PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : F30 donanım paketini anlayan gelsin

TaGo
09-01-2017, 13:22
Arkadaşlar biliyosunuzdur son dönemde bi 10 gündür f30 bakıyorum. İşte, efiicient dynamics, sportline, modernline, m sport, m sport plus, luxury line. Yani anlayacağınız bende hatlar iyice karıştı.

M paket iç dış araba bakıyorum, araçta elektrikli koltuk ve elektrikli ayna yok. Sportline a bakıyorum elektrikli koltuk ve ayna var. Luxury line a bakıyorum recaro koltuk yok, ama koltuğun ısıtması bile var.

Şu paketlerin açılımı vede tutulan modeller üzerine bana açıklama yapabilecek olan varmı?

Benim vardığım en son kanı; sportline alıp m direksyon ve m body kit koyunca en istikrarlı hali alıyor :D

CNR
09-01-2017, 13:26
M joy ile m plus arasındaki farktan kaynaklanıyor

arada katlanır ayna hafızalı koltuk vs gibi farklar olması lazım

Sert@ç
09-01-2017, 13:26
Abi şasinin son 7 hanesini bana gönder bakayım donanımı nedir

Berkan
09-01-2017, 13:39
luxury line -modern line -sport line - m ve düz bunların hiç biri olmayan 5 çeşit var

opsiyonsuz standar çıkışlarını yazıyorum :D

luxuryde kapı cevresi cıtalar böbrek egzoz ve arka tampon citası ve ön tamponda sis cevresinde krom detaylar var, içinde siyah ahsapla gelir ve alt cizigisi gri renk olur. standart olarak jantları ince sık kolludur

sportline: luxuryde krom olan yerlerin alayı siyah krom çıkar sis cevreside piano black cıkar, koltuklar baldır destekli, iç kaplama piano black ve alttan kırmızı cizgi geçer, siyah kumaş koltukları mevcut. 2ye bolunmüş 5 kollu jantı var

modern: konsol direksiyon hatta kadranlar gögüs krem rengi cıkar diger modellerde saygıdım krom veya siyah krom yerler mat krom olur (brushed aliminum kıvamında) içide odun gibi yapılı bir malzeme var yine alt cıtası gridir. luxury line jantına benzeyen ama kolları daha iri jantı mevcut

M zaten belli ön arka tampon marspiyel koltuklar jantlar farklı. sportline koltuguyla M koltugu aynı sadece kumaşları farklıdır.

onun dışında saydıgınız tüm elektrik koltuk ısıtma deri cart curt opsiyon. ilk cıktıgı 2012 de hepsi ayrı ayrıydı

teknoloji paketinde mesela bixenon geliişmiş gösterge paneli falan vardı, park sensorü olan pakette geri görüş kamerası yoktu elektrikli ayna ve koltuk ayır ayrı alınıyordu hatta M pakette yoktu o senede dogal olarak m direksiyon diye opsiyonda yoktu

2013 de degişti galiba ggp yi opsiyona aldılar kamera park sensorüne dahil oldu elektrikli koltukla bir paket yaptılar şuan yanlısım yoksa sportline da sadece m direksiyon alınabiliyor gibi gibi aklıma gelenler.

son 40.yıl donanımları gırtlak spor harman kardondan ısıtmadan geniş ekranlı navigasyondan falan hepsini doldurdular

TaGo
09-01-2017, 13:45
peki fiyatsal olarak ne durumda bu paketler.

Sportline alıp body kit yapınca m plus oluyor galiba

Kahn23
09-01-2017, 13:47
Sonradan yapmak için uğraşılmak istenmiyorsa 40.yıl donanımı almak en mantıklısı.

2.el daha hızlı olur ..

Berkan
09-01-2017, 13:55
peki fiyatsal olarak ne durumda bu paketler.

Sportline alıp body kit yapınca m plus oluyor galiba

ondan çok haberim yok ama ilk zamanlarda

sport-modern-luxury aynı paraydı sallıyorum 1000€

M bunlardan daha pahalıydı 3000€ gibiydi

veya bunların hiç birini almayıp dümdüzde alınabilir.

kısmen olabilir eger bunlar var :D elektrikli koltuk, ayna, gelişmiş gösterge paneli joy plus farkı (eksik veya hatırlamadıgım1-2 Tane daha fark olabilir)

Ufuk
09-01-2017, 13:57
baldır destekli koltuklar normallere göre çok daha fazla alçalıyor buda bir dip not olsun. Sportline ve m'deki koltuk zaten aynı. Sadece kumaşları farklı. Ön tarafında aşağı yukarı ayarı var normal koltuğa göre ekstra olarak birde yandaki destekleri sıkıştırabiliyorsunuz düğmeyle.
Bence en mantıklısı kırmızı sportline almak ve style 397 veya 373ler ile basmak. 397 yüksekken çok güzel durmuyor ama basınca çok yakışıyor 373 zaten bulmak imkansız gibi.

Mr.Bilal
09-01-2017, 13:58
M direksiyon ve bodykit ile Sportline en ideali olur diye düşünüyorum. en azından ben f30 alsam bu şekilde tercih ederdim.

TaGo
09-01-2017, 14:04
Arkadaşlar gerçek m sport pakette elektrikli koltuk ve ayna yok. Bu benim açımdan büyük dezavantaj. M sport un m plus olanlarında bunlar var. O pakette pek yok.

Gelişmiş göstergeyi nasıl anlıyoruz. Birde sos var veya yok olması ne değiştirşr

cosekar
09-01-2017, 14:06
Ben bildiklerimi yazayım

Plus olan paketlerde hifi, hafızalı elektrikli koltuk ve katlanır ayna geliyor yanlış bilmiyorsam...

ACTPK
09-01-2017, 14:09
Sportline dışında birde sportline plus var. Deri + elektrikli koltuklu falan oluyor.

Drive Fast
09-01-2017, 14:10
bence en mantıklı donanım sport line plus donanımı hi-fi ses sistemi hafızalı spor deri koltuk sunroof ışık paketi ve kırmızı şeritlerle fiyat performans açısından çok güzel, eğer bütçe yetiyorsa tabiki 40. yıl serisi çok daha iyidir

Ahmet.S
09-01-2017, 14:20
Uzun süredir bakıyosunuz inşallah gönlünüze göre olur. Ben sportline alıp bir tanede başka araba aldım kurcalamak için ama tek araba alıcak olsam 40. Yıl alırdım temiz full dolu araç.

anıl turan
09-01-2017, 14:27
Arkadaşlar gerçek m sport pakette elektrikli koltuk ve ayna yok. Bu benim açımdan büyük dezavantaj. M sport un m plus olanlarında bunlar var. O pakette pek yok.

Gelişmiş göstergeyi nasıl anlıyoruz. Birde sos var veya yok olması ne değiştirşr

gelişmiş gösterge

sahibinden.com - Satılık, Kiralık, 2.El, Emlak, Oto, Araba, Alışveriş, Hizmet, Kariyer, İş İlanları, Bilgisayar, Cep Telefonu, Tekne, Motosiklet, İş Makinesi fiyatları - ilan ve alışverişte ilk adres (https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-galeri-kemal-den-hic-boyasiz-ciziksiz-bmw-sportline-borusan-382442357/detay)

gelişmemiş gösterge :)

sahibinden.com - Satılık, Kiralık, 2.El, Emlak, Oto, Araba, Alışveriş, Hizmet, Kariyer, İş İlanları, Bilgisayar, Cep Telefonu, Tekne, Motosiklet, İş Makinesi fiyatları - ilan ve alışverişte ilk adres (https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-adarsa-2014-bmw-3.16i-m-sport-boyasiz-32.000-km-estoril-blue-372811276/detay)

Runo
09-01-2017, 14:29
Biraz karışık iş, benim f30 3.20d'de mesela 2014 model comfort techno paket, ısıtmalı koltuk geri görüş katlanır ayna vs. var. Ama arkadaşımın aynı yıl aynı model 3.20d'de katlanır yok ısıtma var geri görüş yok. Biraz karışık açıkcası uçsuz bucaksız bende anlamadım :)

anıl turan
09-01-2017, 14:30
antrasit tavan ve estoril mavi renk icin mpaket alinir...
mjoyda elektrikli katlanır ayna, gelişmiş gösterge ve hafızayı gectim koltuk ısıtmanın olmaması beni cildirtiyor(du)...

Runo
09-01-2017, 14:31
Eklemeyi unuttum şimdi aklıma geldi ikimizdede gelişmiş gösterge var mesela ayrıca onda harman kordon var bende yok, böyle 1-2 tane daha var fakat aklıma gelmedi şu an

TaGo
09-01-2017, 14:34
Gelişmiş gösterge farkını anlayamadım örneklerden. Orta konsokdakinde geri görüş varsa gelişmiş omu demek

ACTPK
09-01-2017, 14:41
Kadranda oluyor gelişmiş gösterge. Hani standart anlık yakıt tüketimi gösterir ya yıllardır bmw'ler Onun ekran üzerinde gösterilmiş olanını düşün altında da aynı ekran devam ediyor. Gelişmiş gösterge paneli olmayanlar bildiğimiz e90'lardaki gibi küçük bir bc ekranı ve analog anlık yakıt göstergesiyle anlarsın abi. Technology pakette başlıyor. Sportline ve luxuryline technology peketi içeriyor zaten. M sportta aynı şekilde. Yani türkiye paket değilse %99 zaten vardır.

anıl turan
09-01-2017, 14:47
sahibinden.com - Satılık, Kiralık, 2.El, Emlak, Oto, Araba, Alışveriş, Hizmet, Kariyer, İş İlanları, Bilgisayar, Cep Telefonu, Tekne, Motosiklet, İş Makinesi fiyatları - ilan ve alışverişte ilk adres (https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-satilik-bmw-316-m-368347338/detay)

bu ilanda gelişmiş gösterge daha net.

anıl turan
09-01-2017, 14:51
bu f30da ayrı bir cins mesela, estoril içi bej deri koltuk, koltuk ısıtma var ama mjoy gelişmiş gösterge ve katlanır ayna yok.
bende estoril ici siyah deri mjoy vardı ama koltuk ısıtma yoktu. cok takmıştım bu koltuk ısıtma ve katlanır ayna olayına, arabayı satalı 1 sene oldu hala takığım :)

bu arada ikidir ard arda post sallıyorum ama düzeltme yok ne yapayim :)

anıl turan
09-01-2017, 14:52
linki burda özür

sahibinden.com - Satılık, Kiralık, 2.El, Emlak, Oto, Araba, Alışveriş, Hizmet, Kariyer, İş İlanları, Bilgisayar, Cep Telefonu, Tekne, Motosiklet, İş Makinesi fiyatları - ilan ve alışverişte ilk adres (https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-m-makyajli-hatasiz-boyasiz-tertemiz-yetkili-servis-cikisli-383408337/detay)

RafetAraç
09-01-2017, 15:43
Gelişmiş gösterge farkını anlayamadım örneklerden. Orta konsokdakinde geri görüş varsa gelişmiş omu demek

abi benm arabada var gelişmiş gösterge :))

10 ur
10-01-2017, 08:42

abi senin ilacın 40th Year Edition, istediğin özelliklerin hepsi var en dolu modeli zaten, geniş ekrandan harman kardona kadar.

Kutluhan
10-01-2017, 11:13
satarken hızlı satılmasını istiyorsan, m plus ve estoril blue almanda fayda var.. dışı m paket içerisi sportline falan ikinci elde satması problem olur. benzinli olacaksa 40. yıl alınması lazım. almışken tam dolu olsun hiç kurcalamadan binersiniz. ya en boş ya en dolu bmw de ara paketler vs. kafa karıştıran mevzular :)

levent
10-01-2017, 11:37
abi

sportline, modernline, luxuryline, mjoy

a ek olarak elektrikli koltuk vb olunca

sportline plus, modern plus, luxury plus ve m plus diye geçiyor.

kısacası plus = elektrikli koltuk + hifi müzik sistemi olması lazım (hifi orta seri, harman kardon değil ama baz da değil.)

M3CSL
10-01-2017, 11:52
2014tu sanirim plus eklendi sportline ve modernlinelara. Hifi elektrik hafiza k ayna . Guzel ideal paket oldu bana kalirsa.sportlineda yazildigi gibi koltukta baya alcaliyor

CaNeR44
10-01-2017, 12:09
technology plus paket var bende saçmalık katlanır ayna yok arka perde cruise control yok e90 da vardı hepsi zaman geçtikçe çalıyorlar

ama bu araçlarda en çok fiyat etkileyen 3 şey ( sunroof, bi-xenon, deri koltuk ) biri olmayınca direk 10000 fark oluyor fiyatlarda buda 2.elde karmaşıklığı arttırıyor yok senin araç şu kadar nette seninki niye oyle bak burda var bakıyorum sunroof yok bakıyorum far yok gerisi km boya kaza bela işte

Erk@n
10-01-2017, 16:54
Tako cum bence paketlerle kendini yorma çıkamazsın altından. Bence mümkün olduğunca görebileceğin araçlara yönel. Herşeyi ile gör tercih et ya da sor sorgula satıcıdan. Çünkü ben ararken bir bulduğumu diğer aynı paketteki araçta bulamadığım zamanlar oluyor. En mantıklısı bence de "40th year" versiyonları.

TaGo
10-01-2017, 17:11
Arkadaşlar 40. yıl paketlerinin fiyatı yaklaşık 150-155 b,nden başlıyor.

tabiki en güzeli en dolusu o ama fiyat performans olayında yi bir noktada değil.

Şimdi bir sportline plus buldum. Dışıda komple m performance body kit sanırım oa yöneleceğim