PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kredi Kartı Kopyalama Cihazı buldum Atm de

VTec_king
11-01-2017, 15:34
Maltepe sahildeki migrosun yanında yapıkredi atm sinde kart girişinde buldum
yokladım elime geldi ,hemen polisi yapıkrediyi aradım bilgi verdim
bu atm de işlem yapan varsa bu son günlerde hemen kartını dondursun

http://i.hizliresim.com/Mo8459.jpg
http://i.hizliresim.com/qjQnqq.jpg

dirk
11-01-2017, 15:38
Bizim burdaki atmlerin üstündede var sanırım bu aletten.

Seyfettin777
11-01-2017, 15:39
Atm'nin kart slotuna mı yapıştırmışlar abi bunu?

individual
11-01-2017, 15:39
VTec_king

güzel paylaşım abi.iyi dikkat etmişsin.

punto_multijet
11-01-2017, 15:42
ya bu bankalar kendileri hiç mi kontrol etmiyorlar enteresan.

hepimiz dikkatli olmamız lazım bu konuda

VTec_king
11-01-2017, 15:52
bankaların kontrolü şu şekilde imiş yeni para yükleneceği zaman kontrol ediliyormuş yani atm nin ne zaman parası biterse ,tabi işini düzgün yapan atm elemanları olmalı yoksa orda ne kadar süre kalacağı belli değil

KÖROĞLU
11-01-2017, 15:56
Çok kolay fark edilecek birşey gibi durmuyor. Tebrikler ben olsam muhtemelen kart bilgileri gitmişti :)

Çok kişinin canı yanmaz umarım.

Aero
11-01-2017, 16:04
Her işlemden önce mutlaka kart yuvasını ve atm cihazının klavyeyi gören yerlerini kontrol ediyorum. Sonra işlem yapıyorum.

TaGo
11-01-2017, 16:04
Zaten banka girişinde oturan gvenlik adlı totoşlarda düzenli olarak saatte bir kontrol edemiyorlar bunu yazık

darkmoon
11-01-2017, 16:05
aslında onu yerine koyup polis tuzaklama yapsa onu almaya geliceklerdir elbet o zaman suç üstü yapar polis..

MCN21
11-01-2017, 16:34
aslında onu yerine koyup polis tuzaklama yapsa onu almaya geliceklerdir elbet o zaman suç üstü yapar polis..

Buyuk ihtimalle biri duzenli olarak izliyordur

onurc
11-01-2017, 16:36
diyelim bu tuzağı kurdular,bilgisayar üzerinedn falan mı izleniyor bu sistem ?
çünkü eğer öyleyse kurduğu tuzağı uzaktan izlemez ve polis enselemeyi beklerse çoktan vurgunu yaparlar zaten.
veyahut her akşam gelip cihazın verilerinimi alıyor , ya da ben çok mu ffilm izlemişim bilemedim ((:

darkmoon
11-01-2017, 16:39
Buyuk ihtimalle biri duzenli olarak izliyordur

sanmam haberlerde çok izledim genelde akşam vakti gelip o makineyi alıp yerine yenisini koyuyorlar ..

bilgisini çaldıkları kartlarada eskisi gibi yüklü para çekmiyorlarmış misal 3tl 5 tl gibi ufak rakamlar çekiyorlarmış nedenide hem vatandaş uyanmasın kartı iptal etmesin hem polis enselemesin hemde verimli daha uzun süre para akışı olsun..

Vtec_2
11-01-2017, 18:02
Bu sistemi kurani atm kamerasi gormuyormu ?

Maxi
11-01-2017, 19:06
Devreyi incelemek lazim belkide wireless bir verici vardir 20-100 metre yakinlarda bir yerden kablosuz olarak gelen verileri canli canli indiriyorda olabilirler. Teknolojik olarak gayet mumkun.

Slipshod
11-01-2017, 19:33
geçen ay başıma geldi. abimin yanına istanbula gittiğimde atm'den kredi kartı borcunu ödedim.(içerenköy muhtarlığının ordaki garanti atmsi) öderken de bakarım düzenek var mı diye ama profesyonel çalışmış demek ki. neyse bir hafta sonra yani ayın 24ünde 124 lira alışveriş yapılmış. ekstre tarihinden bir gün önce yani 30 aralıkta, durumu farkettim internet bankacılığından. müşteri hizmetlerini aradım durumu anlattım doğru, yapılmış hatta 250 liralık yurtdışından bir alışveriş daha yapmayı denemişler güvenlik ekiplerimiz durumu fark edip engellemişler dedi. (madem farkettin bana niye haber vermiyorsun dimi) kartı bloke ettim yeni kart talep ettim. bankaya gidip dilekçe verdim. araştırılacak 60-180 gün arasında yazılı olarak geri dönüş yapılır denildi. bilgisi olan var mıdır bu gibi durumlarda para iadesi alma zorluğu nasıldır. müşteri temsilcisi benim dışımda yapıldığını onayladı. ses kaydı en geç 6 ay sonrasında silinmez herhalde?

MCN21
11-01-2017, 19:42
Benimse gecen hafta bir yerden calmislar bilgileri ama anlamadim. Pinimi falanda hep sayilarin ustunu kapatip girerim. 260 + 80 lira cekmisler bir gunde. Sonea 2-3 dolarlik bie ret mesaji dustu telefona orda uyandim. Bi baktim hesaba catie catir cekmisler momtarlar hep dolar :) aradim bankayi dilekce gonderdim. 1-2 hafta sonra para geri dondu hesaba. Ama o 2-3 dolarlik mesaj gelmese ki aksam saatiydi. Sabaha kasar hesabi bosaltabirlerdi :D

Yiğit G.
11-01-2017, 19:45
Eğer bu şekilde paranız giderse hiç korkmayın banka ipe ipe kuruşu kuruşuna ödemek zorunda.Başın ağrır tabi o ayrı.

individual
11-01-2017, 19:51
geçen ay başıma geldi. abimin yanına istanbula gittiğimde atm'den kredi kartı borcunu ödedim.(içerenköy muhtarlığının ordaki garanti atmsi) öderken de bakarım düzenek var mı diye ama profesyonel çalışmış demek ki. neyse bir hafta sonra yani ayın 24ünde 124 lira alışveriş yapılmış. ekstre tarihinden bir gün önce yani 30 aralıkta, durumu farkettim internet bankacılığından. müşteri hizmetlerini aradım durumu anlattım doğru, yapılmış hatta 250 liralık yurtdışından bir alışveriş daha yapmayı denemişler güvenlik ekiplerimiz durumu fark edip engellemişler dedi. (madem farkettin bana niye haber vermiyorsun dimi) kartı bloke ettim yeni kart talep ettim. bankaya gidip dilekçe verdim. araştırılacak 60-180 gün arasında yazılı olarak geri dönüş yapılır denildi. bilgisi olan var mıdır bu gibi durumlarda para iadesi alma zorluğu nasıldır. müşteri temsilcisi benim dışımda yapıldığını onayladı. ses kaydı en geç 6 ay sonrasında silinmez herhalde?

%80 geri iade yapıcaklar kardeşim.

banka şunu biliyor örnek olarak kart sahibi mehmet duman

mehmet duman şu avmlere gider şu sitelerden alışveriş yapar şu atmleri şubeleri kullanır diye geçmişi tutuyor.

bu geçmişdeki alışverişlerden farklı bir yerden örnek olarak yurt dışı alışverişi olursa kart bloke oluyor yada kart sahibini arıyor banka.bu anlattıdğım olay bankalara göre değişiyor arama bloke.

benim finansbankdan çekim yapmışlar aradım itiraz etttim 1 ay sonra geri ödediler.

Slipshod
11-01-2017, 20:00
Haberlerden bildiğim kadarıyla bu tarz durumlarda bankanın ödemesi gerekiyormuş. Umarım öderler. Ama olası bir bankanın ödememesi durumunda nereye itiraz edebiliriz. tüketici hakem heyetine mi? MCN21 hangi bankaydı sorması ayıp. bankadaki memur 1-2 hafta dedi müşteri hizmetleri 60-180 gün dedi.

MCN21
11-01-2017, 20:28
Tam hatirlamiyorum ama sureci banada uzun soylemislerdi. Benim ki uzun surmedi :) banka finansbankti

turbo&quattro
11-01-2017, 20:36
Kredi karti kopyalama isleri burada Turklerin elinde. Kafamiz hep bu tarz sahtekarliklara calisyor maalesef.

Aliburakb
11-01-2017, 20:37
mümkün olduğu kadar banka önündeki atm leri kullanmaya özen gösterin arkadaşlar. diğer atm ler genelde para bitiminden para bitimine kontrol ediliyor.

fkocak
12-01-2017, 02:17
alışkanlık oldu bende de her seferinde kart sokulan yerle tuş takımını şöyle elimle bi zorlarım daha denk gelemedim :D

Ers
12-01-2017, 07:18
manyetiği çizsek kredi kartı çipten çalışır mı ? kalksın kardeşim manyetik nedir ? sene kaç

halili
12-01-2017, 07:29
manyetiği çizsek kredi kartı çipten çalışır mı ? kalksın kardeşim manyetik nedir ? sene kaç
İŞ BANKASI banka kartım kırık tamda sıyah magnetiğin oradan bantladım.makinaya taktım.kabul etmedi.müsteri hizmetlerine gıcık oldum hala uç kısmında 0,5 cm kadar yeriyle tutuyor.oşekilde kullanmaya devam.

Ers
12-01-2017, 08:00
İŞ BANKASI banka kartım kırık tamda sıyah magnetiğin oradan bantladım.makinaya taktım.kabul etmedi.müsteri hizmetlerine gıcık oldum hala uç kısmında 0,5 cm kadar yeriyle tutuyor.oşekilde kullanmaya devam.

Çip sadece pos makinasında çalışıyor o zaman. atm manyetik ten çalışıyor. atm kartları sadece manyetik bant lı zaten.

Yiğit G.
12-01-2017, 08:12
kart işide değişmeli bence... Kullanıcı adı paralonı gir çek paranı bu kadar basit.Has ek önlem olarak da cep telefonuna şifre gelir misal..

Bu arada cihazı yeşil spray boya ile boyamışlar bide kurumadan dokunmuşlar :D

Burak SARIKAYA
12-01-2017, 08:19
alfabetik sıra vermişler muhtemelen şerefsizler ''D'' yazıyor iç kısmında..Allah bilir kaç adet daha atm'ye taktılar

cookies
12-01-2017, 09:58
Zaten banka girişinde oturan gvenlik adlı totoşlarda düzenli olarak saatte bir kontrol edemiyorlar bunu yazık

Onlara vereceksin karton bardata çayı, bi kösele ayakkabı, öğle tatili zik gibi duracaksın kapıda, bir de mavi lark tamam.. Özel güvenlik oldun..

johnie
12-01-2017, 10:05
sayenizde fb da da yayılmış baya baya. Bundan sonra kartı sokmadan önce iyice kontrol etmek gerekiyor.

mrtngn
12-01-2017, 12:46
Her atm'ye gittiğimde mutlaka kart girişini zorlarım.. Bursa Durmazların önündeki halkbank atm'sinde oldu aynı olay, abimin arkadaşı kartı sokarken pıt diye elinde kalıyor :)

Aslında banka güvenliği arada çıkıp bunları kontrol etmeli,yoklamalı ve herseyden önemlisi birçok internet alışverişinde onay sms'si gelmeyen siteler mevcut bunların önüne geçilmesi gerekiyor.. Ayrıca böyle durumda şerefsizler hep gece ve sabaha karşı saatleri kullanıyorlar ki millet uyurken haberi olmadan indiriyorlar

GokhanRS
12-01-2017, 12:51
bence wifi filan olsa şarj dayanmaz. gece geç saatte değiştiriyorlar bunu. pili wifi yetecek kadar büyük değil.

clioGT
12-01-2017, 13:21
aynı olay başımıza geldi, arka arkaya 1 2 kere 2şer bin çekmişler, sonra 10 bin mi ne denemişler vermemiş:)

Garanti bankası 2 hafta içinde çekilen tüm parayı iade etti dilekçe üzerine...

academian97
16-01-2017, 00:23
Bu düzeneği gördüğünüzde hiç çaktırmadan ayrılın, banka önü atm ise içeri girip atmyi servis dışına almalarını ve kimseyi ayıktırmamalarını söyleyin, farklı biryerdeki atm ise önce 155'i arayıp durumu izah edin ki atmdeki düzeneği almaya gelenleri takip edip paketlesinler, polisi aradıktan sonraki iş bankayı arayıp atmyi hizmet dışı ederek müdahale etmelerini söylemek olsun.
O düzenek oraya kurulur, bir-iki saat kadar takip edilir ve geri toplanır. Wifilisini duymadım hiç.
Farkeden arkadaşı tebrik ediyorum.

sky clio
16-01-2017, 08:49
Genelde bankamatiğe gittiğimde kartı sokmadan önce baya bir kontrol ederim etrafı yuvayı.
Böyle şeylerin kontrolü düzenli yapılmıyor bence. O yüzden önlemini kendin alacaksın diye düşünüyorum.

Aliburakb
17-01-2017, 09:31
Özel bir banka çalışanıyım. İade konusunda bugüne kadar sıkıntı yaşayan müşterimiz olmadı en azından benim gördüğüm :)

1.8 turbo
17-01-2017, 09:56
Eğer bu şekilde paranız giderse hiç korkmayın banka ipe ipe kuruşu kuruşuna ödemek zorunda.Başın ağrır tabi o ayrı.

pederın karttan playstatıon onlıne magazasından 250 şer lira 3 defa cekım yapmıslar kartı ıptal ettık dılekceler ıtırazlar 6-7 ay oldu hala para ıadesı alamadık

Yiğit G.
17-01-2017, 10:39
pederın karttan playstatıon onlıne magazasından 250 şer lira 3 defa cekım yapmıslar kartı ıptal ettık dılekceler ıtırazlar 6-7 ay oldu hala para ıadesı alamadık

alırsınız merak etmeyin.

Slipshod
20-01-2017, 11:05
bankadan bugün mesaj ve mail yoluyla bilgilendirme geldi.

xxxxxxxx nolu kartınızdaki 124.50 tl tutarındaki 2 adet işleme ait itirazınız işleme alınarak ilgili tutar kartınıza alacak kaydedilmiştir. itirazınızın sonuçlanması kart kuruluşları kurallarına göre 60-180 gün sürmektedir. sonuca göre tutar borç kaydedilebilecektir. diyor. kredi kartına alacak kaydedilmesi parayı onların verdiği anlamına mı geliyor. muhasebebiler :D

CaNeR44
20-01-2017, 11:10
atm lere cuma günü para yüklenir dolandırıcılarda bunu bilerek ona göre düzeneği kuruyorlardır

KÖROĞLU
20-01-2017, 11:11
bankadan bugün mesaj ve mail yoluyla bilgilendirme geldi.

xxxxxxxx nolu kartınızdaki 124.50 tl tutarındaki 2 adet işleme ait itirazınız işleme alınarak ilgili tutar kartınıza alacak kaydedilmiştir. itirazınızın sonuçlanması kart kuruluşları kurallarına göre 60-180 gün sürmektedir. sonuca göre tutar borç kaydedilebilecektir. diyor. kredi kartına alacak kaydedilmesi parayı onların verdiği anlamına mı geliyor. muhasebebiler :D

Alacak = Senin bankadan alacağın. Yani ekstrende +124.50 TL olarak görünecektir.

200 TL harcama yaptıysan 124.50 Sini düşeceksin öyle ödeme yapacaksın.

Slipshod
20-01-2017, 11:15
Alacak = Senin bankadan alacağın. Yani ekstrende +124.50 TL olarak görünecektir.

200 TL harcama yaptıysan 124.50 Sini düşeceksin öyle ödeme yapacaksın.

sağolasın hocam. kredi kartımda borç yoksa nasıl oluyor :D ilerde yapacağım harcamaları mı düşecek

KÖROĞLU
20-01-2017, 11:24
sağolasın hocam. kredi kartımda borç yoksa nasıl oluyor :D ilerde yapacağım harcamaları mı düşecek

Ama şuan çekildiği için borç var :) Ben bu dönem ödediğini varsayarak yazmıştım.

Yani kart limitin ocak ta 1000 di kopyaladılar. 876 TL ye düştü.

sen bunu ödedin ve kart limitin yine 1000 oldu.

Şubat kesiminde de +124.50 iade oldu ve o ay da 200 TL harcaman vardı diye düşün. 200-124.5 = 75.5 TL ödeyeceksin.

Biraz karışık anlatmış olabilirim kusura bakma.

Slipshod
20-01-2017, 11:46
Ama şuan çekildiği için borç var :) Ben bu dönem ödediğini varsayarak yazmıştım.

Yani kart limitin ocak ta 1000 di kopyaladılar. 876 TL ye düştü.

sen bunu ödedin ve kart limitin yine 1000 oldu.

Şubat kesiminde de +124.50 iade oldu ve o ay da 200 TL harcaman vardı diye düşün. 200-124.5 = 75.5 TL ödeyeceksin.

Biraz karışık anlatmış olabilirim kusura bakma.

bankada siz borcu ödeyin banka size verir denildi. o yüzden ben bu 124 lirayı ödedim kartta borç yok yani, kendi harcamalarım dahil :D

KÖROĞLU
20-01-2017, 13:01
bankada siz borcu ödeyin banka size verir denildi. o yüzden ben bu 124 lirayı ödedim kartta borç yok yani, kendi harcamalarım dahil :D

Tamam ama o para sonuçta cebinden çıktı öyle düşün :) Ha kart ha cüzdan. Sana ait olmayan bir borcu (harcama ) cebinden ödedin.

Oznsrl
20-01-2017, 13:58
kart limitlerim yüklü değil bana pek bişey olmaz ama yüksek limitli kartları avm lerde kullanmak mantıklı gibi oralarda yapamazlar heralde

Ewren
20-01-2017, 15:36
bankaların bu tür durumlara karşı sigortaları var. paranızı öderler. aynı zamanda kredi kartı içinde geçerli.

daha önce başıma gelmişti birisi benim kart ile microsoft windows satın almış. mesaj geldi yurt dışından harcama yapıldı eğer siz yapmadıysanız xxxxxx noyu arayıp bildirin diye. daha sonra hemen kartı kapattırıp dilekçe gönderdim bankaya ve o çekilen tutar ekstreden silindi.

mrtngn
22-01-2017, 18:31
Ağalar bilginize ihtiyacım var.. Kuzenimin maaş kartından dün akşam atm'den 600 tl çekmişler. Hemen bankayı aradı kartı iptal etti,yarın dilekçe falan fax çekilecek vs vs..

Anlamadığım nokta bunlar şifreyi bu cihazla mı kopyalıyorlar ? Diyelim ki şifreyi kopyaladılar maaş kartı bilgileriyle atm'den nasıl para çekebilirler ?

O bilgileri boş bi karta mı yükleyip atm'den çekiyorlar ?