PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Gümrükte kalan jantlar hk.

FaikYILMAZSOY
05-01-2017, 15:31
Merhabalar.
Konuyu ınşallah dpgru yere aciyorum.
Yurt dışından kardeşim tanıdık bi tırcı vasitası ile mg zr160 jantları ve amfi woofer yollamıştı bi iki gün once ama bgun haber geldı gümrükte jantları almışlar. 92 lirada ceza yazmıslar bu jantları astarı yüzünğ gecmeyecekse vergi ödeyerek almanın bi yolu varmıdır. Bilgisi tecrübesi olanların yardımını beklıyrum

Maxi
05-01-2017, 16:26
92TL ceza mı vergi olmasın o?

Schumi
05-01-2017, 17:01
Ülkeye uçak savarda sokmaya kalksan el koyarlar ama ceza yazmazlar. Tehlikeli kimyasal olmadığı sürece. Bir yanlışlık olmasın o işte ? Tırcı ne kadar tanıdık ?

powERS
05-01-2017, 17:35
Gümrükte alındığına dair bir tutanak varmı ?

FaikYILMAZSOY
05-01-2017, 17:45
Tırcı cokta tanıdık dgl. Bi arkadasımızın tanıdıgı ama ordan burdan hemşericilikten tanıdık. Ceza yazılmaz diyorsunuz:soru::soru:
Peki el konulan mala dair belge de vermeleri gerekıyor mu

jRMix
05-01-2017, 20:18
Eğer gümrük el koydu ise zaten el kondu belgesi verir. Adet kısmı nasıl olur jantta bilmiyorum ama ticari amaç taşımadığı için en basiti faturası ile birlikte verigisi ödenip geçirilebilirdi. Gelen ürünler faturasız mı ?

FaikYILMAZSOY
05-01-2017, 20:44
Eğer gümrük el koydu ise zaten el kondu belgesi verir. Adet kısmı nasıl olur jantta bilmiyorum ama ticari amaç taşımadığı için en basiti faturası ile birlikte verigisi ödenip geçirilebilirdi. Gelen ürünler faturasız mı ?

Evet faturaSiz cıkma. 1 takım janttı bizim tırcı vermem diyerek münakaşaya tutuşmuş sanırım amirleri gelmiş janta almış tırcıya da ceza yazmışlar söylenen. FaturaSızda olsa bi sekılde alma imkanı var mı

jRMix
05-01-2017, 21:07
Evet faturaSiz cıkma. 1 takım janttı bizim tırcı vermem diyerek münakaşaya tutuşmuş sanırım amirleri gelmiş janta almış tırcıya da ceza yazmışlar söylenen. FaturaSızda olsa bi sekılde alma imkanı var mı

Jantta durum nasıl işler bilmiyorum hocam. Jant alan arkadaşlar varsa daha bilgilidirler ama şu durumda geri alınamaz herhalde. Geçiş sırasında konuşulup eğer geçiyorsa çıkan verginin ödenip geçilmesi gerekiyordu.

Ersincelebi
05-01-2017, 21:09
ülkeye faturasız ikinci el otomobil parçası sokmanın cezası var eşim avukat bir müvekkili vardı buna benzer hava limanında yakalanmıştı baya uğraştılar sonra para cezasına döndü. eşyaya el koyduysa belge düzenlemeleri lazım. ürün ikinci el olduğu için fatura yok vergiyi neye göre ödeyebilirsin ki?

FaikYILMAZSOY
05-01-2017, 21:17
ülkeye faturasız ikinci el otomobil parçası sokmanın cezası var eşim avukat bir müvekkili vardı buna benzer hava limanında yakalanmıştı baya uğraştılar sonra para cezasına döndü. eşyaya el koyduysa belge düzenlemeleri lazım. ürün ikinci el olduğu için fatura yok vergiyi neye göre ödeyebilirsin ki?
Evet oradı da öyle ama bilmedigimiz bi kanun yasa yönerge bişey vardır belki jantlar yalanmı oldu simdi :(

Ersincelebi
05-01-2017, 21:21
Evet oradı da öyle ama bilmedigimiz bi kanun yasa yönerge bişey vardır belki jantlar yalanmı oldu simdi :(

gümrük mevzuatından anlayan bir avukata danışmanızı emsal olayları nette araştırmanızı öneririm ama öncesi belge düzenlendimi ? nasıl ispat ediceksin jantları ?

FaikYILMAZSOY
05-01-2017, 21:32
gümrük mevzuatından anlayan bir avukata danışmanızı emsal olayları nette araştırmanızı öneririm ama öncesi belge düzenlendimi ? nasıl ispat ediceksin jantları ?

Onu yarın tırcı gelince ögrenıcez. Bakalım ne anlatıcak.. ilgilendiginiz için teşekkür ederim

suprolla
05-01-2017, 23:50
Jantlari gumruge almislardir bir belge verirler adam ulkeden cikarken jantlari alirsa 92 lirayi odeyip geri alir yoksa jantlari birakir.

SAYGIN
06-01-2017, 00:17
Jantlari gumruge almislardir bir belge verirler adam ulkeden cikarken jantlari alirsa 92 lirayi odeyip geri alir yoksa jantlari birakir.

Gumruge terk edilirse de belirli sure sonra ihaleyle satilir.

powERS
06-01-2017, 08:22
tutanak varsa yani gümrüğe alındığından eminsen geri alabilme şansın var. emsal/piyasa değer üzerinden paha biçilir ona göre ücret uygulanır.

tutanak yoksa ama gümrük aldı deniyorsa, sorulacak soru jantlar güzelmiydi :)
yada tırcı abi ya hiç almadı yada okuttu

fakat kanuna göre işlem yapıldıysa jantlarla alakalı öyle bir para cezası kanunda yok.

o jantlar kalkgidelim olmuş gibi.

wekoo
06-01-2017, 08:59
bnce bir belge düzenletin yurt dışında gümrüge verin gereken vergisini ödeyip alabilirsinz

ahmetgurlek
06-01-2017, 13:39
hangi gümrükte almışlar? ne zaman almışlar? vb bana bilgi verebilir misin?

FaikYILMAZSOY
06-01-2017, 13:54
hangi gümrükte almışlar? ne zaman almışlar? vb bana bilgi verebilir misin?

Kapıkule diyor evrak vermişler alındıgına dair veriyim bn onu sana dedi tırcı yolda gelıyor. Dün girişte almışlar

ahmetgurlek
06-01-2017, 13:57
Kapıkule diyor evrak vermişler alındıgına dair veriyim bn onu sana dedi tırcı yolda gelıyor. Dün girişte almışlar

öğreneyim ben sana akıbetini..

ahmetgurlek
06-01-2017, 14:29
TIR şoförünün ismi Hüseyin Tohum ise jantlarını buldum. şu anda Kapıkule'de Tasiş'in deposunda. jantların TR'ye sokulması yasak 2. el eşya olduğu için el konulmuş ve şu aşamada TR'ye sokman mümkün değil. 2 tane alternatifin var: birincisi, 10 gün içinde KDV dahil 23,60 TL ambar ücreti ödeyerek jantları alıp yurt dışına çıkartmak yani geri götürmek. ikincisi bürokratik süreci bekleyip yaklaşık 3 ay sonra jantları ihaleden satın almak. zira 3 aylık süreden sonra açık artırmayla satışa çıkarmış.

FaikYILMAZSOY
06-01-2017, 14:53
TIR şoförünün ismi Hüseyin Tohum ise jantlarını buldum. şu anda Kapıkule'de Tasiş'in deposunda. jantların TR'ye sokulması yasak 2. el eşya olduğu için el konulmuş ve şu aşamada TR'ye sokman mümkün değil. 2 tane alternatifin var: birincisi, 10 gün içinde KDV dahil 23,60 TL ambar ücreti ödeyerek jantları alıp yurt dışına çıkartmak yani geri götürmek. ikincisi bürokratik süreci bekleyip yaklaşık 3 ay sonra jantları ihaleden satın almak. zira 3 aylık süreden sonra açık artırmayla satışa çıkarmış.
Şöförun adı osman sinin jantların modeli de bu

http://i.hizliresim.com/DBGX6v.jpg (http://hizliresim.com/DBGX6v)

ahmetgurlek
06-01-2017, 15:04
Şöförun adı osman sinin jantların modeli de bu

http://i.hizliresim.com/DBGX6v.jpg (http://hizliresim.com/DBGX6v)

sen evrak eline geçince bana resmini gönder, tekrardan sordurayım.

FaikYILMAZSOY
06-01-2017, 23:22
sen evrak eline geçince bana resmini gönder, tekrardan sordurayım.

http://i.hizliresim.com/77QgpN.jpg (http://hizliresim.com/77QgpN)

http://i.hizliresim.com/PnGkAO.jpg (http://hizliresim.com/PnGkAO)

Evraklar bunlar kamyoncudan amfi ile woofer vardi onları teslm aldım 79 lira olarak cezayi ödemiş zorla 100 tl verdim hakkını helal et dedim bn para için getirmedim dedi almadı pek bi süpe uyandırıcı yada art niyetli hali yoktu.
Nasıl ederizde alırız bu jantları

FaikYILMAZSOY
08-01-2017, 12:40
Yok mu cikir verebilecek olan

2jz
08-01-2017, 12:46
Jantları çıkarken ambar bedelini verip geri alacaksın yada ihaleye çıkmasını bekleyip alacaksın.

wiesmann
08-01-2017, 19:12
kardeş ben bir zaman yedek parça getirttim maden makineleri için, jantta TSE mevzusu vardı. bütün parçalar gümrükten geçiyor ama jantlar TSE' den uygunluk belgesi gerektiriyordu. bunu bir araştır. benden daha iyi bilenler vardır diye bekledim konuyu. inşallah kısa zamanda zahmetsiz ulaşırsın.

FaikYILMAZSOY
08-01-2017, 23:01
:( vay arkadaş

ahmetgurlek
09-01-2017, 11:13
durum aynı kardeşim. jantlar Kapıkule Tasiş deposunda. an itibariyle vergi, ceza vs ödeyip TR'ye sokma şansın yok. ya ambar ücretini ödeyip tekrar yurt dışına çıkaracaksın ya da yaklaşık 3 ay sonra Tasiş'in satış ihalesine gireceksin. Tasiş'in Edirne'de satış dükkanı var. orda da satışa çıkabilirmiş istanbul'a da gönderilebilirmiş. internetten takip edeceksin. bana hatırlatırsan ben de sordururum vakti yaklaştığında.

Oldschool
09-01-2017, 11:28
E-İhale (https://uygulama.gtb.gov.tr/eihale) ilede satılabilir cıkma oto parçası vs olarak takip etmen gerekli ve verdigin fiyatta yüksek olmalıki kimse almasın geçmiş olsun kardeşim

ayter
09-01-2017, 16:00
Jantlar tırda yakalanmış terk'e giriyor.Terk dilekçesine de imza atmış zaten şöfor.1,2ay içinde falan edirne tasiş mağazasına satışa çıkarırlar

FaikYILMAZSOY
09-01-2017, 16:15
Herkeze çok teşekkür ederim ilgilendiginiz için. Anlasılan işimiz şansa kadere kaldı.

Square
09-01-2017, 21:44
Ben sıksık aliexpress ve ebay tarzı sitelerden alışveriş yaparım telefon tütün ilaç fln böyle şeyler yasak fakat jant getirebilirsin 2. el diyosun bunun değerinide emsal alınarak belirler gümrük memuru örn x jant türkiyede 1500 tl dimi seninkinede 1500 tl üzerinden vergi alınarak yurda girişi sağlanır benim bildiğim budur . Gümrük memuru sanırım uyuzluk yapmış bu arada 75 euroluk ücretsiz geçiş 30 euroya düşürüldü bilginiz olsun

SpeedlinE™
09-01-2017, 21:52
durum aynı kardeşim. jantlar Kapıkule Tasiş deposunda. an itibariyle vergi, ceza vs ödeyip TR'ye sokma şansın yok. ya ambar ücretini ödeyip tekrar yurt dışına çıkaracaksın ya da yaklaşık 3 ay sonra Tasiş'in satış ihalesine gireceksin. Tasiş'in Edirne'de satış dükkanı var. orda da satışa çıkabilirmiş istanbul'a da gönderilebilirmiş. internetten takip edeceksin. bana hatırlatırsan ben de sordururum vakti yaklaştığında.

merhaba satış yeri sadece edirnede mi var? Kocaeli vb gibi yerlerde de varmı?

ayter
19-01-2017, 09:46
Jantlar takımı 400 tl olarak fiyatlanmış.Haftaya mağazada satışa çıkacak.

FaikYILMAZSOY
19-01-2017, 21:52
Jantlar takımı 400 tl olarak fiyatlanmış.Haftaya mağazada satışa çıkacak.

Hadi yaa nasıl alıcaz hangi ilde acaba yardımcı olabilirmisniz alalım su jantları

huncherry
19-01-2017, 21:57
Hadi yaa nasıl alıcaz hangi ilde acaba yardımcı olabilirmisniz alalım su jantları

eğer mağazaya çıkacağı günü bana bildirirseniz yardımcı olurum,işten çıkarıldığım için zaman sorunum yok.
0531 621 01 95

SpeedlinE™
19-01-2017, 21:58
direksiyon varmı böyle gümrükte kalan satışa çıkan nereden görebiliriz bu listeleri. o jant 400e başka biri alırsa ve ziyan olursa üzülürüm

kadireren
19-01-2017, 22:20
direksiyon varmı böyle gümrükte kalan satışa çıkan nereden görebiliriz bu listeleri. o jant 400e başka biri alırsa ve ziyan olursa üzülürüm

orjinal direksiyonlara bende düşkünüm var mıdır gümrükte merak ettim , jant olarakda 400e çok iyi yazılmış başka jantlarda varmı ? gerçi onlarında sahipleri takip ediyor olabilir işin ucunda başkasının jantını almış olmakta var ama terk edilmişde olabilir güzel varsa almak lazım

SpeedlinE™
19-01-2017, 22:28
orjinal direksiyonlara bende düşkünüm var mıdır gümrükte merak ettim , jant olarakda 400e çok iyi yazılmış başka jantlarda varmı ? gerçi onlarında sahipleri takip ediyor olabilir işin ucunda başkasının jantını almış olmakta var ama terk edilmişde olabilir güzel varsa almak lazım

aynen bu beyefendi gibi bekleyen insanar olabilir jantları. direksiyona hiç rastlamamış beyefendiye özelden sordum

kadireren
19-01-2017, 22:33
aynen bu beyefendi gibi bekleyen insanar olabilir jantları. direksiyona hiç rastlamamış beyefendiye özelden sordum

Görülebiliyosa 2. - 3. kez ihaleye çıkan jantlara bakmak lazım , bi momo felan olsa fena olmazdı :D

corrado
19-01-2017, 22:48
merhaba satış yeri sadece edirnede mi var? Kocaeli vb gibi yerlerde de varmı?

izmit te gümrük müdürlüğünün altında mağaza.
ankara caddesinde.
yeni cuma camiinin karşısında (e-5 tarafında ) peynirci baba var köşede.onun az ilersinde

SpeedlinE™
19-01-2017, 22:52
izmit te gümrük müdürlüğünün altında mağaza.
ankara caddesinde.
yeni cuma camiinin karşısında (e-5 tarafında ) peynirci baba var köşede.onun az ilersinde

lc waikinin yanındaki peynirci babayı mı dediniz? bu cumartesi bi gidip bakayım yakınmış bana

FaikYILMAZSOY
19-01-2017, 23:25
İzmitte bir tanıdık bulduk bakalım satısa ne zmn cıkar kesın taihi yok sanırım �� Bide bu eldeki terk evragına ihtiyac olmaz galıba demi

SpeedlinE™
19-01-2017, 23:37
İzmitte bir tanıdık bulduk bakalım satısa ne zmn cıkar kesın taihi yok sanırım �� Bide bu eldeki terk evragına ihtiyac olmaz galıba demi

izmitte mi satışa çıkıyormuş?

FaikYILMAZSOY
19-01-2017, 23:39
izmitte mi satışa çıkıyormuş?

Magaza nerde dedim izmitte dediler ya :soru: başka magazalarda mi var

SpeedlinE™
19-01-2017, 23:42
Magaza nerde dedim izmitte dediler ya :soru: başka magazalarda mi var

gözlerimde sorun var sanırım kusura bakmayın. yorumda olmayan kısmı okumuş :D edirne mağazasında çıkacak sanmıştım. İzmitte ise bu cmt gidebilirsem bi bakarım

FaikYILMAZSOY
19-01-2017, 23:59
gözlerimde sorun var sanırım kusura bakmayın. yorumda olmayan kısmı okumuş :D edirne mağazasında çıkacak sanmıştım. İzmitte ise bu cmt gidebilirsem bi bakarım

Görürseniz haber edin bi an önce kurtarayım onu o kötü hayattan :)

SpeedlinE™
20-01-2017, 00:02
Görürseniz haber edin bi an önce kurtarayım onu o kötü hayattan :)

gidebilirsem kesin bakacağım vede çok uzak durmuyor dediğim gibi bana. isterseniz telefon numaranızı pm den yollayın sorarım ordaki adamlara ayırırlar numaranızı veririm veya ben size yazarım şu zaman gelecek vb diye. hemen satılma ihtimali yüksek çünkü

corrado
20-01-2017, 00:15
lc waikinin yanındaki peynirci babayı mı dediniz? bu cumartesi bi gidip bakayım yakınmış bana

orası değil.
e-5 tarafı diye özellikle belirttim. eğer kapanmadıysa n city tarafına geçilen köprünün dibinde vardı. .ordaki peynirci babadan halkevine doğru
az ilerde. gümrük diye yazıyor görürsünüz zaten

SpeedlinE™
20-01-2017, 00:21
orası değil.
e-5 tarafı diye özellikle belirttim. eğer kapanmadıysa n city tarafına geçilen köprünün dibinde vardı. .ordaki peynirci babadan halkevine doğru
az ilerde. gümrük diye yazıyor görürsünüz zaten

Oradaki dükkanı hatırlayamadım ama zihnimde canlandı o yerler bu haftasonu cumartesi 5-6 gibi açık olursa gideceğim kısmetse. İlginize çok çok teşekkür ederim çok sağolun

FaikYILMAZSOY
20-01-2017, 01:24
Oradaki dükkanı hatırlayamadım ama zihnimde canlandı o yerler bu haftasonu cumartesi 5-6 gibi açık olursa gideceğim kısmetse. İlginize çok çok teşekkür ederim çok sağolun

Valla çok sevınırım pm atıyorum numaramı bi arkadası ayarladım oda haber bekliyor uygun vakit yakalarsam gider bakarım da dedi ama bakalım.

ayter
20-01-2017, 08:37
Jantlar edirnedeki tasiş mağazasında satışa çıkacak.

huncherry
20-01-2017, 11:50
eğer mağazaya çıkacağı günü bana bildirirseniz yardımcı olurum,işten çıkarıldığım için zaman sorunum yok.
0531 621 01 95

sanırım arkadaş görmedi :)

FaikYILMAZSOY
22-01-2017, 22:55
sanırım arkadaş görmedi :)

Kusura bakmayın gözümden kaçtı sanırım. Numaranızı aldım edirnede iseniz yardımınıza ihtiyacım olucak numaranızı kaydediyrum hemen müsait bi zamanda yazıcam çok teşekkürler

FaikYILMAZSOY
29-01-2017, 12:18
JANTLARI kurtardık sonunda yenıden satın alarakta olsa.. tekrar tekrar burdan takıp eden bilgi verrn arkadaslara sagolsun gidip alıp kargolayan "Hunchery" e çok tesekkur ederım.

powERS
29-01-2017, 13:17
Araç üstünde bi foto at baride değsin :)
Hadi geçmiş olsun

alperaslann
29-01-2017, 13:59
Hayırlı olsun güle güle kullanın tekrardan. Sorması ayıp olmazsa kaç para ödediniz?

SpeedlinE™
29-01-2017, 14:03
başka jantlar direksiyonlar varmıki gümrükte,haydi hayırlı olsun güle güle kullanın

Schumi
29-01-2017, 15:28
TechTurkey çözdü bunuda. Yardımcı olan arkadaşa teşekkürler. Dert olmuştu valla.

huncherry
29-01-2017, 21:29
başka jantlar direksiyonlar varmıki gümrükte,haydi hayırlı olsun güle güle kullanın

2 takım oem bmw jantı vardı baya yaralıydı ve para etmeyen modellerden,bir de çok fazla halı vardı içerisi yaşlı teyze doluydu :)

arda35
29-01-2017, 22:22
Konuyu salaktan takipteydim ben de. Sevindim valla kurtarmanıza, güle güle kullanın.

FaikYILMAZSOY
29-01-2017, 22:46
Hayırlı olsun güle güle kullanın tekrardan. Sorması ayıp olmazsa kaç para ödediniz?

400+40Kargo :)

SpeedlinE™
29-01-2017, 22:47
2 takım oem bmw jantı vardı baya yaralıydı ve para etmeyen modellerden,bir de çok fazla halı vardı içerisi yaşlı teyze doluydu :)

Anladım ilginiz için çok çok teşekkür ederim

Bu arada bulunmayan şey kalmadı bu forumda. İyiki dışardan takip etmeyi üye olarak devam ettirmişim zamanında

FaikYILMAZSOY
29-01-2017, 22:50
öyle oldu gerçekten burada Techturkey de olmasam gitmişti.. Rover 220 Turbo Coupe Aracımız Ankara Rmg Serviste Setup ve ayar bitip jantları takılınca video resim ekliycem inş. :)

dragon
30-01-2017, 11:28
Hayırlı olsun. Süreç nasıl işledi acaba? Satışa nereden ve nasıl çıkacağını nasıl öğrendiniz?

400 liralık fiyat neye göre belirleniyor gibi..

beratyuksel
30-01-2017, 11:56
TechTurkey her yerde yurtiçi, yurtdışı, gümrük affetmiyor. :D
Hayırlı uğurlu olsun güle güle kullanın.

İzmitteki mağazaya gidip de faydalı bir şeyler gören var mı? Varsa eğer İstanbuldan Sakarya'ya giderken bir gün uğrayayım ben de.

ahmetgurlek
30-01-2017, 12:28
hayırlı olsun, iyi günlerde kullanın. bir nebze de olsa katkımız olduysa ne mutlu...

lnd_samet
30-01-2017, 14:14
birde niye izmitte satışa çıkıyor. çok ilginç

FaikYILMAZSOY
23-03-2017, 12:36
Hayırlı olsun. Süreç nasıl işledi acaba? Satışa nereden ve nasıl çıkacağını nasıl öğrendiniz?

400 liralık fiyat neye göre belirleniyor gibi..

teşekkür ederim geç gördum kusura bakmayın. jantlara gümrükte el konuldu sonrası sagolsun burdakı abi kardeşlerimizin sdayesınde oldu inanın yardımları olmasa bu insanların asla alamazdım jantları neye göre hangi şubeye yönlendırıyolar bilmiyorum sagolsun hançeri abi yardımcı oldu müsteri gibi gitti parasını ödedi 400 tl fıyat belirlemişler satın aldı bvana kargoladı. allah hepsinden razı olsun.

Bolkar1st
24-03-2017, 22:38
valla kendim almış gibi sevindim yeni okudum konuyu :) hayırlı olsun

FaikYILMAZSOY
24-03-2017, 23:16
Rover Tomcat projesi tmmlandı 1.3 bar 340 bg mustang dyno. İnş arac antalyaya gidince ilk iş jantlar takılıcak

FaikYILMAZSOY
27-08-2018, 17:52
:icon_rule

https://i.hizliresim.com/JDMEnE.jpg (https://hizliresim.com/JDMEnE)

https://i.hizliresim.com/OD5d73.jpg (https://hizliresim.com/OD5d73)

https://i.hizliresim.com/zM1Erg.jpg (https://hizliresim.com/zM1Erg)

Skr
02-03-2020, 19:18
Dogum gunu hediyendi o senin ;)

FaikYILMAZSOY
02-03-2020, 23:25
:))) dogru dedin