliyorsa biraz gecikmeli olabilir . Yurtiçi sorun yaşayan arkadaşlar için birşey diyemeyeceğim

Dodoo
05-01-2017, 14:36
Benim de Almanyadan gelecek bir paketim var. 29 unda Almanyadan yola çıktı, 4 ünde istanbula geldi, gümrüklendi, bugün baktım ofiste bekliyor diye güncellemişler.

Bakalım kaç güne gelecek. :D

semsialtunbas
05-01-2017, 14:40
benimde 2buçuk ay önce fasttechden verdiğim siparişim kayıp, seramik cımbız yedek cam ve oring vardı içinde esigara için ne gelen var ne giden , ben de fasttechi darlıyorum napayım

rcpyldz
05-01-2017, 14:50
çin alışverişlerinde adresi ikitelli olarak gösteriyorum 12-15 günde teslim oluyor ama bahçelievler olarak gösterirsem 1 buçuk 2 ay da geliyor :)

aqustic
05-01-2017, 14:55
11.11.2016 tarihinde çinden aldıgım 500 lira degerindeki avizem hala gelmedi.
Ne yapcaz bu durumda?Satıcıya geçen hafta nerde bizim kargo diye soruyorum.Gelir gelir diyor.

McKrop
05-01-2017, 15:05
Ptt den yuzlerce kisi cikardilar ekstra maliyetmis. Suan 100 kisiye dusen is yukunu 20 kisi karsilamaya calisiyor. E haliyle 3 kurusa calisan personel is yapmiyor. 11.11 indirimin den bende bir cok sey aldim 3-4 tanesi hala bekleniyor. En son Country:TR de kalmis. Kargom dunyayi gezmis ama Türkiyede kaybolmuş :) guzel ulkem canim ulkem... ben bi barbaros sansal capsi yapayim en iyisi

Yigit-Y
05-01-2017, 15:07
Selamlar, yurtdışından gelmesini beklediğim üç adet paketim var. Ayrı ayrı zamanlarda ve ayrı ülkelerden geliyor.

Aradan bir ay geçti hiç birinin TR kaydı yok. Ptt tarafında kayıtlar girilmiyor sisteme yansımıyor. Ürünlerinde nerede olduğu belli değil.

Son günlerde bu tip sorun yaşayan arkadaşlar var mı ?

Ne yapmamız gerekiyor ?

Kanka bende 7 adet ürün var

Bu şekilde bu ayın sonunda gelmez ise

Avrupa toplama merkezi var topkapıda sanırım

Gümrüğe takıldımı diye bakacağım

Sistemi çok kötü ptt nin malesef

imprezaWRC
05-01-2017, 15:13
Kanka bende 7 adet ürün var

Bu şekilde bu ayın sonunda gelmez ise

Avrupa toplama merkezi var topkapıda sanırım

Gümrüğe takıldımı diye bakacağım

Sistemi çok kötü ptt nin malesef

Gümrüğe takıldıysa İkitelli UKIM'e gidersin diye tahmin ediyorum.

levent
05-01-2017, 15:17
Benim de laptop fanı ve aksiyon kameranın uv filtreleri gelicek, 15 inde sipariş verdim 26-27 sinde çinden çıktı görünüyor daha hareket yok tr babında, takipli geliyorlar normalde 25 gün falan toplam süreç tutuyor ama bakalım ne zaman inerler ülkedeki sisteme.

dorukky
05-01-2017, 15:20
2 paketim var biri çinden biri amerikadan amerikadan yollanan usps den baktıgımda tr de gorunuyo ama ptt de hıc bı bılgı cıkmıyo tahmınımce kayboldu.Çinden gelende 1 aydır yurtdısına gonderıldı yazıyo halen guncellenmedı çok yavas calısıyolar.Ups dhl tercıh etmek daha mantıklı

tremx
05-01-2017, 15:43
ptt tv de doviz bozdurun komisyon yok, ekonomiye destek vs reklami yapacagina isini yapsa daha iyi olacak.

kadireren
05-01-2017, 16:05
Temmuz veya ağustosta aliexp. den sipariş verdim 1-2 ay çıkmasını bekledik daha sonra uçağa verildi olarak gözüküyodu kaldı tr ye girdimi bilmiyorum ptt de boş çıkıyor numaradan bakınca satıcı ben verdim diyor parada gitti tabi 55tl di üstünde durmadım yapacak birşey yok diye 2 kezde türkiye içi kargo gelecekti aydından gelen çok uğraştırdı antalyadan gelen daha kısa sürdü mümkünse ev adresi değil şubeye teslim yapın gidip alın o zaman 1-2 güne geliyor

yoshimura
05-01-2017, 16:20
25 kasımda aliexpresten opcom spariş ettim. Hala gelecek. En son hedef ülkeye doğru yola çıktı yazmıştı, Türkiyeye ha indi ha inecek diye beklerken dün aynı yazı ile birdaha güncellendi. yani yaklaşık 20 gündür uçak hava sanırım :) Postnl diye yavaşmı yavaş bir kargo ile Türkiyeye geldi. Ptt zaten Allahlık. Bakalım nezaman gelecek..

Durum bu şekilde;

04-01-2017 08:43 The item is on transport to the country of destination TURKEY
14-12-2016 09:18 The item is on transport to the country of destination
13-12-2016 23:00 The item is at the PostNL sorting center
30-11-2016 08:17 The item is pre-advised

Schumi
05-01-2017, 17:05
11.11 de aldığım ürünler hala TR'ye girmedi. 3-4 gün kaldı dispute süresi. Gözünün yaşına bakmam açarım dispute.

johnie
05-01-2017, 17:07
sürekli yurt dışında ben ve arkadaşlar da alış-veriş yapıyoruz. özellikle bisiklet malzemesi aldığımızdan dolayı ptt kargo ile max 15-16 günde geliyor ürün.
şu yeni yasa muhabbetinden dolayı mıdır nedir 1 ay önce verilen siparişlerden 1 i dün geldi. O da jant, normal da 3-4 günde gelmesi gerekirdi..
Söylenene göre de yurt dışı alış veriş 30€ geçerliliği 16.01.17' den sonra geçerli olacakmış.
Fakat neden bekletiliyor halen bilgim yok. 1.5 aydır Almanya' dan gelecek ürünü bekliyoruz. Takip no var halen Almanya' da gösteriyor.

Evrenoz
05-01-2017, 17:14
Ehliyetimi yeniledim geçen sene..

Sistemden baktığımda ehliyetin dağıtımda olduğunu gördüm. Toplantım da yoktu, bekledim ofiste. Keza benle beraber bir çok kişi vardı. O gün kimse gelmedi.

Ertesi gün PTT'yi aradım, aldığım cevap "adreste kimse yok"

Ulan dedim burası ofis.. Sabahtan akşama insan kaynıyor.. Karşımdaki az hücreli "tuvalate gitmislerdir belki" deyince daha fazla uzatmadan gidip aldım ehliyetimi PTT şubesinden..

Kısaca PTT mi.. Düşman başına..

onursumer
05-01-2017, 17:14
coil aldığım bi satıcı var , hiç şaşmıyor süresi hep 1 ay , aslında şoyle onun girdiği takip numarasında ürün o ülkeden çıktı gozuktukten 3 hafta sonra sisteme düşüyor sisteme düştükten 3-4 gün sorna bana geliyor zaten

gearbestten aldığım bir ürün var geçen ayın 23unde ulkemize sevk edildi büyük ihtimallede şuan geldi ama ptt nin keyfi gelirse işleyip gondericek :D

allahtan amazon ptt kullanmıyorda rahat ediyoruz

meganes
05-01-2017, 17:23
ptt kargo ile sorun yaşamayana ödül vericekler yakında lanet bir kargo

johnie
05-01-2017, 17:31
ptt kargo ile sorun yaşamayana ödül vericekler yakında lanet bir kargo

böyle değildi cidden. max 15 günde gelen kargo gelmemeye başladı. 12. ayın 9 unda sipariş verdik, 2 kere gelmesi gereken ürün hala daha gelmedi. Biz de şaşırdık..

Sinan58
05-01-2017, 18:45
En son PTT"den 3-4 yıl önce 9-10, belki daha fazla kargo alım gönderim yaptım ben aksine çok çok memnun kalmıştım. Ben şubeden gidip alıyordum ama şubedeki görevli memur pamuk gibi adamdı.

Memleketin her tarafına öyle PTT memuru koy kimse diğer kargoları kullanmaz :)

YsfTzcn
05-01-2017, 19:16
Aynen böyle değildi, takır takır geliyordu 1 ay beklerdim ama kapıma gelirdi. Yurtdışında sorun yok bence bu yasa olayını yılbaşına getirdiler zaten yılbaşı zamanlarında çok alışveri oluyor hediyeler falan bu yüzden bekletiyorlar.

Umarım gelir, beklemekten başka birşeyimiz yok

Emrecan-R
05-01-2017, 19:19
usadan bir paket gelmişti bana 13 günde elimdeydi sapa sağlam tek ben mi memnun kaldım :D

jRMix
05-01-2017, 19:58
coil aldığım bi satıcı var , hiç şaşmıyor süresi hep 1 ay , aslında şoyle onun girdiği takip numarasında ürün o ülkeden çıktı gozuktukten 3 hafta sonra sisteme düşüyor sisteme düştükten 3-4 gün sorna bana geliyor zaten

gearbestten aldığım bir ürün var geçen ayın 23unde ulkemize sevk edildi büyük ihtimallede şuan geldi ama ptt nin keyfi gelirse işleyip gondericek :D

allahtan amazon ptt kullanmıyorda rahat ediyoruz

Sorunsuz geliyor mu hocam ? Aldığınız yerin linkini pm ile atma şansınız varmı :)

Maxi
05-01-2017, 20:01
bakın burada işler karışmış
A)sizin sıkıntınız ülke içi ptt kargomu?
B)yoksa yurtdışı gönderilermi gecikti?

eğer yurtdışı gönderiniz kayıtlı posta ise yani RL2344AB33CN veya xxxxUS ile bitiyorsa bu kayıtlı demek
ülkeye girdikten 1-2 gün içerisinde sorgulamada çıkacaktır.
ondan sonra şehire göre size ulaşması 1 hafta da sürebilir.

sorgulamada hiç çıkmıyorsa ya yoldadır yani daha tr gelmemiştir veyahut kaybolmuştur.
yılbaşı falan çok yoğun, benimde 2 aylık gönderiler var hala ses seda yok bekliyoruz.

onursumer
05-01-2017, 20:01
Sorunsuz geliyor mu hocam ? Aldığınız yerin linkini pm ile atma şansınız varmı :)

gümrükte sorun çıkardıklarını vs yazıyorum kutuya farklı birşey yazıyor

Enjoying Vaping-Chery Zhang Store - Kucuk Siparişler Online Mağazası, Cok Satan Tank oyuncak,tank fermantasyon,tank temizleyici ve daha fazlası Aliexpress.com'da | Alibaba Grubu (https://tr.aliexpress.com/store/1829136?spm=2114.13010608.0.0.HOn0K0)

jRMix
05-01-2017, 21:03
gümrükte sorun çıkardıklarını vs yazıyorum kutuya farklı birşey yazıyor

Enjoying Vaping-Chery Zhang Store - Kucuk Siparişler Online Mağazası, Cok Satan Tank oyuncak,tank fermantasyon,tank temizleyici ve daha fazlası Aliexpress.com'da | Alibaba Grubu (https://tr.aliexpress.com/store/1829136?spm=2114.13010608.0.0.HOn0K0)

Tamamdır hocam, teşekkürler deneyim bende bi.

Eray Arslan
20-09-2017, 20:35
Abilerim yeni bir konu açmak yerine buradan sorayım :) Japonyadan plastik araç kiti aldım. Kaç gündür bekliyorum ptt bilgi girsin diye. Bu akşam baktım durum böyle olmuş. 6. aşamada ne diyor ürün geri mi gitmiş ?

https://i.hizliresim.com/d7oVPQ.jpg (https://hizliresim.com/d7oVPQ)

dqn
20-09-2017, 20:47
Ptt'ye git bence 1 hafta elde bekletiyorlar diye biliyorum.