PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Merkezi Kilit Sorunu

orka
10-01-2017, 12:38
Arkadaşlar Merhaba, soğuk havalardan sonunda bende nasibimi aldım. samsunda iki gündür sağlam kar yağdı bende aracı çıkaramadım yatıştaydı. dün yağış vs olmadı ama gece sağlam soğuk vardı. bu sabah işe giderken uzaktan kumandalı anahtara aracın tepki vermediğini farkettim. sonra manuel olarak kapıyı açmaya çalıştım 2 3 sefer sağ sol çevirdikten sonra açıldı ancak açıldıktan sonra hala uzaktan kumandalı kilitleme açmaya herhangi bir tepki vermiyor manuel olarak açmaya devam ediyorum.

1- Merkezi kilit sinyal alıcı vericisinin donma durumu olabilir mi eğer böyle bir sistem varsa
2- Aynı konu hakkında forumda arama kutusuna yazdım ama konu bulamadım. konu varsa oraya da taşınabilir

bluestain
10-01-2017, 15:37
Sigortalarını kontrol et eger sonradan takma kumanda ise kendi sigortasi vardir ona bak
Kumandanin piline bak
Olmadi bir elektrikciye goster

orka
11-01-2017, 10:40
Sigortalarını kontrol et eger sonradan takma kumanda ise kendi sigortasi vardir ona bak
Kumandanin piline bak
Olmadi bir elektrikciye goster

cevap için teşekkürler, bende dediğiniz sıralamayı yaptım aslında BSI'yi uyku moduna aldıktan sonra akünün artı kutup başını söküp 3 5 dakika bekleyip tekrar taktım baktım sonuç yok uygun bir anımda anahtarın içini açtım pilin farkedilmeyecek kadar bi yerinde temas etmediğini farkettim sıkıştırıp hallettim.

(yalnız kutup başını söküp tekrar taktıktan sonra araç hissedilir bi çekiş artışım oldu. herhalde sistem kendine geldi :D )

bluestain
11-01-2017, 12:54
Geçmiş olsun düzelmesine sevindim