PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Amiral Gemisi(Balta Burun) :)

Alper DEMİR
10-01-2017, 01:18
Evet başlıktada belirttiğim gibi Omega serüvenime BFL kodlu makyajlı kasa ile devam etmeyi düşünüyorum.Eski aşk gemisi ile ismini balta burun koyduğum bu gemiyle takas etmiş bulunduk.Ufak tefek eksikliklerini giderip keyifle binmeyi planlıyorum nasipse.Bu kasa 2.5 larda ekstra donanım olarak Bose sound 5 kademeli ön koltuk ısıtma ve eski kasa bagajda konumlandırılan 6'lı cd changer göğüse taşınarak 4'lüye düşürülmüş durumda akabinde 2.6 larda arka koltuk ısıtma ve katlanır ayna yanlış hatırlamıyorsam Esp mevcut (bu araç 2.5),eski kasaya oranla makyajlı kasaların iç döşeme trim vs.çok daha kalitesizdir.Dıştan biraz daha spor ve yakışıklı olduğunu düşünüyorum.Neden aldım sorusu biraz karışık yeni yenidir daha güncel duruyor deyip geçiş yaptık.Resimler ilk alırken çekilmiş olan resimler yenilerini eksiklerini giderdikten sonra çekip paylaşıcam :heyoo:

http://i.hizliresim.com/qjN5bd.jpg
http://i.hizliresim.com/adNVXQ.jpg
http://i.hizliresim.com/OVzG04.jpg
http://i.hizliresim.com/3vlm70.jpg
http://i.hizliresim.com/DB5Qdo.jpg

darkmoon
10-01-2017, 01:42
güle güle kullan almanın hep ucundan döndüğüm çok beğendiğim bir araç .. klasslığı bozulmamış bir araç bence temizi hala kafa çevirtip baktırır en azından araba zevki olan insan bir bakar.. :)

en dolu paketi genelde 2.6 ve yanılmıyorsam 3.2 leri vardı o paketler onlar zaten tam dolu paket yollanmış.. genelde kırpılmış paketler ufak hacimlerle yollanmış..

birde yeni kasalarda bmw dizel motorlu olanları var onlardan denk gelse evlatlık olur.. e39 kasalarda kullanılan 2.5tds motor var..

darkmoon
10-01-2017, 01:45
bu arada fikir olarak bu omegaların alman forumlarında hastaları var.. o bilgi ekranını renkli yol bilgisayarına çevirenler var hatta orda film falan oynatıyorlar .. bir sürü donanım yükselten insanlar var .. alman forumlarında gezersen bir sürü omegaya yapılmış modernize projelerini görebilirsin..

dediğim gibi zamanında çok fazla kovaladığım araştırdığım bir araçdı.. benim almanya vectra forumunda taklıdığım zamanlar orda omega bölümüde vardı çok girer sohbet eder projelere bakardım.. bunların hastası var..

Alper DEMİR
10-01-2017, 01:48
Teşekkürler..Gerçekten kaliteli ve teneke paralarına alıp satılan araçlar temiz düzgün ellerde hala dik durabilen nadir omegalardan biri bu aracımda gidişi yaylanışı özellikle uzunyolda yarattığı uyku senfonisi bambaşka.. :)
En dolu paket evet 2.6 ve 3.2 lerde mevcut en az kırpılmışları 2.5 ler.Bahsettiğiniz dizel motorlar eski kasalarda da mevcut.

Bahsettiğiniz ekranlardan zamanında getirten arkadaşlar olmuş ama uyarlaması çok güç oluyor.Yani dediğiniz gibi film,klip oynatma mevcut oluyor,fakat araçta belirecek arızaların hiçbirini ekran göremiyorsunuz anlık ve ortalama tüketim değerlerinede ulaşamıyorsunuz.Yurtdışı versiyonlar bizimkilere oranla farklı sanırım.Bu arada o iş astarı yüzünü geçiyor misali çok büyük paralara mal oluyor :D

_driver_
10-01-2017, 02:03
Hiç yüzü eskimeyen yakışıklı bir araçtır benim gözümde. keyifli kazasız belasız kullanırsınız inşallah

Korollacı
10-01-2017, 08:23
hayirli olsun kazasiz belasiz iyi gunlerde kullan balta burunu :D

Alper DEMİR
10-01-2017, 11:08
Hiç yüzü eskimeyen yakışıklı bir araçtır benim gözümde. keyifli kazasız belasız kullanırsınız inşallah
Teşekkürler :)

Alper DEMİR
10-01-2017, 11:09
hayirli olsun kazasiz belasiz iyi gunlerde kullan balta burunu :D

Teşekkür ederim hiç yabancı gelmiyorsunuz nedense :D

Hondafatih
10-01-2017, 11:11
Maşallah keşke gündelik kullanabilsemde bende böyle kocaman araba alsam :)

Alper DEMİR
10-01-2017, 11:40
Sagolun.Gündelik kullanım için lpg şart yoksa ev yıkar :D

Mesut AKIN
10-01-2017, 11:46
Sagolun.Gündelik kullanım için lpg şart yoksa ev yıkar :D

bulaşıkta yıkarmı :P :P :P ahaha hayırlı olsun kardeşim :)

Seven7
10-01-2017, 11:56
Araba buram buram ben üst segmentim diyor. Maşallah çok diri duruyor güle güle kullanın. V6 değil mi bu 2.5 motorlar?

Alper DEMİR
10-01-2017, 11:57
bulaşıkta yıkarmı :P :P :P ahaha hayırlı olsun kardeşim :)

Biliyordum buralarda bir yerlerde olduğunu hahaha eyvallah abim :D

Alper DEMİR
10-01-2017, 11:58
Araba buram buram ben üst segmentim diyor. Maşallah çok diri duruyor güle güle kullanın. V6 değil mi bu 2.5 motorlar?

Teşekkürler buda 2.5 v6

salih_karali
10-01-2017, 12:41
Hayırli olsun kardeşim makina cok ii maşallah

Alper DEMİR
10-01-2017, 12:46
Hayırli olsun kardeşim makina cok ii maşallah

Sağolasın abim teşekkür ederim.Detaylı için kapını çalıcaz inşallah :)

yyfidan
10-01-2017, 19:01
Bir gün "Acaba?" demeden bu tarz araçlara binmek gibi hayallerim var. Rabbim sana nasip etmiş bize de eder inşallah :))

exca-
10-01-2017, 19:34
omega çok keyifli bir araç, bir kere sahip oldum çok keyif aldım. 4ülke gezdim, uzun yolda pek çok araçtan konforludur. Benim için çok özel bir araç, opel pek sevmediğim halde bir tane alıp temiz orjinal şekilde saklamak isterim hep. Güzel günlerde kullanın

volkan23
10-01-2017, 20:57
bro hayırlı olsun :) aşk cocuğu senii aşk geminle derin sulara dalma :)

MetalliHead
10-01-2017, 23:02
omega yabancılırın değişiyle underrated bir otomobil. hayırlı olsun. eskiden makam aracı olarak kullanan valiler görmüştüm .

Yigit-Y
10-01-2017, 23:05
Opelin nadir sevdiğim modeli :)

Hayırlı olsun

Alper DEMİR
11-01-2017, 19:25
Bir gün "Acaba?" demeden bu tarz araçlara binmek gibi hayallerim var. Rabbim sana nasip etmiş bize de eder inşallah :))
Sağol kardeşim gönlünce olsun inşallah.

omega çok keyifli bir araç, bir kere sahip oldum çok keyif aldım. 4ülke gezdim, uzun yolda pek çok araçtan konforludur. Benim için çok özel bir araç, opel pek sevmediğim halde bir tane alıp temiz orjinal şekilde saklamak isterim hep. Güzel günlerde kullanın
Sağolun teşekkürler.

bro hayırlı olsun :) aşk cocuğu senii aşk geminle derin sulara dalma :)
Sağol kanka derinlerden ne zaman çıktık ki :D

omega yabancılırın değişiyle underrated bir otomobil. hayırlı olsun. eskiden makam aracı olarak kullanan valiler görmüştüm .
Evet.Çok teşekkürler

Opelin nadir sevdiğim modeli :)

Hayırlı olsun

Sağolun :)

darkmoon
11-01-2017, 19:37

o yıllar türkiyeye gelen bir çok omega makam aracıydı zaten hatta parti liderlerinin makam aracı olanlar vardı..

Alper DEMİR
13-01-2017, 13:54
o yıllar türkiyeye gelen bir çok omega makam aracıydı zaten hatta parti liderlerinin makam aracı olanlar vardı..

Darısı bizim totomuza o zaman :D

8.000rpm
15-01-2017, 00:25
Maaşallah çok diri hakikaten
Bu arada bunların kadranlarının kocaman oluşuna hastayım hep :)

Alper DEMİR
17-01-2017, 00:23
Maaşallah çok diri hakikaten
Bu arada bunların kadranlarının kocaman oluşuna hastayım hep :)

Banada görme engellilere ithafen yapılmış gibime geliyor.Çok kaba ama ergonomisi var.Fakat 96 vectra cd de km sayacı dijitalken bu omegalar bir üst segment olmalarına rağmen 03 modellerinde bile analog sayaç var :)

darkmoon
17-01-2017, 03:16
analog klasikdir genelde üst sınıf araçlarda bu tip retro şeyler yaparlar kalitesi yüksek gözüksün diye..

bu arada arabayı satmayı düşünmüyorsan ben yerinde olsam modernize ederdim.. çok keyifli olur bu araç modernize edildimi .. vectra parçaları buna biraz uğraşıldımı uyuyor.. alman forumlarını kovala derim .. adamlar omegalara şahane şeyler yapıyorlar.. o bilgi ekranını bile ledli yeni nesil renkli ekrana falan çeviriyorlar..

Batuhan67
17-01-2017, 16:34
Hayırlı olsun plaka akılda kalıcı ;)

Alper DEMİR
19-01-2017, 00:37
analog klasikdir genelde üst sınıf araçlarda bu tip retro şeyler yaparlar kalitesi yüksek gözüksün diye..

bu arada arabayı satmayı düşünmüyorsan ben yerinde olsam modernize ederdim.. çok keyifli olur bu araç modernize edildimi .. vectra parçaları buna biraz uğraşıldımı uyuyor.. alman forumlarını kovala derim .. adamlar omegalara şahane şeyler yapıyorlar.. o bilgi ekranını bile ledli yeni nesil renkli ekrana falan çeviriyorlar..
Şimdilik satma gibi bir düşüncem yok fakat o renkli ekran işi astarı yüzünü geçiyor diyelim,epey meşakatli iş..Vectra parçalarından kastınız nedir mesela neyi uyuyor.Bende vectrada vardı iki araçta bambaşka duruma sahip pek bir benzerlik veya uydurulabilecek birşey gelmedi aklıma,yabancı forumları çok takip edemiyorum vakitsizlikten..

Alper DEMİR
19-01-2017, 00:38
Evet herkes plakaya takılıyor :D