PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Skoda Octavia 1.4 tsi

semih4718
09-01-2017, 09:46
Merhaba,

Uzun zamandır aranızda olmama rağmen konuyu yeni açabildim. Golf 5 1.6 fsi aracımı sattıktan sonra 1 yıldan fazla bir süredir octavia 1.4 tsi 122 hp Ambiante kullanmaktayım. Comfortline (2004 ün en donanımlısı) Golf 5 kadar donanmlı olmasada performans ve rahatlık açısından beklentilerimin üstünde bir araç çıktı. aldığımda 80 Bin KM'de idi şuan 100Bine dayanmış durumda.

Alır almaz üzerindeki swing teybi değişip orjinal bolero taktım. Fabrika çıkışı 225x45x17 ebat lastiklere sahip. Ayrıca Dr. Ecu Quattro Garage Bekir'de soft yazılım atıldı. Kastamonu-Ankara gidiş-dönüş sakin kullanımda (100km/s civarı) 5.0 lt tüketimleri çok rahat gördüm.

Aracın en büyük eksikliği elegance donanım olmaması. Sensörlerden ziyade direksiyondan kumanda ve kol dayamanın eksikliğini çekmekteyim. Kısa vadede downpipe ve filtre modifikasyonları eklemek istiyorum. Bu noktada diğer önerilerinizi duymak isterim.

http://i.hizliresim.com/ZMz3jz.jpg
http://i.hizliresim.com/ErAD09.jpg

8.000rpm
09-01-2017, 13:03
Maaşallah aracınız golfü bagajına alır , az bile söylemişsiniz beklentilerinizi karşılamasını :)
Bence bir takım kaliteli hafif jant gerekir , oz ultraleggera veya enkei rpf1 tartışmasız
Yay da görünüşü ciddi değiştirecektir ama octavia konforlu bir araç , şahsen tavsiye etmiyorum
Bence başka da birşeye gerek yok zira araç ve motor ile ilgili amaçları doğru konumlandırmak lazım

semih4718
09-01-2017, 13:38
Maaşallah aracınız golfü bagajına alır , az bile söylemişsiniz beklentilerinizi karşılamasını :)
Bence bir takım kaliteli hafif jant gerekir , oz ultraleggera veya enkei rpf1 tartışmasız
Yay da görünüşü ciddi değiştirecektir ama octavia konforlu bir araç , şahsen tavsiye etmiyorum
Bence başka da birşeye gerek yok zira araç ve motor ile ilgili amaçları doğru konumlandırmak lazım

Octavia sayesinde korkusuzca heryere gidebiliyorum. Zira şehiriçi nakliye bile yapılır bu bagajla :) Jant konusunda OZ Superturismo Gunmetal sanırım süper olur. Denenmişi var aşağıdaki resimde. Hem görüntü Viraj performanısını arttırmak için yay düşünülebilir aslında ama yaşadığım bölgenin yolları kötü olduğu için konfordan ödün veremiyorum maalesef

https://a.d-cd.net/9c7b1c2s-960.jpg

8.000rpm
09-01-2017, 18:20
ben ultraleggera'yı ağırlık için tavsiye etmiştim , superturismo biraz daha ağırdı sanırım
sizin makine standardı 1,4-122 ve octavia kasa ağırlığı sebebiyle jantlardan atacağınız ağırlık çok ciddi fark yaratacaktır

ErayCerit
09-01-2017, 18:23
kasa ve motor olarak çok sevdiğim bir araç kazasız belasız kullanın :) Aklınızda bulunsun CAX kodlu motorlar LPG ile çok güzel uyum sağlıyor ve cidden aşırı tasarruf sağlıyor uzun vade binecekseniz kesinlikle öneririm

canozgur106
09-01-2017, 19:54
Hey maşAllah koca gemi bu :)

semih4718
10-01-2017, 10:07
ben ultraleggera'yı ağırlık için tavsiye etmiştim , superturismo biraz daha ağırdı sanırım
sizin makine standardı 1,4-122 ve octavia kasa ağırlığı sebebiyle jantlardan atacağınız ağırlık çok ciddi fark yaratacaktır

Haklısın Ben bunu listeme yazayım :)

kasa ve motor olarak çok sevdiğim bir araç kazasız belasız kullanın Aklınızda bulunsun CAX kodlu motorlar LPG ile çok güzel uyum sağlıyor ve cidden aşırı tasarruf sağlıyor uzun vade binecekseniz kesinlikle öneririm

Çok düşündüm tüp olayını ancak yazılım ile beraber uygulanamayacağını söylediler. Bende tercihimi yazılımdan yana yaptım. Daha önce uygulayan tanıdık biri varsa görüştürebilirsen çok sevinirim.

Hey maşAllah koca gemi bu

3 ceset sığar bagaja :D

ErayCerit
10-01-2017, 15:06
Haklısın Ben bunu listeme yazayım :)

Çok düşündüm tüp olayını ancak yazılım ile beraber uygulanamayacağını söylediler. Bende tercihimi yazılımdan yana yaptım. Daha önce uygulayan tanıdık biri varsa görüştürebilirsen çok sevinirim.

3 ceset sığar bagaja :D MKT Dr.Ecu bayisi arkadaşımız bu konuda yardımcı olacaktır sanırım. Tüpden sonra yazılım da yaptıracaktım ama arabanın ömrü yetmedi talihsiz bir kaza sonucu kendilerini kaybettik. Fakat herkes tüple beraber yazılımın çok iyi olacağı yönünde konuşuyordu

semih4718
10-01-2017, 16:42
MKT Dr.Ecu bayisi arkadaşımız bu konuda yardımcı olacaktır sanırım. Tüpden sonra yazılım da yaptıracaktım ama arabanın ömrü yetmedi talihsiz bir kaza sonucu kendilerini kaybettik. Fakat herkes tüple beraber yazılımın çok iyi olacağı yönünde konuşuyordu

Yazık olmuş. Benim yazılımda Dr. ECU zaten ama PRINS'in önderilen modeliyle uyumlu olmadığını söyledi Quattro Garage Ankara belki farklı bir marka kullanılınca olabilir bilemiyorum