PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kedi evi koydular diye salırıya uğrayan gençler...

34btr1907
10-01-2017, 19:34
Hayvanlar konusunda hassasım şurda dursun konu,olabildiğince ifşa olsunlar her yandan,gebererek biterler umarım.

Twitter (https://twitter.com/duygululuk/status/818833046459842566)

Twitter (https://twitter.com/duygululuk/status/818855246759915520)

Kedileri soğuktan korumaya calışırken saldırıya uğradılar | Hurriyet Video (http://www.hurriyet.com.tr/video/kedi-evi-koydugu-icin-saldiriya-ugradilar-40332432)

Mehmetmert
10-01-2017, 19:38
-Sinir oldum ama yorumu okuyunca sevindim geri vitesleri güzelmiş ahahha :D

"polis geldi, bize saldıranlar ne kadar hayvansever olduklarını anlattılar. şu an hallolmuş görünüyor. teşekkürler herkese."

220T
10-01-2017, 19:39
Biraz önce başka bir platformda izledim.Ne demek lazım bilemiyorum.

mhuratboz
10-01-2017, 19:39
Eve Gidince Soğuktan Yorganın Altında Uyumayı Bilir.Ne İsterler Zararı Olmayan Hayvanlardan Vicdansız Pzvnk.

FaikYILMAZSOY
10-01-2017, 19:46
Hayvanın oglu

ulasoztas1
10-01-2017, 19:59
kedi köpeklere yardım edenlere bile katlanamıyor it herif, kendi ilkel benliğinde kabul etmediği her şeye sorgusuz saldıran hale geldik...
hayvanı da böyle oluyor demekki

individual
10-01-2017, 20:04
Anasi dogurmamis ş ç m ş anladiniz arkadaslar ;)

individual
10-01-2017, 20:07
Türk-İslam kültürünün kedilere ilişkin günümüze yadigar en kalıcı nasihati kuşkusuz Hz. Muhammedin yeleğinin üzerinde uyuyan kediyi rahatsız etmemek için yeleğini kesip atması öyküsüdür.. Bir de " dört ayak üzerine düşme" nin sırrı olarak aktarılan peygamberimizin bir kedinin sırtını sıvazlaması kıssası!

Ancak genellilikle küçük çocukların bilmeden kedilere eziyet etmesinin engellenmesi için kuşaktan kuşağa anlatılan " hikaye " kıvamındaki bu öykü hazreti Peygamberin kedi sevgisini tam açıklamaz. Esasen bu kedinin nitelikleri de pek bilinmez.. Ev kedisi midir, sokak kedisi midir, " sırtı sıvazlanan " ve bu andan sonra kedilerin hep dört ayak üstüne düşmesini neden kedilerin atasının o olup olmadığı hep merak konusudur.

Anlatılanlara göre peygamber efendimizin kedisinin ismi Müezza ' dır.. Hz. Muhammed kedisi Müezzayı o kadar çok severmiş ki, Müezza bir gün sedirde oturan Hz. Muhammedin giysisinin ucunda uyuya kalınca kediye kıyamayan Hz. Muhammed, giysisini keserek sedirden kalkmayı tercih etmiş.

Müezza çok muhtemelen bir sokak kedisi.. Mekkenin kavurucu sokaklarından Hz. Muhammedin ilgisi ile kurtulmuş. Kendisi de sıkı bir kedi dostu olan ve hadisleri aktaran Abu Hurayra (anlamı " kedi babası " demektir) Hz. Muhammedin kedilerin ticari alım satımını yasaklattığını söyler.

Yine onun vasıtasıyla aktarılan bazı hadislerde " kedisine eziyet eden bir kadının cehennemde çektiklerinden " bahsedilir. Mesaj oldukça açıktır. Kedilere iyi muamele şarttır.

Bir yılan Hz. Muhammede gelmiş ve kendisinden yardım istemiş. Hz. Muhammed de yılana yardım etmiş. Fakat yılan Hz. Muhammed’i sokmaya kalkışmış. O sırada bir adam yetişip kedisini yılanın üzerine salmış. Yılanın zehirli ısırığından kedi sayesinde kurtulan Hz. Muhammed kedinin sırtını okşamış. O gün bugündür kediler sırt üstü yere düşmezlermiş.

Ebu Hureyre Radiyallahu Anh kedileri cok sevdiginden, beslediginden ve ilgilendiginden Efendimiz asm kendilerine ''Ebu Hureyre'' [Kedilerin Babasi] lakabini vermistir.

Evde Kedi beslenebilir. Nitekim Evliya Zatlarin çoğunun etrafında kediler varmış.

Leonardo
10-01-2017, 20:08
Acaba cidden sadece o nedenlemi yapti ? hayvan sevmeyen insanda sevmez.

Anıl E.
10-01-2017, 20:17
Kamerayı görünce daha çok gaza geliyor ,çeken de bir kız olunca vitesler peş peşe yükseliyor ve sarmaya başlıyor . Herhalde sonunda polis gelince geri vitese takarak aracını çekmiş park'dan .

Drive Fast
10-01-2017, 20:18
insanlıktan nasibini almamış şerefsizler, en çok üzüldüğüm şeyde evim erenköyde iş yerim ünalanda arada 5 km mesafe var ama ikiside resmen ayrı dünyalar ve istanbulun heryeri böyle heryer birbirinden farklı nasıl bi kentleşme şekli anlamadım. bu olayda saldıraya uğrayanların tek suçu o güzel kalpleri ve kişilikleri ile ünalan gibi bir yerde yaşama gibi yanlış yapmaları :/ bu tarz semtlerde yakın bölgenizdeki insanlarla güzel bir ilişki kurmanız etrafça tanınmanız lazım bi olay olduğunda herkes aşağıya inip sizi savunsun çünkü buralarda oturan bulunan hayvan kardeşlerimiz kavga adabını bilmezler laga luga konuşur dayağını yer kendine yediremez beş dakika sonra 10 kişi gelir bunlarla anladığı dilden konuşmak gerekir gerek sopa gerek ateşli silahlar veya dediğim gibi eş dost olacak yoksa musallat olur sürekli şerefsizler hepi böyle mağlesef yılbaşı gecesi iş yerimin camını kırmışlar kameram yok kimin yaptığını bulamadım içerde camları temizliyorum kapı çaldı hayırdır dedim açtım bu baktım kapıda 5-6 kişi hepsi komşum "drivefast camı kimin kırdığını biliyoruz gel gidip konuşalım dediler" sağolsunlar yalnız bırakmadılar beni ama kıran kişinin evine gidip ben konuştum hallettim ben konuşurkende hepsi aşağıda beni bekledi, camı kıranlar aşağıda onlar beklemeseydi olay çıkarırdı ama yalnız olmadığımı bildikleri için olay çıkartamadılar paşa paşa parasını verdiler bende çok dolmuşum ne konuştum bee söz konusu sinir olduğum konu ve mahalle olunca çenem düştü :D

2jz
10-01-2017, 20:22
.mk şu sokak hayvanlarından ne istiyorsunuz ya. Hayvanları doğalarından etmişiz, her tarafa beton dökmüşüz, yaşam alanı bırakmamışız. Zavallılar sessizce bizi rahatsız etmeden yaşamaya çalışıyor, hala zarar verme peşindeyiz.

Evrenoz
10-01-2017, 20:24
****** çocuğu kimdir, nasıl ****** çocuğu olunur

Ekrem_06
10-01-2017, 20:27
Uzun bir süre önce bu tarz insanlara hayvanoğlu hayvan demek yerine insanoğlu oğlan diyorum.. Sonra dinden imandan bahseder ciğersizler

Emre-Dylan
10-01-2017, 20:31
La abi ne deyim bilmiyorum o elemana sövsem günah s***m zina

GokhanRS
10-01-2017, 20:50
Ne garip modeller türüyor memlekette her geçen gün.

onursumer
10-01-2017, 20:58
abi dicek bişe yokki boyle insanlara , ciddi cezalar yaptırımlar olsa kimse boyle şeylere kalkışamaz bizim insanımızı opucen arkadaş boyle tatlı dil rica minnet yok anlamaz

PiscocuK
10-01-2017, 21:07
Aklim mantigim almiyor abi. Neden bir insan bunu yapar. O minicik evin kime ne zarari var. Ulan destek olup tebrik edecegin yerde adami dovmeye calisiyorsun. Gercekten anlam veremiyorum

aybarsdnr
10-01-2017, 21:11
herif durduğu yerde gaza geldi. Türk insanı iyidir, yardımseverdir vs. hepsinin artık palavra olduğunu her gün yaşadıklarımızla görüyoruz. Nasıl bu kadar dangalak bir toplum olduk anlayamıyorum. İnşallah sokakta, karda, kışta aç kalır bu şerefsizler.

ibozum
10-01-2017, 21:14
İşte böyle böyle insanlık kayboldu.. Kimsenin kimseye ne saygısı ne sevgisi ne de tahammülü kaldı.. Çevreye baktığınız zaman bu tarz oç modelleinden çokça var..

PROMINENT
10-01-2017, 21:18
bunun testislerini tirnak makasi ile kesip sabaha kadar civili sopa ile dovuceksin.. mna kodugum kolpalari.

Onurkk06
10-01-2017, 21:19
Anasını kedi şeyyaptı galiba

Emre-Dylan
10-01-2017, 21:23
abi dicek bişe yokki boyle insanlara , ciddi cezalar yaptırımlar olsa kimse boyle şeylere kalkışamaz bizim insanımızı opucen arkadaş boyle tatlı dil rica minnet yok anlamaz

Abi tecavüze hırsızlığa gaspa cinayete ceza vermiyorlar bunlara hiç vermezler. Düşün adamın biri tartıştığı 3 kişiye sıkıyor birisini kafasından vuruyor direk orada ölüyor. Birini ensesinden yaralıyor kaçarken adam ağır yaralı diğerini de arkadan sırtından vuruyor. Hakimin buna verdiği ceza 8 yıl birine 11 yıl birine yaralamalardan dolayı veriyor adam totalde 19 yıl yatacak. Ölene ne oldu? B** yoluna gitti resmen katile ne ceza var nede başka bir şey, çok acayip bir ülkede yaşıyoruz yarın bir gün biri kafamıza sıksa adam 3 5 yıl sonra elini kolunu sallaya sallaya dışarı çıkar...

Yigit-Y
10-01-2017, 21:27
Aslanlara yem edeceksin bu imansızları

SekoLive
10-01-2017, 21:56
Beyler yokmu aranızda buyuk kedi besleyen kaplan falan ziyarete gitsinler bunlari

böyle kendi halinde birisine iki kisi böylesi saldirmasi ciddi agir insanlık suçu

olay sadece videoda izledigimiz kadarıysa yaziklar olsun...

34btr1907
10-01-2017, 21:57
Twitter (https://mobile.twitter.com/duygululuk/status/818897090038341633/video/1)

belediye kedi evi getırıp koymus , tebrık ederım belediyeyi.

pirasa
10-01-2017, 21:57
başka bi yerde izledim videoyu. bildiğin kanım çekildi. gelsin arabama çarpsın güler geçerim belki ama böyle bi durumda sakin olmam çok zor gerçekten. ne istiyorsun ufacık kutudan? hadi sinirlendin vuracaksan kutuya vur adama saldırmak nedir? sen sabır ver yarabbim

Sadık Özyer
10-01-2017, 21:58
Ben genelde dövüyorum çözüm oluyor , deneyin sizde çok başarılı.
https://www.youtube.com/watch?v=ba95MVvdqek

Yiğit G.
11-01-2017, 00:07
İnsanları da anlamak zor o saldırıya ugrayan arkadaş gördüğüm kadarıyla boylu poslu yağız bir delikanlı..Ulan yukarda eşin var , eleman senin üstüne koşuyor ve sen kaçıyorsun , ben anlamıyorum abi ne kadar barışçıl bir adam olsam da... Benim üstüme öyle koşarak saldıracak , o çomara öyle bir vururum ki gelişine 2 ay kamışla beslerler.. Sen pısdıkça bu çomarlar senin üstüne gelirler.

canozgur106
11-01-2017, 00:13
Hayvanlarında dilsiz birer kul olduğunu unutup onlardan yardımını esirgeyenlerin vay haline ..

taytay
11-01-2017, 00:29
Facebook da görmüştüm acayip sinir oldum neresini dürtüyor o minicik ev ve hayvancıklar şaşırıyorum insanlara. Ne alıp veremediğin var tamam sen sığırsın destek olmak istemiyorsun anladık beynin yok neden köstek oluyorsun mal.
Üsküdar belediyesini de çok takdir ettim helal olsun valla.

Ramiz
11-01-2017, 00:38
Denk gelmemişki

Aydın'lı Hayvan Hakları Derneği Uyesi, Hayvanlara Saldıran Şahsı Tek Yumrukta Yere Serdi - YouTube (https://www.youtube.com/watch?v=KqOUgXCAZC4)

Seyfettin777
11-01-2017, 00:44
O kedi evlerine bu ikisini evirip çevirip bir şekilde sokmak gerekir.
Gerçi bu adam davarlara müdahale etseydi, içlerinden biri bıçağı çeker vururdu, adamlıkları, insanlıkları, delikanlılıkları bu kadar bunların.Şeref yoksunu mahlukatlar.

taytay
11-01-2017, 00:47
Denk gelmemişki

Aydın'lı Hayvan Hakları Derneği Uyesi, Hayvanlara Saldıran Şahsı Tek Yumrukta Yere Serdi - YouTube (https://www.youtube.com/watch?v=KqOUgXCAZC4)

En son yürüyüşü efsane olmuş yumruğu yedikden sonra :)

2jz
11-01-2017, 00:49
Arkadaş hayvan sevmiyor olabilirsin, korkuyor olabilirsin, alerjin olabilir yardım etmezsin kendi tercihin. Adam iyilik yapmış kendince elinden geldiğince.

O hayvancağızın ayakkabı kutusundan bozma yuvası g.tüne mi battı!!!

Babadan oğula nesil bunlar.

Ya böylelerini gördükçe sinirim zıplıyor ya.

Herif hayvan su içsin diye konulan kaba izmaritini atar, yuvayı tekmeler, kediyi köpeği hırpalar, belindeki silahla yaralar.

.mk ne biçim bi yerde yaşıyoruz ya. Yaşamaya çalışan hiç bir canlıya saygı yok. Kediye köpeğede yok, insanca yaşamaya çalışan insanada yok.

atituti
11-01-2017, 00:53
egzantrik çıkış yapmak istemiyorum fakat herkes kendi açısından bakıyor olaya , validenin sağ elindeki ve yüzündeki izlerin resmini koyayım mı buraya ? istiyor musunuz ?

Ramiz
11-01-2017, 00:55
En son yürüyüşü efsane olmuş yumruğu yedikden sonra :)

Yandan yemiş deriz ya, tabirin vücut bulmuş hali işte...

Octane
11-01-2017, 01:23
Sokakta köpek görsem özellikle, seslenince falan bir kuyruklarını sallayıp ağızlarını açıp dil dışarda geliyolar ya, kafasını okşarken gözlerini kısıp öyle duruyolar ya, işte o an insanın gerçekten içi ısınıyor. Sevgi nedir sevilince nasıl mutlu olunur bunları görüyorsun hissediyorsun. Kedileri o kadar sevmiyorum ben ama oynarım tabi oyuncu bitane bulsam. Zararsız hayvancağız sonuçta, en fazla o da beni sevmez gelmez yanıma nolacak ki.

Köpeğe kediye çarpmayayım diye arabayla sağa sola tarlaya çıkan insanlar vardı eskiden, onların yerlerini kasten köpeğe tecavüz eden kedileri öldüren o***** ço*****ları aldı. Hiç bir şeye güçleri yetmeyen anca zararsız varlığa zarar verebilen küçük ç****lü yavşaklar.

BaDCaT
11-01-2017, 06:51
İşte vizyoner 2023 Türkiye'nin insanı..

Bunlardan çok gördüm özellikle saldırmak yerine gece kedi evini kundaklamaya çalışanlar ve hayvanlara işkence yapanlar gördüm Fatih Haliç mevkiinde.İyi insanlar artık istisna böyle pislik ş.refsiz sayısı daha fazla.

Bir yaptırımı olmadıktan sonra devam edicek..
Bakınız: Buyukada’da terk edilen atlar apartmanlara sığındı | Gundem Haberleri (http://www.haberturk.com/gundem/haber/1346998-buyukadada-terk-edilen-atlar-apartmanlara-sigindi)

Sorsanız bu atlar ile faytondan para kazananlar müslüman,dindar,ekmek kazanmaya çalışır. Kaç at açlıktan,susuzluktan ve ya bakımsızlıktan zorla çalışmaktan öldürüldü. Cezası yok. Olsa bile bir can sadece para cezası...

FB10ur
11-01-2017, 08:20
Arkadaş sen bu merhameti insanlığı gösteremiyorsun , fakat insanlık yapıp kedi evi koyan o canları soğuktan korumaya çalışan insanlara atar gider yapıyorsun.
Nasıl bir memleket olduk anlayamıyorum hangi ara insanlığımızı vicdanlarımızı bir kenara bıraktık..

STP
11-01-2017, 08:40
gecen ay kedı evı aldım, su hazır satılan suntalardan eve gelınce kurdum ama oylece koymak ıcıme sınmedı. her tarafını posetle sardım ızole malzemeyle sardım ettım ıcı sıcak olsun dıye kartona havlu sardım ıcıne dosedım vs vs baya baya yaklasık 3 saat kadar ugrastım,gırısını tunel gıbı yaptımkı ruzgar dırek ıcerı gırmesın dıye.ustunede uyarı yazısı yazdım.gelıp bı okuz atmasın dıye.o kutuya bırısı gozum onunde bırsey yapacak olsa sanırım sonu kırıklı kanlı olur otesı yok

http://i.hizliresim.com/LZ8Dma.jpg

HalilMacit
11-01-2017, 08:45
Benim anlamadığım bir insan sokaktaki kedi evinden neden rahatsız olur ? Yani düşünüyorum niye karşı çıkabilir bir sonuç bulamıyorum. Nedir amaçları ?

asmisinsan
11-01-2017, 08:45
bizim kapının önündede 3 4 tane var 6 yaşındaki kizim bile hayvan sevmeyi biliyor ve onlar düzenli olarak besliyor ama bazı 2 ayaklı hayvanlar bilmiyor bence hayvan sevigisi aileden geliyor

STP
11-01-2017, 08:50
egzantrik çıkış yapmak istemiyorum fakat herkes kendi açısından bakıyor olaya , validenin sağ elindeki ve yüzündeki izlerin resmini koyayım mı buraya ? istiyor musunuz ?

gecmıs olsun annemıze de noldukı ? ben kedının saldırdıgı ınsan pek duymadım

Yiğit G.
11-01-2017, 09:14

Bana da insan saldırdı hacı istersen fotolarını koyayım yüzümde izler oldu , bütün insan evlerini kaldırmak istiyorum insanları da yok etmek.

Trance-R
11-01-2017, 09:23
Siz onu diyorsunuz, evimde kedi var diye ve Apartman çevresindeki kedilere ( bazen ) mama veriyorum diye, Apartman ve Site Yönetiminden laf yedim. Efendim neymiş, kediler apartman içerisine giriyor, kapı açıldığında da kedi içeriye girmiş Sorumlusu biz olduk :)

Neyse, evimdeki kediye de laf ediyorlar. Evde kedi beslemek yasakmış. Site ve Apartman kuralları gereği. :)

Bana öyle bir konudan kira sözleşmesi yaparken bahsetmediler. Kanuni yaptırımları var mıdır ?

HaKo
11-01-2017, 09:26
ah o vitaminsiz o.c. bana saldırıcak öyle kedi evi bilmem ne diye bak o kedi evini onun bitarafına nasıl sokuyodum a.k. haysiyetsizleri.

STP
11-01-2017, 09:28
Siz onu diyorsunuz, evimde kedi var diye ve Apartman çevresindeki kedilere ( bazen ) mama veriyorum diye, Apartman ve Site Yönetiminden laf yedim. Efendim neymiş, kediler apartman içerisine giriyor, kapı açıldığında da kedi içeriye girmiş Sorumlusu biz olduk :)

Neyse, evimdeki kediye de laf ediyorlar. Evde kedi beslemek yasakmış. Site ve Apartman kuralları gereği. :)

Bana öyle bir konudan kira sözleşmesi yaparken bahsetmediler. Kanuni yaptırımları var mıdır ?

hıc bır sey olmaz

HaKo
11-01-2017, 09:32

bizim sitede de döktüğüm kedi mamalarını alıp arabamın üstüne serpmiş onun bunun çocuğunun biri. Hayvan kelimesi hakaret olarak kullanıyoruz ya. Gerçekten ben insan diye kullanmak istiyorum o hakaret kelimesini. Nefret ediyorum insanoğlu denen ilkel yaratıktan artık.

STP
11-01-2017, 09:33
bizim sitede de döktüğüm kedi mamalarını alıp arabamın üstüne serpmiş onun bunun çocuğunun biri. Hayvan kelimesi hakaret olarak kullanıyoruz ya. Gerçekten ben insan diye kullanmak istiyorum o hakaret kelimesini. Nefret ediyorum insanoğlu denen ilkel yaratıktan artık.

keske kamera olsaymıs...

HaKo
11-01-2017, 09:35
keske kamera olsaymıs...

kamera var ama çalışmıyor. Kamera olsaydı zaten arabadan yalayarak temizlettirecektim o arkadaşa o mamaları :) Araba umrumda değilde ufacık hayvanın 2gram rıskından ne istersin be şerefsiz.

STP
11-01-2017, 09:36
kamera var ama çalışmıyor. Kamera olsaydı zaten arabadan yalayarak temizlettirecektim o arkadaşa o mamaları :) Araba umrumda değilde ufacık hayvanın 2gram rıskından ne istersin be şerefsiz.

arabanın umrunda olmadıgını bılıyorum bro :) amac oc nu bulmak

onurc
11-01-2017, 09:41

onu yapan kişi,hayatı boyunca bi dona lastik olamamış,insan içine girememiş,ilkellikten ölen,onun bunun sileceğini kaldıran,gıybet yapan,küçücük hayvanı sevemeyecek kadar insafsız olan şerefsiz itin tekidir açık ve net.bulursanız bir tane de bizim için yerleştirin suratına.

gurkanerkan
11-01-2017, 09:42
Kedilerin yoğun olduğu ufak boş bir arsada köpeğimi tuvalete çıkarır dönüşte de kediye köpeğe mama bırakır dönerim. Arazinin yan apartmanından birisi köpeği bir daha buraya getirme kedilere de mama koyma dedi. Sebebi evini pireler basmış sebebi sokakta ki hayvanmış. Bunlar öyle büyük karaktersizler ki kendi pisliklerine bile hayvanları bahane edebiliyorlar. Her geçen gün memleketimden daha bir soyutluyorum kendimi.

34btr1907
11-01-2017, 10:00

benimde boynumda şişe kesiği var kafamda şişe kırıldı,şimdi her gordugum insanı tekmelememmi gerekiyor yada evlerinimi yakıp talan edeyim ne yapım sen soyle.

Orhan
11-01-2017, 10:08
Durayım diyorum duramıyorum

Sokak hayvanlarını koruyup kollalayalım hele bu kötü hava şartlarında yani soğuk kış ve sıcak yaz aylarında
Artısı şu bu hayvanlara direk temastan kaçının ya da temas sonrası üstü baş el ayak temizliğinize dikkat edin
Evde beslediğiniz hayvanlara tedavisi zor hastalıkları bulaştırabilirsiniz.
Çocuklar hayvan sevsin doğru ama hayvanlardan insanlar geçen hastalıklar var düşük bir yüzde olsa da bu ihtimal var
Aşıları ve parazit tedavileri yapılmamış bilmediğiniz hayvanlara çocuklarınız mümkün olduğunca temas etmesin
Aslında en güzeli kedi evleri vs yerlerde baktığınız hayvanları barınma ve besleme dışında tedavi ihtiyaçlarını da karşılayabilsek süper olur.
Bunu yapan çok örenk insan var.
Ve en önemli konu kısırlaştırma bu hayvanların yeri sokak değil elbette kısırlaştırma yaygınlaşmalı ve sokakta üreme kontrol altına alınmalı yoksa bi süre sonra bu iş boyumuzu ve bireysel çabamızı aşacak
O nedenle sokakta dahi baktığımız hayvanların barınma ve beslenme dışı ihtiyaçlarını ve kısırlaştırılmalarını ihmal etmeyelim
Bulunduğunuz şehirde Veteriner Fakültesi varsa hocalar öğrencilere pratik olsun diye malzeme karşılığı yapıyorlar.
Yoksa bi klinikle anlaşıp yaptırabilirsiniz.
genelde meslektaşlarım bu konuya duyarlıdır

darkmoon
11-01-2017, 12:43
Hayvana saldıran eziyet işkence eden kim varsa ne müslümandır nede Allahının ümmetinin yolundan gidiyordur..

Anlarım korkarsın olabilir bende korkarım yeri geldimi bazı ırklardan.. ama korkuyorum diye gidip hayvana saldırmam kötü davranmam..

Peygamber efendimiz kıyamete kadar gelecek bütün ümmetini eğitirken, sıcak bir yaz gününde susuzluktan kıvranan bir köpeğe acıyarak bir kuyuya inip zahmet çekmesine rağmen ona su içiren bir adamın bu yüzden Cennete girdiğini anlatır.

Gene Eşi Hz. Aişe (r.a.)'nin devesine biraz sert davrandığını görünce uyarır. “Merhametten mahrum olan, her türlü hayırdan mahrumdur.”

Peygamber Efendimiz On bin kişilik bir ordunun başında baba ocağı, ana vatanı Mekke'nin kapısına dayanmak üzeredir.
Ordunun en önünde ilerlerken yolları üzerinde yeni doğum yapmış dişi bir köpekle yavrularını görür. Arkadaşlarından Suraka oğlu Cuayl'i çağırarak emir verir.

- Anneyle yavrularının önünde duracak ve ordunun tamamı geçinceye kadar onlara nöbetçilik edip, ezilmekten koruyacaksın.
Dişiyle yavruları rahatsız edilmemiş fakat on bin kişilik Fetih ordusu istikametini değiştirmiştir.

Böyle bir peygamberin ümmetiyim müslümanım deyipde hayvana işkence eziyet çektiriceksin hayvana zulüm ediyorsan kimse kusura bakmasın 5 vakit namaz kılsa onun namazına inanmam Allahın yarattığı dilsiz konuşamayan derdini sana anlatamayan ve senin korumana emanet edilmiş hayvanlara zulmetmeye işkence etmeye kalkan insan başka insanıda sevmez.. onun içinde sevgi kalmamışdır..

Allah ne diyor onlar benim sessiz kullarımdır kıyamet günü mahşeri kübrada onların hepsi dile gelicek kim ne eziyet yaptıysa kötü davrandıysa anlatıcaklar..

atituti
11-01-2017, 12:54
gecmıs olsun annemıze de noldukı ? ben kedının saldırdıgı ınsan pek duymadım

selçuk evin kapisinda hayvan sever! bir vatandasin koydugu kutuya dolusan kedilerden biri aksam yuruyusten donerken validenin gozune atlamisti , goz kapaginda kasinin sag ustunde boynunda ve el bileginin arkasinda tirnak izleri duruyor hala , ve sag elindeki tirnak neredeyse kopma noktasindaydi mesela ve hala senin benim gibi duz cikmiyor yamuk yumuk cikiyor kokten.mahallede bagirip cagirmama ragmen kimse korkudan kafasini camdan cikaramadi ki arabayla ustunden geceyim pezevengin herkes bana dokunmayan yilan bin yasasinci , hayvani ac susuz bieakinmi diyoruz arayin belediyeyi iviri ziviri asisini yemegini suyunu uygun biyere biraksinlar.dalga gecen arkadaslarada beddua etmiyorum fakat umarim ailenizden bir ferdi oyle gorursunuzde demek istedigimi anlarsiniz benim durumumu , nasil saldirganlasacaginizi tahmin bile edemessiniz basiniza gelmeden

onurc
11-01-2017, 12:59
atituti
Çok geçmiş olsun abicim,ben böyle birşeyi ilk kez duydum açıkcası.O yüzden bi yorum yapamam.Belki 50 tane kedi beslemişimdir bugüne kadar,klasik tırmalama dışında bir vukaatlarını görmedim.

Tekrar geçmiş olsun

atituti
11-01-2017, 13:08
eyvallah onur , kedi göze atlar aksam karanlıgında bizimde başımıza geldi yapacak birşey yok .işin boktan tarafı aşı bile yapmak istememişlerdi valideye alerji var diye.birde yüz yılın modası köpegi kediyi sokağa salıp birşey yapmaz yapmaz diyenler ,eleman pit'i salmış tasmasız gezidiyor kardeşim sana yapmaz ona yapmaz buna yapmaz bize yaptı ? korkuluyorsa rahatsız olunuyorsa koymayacaksın kapıların onune daha uygun biryere koyacaksın yemegi suyu evi, bende gelip senin kapının onunde ya da bahcende tavuk kumesi kurayım istersen ? o kokunun içinde mahalleye giremessin , malesef insanlar düşüncesiz.ben balkonda neredeyse 10 15 gün civciv besledim kokudan apartmana girilmiyordu , kendim beslememe ragmen rahatsız olmuştum apartman sakinleri birşey soylemeden gittim evi müsait birine bıraktım polonezköy tarafında.

Seyfettin777
11-01-2017, 15:29
Af dileyerek bir link veriyorum, yorumsuz...

Kadıkoy’de kedi evi cinayeti! Unlu psikolog Alper Engeler olduruldu (http://m.mynet.com/kadikoyde-kedi-evi-cinayeti-yasam-2825549/)

taytay
11-01-2017, 15:29
Şaşırmaya devam ediyorum kedi evi yüzünden cinayet işlenmiş nasıl insanlar olduk hayret.

Kadıkoy’de kedi evi cinayeti! Unlu psikolog olduruldu – Sozcu Gazetesi (http://www.sozcu.com.tr/2017/gundem/kadikoyde-kedi-evi-cinayeti-unlu-psikolog-olduruldu-1616616/)

onurc
11-01-2017, 15:34
İnanılmaz bişey insan öldürmek ne kadar kolay olmuş.hakkaten inanılmaz !!

STP
11-01-2017, 15:34
Şaşırmaya devam ediyorum kedi evi yüzünden cinayet işlenmiş nasıl insanlar olduk hayret.

Kadıkoy’de kedi evi cinayeti! Unlu psikolog olduruldu – Sozcu Gazetesi (http://www.sozcu.com.tr/2017/gundem/kadikoyde-kedi-evi-cinayeti-unlu-psikolog-olduruldu-1616616/)

tuylerım dıken dıken oldu,bu nasıl bır serefsızlık ya

emir91
11-01-2017, 15:41
Başka bir hayatta yaptığımız kötülüklerin cezası türkiyede bir hayat olabilirmi acaba

mert_can 41
11-01-2017, 18:49
Yok arkadaş bireysel silahlanma şart çıkarıcan sıkıcan önce sıkan kazanır. Artık hak hukuk memleketinden çok uzağız hemde çok.

Muharrem C.80
11-01-2017, 20:22
Af dileyerek bir link veriyorum, yorumsuz...

Kadıkoy’de kedi evi cinayeti! Unlu psikolog Alper Engeler olduruldu (http://m.mynet.com/kadikoyde-kedi-evi-cinayeti-yasam-2825549/)

Avustralyadaki kuzenim dün Ataköy Atriumdaki köpeklere sahip çıkılması haberini oradaki bir medya kanalıyla paylaştı.

7-8 senedir gelmiyor TR'ye, sanki ben kötülüyorum memleketi gibi oldu halbuki ben doğruları konuşurum. oradaki tüm Türkiyeden gidenler yobaz olunca burası hakkında hiç bilgisi yok haliyle a haber kıvamında bilgi sahibiler..

Bende heryeri bu şekilde sanma insanlar artık bildiğin gibi değil falan dedim. Burda hayvan seviyorum besliyorum dersen yerine göre adam öldürürler diye konuşuyorduk, Üsküdardaki mevzuya inandıramadım la abartıyosun falan diyordu daha dün akşam.

Aha bunuda gönderdim uyanınca baksın

ÖmerF.Bayar
11-01-2017, 20:32
Ya arkadas sana ne zarari var o kedievinin orda niye sacma sapan haraketler yaparsin,
Benim babannem 70 yasini gecti hala kapisinin onunde yem ve su var, tek sikayeti kapinin onune iseyip sicmalari, oda yasindan dolayi zorlandigi icin temizlemeye,
Bizde karda evin arkasindaki bos kileri actik bi gece kedi aglamalarini duyunca yiyecek ve mama koyduk, yaza kapatiriz kisin tekrar acariz,
Millet artik neye bulasicagini sasirmis, Allah yardimcimiz olsun,

Er34
11-01-2017, 20:49
Bakın 25 yaşında delikanlıyım. Köpekten korkuyorum. Geceleri 3-5 tanesi bir araya gelsin. Gülersiniz bana.
Tek bir hayvan bulayım severim, koklarım hiç problemim yok. Ancak kar yağdı dışarda kartonu serdim hayvanın altına, mamasını verdim. İç huzurumu size anlatamam. Hala korkuyorum ama cana saygısı olmayanın canına saygım olmaz.
Sevgili belediyeler hayvanları kısırlaştırsa ve barınaklarda adam gibi baksa. Büyükşehirlerde uzun vadede sokak hayvanı kalmaz.

Ekrem_06
11-01-2017, 21:01
Bunların hesabı biiirr biirr sorulur inşallah öbür tarafta

ozzywan
11-01-2017, 21:29
insan öldüren adamdan hayvanın yaşama hakkına saygı nasıl beklersin.

OzanCELENK
11-01-2017, 22:58
Şirketimin önüne tasarlayıp yaptığım kedi evim.
Vatandaşlar sağolsun her geçişinde mamasını vs bırakıp geçiyor.
Jazz yapıcak adamada tasarımı yapar yollarım :)
Çok değişik insan bile diyemeyeceğimiz insanlar mevcut.
http://i.hizliresim.com/Nl8m5a.jpg (http://hizliresim.com/Nl8m5a)

34btr1907
11-01-2017, 23:04
lütfenden anlamazlar,silip sadece dokunmayın skrm falan yazmak gerek.

Yiğit G.
12-01-2017, 07:31
Bakın 25 yaşında delikanlıyım. Köpekten korkuyorum. Geceleri 3-5 tanesi bir araya gelsin. Gülersiniz bana.
Tek bir hayvan bulayım severim, koklarım hiç problemim yok. Ancak kar yağdı dışarda kartonu serdim hayvanın altına, mamasını verdim. İç huzurumu size anlatamam. Hala korkuyorum ama cana saygısı olmayanın canına saygım olmaz.
Sevgili belediyeler hayvanları kısırlaştırsa ve barınaklarda adam gibi baksa. Büyükşehirlerde uzun vadede sokak hayvanı kalmaz.

hocam hayvanların yeri barınaklar değil.Sokaklar ve insanların yanı.Sokakların hayvanlarla dolup taşmasında bir sorun yok.Sorun kötü davranılan aç kalan hayvanlarla sokakların dolması.Dayak yiyen şiddet gören hayvan agrasif olur.İyi bakılan sevilen hayvanlar sevecen olur.Bizim sokak da 8 tane kocaman köpek var.Ama gel gör şeker gibi hayvanlar , çocuklar evden çıkıcan sokagın aşagısına kadar onlarla yürüyorlar.Seni gördüklerinde hepsi kuyruklarını sallaya sallaya koşarak geliyor yanına.Neden çünkü herkes seviyor dövmüyor taş atmıyor besliyor... Git başka mahalleye oranın köpegi sana saldırdı diyelim bil ki orası pis bir mahalledir insansı pistir.Bir mahalleye mi taşınıcaksın ? Git sokak hayvanlarına bak hemen yanına geliyorlarsa sana sokuluyorlarsa taşın o mahalleye iyi bir muhittir orası ama hayvanlar kaçıyorsa uzaklaş o muhitten..

Şunu unutmamamız lazım bu dünyada misafir olan onlar değil biziz.Biz 200.000 (iki yüz bin) yıl önce bu dünyada yürümeye başladık.Onlar ? 600.0000.000 (altı yüz milyon) yıl önce :) Biz onların yaşam alanları yıktık yaktık beton döktük şimdi onlara vefa borcumuz var , insan isen bakacaksın abi besliceksin bu senin diyetin , ödeyeceksin.Ben bakmam ben beslemem yok.. Zorundasın , insan isen zorundasın borcunu ödeyeceksin.

Doğa senin sevgini hisseder bitkiler bile onlara iyi yaklaştıgında ortama seratonin salgılıyor (insanı mutlu eden hormon) kötü yaklaştıgında ise karbondioksite dönüyor.Doğa seni hissediyor seni tanıyor.Ayrıca doğa çok acımasızdır mazallah kanser eder çürütür adamı , "what comes around goes around " yani ne verirsen onu on misli alırsın doğadan....

Yiğit G.
12-01-2017, 07:37
Bu video da yukardaki mesajıma ek olarak dursun.4 yıllık bir video ama hala oraya gittiğimde koşarak gelirler yanıma.

Yiğit Guney - Yiğit Guney hat ein Video in seiner Chronik... | Facebook (https://www.facebook.com/y1g1tguney/videos/vb.1452889944/10201654976843542/?type=3&theater)

coolvtec
12-01-2017, 08:05
Sabah haberlerde kedi evi tartışması yaşamış bir psikoloğun bıçaklanarak öldürüldüğünü duydum şimdi... Söyleyecek bir şey bulamadım....

ibozum
12-01-2017, 10:18
lütfenden anlamazlar,silip sadece dokunmayın skrm falan yazmak gerek.

Ne diyeyim okuyunca sesli güldüm :)

GokhanRS
12-01-2017, 10:45
Bu olay çözüme kavuştu. Videoyu sonuna kadar izleyin, üsküdar belediyesi oraya kocaman kedi evi yaptı :D mahalleliye kapak olmuştur.

Uskudar'da kedi evi tartışması (Video) (http://www.ntv.com.tr/video/turkiye/uskudarda-kedi-evi-tartismasi,BvjM-DIcv0iGw9VYxhxPxg)

2jz
13-06-2017, 17:28
Yer: Eskişehir... Sonrasında yaşananlar cok vahim - Son Dakika Haberleri (http://www.hurriyet.com.tr/yer-eskisehir-sonrasinda-yasananlar-cok-vahim-40481762)

Eskişehirde geçen hafta yaşanmış. Bizim hayvanla ilgili soru sormaya gittiğimde öğrendim.

Küçük çocuk kediye tekme atıyor.

Veteriner çıkıp uyarıyor.

Çocuğun dedesi ve babası veterineri dövüp ayağını kırıyor.

Yazık gerçekten.

Çok üzüldüm.

Böyle şeyleri gördükçe geleceğe dair umutlarım bitiyor.

Yaşamaya çalışan hiç bir canlıya saygımız ve sevgimiz yok. Ne insana ne hayvanlara!!